ITILOPEN-RECEPTIE GEZELLIGE DRUKTE het bezige leven van een zwemtrainer jaar in Leusden gehouden, volgt van 17 t/m 27 oktober a s de return naar Zwitserland, waarbij de Haaien mee doen aan een zeskamp met ploegen uit Davos, Luzern, Zurich, Basel en Chiasso Hoewel het, zeker bij Cor van Oosten, meer gaat om het mee doen, zou hij zeer verguld zijn als de Haaien beslag zouden kunnen leggen op de machtig mooie wisselprijs. een uit hout gesneden steenbok, die hij bij zonder graag eens een paar weken bij hem thuis onderdak zou willen ver lenen Een gezelschap van ±70 man trekt volgende maand, geheel ver zorgd zoals dat in de reiswereld heet, naar Davos. Daarbij krijgen de heer en mevrouw Van Oosten o m. assisten tie van de echtparen Leusink, Fieseler en Goedhart Wij zijn zeer benieuwd, of het bokkie de terugreis inderdaad meemaakt De sfeer bij de Haaien is uitstekend. Ook bij de wedstrijdgroep blijft het zwemmen belangrijker dan het ver zamelen van medailles en bekers en natuurlijk mag het schoolwerk niet lijden onder de zwemmerij. Het is de stellige overtuiging van de heer Van Oosten dat dat ook helemaal niet nodig is. De zwemsport vormt de jeugd al vroeg tot zeer bruikbare mensen. Regelmaat en discipline, maar ook wilskracht, doorzettingsvermogen en prestatiezucht zijn stimulerende fac toren, die ook in het latere leven goed van pas kunnen komen En dat je tijdens het zwemmen ook je schoolrepetities kunt laten testen, demonstreerde Cor van Oosten nog zeer onlangs bij een training van zoveel maal 50 meter Bij ieder keerpunt stelde hij een vraag (het ging om aardrijkskunde), die door de desbetreffende zwemster (goed) werd beantwoord. Althans, zij slaagde voor haar examen. Behalve „examinator" is Van Oosten ook trai ner, technisch adviseur, jurylid, star ter, kamprechter, leider van een trai nerscursus, ploegleider en algemeen vraagbaak voor de kinderen Dat dit toch wel gewaardeerd wordt, blijkt onder meer uit een knots van een bloem stuk, dat na afloop van het zomersei zoen ten huize van de heer Van Oosten werd afgeleverd met op het kaartje: „Veel dank van de wedstrijdgroep". e heer Van Woudenberg: „Ik mag Eeggen, dat de officiële ïngebruik- ng van het Burg. Buiningpark er de aak van is, dat wij met het bestuur tien van de korfbalvereniging „An- ïn" het feit herdenken, dat - juist 'ag-„Antilopen" tien jaar bestaat. verband met het gegeven, dat de te inwoners nog geen tien jaar in 'en wonen, is het goed een blik op 'deden te werpen. Ruim tien jaar geleden werd dit fraaie complex geopend en telde het toenma lige Leusden slechts één officiële sport vereniging, n 1. ons aller „Roda". Uiter aard speelde het voetbal bij de opening van dit complex een belangrijke rol Het bestuur van de Sportstichting meende echter, dat het aanbeveling verdiende bij de opening ook andere sporten - middels demonstratiewedstrijden - te introduceren. Het was de toen in korf- a"e Leusdense verenigingen waren vertegenwoordigd op een drukke Smeerde receptie van Antilopen. De voorzitter van de Haaien, de heer feliciteert voorzitter Laheij kRDAG 25 SEPTEMBER 1975 LEUSDER KRANT korfbalvereniging vierde haar SPORT en trainers van Oosten brengt iaaien naar Davos IERSFOORT - Wij vielen vandaag jooze neus in de boter, of juister 5<j in een slagrooragebakje. Toen ook meteen duidelijk waarom de HC(ornelis) van Oosten, de trainer jclroische adviseur van de Haaien, ekend alleen op dat moment (hij een snipperdag tegenaan ge en waarom hoort u straks nog) d voor een prevelementje over idoen en laten bij de Leusdense iclub. De heer Van Oosten heeft zeer druk bezet leven. Hij is iratiehouder op een groot accoun- lantoor in Amsterdam. Aan de lamheden aldaar plus de dage treinreis vice-versa van Araers- zouden de meesten van ons een dan voldoende dagtaak hebben, ran Oosten blijkbaar niet, want in imer treedt hij op als een zeer rdeerde reisleider van deN.R.V. de rijdende melkmannen-organi- maar de Nederlandse Reis Vereni- le 's Gravenhage. En alsof dat nog roldoende is, traint hij gedurende ehele jaar ook nog de wedstrijd- van de Leusdense Haaien! >r ons gesprek had hij een uurtje de snipperdag), omdat hij op deze oevallig 30 jaar getrouwd was. len of cadeaus zijn niet nodig, aren er reeds genoeg. Wij komen leen mee voor de draad om aan te i dat het privé-leven van de Van ns kennelijk niet geleden heeft de vorenbedoelde bezigheden van ler des huizes. Maar ook als be- van het begrip voor en het mede met de hobby's van haar mandoor ouw Van Oosten. Anders was het »k niet mogelijk geweest VOETBALLER IN ROTTERDAM ;en het einde van de eerste wereld- werd Cor van Oosten in Rotter- ;eboren. Hij groeide voorspoedig kwam via vriendjes terecht in ïtbalsport bij de RFC De Mussen. De heer Van Oosten privé. Dat was in die jaren een der grotere clubs (18 tot 20 elftallen) in de Maas stad, met Dirk Nijs aan het roer. In het Nederlands elftal heeft Cor zich geen plaatsje kunnen veroveren; wel kwam hij tot een vaste opstelling in het tweede elftal, maar zijn grote kwaliteiten lagen ook niet op het groene veld, maar in het organisatorische vlak Op een gegeven moment, Cor van Oosten was amper 16 jaar oud, kwam Dirk Nijs aan Pa Van Oosten toestemming vragen of zijn zoon secre taris mocht worden Pa was echter wijzer en liet de studie van junior terecht prevaleren. Inmiddels leerde Cor zichzelf zwemmen Hij moest om 9 uur aan de slag en ging met vrienden, bij wie hij niet achter wilde blijven, eerst zwemmen in het zwembad aan dé Koningshaven. Hij bverWon' zijn aanvankelijk aanwezige watervrees, kon na enige tijd redelijk boven water blijven, maar is nimmer tot wedstrijd- zwemmen gekomen. Dat was ook weer niet zo'n ramp, want het lag alleen maar in de bedoeling om zijn zoon bij de training te helpen Vier jaar achter elkaar kwam Reinier via selectiewedstrijden in de Nationale Kampioenschappen uit op de 100 en 400 meter vrije slag. DE HAAIEN Van het een kwam het ander en toen Neptunus een trainer nodig had kwam men bij Cor van Oosten terecht. Tot aan de fusie van die vereniging met de Amersfoortse Zwemclub is dat zo ge bleven en met een prachtig „getuig schrift" stapte hij op Inmiddels was te Leusden in 1967 de zwemclub De SLECHTE ZOMER Nog net in 1953 verhuisde het gezin Van Oosten op een toch wel merkwaar dige dag naar Amersfoort. Dat het precies op 31 december was, lag aan een stevige griep van de dochter. Het jaar 1956 kende een verschrikke lijk slechte zomer. Mevrouw Van Oos ten wist, vooral in de grote vakantie, haast geen raad meer, waar ze met de kinderen naar toe kon. Om toch nog ergens heen te gaan, al werd je ook daar nat, toog het gezin naar het Sport- fondsenbad. En laat nou daar zoon Reinier (merkwaardige naam, die van voor naar achter en van achter naar voor tot dezelfde uitspraak komt), „ont dekt" worden als zwemmer Een bad meester had dat zo in de gaten en binnen 14 dagen zwom Reinier als de beste. Schoolvriend Hans Hoogveld lokte hem mee naar de Amersfoortse zwemclub Neptunus. In die tijd waren de wedstrijdmoge lijkheden nog niet zo uitgebreid als tegenwoordig Ook trainers van wed strijdzwemmers waren nog schaars, vooral buiten de grote steden in het westen. Cor van Oosten zag toch wel wat in de kwaliteiten van zijn zoon en ging zelf aan het werk Toen begon in feite zijn loopbaan als zwemtrainer Er werden allerlei boekjes gekocht en uitgeplozen en weldra lagen de eer ste schema's op tafel. In 1962 schreef de Koninklijke Nederlandse Zwembond een cursus voor zwemtrainers uit. Cor van Oosten was al dik 40, maar had toch zoveel plezier in de zwemmerij gekregen, dat hij zich opgaf Het zwem men maakte - het was de tijd van Mary Kok, Lenie de Nijs, Theo Hoogveld e a. - in die jaren weer een grote op gang. Van Oosten deed mee aan het examen en slaagde voor' theorie mei een 8. 'V.oor praktijk r(u*'-w_eet nog, dat Van Oosten zichzelf op zijn eigen ma nier leerde zwemmen) ook bij gebrek aan zwemervanng een 5. Van een herretje is echter nooit iets gekomen. Haaien opgericht Daar was de heer J. Duinsbergen trainer. De heren ken den elkaar reeds langer en toen door de enorme groei van de Leusdense vereniging Duisbergen assistentie nodig had, introduceerde hij Van Oosten als hulp-oefenmeester. Dat was in 1968. Na een periode van prettige samenwer king verliet de oorspronkelijke trainer de Haaien. Van Oosten werd zijn op volger als oefenmeester en technisch adviseur Vanal 1971 deed hij reeds vrijwel geheel dezomertraining Onge veer vijf jaar zit Cor van Oosten nu bij de Haaien en hij noemt dit vijf prettige jaren met leuke resultaten Met bijvoorbeeld Frank Noordewier, Thijs Leusink, Frank v.d. Hurk, Ma- nette Leusink en Hanneke de Herder om er maar een paar te noemen, wer den mooie successen behaald. Meisjes „gaan gewoonlijk langer mee" in de wedstrijdsport. De toch wel zware en wat eentonige training, vooral oü incourante uren, doet jongens nogal eens het overstapje wagen naar water polo. De wedstrijdgroep bestaat op dit moment uit tussen de 40 en 50 jongens en meisjes (inclusief een enkele senior). Ruim de helft van deze kinderen - en dat moet een vrij hoog percentage zijn - verschijnen zeer geregeld op de trai ningsuren. De heer Van Oosten heeft de leiding van de „water"-training. Hij kan al dat werk natuurlijk niet alleen doen en is bijzonder gelukkig met de assistentie van bijvoorbeeld mevrouw Leusink (secretariaat Technische Com missie) en van de heer Goedhart (trai ning der allerjongsten) en van nog verschillende anderen De onlangs be ëindigde zomertraining vond plaats op iedere werkdag van 's morgens 6.00 tot 7 00 uur. Op zaterdag en zondag lagen de tijden gelukkig wat beter. Gedurende de wintermaanden wordt in het binnenbad driemaal per week geoefend REISLEIDER Wij schreven reeds, dat de heer Van Oosten in de zomermaanden enkele malen optreedt als reisleider voor de NRV. Dat gebeurt nu reeds bijna 25 jaar In 1950 gingen de Van Oostens voor het eerst met vakantie naar Zwit serland. Zij waren op slag verliefd op het land van Edelweiss en Alpen en toen het jaar daarop de NRV een op roep plaatste voor een reisleider, be vond Cor van Oosten zich onder de reflectanten Hij kreeg de job en is sindsdien onafgebroken als zodanig in actie geweest. Vooral Zwitserland (en in wat mindere mate ook Noorwegen) had zijn voorliefde. Hij kent thans het land als de binnenstad van Amers foort. Hij is een perfectionist en pluist zijn reizen altijd zodanig uit, dat de eerste klacht nog moet komen. Maar wat wilt u? Hij kent het ingewikkelde Zwitserse spoorboekje (dit jaar 368 pagina's dik) met alle spoor-, bus- scheeps- en veerverbindingen om zo te zeggen vrijwel van buiten De zwemcontacten van de Haaien met de Schwimmverein Davos heeft hij gelegd. Op één van zijn NRV-reizen naar Zwitserland Hij vond het naast een nuttige, ook een nodige afwisseling voor de jonge Haaltjes, dat er ook eens een ander contact moest komen, dan alleen met clubs uit de omgeving, hoe prettig de relaties met bijvoorbeeld de Sester Duinkikkers en de Waterkip uit Barneveld overigens ook zijn. Na de wonderwel geslaagde wedstrijden met o.a. de zwemclub Davos, dit voor- wel een open oog te houden op de be langen van de speelsters en spelers uit de lagere regionen van de jeugd, omdat u bezig bent met een brok vrije tijdsbesteding van een groot aantal van onze jeugdige inwoners. Voor al het werk, dat u op dit terrein verricht, is het gemeentebestuur u zeer erkentelijk. Ook in uw geval doet het gezegde „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" opgeld. Die jeugd kunt u be houden als u voor goede onderlinge verhoudmgen blijft zorg dragen. On danks de stormachtige ontwikkeling op de competitieladder heeft u gelukkig vele leden weten vast te houden. Zelfs staat een aantal leden gedurende uw gehele bestaan op uw ledenlijst. Gelet op uw ledenbestand slaat u ook een brug van oud naar nieuw. U werkt daarmede mee aan een goede even wichtige uitbouw van onze gemeente. Het gemeentebestuur dankt u en uw bestuur voor het vele wat u heeft ge daan - en ik heb het nog niet eens gehad over de activiteiten op het gebied van het micro-korfbal - voor de actieve - en passieve vrijetijdsbesteding van vele Leusdenaren. Die dank wil ik gaarne vergezeld doen gaan van een attentie. Helaas beschikt u nog niet over een ei gen domein, hetgeen de mogelijkheden beperkt. Het is mij echter gebleken, dat u in het kader van de Jubileumviering een groot tournooi - met zo mogelijk een aantal hoofdklassers - wenst te or- Wethouder G van Woudenberg (rechts) overhandigt een cadeau namens het gemeentebestuur van Leusden aan de voorzitter van de jubilerende korf balvereniging de heer Niek Laheij. ganiseren. Het is mij bekend, dat de or ganisatie daarvan veel geld vraagt. Als bijdrage daarin heb ik het genoegen u namens de gemeente Leusden een be ker, die u als prijs kunt bestemmen, aan te bieden. Ik hoop, dat het uw vereni ging ook in de toekomst naar wens zal gaan", aldus de wethouder. Antilopen-voorzitter Niek Laheij. nog maar kort als zodanig in functie maar wel op de hoogte van de grote Lie kersverse nieuwe voorzitter van Antilopen Niek Laheij ontvangt de gelukwensen van de allereerste voorzitter Jaap Berendse (rechts) nood bij de korfballers, smeedde het ij zer toen het nog heet was. Hij dankte via de heer Van Woudenberg het ge meentebestuur voor de beker en noemde dit jubileumjaar enerzijds de afsluiting van een periode zonder een eigen onderkomen en anderzijds het begin van een tijdvak, waarin hard ge werkt wordt aan een eigen accommoda tie, zodat verdere uitbouw van de ver eniging en haar activiteiten mogelijk wordt. Dat was op een nette manier duidelijk gezegd, waar het de Antilopen aan schortte. De heer S Polak, chef van de gemeentelijke voorlichtingsdienst en gemeenteraadslid J. J. Mandemaker kwamen zich eveneens van de omstan digheden overtuigen. De Sportstichting gaf acte de presence door de heren B. W. Peddemors en P. A M. Wendel. terwijl de heer C. C. van Tiel tevens de zwembadsbehting vertegenwoordigde Van de plaatselijke sportverenigingen kwam Roda '46 niet met lege handen maar met een (korf)bal Ook de schiet vereniging Leusden e.o. schoot met scherp in de vorm van een keurig ver sierde sportbeker. Verder zagen wij de putaties van de schaakvereniging, van de hockeyclub, van Impala en van de Haaien en ongetwijfeld zullen nog wel meer Leusdense verenigingsbestuur ders een borreltje gedronken hebben op het heil van de feestvierende Antilopen. Ook meerdere korfbalclubs uit de regio waren vertegenwoordigd. Kennelijk diep onder de indruk van het tweede lustrum verloor het stan daardteam van de Antilopen zaterdag weliswaar met grote cijfers de competi tiewedstrijd, maar dat mocht de pret niet drukken. Zelfs trainer Heimen van Duinkerken leek niet onder de indruk van de nederlaag. De families J. van Loenen en J. Renes kwamen, namens de ouders van de (jeugd)leden, met de na volgende door hen gemaakte rijmwens: Tien jaar geleden mocht ieder horen, Antilopen was geboren. De eerste stap werd toen gezet Ook in Leusden korfbalpret. Dankzij een enthousiast bestuur, Begon de club met heel veel vuur. Zij groeide snel, kreeg steeds meer le den, Die zaterdags in dorpen en in steden Vochten voor de punten, vaak met suk- ses, Al werd het ook wel eens een wijze les. Zij deden 't goed, die Antilopen. Elk jaar moest hel bestuur bloemen ko pen Voor promotie of kampioenschap, 't Was steeds weer raak en dat was knap. Een sportclub, tevens vriendenschaar, Dat is Antilopen nu reeds 10 jaar. Proficiat en beste wensen Aan al die echt sportieve mensen. Ga voort op 't ingeslagen pad Bedenk daarbij, 't is altijd wat. Maar ook al zijn er wel problemen, Die moet men dan voor lief maar ne men. De beloning voor al het zwoegen Is een stuk fijn sportgenoegen. ien-jarig bestaan balkringen al bekende heer H. Kroes - destijds voorzitter van de toenmalige Gooise Utrechtse Korfbal Bond, later genoemd de afdeling Midden Neder land, die er zorg voor droeg, dat er een demonstratie wedstrijd korfbal gehou den werd tussen een tweetal hoofdklas sers (Blauwwit-Luto). Een aantal Leusdenaren werd zo en thousiast, dat de geboorte van „Antilo pen" volgde. Het is in dit verband wel goed een aantal namen aan de vergetel heid te ontrukken. In de eerste plaats - zonder anderen te kort te doen - de thans in Spanje verblijvende heer Terol, waardoor Roda zijn eerste lid aan het korfbal verloor. En dan direct in een adem de dames Lith en Osnabrugge en de heren Berendsen en van Buren. Reeds in het voorjaar van 1966 werd met één senioren twaalftal en een aantal jeugdteams aan de competitie - de se nioren in de derde klasse van de onder afdeling - deelgenomen. Mede dank zij de inzet van de reeds gememoreerde heer Terol (Kees bij de Antilopen) steeg het aantal jeugdleden. Ik geloof dat het in dit gezelschap wel vermeld mag wor den, hij pakte de jeugd - zogezegd - op straat in de kraag en leverde hen bij „Antilopen" af. Het is u allen bekend, dat de ontwik keling van de jubilerende vereniging stormachtig is geweest Desalniettemin heeft ook een ontwikkeling in de breedte - dankzij de inzet van velen - plaats gevonden. Reeds in het jaar 1968 werd met twee seniorenteams aan de competitie deelgenomen. Het standaardteam, over het alge meen het visitekaartje van een vereni ging, presteerde het reeds in het seizoen 1971-1972 door te dringen tot de hoog ste klasse van de onderafdeling. In het seizoen 1972-1973 volgde reeds pro motie naar de derde klasse van het korfbal-walhalla, de Landelijke Bond. Na korte tijd (1974-1975) stootte men door naar de tweede klasse. Iedere vereniging stelt zich tot doel het hoogst mogelijke te bereiken. Uit een sportief standpunt is daartegen geen enkel bezwaar. Maar men dient daarbij USDEN-CENTRUM - Het was zaterdagmiddag bijzonder gezellig en erg druk e receptie ter gelegenheid van het 10-jarige bestaan van de korfbalclub de open. Wij hadden het er best kunnen uithouden van vier tot zeven (de itie-uren) maar zoiets kun je natuurlijk niet maken. In het tijdsbestek van onze ezigheid zagen wij o.m. burgemeester A. H. v. d. Post en wethouder van baken G. van Woudenberg, beiden met hun echtgenoten, de gelukwensen van emeentebestuur aanbieden. De wethouder overhandigde het korfbalbestuur [rote beker, die straks op het jubileumtournooi de inzet kan vormen. Hij oreerde nog even hoe en door wie de Antilopen in 1965 werden opgericht, eer ze in de competitie van de onderbond begonnen, hoe ze via een abonne- op kampioenschappen en promoties thans aangeland zijn in de 2e klasse van ndelijke korfbalbond.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17