Prettige Zonnebloem- ziekendag in Achterveld Goede start van het K.P.O.-winterprogramma Knappe overwinning van Achterveld op D.V.S.A Leusden wacht op een wonder ft Uniformactie D.W.S. begint avond voor aardig in de cijfers te lopen Korfbaltoekomstmuziek Bijeenkomst NCVB over vrouw, gezin, maatschappij iieüws uit .p.j.-nieuws achterveld luke dropping m de k.p.j. eugdraad- irpsc0ntact achterveldse dames verloren met liefst 7-0 z0nnebl0em- de k.p.0. ongeval door oververmoeidheid 3S-CURSUS LP.j. houdt filmavond JBSIDIE VOOR Uitslagen en programma s.v. Achterveld Jongerenavonden in Achterveld UIT DE LEUSDENSE CLUBBLADEN Fietstocht K.P.0.-dames VERKEERD FOTO ONDERSCHRIFT PROGRAMMA NCVB Diefstal auto L Vertoren en gevonden Gemeente Leusden INOFRDAG 25 SEPTEMBER 1975 leusder krant I ACHTERVELD - Zaterdag 20 sep tember hield de Achterveldse K.P.J. j dropping voor haar leden. Om on- Jêveer 19.30 uur vertrok men uit Ach terveld en ging het richting Kootwijk, de Kootwijkse bossen werden de middels gevormde groepen gedropt. moest diverse opdrachten uit- >eren en proberen met zo min moge- strafpunten in de kortst mogelijke arriveren op de Camping van de «broeders Kahmann in Stroe. De eer- i groep die arriveerde was groep 2 ïstaande uit de leden R. Schoonder- >ek, Henk Voorburg, G. van de Burg- 'l én J van de Burgwal. Deze groep J er V/'z uur over gedaan en had 114 [rafpunten. Zij werden hiermede win- tweede groep kwam uit de bus >ep 13 bestaande uit: J. van Mid- iar. R. Wouters, R. van Midde- en S. van de Heuvel. Deze groep i 115 strafpunten. Groep 10 ging met de 3e plaats Irijken Deze groep bestaande uit t leden D Hak, T. van de Pol, H. de Berg en W. van de Hengel ien 221 strafpunten. Na nog ge- ig te hebben nagekaart, waarbij >ek dat het niet zo gemakkelijk was weest, trok men om ongeveer 24.00 r weer huiswaarts. ACHTERVELD - Zondag 14 septem ber was het de z.g. ziekendag voor de zieken en gehandicapten van Achter veld, georganiseerd door de Achter veldse Zonnebloem Deze dag werd begonnen met een spe ciale mis om 10 00 uur Een groot aan tal zieken en bejaarden was in deze mis aanwezig Doch ook de andere paro chianen lieten zich niet onbetuigd, want de kerk was geheel gevuld Na de mis trok men naar het zaaltje van de heer Van Uhm. Dank zei de gulle giften van twee Achterveldse in woners was het de Zonnebloem moge lijk gemaakt de genodigden een kopje koffie en een gebakje te presenteren. Ook was het nu mogelijk om na de koffie de aanwezigen nog van een borreltje te voorzien Dank zei de gift van een Zonnebloem helpster, zij had een kist sigaren geschonken, kon men de heren ook nog van een rokertje voorzien Voor de aanwezige dames was op dit gebied ook gezorgd. Het was in het geheel gevulde zaaltje een zeer gezellig samenzijn. Ondanks de ziekte of handicap kon men toch nog lachen. Jammer dat door een aan tal zieken geen gevolg aan de uitno diging was gegeven. Zij hebben zeker wat gemist. Om ongeveer 12.30 uur ging iedereen dankbaar en voldaan naar huis Dat deze dag zeer op prijs wordt gesteld, bleek wel uit het door de heer H. Ossen drijver uitgesproken dankwoord. De heer Ossendrijver dankte namens allen voor het genotene, maar in het bijzonder de Zonnebloem-medewerksters, diedit weer mogelijk gemaakt hadden. Het is weer een ziekendag geweest, waaruit is gebleken dat men de zieken en gehandicapten niet vergeet en dat zij toch ook voor zover dat mogelijk is, zoveel mogelijk bij het normale leven worden betrokken. Ook mevrouw Kerkhof en haar helpsters waren dank baar dat ze deze dag weer hadden kun nen organiseren. Velen dankten bij het naar huis gaan nog persoonlijk de Zon nebloem-helpsters en verschillende ma len hoorde men „tot volgend jaar op de ziekendag zeggen. |ACHTERVELD - Zaterdagavond 27 totem be r as. gaat deK.P J.-Leusden wlingen in Hilversum in het bow- Igcentrum Hilvershof. Het vertrek m 19.15 uur vanaf de Til. De prijs leden is f. 7,50. Voor met-leden Voensdag 1 oktober begint om 20.30 in de Til de jaarvergadering Deze (vat o m. de volgende agendapunten: [Terugblik K.P.J. seizoen Afscheid bestuursleden jieuwe bestuursleden foorstellen en ideeen voor komen de periode ACHTERVELD - Donderdag 18 sep tember begon het winterprogramma van de Achterveldse K.P.O. met een H. Mis. Tijdens de mis sprak de pries ter over de vrouw in het gezin en in de maatschappij. Hierna ging men naar de zaal van café Buitenlust waar notaris Daatse- laar een lezing hield over „De rechts positie van de vrouw". Deze eerste vergadering in het nieuwe seizoen werd goed bezocht. Er waren zelfs enkele heren aanwezig die blijkbaar ook in teresse voor dit onderwerp hadden Notaris Daatselaar begon zijn cause rie met het tijdperk van de Germanen. In deze tijd had de vrouw nog geen en kel recht en werden toen nog verhan deld Bij de komst van het Christen dom veranderde dat en mocht de vrouw zelf een man kiezen. Verder had de vrouw nog geen enkel recht. Na de twaalfde eeuw kreeg de gehuwde vrouw meer rechten dan de ongehuwde. Dit duurde zo tot de achttiende eeuw. Zij was in die tijd meer slaaf dan wat an ders. Toen Napoleon het voor het zeg gen kreeg, kwam er een wet, waarin werd bepaald dat de man de vrouw moest onderhouden en beschermen. Dit was alweer een hele vooruitgang. Zij moest wel onderdanig blijven, maar kreeg nu toch een bepaalde bescher ming. In die periode kreeg de ongehuw de vrouw ook meer vrijheid en rechten Zij mocht echter niet als voogdes op treden Zoals de heer Daatselaar verder be toogde werd het toch steeds beter Na 1880 kreeg de vrouw nu ook erf recht. Voor die tija ging dit naar de kinderen of de familie van de man. Ook zij kon toen nog niets kopen of schenken zonder toestemming van haar echtgenoot. Het werd volgens de heer Daatselaar toch langzaam aan beter voor de vrouw In de loop van de tijd kreeg zij ook het recht van scheiding en ook het recht om voor inkomsten te zorgen Uiteindelijk werd in 1956 de vrouw volledig gelijkgesteld met de man. Toch bleef nog wel wat te wensen over, dat bleek wel m 1969. Toen werd de wet weer wat veranderd en bijgewerkt in het voordeel van de vrouw. Ook bracht de heer Daatselaar nog naar voren dat de vrouw na het over lijden van haar man eerst pas na 306 dagen weer in het huwelijk kan tre den Ook werden door hem nog huwe- lijkvoorwaarden naar voren gebracht. Deze huwelijksvoorwaarden kunnen zo wel voor als tijdens het huwelijk wor den geregeld. In dergelijke gevallen kan men altijd informatie krijgen bij een notaris. Dat het een zeer interessante lezing was geweest en dat men met volle aandacht had geluisterd, bleek wel na de koffiepauze. Er werden toen nog heel wat vragen gesteld, die door de heer Daatselaar werden beantwoord. De eerste avond van het nieuwe sei zoen is zeker een geslaagde en leer zame avond geweest. ACHTERVELD - Hoewel de Achter- jdse K P J. slechts 14 dagen geleden openingsvergadering voor het |uwe winterseizoen heeft gehouden, dt er wel vaart gezet achter het or- foiseren van programma's. Men blijkt I de K P J. voor dit seizoen heel wat plan te zijn. De dropping is nog jar juist achter de rug of er staat al- een filmavond voor de deur. londerdagavond 2 oktober zal er in J zaal van café Buitenlust voor de Ben van de Achterveldse K.P.J. een jnische film worden gedraaid, geti- ,.De Dolle Dwaze Waaghalzen". Iaanvang is om 20.00 uur en om onge ler 23.00 uur zal de filmavond eindi- CHTERVELD - De Stichtse Cul- ile Raad heeft b. en w van Leusden ocht om een subsidie voor het ver gen van een zogenaamde VOS- sus in Achterveld in het komende lar en VOS-kursus bestaat uit een alftal bijeenkomsten in groepsver- d voor circa 25 vrouwen, waarin aantal maatschappelijke thema's den ingeleid en besproken en die en een oriëntatie in onze snel ver erende samenleving te bieden VOS ikent Vrouwen Oriënteren zich inde ienleving. De kursus is gericht op "wen, die na het basisonderwijs geen "einig voortgezet onderwijs hebben loten Provinciale Staten van Utrecht (ben een stimuleringssubsidie toege- !d van f600,-- per kursus voor een Hal initiatieven B. en w. stelt Ir het initiatief financieel te steunen f oen eenmalige subsidie van f 600, - IVCHTERVELD - De Achterveldse Igdraad/jongerencontact organi- prt op zaterdag 11 oktober a s. j-er een dorpscontactavond. Het doel I deze avond is om de oude en nieu- J inwoners van Achterveld kennis p elkaar te laten maken en even- P e c°ntacten kunnen leggen. Er zul - B diezelfde avond loten worden ver- jfcnt, die een weekend voor twee per- Poen naar Parijs kunnen opleveren PI leeuwenaandeel van de avond wordt ■Tzorgd door de alom bekende All- fnd show en stijldansband de „Avio- J Er zal getracht worden voor F gezinnen met jonge kinderen via "jongerenorganisaties oppas te ver- reen Vergeet niet deze datum vast poteren, zodat u er met uw afspra- I rekening meee kunt houden ACHTERVELD - Achterveld speel de tegen DVSA uit Amerongen. Deze ploeg, die vorig seizoen degradeerde naar de 2e klasse, heeft in Achterveld geen punt kuonen weghalen. Achterveld miste Jan Kerkhof, van wege een lichte blessure Demidvoor- plaats werd nu ingenomen voor rechts buiten Herman van Ruitenbeek en diens plaats op de vleugel door Herman Kerkhof Direct na het beginsignaal van scheidsrechter Ruisenaars ging Ach terveld tot de aanval over. De bal werd opgevangen door de jeugdige DVSA-doelman Zijn uitgooibal werd opgevangen door Herman van Ruiten beek, die gemakkelijk kon scoren, 1-0. Tot ieders verbazing en bij vermeend buitenspel, ging dezelfde speler even later goed door en kon opnieuw sco ren 2-0 De achterhoede van de gasten verdedigde slecht en kroop door het oog van de naald, toen na goed voor bereidend werk van Johan Hak, Her man Kerkhof de bal maar net naast schoot. De Achterveldse voorwaartsen gin gen door en DVSA stond machteloos bij een inzet van Johan Hak, die de bal op het hoofd van Johan Kerkhof prikte en de stand op 3-0 bracht. Wie dacht dat de DVSA-ers onder de voet gelopen zouden worden, had den het wel mis. Zij gingen spoedig tot de aanval over. Aanval op aan val rolde op het Achterveld-doel af en de schutters van DVSA bleken zeer gevaarlijke schoten te kunnen afvu ren. Doelman Bertus Tolboom moest al zijn talenten aanvoeren om deze schoten onschadelijk te maken en bracht menigmaal de handen van de supporters op elkaar door zijn uitste kende keeperswerk. Doordat de ach terhoede van DVSA begon te drukken, om zodoende een doelpunt te forceren, kwam er meer ruimte voor de Achter veldse voorwaartsen. Bij een tegenaan val was het opnieuw de deze middag ongrijpbare Herman van Ruitenbeek die kon scoren en 4-0 aantekende DVSA probeerde wel terug te komen maar er zat te weinig verband in de combinaties en er werd te indi vidueel gespeeld Net voor de rust zagen we Wout Schouten een aanval van de Amerongers onderscheppen, deze plaatste de bal naar zijn broer Jaap. deze counter de naar de reeds vrijlopende Herman van Ruitenbeek, maar zijn harde schot kon door de doelman van DVSA ge keerd worden. Na de rust gingen de gasten onmid dellijk in het offensief, maar Johan van Bekkum e s. konden steeds tijdig ingrijpen In deze periode had Achter veld geluk bij een aanval over rechts toen de bal goed voorgetrokken werd. Geluk, want zowel de Achterveld- verdedigers als de DVSA-aanvallers misten Trainer Baas wisselde in de 65e minuut Jaap Schouten voor Jan Kerkhof. Doordat de Achterveld- verdediging even verslapte in haar spel en bij een tegenaanval de bal niet tijdig wegwerkte kreeg Henk van Viegen de kans om tegen te scoren en doelman Tolboom onhoudbaar te passeren 4-1 Twee minuten later eenzelfde si tuatie maar dan aan de andere kant van het veld en het was opnieuw Her man van Ruitenbeek die zijn succes volle wedstrijd kon bekronen met een gaaf doelpunt 5-1 Achterveld heeft deze middag de fouten in de DVSA- achterhoede goed afgestraft en door goed verdedigen de verdiende, maar wel wat geflatteerde overwinning be haald. Aanstaande zaterdag gaat Achterveld naar „Dorestad" in Wijk bij Duurste de Verdere uitslagen: Achterveld 2 - KVVA 3 3-2 Achterveld 3 - KVVA 7 4-3 Maarssen - Achterveld 5 2-0 Programma zondag 28 september: Dorestad - Achterveld 14.30 Terrein Engdijk Wijk bij Duurstede HDS 2 - Achterveld 2 12.00 Achterveld 3 - Scherpenzeel 3 12.00 Achterveld 4 - Quick 9 12.00 SDO 10 - Achterveld 5 14.30 Dames: Achterveld - Minerva 10.00 i Aankomen vliegen Duif - beige Finnmark 28, Leusden- Centrum (na 18.00 uur). Weggelopen AAN KOMEN VLIEGEN Duif - beige. Finnmark 28, Leus- den-Centrum (Na 18.00 uur). WEGGELOPEN Cypers poesje zwart-grijs gestreept ±4/ mnd. oud. Wit befje en witte poot jes. Mevrouw Hueting, Azuriet 15, tel. 3113. Poesje (Boris) ±4/z mnd oud. Grijs gestreept, wit befje, witte voetjes. Ereprijshof 31. ZOEKGERAAKT Buitenbus P T T Azuriet 13, Leus- den-Centrum, tel. 3053. VERLOREN Een donderblauwe aktentas met pas poort en girokaarten; geel jack met identiteitskaart; zwart etui met drie pennen; bruine portemonnee; slaven- armband met ingegraveerde initia len; sleutelbos in etui, knipportemon- nee met enkele bankbiljetten, bruine portemonnee, wieldop Simca. AAN KOMEN LOPEN Een grijze poes, een jachthond. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-zuid, Arnhemseweg/'Rijksweg, telefoon 033- 12141. ACHTERVELD - Uitslagen van za terdag 20 september Junioren: Achterveld Al - Hoogland Al 2-2 VVZA A2 - Achterveld A2 2-8 Achterveld BI - Quick B2 5-0 Achterveld B2 - CJVV B3 1-0 Achterveld Cl - VVZA C4 4-2 Baarn C3 - Achterveld C2 7-1 Pupillen: Quick D2 - Achterveld Dl 5-0 Achterveld D2 - Amsvorde D2 5-0 Achterveld D3 - SEC D4 4-2 Limvio El - Achterveld El 2-2 Achterveld E2 - Roda E3 1-7 Programma voor zaterdag 27 septem ber: Junioren: Achterveld Al - VVZA Al 16 15 Achterveld A2 - Hoogl veen A2 16.16 Achterveld BI - SEC B2 15.00 Achterveld B2 vrij Achterveld Cl - Hoevelaken Cl 13 45 Achterveld C2 - KVVA C4 13 45 Pupillen: Achterveld Dl - APWC Dl 13.00 SEC D3 - Achterveld D2 13.00 Roda D8 - Achterveld D3 12 00 Achterveld El - Amsovorde El 13.00 Limvio E2 - Achterveld E2 13.00 Achterveld E3 - Quick E5 12.00 ACHTERVELD - Ook dit jaar zullen er weer jongerencontactavonden worden georganiseerd Deze jongerenavonden zullen zijn van 30 oktober tot en met 2 november Op het programma staat o.m een fantasierijke spelopdracht en een acteer-avond Ook het vorige jaar zo goed in de smaak gevallen gastparen bezoeken staat weer op het programma. Ook wordt er in de Achterveldse R.K. kerk een jongerendienst georga niseerd die onder leiding zal staan van pastor Franck In deze dinest zal een gastjongerenkoor van 40 man optreden. Deze dienst zal op de za terdagavond om 19.00 uur worden ge houden. Er worden behalve de jongeren ook vele andere parochianen verwacht. Na deze dienst om 20.00 uur in Ons Gebouw dansen o.l.v. disc-jockey Jac- ky, afgewisseld met volksdansen door de gehele groep Op de ouders wordt een beroep ge daan om de jongeren moreel en finan cieel aan te moedigen deze avonden te bezoeken. Het is goed voor ze en het is er net even anders als op school. Jongeren noteer deze avonden vast in jullie agenda. ACHTERVELD - Bij mooi zomer weer werd zondag j.l door het Ach terveldse dames-elftal gespeeld te gen Nijenrodes-dames (kampioen van het vorige seizoen). De dames van de tegenpartij lagen direkt in de aanval Reeds 6 minuten na het aanvangssig- naal werd het 1-0 voor de tegenpar tij In nog geen twee minuten werd het 2-0. Dit werkte zeer deprimerend op de Achterveldse dames. Ondanks alle aanmoediging van trainer en sup porters werd het toch 3-0. De Nijen rodes-dames waren over de gehele linie sterker, waren veel bewegelijker en konden elkaar heel wat beter vin den dan de Achterveldse dames. Dankzij hun voortreffelijke spel kon den de dames van de tegenpartij hun voorsprong vergroten tot 7-0. Het was de Achterveldse dames slechts een paar keer mogelijk in de aanval te gaan Doch men vond dan zo'n hechte verdediging voor zich dat het onmoge lijk was om een doelpunt te produce ren. Verder dan een paar hoekschop pen is Achterveld dan ook niet geko men. Zondag a s om 10.00 uur speelt het Achterveldse dames-team tegen de Minerva-dames. Ten bate van de uniformactie voor de nieuwe uniformen voor de Achterveld se muziekvereniging D.W.S. werd er op vrijdag 13 en zaterdag 14 sep tember een z.g. braderie op touw ge zet. Ondanks het slechte weer op vrij dagavond en de mindere belangstelling van het oudere publiek op zaterdag middag, kan men toch terugzien op een zeer geslaagd festijn. De netto opbrengst van deze actie bedroeg f 28.00,- Dat dit weer een duw m de goede richting is geweest blijkt wel uit de onderstaande stand Bij de vorige be kendmaking was er in totaal al ontvanger een bedrag van f 15231,45 Daar is nu bijgekomen- netto opbrengst braderie f2800,- oud papier f 260,- totaal f3060.- Dit gevoegd bij het laatste bedrag is er nu momenteel binnengekomen een totaalbedrag van f 18291,45 Als dit zo door blijft gaan, zit het er toch wel in dat men aan het beno digde bedrag komt Doch daar men nog zover niet is wordt men. hoewel het mischien vervelend begint te worden toch nog even aan herinnert aan het giro nr 3361580 t.n.v. de penning meester W A van Hamersveld, Hen drik van Viandenstraat 21 te Achter veld, ACHTERVELD - Vermoedelijk door oververmoeidheid is de Achterveldse militair M. de J. met zijn auto even voorbij de Emelaarseweg naast de Hes senweg geraakt. Na eerst tegen een elektriciteitspaal te hebben gereden kwam hij in een zo goed als droge sloot terecht. De door hem bestuur de auto werd totaal vernield. De over vermoeidheid is vermoedelijk het ge volg geweest van een die week vrij zwaar afgewerkt bivak Het mag een wonder genoemd worden dat de bestuurder er met enkele hoofd wonden is afgekomen. De door hem be stuurde auto was om 17.00 uur die dag gekocht en om 18.00 uur in de ver zekering gedaan De schade bedraagt ongeveer f 1.000,- LEUSDEN/CENTRUM - Ja, zo is het. Leusden wacht met grote spanning op een wonder. Tot goed begrip van deze aangelegenheid vertellen wij U maar direct, dat met Leusden in dit geval niet de gehele bevolking van onze gemeente bedoeld wordt. Het hoeft verder ook niet zo'n groot wonder te zijn. Met een kleintje zal het voetbal elftal van onze gemeente-ambtenaren ook best tevreden zijn. Als Leersum haar laatste wedstrijd in de interge meentelijke voetbalcompetitie tegen Amerongen maar niet wint. Dat zou al voldoende zijn, want in dat, eerlijk ge zegd bijna niet te verwachten geval, eindigden Leusden en Leersum toch nog samen op de eerste plaats. De dan noodzakelijke beslissingswedstrijd om de door Sporthuis Marcel v. d. Putten te Maarn beschikbaar gestelde wissel beker zal niet zo'n groot probleem meer vormen, aangezien Leusden dat treffen wint. Dat is ons althans door verschillende gemeente-ambtenaren reeds toegezegd. Maar nu eerst de realiteit Afgelopen dinsdag zou Leusden haar laatste wed strijd even gaan winnen. Tweemaal 35 minuten zou dat karweitje duren De mannen van trainer Gerard v. d Bos wilden hun Maarnse collega's niet te veel vernederen en hielden met enige moeite de stand gedurende de eerste wedstrijdhelft keurig in balans. U moet met vergeten, dat de Leusdenaren in Maarn op bezoek waren, zoals dat heet En dan past het de gasten niet, om erg inhalig te zijn. Met 0-0 werd de thee geserveerd en toen zou het gaan be ginnen Leusden hervatte de strijd met een drietal wisselspelers. Niet dat hun voorgangers nog altijd naar adem snak ten, maar het was gewoon een kwestie van tactiek om de vijand tp verschalken Terwijl Clay (neen, niet Cassius alias Mohammed All), tank Jaro vanRootse- laar en Jan v. d. Berg (met dubbel- lucht in zijn longen) hemel en aarde bewogen om één of meer ballen in het vijandelijke doel te schoppen, werd het op en om het veld alsmaar don kerder. Jan v. d. Berg zag het doel niet op de juiste plaats en schoot hoog over. Jaro van Rootselaar, als het op doelpunten maken aankomt, anders ook niet zo ver legen. knalde naast (een heel klein tik keltje meer naar links was beter ge weest) en ook nog eens over. De jon gens zagen het gewoon niet meer zitten. f* Dat deden de Maarnse boys echter wel en nu kregen wij meteen in de gaten, waarom een thuiswedstrijd zo belang rijk kan zijn. Maarn wist zelfs in het duister de weg naar het Leusder doel te vinden. Om 12 over 7 scoorde eerst Albert Het is ons nog steeds niet be kend, of het 's mans vóór- dan wel achternaam is, maar dat deed er min der toe, omdat amper een minuut later Anton Kuppen de stand al op 2-0 had gebracht, dit tot groot genoegen van de aanwezige supporters uit Leersum. Maarn vond het voldoende en drong met verder aan Dat deed ook Leusden niet meer, doch de oorzaak daarvan lag meer in het feit, dat men zelf niet meer geloofde in een zege. LEUSDEN-CENTRUM - Uit de „Prikkel", het korfbaldagblad van de Antilopen van 20 september 1985, na men wij over: PRIKKEL, 20 SEPTEMBER 1985 De redactie is bijzonder verheugd met het ingebruiknexnen van de nieuwe co- pieermachine. De-tekst hoeft niet meer getypt, maar kan zo op een band wor den ingesproken, waarna het 600-voud uit de machine te voorschijn komt Dank aan alle leden die voor dit doel een bijdrage hebben gestort. Het aantal leden is deze week geste gen tot 600. Het gemeentebestuur heeft ter gelegenheid van het feit dat de club 20 jaar bestaat en voor het promoveren naar de hoofdklasse, een overdekte tri bune aangeboden die bij het hoofdveld zal worden geplaatst. A.s. maandag zullen de werkzaam heden een aanvang nemen, zodat we naar alle waarschijnlijkheid volgende week zaterdag bij de belangrijke thuis wedstrijd tegen Ons Eibernest 1, de tri bune officieel in gebruik kunnen ne- U weet de toegangsprijzen toch nog? Kinderen tot 16 jaar 7,50; 16 jaar en ouder 15,50; houders van seizoen kaarten 3,50 Vrijdagavond in ons clubhuis: weste lijke vleugel- klaverjassen; oostelijke vleugel: bingo, op de eerste verdieping: dansen voor junioren. Tot onze spijt kan op deze avond les 3 van de cursus biljarten voor beginners (o.l.v. Gert Graafland) geen doorgang vinden, i.v.m. verbouwingswerkzaam heden in de grote zaal. ACHTERVELD - Donderdag 9 okto ber is er voor de leden van de Ach terveldse K.P.O weer een interessante avond in café Buitenlust, aanvang 20.00 uur. De avond zal worden verzorgd door de Zonnebloem. Er zal een over zicht worden gegeten van al het werk dat de Zonnebloem al ruim 50 jaar voor de zieke medemensen doet Ook zullen er dia's worden vertoond, zodat men ze ker overtuigd kan raken van dit prach tige werk. ACHTERVELD - Daar de fietstocht van de K.P O dames naar Lunteren zeer goed in de smaak is gevallen heeft het K.P.O. bestuur besloten nog een fietstocht te organiseren, en wel op woensdag 1 oktober a s. De fietstocht, die zal plaats hebben bij goed weer, gaat dan naar Soest Men hoopt dat de belangstelling weer net zo groot zal zijn als de vorige keer. Er wordt op 1 oktober om half tien een groot aantal op het Coóperatieterrein in Achterveld verwacht LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 8 september hield de Nederlandse Chris ten Vrouwen Bond afdeling Leusden haar eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen Het was erg druk en er wa- (Van de radaktie) ACHTERVELD - Vorige week stond in onze krant een foto van het bloedgeven in Achterveld. Helaas kwam onder de ze foto een verkeerd onderschrift te staan. Dit onderschrift sloeg op een komische scène uit een gekostumeerde voetbalwedstrijd Onze excuses voor deze fout LEUSDEN/ZUID - De Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afdeling Leus- den-Zuid is haar nieuwe seizoen ge start op dinsdag 9 september. Het programma voor het komende jaar ziet er als volgt uit. 14 oktober 1975: Mevr Nanninga uit Rhenen Ond „Van 't gemeste kalf tot aan barbecue. 11 november 1975: Dhr. G. A v. d. Nadort uit Amstelveen Ond „Epi lepsie" 9 of 10 december 1975: „Adventwij- ding" 13 januari 1976: Jaarvergadering, met na de pauze een toneelstukje op gevoerd door bestuursleden. 10 februari 1976: Ds. Snoey. Bond van inwendige Zending. 9 maart 1976: ,,'t Produktschap voor kip en ei" 6 april 1976: Sluiting. Het bestuur wenst al haar leden een goed seizoen, hoopt op een grote opkomst van haar leden, en vertrouwt op een hechte, onderlinge band. ren deze avond ook een aantal nieuwe leden te verwelkomen. Gaste was mevrouw J. Schneider- van Egten uit Den Dolder die een le zing hield over het onderwerp „Vrouw- gezin. maatschappij en kerk' Een lezing over de plaats die de vrouw in onze samenleving inneemt Ze wees op de grote verschillen, die nog steeds bestaan tussen man en vrouw, wat eigenlijk al begint met de opvoeding van de kinderen. Natuurlijk hoeft niet iedereen me teen op de bres te springen of te gaan werken, want er zijn genoeg vrou wen die erg tevreden zijn met de si tuatie waarin ze verkeren Wel raadt mevr. Schneider aan zich zoveel mogelijk te ontwikkelen de aan leg teontplooien. Dan kan men het ook redden als men alleen komt te staan Er worden speciale cursussen geor ganiseerd voor vrouwen die alleen lagere school hebben de zgn VOS cursussen (Vrouwen Oriënteren zich op de Samenwerking). In de pauze werden er groepjes ge vormd waarin men dit onderwerp kon bespreken Later op de avond konden er vragen gesteld worden en hier werd dankbaar gebruik van gemaakt] zodat de avond met een geanimeerd^ discussie besloten werd ACHTERVELD - Donderdag 18 sep tember werd door F E K uit Achter-! veld aan de politie medegedeeld, dat) zijn auto in de afgelopen nacht was ont-| vreemd Direkt daarop kwam het berich^ binnen dat de auto te Zwolle was aange-| troffen. Dank zij prima samenwerking, met de politie te Zwolle en Dronten konden de daders worden opgespoord.' Tijdens het onderzoek bleek dat zij! nog twee auto's te Achterveld hadden! opengebroken, maar deze niet hadden) kunnen starten De beide daders warenj afkomstig uit Zwolle Dinsdag werd bij de sportzaal weer. een damesfiets ontvreemd. Deze fiets, hoewel voorzien van een slot was niet op slot gezet Laat iedereen hieruit le-' ring trekken en een fiets niet onafge-J sloten achterlaten'

Leusder Krant | 1975 | | pagina 9