Bitterling de das om deed Roda (za) tegen SOVA ff 'I I Impala verslaat mede-koploper Energiek Roda (zo) won verdiend n Ti x -t JOOP v. d. HENGEL ZESDE er HANDBAL Uit de Leusdense clubbladen 0NDERDAG2 OKTOBER 1975 LEUSDER KRANT machinekamer De Leusdense brand weer redde de NSU nog wel van de schroothoop, maar voor vandaag was het wel afgelopen. Speksnijder was in de 3e rit het eerste weg, doch liet zich in de Tarzanbocht verrassen. Hij herstelde zich keurig op het lange rechte eind maar vergat in de Pano ramabocht linksaf te gaan. Daantjeging zeer elegant over de kop en deed op deze wijze afstand van zijn kansen op de eerste prijs. In de 4e rit kwam Joop v d Hengel net een ietsje tekort voor de zege.Tiet Dam, in een vorige wed strijd reeds kampioen van Nederland geworden, vertrok niet meer vanwege een lekke koppakking. Jan van Walra ven was met 2 26,2 de snelste van deze manche. De 3e reeks was de minst spannende en in de halve finale kwamen Jan van Walraven, Joop van Schie, Joop v.d. Hengel, Ike v.d Wal, Dirk Lubberts, Cor Bakker, Jan Uit hoven en Gijs v.d. Langenberg In de eerste rit kwamen de vier eerstge- noemden aan start. Van Walraven viel uit en de overigen kwamen in de reeds eerder genoemde volgorde voorbij fi nisher Groeneveld Omdat de tweede halve finale een veel snellere aangelegenheid werd, plaatste zich alleen winnaar Van Schie De tweede halve eindstrijd werd gewon nen door Uithoven, vóór V.d. Langen berg, en Lubberts De finale werd bijna een herhaling van de vorige rit. Enorm spannend met wisselende kop- njders. De einduitslag werd. Met grote sneineid jagen de cou reurs over een prachtig circuit dat helaas door veel te weinig toeschou wers bevolkt was. Sensatie genoeg in Leusdense autocross LEUSDEN/CENTRUM - Bijzonder ering was de belangstelling voor mo- elijk wel de allerlaatste NRV-auto- ross in Leusden. Slechts enkele hon- erden autosportliefhebbers omzoom en het overigens uitstekende circuit en er zal voor de organiserende Cross Vereniging Leusden ditmaal dik geld hij moeten. Kennelijk hadden slechts einigen verwacht dat het weer, na de fizeode storm van de voorafgaande icht, nog zo ten goede zou omslaan. Ok het late begin met de propaganda door de CVL voor dit autosport-evene ment kan een oorzaak zijn geweest van de tegenvallende belangstelling. Wet houder W. A. van Zandbrink was er, als vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur, wel en hij heeft zich de gehe le middag best geamuseerd. Jammer was, dat de Leusdense deelnemers, Daan Speksnijder en Joop van den Hen gel, minder presteerden dan kon worden verwacht. Organisatorisch zat de cross goed fn elkaar. De 30 renners reden elk belangstellende supporters houden precies de exakte ronden-tijden bij van favoriet. Bridgeclub „Leusden" itaitte nieuw seizoen 'EUSDEN - In de maand september het bridgejaar 1974-1975 afge- len met het houden van de jaarver- 'tring van de club 2 Bestuursleden fvr Witte-Tuininga en de hr. van yen traden af en stelden zich niet tiesbaar Als kandidaten werden h" het Bestuur voorgesteld mevr ^Frederikse-v Nus en dhr J. de Met algemene stemmen werden je kandidaten door de leden bij jlamatie gekozen, bestuur ziet er nu als volgt uit. ,rz Hr W C Verhey. Kleinhorst eusden (c) tel 03496-2152 f Voorz Hr. J de Jong. Pr Hendrikl 13, Leusden (z) tel. •11901 Mevr s. Frederikse-v Nus 113 uritsl 4 Leusden (z) tel. 033- lm Mevr R j Beintema-Hietbrink 'slv Voorhoutweg 37, Renswoude, 58387-2063 5lrl Hr G. G N v. Rooyen. Rui mst 14. Leusden (c) te. 03496- Pldens de vergadering werd door T?°rz naar voren gebracht, dat Elub momenteel ca. 55 leden J en dat het ledental het afgelo- ■ciubjaar met 15 leden was ge- SPEELPLANNEN. Tevens werden door het bestuur aan de leden de volgende speelplannen voor het komende seizoen voorgesteld; een onderlinge Paren-Competitie be staande uit 6 wedstrijden met top- integrale telling en 6 wedstrijden in groepen A.B.C. samengesteld naar sterkte, in de maanden sept. t/in april en een Zomercompetitie van 10 wed strijden waarvan de 5 beste uitslagen tellen voor de eindstand. Verder zal er voor de leden in de maand De cember een Kerstdrive en in April een Paasdrive worden gehouden met daaraan verbonden attracties. Ook werd bekend gemaakt dat er 3 viertallen aan de Distr Bondscom- petitie gaan deelnemen waarvan 1 in de 2e kl en 2 in de 3e kl Met dit speelprogramma ging de vergadering accoord EERSTE WEDSTRIJD. Dinsdag 23 sept. werden in het clublokaal de Johannes-Hoeve de eer ste wedstrijden gespeeld in de Bonds- competitie, waarbij weer eens bewezen werd, dat alle begin moeilijk is. Het le viertal dat moest uitkomen tegen Fazantenclub 2 uit Hilversum verloor in de 2e kl. f met 43 tegen 57 matchp. hetgeen een uitslag geeft in winstpunten van 7-13. Het 3e viertal speelde in de 3e kl.b tegen N.B.C 1 uit Nijkerk en verloor met 36 tegen 43 matchp. uitslag 8-12 Op donderdag 25 sept werd gestart met de onderlinge paren- competitie Deze wedstrijd was met een tot-in- tegrale telling Hieraan namen 24 pa ren deel De uitslag voor de eerste 12 paren was als volgt; le wedstrijd 1 Mv de Roy v Zwijdenwijk- Hr Strating. ged 1ste pl 62.771 2 Mv Witte - Hr Leewangh, ge- deel 1ste pl 62.771 3 Hr en Mevr de Roode, gedeel lste pl. 62.771 4 Hr en Mevr Beintema. 60.606 5 Hrn Benning-Dijkgraaf. 59.524 G Hr en Mevr. v Hinsbergen, 58 874 7 Hr en Mevr. v.d. Heul. 58 442 8 Dames Frederiks-Schokking. 54 978 9 Hr en Mevr Verhev. 52.814 10 Hr. en Mevr Zevenboom, 52 814 gedeelde 9e pl 11 Hr en Mevr. Schutrups. 51.515 12 Hr en 'Mevr G v. Rooijen. 51 082 De volgende competitie wedstrijd, maar nu m groepen naar sterkte vol gens de uitslag van de le wedstrijd wordt gespeeld op Donderdag 9 Ok tober as Jan Uithoven Joop van Schie Dirk Lubberts Gijs v.d. Langenberg Cor Bakker Joop v.d. Hengel VW Mini VW VW Saab NSU LEUSDEN/CENTRUM - Eigenlijk te gen de verwachtingen in heeft Roda (zat.) in de thuiswedstrijd tegen Sova een grote nederlaag geleden. In de eerste wedstrijdhelft hadden de Amers- foorters de zeer harde wind mee. Toch schiep Roda zich meerdere kansen die evenwel niet werden benut. Een hard schot van Joop Groteveen werd door de Sova-doelman met moeite en geluk overgetikt. Uit de corner, die daaruit voortvloeide, kopte Henk Mor ren rakelings over. De grote door zetter bij Roda was wel Joop Grote veen. Door de weersomstandigheden kreeg de voorhoede echter te weinig steun. Sova profiteerde goed van de storm en bleef regelmatig gevaarlijk terugkomen. Neeling benutte een foutje van Roda-doelman Ruud Dekker, die een goed voorgebrachte hoekschop niet goed onder controle kon krijgen (0-1). In de 25e minuut bracht Bitterling de stand op 2-0. Roda gaf echter de moed niet op Slecht plaatsen en te weinig mankracht in de aanval leverden geen doelpunten op In de 32e minuut zou het dan ge- drie manches, waarvan de twee beste resultaten golden voor het bepalen van de acht snelste coureurs, die in de halve finale uitkwamen. De vier allersnelsten moesten de buit in de eindronde verdelen. Mevrouw Groene veld, Coby Doggen en Peter Kok vorm den de snelwerkende jury en Sjefke Janssens, de spraakwaterval uit Til burg, verzorgde op de van hem beken de vlotte wijze het wedstrijdverslag. Vooral vandaag kwam de waarde van een goede speaker goed uit de verf, omdat helaas niet het g«hele parcours te overzien was. Johan van Westerlaak was wedstrijdleider en René Groene veld starter/finisher. Piet Dam (34,4 sec won de trai- ningsrit, ter bepaling van de start- volgorde in de eigenlijke wedstrijd, vóór de knap rijdende Leusdenaar Dan ny Speksnijder (35,8) en Joop van Schie (36,4). Drie favorieten al direct op de voorgrond. René Hoyinck was in de eerste manche de eerste coureur, die uit de baan vloog. Joop v.d. Hen gel won de 5e rit en vuurwerk kwam er na de 6e start. Met een straatleng te voorsprong dook Dick Koman, niet precies volgens de verkeersreglemen ten in de Kniebocht, Zijn Mini maak te een roll-over Dick mankeerde ge lukkig niets, maar het autootje was total-loss. De laatste rit was onbe twist voor Piet Dam Speksnijder kreeg last met zijn koppeling (die van zijn VW bedoelen wij) en sukkelde toch nog als 3e over de meet. Met 2 min. 19,4 sec was Dam de rapste sprinter van de dag, zoals later zou blijken. BRANDWEER ACTIEF In de tweede manch kreeg de wagen van Jacob Smit een hevig fikkie m de Én J** VW flSr V -"•* rV >v Uit de handbalwedstrijd Impala - BDC Theo Prinsen scoort met een prachtige aktie uit een strafworp de gelijkmaker voor Impala LEUSDEN - Zondag 28 september weerklonk om 12.00 uur het eerste fluitsignaal voor de handbalwedstrijd tussen de twee koplopers in de 3e klasse B afdeling Utrecht. Het veld was zeer goed bespeelbaar ondanks de eerste herfststormen van zaterdag avond j.l Beide teams spelen m de zelfde kleuren n 1. blauw-wit Bij de Roda-kantine werden ons groene shirt jes geleend. Hiervoor alsnog bedankt Roda Impala Qpende de score dooreen 1-2 op links: 1-0. Uiteenverdedigings- fout van Impala behaalde BDC voor deel en maakte gelijk. Er werd door BDC beter aangevallen in deze fase van de wedstrijd Goede afstandscho ten en beter vangwerk. Dit resulteerde in een voorspron van 6-4 bij de rust. Onbegrijpelijk dat de Impala verdedi ging zo rammelde in die eerste helft. Keer op keer werden schoten niet of slecht geblokt Nadat in de rust de coaches van beide teams hun spelers op fouten gewezen hadden, begon men aan de tweede 30-minuten. De strijd ging nu gelijker op. De Impala kee per stopte een strafworp bij de stand 8-6 bij BDC. Hieruit putte het hele Impala team moed Verbeten vechtend en met inzet van alle reserves wisten de Leusdenaren de verdediging potdicht te houden en aanvallend steeds een puntje te maken Via een strafworp van specialist Theo Prinsen werd de stand gelijk 8-8 Impala nam even gas terug om op het antwoord van de Soestena- ren te wachten Toen dit uitbleef ging men door Uit een strafworp en een break-out werd de eindstand op 10-8 voor Impala gesteld. Een verdiende maar zwaar bevochten overwinning van de Leusdenaren na een sportieve wed strijd. PROGRAMMA Zondag 5 oktober. Herensenioren - Fidelitas 2 - Impala 12 00 u. Damesjunioren vrij Zondag 19 oktober: Handballoos weekend Zondag 26 oktober: Start van het zaalhandbalseizoen! Programma nog niet bekend. LEUSDEN/CENTRUM - Uit de laat ste 3 (week) afleveringen van't Sticker tje blijkt, dat de Leusdense hockeyclub nog steeds een opmerkelijke groei doormaakt. Niet minder dan 39 nieuwe leden zijn in september als zodanig ingeschreven. In De Bel vraagt het bestuur van de Pedaalridders aandacht voor de op woensdag 15 oktober a s te houden jaarvergadering in het clubhuis, even als voor de grote feestavond op 31 ok tober in de Markthal te Amersfoort Wedden, da: het op 31 oktober drukker zal zijn dar. .,p de 15e? ueuien Een listig genomen vrije trap van Henk Morren belandde bij Ron van Ooyen. doch zijn schot trof slechts de paal Plotseling weer een counter van Sova en slecht ingrijpen van Ruud Dekker Hij stompte de bal precies voor het hoofd van Bitterling, die de stand op 0-3 bracht Met de stormwind mee was aan het begin van de tweede helft de wedstrijd voor Roda nog lang niet verloren. Harry van Assen had de geblesseerde Brands vervangen en Ro da oefende een zeer sterke druk uit op het doel van de Amersfoortsespoor- mannen, doch het duurde allemaal wel erg lang, voordat er werd geschoten Zelfs het windvoordeel werd door on zorgvuldigheid haast eigenlijk een nadeel Roda bleef aanvallen, maar had weinig geluk Een goed schot van Jaap de Haan werd door de Sova-doelwach- ter keurig gestopt Toen Sova bemerkte dat Roda van daag geen vuist kon maken, gingen de Amersfoorters langzaamaan ook wat meer aan uitvallen denken. En na enige vergeefse pogingen had halverwege de tweede helft bij zo'n counter Schoonderbeek succes Ruud Dekker werd op het verkeerde been ge zet en het was 0-4 Zo kwam het einde. De grote score was echter wel wat geflatteerd Scheidsrechter P Boven- dorp uit Ermelo heeft de wedstrijd uitstekend geleid Roda moet a.s. za terdag naar Scherpenzeel Met alle respect voor de Scherpenzeelse ploeg Uit de wedstrijd Roda'46(za) - Sova! Henk Morren kopt uit een van de spo radische Roda-aanvallen net naast. zien wij in die wedstrijd toch weei; een nieuwe kans voor de mannen van trainer Ruitenberg Uitslagen 28-9-1975 Roda 1 - Sova 1 DVS - Roda 2 Hulshorst 3 - Roda 3 Woudenberg 4 - Roda 4 VOP 3 - Roda 5 Programma 4-10-1975 Scherpenzeel 1 - Roda 1 Lelystad 2 - Roda 2 Roda 3 - Barneveld 3 Roda 4 - F C. Horst 4 Unicum 5 - Roda 5 Uitslagen afd. zondag: De Zebra's 1 - Roda 1 afgj 15.45 u, 15 45 u. 15.45 u' 11.45 uf 13 45 ui I 0-2 Roda 2 - Amersf. Boys 4 5-Q Quick 5 - Roda 3 4-2 Roda 4 - VVOG 4 0-1 VVZA 5 - Roda 5 1-0 Roda 6 - Amsvorde 5 0-0 Quick 13 - Roda 7 4-5 Roda dames - Vriendenschaar 0-7 Programma 5-10-1975 Roda 1 - Amersf Boys 1 14 30 u LVV 3 - Roda 2 11.30 u. Veensche Bovs 2 - Roda 3 12 00 u Roda 4 - VVZA 3 12 00 u Roda 5 - Soesterberg 5 12 00 u VVZA 6 - Roda G 11 30 u Soest 7 - Roda 7 14.30 u PVCV - Roda dames 10 30 u HILVERSUM - Kennelijk heeft trai ner Ruud Maas deze week een paar hartige woordjes gesproken met zijn spelers, die hem tegen KDS (een week geleden) goed in de steek gelaten heb ben. Het Roda-elftal, dat nu in Hil versum aantrad tegen de Zebra's was gehandicapt door de schorsing van Henk van 't Klooster, doch de ploeg als geheel heeft dat keurig opgevangen en kwam heel wat aanvallender voor de dag. Vooral de middenspelers met Sjaak Droog als onvermoeibare stuwer liet zich gelden. Ook Dick van 't Kloos ter was vanmiddag uitstekend opdreef. Deze middenvelders trokken regel matig goed met de voorhoede mee, zo dat Roda eigenlijk de gehele wedstrijd de aanvallende partij was, hetgeen ook betekende, dat de verdediging niet zo erg onder druk kwam te staan. Theoretische had Ruud Maas de zaak goed onder controle en toen de praktijk hem gelijk gaf, was het spoedig bekeken. Vanaf de aftrap gingen de Leusde naren meteen in de aanval en al zeer korte tijd na het begin kreeg invaller Kees van de Water een dot van een kans. Het schot ging echter naast, maar Roda voelde, dat het vandaag best eens zou kunnen lukken. Ook een schot van de nog altijd niet op dreef zijnde Jackie de Smalen vloog net over Roda was duidelijk de beste ploeg, hoewel het er in de voorhoede nog niet uitkwam. Sjaak Droog kwam in de 30e minuut weer eens gevaarlijk mee naar voren en met knap stoorwerk stelde hij Jos van Kooy inde gelegenheid de openings treffer te plaatsen. Eindelijk succes en dat gaf nog wat meer rust in de Leusdense aanval Wil Snoek had met een harde kopbal, mooi in de beneden hoek, bijna een tweede doelpunt ge maakt. De Zebra-keeper kon slechts met zeer veel moeite de bal keren. Tot aan de rust bleef de stand verder ongewijzigd. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Een aanmerkelijk beter Roda en een Hilversumse ploeg, die het van onver wachte uitvallen moest hebben Bijna had zo'n actie succes. Na een kwartier liet Gert Osnabrugge de bal uit zijn handen vallen Het daaruit volgende schot smoorde echter in het zijnet. De zwak spelende Jackie de Smalen werd vervangen door Jan Pouw en deze wijziging bracht nog meer vaart in Roda's aanvalspel De roodzwarten ble ven drukken, vooral nu het ook achter allemaal veel beter ging lopen. Gerard Hoogland. André Snoek en Bertus Schoonderbeek kregen meer vrijheid en konden het werk op het middenveld er grotendeels bijnemen. Sjaak Droog en Dick van 't Klooster bleven de voorhoede opstuwen. Jan Pouw schoot tegen een staander en Jos van Kooy mikte ietsjes te hoog, maar een doel punt hing duidelijk in de lucht. Pouw bleef actief en gaf de weer meege komen Sjaak Droog een goede kans en daar wist Droog best raad mee. Het werd 0-2 en met die stand kwam ook het einde. Dat betekende de eerste overwinning voor Roda. Met het actieve en zeer aanvallend spelende elftal van deze middag kunnen de Leusdenaren met vertrouwen de wedstrijd van a.s. zondag tegen de Amersfoortse Boys tegemoet zien. LEUSDEN/CENTRUM - Het gaat uit stekend met de supportersclub Roda '46 en het ledental groeit gestadig. De opzet van de onderneming blijkt dus aan te slaan. De eerste actie van de suppor tersclub was het organiseren van de goedkope busreis naar de wedstrijd Nederhorst-Roda (zo De tweede actie volgt a.s zaterdag! Dan wordt aan alle jeugdleiders een flinke EHBO-doos aangeboden, zodat bij eventuele onge lukjes te allen tijde direct eerste hulp kan worden verleend. Voor de ouders van de Jeugdleden moet dat toch wel een geruststellende gedachte zijn Mis schien een aanleiding voor de ouders om ook lid te worden van de suppor tersclub? L' weet hoe meer leden, des te meer er gedaan kan worden. Het bestuur rekent ook op U. Op woensdagavond 8 oktober a.s (aanvang 20 00 uur) zal in de Roda- kantine de officiële oprichtingsverga dering van de supportersclub plaats vinden. U komt toch ook? Het bestuur van de club zal op die avond nog eens duidelijk de doelstellingen uiteen zet ten Heeft U ideeën'' Komt U er dan maar mee voor de dag. Het bestuiir heeft misschien juist aan Uw uitste kende idee net nog niet gedacht Hoe meer mensen op de vergadering komen, des te nuttiger kan het voor alle be langhebbenden zijn. Wilt U misschien eerst nog wat weten0 U kunt bellen: dhr De Jong (033-19810), dhr. Lamnqe (03496-1330). dhr Bongaerts (03496- 2068) of het Roda-sportpark (0331- 31989 vragen naar dhr Kramer)

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15