W j®! Volleybaldames Impala verliezen eerste wedstrijd Noodweer speelt Haaien-poloërs parte HMt' re H i :l JEStm 1HJ Veertig zwem diploma's uitgereikt Volleybaltrainer kon niet (goed genoeg) voetballen ■mm. HEREN OP WINST fcfi LEUSDER KRANT SPORT en trainers LEUSDEN - Impala's volleybalaf- deling maakt de laatste jaren eeo op merkelijke groeiperiode door Een van de bijkomende gevolgen hiervan is, dat de ciub van Piet van Roosendaal nu reeds met drie trainers werkt en zoals het zich laat aanzien, zal het daar bij niet blijven. Een van deze oefen- meesters, nog niet zo lang geleden ingelijfd, is de in Scherpenzeel wonende Ad de Zwart. Hij is in 1948 in Zeist geboren en heeft daar 23 jaar - zijn hele vrijgezellentijd - gewoond Des tijds was hij bezeten van de schaats sport. Als het aan hem had gelegen, mocht het best het hele jaar winter zijn. Hij trof het echter niet zo best. Naar gelang hij ouder werd werden de winters minder winters en soms zelfs helemaal ijsloos. Verscheidene jaren heeft hij op de lange afstand getraind, maar een elfstedentocht (waar hij van droomde) was niet voor hem weggelegd. En of het er in de toekomst ooit nog eens van komen zal is nog maar de vraag. AL VROEG VOLLEYBAL Ad was er al vroeg bij. Bij meisjes en bij volleybal en dat was goed te combineren Moet u horen. Ad's pa was penningmeester of zoiets bij Cito, destijds in Zeist een heel bekende volleybalclub, die met het eerste team rond de jaren 1962-1963 in de hoofd klasse speelde Niet alleen omdat haar vader penningmeester was van Cito, maar vooral omdat zij het spel zo goed speelde, zat een zus van Ad in het Zeister eerste dameszestal. En die zus had een vriendin waar Ad een oogje op had. Eigenlijk wel meer dan dat éne oogje, want Ad liet niets na om bij zijn vrien din te zijn. Die was meermalen per week - vanwege de relatie met Ad's zuster - bij de volleybaltraining en wedstrijden te vinden U voelt het wel Na enkele weken was ook Ad de Zwart niet meer bij Cito weg te slaan Hoewel het met die vriendin op den duur niets werd, meldde Ad zich aan als lid van Cito Hij was toch wel gegrepen door het flitsend snelle spel. Het moet ook zo in die tijd geweest zijn, dat boven de toenmalige hoogste volleybalafdeling (de hoofdklasse, waarin de Zeister club speelde) een eredivisie gevormd zou worden uit de topploegen van de verschillende hoofdklassen. Nou, Cito had geluk, of nee, want zo mogen wij het niet stellen. Cito speelde zich in die ere divisie Wat later begon de abnormale sponsorij in de volleybalwereld en Cito kon daarin niet voldoende mee. Het sukkelde terug naar de status van een normale ploeg uit een provinciestad Ad de Zwart ging in Amsterdam stu deren en hoewel hij lid werd van een hoofdstedelijke volleybalclub de Zee meeuwen, kwam in die twee jaar wei nig van die sport Hij had onvoldoende tijd en moest gedurende de weekein den nogal eens naar huis Weer terug in Zeist betekende weer spelen bij Cito totdat hij in 1971 trouwde en in Hoe velaken ging wonen, waar zijn echt genote kleuterleidster was. VOLLEYBAL IN HOEVELAKEN Ad was 23 jaar en wilde aan sport blijven doen. Volleybal was in Hoe velaken echter nog een onbekende sport. Daarom meldde hij zich aan bij de plaatselijke voetbalclub Althans, dat was de bedoeling, maar toen men daar van De Zwart vernam, dat hij wel van Ad de Zwart en de lagere Impala-teams goede wille was, maar eigenlijk niets van voetbal afwist, ging het feest over. Op zulke voetballers zat Hoevelaken blijkbaar niet bepaald te wachten. In Hoevelaken werden op een goed moment twee gymnastiekzalen gebouwd en wel op een zeer speciale manier Die za len werden zo tegen elkaar gebouwd, dat een mogelijkheid aanwezig was, om beide zalen desgewenst samen als een soort van sportzaal te gebruiken. Dat was heel slim gevonden van de Sport raad, maar nu moest dat complex ook na schooltijd rendabel worden gemaakt. Er volgde een enquête en je staat er nog versteld van voor hoeveel sporten op dat moment in Hoevelaken belang stelling bestond. O m. ook voor volley bal Een groot aantal sporten werd over koepeld door de Sportvereniging Hoeve laken. Doch zoals dat elders ging, ge beurde het ook in Hoevelaken De overkoepelende vereniging klapte goed deels uit elkaar en zo ontstond de auto nome volleybalvereniging ,,Surf". Tot op heden een bloeiende onderneming. Ad de Zwart was bij de oprichters. Hij bekleedde een tijdje het penning meesterschap en was zelfs ook nog een periode voorzitter. Naast deze baantjes was hij ook nog speler in het eerste en trainer bij de recreanten en de jeugd. Vooral het werken met de jeugd trok hem aan. Daar kon je zo goed de onmiskenbare vorderingen vol gen. Ondertussen had De Zwart in 1973 via de NeVoBo zijn A-diploma als volleybaltrainer gehaald en toen hij dat eenmaal in zijn bezit had, wil de hij het liefste er ook wat mee gaan doen. Zijn echtgenote had tussen de bedrijven door een positieverbetering gekregen door in Ede te gaan werken De Zwart zelf verdiende zijn dagelijks brood in Amersfoort en daarom werd uitgekeken naar een huis, ergens tussen deze twee arbeidsplaatsen in Dat werd, precies op de helft van de 28KM on derlinge afstand, Scherpenzeel, alwaar de De Zwarts een huis kochten. IMPALA-OEFENMEESTER Ad wilde emplooi voor zijn volley- bal-trainersdiploma en plaatste daartoe een advertentie in de Barneveldse Krant en wel in de donderdagse editie, die praktisch huis aan huis en gratis ver spreid wordt tussen Apeldoorn en Utrecht en tussen Amersfoort en Ede. Hij wilde niet te ver van Scherpenzeel en in het genoemde gebied moest toet» sï»ï» HSBSSi, wel een mogelijkheid zijn Die was er ook en een van de eerste reacties kwam van Impala uit Leusden Al vrij kort na het eerste gesprek met voorzitter Van Roosendaal ging het Impala-bestuur accoord en kreeg Ad de Zwart de training van Dames en Heren III en IV (en tijdelijk ook van beide 5e teams) De 3e en 4e zestal len spelen in de 3e en 4e klasse en om het gat tussen de topploegen en de la gere teams wat tedichtenis het streven van Impala en van Ad de Zwart gericht op - als het effe kan - zekerde promo tie van de 3e teams. Dames III moet zelfs een beste kans maken Elke maandagavond is De Zwart in sportzaal de Meent (Groenhouten) actief aan het trainen van 18 00 tot 23.00 uur. Dat is een hele tijd achter elkaar, maar door verschillende omstandighe den kan dat momenteel haast niet anders Om zelf in conditie te blij ven en om de aanwezige wedstrijder varing te consolideren is hij spelend lid geworden van de Scherpenzeelse volley balclub Set-Up mekker dicht bij huis en het kwam toevallig goed uit. Set-Up is in de Barneveldse afdeling inge deeld en Impala speelt indie van Amers foort en de wedstrijden zijn daar op Kijk, als je het zo doet, gaat het goed. donderdag resp. woensdag. Dat Ad de Zwart niet bij Impala zelf speelt heeft duidelijk twee oorzaken. Set-Up speelt vlak bij de deur en verder huldigt hij het (persoonlijke) standpunt, dat een trainer niet in eèn van zijne zestallen kan spelen, omdat hij qj manier de zaken niet voldoende overzien. De tijd zal leren, of hij dit standpunt gelijk heeft. LEUSDEN - Het eerste damesteam van Impala volleybal heeft het in de start van de nieuwe competitie niet kunnen bolwerken tegen het tweede team van het Amersfoortse VIOS. Met 3-1 ging de overwinning naar de sterke Amersfoortse dames en Im pala zal moeten proberen a.s. zaterdag de eerste winstpunten te pakken. Het is echter geen beschamende ne derlaag geworden, alhoewel dat er in eerste instantie wel naar uitzag. In de eerste set werden er vooral door Impala erg veel fouten gemaakt, hetgeen VIOS geroutineerd uitbuite en deze set met 15-7 pakte. De tweede set was zo mogelijk van de zijde van Impala een nog moeizamer affaire. Opnieuw werden er aanvallend, zowel als verdedigend door de Leusdense dames nogal wat misstappen begaan, hetgeen opnieuw in een 15-7 overwin ning voor de Keistadbewoonsters re sulteerde. In de derde set ging het echter be langrijk beter. Vooral omdat de set-ups beter uit de verf kwamen, kon de sterke Impala-aanval eindelijk goed in stelling gebracht worden, hetgeen het zelfver trouwen wat opvijzelde. Daardoor werd er ook verdedigend een stuk beter gespeeld, zodat Impala kans zag het VlOS-team meer onder druk te zetten Het resultaat was een ruime en verdien de setoverwinning 15-8. Het was duide lijk dat de Leusdense dames hun kansen roken om alsnog tegen het enigszins aangeslagen VlOS-team een gelijk spel te behale, Er werd in de vierde en beslissende set dan ook alles op alles gezet om opnieuw een setwinst te behalen. Hoewel aanvankelijk een achterstand van 2-0 werd opgelopen, knokten de Impala dames verdienste lijk terug. LEUKE PARTIJ Een leuke partij volleybal was het resultaat. Omdat er sprake was van lange rally's duurde deze set vrij lang. Impala bracht het tot een 7-2 voorsprong, maar toen begon VIOS langzaam maar zeker lerug te komen. De strijd ging daarna gelijk op en het was tenslotte toch de Amersfoortse club, die aan het langste eind trok en de set met 16-14 won, daarmee tevens de wedstrijd winnend en Im pala de kans gevend om a.s. zaterdag in de uitwedstrijd tegen WA zoals gezegd de eerste punten binnen te ha len. Of dit zal lukken blijft de vraag, omdat WA erg sterk is en over een zeer geroutineerd team beschikt. Een gelijkspel zou voor Impala een erg goed resultaat zijn. De wedstrijd be gint om 17.00 uur en wordt gespeeld in de Amersfoortse sporthal De Kop pel. MOEILIJK OP GANG Ook het eerste herenteam kwam af gelopen week in het strijdperk, en wel in de thuiswedstrijd tegen het Nijkerkse NVC. Impala kwam zeer moeilijk op gang, hetgeen de Nijkerkers mogelijk heden gaf om een voorsprong op te bouwen van 11-8 Vanaf dat moment begon de Impala aanval duidelijk beter te draaien, zodat NVC nauwelijks meer aan scoren toe kwam. De eerste set was dan ook met 15-12 voor Impala. De tweede set stond in het teken van een groot Impala overwicht. Zowel aanvallend als verdedigend waren de 7 "Nfc Uit de wedstrijd Impala - NVC. Ed Smits geeft een goede smashe over het blok van NVC Leusdenaren superieur aan hun tegen standers. Waarbij vooral het blok, voornamelijk in stand gehouden door Bert van 't Klooster erg sterk was. Dit alles leverde een 15-5 setoverwin ning op De derde set leek aanvanke lijk een kopie van de tweede set te worden Opnieuw bouwde Impala aan een grote voorsprong, welke op een ge geven moment 13-7 bedroeg, zodat de rest een formaliteit leek NVC begon echter verwoed terug te knokken en langzaam maar zeker werd het verschil kleiner Een en ander leidde tot ware panieksituaties in het Impala kamp, het geen natuurlijk niet bevorderlijk was voor de op dat moment zo broodnodige rust in het spel van de Leusdense ploeg. De Nijkerkers, gesteund door het rom melige spel van Impala gingen rustig verder met inlopen van hun achterstand, totdat de stand 13-13 werd bereikt. Even kwam Impala nog terug en pakte nog een puntje, zodat het nog 14-13 werd NVC liet zich niet van de wijs brengen en na enige servicewissels waren het toch de Nijkerkers die met 16-14 na de derde set en een wedstrijd - punt pakten. Hoewel toch een overwin ning behaald was, was er na afloop toch zeker geen sprake van een hoera- stemming bij Impala, omdat de spelers zich terdege realiseerden dat de laatste set volkomen onnodig verloren werden het is te hopen dat, zoals trainer Ed Smits het na afloop uitdrukte inde loop van de competitie dergelijk situaties niet meer voorkomen." Na afloop van deze wedstrijd werden LEUSDEN - Zaterdag jongstleden werd het Haaien jeugd-zeveltal 's avonds om half acht in Wormerveer verwacht Maar rond die tijd zaten de Leusdense jeugdspelers in het hart je van Amsterdam waar net een on noemelijke wolkbreuk uitbarstte. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de spelers vast kwamen te zitten in een zeer langzaam rijdende file met voor namelijk Ajax-supporters, op wegnaar het stadion Na zo'n dik kwartier Am sterdam rondgedreven te zijn. klaarde het toch iets op, maar dit hielp niet veel aan het te laat zijn. Integen deel, er stak ook nog een flinke storm wind op. die de autobestuurders be lette er een beetje vaart achter te zetten. Zo kwam het dan ook, dat de Haaien om acht uur het water instap ten met zes man, omdat een auto met spelers in Amsterdam was blijven steken in de file Ondanks de spannin gen tijdens het noodweer, de vermoei ende lange reis en de numerieke min derheid liepen de Haaien in het eerste partje tegen een geringe achterstand op 2-1 Het Haaien doelpunt kwam uit een vier meter worp en werd feilloos ingeschoten Helaas voor de Haaien bleef het bij dit enige doelpunt. Na, in het tweede partje fel tegenstand ge boden te hebben liep de achterstand op tot 3-1 De Haaien, die toch niet zwakker waren dan de thuisspelende ploeg De Ham. maar wel vermoeider, kwamen in het derde partje toch nog tot goede scoringskansen, maar door pech gingen de schoten rakelings over of naast het doel Ook De Ham had scoringskansen, die ze wel misten te er aan de spelers namens de sponsor van Impala, de Dropkoningin, een aan tal fraaie tassen uitgereikt teneinde de uitrusting van de spelers, die o a be stond uit een blauw-oranje trainingspak te completeren. Het eerste heren-team van Impala volleybal heeft met de eerste twee ge wonnen wedstrijden een goede start in de competitie benutten Ze brachten de stató ook op 5-1 Het vierde en laatste^ je waren de Haaien een en al stand maar door een onverwachtl kwam de stand op 6-1. Deze f bleef tevens de eindstand Ook de Heren 1 speelden zate: middag de eerste wintercompeti! wel tegen ..Larsheim" uit Lee.' De Haaien hadden de overmacï durende de gehele wedstrijd Er een goed en vloeiend spel ges; wat zeker het resultaat is van dei sieve trainingen die gegeven wc Er werden hier en daar nog w kleine foutjes gemaakt, maard niet weg dat de Haaien de eir: op een 9-1 overwinning wisten te len LEUSDEN - Zaterdag 27 ber werd er in het Leusden voor de diploma's A en B gezwf 36 kinderen zwommen voor 1 diploma en 4 voor het B-dipM der het toeziend oog van de bei lingscommissie D. Hemeltjeof Kraaikamp en KNZB official tn«| v. d. Linden. Alle 40 kinderen ij het diploma mee naar huis i De geslaagden zijn: Diploma A: Rineke J Nieuwenhuis Erik V> Frank Voskuil; Maarten Bloem* Krvn Luyendyk, Peter van Loot Erik Hofman; Robert Kempe v d. Belt; Bart v d Kleut. Alexander Wim Muijs; Maarter. v.d Bijlag bette Verhoeven. René van Do$ Nathan Molenberg; Marleen Blaas Janpiet Nelissen. Kees see; Willem Ard van derHeyde. van Mil. Ronald Bleeker. ld) mer. Hubert Reijntjens; Af Weggeman Lucie Rietdijk Path goe Maaike Riemersma, Iantbf gers: Marjan Lantinga Arjenl ga: Johanna Elisabeth Evers, Wagener, Willem Schimmel. IX* lein Konijn. Otto Overeem Diploma B Eddv Duits, Paul Leyten. Odina Smit Hans geb „s'e Trainer Ad de Zwart. Een spelmoment uit de wedstrijd Impala - Vios 2

Leusder Krant | 1975 | | pagina 18