Levendige discussie-avond in kader van vredesweek Politie-logboek Prachtig evenwicht tussen zang en muziek Frank Zappa zeer aanbevelenswaard WONEN IN DE SAMENLEVING „Sweet surrender" van Euson GOLDEN COUNTRY WESTERN-HITS GEORGE Mc CREA Verscholen kabeljauw U KUNT NIET ALLES WETEN KOOKHOEKJE Burgerlijke stand Gemeente Leusden I Verloren en gevonden Gemeente Leusden LMJNULKUAG 2 OKTOBER 1975 LEUSDER KRANT LEUSDEN/CENTRUM - Het inter kerkelijk Vredesberaad (l.K.V.) organi seert elk jaar een Vredesweek. Dit jaar werd deze Vredesweek gehouden van 21-28 september met als thema: „Weg van honger en geweld". In het kader van deze week werd donderdag 25 september in het Kerke lijk Centrum een Film- en discussie avond georganiseerd. Allereerst werd er een film vertoond van Robert Jungk - futuroloog uit Berlijn - die met als achtergrond beelden van afbraak en opbouw filoso- leert over een nieuwe wijze van leven en wonen. Daarna werd een filmpje gedraaid over de tegenwoordige bouw, waarbij wel de meest eentonige architektuur te zien was. Na een korte pauze werden er een drietal discussie-vragen gesteld, die toegespitst werden op Leusden De eerste discussievraag ging over de bewering van Jungk dat er te goed koop en te snel gebouwd wordt. Depsy- gologische behoeften van de mensen worden verwaarloosd Uit de discussie bleek dat men deze vraagstelling niet van toepassing vond op Leusden. In Leusden wordt juist vrij duur gebouwd en men probeert wel degelijk variaties in de woonwij ken aan te brengen Toch bestaat er ook in onze gemeente veel eenzaamheid onder de bewoners. De mannen hebben sociale contacten in hun werk, maar de vrouwen moeten het zelf maken en naar buiten treden. Er blijft altijd een groep, die dat niet kan. Men vindt dat dit verschijnsel wei nig met de bouw te maken heeft, dat ligt aan de aard van de mensen die er wonen ln het tweede filmpje wordt gesuggereerd dat er in een meer open bouw (experimenteel) meer contact is tussen de bewoners De aanwezigen op deze avond dachten echter dat dit komt omdat dit soort experimentele bouw mensen aantrekt die openstaan voor nieuwe dingen Deze vinden el kaar dan ook veel sneller. De tweede discussievraag ging over privacy. Bij veel nieuwbouw wordt ge streefd naar een maximum aanprivacy en mogelijkheden om je af te sluiten van de buitenwereld. Mensen kunnen daardoor moeilijker contact met el kaar krijgen. Gevraagd wordt hoe er gebouwd zou moeten worden om de mensen minder geisoleerd te laten leven en de mogelijkheden tot con tact vergroot worden Privacy werd door de aanwezigen toch wel als iets zeer positiefs er varen, ook al ontstaat er anderzijds geïsoleerdheid Men stelt dat er in Leusden weinig keus overblijft, de mate van privacy word je opge drongen. Zowel de mogelijkheid om ongestoord thuis te zijn en de moge lijkheid om'mensen te ontmoeten, moe ten beide aanwezig zijn. Als mensen geïsoleerd zijn, moeten ze een handje geholpen worden met het naar buiten treden En hierbij komt men eigelijk al bij de laatste vraag n.l wat is er aan eenzaamheid te doen' Wijkraden kunnen hierbij van hulp zijn door middel van con tactpersonen, maar eigenlijk zou ie dereen individueel op moeten letten of er niet geholpen kan en moet wor den. Een goede raad was deze avond, vraag de mensen niet of je iets voor ze kunt doen, maar vraag of ze iets voor je willen doen Over deze onderwerpen kan nog lang doorgepraat worden. Men heeft dan ook het plan opgevat om - wellicht in samenwerking met het C.M.L. - nog een avond te organiseren, waarbij die per op dit onderwerp kan worden inge gaan. LEUSDEN/ZUID - Een vrachtauto veroorzaakte op de Maanweg dinsdag 23 september een eenzijdige aanrij ding Bestuurder J. B. A. uit Eder- veen reed met te hoge snelheid door de bocht op de Maanweg Hij verloor hierdoor zijn vracht, de vrachtwagen ging aan het schuiven en drukte een lichtmast tegen de grond Er ontstond alleen materiële schade. LEUSDEN/ZUID - Dinsdag 23 sep tember werd een 22-jang meisje, dat op de Arnhemseweg fietste, ter hoogte van café-restaurant „De Mof' lastig gevallen door een jongeman op een bromfiets Diezelfde avond werd een ander meis je op de Arnhemseweg lastig gevallen ter hoogte van het politieburo LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 25 september trof de politie een groep loslopende koeien aan op de Hamers- veldseweg. Met vereende krachten wer den de dieren door de politie het weiland ingedreven. LEUSDEN - De politie voerde op don derdag 25 september in de Leusdense cafè's een controle uit op de speelauto maten. Deze controle leverde een aan zienlijk aantal processen-verbaal op van café-houders, die geen vergunning bleken te hebben voor het houden van een speelautomaat LEUSDEN/CENTRUM - De bekende lantaarnpaal in de bocht van de Noor derinslag bij deHeiligenbergerweg.die net weer overeind stond, was weer het slachtoffer van een eenzijdig verkeers ongeval. De auto van de heer H J. van L. uit Den Haag vloog uit de bocht, en kwam - hoe kan het ook anders! - tegen de lantaarnpaal tot stilstand Er ontstond alleen materiële schade. LEUSDEN/ZUID - Zaterdag 27 sep tember vloog er ook weer eens een auto uit de bocht van de Arnhemseweg ter hoogte van café-restaurant „De Mof" Het gebeurde om half twee De auto ramde enkele verkeerspaaltjes en een boom Toen de politie Ter plaatse kwam was de autobestuurder verdwenen. De auto werd achtergelaten op de Es doornhof te Leusden-centrum. De bestuurder, de heer G P. uit Amersfoort, kon later worden gehoord over de toedracht van het ongeval. STOUTENBURG - Bij een snelheids- PRATEN OVER PLATEN EN MUSICI DIE ZE MAKEN. .Sweet Surrender -Euson-LP Uitgebracht door platenmaat schappij Polydor. Op het eigen label. Het nummer is 2925 035 Stereo: goed De nieuwe langspeler van Euson is er een, om in een luie stoel gezakt te beluisteren. Deze Nederlardse Aruba-zanger oogstte in eerste instantie in Neder land weinig succes Dat deed hij wel op zangfestivals in de meest vreemde landen. De mensen daar waren razend enthousiast, terwijl in Nederland de belangstelling voor Euson vrijwel ni hil was. Gelukkig is dat in de afgelo pen tijd veranderd, want Euson is een zanger van bijzondere allure. .Sweet Surrenderis een prima plaat, de geweldige stem (want die heeft hij) van Euson wordt op een even goe de manier ondersteund door een or kest Het geheel is harmonieus, om dat er een pracht evenwicht is tussen zang en muziek, de zang overheerst niet. net zomin als de muziek Euson heelt op deze plaat onder meer „Longfellow serenade" vanNeil Diamond staan. Een bekend nummer, maar door een goede bewerking is dat „bekende" beslist niet storend. En dat is iets wat niet van iedere (Ne derlandse) artiest gezegd kan worden. Hoeveel nummers worden er niet let terlijk overgenomen uit het Duits Slechts de tekst wordt gewijzigd. Hoe mateloos irritant dat is hoef ik eigen lijk niet te verduidelijken, denk in dit verband maar eens aanCiscaenRonny. Sweet surrender" van Euson kan zonder meer omschreven worden als een plaat met sfeer en een grote do sis rust. Zeer aanbevelenswaard. j. v. d. h. kontrole te Stoutenburg op vrijdag 26 september moesten 15 bestuurders van auto's worden bekeurd wegens het over treden van de maximumsnelheid. De politie noteerde snelheden tot 80 kilo meter, waar 50 km was toegestaan. Eén bestuurder moest worden be keurd, omdat zijn kentekenbewijs niet in orde bleek te zijn. LEUSDEN/Z - De storm zorgde zaterdagavond 27 september voor een flink aantal beschadigingen in Leus- den-Zuid ln de van Hardenbroek van Ammerstollaan woeien vier bomen om In de Oranjelaan werd één boom ge veld Verschillende windschermen en andere objekten werden door de wind aangepakt en vernield. „One size fits all" - Frank Zappa and The Mothers of Inven tion - LP Uitgebracht door pla tenmaatschappij WEA-records op het Discreet-label. Het nummer is DIS 59 207. Stereo: goed. Het vijfde album van Frank Zappa and The Mother of Invention ligt al weer in de platenzaken „One size fits all" is de enigszins duistere titel. Zappa en zijn vingingrijke moeders zijn voor mij altijd één van de voorbeelden ge weest van avant-gardistische muziek- makers Diverse mensen zullen me dat willen bestrijden, maar feit is, dat zij in ieder geval baanbrekend werk hebben verricht voor de progressieve muziek. Misschien niet altijd te vol gen, maar veelal verbijsterend origi neel Wat niemand in zijn duffe hoofdje haalde zetten Zappa en Mothers op de plaat. Toen ik de plaat aan het beluiste ren was viel me ineens op dat Zappa en kornuiten commercieel aan het wor den zijn. Hoewel, wat heet commer cieel tegenwoordig. Ongetwijfeld gaat Zappa met „One size fits all" een groter publiek bereiken, zijn mu ziek begint iets gemakkelijker te vol gen te worden Zappa en Mothers zijn met hun nieuwe langspeler beslist niet meer voor „the happy few". Het nummer „Sofa No. 1" is op vallend fijn, zeker geen Zappa-num- mer Het is een uiterst rustige com binatie van in hoofdzaak elektrische piano en synthesizer. Alleen al op dit nummer zou ik mijn mening kunnen baseren dat Zappa wat commerciëler aan het worden is. Echter niet alleen Sofa No. 1" is reden voor mijn op merkingen. ook nummers als „Can't Afford no shoes" en ,,Po-jama People" (een tof bluesy-nummer). En natuurlijk het (rock-)nummer „San Berdino" ver sterken mijn mening omtrent Zappa en the Mothers. Op de binnenkant van de hoes staan de teksten van de verschillende num mers afgedrukt Nu lijkt het me niet dat die zomaar meegezongen kunnen worden. Overigens kost het al erg veel moeite om met de muziek mee te lezen, maar ja dat is typisch Zappa dacht ik zo De teksten zijn veelal slecht tot helemaal niet te volgen. Ook een geweldige kennis van het Engels is niemand van dienst. Verder zijn de verschillende gezongen kregen op de plaats opvallend. Het is wel eens grap pig ze op een rijtje te zetten: Heh, heh, heh; arf. arf, arf; po-oh-wo-oh-oh; ga-ya-ee-annnn; hratche-plche Alle (negen) nummers op de plaat zijn van de hand van Frank Zappa. Hia wordt op de plaat geassisteerd door George Duke, Napoleon Murphy Duke, Chester Thompson, Tom Fow ler en Ruth Underwood „One size fits all": een plaat die door zijn bereikbaarheid zeer aan bevelenswaard is. jvdh „Golden Country and Wes tern-hits", dubbel-elpee, uitgebracht door de platen maatschappij Phonogram te Amsterdam op het Mercury- label nr. stereo 6641 305. Voor de liefhebbers van coun try western-muziek bracht Pho nogram een dubbel-elpee uit, barstensvol hits van vroeger Goede wijn behoeft geen kransen daarom kunnen we volstaan met het opnoemen van enkele num mers. Zo is Faron Young te ho ren in „Gentle on my wind", Rusty Draper in „Mule Skinner Blues", Roger Miller in „Eng land swings", Lester Flatt Earl Scruggs in „Foggy moun tain breakdown". Leroy van Dyke in „Heartaches by the number" Dave Dudley in „Balad of forty dollars". Jerry Lee Lewis in „Walk right in", The Stanley Brothers met hun versie van „Orange blossum special",kort om: een gevarieerd pakket pure C W. Voor de liefhebbers een verantwoorde uitgave. Luister er eens naar bij je platenhandelaar. V. „George McCrea George McCrae. elpee. Uit gebracht door de platenmaat schappij Inelco op het RCA- label nr DXL 1-4009. In stekend stereo. Ik ben er een beetje mee aan de late kant - daar ben ik me van bewust - maar desondanks - en voor hen die het toch niet we ten - eventjes aandacht voor de elpee van George McCrae, sim pelweg „George McCrae" geti teld. Een elpee, die de volle aan dacht verdient en het ook in - blueskringen - goed doet. Te recht dacht ik, want ook al is niet de hele plaat van een konstante kwaliteit, nummers als „lts been so long", „Take this love of mine", en „When I first saw you", zijn toch fijn om naar te luisteren. Wie George McCrae's LP nog niet heeft beluisterd, moet dat be slist gaan doen. Luisteren zal dan wellicht toch kopen betekenen. V. ROZENBOTTELS: Hoe maak^j zebottelvla? Of rozebottelmoes? Antwoord: Nu de rozebottels( zijn, kunt u ze in vele vormen ken, want het is een gezonde, nenrijke bijvoeding. Ontdoe de met handschoenen van blaadjes! steeltjes, was ze Zet ze op mei vvtj kokend water. Kook ze in 20 a 30^ ten zachtjes gaar. Wrijf ze dan doop zeef en vermeng de massa met sii naar smaak en tien druppels citro^ of een scheutje bessensap. Deze rg bottelmoes kunt u koud eten bij yoga of vla, en warm bij puddingen, i pannekoeken en dgl. De moes is lekker op brood. Rozebottelvla maakt u van 5 dl q met suiker en citroen- of bessesap. Sj[ 2 eieren in dooiers en wit. Klop de da ers met 2 eetlepels suiker en 2 ken eetlepels maizena tot er een luë mengsel ontstaat. Klop het eiwit- doe er langzaam aan een beetje i door en schep het schuim luchtig i de moes in de pan. Kook de viae door en giet haar ter afkoeling ove een schaal. Geef er wafels of lange? gers bij. CASSETTEMUZIEK ZWEEFT ben al een paar jaar in het bezit vaj; cassetterecorder die altijd aardig sp de. De laatste tijd gaat de muziek var bandjes „zweven". Wat moet ikdc* Antwoord: Uit uw brief makeni op, dat u nooit een reinigingsbandjp brui kt hebt. Toch is dat om de vijfj zestig speeluren nodig. U hebt uwaj raat met elkaar al vele honderdenc gebruikt. Koop een reinigingsbandj draai dat nu enkele malen als eeni male muziekband af tot het einde., de opname- en weergavekoppen nog niet voldoende schoon, laat het stel dan even door de vakman van! en andere ongerechtigheden ontd: Dat moet u toch eens in de anderfë twee jaar gebeuren, gezien het gek dat u ervan maakt. Doe de cassette gebruik terstond weer in het doosj< bescherming tegen stof. JÜk EERSTE RUIMTEVAARDER: groot was eigenlijk de capsule waar: eerste mens door de ruimte om deu vloog? Antwoord: U bedoelt de Wostol waarin op 12 april 1961 de 27-ji- Russische majoor Joeri AÏekseje, Gagarin een baan om de aarde schreef die 108 minuten duurde. gehele ruimteschip woog 4,8 ton eni totaal 37,20 meter lang met een c snede van de bemanningscapsule bijna 2,5 meter, en een lengte van' meter (zonder de buitcnantennes). cabine van de astronaut zelf wasl vormig met een doorsnede van ca. 2, ïitwendig, dus nauwelijks twee ik inwendig. Gagarin lag daann op schietstoel, die weer op rails sto waaraan het ventilatiesysteem van; ruimtepak was aangesloten. Om heen waren instrumenten, voedsel- watervoorraden, sanitaire voorziea en een televisiecamera aangebrai y acht HUISARTSEN IN DE GEMEENTE LEUSDEN: B Binkhorst, Gironde 1, telefoon 2667, Leusden-centrum J. A Boersma, Kon. Julianalaan 5, telefoon 03425-1222, Achter veld. J. H. Lantink, Burg. deBeaufort- weg 61, telefoon 1210, Leusden- centrum J van Nieuwkerk, Galicië 41, telefoon 4541, Leusden-centrum F. Nunnikhoven, Wit-Gele Kruis- gebouw, Rozeng-vrde, telefoon 1499, Leusden-centrum. J. C den Toom, Van Diepenheim Scheltuslaan 7, telefoon 3300, Leusden-zuid H. de Graaf Henegouwen 24, Leusden-centrum telefoon 03496- 3377. H. H. Hoff. Finnmark 1, Leusden-centrum telefoon 03496- 1589 D. G. Veldhuizen Kon. Julianalaan 64, Leusden-zuid telefoon 033- 15404 APOTHEEK LEUSDEN: Winkelcentrum Rozendaal, To- renakkerweg. Geopend van maan- I dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur. In de weekeinden, waarin de artsen Binkhorst, Lan- tink en Nunnikhoven dienst heb- I ben zaterdag en zondag van I 14.00 uur tot 14.30 uur en van 17 30 uur tot 18 00 uur Bij dienst van de overige artsen is de apotheek op zaterdag en zon dag gesloten DIERENKLINIEK LEUSDEN: M. J. S. C. Tijmensen-v.d. Kamp, dierenarts. Landweg 321, Leus den, telefoon 03496-4488. Spreek uren maandag-, woensdag- er vrijdagavond van 19.30 uur tot 20.00 uur Dinsdag- en donder dagmiddag van 13.30 uur tot 14 00 uur. Chirurgische ingrepen, rönt gen- en laboratoriumonderzoek volgens afspraak DIERENARTSENPRAKTIJK LEUSDEN: Dierenkliniek Leusden: Inlichtin gen tel 03496-4488 Dierenartsenpraktijk Amers foort: Voor de dependance Hene gouwen 11 te Leusden/Centrum is de dienstdoende dierenarts te be reiken onder nummer033-21827 GROENE KRUIS: Groene Kruisgebouw, de Roo van Alderwereltlaan 13, tel. 033- 15818. Iedere le woensdag en 3edinsdag van de maand Zuigelingenbureau van 14.00-15.00 uur Iedere 4e dinsdag v. d. maand kleuterbureau (op afspraak) van 14 00-16.00 uur. Iedere maandag van 14.00-15 00 uur spreekuur voor gezins- en bejaardenhulp. Iedere woensdagavond zwanger- schapsgym. van 20.30-21.30 uur. Iedere donderdagmorgen van 9.30-10 30 uur huisvrouwengym- nastiek (tnenschendiech). Iedere donderdagmorgen bej - gym van 11.00-12 00 uur(mens- chendiech basis). Iedere maandag en woensdag uit- leenmagazijn geopend van 18.30- 19.30 uur Vrijdag van 12.00- 13.00 uur. Verder telf. afspraak. Iedere donderdagavond uitleen magazijn bij zr. Laudy, Burg. de Beaufortweg 4, van 17.30-18.00 uur, verder telf. afspraak. LEUSDEN/CENTRUM Wit Gele Kruis, Rozengaarde 33, tel. 03496-1218, b.g.g. 03496- 1271. Iedere maandag, woensdag en vrijdag spreekuur huisartsen. Dr. Den Toom, vanaf 13 30 uur Dr. Boersema, vanaf 15 30 uur Dr Nunnikhoven iedere morgen om 8.00 uur. Dinsdagmorgen zwangersch. gym van 9.15-10.15 uur en van 10.30- 11.30 uur. Iedere 2e woensdag v. d maand Bespreken van kraamhulp om 14.00 uur. Donderdag van 9.00-10.00 uur. Bespreken van gezins- en be jaardenhulp Zuigelingenbureaus van 14.00- 15.00 uur. le donderdag v d. maand dr. Den Toom, 2e donderdag v. d maand dr. Binkhorst; 3e donderdag v d. maand dr. Lan tink; 4e donderdag v d. maand dr. Boersema. Kleuterbureaus: Iedere 3e dinsdag van de maand van 14.00-16 00 uur (volgens af spraak). Uitleenmagazijn: Maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18.00 uur en volgens telf. alspraak Verder kunt u alle inlichtingen krijgen van: Zr. Laudy. tel. 03496-2081; Zr. de Boer, tel 03496-3882, Zr Rosa, tel 03496-1218, b.g g. 1271 Zr Kalkter, tel. 033-15818 De leden van het Wit-Gele Kruis en het GroeneKruis moeten voorlopig nog artikelen lenen bij hun eigen kruisvereniging. De leden van het W.-G Kruis Rozengaarde 33, de leden van het Gr Kruis m Leusden/Zuid of bij zr. Laudy, Burg. de Beau fortweg 4. STICHTING KRAAMCENTRUM: Spreekuur- 2e woensdag van de maand van 14.00-14.30 uur. Ro zengaarde 33, Leusden-centrum; inlichtingen tel. 033-22339. PROTESTANTS SOCIAAL CENTRUM AMERSFOORT: Tel. 033-10441. Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp. Spreekuur: Leus den-zuid: iedere woensdag in 't Trefpunt, tel 033-13040. Voorde afdeling gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.00-9.30 uur. Voor de afdeling maatschappelijk werk van 9 30-10.00 uur. Leus- den-centrum: Kerkelijk Centrum aan de Asschatterweg Voor de afdeling gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.45-10.15 uur. Voor de afdeling maatschappe lijk werk van 10.30-11.00 uur. MOEDERSVOOR MOEDERS: Voor Achterveld, Leusden-cen trum en Leusden-zuid mevrouw Rozendaal-Doucet, D. van Wee- destraat 4, Achterveld, telef. 03425-1853. VERLOSKUNDIGE: Spreekuur: iedere maandag van 10.00-11.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw, Leusden-centrum. HULPDIENSTEN Hulpdienst voor „De Wetering" Joke Blom, tel. 2746 en Heieen van Bokhorst, tel. 2249. Hulpdienst „Leusden-zuid". Vervoer naar ziekenhuizen Amersfoort: telefoon 033-10294, 033-11456 GEZINS- EN BEJAARDEN VERZORGING KIMDE Bloemendalse Binnenpoort 7, Amersfoort, tel 033-33924 Leid sters mevr. M. Packe, mevr. S. J. Hooijmans, spreekuren voor de regio, dagelijks tussen 9 en 10 uur. Bureau open: 9-12 uur en 2- 5 uur, woensdagavond van 18-19 uur. WEEKEIND-DIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN:. Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersema, Lantink en Den Toom neemt dit weekend waar: Dr. Den Toom, Van Diepen- huim Scheltuslaan 7, Leus den/Zuid, tel. 03496-3300. Spreekuur: Zaterdag- en zon dagmiddag 14 00 uur. Visites graag vóór 10 00 uur 'r mor gens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18.00 uur tot maan dagmorgen 8 00 uur. Arts: J. van Nieuwkerk, spreek uur zaterdag- en zondagmiddag 14.00 uur. WIJKVERPLEGING De wijkverpleging wordt waar genomen door: Zr. Rosa, Hamersveldseweg 57, Leusden/Centrum, tel. 03496-1271. APOTHEEK ln de weekeinden waarin de art- |j sen Binkhorst, Lantink en Nun- r mnkhoven dienst doen zaterdag p en zondag van 14.00 tot 18.00 l uur en van 17.30 uur tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en F Den Toom dienst hebben, is de r apotheek gesloten op zaterdag en L zondag. VERLOSKUNDIGE Voor de praktijk van mevr. A. F Thuis-Paulussen en mevr. C. Brink-Bruyn neemt dit weekend waar: mevr. C. Brink-Bruyn, - Borgesiuslaan 26 te _j Amersfoort, tel. 033- 15272, b.g.g. dokterscen- trale 22.000. LEUSDEN t/m 24 september 1975. Geboren: 17 september 1975: Thirsa Elisabeth, dochter van J P van Driel en A. H. Baan, Vogelwikke 18; 19 sep tember 1975. Joost Fenno, zoon van H. G. Kruithof en D. A. Breeschoten, Rietgors 14; 23 september Jolanda Ma rijke, dochter van H. Offereins en B. Hartman, Gagelhof 16. Geboren elders: 3 september 1975. Amersfoort, Corina M. J. Timmerman, Landweg 25. Overleden: 17 september 1975: J. Versluis, oud 94 jaar; 22 september 1975: J. A. de Ruijter, oud 88 jaar, wed. W. A. Hertog; 23 september 1975: F. Huisman, oud 85 jaar, geh. G. D. J. Visser, wonende te Maarn. Overleden elders: Geen. Gehuwd: 18 september 1975: M. van Ravenzwaaij en G. Heethuis; 19 sep tember 1975. B G. M. Assendorp en C A. E. M. Mohlmann. Ondertrouwd te Leusden: 19 sep tember 1975: Dirk van Doornik, wonen de te Leusden, Hessenweg 157 en Klaas je van Doornik, wonende te Nijkerk, H. Dunantlaan 3. VERLOREN Blauw spijkerjack, schooltas, oranje rode portemonnee. WEGGELOPEN Witte dwergpoedel met grappige kruin. GEVONDEN Autosleutels Renault met één huis sleutel. portemonnee (zwart) met in houd; Blauwe knipportemonnee, hockey stick; twee bankbiljetten; witte helm. AAN KOMEN LOPEN Bruin-witte jachthond; rode kater met bandje. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid, Arnhemseweg-Oude Rijksweg, telefoon 033-12141. GEVONDEN ACHTERVELD - Bi] de poltie is opgegeven een blauw trainingsjack met witte strepen. VERLOREN Een bromfiets valhelm merk AGV Daitona. geel met blauwe band. Een visschotel die u desgewei' een dag van te voren al kunt klaar maken U hebt er voor nodij 1 pond kabeljauw 30 gram boter 30 gram bloem 3 dl melk 1 teentje knoflook peper, zout 1 theelepel strooiaroma naar verkiezing: 1 eetlepel rotf Kook de kabeljauw 3 min weinig water. Haal devismetea schuimspaan uit de pan en ia ze in een beboterde vuurvast; schotel. Maak van de boter, bloem, melk en de rest vano ingrediënten een saus en giet den voorzichtig over de vis Bedekt- geheel met een laag romige aari appelpurée, leg er klontjes bote op en zet de schotel in de ovejB om mooi bruin te worden. AqiH hem een dag van te voren maatl™ dan goed afgedekt wegzetten. Ve;< se sla of worteltjes er bij gevaj Eet smakelijk. Japie?| Datum 5 oktober: LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.: 9.15 u.: ds. J. W K fg der en ds. J. J. Kooman.it bruikname verbouwde kerkf Herv. dienst, 10.45 u.: ds K. Kelder en J. J Koomani^ bruikname kerk Herv./Ger. i u.. ds. J. Weernekers.Ger R.K.K. za. 19.00 u. zo 7.4i| 9.00 u.Hoogmis; 10.30 u 'I u LEUSDEN/ZUID N.H K. 10.00 u.: ds. J. Weernetl Herv., 18.30 u ds J. VersT Huizen, Herv.(G.B.) R.K.K Huize Don Bosco u'11 u zo. 10.00 u.. Hoogmis; llgp R.K. kerk. zaterdag 4 oktober aanvang 19-pjl zondag 5 oktober aanvang 8.00 efly uur Ned. Herv. Kerk. - zondag 5 oktober aanvang 9^1 Ds Kamerbeek uit Hoevelaken

Leusder Krant | 1975 | | pagina 6