7> E3 El lLukZZ£CHBBi ,va< Antilopen herstelt zich 7> mi W2 En weer verdween een o •k Goede voor bereiding DAVOS-reis Maarsbergen schoot iets beter dan Leusden oda (za) efende UIT DE LEUSDENSE CLUBBLADEN yt/nUfcttL/HVj 10 UMUDtn 131 J LEUSDER KRANT 11 Sterker Roda (zo) kon WZA niet kloppen t de wedstrijd V.V.Z.a - Roda'46 uitstekende doelman van VVZA bad het in deze wedstrijd zelden moeilijk het de zwakke Roda -aanvallen, hier grijpt hij goed in voordat Jos van Kooy Ten kans krijgt. AMERSFOORT - Roda-zondag heeft zeer kostbaar puntje bij streek- lenoot VVZA laten liggen. Beide ploe- jen hadden 5 punten uit evenveel wed strijden, zodat een spannend duel kon lorden verwacht. Dat is het ook wel feworden. Niet bijzonder fraai maar I en toe zeer pittig en sportief. Voor- I na de rust heeft er voor Roda meer gezeten dan het uiteindelijk bereik- gelijkspel. Het begin was duidelijk VVZA met de stevige noord- Ister bries in de rug. Geleidelijk aan Jerd Roda wat sterker, doch door ge- jrek aan mankracht in de voorlijn Idden de Leusdense aanvallen geen icces. ■Zo te zien speelden de Leusdenaren 1 zekerheid en het leek, of men met In puntje al tevreden was. De zoals lijd goede Roda-defensie hield VVZA jap in bedwang. Af en toe moest Wil bek diep in de verdediging terugko- In en kon Gert Osnabrugge slechts Ir tijdig uitlopen verder onheil voor- Uitslagen afd. zondag: VVZA 1 - Roda 1 VVZA 2 - Roda 2 APWC 6 - Roda 6 Roda 3 - Roda 4 Roda 5 - Roda 7 VVZA 2 - Roda 2 werd door een goed spelend Roda overtuigend gewonnen. Na een ruststand van 0-1 door Ab Hoog land, zorgden Peter Zandbrink, Weer- destein en Vrijhoef voor 0-4. Programma afd. zondag: Fortitudo - Roda 1 KW A 5 Hoogland Roda 6 'c V.V.Z.A. - Roda '46. Bertus Schoonderbeek (nr.3) verlaat met gebogen hoofd het veld nadat hij door de zwak leidende scheidsrech ter van het veld gestuurd was. [nen. kwam met eendubbélblanke |de hervatting hadden de Leusdena- de sterke wind mee en dat resul- de wel in een drukker aanvals- roon, maar nog steeds met veel te nig stootkracht en dat leidt nu EUSDEN/CENTRUM - Roda-zater- was afgelopen zaterdag vrij en >r de komende twee weken staat er geen wedstrijd op het programma, de slechte resultaten van de afge- en weken benutte Roda de eerste je middag om het spelpeil wat op vijzelen met een oefenwedstrijd te- F.C. Horst (3e klasse A), in ige seizoenen altijd een moeilijke enstander loda probeerde te laten zien, toch wel in de 2e klasse thuis te ho en begon al direct met een hevig 'nsief, dat resulteerde ineenprach- kopbal van R. van Ooyen, die de per van Horst slechts met veel moeite kon stoppen. Even later, in de 15e minuut, probeerde F. de Smalen met een geweldig hard schot een doel paal te vernielen, maar vlak voor rust bepaalde toch F.C. Horst, na een foutje van J. Lagerwey, de stand op 1-0. Keeper R. Dekker werd vervangen door N. Tijmensen en mede door het windje mee ging het in de tweede helft aanmerkelijk beter. OQk nu was Roda sterker en de gelijkmaker van H. van Laar was zeer terecht. Roda voelde de winstkansen en uit een corner bracht de goed mee naar voren gekomen C. Snel de score op 1-2. 10 Minuten voor het eindsignaal maakte F. de Smalen aan alle illusies van F.C. Horst een einde. De roodzwarten wonnen verdiend met 1-3. Programma afd. zaterdag: Roda 1 is vrij Roda 2 - F.C. Horst 2 13.15 u. Hierden 4 - Roda 4 13.15 u. Stroe 5 - Roda 5 15.15 u. 14.30 Roda 2 - Achterveld 2 11.30 Roda 3 - Soesterberg 3 11.30 Roda 4 11 00 7 - Roda 5 11.30 Soesterberg 6 14.30 Roda 7 - Soesterberg 7 14.30 Dames: Roda - CDN 12.00 LEUSDEN-CENTRUM - De Antilo pen gaan vanaf half oktober weer aan de indoortraining beginnen. ,,De Prik kel" deelde mede, dat de korfbalclub de beschikking heeft gekregen over enige uren in 3 Leusdense zalen en wel 2 in Centrum en 1 in Zuid. De zaken worden kennelijk goed aangepakt. Ook de F.C. Stetboys gaat binnenshuis trainen en wel elke donderdag van 18.00 tot 19.00 uur in de sportzaal de Meent (Groen houten). In verband met de verhuizing van de familie Ten Seldam is mevr. W. ten Sel- dam als redactrice van ,,'t Loodsman netje" afgetreden. Het nieuwe redactie-adres van het Haaienmaand- blad is thans: de heer G. J. Exterkate, Krakhorst 17, Leusden-Centrum. Tel. 03496-1891. Voorts wordt in ,,'t Loodsmannetje" een oproep gedaan aan alle vrouwelijke Haaien van 16 tot 36 jaar om te komen tot een dameswa- terpoloteam, dat volgend jaar mee gaat doen aan competitiewedstrijden. ^jP^MLUOOKfEkf*/ Jv |USDEN - ACHTERVfcLÜ - Een voetbalzondag (maar frisjes j de lijn) met slechts een drietal llwedstrijden in de eerste klasse A Jag). Desondanks toch weereen bssing, want niemand had kun- Idenken dat ASV bij de Amers- ise Boys zou verliezen, waarme- 0 van Ankeveen's nederlagen Ween uit de ranglijst. Het gelijk- |van KV VA tegen Nederhorst (1-1) de lijn der verwachtingen en fer was, dat Roda '46 in Amers- Ibij VVZA niet verder kwam dan Einstand 0-0. Ie KLASSE A (ZO.) rhorst jtad ■Boys 6 4 1 1 9 11-7 5 3 2 0 8 8-2 6 3 2 1 8 8-5 6 2 4 0 8 10-7 6 3 1 2 7 11-7 6 3 0 3 6 8-7 6 2 2 2 6 6-7 6 2 2 2 6 2-3 6 2 1 3 5 7-7 5 2 0 3 4 5-5 Ministerpark 6 1 0 5 2 5-15 Zebra's 6 0 15 1 4-13 De Ankeveense Sportvereniging, thuis nog ongeslagen, ontvangt zondag het Amersfoortse VVZA met een goede kans op winst. Baarn-Ministerpark (Naarden) een ontmoeting tussen twee staartclubs, wordt een zege voor de thuisclub. Zeer spannend wordt het treffen in Utrecht tussen Domstad en KV VA. Beide clubs hebben nog geen nederlaag geleden Wij vrezen, dat de Amersfoorters even zullen moeten af haken. Roda '46 moet naar Cothen, waar Fortitudo de Leusdenaren warm zal onthalen Thuis heeft Fortitudo nog alle wedstrijden gewonnen. Zal Roda voor de eerste nederlaag gaan zorgen? Een kans zit er zeker in. Het is alleen maar de kunst, die te benutten en zo doeltreffend is de Co- thense voorhoede nu ook weer niet. Amersfoortse Boys-Nederhorst wordt een gelijkspel en de Zebra's krijgen in Hilversum klop van het Utrechtse KDS. 2e KLASSE B (ZO.) De Utrechtse derby PVC-VVO is eenmaal niet tot doelpunten. Twee zeer harde inzetten van Jan Pouw en Wil Snoek werden bekwaam door de VVZA-doelman gestopt Jam mer dat Roda in deze periode niet méér in de aanval ging Vooral nadat de roodzwarten de eerste helft met alle omstandigheden tegen zo goed wa ren doorgekomen, lagen hier de kan sen. Het was echter niet anders en naar mate het einde naderde kwamen de Amersfoorters meer en meer opzet ten. Roda gaf echter geen krimp. Steun pilaar André Snoek moest zich 20 minuten voor tijd nog laten vervan gen door Jan de Haan. Wat in de slot periode de jeugdige Dicky van 't Kloos ter en Sjaak Droog ook nog probeer den, het hielp niet Wil Snoek en de zwoegende aanvoerder Jos van Kooy bleven eenzame strijders aan de front lijn of ze moesten veel te ver terug om assistentie te verlenen op het mid denveld. Onder deze omstandigheden was de 0-0 uitslag wel juist. A s. zondag moet Roda naar Forti tudo in Cothen. Het zal geen gemakke lijke wedstrijd worden, hoewel er ze ker kansen liggen voor een kleine zege. 0-0 0-4 1-9 1-0 2-2 Brenda Koet probeert te scoren, maar haar tegenstandster veroorzaakt een strafworp waaruit Rob Geutjes zal scoren. LEUSDEN - Afgelopen zateraag was het voor Antilopen een druk week einde. Alle ploegen moesten spelen. Iedereen was benieuwd of Antilope 1 zich van de zware nederlagen had kunnen herstellen. ANTILOPEN I - DVS I 11-4 De grote vraag voor de wedstrijd was of het gesprek dat spelers, speelsters, trainer en bè^i^B^inet elkaar hiel- den effektief zou-fcïjn in deze wed strijd. Vanaf de eerste minuut heeft de ploeg laten zien dat het inderdaad zo was. Met erg veel inzet werd DSV onder druk gezet DSV moest na 5 minuten al met 11 man verder, omdat een van de heren geblesseerd raakte. Antilopen heeft deze handicap van DSV goed uitgebuit. Door een mooie aanvalsaktie van Harrie Brack werd het 1-0. Even later forceerde George Nooy een strafworp die door Harrie Brack in een oel- punt werd omgezet. DSV kreeg nu slechts 3 verdedigers voor de Antilo pen korf. Pieter Kraaykamp, die geen tegenstander had (en daarom ook niet mocht scoren) kon rustig het spel gaan verdelen. Dat resulteerde al snel in een doorloopbal van Rob Geurtjes 3-0. DSV zorgde met een afstandsschot voor 3-1. Gert Nieuwenhuis zorgde, goed aangespeeld door Jeanet v. d. Lagemaat voor 4-1 en ook, na een goed genomen vrije bal van Theo van Duinkerken voor 5-1 Na de rust opnieuw een gretig spe lend Antilopen, tegen een steeds meer mopperend DSV. De eerste aanval miste veel kansen o.m twee strafworpen door Harrie Brack, maar slaagde er toch in om via een doelpunt van Frouk Geutjes en een afstandsschot van Harrie Brack voor 7-1 te zorgen Antilopen voelde dat het nog verder kon gaan en bleef doordrukken REVIVAL 1 4-6 normaal gesproken (maar wat is in deze afdeling nog normaal?) voor de thuisclub. Ook voor Veensche Boys - Barneveld tippen wij een 1. Achter veld krijgt tegen Unitas in Veenen- daal zich te revancheren voor de onverwachte nederlaag tegen VSK. Het 2e Utrechtse onder-onsje VSK-Ri- vierwijkers zien wij op een gelijkspel uitlopen en Dorestad-DVSA wordt een zege voor de thuisclub 2e KLASSE A (ZAT.) Unicum-Hoevelaken wordt zaterdag een overwinning voor de nog onge slagen jongens uit Lelystad. Staart- club Barneveld krijgt een (klein) kansje op de eerste zege tegen het wisselvallige Hees Barneveld is thuis nog ongeslagen en de Soesters won nen uit nog niets. De Nijkerkerveens Boys zijn goed genoeg voor een ge lijkspel in en tegen Lelystad en in Ederveen wint Advendo van het Amers foortse SOVA. Roda '46-Rood Wit is uitgesteld en Eemnes is vrij. LEUSDEN-CENTRUM - Verleden week woensdag organiseerde de leiding van de Haaien-reis naar Davos in rest. Nieuw Leusden nog een speciale con tactavond. Voor zover dat nodig was konden de Davos-gangers daar kennis maken met hun medereizigers. Voorts - en daarmee werd ongeveer 80% van de avond gevuld - gaf reisleider C. van Oosten een uitvoerige uiteenzetting over de trip. Na een inleiding van de heer A. J. Leusink, voorzitter van de technische commissie, kreeg de heer Van Oosten het woord en al direct zat hij zo ver in zijn reisleiderschap, dat niemand hem op dat moment nog zou herkennen als Haaientrainer. Hij gooide de ene alp na de andere in het gesprek en had het over gletschers en schluch- ten, alsof hij daar dagelijks mee ongaat. Je zag gewoon de edelweiss al bloeienI Hij doet in de zomermaanden wel meer op reisgebied en één van zijn favo riete landen is inderdaad Zwitserland, doch het is haast onvoorstelbaar, dat een procuratiehouder van een groot ac countantskantoor zoveel afweet van al pen en almen. Van Oosten behandelde hetgeen de Haaien op hun reis zullen beleven bovendien op zo'n vlotte en geestige manier, dat het talrijke gehoor hem zeer aandachtig volgde. Op een Met de Haaien naar Davos Een kombinatie tussen Corni de Rid der en Brenda Koet resulteerde in een vrije kans voor Brenda Koet, maar haar tegenstandster sloeg de bal uit haar handen. De strafworp werd door Rob Geutjes benut 8-1. Even later werd deze speler vastgehouden en de strafworp betekende 9-1. Ciska Visser had tegen het eind van de wedstrijd een keer geluk, daar een bal op fortuinlijke wijze door de korf viel Vlak daarna zorgde Gert Nieuwen huis, die eindelijk weer eens ouderwets speelde, met een enorme afstandsdreun voor 11-1. De volgende aanval probeerde men Tmi de Ridder, die haar afscheidswedstrijd speelde, te laten scoren, maar dat luk te niet DSV, nu wel met 12 mensen, deed nog iets terug door de stand, met een paar mooie doelpunten tot 11-4 terug te brengen. Dit resultaat kan voor Antilopen 1 een goede oppepper zijn voor a.s. zaterdag, als tegen een van de koplopers, Altius uit Hil versum, gespeeld moet worden. ANTILOPEN 2 Antilopen 2 speelde afgelopen zater dag tegen koploper Revival uit Ter- schuur Cor Osnabrugge wist al gauw via een doorloopbal de stand op 0-1 te brengen, en Gert Graafland liet op dezelfde manier 0-2 noteren. Vlak voor de rust kon Revival het verschil tot 1-2 verkleinen. Na de rust kwam Revival langszij, maar een gemotiveerde aanval wist door middel van 2 prachtige afstandsschoten van Bert van Loenen de stand op 2-4 te brengen. Cor Osnabrugge moest hierna met een schouderblessure het veld verlaten en werd vervangen door Ma rian Osnabrugge. Antilopen ging door en Frans ter Maten liet al gauw de vol gende 2 doelpunten noteren 2-6. Revival kwam nog terug tot 4-6, maar vormde verder geen bedrei ging voor de Antilopen overwinning. LEUSDEN-CENTRUM - Voor ons ligt een keurig verzorgd boekwerkje met daarin allerlei mededelingen, tips en gegevens over de herfstreis van de L.Z. P.C. de Haaien naar Davos in Zwitserland. Het boekje is beknopt maar toch zeer volledig en het verraadt meteen de kwaliteiten van de heer C. van Oosten als reisleider. Hij heeft dan ook de algehele leiding van de reis en wordt daarin bijgestaan door de heren A. J. Leusink en A. C. Fieseler en niet te vergeten de drie resp. echtgenotes. Voor de niet bijgelovigen onder de deelnemers telt het „prospectus" der tien genummerde kwartopagina's en voor de „andersdenkenden" geldt het ongenummerde voorblad als 14e blad zijde. Het geheel wordt opgeluisterd met een bijzonder mooie foto van Da vos. Enige maanden geleden kwam de Schwimmverein Davos, als gast van de Haaien naar Leusden. Menig Zwitsertje zag in die dagen voor het eerst van zijn leven een echte zee! De a.s. reis naar Davos moet u zien als een return van de zeer geslaagde trip van de Zwitserse zwemvrienden naar Leusden en ditmaal zijn de Haaien de gasten van de zwem- club Davos. En wie weet hoeveel jonge Nederlanders daar voor het eerst van hun leven echte sneeuw zullen zien. Het Leusdense reisgezelschap bestaat uit tussen de 70 en 75 zwemmers en zwem sters, inclusief de begeleiding. PER NACHTTREIN Op een 20-tal Davosgangers na, die de reis in 5 auto's maken, gaat de Haaien-familie per nachttrein op 17 ok tober (dus morgen) naar Zwitserland. Om precies 19.45 uur vertrekken de treinreizigers per bus naar Arnhem. Van daaruit verlaat om 21.27 uur de Holland-Italië Expres het station op weg naar Landquast in Zwitserland, dat vol gens de reisleider zaterdagochtend om 8.45 uur bereikt wordt. Daar wordt overgestapt in de Rhatische Bahn, een (boemel?)treintje naar Davos. Als alles volgens plan verloopt is het op dat mo ment vijf minuten over half tien en dan begint de kennismaking met en de in kwartieringbij de Davoser pleegouders. Tijdens het verblijf in Davos gaan de Haaien natuurlijk zwemmen, maar ook uitstapjes maken en wandelen. Om enigszins op de hoogte te komen van het land waar men verblijft, is in het pros pectus aandacht geschonken aan een beetje aardrijkskunde en geschiedenis van Zwitserland en aan Davos zelf. Mis schien komt dat na de reis nog van pas, want als de Haaien terug zijn in Leusden vindt er een opstelwedstrijd plaats over de belevenissen tijdens de reis. De drie beste opstellen plaatsen wij t.z.t. in de Leusder Krant. De Haaien gaan dus ook uitstapjes maken, o.m. naar het 2.663 meter hoge Weissfluhjoch en naar de Morteratstfigletscher. Dat moet iets grandioos zijn. Ook steenbokkie-kijken staat op het programma en via deze steenbokken (gemzen) komen wij te recht bij de zwemwedstrijden, het ei genlijke doel van de reis. De gehele zwemploeg komt daarbij in aktie. HOUTEN STEENBOK Dinsdagavond 21 oktober vinden onderlinge kampioenschappen plaats met de zwemclub Davos. Donderdaga vond 23 oktober worden die wedstrij den voortgezet. Zaterdag en zondag volgt dan de grote internationale zwemzeskamp, het hoogtepunt van het programma, met deelname van clubs uit Davos, Luzern, Zürich, Basel, Chiasso en de Haaien. De wisselprijs van deze zeskamp bestaat uit een werkelijk schit terend houtsnijwerk van een steenbok. Ieder, die hem kent, weet dat de heer Van Oosten een zeer bescheiden mens is. Daarom willen wij (zelf durft hij het niet goed) de zwemmers en zwemsters vragen om toch vooral te proberen de zeskamp te winnen, zodat de Haaien de wisselprijs mee naar Leusden mogen nemen. Het is namelijk de grootste wens van trainer Van Oosten om dat kunst werk een tijdje bij hem thuis te pronk te kunnen zetten. Met de douane zijn de zaken geregeld. Zondagavond 26 oktober om 19.20 uur vangt de terugreis aan naar Arn hem. De volgende morgen gaat het van daaruit weer per bus naar Leusden, waar om 10 uur de hele onderneming eindigt bij het zwembad op het Burge meester Buiningpark. Met of zonder de houten steenbok enkele uitzondering na waren alk Da vos-reizigers aanwezig en zelfs wij, die niet meegaan, hebben genoten van een kostelijke en kosteloze lezing over' het land van Wilhelm Teil. De „rond vraag" aan het einde van de reisbespre- king was overbodig. Iedereen was ken nelijk zo goed geïnformeerd, dat er geen gebruik van werd gemaakt. De heer Leusink bedankte namens de aanwezi gen de heer Van Oosten en sloot daarna de bijeenkomst. Na afloop vernamen wij terloops nog van de heer A. Chr. Fieseler, de „minis ter van financiën" van de Da vos-reis, dat het benodigde geld voor deze on derneming voor het grootste deel door de wedstnjdploeg van de Haaien is bij eengebracht met allerlei acties. Wel zeer spontaan was de geldelijke mede werking van de navolgende adverteer ders in het Haaien-maandblad ,,'t Loodsmannetje": Fa. J. W. v. d. Berg; 1 oriVtBergen; Pim Berghuizen; Garage ButKtetuus; Coöp. Handelsver. „Leusden en omgeving"; Drieënhuizen B.V.; G. W. Herder; Huurdeman B.V.; v.d. Kletersteeg; Ra bobank; RestaurantZwèmbad; Schakel; Eib Sikking; Wahle Contramarkt; Wan- rooy B.V. O ja, ook alle Leusdenaren die oud papier in de container op het B.B.-park hebben gedeponeerd gedurende het af gelopen weekeinde worden door de Davos-commissie van harte bedankt. U heeft 4.220 kilogram afvalpapier ver zameld. Helaas was de „koers" van dit materiaal slechts 3 cent per kg, maar met de opbrengst ad. f 126,60 waren de Haaitjes zeer content. Alle beetjes helpen! MAARSBERGEN - Maandagavond was het de grote revanche voor de schiet vereniging Juliana uit Maarsbergen in de tweemaal per jaar plaatsvin dende onderlinge wedstrijden tussen Leusden en Maarsbergen. Ieder voor jaar en najaar wordt geschoten om een mooie wisselprijs Na tweemaal winst wordt de beker het eigendom van de desbetreffende vereniging. De schiet vereniging Leusden e.o. won dit jaar de lentewedstrijd en om de spanning er nog wat in te houden zorgde Maars bergen afgelopen maandag voor de winst, zodat de a.s. voorjaarswedstrijd wel bijzonder spannend gaat worden. Maarsbergen schoot 1239 punten en Leusden kwam op 1186 treffers. Elk team had 15 schutters en met zijn al len werd er een zeer gezellig schut- tersfeestje van gemaakt. De individuele uitslagen van het KKG- schieten op 12 meter waren (2 kaanen en max. 100 punten): H. v.d Worp - Maarsbergen 98 pnt Mevr. v.d Worp - Maarsbergen97 pnt D. W. Zoetmulder - Leusden 94 pnt B. Laporte - Maarsbergen 93 pnt Kersten - Maarsbergen 92 pnt Wessels - Maarsbergen 92 pnt J. de Vries - Leusden 92 pnt B. Koelewijn - Leusden 91 pnt I. Mante - Leusden 90 pnt A. Kruizinga - Maarsbergen 90 pnt Buiten de wedstrijd om werd nog pistoolgeschoten (12 m. KK). De uitslagen hiervan waren: D W. Zoetmulder (uit 50) 47 pnt A. Langelaar 45 pnt. F. de Boer 44 pnt. G. de Man 44 pnt. J. de Heus 43 pnt. L. Zandvliet 43 pnt.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 11