uime winst voor Impala olleybal-dames Zr. Stet zette dr. Woortman voor aap Grote opkomst bij eerste competitie avond van Leusdense schakers Definitief bestuur en zandbak 3 SPORTVELD lISIDUNAHOF N GEBRUIK GENOMEN Ondanks nederlaag F.C Opstelten krijgt greep op zaalvoetbal Roda'46 htHÜAG 16 OKTOBER 1975 LEUSDER KRANT iUSDEN - De dames van Impala ien afgelopen zaterdag een ruime jverwinning behaald op het bezoe- e Dindoa uit Ermelo. Met de set- jen 15-1, 15-9 en 15-2 werden de >lose dames kansloos gelaten en Impala twee belangrijke punten halen. Vanaf het allereerste lent bleken de dames van Impala in om hun tegenstandsters onder e druk te zetten. Duidelijk was te dat de trainingsarbeid, die onder ng van trainer Hoogewaard wordt cht zijn vruchten begint af te wer- wordt het nieuwe penetratiesys- regelmatig goed toegepast en ra le speelsters op die manier ook waf op elkaar ingespeeld, invallend, zowel als verdedigend n de Leusdense dames ditmaal be- end beter dan hun tegenstandsters, thet grote verschil in punten tussen lide ploegen wel verklaarbaar was. de dit seizoen voor het eerst Impala spelende Betty Klave ver een hoofdrol. Deze van het ;foortse VIOS overgekomen ster was zowel aanvallend als spel ïlend met te overtreffen, terwijl zij is via haar nauwelijks te stoppen JT ce bijzonder veel punten voor Im- yr scoorde. de stijgende vorm van de dames idhaafd blijft zal donderdag 30 ok- blijken, als Impala op bezoek bij het sterke Olympia 2 uit Soest, nder goed verging het afgelopen het eerste herenteam. In de uit- trijd tegen Olympia 3 werd met 2-1 ren. hetgeen gezien het vertoonde eker verdiend was. Al in de eerste eek een grote leemte in de spelop- van de Leusdenaren zodat er lelijks een goede aanval uit kwam. verbouwereerd moest Impala en. dat Olympia hier geroutineerd ik van maakte en als het ware lm- ilatwalste. Met 15-1 ging deze set verloren. Ook in de tweede set npala duidelijk de mindere ploeg, oeg maakte als geheel een zeer he indruk en bleek niet in staat t toch niet groots spelende Olym- n wil op te leggen. Met 15-11 ging ;ze set naar de Soester club. Pas in rde set begon Impala weer enigs- p te leven. Met behulp van een impel systeem kon Olympia op stand gezet worden, vooral om- Soester ploeg ook veel fouten e. Met 15-7 ging deze set naar zodat slechts een puntje mee .eusden werd genomen. Impala Een spelmoment uit de wedstijd Impala - Dindoa. zal uit een ander vaatje moeten tappen wil het 23 oktober in de thuiswedstrijd tegen WA 2 de volle winst binnen ha len. Want om van deze kwalitatief goede tegenstander te winnen is 100% inzet noodzakelijk. Het verdere programma voor de Im pala teams voor de komende week luidt als volgt: Woensdag 22 oktober Heren 4e klasse: 19.00 u.: Impala 5 - Surf 71 3 Dames 4e klasse: 19.45 u.: Impala 5 - VIOS 8 Dames tweede klasse: 21.25 u.: Impala 2 - Uni Comus Donderdag 23 oktober Meisjes jeugdklasse: 19 00 u.: Impala VIOS f Heren 4e klasse: 19.45 u Surf 71 3 - Impala 6 Dames 3e klasse: 21.25 u.: WA 3 - Impala 3 LEUSDEN/CENTRUM - De onlangs door een paar Roda-enthousiastelingen in het leven geroepen supportersclub heeft vorige week haar eerste offi ciële bijeenkomst gehouden. Tot nu toe hebben 66 leden, namelijk 56 senioren (w.o. 1 dame) a f2,- per maand en 10 junioren voor f-lf- per maand zich bij de initiatiefnemers aan gemeld. Dat niet alle 66 leden op de vergadering aanwezig waren was geen beletsel om enige beslissingen te ne men. Nadat de doelstellingen van de vereniging waren uiteengezet (waarte gen niemand bezwaren had), werd beslo ten om door te gaan met allerlei acti viteiten Om wat meer financiële arm slag te krijgen kan de supportersclub nog heel goed nieuwe leden gebrui ken. Het voorlopige bestuur werd voor lopig definitief voor een jaar. Het werd zelfs nog uitgebreid met twee jeugd leden en bestaat thans uit voorzitter J. J. de Jong, penningmeester J. D. H. Lamme, 2e penningmeester B. Witten berg. secretaris D. H. Bongaerts (03496-2068) en 2e secretaris J. Kra mer (03496-2826), alsmede de junioren L. Lochtenberg en B Buunk. Een voorstel van de heer Kramer werd ingediend om bijvoorbeeld elke tweede woensdag van de maand bijeen te komen voor een korte bespreking met aansluitend een gezellig onder onsje. Bij eventueel TV-voetbal op zo'n clubavond wordt gezorgd voor een kleuren-televisie. Voorzitter de Jong ziet ook al gezellige avondjes voor de jeugd, vooral na leuke successen in de LEUSDEN - De opkomst op de eerste competitieavond doet vermoeden dat het grote aantal te spelen partijen per groep, n.l. 22, voor de meest leden niet tot onoverkomelijke problemen zal lei den. Van de 50 schakers, die aan de clubcompetitie meedoen waren er 40 aanwezig. Een opkomst percentage dus van 80%. Voorzitter Joop van Santen, kennelijk zeer verheugd over deze grote opkomst, heette in zijn toespraak iedereen, in het bijzonder de nieuwe leden, van harte welkom. Hij vroeg be grip voor de problemen van wedstrijd leider Ton Sieswerda, die enkele leden in een andere groep had moeten indelen om tot groepen van 12 te kunnen ko men. Ook wees hij erop dat het noodza kelijk is tijdig, dus om 8 uur, aanwezig te zijn omdat anders de tegenstander in het ongewisse is over het doorgaan van de vastgestelde partij. Kan men een be paalde avond niet komen, dan bij voor keur een week van tevoren afzeggen. Dit alles om de taak van de wedstrijd leider, die ook graag zijn partij wil gaan spelen, niet onnodig te verzwaren. De voorzitter vroeg tevens aandacht voor het intekenformulier voor de jaarlijkse feestavond van de vereniging. Daarna gaf hij het woord aan de wedstrijdleider die officieel het startsein gaf voor de spe len van de eerste ronde in het nieuwe GROEP I Deelnemers in alfabetische volgorde: J. Boemaars, L. den Boer, E. Halkes, J. de Jager, W. van der Laaken, J. Mos terd, J. Pronk, J. van Santen, R Sies werda, H. Struiwig, J. Tijmensen, J. van der Weijden. Uitslagen: J. Mosterd-J. Pronk 0-1 E. Halkes-H. Struiwig afg. J. Boemaars-J. van der Weijden 0-1 J. de Jager-R. Sieswerda 0-1 J. van Santen-L.den Boer V2-V2 In deze groep blijken de nieuwelin gen zich goed geweerd te hebben. J. Pronk zegevierde tegen de slimme rou tinier Mosterd. Sieswerda, gepromo veerd uit de tweede groep, won op kun dige wijze van De Jager, Halkes stelde Struiwig voor zoveel problemen dat de partij na 40 zetten nog niet tot een einde gekomen was en moest worden afge broken. De partij tussen Den Boer, de huidige kampioen, en van Santen, in vo rige jaren meermaals kampioen en vol aspiratie voor de komende strijd om het kampioenschap, had een enerverend verloop. In praktisch gewonnen stelling sprong Van Santen ineens zo slordig met een paard om, dat dit stuk zonder enige compensatie door zijn tegenstan der geslagen kon worden. Stelling en verder spel van Van Santen waren ech ter zo goed dat beide spelers in tijdnood, nog 9 zetten te doen in 5 minuten, re mise overeenkwamen. GROEP II Deelnemers in alfabetische volgorde: J. Agterberg, Ph. Berg, S. van Dokkum, H. van Egdom, O. Harlaar, G. Kuiter, N. Loning, J. van der Tang, C Veenendaal, J. Visser, A. Wisman, J. Zaal. Uitslagen- Ph. Berg-J. Zaal 1-0 J. Agterberg-N. Loning 0-1 H. van Egdom-J. Visser 1/2-,fe J. van der Tang-C. Veenendaal 1-0 S. van Dokkum-A. Wisman V2-V2 In deze groep twee nieuwe leden, n.l. de heren Zaal en Loning. Een keurige overwinning voor Loning. Zaal verloor, maar als de oude routine terugkomt zal hij zijn plaatsing in groep II ongetwijfeld gaan waarmaken. GROEP III Deelnemers in alfabetische volgorde: Mevr. Graafland, Mevr. Hooijer, C. Hooijer, M. Kessing, A. Kuijper, J. Kuij- per, H. Leeuwenkamp, A Rietveld, H. Rijnfrank, W. Schouten, P. Stevens, F. Stoorvogel. Uitslagen: J. Kuijper-H. Leeuwenkamp 1-0 M. Kessmg-A. Rietveld 0-1 Mevr. Graafland-F. Stoorvogel 0-1 A. Kuijper-P. Stevens afg. Mevr. Hooijer-W. Schouten 0-1 In deze groep geen nieuwelingen. De 2 dames uit deze groep die enkele we ken geleden bij een invitatietoernooi in Amsterdam tegen tegenstanders van dezelfde kunne tot zeer goede resulta ten kwamen, hebben getuige de resulta ten met hun mannelijke tegenstanders uit Groep III meer moeite. GROEP IV Deelnemers in alfabetische volgorde: F. Algoe, J. van Garderen, G. de Graaf, P. Hersbach, G. Jeulink, A. Kreber, G. van Loon, M. van der Molen, J. Oomen, L. Pesie, J. Roos, J. Sibeijn, C. Straver, W. van Wieringen Uitslagen: F. Algoe-J. Roos 1-0 J. v. Garderen-W. v. Wieringen 1-0 A. Kreber-J. Sibeijn 0-1 J. Oomen-G. Jeulink 0-1 In deze groep zijn 14 spelers, waar van oude leden, n.l. de heren Van Loon en De Graaf, die hun krachten met de nieuwkomers zullen moeten meten. Om eventuele zich nog niet aange meld hebbende schakers te kunnen op vangen, zal waarschijnlijk gespeeld gaan worden met schema voor 16 spe lers. competitie. Ook de ouders van de jeugd leden moeten meer betrokken worden in de supportersclub Een leuk idee voor vaders, die hun kleine kinderen mee moeten nemen naar het voetbal veld, was het plan dat tijdens de rond vraag gelanceerd werd, om te komen tot de aanleg van een flinke zandbak. En als daar dan nog toezicht gehouden kan worden op de peuters, hebben ook de pa's een ongestoorde (voetbal)middag. Het bestuur zal zich hierover beraden en eventueel contact zoeken met de sportstichting. Een gratis tip- als die zandbak onder het mom van een vèr- of hoogspnngbak, noodzakelijk voor de training van de voetballers, wordt aan gevraagd lukt het misschien nog snel ler!^ Maar hoe dan ook, het was een geslaagde avond, vooral toen voetbal- voorzitter J. P. H. v. d. Berg de sup portersclub zijn zegen gaf enhendaar- bij alle mogelijke succes toewenste. Roda '46 speelt a.s. zondag de uit wedstrijd tegen Fortitudo in Cothen. De supportersvereniging heeft weer een bus gereserveerd. De bus vertrekt om half twee vanaf het Burg. Buiningpark. Het belooft een spannende ontmoeting te worden. Zowel Fortitudo als Roda hebben 6 punten uit 6 wedstrijden. Noteert u ook vast de eerste clubavond, zo goed als zeker op woensdag 12 november a.s Met verrassingen... en ieder lid mag een introducé mee brengen. loc' SDEN-CENTRUM - Met een jaeger onderbroek onder zijn Ibroekje was dr. P. Woortman agmiddag bij de officiële in ge- eming van het voetbalveld op Li- hof meer dan uitstekend be id tegen de snerpend koude lostenwind. Je kon het sexy vin- niet, maar het bracht zr. M. Stet n haar apropos. Na een vooraf- welkomstprevelementje van de heer-directeur van Lisidunahof, aan alle aanwezigen, waaronder Van Wijngaarden, de secreta- n de Stichting Verpleegtehuizen irland (waaronder Lisidunahof ert) en burgemeester A. H. van zou dr. Woortman de opening sportcomplex trachten te ver- p op het veld staande noodom- fcine veranderde hij in een mum van een eerbiedwaardige lieer-directeur in een doodge- letbalkeeper. Kennelijk had hij raf al op een akkoordje gegooid Iheer P. Oostelbos, die behalve, Igkundige en Stetboysvoetballer j organisator was van het hele jond de opening van het stadion, >eens werd het doelvlak door middel van een papieren imitatie luxaflex tot een wat handzamer formaat teruggebracht. Zr. Stet had als opdracht dr. Woort man middels een penalty in de luren te leggen, waarmee de verdere activiteiten zouden kunnen beginnen. De eerste Reserve-keeper dr. Woortman was het niet eens met de uitleg van de buiten spelregel door zr Stet. strafschop ging knoerhard net langs de verkeerde kant van de linker staander, maar dat was geen ramp. De keeper had zich te vroeg bewogen en zr. Stet mocht het lekker nog eens over doen. En met een tweede elfmeterschop zette zij dr. Woortman, ten aanschouwe van Jan en alleman, goed voor aap. Het was een doelpunt van het kaliber „vakmanschap is meesterschap". De doelman deed nog wel een vertwijfelde duik in de richting van de bal, maar hij onderschatte duide lijk de kwaliteiten van hetschot. Achter af verontschuldigde hij zich met de verklaring, dat hij uitgerekend op dat Stet-trucje niet had getraind VOETBALTOERNOOI Een drietal voetbalwedstrijden van tweemaal 30 minuten vormden samen het openingstoernooi. De Stetboys reik ten eerst zo links en rechts wat herinne ringsvaantjes uit en Don Bosco verraste iedere medespeler met een Don Bosco-ballpoint. In de eerste wedstrijd verpletterden de Stetboys, keurig in nieuwe voetbalkledij gestoken door de Stoutenburgse firma M. van Raven horst, de semivoetbalprofs van de Leusdense brandweer. Zelfs de aanwe zigheid van hun „opperman", de heer J. Upperman, kon de vuurbestrijders, die kennelijk hogere buitentemperaturen gewend zijn, niet tot meer succes bren gen. viermaal mikte Jos Mol in het zelfde hoekje waarin zr. Stet gescoord had en viermaal was het raak. Voor de variatie bracht Chris Sol de eindstand op 5-0 voor de gastheren. Trainer Let- schert, voor deze gelegenheid in het Stetboysdoel gezet, haalde nog een leuk grapje uit door de bal-bijna in zijn eigen doel te stompen. Scheidsrechter Leen Punt, misschien beter bekend als biljarter had met de wedstrijd geen moeite. Ook met de tweede niet en die ging tussen de jeugd leiders van Don Bosco en de leiders van de buitenploeg van de sociale werk plaats te Amersfoort (de „fabrikanten" van het keurige Stetboysveld). Ge makshalve korten wij deze namen maar af tot Don Bosco en Buitenwerk. Tij dens de wedstrijd hoorden zij zr. Stet dr. Woortman nog college geven over de buitenspelregel en dat deed ze uitste kend, maar voor haar collega bleef het koffiedik. Ondertussen zat Buitenwerk niet buiten werk. De „Salesianen" stribbelden goed tegen, doch konden tenslotte niet verhinderen dat de heren Kobus Schmidt en Ton van Bekkum met hun schermutselingen de stand op 0-3 brachten. Don Bosco's sterspeler P. Soethoef benutte voor ons plezier een penalty en zo kwam de stand op 1-3. Teon enige tijd later de eerste gewonde het veld moest verlaten zette Punt er een punt achter en floot zeer resoluut af. De finale van het voetbalfeest bracht de Stetboys tegenover „Buitenwerk". Een gelukje voor organisator Oostelbos was, dat Don Bosco de eindstrijd gemist had. Niet dat hij iets tegen de jongens van de Dodeweg had. Beslist niet, maar voor de laatste wedstrijd om de Lisiduna-cup had hij Theo Solen als scheidsrechter achter de hand gehouden deze heer Solen schijnt zekere banden met Don Bosco te hebben. Maar goed. De grote finale begon met een gelijkop- gaande strijd. Buitenwerk iets gewiek ster en de paarswitte thuisclub met wat meer enthousiasme. Doch dat laatste was niet voldoende, want uit 'n niet zo best behandelde terugspeelbal was Bui tenwerk er als de kippen bij om een voorsprong te nemen. In de tweede heft bleek pas goed, dat de jongens uit Amersfoort niets hadden geleden van twee wedstrijden achter elkaar. De wedstrijd eindigde met een 4-0 zege voor buitenwerk, dat daarom in het be zit kwam van de hoofdprijs. De Stet boys werden tweede, Don Bosco kreeg de derde prijs en de Leusdense brand weer ging met de vierde prijs naar huis. UITSLAGEN Afd. pupillen: Roda '46 Dl-Soest Dl AP WC Dl-Roda '46 D2 Roda '46 D3-SEC D2 TOV D2-Roda '46 D4 Roda '46 D5-IJsselm. vogels D3 Cobu Boys D2-Roda '46 D6 Roda '46 D7-Hoevelaken D3 Roda '46 D8-SEC D4 Quick El-Roda '46 El Roda '46 E2-Soest E2 Roda '46 E3-Spakenburg E2 Amf. Boys E4-Roda '46 E4 Afd. Junioren: A Junioren: Hooglv. Al-Roda Al Roda A2-Baarn A2 Amf. Boys A3-Roda A3 Roda A4-WZA A3 B Junioren: Spakenburg Bl-Roda BI Quick B3-Roda B2 Roda B3-Hooglv. BI Roda B4-Amf. Boys B2 C Junioren: Hoevelaken Cl-Roda Cl Roda C2-Limvio C3 WZA C6-Roda C3 PROGRAMMA Roda '46 Dl-Spakenburg Dl 1130 Amf. Boys Dl-Roda '46 D2 v. 11.45 KWA D2-Roda '46 D3 v. 11.45 Roda '46 D4-HVC D2 1130 6-0 Amsvorde D2-Roda '46 D5 v. 10.45 4-1 2-0 0-3 2-0 1-5 3-0 5-2 2-4 0-3 1-0 0-2 2-2 3-0 0-5 1-7 3-0 4-0 0-3 1-4 1-2 0-11 4-0 Roda '46 D6-Baarn D4 Spakenburg D4-Roda '46 D7 v. TOV D3-Roda '46 D8 v. Roda '46 El-WZA El AP WC E2-Roda '46 E2 v. Hees E2-Roda '46 E3 v. Roda '46 E4-Spakenburg E4 Roda '46 E5-Limvio E5 Aid. Junioren: A. Junioren: Roda Al-Achterveld Al Roda A2-HVC A2 Roda 3-Amsvorde Hooglanderv. A2-Roda A4 v. B Junioren: Roda BI vrij Roda B2-Spakenburg B2 Hoogland B3-Roda B3 v. Achterveld B2-Roda B4 v. C Junioren: Roda Cl-Hoogland C4 Roda C2-WZA C4 Amf. Boys C4-Roda C3 v. 1230 930 11.30 1230 11.45 1030 1230 1030 16.00 16.00 14.45 15.00 14.45 13.45 13.45 1330 1330 12.45 Afmelden vrijdagsavond 7-8 uur. Tel. 033-10691. Met deze welgemikte penalty opende zr Stet het fraaie F.C. Stetboys-tei rein. LEUSDEN - De vierde competitie wedstrijd van de zaalvoetballers van F.C. Opstelten leverde een neder laag op, dat wel. De tegenstander, Slavenburg uit Zeist, was er ook naar. Maar toch werd duidelijk dat de Op- stelters meer en meer gewend raken aan de specifieke eisen die het zaal voetbal stelt, n.l. balbezit, nauwkeu righeid en vooral goede organisatie in het veld. In de wedstrijd tegen Slavenburg werd duidelijk dat Frans Baan, die voor de eerste keer als coach op trad, snel begrepen had waar het om draait en met goede aanwijzingen wist hij de organisatie in het team aan zienlijk te verbeteren, terwijl de spe lers nog nooit tevoren zo weinig bal verlies leden als juist in deze wed strijd. Ondanks deze positieve geluiden, heeft F.C. Opstelten de nederlaag toch aan zichzelf te wijten, enerzijds door dat in de achterhoede 2 kostbare fou ten tot even zovele doelpunten leid den, anderzijds doordat bij aanval lende acties tot 5 maal toe het hout werk werd getroffen Het was een bijzonder leuke voet balmiddag, maar buiten de lijnen bar koud. Met dit eigen veld waren de Stet boys ook af van een flinke lastenpost en met name de huur van de tot dan toe benodigde velden. Om nu niet direct aan een te groot overschot te komen, werd de zaterdagavond door de Stet boys en hun dames verder gezellig door gebracht met een intiem etentje en nog wat in restaurant Nieuw Leus den en ook dat verliep voortreffelijk. Gedurende de eerste speelhelft wa ren de partijen aanvankelijk aan el kaar gewaagd, terwijl F.C. Opstel ten na verloop van tijd zelfs een veldmeerderheid wist te bereiken, wel ke resulteerde in goede kansen voor Krijgsman, Pastoor en Haverkort, wel ke alle via het houtwerk onbenut ble ven Vijf minuten voor rust echter kwam het eerste foutje Een combina tie tussen Haverkort en Opstelten werd onderschept, waarna keeper Louw kans loos werd gelaten door een lage schui ver in de uiterste hoek (0-1). Vlak voor de rust volgde het tweede fout je doordat de voorwaartsen niet met genoeg terugkwamen en ook hieruit vloeide een doelpunt voort (0-2). Na de rust scoorde Slavenburg nog 0-3 door een mooie aanval en 0-4 toen Haverkort een overtreding be ging De penalty werd door de han dige Slavenburg-middenvoor handig in een doelpunt omgezet In plaats van op te geven, begon de F.C. Opstelten nog harder te druk ken en dat resulteerde binnen 3 mi nuten in 2 gave treffers van Krijgs man en Pastoor (2-4). De ploeg rook zijn kans, maar werd zo fanatiek dat achtereen volgens Pastoor (2 minuten) en Opstelten (5 minuten) naar de straf bank moesten. Slavenburg profiteerde kundig van de numerieke meerderheid en scoorde 2-5. In de resterende tijd doelpuntte Dick Opstelten nogemaals (3-5), maar toen ontbrak de kracht om nog verder terug te komen Al met al een goede wedstrijd van beide kanten, welke voor F.C Op stelten zeker perspectieven opent voor de rest van de nog lange competitie.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 13