Trainer Bakker, de nieuwe kracht achter Avanti vanti-heren aan de kop, ames nog niet op winst Alle jeugdhockey afgelast na dodelijk ongeval Onderlinge wedstrijden Bridgeclub Leusden fivergadering Avanti s.v. Achterveld WERD/VG 16 OKTOBER 1975 leusder krant en trainers ,CHTERVELD - De sportvereniging inti te Achterveld beoefent naast mastiek en badminton ook volley- Deze sport maakt vooral de laatste o grote opgang. In het totaal van ioti is de volleybal-afdeling lange in hoofdzaak een recreatieve vrije- besteding geweest. Sinds enige jaren iar in zoverre een verandering in omen, dat een deel der volleyballers gaan doen aan competitie- strijden, onder auspiciën van de obo, de Nederlandse Volleybal d. En wat bleek? De kwaliteit van Achterveldse volleybal ging met ingen omhoog en Avanti kwam in ompetitie leuk mee met de concur- it. jt op zekere hoogte. Want toen naai een bepaald peil was bereikt \eel goede wil en de nodige opoffe- tn was eigenlijk van een verdere ruitgang geen sprake meer. Doordat spectaculaire resultaten, zoals pioen-schappen en promoties, be- werd is de aanvankelijk bestaande e amino voor volleybal in Achter wat gaan tanen. Het ledental liep terug en momenteel kan Avanti al- nog maar beschikken over 1 es- en 1 herenteam. En dat is jam- Sportief Achterveld is beslist tot in staat. Opvallend is vooral het ek aan jeugdleden. Avanti heeft de stappen gezet op het pad van her en uitbreiding van het potentieel het aantrekken van een officiële er. de heer A. G. R. Bakker, wo nende in Leusden-Centrum. In volleybalkringen is de heer Bakker geen onbekende. Als een persoonlijke „reclame" voor hem moet u dit artikel dan ook niet zien. Hij was echter wel genegen tot een gesprek, wanneer zijn club hier wat aan zou hebben. Bij Avanti is men altijd al wat bescheiden geweest met het aan de weg timmeren (wedstrijdverslagen e.d.). Mogelijk komt nu ook daarin verbetering. Wat in andere plaatsen mogelijk is, moet o.i. ook in Achterveld te verwezenlijken zijn. HET BEGON IN HOOGHALEN De heer Bakker is in Meppel geboren en was in zijn jeugd al geïnteresseerd in sport. Ouder en wijzer geworden kwam hij in 1946 beroepshalve bij de Konin klijke Marechaussee. Hij was 18 jaar toen hij in Hooghalen (Dr.) op de mili taire sportschool kwam. Daar had hij voor het eerst contact met volleybal, een sport die op deze sportschool bij zonder populair geworden was, vooral door toedoen van o.m. de Canadese be vrijders. Daar ontstond de grote animo van de heer Bakker voor volleybal en deze sport heeft hem nooit meer losge laten. Op een gegeven moment werd hij als sportinstructeur naar Soesterberg overgeplaatst. In 1948, tijdens de poli- tievolleybalkampioenschappen van Nederland in Baarn, kwam Bakker voor de eerste maal in relatie met een andere Leusdense volleybaltrainer en wel met Henk Hoogewaard (thans Impala), eveneens militair sportinstructeur. Dat zou ook niet de laatste keer zijn. Een overstapje op zijn tijd kan zeer verfrissend werken en in 1952 verliet de heer Bakker de Marechaussee om zijn intrede te doen bij de geneeskundige troepen in Amersfoort, die in het kamp Waterloo aan de Doornseweg de be schikking hadden over een bijzonder mooie sportaccommodatie. Bakker was toen eigenlijk al half een Leusdenaar, aangezien Waterloo binnen de Leus dense gemeentegrenzen ligt. District Amersfoort van de volleybalbond be gon hier in de regio met een competitie en vooral in die eerste jaren werd een dankbaar gebruik gemaakt van „mili taire" zalen. Andere waren er nauwe lijks. De sportvereniging van de school voor de Geneeskundige Dienst meldde zich natuurlijk ook aan voor het competitie-gebeuren. Onder de naam SVSGD is dit zestal jarenlang in Amers foort en omgeving een zeer bekende en gevreesde opponent geweest. De heer Bakker heeft de prettigste herinnerin gen uit die tijd aan de oude Markthal, bij tijd en wijle een sfeervol volleybalho me. Hij was trainer-speler van de SVSGD. Daarnaast ook oefenmeester van het Amersfoortse garnizoensteam en van het Amersfoortse districts- da mes zes tal. In 1956 verlegde de heer Bakker een groot deel van zijn burgeractiviteiten op volleybalgebied naar Soest, waar hij SW ging trainen. Met een tussenpe riode bij de Amersfoortse clubs Vios, Spirit en WA en daarna nog een leuke tijd bij SH'71 in Hooglanderveen, trainde hij de Soester club ruim tien jaar. In de loop der jaren verwierf hij zich de nodige trainersdiploma's en licenties. 1967 werd wederom een keerpunt in het volleyballeven van de heer Bakker toen hij de officiële verzor ger (tevens masseur) werd van de Ne derlandse militaire ploeg. Dat was een mooie tijd, met de nodige buitenlandse tfips. Ook in deze periode trof hij links en rechts de heer Hoogewaard bij aller lei kampioenschappen en het is wel op vallend, dat beide heren thans in Leus den araper 100 meter van elkaar wo nen. Trouwens ook Ed Smits, Impala's heren-trainer, woont op een steenworp van hem af in plan-Rossenberg. In zijn militaire diensttijd speelde Smits ook in het Amersfoortse garnizoensteam en onder trainer Bakker werd dat zestal kampioen van Nederland. Eind 1971 werd Bakker inwoner van Leusden. Nog meer buitenlandse erva ring deed hij op. Eerst in datzelfde jaar 1971, toen hij het Nederlandse studen tenteam bij de Universiade (een soort Olympische spelen voor studenten) coachte in Turijn en daarna in dezelfde hoedanigheid, toen hij meeging met het militaire team naar de wereldkampi oenschappen in Athene, waar Neder land in 1973 mooi derde werd. Verle den jaar deed Nederland niet mee, om dat de wereldtitel buiten Europa ver speeld werd, maar nu in 1975 weer wel. De heer Bakker (staande uiterst rechts) als verzorger van het Nederlandse team bij de militaire wereldkampioenschappen m Liriekenland. Van 18 t/m 25 oktober wordt het we reldkampioenschap georganiseerd in Harderwijk en vanzelfsprekend is de heer Bakker daar present. BIJ AVANTI Hoe trainer Bakker als zodanig bij Avanti in Achterveld kwam, is gauw verteld Avanti wilde de zaken wat se rieuzer gaan aanpakken en keek naar stig uit naar een geschikte oefenmees ter. De Achterveldse volleybalclub is, zoals trouwens de meeste Leusdense verenigingen, geen rijke onderneming. Het moest wel een goede trainer zijn, maar hij mocht eigenlijk niets kosten. Dan wordt het natuurlijk wel moeilijk, maar de Achtervelders hadden geluk. Avanti speelde onlangs mee in een tournooi in Soest en gezien de prettige relaties, die hij nog steeds in Soest heeft, was daar natuurlijk de heer Bakker ook te vinden. Dat is logisch. Theo Jansen, Avanti's actieve secretaris, stak zo hier en daar zijn voelhorens uit en kwam in gesprek met Bakker. U hoeft niet langte raden wat gebeurde. De heer Bakker werd inderdaad de nieuwe trainer van de Achterveldse club, waar hij inmid dels aan de slag is gegaan. Belangstel lend kijken wij uit naar de resultaten. De trainingen vinden plaats in de gymnastiekzaal aan de Walter van Amersfoortstraat en wel op dinsdaga vond. Van 19.00 tot 20.30 uur komen de dames aan bod en van 20.30 tot 22.00 uur worden de heren onderhan den genomen. Voor zover de heer Bak ker zich ter pinnae heeft kunnen infor meren is er in Achterveld voldoende talent aanwezig. Het grote probleem is evenwel, dat het Avanti aan voldoende reserves ontbreekt. Ten eerste bij de he ren, maar meer nog bij de jeugd. Ge hoopt wordt, dat binnenkort deze moei lijkheden kunnen worden opgelost. Vol leybal is een mooie sport, die bovendien als groot pluspunt heeft, dat „binnens huis" wordt gespeeld, zodat allerlei (en meestal slechte) weersomstandigheden geen rol spelen. Het is een fijne ont spanning in een prettige temperatuur. Ingeval u, na het lezen van dit artikel, interesse mocht krijgen voor de moge lijkheden bij Avanti, zouden wij u aan raden de heer Theo Jansen eens te bel len (03425-1589). Hij weet van deze op roep weliswaar nog niets af, maar wij nemen aan, dat hij er geen bezwaar tegen zal hebben. !HTERVELD - Het heren volley- im van Avanti trad woensdag- 8 oktober in de sporthal De te Amersfoort aan tegen VIOS. nBerste set werd gekenmerkt door ■rommelig spel waarbij het team ivoerder (coach) Jan van Hou- eeo achterstand van 5-2 moest rken. Bij de stand 10-5 wilde lupporter van VIOS een time-out jeo. De uitstekend leidende Isrechter, de heer Osinga, ging ilet op in, waarna een woorden- illng ontstond met de aanvoer en het VlOS-team. Nadat het 'is voortgezet meende de teller 'I0S zijn ongenoegen over het t te moeten afreageren in het bijhouden van de telling. Dit echter niet daar de scheids- r ook dit goed in de gaten hield, e eerste set eindigde met de 13^15-5. Het begin van de tweede rtoonde veel gelijkenis met die Ie eerste, maar na de tussen stand 4-4 kwamen de Avanti-heren er beter in en spoedig was de eind stand van deze set 15-4. In de derde set werd het spel volle dig bepaald door Avanti. Door uitste kend aanvallend spel werd al vlug 6-0 bereikt en werd door Jan van Hou ten de debutant Ton de Wijs ingezet. Deze manifesteerde zich als een tech nisch begaafde speler. VIOS kwam er niet meer aan te pas. Met keiharde smashes van Kees Noordzij en Theo Blom en het tactische spel van Jan van Houten en Gerard van Dijk eindigde de derde set met een eindstand van 15-0. Dankzij deze overwinning kreeg Avanti er weer drie punten bij door de setstanden 15-5,15-4 en 15-0. Hier door is door Avanti na drie wedstrij den de kop van de ranglijst bereikt. Zeker voor deze volleyballers geen geringe prestatie. Het damesvolleybalteam heeft ech ter nog geen winst kunnen behalen. Zij speelden donderdagavond 9 okto ber tegen Impala 2. Gedurende de eerste set werd er door de Avanti- dames zeer sterk gespeeld en werd Impala vrij snel op een achterstand ge zet met 12-9. Hierna zakten de Avan- ti-dames wat af, want ondanks de voor sprong werd deze set toch door de Im pala-dames gewonnen met 15-12. Ook de tweede en de derde set werden door Avanti verloren De uitslag van deze tweede competitiewedstrijd voor het team van aanvoerster Annie van Dijk-Blom werd 15-12, 15-9, 15-5 ten gunste van Impala 2. In de maand oktober worden nog de volgende competitiewedstrijden ge speeld. Dames: 23 oktober om 20.50 uur: Spirit 4 - Avanti Heren: 23 oktober om 21.00 uur: Unicornus 3 - Avanti. Uit de hockeywedstrijd Leusden - Weesp. Een gevaarlijk moment voor het doel van Leusden. 0- HTERVELD - Donderdag 16 ok- a s zal de sportvereniging Avan- r jaarlijkse algemene ledenver ing houden De vergadering wordt ien in Ons Gebouw en begint om uur Op deze vergadering zullen tvolgende agendapunten worden ideld Opening, notulen vorige al- Je ledenvergadering, binnengeko- stukken, algemeen jaarverslag bet verenigingsjaar 1974/1975, ""slagen van de secties gymnas- volleybal - badminton, financi- erslag over het verenigingsjaar '975, verslag kascommissie, be- iverkiezing, kandidaatstelling en ,z|ng sectie bestuursleden en issieleden, bestuursvoorstel tot 'ng van het huishoudelijk regle- bestuurswisseling, wat er ver- ter tafel komt, rondvraag ing 'edende bestuursleden zijn me- A. Kleinveld-v d. Koedijk, die 'let meer herkiesbaar stelt en R Valkoner, die zich wel sbaar stelt. In de ontstane vaca- Jn mevrouw Kleinveld-V. d. Koe- lelt het bestuur voor mevrouw Dijk. De gewone leden hebben ebt tegenkandidaten te stellen, ïndidaatstelling dient schnfte- •n dagen voor de aanvang van envergadnng bij het bestuur Ingediend en moet zijn onder door de kandidaat en ten min- leden Het bestuur hoopt op 'r goede leden-opkomst. it: Programma 19 oktober: Unitas 1 (Veenendaal) - Achterveld 1 14.30 Roda 2 - Achterveld 2 Achterveld 4 - HVC 4 Achterveld 5 - Ares 3 Dames: Achterveld - DWSV Jeugd: Uitslagen zaterdag 11 oktober: Junioren: Achterveld Al vrij Quick A6 - Achterveld A2 Achterveld BI - Soest B2 Achterveld B2 - APWC B2 Quick C3 - Achterveld Cl Achterveld C2 - Hoevelaken C2 Pupillen: Achterveld Dl - CJVV Dl APWC D3 - Achterveld D2 Soest D6 - Achterveld D3 Hoogl veen El - Achterveld El Achterveld E2 - IJsselm vog. E3 0-0 Achterveld E3 - VVZ '49 E5 1-0 Programma zaterdag 18 oktober: Junioren: Roda Al - Achterveld Al Achterveld A2 vrij CJVV B2 - Achterveld BI Achterveld B2 - Roda B4 Achterveld Cl vrij Achterveld C2 - Soest C5 Pupillen: Hoogland Dl - Achterveld Dl Achterveld D2 - Soest D4 Achterveld D3 - VVZA D7 Achterveld El - Amf Boys El Hoogl. veen E2 - Achterveld E2 12.30 Spakenburg E5 - Achterveld E3 11 30 11.30 12.00 12.00 10.00 0-6 6-0 1-1 4-1 0-0 0-2 0-4 2-2 3-2 16.00 13.30 14.45 13.30 12.30 12.30 12.30 11.30 ACHTERVELD 1 B. Voskuilen 49 pnt. 2. J. van Rossum 49 pnt. 3. H. van Nimwegen 46 pnt. 4. J E van Hamersveld 46 pnt. 5. W. J. Lagerweij 46 pnt 6. J. van Nimwegen 42 pnt. 7. W Wittebrood 40 pnt. 8. A. Vlug 40 pnt. 9. T. Vos 39 pnt. 10. M Pothof 39 pnt. 11. J. J. van Hamersveld 39 pnt. 12 F. Koenen 35 pnt. 13. G. Tolboom 34 pnt. 14. H. Hols 30 pnt. 15 Th v d. Koedijk 22 pnt. LEUSDEN-CENTRUM - Het gehele Leusdense jeugdhockey lag zaterdag stil. Zowel de thuis- als de uitwedstrij den werden terecht afgelast in verband met het dodelijke verkeersongeval van José Lagerwey, het 13-jarige speel- sterstje van meisjes Cl. DAMESHOCKEY Beide damesteams hadden dit wee kend de Utrechtse Studenten Hockey Club als tegenpartij Leusden 2, in de Domstad bij USHC 3 op bezoek, speelde een bijzonder plezierige wed strijd, die bij tijd en wijle een zeer goed peil bereikte. In de eerste helft was Leusden de betere ploeg, hoewel dat niet in doelpunten kon worden uitge drukt. Herma Gerber scoorde een Leusdens doelpunt, doch de rust werd met 1-1 ingegaan. Na de hervatting was het aanvankelijk een leuke gelijkop- gaande strijd met een Utrechts doelpunt en de gelijkmaker van Marja van Some ren. In de slotfase kwam USCH meer opzetten, doch de Leusdense achter hoede verweerde zich uitstekend. De 2-2 uitslag gaf de krachtsverhoudingen goed weer. Dames I viel in de eerste periode bar tegen. Net of de speelsters niet (goed) waren uitgeslapen Nu viel het tegen USCH I ook beslist niet mee, want de Utrechtse ploeg was beslist veel beter, attenter en vooral veel sneller, terwijl ook de domstedelijke stoptechniek en spelopbouw ontegenzeggelijk van veel hogere kwaliteit waren Alle raadge vingen van de vertwijfeld langs de zijlijn lopende coach Pim Goldsmann ten spijt, leken angst en ontzag voor het Utrechtse optreden het Leusdense spel te bevriezen. Zeer regelmatig kwam de thuisclub op grote achterstand en de rust ging in met een half dozijn Utrechtse treffers. Wat Goldsmann de Leusdense dames na een halve sinaas appel tijdens het oponthoud in de oor tjes gefluisterd heeft, is ons met bekend, maar het hielp! In de tweede helft kwam een heel anders Leusdens elftal op de hobbelige grasmat. In de tweede pe riode had Utrecht slechts eenmaal suc ces en de boze bui van de coach zakte dan ook zeer duidelijk. Eindstand 0-7. HERENHOCKEY Heren I boekte een regelmatige en zeer verdiende 2-0 overwinning. Het team was duidelijk gemotiveerd door welhaast de laatste kans op een goede eindklassering bij een zege op Weesp. Verlies van de wedstrijd zou 5 punten voorsprong voor Weesp betekenen. De zege van zondag reduceerde de be staande achterstand van de thuisclub tot 1 punt. Leusden hield zich goed aan de ingestudeerde strijdwijze en dat resul teerde voor de rust in een zeer beheer ste treffer van Pieter van Breugel uit een fraaie vanuit de verdediging opge bouwde aanval. Halverwege de tweede helft benutte Rob Ponsen voor Leusden een strafbal in de daarmee bereikte 2-0 stand kwam verder geen verandering meer. Leusden 2 speelde een spel van kat en muis met Soest 4. Stanley Douglas opende de score, Jan-Peter van Doom bracht de stand op 2-0 en nog voor de rust zorgde Douglas nogmaals voor een gave treffer. In de tweede helft hield Leusden het heft in handen en Arend- Jan Kortenhorst maakte met zijn doel punt aan de eventueel nog bestaande Soester illusies abrupt een einde (4-0). Leusden 3 snipperde zondag en Heren 4 verloor uit tegen Schaerweyde 15 onge lukkig met 1-0. Een gelijkspel was hier beter op zijn plaats geweest. Leusden's 5e tenslotte veroverde het eerste wed- stnjdpuntje en nu het eerste schaap over de dam is, weet u wel wat er verder verwacht kan worden. Op slag van rust verschalkte Carel Elemand Schaerwey- de's doelman. Na de thee werd het eerst 1-1 en daarna liet Lex van Lammeren zien, dat hij niet voor nop was ingeval len (1-2). Schaerweyde kwam nog terug tot 2-2 en dat was hier toch wel een juiste uitslag. LEUSDEN - Op de clubavond van de bridgeclub Leusden, donderdag 9 ok tober jl., in de Johanneshoeve, werd de 2e wedstrijd van de Onderlinge Paren Competitie gespeeld. Ditmaal werd er in 4 groepen gespeeld Deze groepen werden samengesteld naar sterkte aan de hand van de uitslag van de le wedstrijd met top integrale tel ling Aan deze wedstrijd namen 28 paren deel, ingedeeld in 2 groepen A en B. elk met 8 paren en 2 groepen C en D, elk met 6 paren. Alle groepen speelden 21 spellen, welke waren ge dupliceerd, zodat een ieder met de zelfde moeilijkheidsfactoren te maken kreeg. De uitslag van de wedstrijd voor de bovenste helft van de groepen A-B- C en D was als volgt: Groep A: 1 hr en mevr. v Hinsbergen 63.492% 2 hr en mevr De Roode 53 175%. 3/4. hr en mevr Beintema en hr. en mevr v d Heul 52 381%. Groep B: I. hr. en mevr. Schutrups 67.460% 2 hr. en mevr. G. v Rooijen 64.286%. 3/4 mevr. v. d Kallen/hr. v d Pol en hr. en mevr. Verheij 55.556%. Groep C: 1/2 mevr Stokvis/hr Engelkes en hr. en mevr. v. Tooren 60 714% 3 mevr. v Wegen-hr Molenaar 52.381%. Groep D: 1 mevr Dekker-hr Kroon 65.476%. 2 hr en mevr Buurlage 59.524% 3/4. hr. en mevr H v Rooijen hr en mevr Versluis 53.571$ Door bovenvermelde uitslagen had den er op de ranglijst vele verschui vingen plaats Aan deze competitiï nemen 29 paren deel en ziet de rang lijst voor de eerste 15 plaatsen ni 2 wedstrijden er nu als volgt ui' 1. dhr en mevr v Hinsbergen 132.366% 2. hr. en mevr De Roode 125.9469 3. hr. en mevr. Schutrups 123.975<j 4. hr. en mevr Beintema 122 987<j 5 hr en mevr. V d. Heul 120.823<j 6 mevr. Witte-hr. Leewangh 120 390%. 7. hr. en mevr G v Rooijen 120.368% 8 hrn. Dijkgraaf-Bennink 116.3499 9. hr. en mevr. Verhey 113 3709 10. hr en mevr. Frederikse 111.010 II. hr. en mevr VanTooren 110.714^ 12 hr. en mevr Buurlage 109.524^ 13. mevr. v d Kallen-hr v d Pol 107.959%. 14. mevr Dekker-hr. Kroon 106 602^ 15 mevr. Stokvis-hr. Engelkes 103.788% De 3e wedstrijd met top-integral telling wordt gehouden op de clubavon 1 van donderdag 23 oktober a s Op de clubavond van donderdag 1 oktober worden viertallen gespeelt

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15