/meert van Louis an Dijk op 7 nov. Stichting Educatief Werk Leusden start met cursussen Reeks kinder- films tijdens herfstvakantie JONGEREN KOOR ZINGT WEER Geen krant ontvangen? Expositie van Poolse wandkleden in ,,'t Groene Geveltje" Filmagenda leeuw „HEB MEDELIJ JET' HAALDE HET NIET jtRUAG IB OKTOBEH 197.". LEUSDER KRANT ERSFOORT - De aanplakbiljet een ontwerp van de Leusdense iche ontwerper A. Noorlander) d het al weer uit: 7 november, rt met Louis en Rob van Dijk Emmakerk te Amersfoort, concert, dat gaat plaatsvinden, veer het 3e In 1973 werd binnen (rvormde Jeugdraad Soesterwijk ee geopperd om ..eens een keer- ,ouis van Dijk naar Amersfoort Het idee werd door enkelen hand gewezen als niet-te-rea- maar dankzij het werk van volhouders en doorbijters kwam inderdaad naar Amersfoort. Die werd een belevenis, een avond i Louis op een magistrale on bare wijze de piano en het orgel ilde. een avond ook waarop hij jntpopte tot een buitengewoon de conferencier, die zelf zijn voeren stukken aan elkaar praatte. Diezelfde avond werd met Louis afgesproken dat een soortgelijk concert het jaar daarop weer zou moeten plaatsvinden. Degenen die het jaar daarop - 1974 - aanwezig waren, weten zich als de dag van gisteren te herinneren wat voor een concert dat was. Een concert op een avond waar allerlei dingen ge- aeurden die niet op het programma vermeld stonden Louis en Rob (die 30k uitgenodigd was en zijn koor ,,The Rivals" had meegebracht) brachten een sublieme compositie van kerst liederen ten gehore op orgel en vleu gel, speelden quatre-mains op de vleu gel, deden een soort wedstrijd ,,wie speelt wie er uit" die door Louis gewonnen werd. De grote groep medewerkers, die tot taak heeft om op tijd alles geregeld te hebben, telt ook een aantal Van Dijken in haar midden. Dat is louter toeval, want zij zijn wel familie van elkaar, maar niet van Rob en Louis Zij vinden het gewoon fijn om zo n avond op te zetten en op zo n avond wat te praten met Louis, die „gelukkig een heel gewoon, fijn mens is gebleven' „Voor de derde keer komt hij nu." zeggen al die medewerkers, „maal ais het aan ons ligt niet voor de laatste keer' Zoals ongetwijfeld bekend is zijn de twee zeer muzikaal begaafde broers ieder hun eigen weg gegaan Rob is onderwijzer geworden in Uithoorn, maar ziet ondanks deze ongetwijfeld zeer drukke baan toch nog kans om menig uurtje te besteden aan The Rivals Vele arrangementen die het kooi ten gehore brengt, zijn geschre ven door Rob zelf Louis verdient zijn boterham geneei met muziek Hij heeft, zegt men, „gouden handjes". Met die „handjes' zal hij ongetwijfeld weer een fenomenaal aantal akkoorden aan de vleugel ontfutselen Het sterke van Louis is eigenlijk - vinden de men sen van de organisatie - dat hij zijn improvisaties speelt zonder dat hij zelf weet waar hij zal eindigen Im provisaties speelt hij van een gewoon blaadje met wat krabbels, een blaadje dat broer Rob hem vorig jaar ter hand stelde „Zie maar wat je doet, zei Rob. Het werd een geweldige begelei ding. een begeleiding die eigenlijk niet eens op het programma stond 7 november komen ze dus weer. de muzikaal wel zeer begaafde broers Rob en Louis van Dijk plus The Rivals Voor wie bijtijds een plaatskaart a f5.- wil bemachtigen, staan hieronder de voorverkoopadressen vermeld In elk geval kunt u vast noteren 7 no vember. Emmakerk Noordewierweg, Amersfoort, 20 00 uur, concert met Louis en Rob van Dijk. Voorverkoopadressen: Amersfoort: Soesterweg 409 en Korte Bergstraat 3. Hoogland de Boskamp 62. Leusden: Krakhorst 9 LEUSDEN - De Stichting Educatief Werk Leusden i.o is deze week ge start met een aantal cursussen. Deze cursussen zijn: Engels: 10 dinsdagavonden van 19 30-21.30uur Docente mevrouw L Quagebeur. Aan vang 14 oktober. Spaans- 20 woensdagavonden van 19.30-21.30 uur Docent de heer R. Lobo. Aanvang 15 oktober Frans: 10 donderdagavonden van 19.30-21 30 LEUSDEN - Na een moeilijke start aan het begin van dit seizoen zingt het jongerenkoor Leusden toch weer volop. Zoals elk jaar bleek aan het begin van het seizoen dat een aantal leden afge schreven moestt K' worden om verschil lende redenen. Dit jaar waren het er echter wel erg veel. Gelukkig kwamen er binnen een paar weken een 5-tal nieuwe leden bij zodat het koor zondag a s. 19 oktober voor het eerst weer zal zingen in Leusden/C. om 10.30 uur. Het thema van de dienst zal zijn: „A- braham zien of wel weten waar het om gaat, weten wat de ware levenshouding is. Behalve het uitwerken van dit thema hoopt het koor zondag een aantal jon geren te bereiken die daarna misschien zin zullen hebben om mee te zingen. Voel je er wat voor kom dan zondag na de dienst in het zaaltje achter de kerk een kopje koffie halen. uur Docent de heer A Spruit Aan vang: 16 oktober Deelname aan deze cursussen is ook nu. op beperkte schaal, nog mogelijk Belangstellenden kunnen zich uiterlijk vóór de aanvang van de tweede cur susavond melden bij M. Oosthoek, Ara - gon 11, Leusden-C., telefoon 03496- 2138 Aanmelding is ook mogelijk op de betreffende cursusavond in de verga derruimte van de Sportzaal in Groen houten, De Meent 4, waar de talen cursussen worden gehouden. De kosten zijn f60,- per serie van 10 avonden, exclusief aanschaf lesmateriaal, en kun nen worden voldaan door betaling a contant op de eerste avond of door stor ting op bankrekening 33.59.17.569 van Rabobank Leusden, t n v. Penningmees ter Werkgroep Educatief Werk Leusden, p/a Stadhouderslaan 6, Leusden-Z. De talencursussen leiden niet op voor een bepaald diploma, maar zijn bedoeld voor diegenen, die een taal willen leren, hun kennis van die taal willen opfrissen of uitbreiden, bijvoor beeld om van buitenlandse lectuur ken nis te kunnen nemen of om zich tijdens een vakantie in het buitenland in de taal van het land te kunnen uitdrukken. Wanneer u vóór donderdag 1800 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent, telefoon 033-10691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze INSPECKTEUR BEZORGING, overdag telefonisch te bereiken onder tel. 03420-3141, na vijf uur: tel. 03420-4679 (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - In ,,'t Groene Geveltje" in het winkel centrum de Biezenkamp in Leus- den-centrum, wordt van dinsdag 21 oktober tot en met zaterdag 8 november a s. een expositie ge houden van Pools wandkleden. De expositie is vrij toegankelijk tij dens de openingsuren van de win kel AMERSFOORT - Filmagenda voor Amersfoort van 16 oktober t/m woens dag 22 oktober 1975 GRAND THEATRE Uitgezonderd dinsdag 21 oktober „Dr Pulder zaait papavers" Aan vang zaterdag 2 00 - 6.45 - 9.15 uur, zondag 1 45 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur, overige dagen 2 00 - 8 00 uur 14 Jaar. STUDIO G „Don't look now" Aanvang zondag 2.00 - 4 30 - 7.00 - 9 30 uur, overige dagen 2.00 - 7.00 - 9 30 uur 18 Jaar CINEMA 1 „For a few dollars more" Aanvang zondag 2.00 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur, zaterdag en woensdag 7 00 - 9 30 uur, overige dagen 2 00 - 7 00- 9 30 uur 14 Jaar CINEMA 2 „Het jaar van de kreeft' Aanvang: zondag 1.45 - 4 00 - 6.30 - 9.00 uur; overige dagen 1 45 - 6 30 - 9 00 uur. 18 Jaar EURO CINEMA ..Emmanuelle" Aanvang, donderdag 11.15 - 1.45 - 4 15 - 6 45 - 9 15 uur; overige dagen 1.45 - 4 15 - 6 45 - 9 15 uur 18 Jaar. (De hoofd film begint 5 minuten na aanvang van de voorstelling) CITY THEATER Vrijdag t/m woensdag: „Lady Kara te' Aanvang: zaterdag 2 00 - 6 45 - 9.15 uur, zondag 2.00 - 4.15 - 6.45 - 9 15 uur; overige dagen 2.00 - 8.00 uur 14 Jaar DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER „Karate koning van Hong Kong" Aanvang 2.00-8 00 uur 18 jaar NACHTVOORSTELLINGEN CINEMA 1 In het Melville retrospectief „L'Ar- mee des hombres Aanvang: vrijdag nacht 24 00 uur 18 jaar CINEMA 2 .Angela" Aanvang: vrijdagavond 24.00 uur 18 Jaar CITY THEATER In de late sex show „Danisch love acts" Aanvang vrijdagavond 23.00 uur. 18 Jaar „Commando attack". Aanvang za terdagavond 23.45 uur 18 Jaar. KINDERVOORSTELLING CINEMA 1 Zaterdag- en woensdagmiddag half twee (1.30 uur) Jerry als circus clown" A L Adviesleeftijd vanaf 9 jaar. VOORBESPREEKKASSA Voor al deze Amersfoortse bioscopen kunt u telefonisch plaatsbespreken on der het centrale nummer 33655. Ukunt voor één of meerdere dagen vooruit bespreken, (geopend van 10.00 uur 's morgens tot 18.00 uur 's avonds) ihaal-programma in de Amersfoortse bioscopen )ert Vos) e dank zij de regelmatig terugkomende prolongaties, is het vrij rus- het Amersfoortse bioscoopfront. „Dr. Pulder zaait papavers", de nieu- rt Haanstra film, vorige week van start gegaan, gaat deze week opnieuw d in het Grand Theatre en wat mij betreft terecht, want Haanstra's Ie produkt is uitstekend van kwalitiet en behoort tot de beste Nederland- ns van de laatste tijd. Door o.m. de uitstekende creatie van Dora van ïroen als mevrouw Mies, is „Dokter Pulder" een méér dan beziens- Ige film, waarmee Haanstra opnieuw bewees toch één der beste Neder- cineasten/regisseurs te zijn. Een film net allure, zoals we vorige bij de première schreven. Grand Theatrf- 2e week- 14 jaar. (denkt u om dat er dinsdag géén voorstelling is?) Ik ben bang, dat het publiek „Heb Jet" van regisseur Frans (volgens Rob de Néé is het ens zijn film. met Johnny kamp en Piet Römer heeft onder- Het is één van de leukste ko- stot nu toe in Nederland gemaakt ets verdient wel iets méérwaar- dan twee weken. Dat de „Kraai" elemaal aan z'n trekken is ge en zijn acteertalent niet ten is benut, doet aan het totaal e film geen afbreuk, omdat het deels er in past. Misschien dat juist het verwachtingspatroon (Johnny Kraay kamp doet mee en die is altijd leuk) deze film parten speelt. Jammer. De derde Nederlandse film, „Het jaar van de Kreeft", gaat echter on- folnjke, onstuitbare, kleurrijke torspellers, die via allerlei na- signalen in een zeer vroeg sta men bepalen, wat voor weer en krijgen, hebben zich onge- i deze week vergenoegd in de I gewreven. Het is namelijk niet rjijk, dat deze hardnekkige op- en pessimisten, dit jaar gelijk jrnjzen. En dat is dan eens wat I dan we gewend zijn, want zo- Vtellmgen als de Enkhuizer Al ten dat soort overleefde coryfee- |toan is het eigenlijk een zeld- dat de met kleur en fantasie '■stelde weersvoorspellingen zijn uitgekomen. En dan heb- t nog niet eens over die pro- e jongens in De Bilt, want wat fcpsweemoorspellers daar dage- pokstoven, is ook niet bepaald ïïbeeld van uitbundig succes, pnen dit jaar veel eikels aan de e zitten, de hazelnoten doen het voorbeeldig, terwijl het met motjes ook al excellent is gesteld ^genoegen van de eekhoorns en T bosbewoners, die tenminste 'd zullen zijn van een behoor- Hdselvoorraad voor de ko- vmter. Bovendien was het een 1 verschtjnsel, dat we het zo pen gehad, de afgelopen zo- )jvel niemand wist zich nog te "n wanneer dat voor het laatst jsf eweest, behalve dat instituut Want die kun je alles aan- J "War ze hebben hun zaakjes pae en weten nog exact te vertel- ftieer ze in de fout gingen en Tn'ef. Kortom: al deze voorte elten er - volgens de doorge- J lnstders - op, dat we een bij- ■ifrenge winter tegemoet gaan. ft altijd een ietwat mysterieuze 1dergelijk lukratieve voor- Voorspellingen, die onge- *URgaan naar de oertijd van de mens, toen wij (wel wat primitiever dan nu) door het dagelijkse leven plachten te gaan met een buitengewone heldere kijk op alles wat er in de natuur gebeurde en altijd bereid om dat grote wonder om ons heen naar maat en be hoefte te interpreteren en om te zetten m begrijpelijk (oer-) taal. Als zo'n Ba tavier of Kanmefaat (of hoe al die volksstammen ook mochten heten in die tijd), wat al teveel eikels op zijn behaarde hoofd kreeg, terwijl hij sluw en voorzichtig door het donkere bos sloop op: zoek naar voedsel, wel, dan was het een duidelijke zaak. als de blik sem zorgen, dat je voldoende takkebos- sen bij je nederige stulp had liggen voor het komende, onverbiddelijke jaarge tijde. Want dat het dan koud zou wor den, dat was zonder meer een vast staand gegeven, waar zelfs de Ro meinen in die tijd niets tegen in te bren gen hadden, ondanks het feit, dat zij de beschikking hadden over Zeus en de zijnen om de Romeinse toekomst pas send bij te lichten. Aan dat alles moest ik denken, toen ik maandagmorgen 13 oktober de eer ste fikse sneeuwbui neer zag komen op de nog altijd vnj groene bomen, die ook niet beter wisten, dan dat het nog maar pas herfst was geworden en nog lang geen tijd om overstag te gaan voor wat zo poëtisch „koning winter" wordt ge noemd. Modernisten als we zijn, heb ben we al die waarschuwende weerpro- feten eigenlijk een beetje in de kou la ten staan. We hebben wat smalend onze schouders opgehaald om daarna nog wat bij te gaan bruinen in de brandende zomerzon Te laat hebben we gemerkt, dat het weer was omgeslagen. Terwijl dezelfde weerprofeten reeds in hun dikke winterduffels rond liepen te ban jeren door het woud, viel de eerste sneeuw neer op onze dunne zomerjas jes. We zijn nu eenmaal een aardig ei genwijs volkje. Vandaar dat de helft van de vaderlandse goegemeente nu met een lopende neus en betraande ogen (al dan met werkend) door het leven gaat. Want dat is nu eenmaal de prijs die we moeten betalen voor onze kortzichtigheid. De grieppillenfabri kanten gaan weer een gouden tijd te gemoet. Overigens heb ik - nadat ik mijn na zaten uitvoerig heb voorgelicht over het onderwerp „sneeuw" - de slee te voorschijn gehaald en afgestoft. Want het zou nog best eens een koud win tertje kunnen worden, nietwaar? V. „Don't look now", Julie Christie en Donald Sutherland. verstoord door in Amersfoort. Deze film, met een opmerkelijk goed ge speelde rol van Willeke van Ammel- rooy (nu eens niet in de eerste plaats de graag geziene sexbom van het Ne derlandse witte doek), doet het goed in Amersfoort. Samen met RutgerHau- er speelt Willeke het gefrustreerde liefdespaar, zoals dat door Hugo Claus in het boek werd beschreven, maar door regisseur Herbert Curiel toch enigszins anders werd geïnterpreteerd. Een film vooral voor de vrouwen, schreef ik enkele weken geleden. En zo is het nog steeds. Cinema 2, 18 jaar. Wat het buitenlandse werk betreft: in de eerste plaats „Don't Look Now" van regisseur Nicolas Roeg met Ju lie Christie en Donald Sutherland in de hoofdrollen. „Don't Look Now" is gebaseerd op een roman van Daph ne du NMaurier en vertelt het ver haal van een echtpaar Laura en John Baxter zijn in hun buitenhuis in Suf folk. Plotseling wordt John bevangen door een hevig gevoel van angst. Hij rent naar buiten, naar de vijver in de buurt waarvan zijn vijfjarig doch- terje aan het spelen was. Wat John op de één of andere manier heeft gevoeld, blijkt waarheid te zijn: Chri stine is in de vijver verdronken. Laura herstelt zich langzaam van de schok. Weken later werkt John in Ve netië aan de restauratie van een ou de kerk Laura, die met hem mee is gegaan, ontmoet in een restaurant twee oudere Engelse zusters, die met vakantie in Venetië zijn. Eén van de zusters, Heather, is blind, maar me diamiek. Zij vertelt Laura, dat zij haar verdronken dochtertje heeft gezien. Als Heather's zuster Wendy vertelt, dat Heather mediamieke gaven heeft en zegt dat Heather al meerdere ma len dingen juist heeft „gezien",klampt Laura zich aan Heather vast om meer kontakt met Christine te krijgen om dat dit voor haar een troost is in haar nog grote verdriet om het ver lies van haar kind. Dit is het begin van een reeks bizarre, steeds hui veringwekkender gebeurtenissen, waar in de elementen dood en liefde, ver trouwen en angst, samenvloeien met het werkelijke en soms onwezenlijk aandoend gebeuren. „Don't Look Now" eerste week. Studio G - 18 jaar. Het overweldigende succes van de film „Fistful of dollars", die de A- merikaanse acteur Clint Eastwood en de Italiaanse regisseur Sergio Leone tot in de eerste rijen van de film industrie bracht, leidde bijna vanzelf sprekend tot de produktie van een twee- de film: „Voor een paar dollars meer" (For a few dollars more), deze week in Cinema 1 te zien. Sergio Leone maakte deze film in 1967 en het moet gezegd worden, dat deze Europese western nog steeds haar kracht niet heeft verloren, hoewel „Voor een paar dollars meer" misschien niet hele maal de kwaliteit heeft van z'n voor ganger. Sergio Leone is Italiaan en dat betekent, dat het geweld in zijn wes terns aanmerkelijk groter is, dan dal in de meeste westerns made in USA het geval is Overigens komt er geen stukje A- merika aan te pas Leone filmde zijn „western" voor het overgrote deel in de dorre woestenijen van Zuid- Italie en de ver van de bewoonde wereld gelegen gebieden van Spanje. De wat al te mooie fotografie van cameraman Massimo Delia Mano biedt soms een wat al te groot kontrast met de werkelijkheid van het verhaal, maar de muziek van Ennio Morri- cone, die in 1964 de Italiaanse Mas- tro d'Argento-pnjs won, maakt weer een heleboel goed Je kunt je natuur lijk wél afvragen, waarom een film uit 1967 opnieuw in Cinema 1 wordt uitgebracht, terwijl er nog zoveel goede nieuwe films liggen te wach ten op vertoning. Maar, zoals insi ders dan aanvoeren, dat ligt niet aan de goede wil van de exploitanten, maar aan het feit, dat de films gewoon weg niet beschikbaar zijn. En daarom deze week „Voor een paar dollars meer", wat wellicht ten opzichte van de film- roulatie-problematiek méér dan alleen maar een titel is. Cinema 1, 14 jaar. In Euro Cinema kan men deze week opnieuw Sylvia Kristel bewonderen in de Franse sex-film „Emmanuelle" naar het boek van Emmanuelle Arsan gemaakt door regisseur Just Jaeckin, die momenteel in Frankrijk triomfen viert met zijn nieuwste (sex-) produkt „Histoire d'0" (in Nederland in boek vorm bekend als „De geschiedenis van 0."). „Emmanuelle" deed het uit stekend, toen de film voor het eerst in Amersfoort (Grand) draaide en ik neem aan, dat net ook nu wel weer een succesvolle roulatie zal zijn, ze ker als we zien, dat een „Blue Mo vie" het in de nachtvoorstellingg nu al zo'n vijf, zes weken heeft uitge houden. (Deze week overigens van het programma verdwenen). De mensen willen blijkbaar in een eerbiedwaar dige bioscoop met lekkere stoelen naar sex kijken. En ach, waarom niet? Als Jogchem's Theatre haar plan met City doorzet en het theater in tweeën deelt (één theater voor de sex. een ander voor het geweld), dan hoop ik, dat ze daar ook van die ontspannen stoelen in zetten. Maar terug naar „Em manuelle". Regisseur Jaeckin maakte een niet onverdienstelijke sexfilm, waarin onze eigen Nederlandse Sylvia Kristel excelleerde met haar mooie blootje Maar hij faalde op het moment dat hij de psychologie van het boek, zoals Arsan dat neerschreef, moest verfilmen, wat vooral aan het slot van de film duidelijk als een vacuum wordt ervaren. Euro Cinema. 18 jaar. Nieuw in het City Theater is deze week de Chinese vechtfilm „Lady Ka rate", met als doeltreffende onder titel: „In de klauwen van de tijgerin". Zoals in de meeste Chinese karate- films gaat het ook ditmaal om de il legale handel in drugs. Wat dat betreft zou men daar in Hongkong toch eens met wat originelere onderwerpen moe ten komen. Is het niet de drug, die het verhaal moet maken, dan is het wel een Chinese versie van een Europese filmdraak. Maar goed, zoals we elke week opnieuw schrijven, het blijft uit eindelijk een film, waar nog vrij veel liefhebbers voor zijn te vinden, die hoofdzakelijk het knok- en smijtwerk komen kijken en verder het verhaal maar bijzaak vinden. Wat zeuren we dan nog? City Theater - 14 jaar. Emmanuelle (Sylvia Kristel) terug in Amersfoort. NACHTVOORSTELLINGEN. Cinema 1 start vrijdagnacht met een Melville-retrospectie, met een film „L'armee des ombres", die Jean Pierre Melville maakte naar het ge lijknamige boek van Joseph Kessel. De hoofdrollen in deze boeiende re- konstruktie van het Franse verzet in de tweede wereldoorlog worden ver tolkt door Lino Ventura, Simone Sig- noret, Paul Meunssen en Jean-Pierre Cassel „L'Armee des ombres" is aan de oppervlakte een zeer menselijke film, maar de ondergrond is keihard Melville, die de kijker naast de hoofd lijn van het verhaal, ook fascinerend bezig houdt met subtiele details, wordt „de vader van de nouvelle vague" genoemd. Gemaakt in 1970 ook nu nog alleszins de moeite van het zien waard. Cinema 1, vrijdagnacht - 18 jaar. In Cinema 2 kan men vrijdagnacht kijken naar de Nederlandse film „An gela" van regisseur Nicolai van der Heyde, met Sandy van der Linden, Barbara Seagull en Ralph Meeker in de hoofdrollen. - 18 jaar. In de late sex show van het City Theater staat vrijdagnacht de Deense film „Danish love acts" op het pro gramma En als u weet. hoe vrij men in Denemarken is op dit gebied18 jaar. Zaterdagnacht in het City Theater de oorlogsfilm „Commando Attack" van de bekende Amerikaanse regisseur Henry Mankiewicz 18 jaar. JEUGDVOORSTELLINGEN Tenslotte de serie jeugdvoorstel- ligen van Cinema 1 op zaterdag- en woensdagmiddag de Amerikaanse ko medie Jerry als circusclown"(Three ring circus) met Jerry Lewis en Dean Martin in de hoofdrollen. Adviesleef tijd vanaf 9 jaar. Leuk amusement voor uw kinderen. In Cinema 1. En dat was het dan voor deze week. Geen op zienbarend filmnieuws, maar deson danks toch vrij veel bezienswaardige produkties, voor hen, die nog wat in te halen hebben. Bert Vos. Jerry Lewis in aktie in het circus. (Van de filmredaktie) LEUSDEN/AMERSFOORT - In verband met de herfstvakan tie heeft Jogchem's Theaters be sloten om van maandag 20 okto ber tot en met vrijdag 24 okto ber elke morgen om half 11 in Grand Theatre, City Theatre, Cinema 1 en Euro Cinema spe ciale kindervoorstellingen te ge ven voor verschillende leeftij den. Dat alles onder het motto: „hou de jeugd van de straat". In het Grand Theatre draait die week de flim „James Bond 007 contra dr. No", de eerste James Bond-film. In het City Theater kan men Bruce Lee zien in „En vuist vol karate", in Cinema 1 „Pippi gaat van boord" en in EuroCinema „Dwerg Lang neus" (van vrijdag 17 oktober tot en met woensdag 22 oktober) en „Deavonturen van Hammetje' (van donderdag 23 tot zaterdag 25 oktober). Het is duidelijk, dat de films in het Grand Theatre en het City Theater niet bedoeld zijn voor de kleuters en de peu ters. die kunnen terecht in één van de andere drie theaters Mocht u uw kinderen een leu ke vakantiemorgen willen bezor gen, dan weet u tenminste, dat dit kan via een film in Amersfoort. De prijzen vanneren van f 5.-- en f.4,-- (in Grand en City) tot f2,50 (in de overige theaters).

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17