Puupekoppen hielden 'aarvergadering l/lej. Wijntjes en de heer Berg erelid Achterveldse EHBO Muziekconcours DWS in kader 40 jaar bestaan >De Groenlanden" hielden eanimeerde vergadering izing van Zonnebloem ir Achterveldse KPO Jeugdbeweging konstateert magere belangstelling voor puzzeltochten j Achtervelds j j Politie- Dagboek j OP 18 EN 19 OKTOBER Verkoping van „Tryfosa" U-ACHTERVELD DE DIEREN- ESCHERMING NIEUWE UNIFORMEN WORDEN GEPRESENTEERD Klaverjassen SCHIETKRING GELDERSE VALLEI VERGADERDE EHBO-avonden starten weer 28 oktober: Ionl iNüERDAG lb OKTOBER ia75 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Maandag jl. hield i carnavalsvereniging ,,de Puupekop- m" haar jaarlijkse ledenvergadering, e opkomst van de leden was zeker et denderend te noemen. Behalve et bestuur waren er zestien leden inwezig. Na de opening door de voor tter werd de agenda vlot afgewerkt. Ie notulen van de vorige ledenverga- iring werden zonder op- of aanmer ingen goedgekeurd. Het verslag van penningmeester leverde ook geen immentaar op. Mogelijk kwam dit tor het voordelige saldo. De kas- immissie bracht verslag uit van de 'houden controle, waarbij alles in de werd bevonden. In verband met het periodiek aftre- >n van een lid van de kascommissie, dat zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd met algemene stemmen gekozen de heer J. van Hamersveld. Ook vond er een bestuurswisseling plaats in verband met het aftreden van de penningmeester. De huidige penning meester was in verband met persoon lijke werkzaamheden niet meer bi] machte het penningmeesterschap te blijven doen. Door het bestuur was de heer M. van Westerlaak voorgedragen hetgeen de algemene goedkeuring van de aanwezige leden had Verder werden de data van de festi viteiten voor het seizoen 1975-1976 bekendgemaakt. Deze ziet er als volgt uit- 8 november Princenbal, 24 januari boerenkielenbal, 27 februari groot car naval. 29 februari optocht met na afloop van de optocht kindercarnaval in Ons Gebouw, 1 maart tienercarna val en 2 maart bejaardencarnaval. Van de rondvraag werd door drie leden gebruik gemaakt, die allen een bevredigend antwoord kregen Jammer was het dat er zo weinig leden aan wezig waren. Mogelijk was de kaart avond van de S.V Achterveld hier mede schuldig aan. Een onderling overleg aan het begin van het seizoen tussen de verenigingen zou zeker niet over bodig zijn. Het geheel belooft weer gezellig te worden. Als men de plannen van het bestuur zo beluistert, zal het weer een carnavalstijd worden die klinkt als een klok. Het is eigenlijk jammer dat er niet nog meer personen lid van deze vereniging zijn. De contri butie is door iedereen te betalen en zal zeker geen problemen opleveren. Daarom doet de carnavalsvereniging ,,de Puupekoppen" een beroep op de Achtervelders om lid te worden van hun vereniging. De Stoutenburgers zijn natuurlijk ook van harte welkom. Een ieder die eens enkele dagen per jaar zijn dagelijkse beslommeringen hele maal wil vergeten, is als lid van de carnavalsvereniging daar verzekerd van. Men moet dan natuurlijk wel aan de festiviteiten meedoen. ACHTERVELD - De jaarlijkse le- nvergadering van de Achterveldse H B O. werd goed bezocht. De agen- punten werden in een vlot tempo gewerkt. Alleen het jaarverslag van secretaris was ditmaal nogal lang, izien de vele aktiviteiten waarbij E.H.B.O. aanwezig was geweest de nodige hulp verleende. Zo ook verslag van de feestelijkheden in •band met het 25-jarig bestaan nam ;al wat tijd in beslag. Het verslag de penningmeesteresse gaf geen Rijkheden, hoewel de kosten van jubileumfeest wel hoger waren jevallen dan men normaal gewend [De bestuursverkiezing was wel het igtepunt van deze avond. De aftre dende secretaris, de heer Berg, stel de zich niet meer herkiesbaar. Ook het bestuurslid A. Wijntjes die afge treden was had zich niet meer herkies baar gesteld. Door het bestuur was als kandidaat voor de secretaris voorge dragen de heer W. J Hilverts en voor mej. Wijntjes de heer A. L. Jan sen. Daar door de leden geen tegen kandidaten waren gesteld, werden bei den met algemene stemmen gekozen. De voorzitter van de vereniging de heer W. W. van Dijk heette de meuw- gekozen bestuursleden welkom en bracht tevens een woord van dank uit aan de beide scheidende bestuursleden Mej. A Wijntjes, die 26 jaar lid van de vereniging is, waarvan 20 jaar als bestuurslid, werd een hangbloembakje aangeboden. De heer Berg, die ook 26 jaar lid van de vereniging was waarvan 25 jaar als secretaris, kreeg een waardebon aangeboden. Beiden wer den tevens benoemd als ere-lid. Na behandeling van de rondvraag dankte de voorzitter alle aanwezigen voor hun medewerking aan deze zeer prettig verlopen vergadering. Tevens drong hij er nogmaals op aan om toch ook dit seizoen zoveel mogelijk de herhalingsoefeningen te volgen. Ver der deelde hij nog mede dat er dit jaar geen nieuwe cursus wordt gege ven, om de leden zoveel mogelijk de kans te geven de herhalingsoefe ningen te volgen en zodoende leden te hebben die als hun hulp wordt inge roepen ook daadwerkelijk kunnen hel pen. ACHTERVELD - De Achterveldse 0.-afdeling had in verband met 50-jarig bestaan van de Zonne- jem iemand van de Zonnebloem uit- digd om een lezing te houden over werk van deze organisatie. De |r Van Velzen was op deze avond wezig en vertoonde een film waar- Iverd duidelijk gemaakt wat voor fk de gezonde mens voor zijn zieke Jdemens kan verrichten. Ook werd toond wat een werk in het hoofd- irtier - dat in Breda is gevestigd - :dt verricht, wat betreft admini- fatie, organisatie en verzorging. Men kon nu eens zien wat het resultaat was van o.a. het ziekenbezoek, het welfarewerk en hoe mensen in hun rol stoel - ja zelfs met hun bed - gingen winkelen. Dit alles werd mogelijk ge maakt door de hulp van gezonde me demensen. Ook zag men nu wat de St. Nicolaasaktie ,,Zon in de schoorsteen" is en wat een groot succes dat is in het gehele land. Hoe de geschenken met liefde worden klaargemaakt en de grote blijdschap en dankbaarheid van de zieken die zo'n pakje ontvangt. Verder werd in deze film vertoond hoe op de jaarlijkse ziekendag de zieken de Eucharistieviering meemaak ten en hoe zij carnaval vieren. Na de pauze werd er door de heer Van Velzen nog een film vertoond waarin men zag hoe zieken te gast waren in Sittard en waar ook H. M. de Koningin aanwezig was. Hoe zieken hun vakantie doorbrengen in aangepaste vakantiehuisjes te Appelscha Een avond verzorgd door Berend Boudewijn waar tien B.B stoelen en twee kleuren T.V.'s werden verloot. Alles werd door de heer Van Velzen volledig toegelicht. De aanwezige K.P O. da mes waren dankbaar dat men deze avond had georganiseerd en dat men nu eens had kunnen zien wat de Zonnebloem voor de zieken doet. Een werk waar men zeker respect voor mag hebben. Tijdens de pauze werd er nog een verloting gehouden waarvan de op brengst voor de Zonnebloem was. De opbrengst, zijnde f170,-- was zeker niet gering. Het K.P.O.-bestuur kan ook ditmaal weer terugzien op een zeer geslaagde en leerzame avond. JCHTERVELD - De Achterveldser organiseert op 28 oktober en niet li oktober zoals in de voorgaande ichten is vermeld, een avond diejn ■teken zal staan van de dierenbe- prming. De flora en fauna op de we zal ook ter sprake komen. Men I iemand uitgenodigd die reeds jaren in de natuur leeft. Deze persoon zal films en dia's vertonen en daarbij tevens uitleg geven. Deze avond wordt gehouden in de zaal bij Jan Voorburg en beginnen om 20.00 uur. Daar dit zeker een leerzame en boeiende avond belooft te worden rekent het bestuur op een grote opkomst. Dinsdag 4 november is er weer de jaarlijkse schaatsavond op de ijsbaan te Utrecht. Het vertrek voor die avond is bepaald op 19.15 uur vanaf het Coöperatieterrein. Degene die aan deze avond mee willen doen worden ver zocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij A. Hak, Klettersteeg 10, tele foon 1912. Dit spoedig opgeven houdt mede verband met het bestellen vaneen tweede bus. Het bestuur hoopt op aller medewerking. „Deed mj „psssst" om me aan het schrikken te maken7" IJSDEN/CENTRUM - Maandag, tober hield de wijkvereniging „De landen" in de Johanneshoeve Ieerste algemene ledenvergadering, r Klijn - voorzitter - heette ieder- i harte welkom „op uw eigen tkomst". Met name begroette hij woners van Maïs- Gerste- en Ha- De bewoners van deze drie s" zijn nog niet bij de vereniging sloten. De voorzitter gaf speciaal [deze aanwezigen een kort over- I van de geschiedenis van de jonge fciging. Tevens legde hij uit waarom woners van de bovengenoemde s pas nè de oprichting der vereni- aagd is met hen mee te doen. I voorzitter wees ook op het belang piet informatieblad „De Groenlan- I Het is volgens hem een manier om &aar te communiceren. Hij sprak •°k de hoop uit dat de mensen er k van zouden maken. Een beper- ^ilde hij echter aan de inhoud van Wormatieblad opleggen: er zullen I stukjes van religieuze of politieke fin worden geplaatst. De heer Klijn is van mening dat de vereniging boven de partijen moet staan. Het volgende punt op de agenda was de wijkraad. Naast de vereniging zijn de leden het erover eens, dat er een wijk raad voor heel Groenhouten moet komen. De heer Klijn vertelde dat hij daarover een gesprek had gehad met wethouder van Woudenberg. Uit diens woorden had hij begrepen, dat de ge meente zocht naar een soort vrijblij vende kommissie als wijkraad, terwijl de heer Klijn meent dat een wijkraad zo hecht moet zijn dat ze voldoende pres sie op de gemeente kan uitoefenen. Er moet meer een wijkraad a la Hoogland komen. In deze raad zou dan zeker per plein één vertegenwoordiger moeten zitten. Gekonstateerd werd dat zo'n wijkraad in Groenhouten zeer moeilijk van de grond zal komen. Er zijn huurkoop- bejaarden- en woningwet woningen. Dit brengt een verschil en belangen met zich mee. Daarnaast zijn er echter dingen die de hele wijk aan gaan, bijvoorbeeld de Centrumweg, die langs het plan loopt. Is die wel veilig genoeg voor de kinderen die naar het sportpark gaan? De ontspanningsmoge lijkheid in de wijk zelf en tenslotte het aloude parkeerprobleem. Ai deze on derdelen zouden een taak van de wijk raad kunnen zijn. Nadat er nog wat over de funktie van de vereniging in de wijkraad gediskussi- eerd was, werd een werkgroepje in het leven geroepen, dat de mogelijkheden tot oprichting van zo'n raad moet gaan onderzoeken. Tot grote vreugde van de Koolzaad- en Vlaslandbewoners heeft de ge meente onlangs de langverwachte en beloofde speeltoestellen geplaatst. De kinderen van Boekweitland moeten he laas nog een kleine veertien dagen wachten voordat ook zij hun toestel krijgen. Jammer, de herfstvakantie is dan net voorbij! Zo werd gekonsta teerd. Ten aanzien van het punt koninklijke goedkeuring kon de secretaresse, me vrouw Will Haanstra mededelen dat dit over drie weken een feit zou zijn. Dan zou er een beroep op de leden worden Dorpskontaktavond sfeervol verlopen ACHTERVELD - Zaterdag werd in Achterveld weer de dorpscontactavond door de Stichting Dorpscontact-Jon- gerencontact Achterveld gehouden Toen de voorzitter de avond opende, constateerde hij een goede belangstel ling Burgemeester Van der Post was namens de gemeente ook op deze avond aanwezig en werd door de voorzitter dan ook hartelijk welkom geheten. Mede dank zij de goede muzikale begeleiding van de Aviola's die in een vlot tem po de foxtrots, walsen en polonaises lieten afwisselen, zat er de stemming al heel spoedig in. door de kunstschil der Jan Jehé en de leerlingen van de St. Josephschool was de zaal in een sfeervol geheel omgetoverd, hetgeen zeker medewerkte aan de gezellige sfeer. Jammer was wel dat de verkoop van stokbrood, wijn en kaas aangeboden door Helma, Gemma en Hermine in het begin van de avond niet zo vlot verliep Gelukkig kwam er tegen het eind van de avond toch wel goed schot in deze verkoop Het was leuk en gezellig om als dorps genoten weer eens zo gezellig onder elkaar te zijn. Voor de nieuwkomers is dit zeker een avond om je in te leven in de dorpsgemeenschap Ook voor de anderen was het echt gezel lig om zo onder elkaar te zijn Oude kontakten werden weer verstevigd en nieuwe onderlinge kontakten werden er gelegd Het klapstuk van de avond was na tuurlijk de verloting van de weekend- reis naar Parijs Deze weekendtrip werd gewonnen door het echtpaar Vos- Voskuijlen Zeer leuk was wel de van te voren gemaakte afspraak dat, als een van de aanwezigen van die tafel de prijs zou winnen, deze tafel in zijn geheel, uiteraard op eigen kosten de reis naar Parijs zouden meemaken! Ook werden er nog twee taarten ver loot, die naar de families P. Kol en P. van Nimwegen gingen. Om ongeveer één uur sloot de voor zitter deze bijeenkomst met dank aan alle medewerkers/sters Een bijzonder woord van dank van de voorzitter nog voor de kaasdametjes, voor de heer en mevrouw Jehé en Boelsma De organi satoren kunnen zeker terugzien op een zeer geslaagde avond en men hoopt dat er zeker volgend jaar weer zo'n feest georganiseerd zal worden. ACHTERVELD - Ter gelegenheid van het veertig-jarig jubileum van de Achterveldse muziekvereniging Door Wilskracht Sterk, wordt er op zaterdag 18 en zondag 19 oktober een muziekconcours gehouden in de RK- kerk te Achterveld. Op beide dagen wordt dit muziekconcours geopend door burgemeester A. H. van der Post. Bij deze opening zullen allen de genodigden aanwezig zijn. Zondag 19 oktober zal de opening van het concours zijn om 12.30 uur in hotel De Roskam, terwijl de aanvang van het concours zal zijn om 13.30 uur in de kerk. Verder zal er op zaterdag 18 okto ber bij goed weer een stertocht wor den gehouden door Achterveld, waar aan drie muziekkorpsen zullen deel nemen. Na deze stertocht zal DWS om 20.15 uur haar nieuwe uniformen De opening van het concours op zaterdag 18 oktober zal zijn om 13.00 uur terwijl om 14.00 uur dit concours aanvangt in de kerk. tonen op het plein van de RK kerk in het volle licht van de schijfwerpers. Indien de weersomstandigheden dit niet toelaten komt de stertocht te verval- gedaan een vignet voor de vereniging te kiezen. Hierna ging de voorzitter over tot agendapunt „aktie gas". Veel bewoners zijn de afgelopen tijd gekonfronteerd met een zeer hoge gasrekening. Nu was het bestuur al sinds 3 maart met de ma kelaar in onderhandeling over dit feit. Maar het onderhoud liep slechts uit op een brief van de makelaar, waarin ge steld werd dat er niets aan de verwar mingsketel gewijzigd mocht worden. Berekeningen van een aantal deskundi gen hadden echter uitgewezen dat o.p. het rendement van de ketel veel te klein is. De heer Klijn vertelde, dat hij a.s. donderdag een onderhoud met Gasbe drijf Centraal Nederland zou hebben in verband met een objektief onderzoek, dat dit bedrijf in de woningen wil uit voeren. Desgevraagd meldden zich dan ook een groot aantal vrijwilligers die aan dit onderzoek hun medewerking wilden verlenen. Nadat er nog wat klachten aan het adres van de makelaar waren geuit, werd een pauze ingelast. Daarna ging men over tot de in de pauze gerezen problemen. Zo was er onder de aanwezigen iemand die vond, dat er teveel verkeersdrempels waren. „Wie betaalde de schade aan de auto, als deze bij 'n glad wegdek tegen een verkeersobstakel gleed?" Bovendien was deze mevrouw van mening dat de kinderen te beschermd werden opge voed. Ze moeten leren leven met de gevaren van het verkeer. Deze stelling lokte een groot aantal protesten uit en er werd opgemerkt dat met name de kleine kinderen recht hebben op speel- gelegenheid in de woonwijk: de auto bestuurder moest zijn snelheid zoveel mogelijk beperken. De heer Klijn op perde het idee om een gezamenlijke verkeersavond te beleggen samen met een verkeersspecialist, zodat er goed over dit onderwerp gepraat kon wor den. Laatste punt op de agenda waren de winteraktiviteiten. Dit onderwerp mondde uit in een kleine diskussie over de vraag of de volwassenen iets voor de kinderen, zowel groot als klein, iets moest organiseren, of dat dit aan het initiatief van de jeugd zelf overgelaten LEUSDEN-CENTRUM - De Jeugd beweging organiseerde het afgelopen weekend een wandel-: en rijwielpuzzel- tocht. Vrijdagavond was de avond voor de wandelaars. Helaas was het slecht weer en wellicht is het daaraan te wijten i dat er slechts 15 personen zich kwamen melden. Natuurlijk is zo'n aantal veel te weinig als men bekijkt hoeveel werk ACHTERVELD - Op de Hessenweg in Achterveld vond een aanrijding plaats tussen een inotor en een bestelauto. De heer J O uit Achterveld reed met zijn motorfiets over de Hessen weg, komende uit de richting Amers foort. De heer G. W. uit Achterveld kwam vanuit een uitrit achteruit de Hessenweg oprijden. De heer W. dacht dat uit de richting Amersfoort een bromfiets naderde en meende hiervoor nog wel te kunnen wegrijden Toen hij eenmaal zover op de weg was dat hij reeds op dat weggedeelte was voor het verkeer uit de rich ting Amersfoort zag hij dat het geen bromfiets maar een motor was Hij reed daarom weer vooruit de uitrit op De laadbak bleef echter nog een klein stukje boven de rijbaan. De heer O die eerst jn de veronderstelling was dat twee fietsers de weg kwamen opge reden zag plotseling dat het een auto was. Hij remde en stuurde naar links met de bedoeling links van de zich op de weg bevindende auto heen te rijden. Door het natte wegdek slipte de motorfiets en botste nog juist te gen de achterzijde van de auto aan. Geen letsel Alleen de motorfiets had materiele schade. Verloren: bromfietsverzekeringsplaat- je MLF - 557. Door de plaatselijke politie van Ach terveld is geconstateerd dat het rijden met een fiets zonder verlichting door de jeugd weer hand over hand toeneemt. Vooral als men van de trainingsavond van het sportveld komt. Men kan er wel rekening mee houden dat een onver wachtse controle op komst is en dat er dan zeker zonder enig pardon zal worden opgetreden len en zullen de nieuwe uniformen om 20 00 uur worden getoond in de grote zaal van Ons Gebouw of in de kerk. ledereen is hierbij van harte wel kom. Zondagmorgen 19 oktober zal er om tien uur een gezongen H. Mis zijn waaraan DWS zijn medewerking zal verlenen. Op zaterdag 25 oktober zal er in Ons Gebouw een receptie worden gehouden van 14.30 tot 17.00 uur. Tij dens deze receptie zullen er twee le den van de vereniging worden gehuldigd in verband met hun respectievelijk 25-jarig en 40-jarig lidmaatschap. Ook op deze receptie is iedereen van harte welkom. Dank zij alle inwoners van Achter veld en Stoutenburg, alle Achterveld se verenigingen en bedrijven en het gemeentebestuur van Leusden is het mogelijk geworden dat DWS met zijn 40-jarig jubileum in nieuwe uniformen kan verschijnen. Het bestuur en dele den van DWS zijn allen hiervoor zeer dankbaar. diende te worden. Men kwam in of meer tot de konklusie, dat er voor de aller kleinsten wel iets georganiseerd moest worden, maar dat de groteren en met name de jongeren tussen 15 en 18 jaar diende te worden. Men kwam min of meer tot de konklusie, dat er voor de al lerkleinsten wel iets georganiseerd moest worden, maar de groteren en met name de jongeren tussen 15 en 18 jaar zelf met initiatieven moesten komen, en ander spontaan moest ontstaan. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring, die in zeer geanimeerde sfeer ver lopen was. hiervoor verzet moet worden. Gelukkig vonden de deelnemers het wel erg leuk, wat dan toch wel een troost genoemd mag worden. De fietspuzzeltocht op zondagmid dag trok meer belangstelling. Kinderen inbegrepen, waren er zo'n 75 belang stellenden die ondanks het koude weer van de tocht genoten hebben. Het was ACHTERVELD - De schietvereni ging Ons Genoegen kreeg van de firma De Vor een uitnodiging voor een on derlinge klaverjaswedstrijd. Deze wedstrijd zal gehouden worden op maandag 20 oktober a.s. in de Roskam bij P. van Uhm, aanvang 20.00 uur. ACHTERVELD - Vorige week woensdag hield de Schiet Kring Gel derse Vallei in Achterveld haar alge mene ledenvergadering. De aftredende bestuursleden L. D. Huisman en W. Kroesbergen werden herkozen. Con form de kwalificaties bij de Koninklijke Nederlandse Schiet Associatie werd de grens van A-schutter ook door de SKGV op 540 punten gesteld. Het maximum van het in de postcom- petitie per keer te behalen punten is 600. Deelnemers, die minder dan 500 punten halen worden C-schutter. Zij, die tussen de 500 en 540 punten schie ten, krijgen de classificatie van B-schutter en A-schutters zijn diegenen, die meer dan 540 punten per kaart schieten. Als 15e lid van de SKGV werd het team van de Amersfoortse Reserve- politie toegelaten. ACHTERVELD - Ook de oefenavon den van de Achterveldse EHBO be-' ginnen weer. Dinsdag 21 oktober is de eerste oefenavond van dit seizoen. Aanvang om 20.00 uur in Ons Ge- j bouw. Er wordt op een goede op-j komst gerekend. LEUSDEN - Op 24 okt a.s. hoopt de Vrouwenver. .Tryfosa", een verkoping te houden, in het jeugdgebouw Ooie- vaarshorsterweg 5 Leusden-Zuid. Deze verkoping wordt 's middags om 2.30 uur door ds P. Bouw geopend. Men sluit om ±5 uur en heropent om 19.30 uur. De opbrengst is bestemd voor de Ger Zendingsbond en voor de Inwendige Zendingsbond op G.G. Er zijn weer al lerlei attracties, ook voor de jeugd. Als u wat over heeft voor deze ver koping, kunt u dit van te voren op onderstaande adressen brengen. Ook kunt u even bellen en het wordt bij u afgehaald. A Overvest-Roodhart, Asschatterweg 215, Leusden-Centrumtel. 03425-1493 T. Vaarkamp v. d. Peut, Leusbroeker- weg 2, Leusden-Z., tel. 03498-1595 H de Greef v. d Bunt, Julianalaan 42, Leusden-Zuid, tel. 033-11210. A. G. v. Maanen v. Kooten, Ooievaars- horsterweg la. Leusden-Zuid. tel. 033- 18430. dan ook een fraaie rit, die door veel natuurschoon was uitgezet. De uitslaeen ziin- Wandeltocht: 1. Marike Wols; 2. Arie Zwart; 3. Gerard Vrijhoef; 4. Herman v. Roomen;5. W. v. d. Horst; 6 en 7 de heer en mevrouw Tijmensen en de heer en mevrouw Schimmel. Fietstocht: 1. Fam. Tijmensen; 2. Fam. Bleuelv3. Fam. v. 't Klooster; 5. Fam. v. Hamersveld; 6. Mevrouw Bokkers en mevrouw Vrijhoef.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 7