ompproef van de waterleidingbedrijven elderland en Midden-Utrecht beëindigd DWS IN NIEUWE UNIFORMEN Tiende plaats voor EHBO Kerstviering Achtetveldse K.P.O. Waterpompen werken weer: Grondwater komt tot normaal niveau InDERDAG 23 OKTOBER 1915 Ook nu werd de opening van het con cours weer verricht door de loco burgemeester de heer Zandbrink Hij zei dat het zaterdag fantastisch was en dat hij verlangend uitzag naar de7e middag. Hij hoopte dat de activiteiten rond dit concours een aantrekkings kracht op de Achterveldse jeugd zou uitoefenen zodat ook zij zich als lid van D.W.S. zouden melden. de ingestelde onderzoeken naar voren zullen brengen en wat er nu verder zal gaan gebeuren. Komt er een pompsta tion bij De Glind ja of neen? Het is afwachten Zullen de onderzoekingen in het voordeel van de beide water leidingmaatschappijen uitvallen0 In dat geval zal men het er zeker niet bij laten zitten en kan men heel zeker op een krachtig protest rekenen. Voor lopig werken de pompen en stijgt het grondwater weer tot het normale niveau ACHTERVELD - Zaterdag 18 okto ber 1975 werd in Tivoli te Utrecht de Nationale E.H.B.O wedstrijd gehou den Aan deze Nationale wedstrijd deden de twee beste ploegen van elk district mee In totaal deden 18 groe pen aan deze wedstrijd mee. Voor het district Utrecht deed Achterveld mee, dat reeds vier jaar achtereen districtskampioen is, en de vereniging uit Vinkeveen De Achterveldse E.H.B O. deed mee met de groep bestaande uit W.J. Hil- verts (tevens leider), mevr. Teunissen- Kerkhof, C van Dijk en mevr. Bot hof, die reserve was. Achterveld eindigde op de tiende plaats, wat in een dergelijk select gezelschap zeker een eervolle plaats is. Ook werd er een diagnose test ge houden. Hieraan werd door60E.H B.O ers (buiten de wedstrijd mensen om) deelgenomen Voor Achterveld werd hieraan deelgenomen door mevr. Van Eist - vd Geest en mevr Bothof Beide behaalde een gedeelde tweede plaats. Door loting ontving mevr Van de Eist een goed gevulde E.H.B.O. doos Zowel voor de deelnemende groe pen als voor de vele supporters was dit zeker weer een leerzame dag ACHTERVELD - Het bestuur van de Achterveldse K PO wil ook dit jaar weer een Kerstviering organiseren De ze Kerstvieringsavond zal worden ge houden op donderdag 18 december om 18.30 uur in de zaal van café Buiten- lust. De leden die aan deze avond wil len deelnemen worden verzocht zich te willen opgeven bij mevr. R van Nim- wegen - van den Hengel. De kosten voor deze avond bedragen f8.- per deelneemster. Het bestuur verwacht een fijne avond en rekent dan ook op een grote deelname ,ND LEUSDER KRANT eslaagd muziekconcours n Achterveldse kerk De heer Vogelvang sprak ook nog een kort woord. Hij zei heel te vrede te zijn over de organisatie van D.W.S. Voor hem mocht het concours elk jaar in deze kerk worden gehouden met deze orga nisatie. Zeker een grote waardering voor het organiserende D.W.S. Hierna begon het concours weer in de kerk. Ook deze middag speelden de verenigingen een verplicht stuk en een keuzestuk. De belangstelling was ook nu met gering. De kerk was steeds goed bezet Er werd weer met spanning op de uitslag gewacht Dank zij de toegift van het laatst spelende korps duurde het wachten op de uitslag niet te lang. Deze was in volgorde van optreden als volgt: Aspirantenorkest Wilskracht, Amers foort 4e afdeling 135V2 - 131 266lh punt le prijs. Harmonie Zieuwent le afdeling 135V2 - 130 265V; punt le prijs. Jeugdorkest Wilskracht, Amersfoort, le afdeling 138 V2 -132' 2 271 punten le prijs. Muziekvereniging Harmonie. Wor- merveer, le afdeling 130''2 - 124 254 V2 punt, 2e prijs. Fanfare St. Carolus Montfoort, afd. Uitmuntendheid, 1481'2 - 139' 2 =28S punten le prijs. Fanfare Cresendo. Milsbeek afd. Uitmuntendheid. 126.126.= 252 pun ten 2e prijs Dr. Scfiaepman'Harmonie. Tubber- gen, afd. Uitmuntendheid 143 - 146 289 punten le prijs plus de extra prijs voor het hoogste aantal punten van die dag. Vlijt en volharding. Alphen, afdeling Superieur 141V2 -147 288' punt le pnjs Nadat de uitslag was bekend ge maakt, dankte de heer Vogelvang D.W.S. nogmaals voor de goede organi satie. Ook dankte hij alle deelnemers en medewerkers, die het geheel tot een zeer geslaagd concours hadden ge maakt. Hij hoopte dat D.W.S. nog lang ple zier zouden hebben van zo'n voorzitter en van zo'n penningmeester. D.W.S. kan terugzien op een zeer geslaagde jubileum-herdenking. ACHTERVELD - In het kader van het •jarig jubileum van de Achterveldse iziekvereniging D.W.S. mocht deze reniging van de R.K. Federatie van ocesane Muziekbonden in Nederland n muziekconcours organiseren. Het jziekconcours vond plaars op zater- g 18 en zondag 19 oktober. Vijfjaar leden was deze eer ook aan de Ach- ■veldse muziekvereniging te beurt mallen. Behalve het muziekconcours irden op zaterdagavond ook de ;uwe uniformen van het muziek- rps, de majorettes en de tamboers ge- nd aan de bevolking. De eerste concoursdag werd door de orzitter de heer Wouters de manifes- ie geopend. Hij heette de leden van \t bondsbestuur hartelijk welkom. Hij nkte de bond voor de eer, dat Ach- veld dit concours had mogen organi- •en. Ook heette hij de deelnemende renigingen van harte welkom evenals E aanwezige jury. De heer Wouters opte dat het een mooie en genotvolle ijd zou worden. Verder dankte hij de ;toor en het kerbestuur voor hun be- dwilligheid om de kerk voor het uden van het concours te willen af- Een mooiere plaats dan de kerk s in Achterveld niet denkbaar, -lierna werd het woord gevoerd door heer Zandbrink loco-burgemeester 1 de gemeente Leusden. Deze vond Et een waar genoegen om dit Federa- f muziekconcours te mogen openen, nep alle aanwezigen waaronder ook jrepen de deelnemende korpsen een telijk welkom toe. Hij hoopte dat de joekers aan dit concours veel genoe- mochten beleven. Ok het gemeentebestuur deelde in vreugde van D.W.S. om dit concours mogen organiseren. Verder waar- ;rde de heer Zandbrink het, dat ook Leusdense muziekvereniging Lisi- na onder de deelnemers was. Dit be- ;ent dat er tussen de beide verenigin- 1 toch goede relaties bestaan Meteen er een goed geslaagd concours toe te nscn verklaarde de heer Van Zand- nk het concours voor geopend, nadat ook de jury nog veel sterkte had gewenst voor de moeilijke taak die 1 te wachten stond, lierna werd het woord gevoerd door heer Vogelvang van het bestuur van Aartsdiocesane bond. Hij dankte V.S. voor al het mogelijke en onmo- ijke wat er gedaan was om dit con- El cours te organiseren. Hij prees de korp sen, twaalf totaal die deze beide dagen aan het concours deelnamen. Dit omdat ze toch de moed hadden getoond om naar dit concours te komen. Er was een grote teruggang te bespeuren betref fende het deelnemen aan concoursen. De oorzaak was nog niet bekend. Hij wenste de deelnemende korpsen veel succes en deelde mede dat er geen zak vol punten was meegebracht, doch dat elk puntje dat men kreeg ook eerst moest verdienen. De jury bestond uit de heren J. H. Claesens uit Tilburg, Jos Moerenhout uit Antwerpen en Anne de Vries uit 's- Hertogenbosch. Aan de eerste con coursmiddag werd door vier muziek verenigingen deelgenomen. Elke ver eniging speelde een verplicht stuk en een vrije keuze stuk. Het concours werd gehouden in de R.K. kerk, die zich hiervoor uitstekend leende. De bezoekers van deze middag hebben zeker volop kunnen genieten van het gebodene. Het was voor de mu ziekliefhebbers zeker een mooie genot volle middag, maar ook voor de bezoe kers die niet zo heel muzikaal waren. Uit de vernomen reacties bleek wel dat ook deze volop hadden genoten. Nadat het laatste korps zijn stukken ten gehore had gebracht wachtte men vol spanning de uitslagen af. Men kreeg punten voor het verplichte werk en punten voor het keuzewerk. Toen de heer Vogelvang dan ook naar het podium liep om de uitslagen bekend te maken kon men de spanning snijden. De punten werden naar volgorde van optreden bekend gemaakt. Fanfare St. Lambertus uit Lith, 4e af deling 155-146'/2= 300 punten. Harmonie Lisiduna Leusden 129 - 126 255 punten 2e prijs met promo tie. Harmonie St. Cecilia uit Ottersum le afdeling 137V2 - 141 278 V2. le prijs zonder promotie. Harmonie St. Joseph, uit Bussum le afdeling 123 V2 - 124 247V2 punt. De fantare St. Lambertus uit Litn be haalde zo een eerste prijs met promotie maar kreeg ook de extra prijs voor het op deze dag het hoogst behaalde aantal punten In de avond van deze dag kwam het hoogtepunt. Nadat door drie korpsen een stertocht door het dorp was gemaakt toonde D.W.S. in de schijnwerpers voor de kerk hun nieuwe uniformen Het was geweldig en hartverwarmend wat mede door de bevolking was verncht om D.W.S. een ander uiterlijk te geven. Heel veel publiek was komen kijken hoe D.W.S. er in de nieuwe uniformen zou uitzien. Het was fantastisch dat er zo'n grote belangstelling was. Uit de door het publiek gemaakte opmerkin gen kon men horen dat de nieuwe uni formen in de smaak vielen. Het was een kleurig geheel. Tijdens de presentatie van de nieuwe uniformen werd nog het woord gevoerd door de loco-burgemeester de heer Van Zandbrink. Hij zei te weten, dat heel de Achterveldse bevolking met dit jubileum meefeestte en dat ze vol be langstelling uitkeek naar de nieuwe kle dij van D.W.S. „Daar staat ons aller D.W.S. met drumband en majorettes, in de schijnwerpers. Het is geweldig." De heer Van Zandbrink deelde mee dat de burgemeester tot zijn spijt ver hinderd was hier zelf die avond aanwe zig te zijn, om de nieuwe uniformen aan D.W.S. over te dragen. Maar de oud- Achtervelders zouden wel begrijpen met hoeveel genoegen hij hem deze avond verving, omdat hij als geboren Achtervelder zo goed bekend was met de activiteiten in dit dorp. Verder zei de heer Van Zandbrink, dat zonder steun van de gehele Achter veldse gemeenschap, hierbij is natuur lijk ook Stoutenburg betrokken, de zo nodige nieuwe uniformen er nog niet geweest zouden zijn. Een woord van dank aan de bevolking is hier dan ook zeker op zijn plaats. Ook de raad van Leusden zal de activiteiten van D.W.S. willen waarderen met het toekennen van een subsidie. Hij hoopte verder dat •de jeugd de gelederen van D.W.S. zou den komen versterken. Verder bracht de heer Van Zandbrink nogmaals het werk dat verricht was om de nieuwe uniformen te kunnen aanschaffen. Hij noemde hierbij in het bijzonder voorzit ter Wouters en penningmeester Van Hamersveld. ,,Ik hóóp, aldus de heer Van Zandbrink, ,,dat morgenmiddag de kerk vol zal zijn met belangstellenden. Achterveld, toon morgen vooral uw medeleven met D.W.S. door bijwoning van dit concours. Zij hebben het ver diend." Hierna droeg de heer Van Zandbnnk de nieuwe uniformen door middel van een handdruk symbolisch aan D.W.S. over. De zondag begon om 10.00 uur met een feestelijke H. Mis waaraan D.W.S. in de nieuwe uniformen hun medewer king verleende. Bij de opening van de tweede dag sprak de heer Wouters weer een welkomstwoord. Ook voor de nu deelnemende verenigingen, acht in to taal, hoopte hij dat ze veel succes zou den hebben en tevreden naar huis zou den gaan. van de belanghebbenden Hier is echter van de zijde van de belanghebbenden nimmer sprake geweest omdat men hier het nut niet van inzag. Men ging van het standpunt uit dat met goed over leg meer te bereiken is dan inet harde acties. Wel heeft men besloten om als belanghebbenden voortaan in een goed georganiseerd verband op te treden. Men is er gelukkig mee dat de proef is afgelopen Nu is het afwachten wat De proefboringen in Glindhorst zijn stilgezet - De pompproef door waterleidingmaatschappijen en Midden Nederland wel- kehouden werd bij de Glind is op pktober beéndigd. De pompproef op 15 april 1975 begonnen en werd er 700 000 liter water [uur opgepomt en via een buis- afgevoerd vrij vlug kwamen na de aanvang pompproef klachten van de ouwers te gemeente Scherpen- l Barneveld, Leusden.. Woudenberg |oornamelijk uit Achterveld. Wat n.l. de bij deze landbouwers februik zijnde Nortonpompen gaven water neer. Ook kwam men met over het verdorren van bomen jet droogvallen van sloten en wa de binnengebrachte klachten L" beide maatschappijen gewoon met de proef. De landbouwers [zonder water kwamen te zitten, direct geholpen en werden zon- lige kosten op de waterleiding fesloten. Men was hier echter niet I tevreden Ook was men bang ondanks de vele protesten |lachten na de proefperiode toch ompstation ter plaatse zou ves- Zover is het echter nog niet. e proef is gestopt moet men, Hen een pompstation oprichten, ■diverse instanties een verzoek l°e indienen. Het stond de betrok- fandbouwers ook helemaal niet aan' pen klachten alleen telefonisch kon jnen bij de door de waterleiding- Ischappij Gelderland opgegeven a- pen Men ging er van uit dat controleerbaar was en dat men •ueel wel het één en ander betref- l de gedane klachten zou kunnen ont - Het onderzoek naar de ver- meende geleden schade is momenteel "nog volop in onderzoek De gedupeer den blijven echter bij hun standpunt dat de geleden schade het droogvallen van de Nortonpompen en sloten niet aan de droge zomer te wijten is; doch aan de wateronttrekking Het is nog niet bewezen dat er in de kleilaag geen gaten of scheuren aanwezig zijn waardoor het grondwater wegzakt naar de grondlaag waaruit het water wordt opgepompt. Volgens een schrijven van het waterleidingbedrijf Gelderland zou er ondanks de protesten en klachten niet van het pompproef-schema worden afgeweken Alleen na overleg met de klachtencommissie zou van de regeling kunnen worden afgeweken Teneinde aan de wensen en klachten van belang hebbenden kracht bij te zetten, werd on der de belanghebbenden een handte keningenactie gehouden. Het resultaat was 400 handtekeningen. Men is niet bij bij alle belanghebbenden geweest voor een handtekening omdat daarvoor de tijd ontbrak De verzamelde handtekeningen zijn gezonden naar de gemeente Bar neveld, Gedeputeerde Staten van Gel derland en Utrecht, het Landbouwschap en Staatsbosbeheer, de Stichtse Mi lieufederatie en de Ministers van Mi lieu. C R M. en Landbouw Op 14 oktober is er een vergadering geweest waarbij het Landbouwschap, de klachtencommissie en de heer W v.d Hengel aanwezig waren. Diverse misverstanden konden op deze ver gadering uit de weg worden geruimd. Doch de twijfel en de ongerustheid konden echter toch niet worden weg genomen Hoewel door de waterleidingmaat schappijen wordt ontkend dat het één en ander niet aan de pompproef is te wijten, is het wel opvallend, dat twee dagen na het beeindigen van de pompproef de drooggevallen Norton pompen weer water begonnen te geven en zelfs enkele dagen daarna weer over liepen en hun water weer afvoerden. Ook bleek dat in ongeveer vier dagen tijd het grondwater weer 20 cm. was gestegen Dit is een feit dat toch wel te denken geeft Men is wel even bang geweest voor harde acties van de zijde Korte Bergstraat 12 14. lste ziistraat links, voor bij 't Grand Theatre. Amersfoort. Tel. 033 15283.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 11