Bij onvoldoende inzet zonder eten naar bed immerdor-successen ii streekwedstrijd Achten/elders redden het niet in een aantrekkelijke wedstrijd tegen Unitas Altius 1 tegen Antilopen 1: 6-5 S.V. Achterveld-dames verloren van DWSV Haaien Davos F.C. Stetboys-trainer Frans Letschert: JEUGDACTIVITEITEN VAN DE S.V. ACHTERVELD BEGINNEN C h»i. s.v. Achterveld SCHIETVERENIGING HH UITSLAGEN LCLOUtK KKANT SPORT en trainers LEUSDEN/CENTRUM - Zo op het is de combinatie van kok en voet- ftrainer misschien wat vreemd, maar de praktijk valt het best mee. Bij de F. Stetboys is het zelfs een ideale com- tie en om meer dan één reden. Dit laai handelt over de heer F(rans) J. itschert, die van professie chef-kok is Lisidunahof, het verpleegtehuis aan Bavoortseweg. En naar wordt be- ;rd is hij op zijn gebied een beste. De iken van bedoelde inrichting is niet lemaal te vergelijken met die van het Waldorf Astoriahotel te New York en ^et restaurant aan de Bavoortseweg it ook niet in de Michelingids, maar Lisidunahof is nog niemand opge- ipt vanwege klachten over het eten. Frans Letschert is in Amersfoort ge- iren op 26 januari 1946 en al vanaf 1 achtste jaar holt hij regelmatig ach- een voetbal aan. Hij begon bij Quick Amersfoort en daar doorliep hij alle en van pupil tot senior. Hij heeft in die tijd ontpopt als een uitste lde (jeugd)leider en dat soort mensen Quick heel goed gebruiken met uitgebreide jeugdafdeling. Met een assistenten kreeg hij als jeugdoe- ieester de taak om van een kleine adspiranten en pupillen ordente- voetballers te maken. Op de vrije ;nsdagmiddagen lagen dan ook zijn ;te werkuren. Dat heeft een hele geduurd tot Letschert in 1973, toen Leusdense verpleeginrichting haar irten opende, daar als chef-kok zijn ;elijks brood ging verdienen. Voor gedartel met de mini-voetballertjes Quick was toe geen tijd meer. Zelfs om gewoon voetballer te blijven itslechts om de 14 dagen heeft hij nu weekend vrij en je kunt natuurlijk alleen alle thuis- öf uitwedstrijden len. |C. STETBOYS ik begrijpelijk was, dat hij niet zo- ineens alle gedachten aan voetbal Hzijn hoofd kon zetten. Hij was er dan als de kippen bij, toen al betrekke lijk kort na de opening van Lisidunahof plannen ontstonden tot de oprichting van een sportvereniging door en voor het personeel. Het is nu eenmaal hard werken in zo'n verpleeginrichting en dan is een bepaalde ontspanning op zijn tijd beslist noodzakelijk. Men trof het ook geweldig. Dr. P. Woortman, de geneesheer- directeur, zelf niet direkt behorend tot de categorie van top-sporters, was wel sportief genoeg om al zijn „onderda nen", die daar behoefte aan hadden, alle mogelijke medewerking te verlenen aan de uitvoering der plannen. Met de directrice, zr. M. Stet, zat men helemaal goed. Die was er direkt voor te vinden toen de sportvereniging op 1 februari 1974 daadwerkelijk werd opgericht. De bedoeling was, dat in principe alle mogelijke takken van sport in deze ver eniging gecombineerd konden worden. Er waren ambitieuze plannen. De man nelijke personeelsleden wilden begin nen met een voetbalclub en als erkente lijkheid t.o.v. de directie werd dit ge deelte van de sportvereniging naar zr. Stet de F.C. Stetboys genoemd. Het vrouwelijk personeel wilde niet achter blijven en hoewel de dames- voetbalafdeling nog niet definitief van de grond is gekomen, heeft men er al wel een naam voor: de Woortman- Girls. En dat is een geste t.o.v. dr. Woortman. Ook een volleybalafdeling is in oprichting en wie weet wat nog meer zal volgen. Wat de Stetboys betreft kunnen wij u vertellen, dat deze onderneming wonderwel slaagde. In een oogwenk had men een elftal bij elkaar en gezien de ervaring op trainingsgebied van Frans Letschert, kreeg hij prompt het baantje van onbezolgdigd oefenmeester bij de Boys. Dat hij, bij onvoldoende inzet tijdens de training of een wed strijd, de desbetreffende speler zou kunnen „straffen" via zijn bemoeienis als keukenprins (desnoods zonder eten naar bed!) nemen de jongens op de koop toe. Het was voor Letschert wel even wennen om van jeugdtrainer nu ineens een stel senioren zover te krijgen, dat ze doen wat hij meent, dat in het belang is van het elftal. Maar het viel tenslotte toch wel mee en hoewel de eerste vriendschappelijke wedstrijden (dik) verloren werden, zijn de trainingsresul taten gaanderweg beter geworden en daarmee kwam ook een einde aan de reeks van nederlagen. 1975 mag zelfs beschouwd worden als een - tot nu toe - zeer geslaagd seizoen. Als een afleiding van het gezegde over de klok en de klepel kun je nu gerust aannemen: ze hebben ook de kok horen fluiten en weten warempel ook nog waar de lepel hangt. Het gaat dus goed met de F.C. Stetboys en gedurende de wintermaanden wordt er naarstig ge traind in sportzaal de Meent op elke donderdagavond van 18.00 tot 19.00 uur, net het tijdstip waarop bijna ieder ander aan tafel zit voor zijn warme hap. Vooral conditie-training staat op het programma en dat het zeer ernstig wordt opgevat, blijkt wel uit de grote opkomst. De F.C. Stetboys begint ook meer en meer een complete aangele genheid te worden. Het bestuur bestaat uit de heren P. A. de Bruin (voorzitter), P. Oostelbos (secretaris) en W. v. d. Starre (penningmeester). De Boys dra gen echte voetbalkleding, een paars shirt en een witte broek en de selectie bestaat momenteel uit 18 man. Nog maar kort geleden werd ook een keurig eigen veld in gebruik genomen. Het winnen van wedstrijden wordt natuurlijk wel nagestreefd, maar dat is zeker niet het belangrijkste doel. Hoofdzaak blijft het voetballen als ont spanning en daarbij komen zoveel mo gelijk spelers, via het instituut van „wis selspelers", in een wedstrijd aan bod. En na een voetbaltreffen, ook na een ne derlaag, is het helemaal een gezellig onder-onsje met een kopje koffie of een pilsje bij de hand. Trainer Letschert filo sofeert dan nog een beetje na over de afgelopen wedstrijd en geleidelijkaan gaat daarna ieder zijns weegs. De plan nen voor het komende seizoen komen ook al aardig uit de verf. Men is druk doende om een ziekenhuiscompetitie in elkaar te timmeren. Met voetbalclubs van allerlei ziekenhuizen en verpleeg inrichtingen, gedacht wordt aan een groep van 10 tot 12 elftallen uit de re gio, zal donderdagavond de Stetboys- avond blijven en middels een volledige competitie zullen Frans Letschert en zijn Stetboys trachten de eer van Lisi dunahof zo goed mogelijk te verdedi gen. En dat zal wel lukken dachten wij. BERGEN - Afgelopen zaterdag rden in- Driebergen streekwedstrij- igehouden voor leden van de Neder- idse Federatie van Landelijke Rijver- gingen. In de voormiddag versche- in de zeven ringen de ruiters en azones te paard en de ponyclubs wa in de namiddag aan de beurt. In de itendwedstrijden, met circa 130 Inemers, behaalden Nimmerdor- en de navolgende prijzen: ;innelingen)-dressuur: nge van Ipenburg. ite)-dressuur: Vim Busscher. larry v.d, Brink. 'aulien Schuring, oke ter Strake levr. A. Hoogendoorn. ldelzware)-dressuur: iep v.d. Pol. ringen: 'aul v.d. Brink, lerman Hoogendoorn. 7e Cornelis Wernsen. L-springen: 2e Harry v.d. Brink. M-springen: le Bep v. d. Pol. 3e Hanneke Goemaat. Ook de ponyclub van Nimmerdor had veel succes. Van de ongeveer 200 deelnemende pony-ruitertjes behaal den zij de volgende prijzen: Cap-proef: Wim v. d. Berg (Sahora). L-dressuur: le Katinka Gunn (Robin). 2e Stephan Laarman (Robbie). 4e Moniek Birnie (Sunrise). M-dressuur: le Marian v.d. Hengel (Skinny). 2e Marian v.d. Hengel (Donar). L-springen: 3e Marian v. d. Hengel (Skinny). M-springen: le Katinka Gunn (Robin). 2e Donen Spoel (Bento). 4e Moniek Birnie (Sunrise). i voor het vertrek van de volle bus met Haaien maakte onze fotograaf 'ven dit plaatje. USDEN/CENTRUM - Vrijdaga- ^on de tiendaagse reis van de TJ naar Davos in Zwitserland pre- j 0 &ens het schema om kwart voor L P het Parkeerterrein bij het Leus- ^zwembad. Hier en daar pinkte er een traan weg of kregen de ren nog een laatste goed bedoelde ^Vln8' toch wel spoedig verge- t»1 fu' want stemming in de \a Was 0PPerbest. Diverse eden van de zwem- en polo club bevonden zich onder de velen, die gekomen waren om de zwemploeg en hun begeleiders uitgeleide te doen en ook de heer B. W. Peddemors, de voor zitter van de Sportstichting, was opge merkt door reisleider C. van oosten. Hij kreeg een extra bedankje voor de ge toonde belangstelling. Langzaamaan kwam de bus om 19.45 uur in beweging en na een laatste groet met de claxon vervaagden de achter lichten in de duisternis, op weg naar Arnhem, het einde van de eerste etap pe. Daar werd overgestapt in de Holland-Italië express om de volgende dag te 9.35 in Davos ontvangen te wor den door de tijdelijke pleegouders en door het bestuur van de Schwimmver- ein Davos, de gastheren van de Haaien. Junioren Roda A 1 - Achterveld A 1 2-1 C.J.V.V. B 2 - Achterveld B 1 2-1 Achterveld B 2 - Roda B 4 2-0 Achterveld C 2 - Soest C 2 6-2 Pupillen Hoogland D 1 - Achterveld D 1 2-0 Achterveld D 2 - Soest D 4 2-1 Achterveld D 3 - V.V.Z.A. D 7 2-2 Achterveld E 1 - Amf. Boys E 1 9-0 Hooglanderveen E2 - Achterveld E2 0-0 Spakenburg E5 - Achterveld E 3 0-0 Wedstrijd programma voor zaterdag 25 oktober: Achterveld Al - Soest A2 15.45 u. Roda A4 - Achterveld A2 15.45 u. Quick B2 - Achterveld BI 14.30 u. Achterveld B2 - Amf. Boys B214.30 u. Achterveld El - S.E.C. C5 14.30 u. Amf. Boys C3 - Achterveld C2 13.15 u. Pupillen Achterveld Dl - H.V.C. Dl 11.30 u. Spakenburg D3 - Achterveld D2 12.30 u. K.V.V.A. D5 - Achterveld D3 12.30 u. Hees El - Achterveld El 12.00 u. Achterveld E2 - Baarn E3 12.30 u. Quick E 4 - Achterveld E3 11.30 u. ACHTERVELD - In een snelle en aantrekkelijke wedstrijd tegen het dit jaar gepromoveerde Unitas, hebben de Veenendalers de beide punten thuis kunnen houden. De sterk verjongde ploeg met als oudste speler de 26-jarige doelman Brekelmans toog met snelle aanvallen over de beide vleugels onmiddellijk na de aftrap ten aanval. De Achter- veldse verdedigers moesten alle zeilen bijzetten en de gastheren forceerden enkele corners In de 10e minuut kreeg Unitas een corner te nemen, deze werd hoog in de doelmond geplaatst. René Daargaarden kopte in, precies tegen de binnenkant van de paal Was de bal de lijn gepasseerd of niet?Scheids rechter Zenderen uit De Bilt, die vooral de eerste helft niet best floot, wees naar de middenstip, 1-0 voor Unitas. Achterveld-aanvoerder Johan Bek- kum stuwde zijn mannen naar voren en men kreeg een behoorlijk veldover- wicht De Unitasverdediging sloot ech ter uitstekend en Achtervelds voor hoede kon niet verder komen dan af standsschoten van Johan Hak, Herman van Ruitenbeek en Jan Kerkhof. De goed keepende Veenendaalse doelman had hier niet veel moeite mee. De uitvallen van Unitas, altijd over de zeer snelle buitenspelers geleid, ble ven gevaar stichten voor het Achter veld-doel en doelman Tolboom moest nog wel eens handelend optreden. Rust 1-0. Na rust wilde Achterveld meteen een doelpunt forceren middels snelle goed uitgevoerde combinaties en een doelpunt hing in de lucht. Bij een goed aangespeelde bal van Jan Kerkhof naar Herman Ruitenbeek schoot deze laatste speler buiten het bereik van doelman Brekelmans het leder echter tegen de staander. Bepaald pech dus! Bij een onverwachte aanval van Uni tas hadden zij opnieuw geluk toen René van Diergaarden door een kopbal op nieuw kon scoren: 2-0 Direct hierop werd Herman van Rui tenbeek bij een Achterveld-tegenaanval binnen het beruchte gebied aan zijn shirt vastgehouden. Gevolg penalty voor Achterveld. Jan Kerkhof scoorde en de achterstand was verkleind tot 2- Alles was nu weer mogelijk en Achterveld bleef een veldmeerderheid behouden, de passes en schoten waren te onzuiver om doel te treffen In de 65e minuut kon de hard zwoegende ploeg niet anders doen dan een snelle Unitas-uitval corner te trappen De corner belandde op het hoofd van mid- voor B. v. Kruistum en trof doel, 3-1 voor Unitas. Cor Hoogland werd vervangen door Ben van Middelaar, doch in de stand kwam geen verandering meer. PROGRAMMA ACHTERVELD 26 OKTOBER 1975 Achterveld 1-Veensche B. 1 14.30 u HVC 2 - Achterveld 2 12 30 u. Achterveld 3 - Barneveld 2 12.00 u. Achterveld 4 - Hooglang 6 12.00 u. Achterveld 5 - DSO 4 14.30 u Dames: Achterveld-Hooglanderveen 10.00 u. UITSLAGEN ACHTERVELD 19 OKTOBER Roda 2 - Achterveld 2 2-3 Achterveld 4 - HVC 4 0-2 Achterveld 5 - Ares 4 0-2 ACHTERVELD - Voor het seizoen 1975/1976 is het de activiteitencom missie van de s.v. Achterveld, afdeling jeugd weer gelukt een hele leuke en sportieve agenda samen te stellen. De jeugd zal dit programma zeker met en- thousiasme tegemoet zien. Daarom heeft de activiteitencommis sie gemeend reeds eind oktober de eer ste avonden te moeten presenteren. Reeds op vrijdag 24 oktober begint de eerste avond en wordt er die avond voor de pupillen een leuke wandelpuz- zeltocht georganiseerd. Rond half ze ven 's avonds zullen de eerste pupillen vertrekken vanaf het Kerstenssport- park. De jeugd moet niet vergeten een pen, een lantaarn en een goed humeur mee te brengen. Na afloop zullen de zeer mooie en waardevolle prijzen aan de winnaars worden uitgereikt. Ook de junioren zijn niet vergeten. Deze zullen zaterdagavond 25 oktober worden gedropt in het bos bij Kootwijk. In het bos is een route uitgezet. Er zal per elftal met leider gelopen worden. Het is wel een grote vraag of de junioren de juiste weg naar het eindpunt zullen vinden. Men vertrekt om 19.00 uur vanaf het Kerstenssportpark. Ook deze heren worden verzocht hun lantaarn niet te vergeten. Is het op vrij dag of zaterdag slecht weer, dan zullen er vervangende aktiviteiten in de kan tine plaats vinden. Er wordt gerekend op een grote opkomst en heel goed weer. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag moest de Antilopen-ploeg aantreden tegen koploper Altius. Deze ploeg heeft de handen vol gehad aan een geïnspi reerd spelend Antilopen. Doordat het tempo laag gehouden werd, had Altius, dat gewend is, in een hoog tempo te spelen, erg veel moeite het spel in han den te nemen. Daarbij kwam nog dat de scheidsrechter te vaak het spel onder brak. Nadat Altius voor 1-0 had ge zorgd, scoorde Frouk Geutjes met een doorloopbal, die goed aangespeeld werd door Nettie Sloot, voor 1-1. De goed spelende Gert Nieuwenhuis zorgde met een afstandschot voor 1-2. Er kwamen zelfs kansen voor 1-3, maar een misverstand in de Antilopen verde diging betekende 2-2. Antilopen kreeg het spel in handen, maar, zoals het vaak gaat, scoorde de tegenpartij na een ver dedigingsfuut 3-2. Zij liepen na rust zelfs uit na 4-2. Antilopen gaf het nog niet op. Bert van Loenen die goed debu teerde, speelde Marrie Brack vrij en dat betekende 4-3. Via 5-3 zorgde Ciska Visser met een zeer knappe aanvalsak- tie voor 5-4. Gert Nieuwenhuis kreeg de kans om de stand een voor Antilopen, gunstiger aanzien te geven, toen de scheidsrechter een strafworp gaf. De anders zo trefzekere speler, miste ech ter jammerlijk. Prompt had Altius een tegenantwoord klaar 6-4. Rob Geutjes kon de achterstand nog verkleinen tot 6-5, maar verder liet Al tius het niet komen. Na paniekerig op balbezit gespeeld te hebben, konden zij de overwinning pakken, 6-5. A s. zaterdag staat er voor Antilopen weer een zware uitwedstrijd tegen de tweede koploper S.M.S. Zo spelend als afgelopen zaterdag hoeft de Antilopen- ploeg voor geen enkele ploeg in deze afdeling bang te zijn. ACHTERVELD - Uitslag onderlinge schietwedstrijd Ons Genoegen. 1 J. van Rossum 50 p 2. W. J. Lagerweij 49 p 3. H. van Nimwegen 48 p 4. T. Daatselaar 48 p 5 B. Voskuilen 46 p 6. W. v. d. Kletersteeg 42 p 7. G. Tolboom 41 p 8 H. J. van Ruitenbeek 40 p 9 W. Wittebrood 40 p 10. W Voskuilen 40 p 11. J E van Hamersveld 40 p 12. K. Jonkman 39 p 13. Th v. d. Koedijk 38 p 14. J. J. van Hamersveld 37 p 15. A Vlug 36 p 16. H Hols 35 p ACHTERVELD - Zondag speelden de Achterveldse dames tegen koploper D W.S.V. Ondanks de 5-0 nederlaag voor Achterveld speelden de Ach terveldse dames een zeer goede wed strijd Achterveld kwam tussen de lij nen met een verjongde ploeg. Er wa ren drie speelsters, die juist de leef tijd van vijftien jaar waren gepasseerd. Gezien de door hen gespeelde wedstrijd zullen zij het in de toekomst best maken Ze werden ook door de ou deren goed opgevangen Achterveld startte met de wind mee. Zij kwamen echter al direct onder druk te staan van de tegenpartij. Via de zeer snel le vleugelspeelsters en de scherpe voor zetten van D W.S.V. was het herhaal- ielijk gevaarlijk bij het Achterveldse doel Maar Achterveld kon met aan het hoofd keepster Tiny van Westerlaak en L. Kerkhof als laatste vrouw de eerste 20 minuten de stand toch op 0-0 houden. Een doelpunt van de te genpartij kon echter niet uitblijven Er kwam weer een snelle uitval over links, een scherpe voorzet waardoor de vrij staande rechtsbuiten 0-1 scoor de. Achterveld kwam er ook wel eens uit doch door te weinig ervaring en het niet doorgaan kon men niet ver der komen dan het 16 meter gebied van D.W S.V. Na de rust zag men hetzelfde spel- beeld. Na 15 minuten spelen inde twee de helft werd het 0-2. Na dit tweede doelpunt ging L.Kerkhof van Achterveld naar voren Die werd echter door D.W S.V zo fors aangepakt dat zij ook niets kon uitrichten De druk van D.W S V. werd steeds groter en hoe men van Achterveld ook zwoegde kon men niet verhinderen dat D.W.S.V. de eindstand op 0-5 bracht. Ondanks het verlies was het spel zowel van Achterveld als van D.W.S.V. zeker het kijken waard. A s. zondag speelt men weer een thuis wedstrijd en wel tegen Hooglanderveen. Als dan door Achterveld met dezelfde inzet wordt gespeeld zitten er moge lijk 2 punten voor Achterveld in i

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17