Echtpaar Kiewiet vierde gouden huwelijksfeest Schooljeugd en brandweer amen in projekt Deurdienst met kolonel A. M. trok veel belangstelling Programma P.J.G.U. Indrukwekkende begrafenis van José Lageiweij OVERVOL Kaartmiddag voor senioren van U.V.V. Losse verkoop Leusder Krant Bulkboeken KO/WPLETE BOEKEN IN KRANTENVORM Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3 S V. Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W J Schut, Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark Manége en Taveerne. „De Klaveet", Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt, Pr. Irpnolaan 9. »»14agenpa ^EMEENTE LEUSDEN LEUSDEN/CENTRUM Dinsdag 28 oktober: 20.15 uur: open bare fraktievergadenng Progres sief Leusden bij fam J. Hornstra, Finnmark 23. Leusden-C. Nadere inlichtingen Fraktie-sekr 03496- 1978. Woensdag 29 oktober: 20 00 uur: In- terk. Vrouwen Kontaktgroep in het Kerk Centrum Onderwerp .nieuwe levensstijl". Woensdag 29 oktober. Clubgebouw ..Blijhof" Film Klein Duimpje" aanv 13.30 u en event. 15.30 u. Niet-leden f2.-. leden f 1- Donderdag 30 oktober: 19.30 uur Raadsvergadering in het Gemeen tehuis LEUSDEN/ZUID Donderdag 23 oktober: Bibliotheek ,.De Boekenmolen" Uitlening van 13.30 tot 17 00 uur voor volwassenen en jeugd Arnhemseweg 83. Vrijdag 24 oktober: Verkoping met attrakties door Hervormde Vrou wenvereniging Tryfosa" in het jeugdgebouw aan de Ooievaarshor- sterweg. 14.30-17 00 uur en vanaf 19 .30 uur Vrijdag 24 oktober Bibliotheek ..De Boekenmolen Uitlening van 19.00 tot 20 00 uur Uitsluitend voor vol wassenen. Arnhemseweg 83. Vrijdag 24 oktober: P J.G U. bingo avond in wijkcentrum ,.'t Tref punt' onder leiding van de heer J C Th. Kuypers. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 25 oktober: Diner-dansant in restaurant ,,Oud-Leusden", Vlooswijkseweg. Bij kaarslicht. Aanvang 20 00 uur Maandag 27 oktober: Gezinsverzorging en bejaardenhulp van ,,Het Groe ne Kruis" in wijkgebouw De Roo van Alderwereltlaan 13 Van 14 00 tot 15.00 uur. Dinsdag 28 oktober- UW. Senioren Sociëteit Gezellige kaartmiddag voor de oudere inwoners van Leus den-zuid in klubgebouw ..Roda" aan de Bavoortseweg, van 14.00 tot 16.00 uur Dinsdag 28 oktober Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor vol wassenen. Arnhemseweg 83. Vrijdag 31 oktober: 20.00 uur: Zang avond van het Chr Gem Koor Kunst Veredelt" in de Dorps kerk. Zaterdag 1 november: Hervormde Ge reformeerde Jeugdraad: volks dansavond bij de familie W. van Loenen. Arnhemseweg 84 te Leusden-zuid. (vlakbij ..DeMof') Leider RobSwennes, aanvang 20 00 uur rt Claeverenblad is die avond gesloten) Zaterdag 8 november: eerste dans avond van de P.J.G.U. in ,,De Mof" aan de Arnhemseweg Me dewerking van de beatband „Ca- pricornus" uit Purmerend Aan vang 20.30 uur. Elke'donderdag: .Clubgebouw Blij hof. Volksdansen voor de jeugd vanaf 8 jaar. Van 16.00-17.00 uur en van 19 00-20.00 uur. Elke donderdag: UW senioren socië teit. Gezellige middag vooroude re inwoners van Leusden-Centrum in de kantine van de Sporthal in Groenhouten. Van 14 00-16.30uur. Elke donderdag: Clubavond klaverjas- club Leusden Troef" in café restaurant Nieuw Leusden". Vanaf 20.00 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9.00-10 00 uur. Gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruis, Gebouw Wit-Gele Kruis, Rozen- gaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve. Hamers veldseweg. Vanaf 9 00 uur. Elke maandag: Herv /Ger. Jeugdclub voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter De Til (Bavoortseweg). Elke dinsdag- en vrijdagavond: De Til open vanaf 19.00 uur Hobby club om 18.30 uur. Elke dinsdag: Van 18.45 tot 19.45 uur. Jeugdschaken in de Roda-kantine. Om 19.45 uur Schaken voor se nioren in dezelfde kantine Elke zondag: ,,De Til", open van 10.00- 13 00 uur JEUGDCLUBS HERV./ GER. JEUGDRAAD In ,,'t Claeverenblad", Hamersveld seweg 102. Maandagavond: Kinderen 8 tot 12 jaar, 18.45-20.00 uur Onder leiding van A Visser, Parelduiker 11, Leusden-centrum. Woensdagavond: Kinderen t/m 15 jaar, 19.00-20.30 uur Onaer leiding van H van Dijk, Lamoen 13, Leus den-centrum. Donderdagavond: Kinderen 16 jaar en ouder, 20.00-22.30 uur. Onder lei ding van Margreet Spilker, Eiken laan 50, Leusden-centrum, tel. 03496-2708. Zaterdagavond: Jongerensoos, 20.00- 23.00 uur. Onder leiding van Ja- nette Lodders Bruinhorst 24, Leusden-centr jmtelefoon 03496- 2127. Hulpdienst De Wetering: Telefoonnum mers 2746. 2249 Parochie Bibliotheek: Hamersveldse weg 55 ft Ros Beyaart). Uitle ning: zaterdag van 14.00-15.00 uur en zondag van 10.00-11.00 uur. ACHTERVELD Vrijdag 24 oktober bibliotheek van 19-20 uur Zaterdag 25 oktober receptie D.W.S 14.30-17.00 uur Ons Gebouw Zaterdag 25 oktober dropping junioren S.V Achterveld, vertrek sportpark 19 00 uur. Zondag 26 oktober bibliotheek van 10.30 - 12.00 uur Vrijdag 24 oktober wandelpuzzeltocht pupillen S V Achterveld Start 18.30 uur sportpark. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C Deenik, Kon Julianalaan 35, Leus- den-zuid, telefoon 033-18134. LEUSDENAREN EXPOSEREN Jan J. Albers exposeert gouaches en olieverfschilderijen in de Vispoort te Harderwijk tot 20 november a.s. LEUSDEN/ZUID - De Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht afde ling Leusden organiseert op vrijdag avond 24 oktober een bingo-avond, en wel in ,,'t Trefpuntaan de Arnhem seweg. Deze gezellige avond zal als vanouds onder leiding staan van de bingo- expert J C. Th. Kuipers De avond begint om 20.00 uur. Zaterdag 8 november organiseert de PJGU haar eerste dansavond in café- restaurant ,,De Mof". De avond begint om 20.30 uur. Medewerking wordt verleend door de beatband ..Capricornus" uit Purme rend. De PJGU verwacht al haar leden op deze dansavond, die heel fijn belooft te worden priis per stuk 1.75 ook in het ENGELS DUITS FRANS prijs per stuk LEUSDER KRANT Finnmark 3 - Leusden-C. I .J LEUSDEN/CENTRUM - Woens dagmiddag 15 oktober vond onder zeer grote belangstelling de begrafenis plaats van de zo tragisch om het leven geko men José Lagerweij. L>e H.Mis die voorafging aan de be grafenis was indrukwekkend door de soberheid die ervan uitging. Pater Lie- berom zei in de begroeting, dat het niet gemakkelijk zou zijn afscheid te nemen van José, die zo plotseling uit ons mid den was weggerukt. Hij vroeg zich af of het nodig was voor haar te bidden, om dat José een vriendelijk, behulpzaam meisje was, dat, iedereen die haar ge kend had, zou missen. „Laten wij voor elkaar bidden, dat wij de beslissingen van God kunnen aanvaarden", aldus pater Lieberom. In zijn preek herdacht hij José als een blij meisje, dat zich wilde geven voor iets, dat zich inzette voor iedereen. Als majorette van Lisiduna maakte zij an deren gelukkig. De herinnering aan haar zou een zijn van „droefheid door vlochten met een gouden draad van eeuwig geluk". Na afloop van de dienst namen een groot aantal mensen aan het graf nog persoonlijk afscheid van José Lager weij. Lcüoucn IMtMIN I Hoe hield het jonge gezin Kiewiet zich in het leven? Ik verkocht turven en kolen. En 's avonds liep ik met de haringkar langs de deuren Soms was de strop groter dan de verdienste!" Op een gegeven ogenblik moesten de Kiewiets rondkomen, met vier kinderen, met de lieve som van f6,- in de week. f2,50 daarvan was bestemd voor huur. Hoe mevrouw Kiewiet de touwtjes aan elkaar wist te knopen, is onbegrijpelijk. Maar ze redde het. ,,En", zegt de heer Kiewiet, ,,ze is er in geslaagd om nooit een dubbeltje schuld ergens te hebben'" De bakker en de melkboer wisten, dat ze haar brood en melk konden leveren, want dat ze betaalde, pijnlijk precies de laatste cent betaal de. wanneer ze weer over enkele gul dens kon beschikken „Toen kwam ik in de werkverschaf fing, en tenslotte werd ik door de Hei demaatschappij opgeroepen om in Leusden te komen werken Het loon was toen f22,50 per week, en je kreeg een vergoeding van f5,-- kostgeld Dat was in 1940. Op 4 maart 1940 vertrok ik naar Leusden Op 4 april 1940 kreeg ik mijn vaste aanstelling bij de Heidemaat schappij ln juni kwam mijn gezin over naar Leusden." De heer Kiewiet ,,lag in de kost bij Herwaarden op Hamersveld", en toen het gezin arriveerde, gingen ze wonen aan de Hamersveldseweg bijdeSmous- sesteeg. Daar woonden ze acht jaar. In 1948 betrokken ze de huidige woning aan de Maanweg. ,,Ik heb hier altijd met veel plezier gewerkt en gewoond," zegt de heer Kiewiet. Zijn vrouw werkte hier óók nog mee: zij hielp een aantal jaren op „Huize Ingeborg" Toch is ze veel ziek geweest, en heeft ze bij perioden erg veel last van haar kniegewrichten 1 augustus 1969 ging de heer Kiewiet met vervroegd pensioen. Alle uitvoer ders boven de 62 jaar moesten afvloei en vanwege de bezuiniging in de dienst. Inkrimping van het aantal werknemers. Werkloosheid. Er is niets nieuws onder de zon Maar gelukkig is er wel enige voor uitgang geboekt in de sociale voorzie ningen, het ouderdomspensioen enzo voorts. ,,We hebben het nog nooit zó goed gehadkonstateert mevrouw Kie wiet. ,,We zijn altijd de hort op." Meestal komen ze ons halen, en dan gaan we mee. Onze oudste dochter woont in Amersfoort, de tweede in Bodegra ven, de derde in Groningen, de vierde in Geldrop, de vijfde in Culemborg, de zesde in Nijkerk Elke maand is er wel iemand jarig. ,,We hebben twaalf kleinkinderen en één achterkleinkind. Woensdag 15 oktober was het echt paar Kiewiet in Nijkerk: de dochters^ maakten in Leusden alles gereed voor het grote feest Om zeven uur 's och tends zongen de kleinkinderen om hun bed Om tien uur arriveerde het hele gezelschap in Leusden. Deereboogwas opgericht ,,18 262 dagen samen". Het huis was al vol bezoek, en dat duurde tot 's avonds laat De burgemeester kwam, de mensen van de Senioren So ciëteit, de Heidemaatschappij, de Zang vereniging ,,De Stem des Volks" uit Amersfoort. Het huis aan de Maanweg raakte vol met kado's en bloemen, en 's zater dags hadden ze feest in café Bavoort, en de carnavalsvereniging kwam op bezoek Het was allemaal heel erg gezellig. Van de oude trouwfoto van 50 jaar geleden was een mooie, dui delijke en grote foto gemaakt in een fraaie zilveren lijst Het trouwboeket van 1925 was nagebootst, weliswaar met een ander soort bloemen, want het soort asters waaruit dit destijds be stond, wit met een donker hart, bestaan nu niet meer. De heer Kiewiet geniet van zijn tuin, een grote tuin rond het huis, dat hij nu in eigendom heeft. Hij werkt er graag, en de bloemen en groenten staan er in uitbundige pracht Mevrouw Kiewiet borduurt veel, en maakt erg mooie poppen Sierpoppen. Zij bezoekt met haar man de Senioren Sociëteit, en handwerkt er graag. Ook zingt ze in haar koor, ,,De Stem des Volks" Een levendig echtpaar, vol aktivi- teiten ,,Een mens is net een oude fiets, dan moet er een band geplakt, dan moet de ketting gesmeerd", zegt de heer Kiewiet wel, maar het huis staat vol planten, vol zelfgemaakte voorwerpen (wat is die hondemand beeldig geborduurd!), en de tuin is een lust voor het oog Daar wordt dus hard gewerkt aan die Maanweg, en met het kraken van de oude fiets valt het wel mee, heb ik zo de indruk. Heel veel gelukkige jaren voor het echtpaar Kiewiet-Drent, en vooral goede gezondheid en levendige belang stelling toegewenst! LEUSDEN/CENTRUM - Het zal niet lak voorkomen, dat een kerkgebouw tot de laatste plaats toe bezet is Is zondag j.l. toen luitenant-kolonel M Bosshardt van het Leger des Bils als voorganger optrad in de Open Ëurdienst, die gehouden werd in de ircus-kerk te Leusden-centrum. Na- at stoelen uit diverse lokaliteiten ngevoerd werden, bleek nog een lange ij mensen in de hal te staan. Deorga- atie besloot daarom de kinderen die de aanvang van de prediking naar de Indernevendiensten zouden gaan, maar 0 lang op het podium te laten zitten. Odoende kwam er weer wat ruimte, naar toen kon er ook geen kip meer De liturgie kreeg een stijlvolle muzi- ale omlijsting door organist Ton van losterom en trompettist Gert Vaar- amp Na de begroeting werd gezongen gezang 464.1 en 2 en vond de bijbel lezing plaats (Deuteronomium 6 4 t/m <$kAi£JS£Edè lied^Sjgekozen:Komt laat ons vrolijk zingen", waarna bijbel lezing uit Joh 8 30 t/m 36 plaatsvond. Na samenzang van ..Wij zijn samen onderweg, halleluja" hield Luitenant kolonel Bosshardt haar predikatie on der de titel „Samen één, samen vrij" Zij ging in deze overdenking dieper in op „de vrijheid van Christenen in ge- bondheid met God". „Wij moeten het geloof niet gaan zoeken, we moeten er van uitgaan het te vinden", aldus de luitenant-kolonel Met enkele persoonlijke ervaringen opgedaan in het dagelijkse werk in het hart van Amsterdam illustreerde zij haar verkondiging. Nadat gezamenlijk het „Onzevader" gebeden was, werden nog enkele beken de liederen gezongen, onder andere het „Glorie Halleluia" Luitenant-kolonel Bosshardt is ruim veertig jaar in dienst van het Leger des Heils Het grootste deel van haar loop baan was zij werkzaam in de binnenstad van Amsterdam Het bekende Goodwill- centrumgevestigd in de rosse buurt van de hoofdstad, staat onder haar leiding Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van dit centrum werd een boekje uitgegeven getiteld- „Mensen van goede wil". Dit bijzonder aardige boekje over het Leger des Heilswerk (met voortreffelijke tekeningen van Anton Pieck) werd bij de uitgang van de kerk aan alle gezinnen uitgereikt. De eerstvolgende Oen-Deurdienst in Leusden-centrum zal worden gehou den op 24 december, aanvang 23.00 uur. (Kerstnachtdienst). Voorgangers in deze dienst zullen zijn Ds. J. J. Koo- man, Hervormd predikant en Ds. J. W K. Kelder, Gereformeerd predikant. LEUSDEN/ZUID - De heer en me- ouw T. Kiewiet (70) en E. Kiewiet- reot (68) aan de Maanweg 22 te eusden-zuid waren woensdag 15okto- ►r 50 jaar getrouwd. ,,18.262 dagen samen", stond er op de ereboog geschreven. Waar blijft de tijd! Ze werden beiden in Winschoten ge boren, en traden daar in 1925 in het huwelijk Hij beoefende het vak van typograaf, was een gediplomeerd wer ker. Maar reeds in 1926 ging de druk kerij. waar hij werkte, over de kop Het was volop krisistiid. sen heeft zich volledig voor de uitwer king van dit projekt ingezet. De Vrijwil lige Brandweer Leusden kwam die morgen met maar liefst twee brand weerwagens naar de school, waar op overtuigende wijze de doeltreffendheid van het materiaal werd gedemon streerd, daarbij dankbaar geholpen door verschillende leerlingen. Dat de wagens zelf ook veel bekijks hadden, behoeft geen betoog. Al met al kan worden vastgesteld, dat de leerlingen van Kinderland weten wat de kwalijke gevolgen zijn van het stiekem vuurtje stoken. Dankzij het brandweer-projekt. Op de foto's beelden van de happening met de Leusdense brandweer. LEUSDEN/CENTRUM - Vorige 'ek woensdag vond bij de R.K. uier- en basisschool Kinderland een mplete brandweer-happening plaats samenwerking met de vrijwillige ndweer Leusden onder leiding van commandant J. Upperman. Deze brandweerhappening was het hoogte punt van het brandweer-projekt, dat op zowel de kleuter- als de basisschool was aangepakt. Medewerking voor dit pro jekt werd ook verleend door een firma in brandbestrijdingsartikelen in Wor- merveer (dankzij bemiddeling van één der ouders, mevrouw A. G. M. Mertz- Kroesen). Het personeel van de school onder leiding van schoolhoofd de heer Brand- LEUSDEN - De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers afdeling Leusden, maakt bekend, dat zij op dinsdag 28 oktober een kaartmiddag organiseert in de Senioren Sociëteit in het klubhuis „Roda" aan de Bavoortseweg. Gespeeld zal er worden, klaver jassen en schutjassen Ook degenen die geen lid zijn van de Senioren Sociëteit kunnen méé- kaarten Komt u ook De kaartmiddag begint om 14.00 uur en eindigt om 16.30 uur De middag is bedoeld zowel voor de enthousiaste kaarters en kaartstersuit Leusden-zuid als uit Leusden-centrum U kunt zich wenden tot de dames Brinkert (telefoon 033-10710) en Ca- sander (telefoon 03496-1379), tot wie u ook een ve9oek kunt richten om een vervoersmogelijkheid, indien u daar zelf geen enkele oplossing voor ziet en toch zograagzoudtwillenmeè-kaarten.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3