.eusdenaar Jan J. Albers Vispoort in Harderwijkse erhaling troef in Amersfoort [leurrijke expositie Poolse wandkleden Doe-het-zelf-konsert primeur „Stichting Valleikonserten" TWEE SPEL- MIDDAGEN JEUGDBEWEGING IN „DE TIL" Volksdansavond gaat niet door KUNST KIJKEN FILMPROGRAMMA IqNDERDAG 30 OKTOBER 1915 LEUSDEN - De kunstenaarsvereni ging „Tragant" huurt van de gemeente Harderwijk de prachtige Vispoort voor haar tentoonstellingen. Momenteel is er in die Vispoort een expositie van het werk van vier beeldende kunstenaars, die binnen plastieken, keramiek, aquarellen en gouaches tonen. De gouaches, portretten en oliever fschilderijen zijn van de Leusdenaar Jan J. Albers, die aan de Asschatterweg woont. Hij tekent portretten op bestelling in zijn atelier, of bij de te portretteren per soon thuis. In de Vispoort ziet u een drietal van zijn portrettekeningen. Ook ziet u in Harderwijk van deze Leusdense schilder enkele bloemen stil levens in olieverftechniek Het meest geboeid lijkt de kunstenaar te zijn door het water, de zee, en de bedrijvigheid aan de waterkant. Verre weg het grootste gedeelte van zijn ge ëxposeerde gouaches zijn op dit thema vervaardigd. „Bootje aan het Garda- meer", „Scheepswerf te Spaarndam", en een grote serie werken, ontstaan in Bretagne, een bij uitstek geschikt gebied om bootjes in havens kleur en vorm te geven Bretagne is het domein van de vissers, en onze plaatsgenoot voelt er zich thuis, en laat er zich graag door inspireren. Tot 20 november. Op zondag en maandag kunt u in de Vispoort niet te recht. .EUSDEN-CENTRUM - Het iroene Geveltje" exposeert in het fili- aan de Hamersveldseweg nr. 6 ei- ntijdse Poolse wandkleden. De wan- leden zijn over het algemeen folklo- tisch van aard. Bloemmotieven vor- een geliefd onderwerp, hoewel er k wandkleden zijn die fragmenten uit halen weergeven. )e kleden zijn erg kleurrijk, maar een rme kleur oranje voert de boven toon, waardoor er van het geheel iets warms, huiselijks uitgaat. Persoonlijk vond ik een gobelin van Maria Do- manska één van de mooiste kleden Het doek stelt een pauw voor, die uitge voerd is in zeer subtiele kleurschakerin gen. Het is trouwens een van de weinige wandkleden dat gesigneerd is. Het me rendeel vooral in het folkloristische ge nre - blijkt door anonieme hand ver vaardigd Wilt u deze aardige tentoonstelling bezoeken, dan kunt u tot 8 november a.s. terecht iedere dinsdag t/m vrijdag van twee tot vijf uur 's middags. A. v. d. H LEUSDEN/CENTRUM - Zondag 2 en 9 november zal de jeugdbeweging spelmiddagen voor de jeugd organise ren in de nieuwe zaal van „de Til" aan de Bavoortseweg. Zondag 2 november aanstaande kun nen kinderen van 7 t/m 9 jaar vanaf 14.15 uur voor de spelletjes inschrijven. Om 14.30 uur zal men beginnen en in Wang Yu" - Tien stalen vingers, de nachtfilm van City, zaterdagavond. KINDERVOORSTELLINGEN Op de gebruikelijke zaterdag- en woensdagmiddag kunnen de kinderen hun hart weer ophalen aan een span nende film ..Winnetou in de Doden- vallei" is de titel. Met Pierre Bnce en Stewart Granger in de hoofdrollen De onvruchtbare streek inde omgeving van Arizona is het operatieterrein van bd.idieten die de Gieren worden ge noemd. Een jonge vrouw Ann Dillman is met een grote som geld op weg naar Arizona in gezelschap van Old Sure- hand Ze brengen de nacht door bij Baumann, een vriend van Old Sure- hand, wiens ranch totaal is vernield door de Gieren, maar zó dat het lijkt of Indianen het hebben gedaan Baumann beschuldigt hun opperhoofd en wordt door hen gevangen genomen. Winnetou en Old Surehand verijdelen, dat Bau mann aan de martelpaal sterft On dertussen hebben de Gierden Ann Dill man ontvoerd, die wordt bevrijd door Winnetou Het opperhoofd ziet in dat Baumann zijn vijand niet is Onder leiding van Old Surehand en Winnetou trekken de Indianen ten strijde tegen de Gieren, die na langdurige spannende strijd het onderspit moeten delven. KLEUTERTJE KIJK EENS Zoals wé reeds eerder schreven, start Jogchem's Theaters deze week in Euro Cinema met de programma's voor de kleuters, "njdag-en zaterdag morgen om half elf. Deze week staat „Pietje Bell" op het programma Zo als u weet, kunt u uw kleuter of peuter om half elf installeren in Euro Cine ma, om zelf te gaan winkelen of wat anders te gaan doen Er wordt u verteld, wanneer u de kinderen weer kunt halen. De film van deze week wordt-uiteraard- geheel Nederlands gesproken. Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 30 oktober tot en met woens dag 5 november 1975. GRAND THEATRE Telefoon 14632 ,,Dr Pulder zaait papavers 14 jaar. Aanvang, zaterdag 2.00-6 45 - 9.15 uur (uitgezonderd donderdag 30 ok tober en dinsdag 4 november); zondag 1 45 - 4 15 - 6 45 - 9 15 uur Overige dagen: 2.00 - 8 00 uur STUDIO G Telefoon 14632 .1001 nacht"' 18 jaar. Aanvang zondag 2 15 - 4 30 - 7.00 - 9 30. overige dagen: 2 15 - 7.00 - 9 30 uur CINEMA 1 Telefoon 18900. ,,Voor een paar dollars meer' 14 jaar. Aanvang zaterdag en woensdag 6 45 - 9 30 uur. zondag 1 30 - 4 15 - 6.45 - 9.30 uur; overige dagen 2.00- 6 45 - 9 30 uur. CINEMA 2 Telefoon 18900 ..Paniek in het grand restaurant Alle leeftijden. Aanvang zondag 1 45 - 4 00 - 6.30 - 9.00 uur; overige dagen 1 45 - 6 30 - 9 00 uur. EURO CINEMA Telefoon 33655. „Emmanuelle18 jaar Aanvang vrijdag en zaterdag 1.45 4.15 - 6 45 - 9.15 uur; overige dagen 1 1 15 - 1 45 - 4 15 - 6.45 - 9.15 uur CITY THEATER Telefoon 16572. Vrijdag t/m woensdag ..De een zame scherpschutter 18 jaar Aanvang zaterdag 2 0C - 6 45 - 9 15 uur. zondag 2.00 - 4.15 - 6 45 - 9 15 uur, overige dagen 2.00 - 8 00 uur DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER ..Tora' Tora' Tora' Aanvang 2.00 - 8 00 uur NACHTVOORSTELLINGEN CINEMA 1 In het Melville retrospectief ,.l'n Flic' Aanvang vrijdagavond 24.00 "uur. CINEMA 2 ..Frank en Eva' Aanvang vrijdagavond 24 00 uur. CITY THEATER in de late sexshou .Verleidsters rapport 18 jaar Aanvang vrijdagavond 23 uur. ..Wang Yu - tien stalen vingers 18 jaar Aanvang zaterdagavond 23.15 uur. KINDERVOORSTELLING CINEMA 1 Zaterdag- en woensdagmiddag: hall twee (1 30 uur) ..Winnetou in de do- denvallei alle leeftijden Advies- leeftijd vanaf 10 jaar KLEUTERTJE KIJK EENS' EURO CINEMA Vrijdag- en zaterdagmorgen, half I'M 10 30 uur) .Pietje Bel. .lilil leeftijden. Geheel Nederlands ge sproken. LEUSDEN - Door het sukses van de serie kamermuziek, georganiseerd door de „Stichting Valleikonseren" heelt het dagelijks bestuur van deze Stichting gemeend zijn aktiviteiten in deze richting voort te moeten zetten Door de loyale, zeer gewaardeerde medewerking van Baron Taets van Amerongen is het dit seizoen mogelijk de konserten op kasteel Renswoude te dupliceren in de vorm van een za terdagavond-zondagmiddag konsert De circa 140 abonnementhouders zullen hierdoor alle konserten kunnen bijwo nen AMSTERDAMS STRIJKKWARTET Van de uitvoerenden van het vorig seizoen is het Amsterdams Strijk kwartet de eer te beurt gevallen om ook dit seizoen te mogen optreden Bijna unaniem kwam het Amsterdams Strijkkwartet als voorkeurs-ensemble tevoorschijn uit de enquête, die onder de abonnementhouders van de vallei konserten werd gehouden. De Stichting „Valleikonserten" wil van deze in spraak procedure graag een vaste ge woonte maken Een tweede hoedanig heid van de Valleikonserten zal dit seizoen zijn primeur vinden het zo genaamde „doe-het-zell-konsert" Di verse muziekgezelschappen hebben zich aangeboden om te komen musi ceren Het bestuur heeft gemeend hier voor de maand februari te moeten re serveren Over datum, plaats en pro gramma zal de stichting te zijner tijd nadere informaties verstrekken Dit „zevende konsertzal gratis, ook voor met-abonnementhouders te be luisteren zijn. ABONNEMENTEN In verband met het beperkte aantal abonnementen, dat kan worden ver strekt, verzoekt het bestuur van de Stichting de gegadigden zich op te ge ven bij het sekretariaat van de „Stich ting Valleikonserten de h« •-r I G Meijer, Prinses Margrietlaan 5 Leus den-Zuid Hieronder volgthetprogiamma<>v.?r - zicht voor het seizoen 1975-195 24 november, maandagavond 20.00 uur te Leusden-Zuid N.H. Kerk. Nederlands Barok Ensemble, dirigent Joop van Zon Dit Ensemble vormt de vaste kern van het Nedegands Studenten Kamer Orkest (NESKO 16 december, dinsdagavond 20.0C uur te Barneveld, Het Brouwershuis. Philïdor Trio: Jet Rohling - piano Joan Berkhemer - viool en Cln -li aan Norde - cello Het Trio in 1971 onderscheiden me' Ie b.hafi Wagenaar-prijs Joan Berkhemer werd winnaar van het Oskar Back-Concours 1975. 15 januari, donderdagavond 20.00 uur te Barneveld, Het Brouwershuis Nederlands Harp Trio Joke Willing- Brethouwer - harp, Pieter Odé fluit en Joke Vermeulen - altviool Pietei Odé is hoofdleraar Amsterdams Con servatorium en Joke Vermeulen so- lo-altiste Ned Kamerorkest 6 en 7 maart, zaterdagavond 20.00 uur en zondagmiddag 14.15 uur teRenswou- de, Kasteel Baron Taets van Ameron gen. Julian B. Coco, gitaar en Marianne Blok, sopraan Julian Coco wasdeeei - ste in Nederland die het gitaarsolis- tendiploma behaalde 2 april, vrijdagavond 20.00 uur te Leusden-Zuid N.H. Kerk Amsterdams Strijkkwartet Je,mi te Hertzberger en Jan Huls: - Rena Scholtens - altviool wi René van Ast - cello 8 en 9 mei, zaterdagavond 20.00 uur en zondagmiddag 14.15uurteRenswou- de, Kasteel Baron Taets van Ameron gen. Jaap Dieleman - bas-bariton en Theo Bles - piano Jaap Dieleman een nog jonge zanger, begon zijn zangstudie in 1967 bij mevrouw Annie Hermes aan het Conservatorium, Den Haag Hij heeft reeds een behoorlijke podn.m ervaring LEUSDER KRANT totaal zullen er 2 a 3 series gespeeld worden. Zondag 9 november wordt een spel- middag voor grotere kinderen gehou den nl die van 10 t/m 13 jaar Inschnjf- en starttijd zijn hetzelfde Voor beide middagen wordt een bijdrage van 0,50 gevraagd voor de hele middag. Een traktatie is hierbij inbegrepen. Alle kinderen van Leusden kunnen deze middagen meedoen. LEUSDEN - Het spijt de Hervorm de Gereformeerde Jeugdraad te moeten mededelen dat de bij de familie W. van Loenen geplande volksdansavond op zaterdag 1 november géén door gang kan vinden. Leider Rob Swennes bleek deze avond niet beschikbaar te zijn, reden waarom de Jeugdraad de avond moest aflasten. Terzijnertijd volgt nader bericht als de volksdansleider Rob Swennes weer een avond beschikbaar heeft om naar Leusden te komen Jeugdhonk 't Claeverenblad" in Leus den-centrum is nu zaterdagavond 1 no vember normaal open SLUITINGSTERMIJN VAN ONZE KRANT IS. DINSDAGMIDDAG 12 UUR INLEVEREN KOPY BIJ MEDEWERKERS TOT MAANDAGAVOND 18 UUR. ie nou op de ernstige of op de ko mische toer gaat Ditmaal - in City een „serieus" (Italiaans) produkt. waarbij Terence Hill de dankbare rol van held vervult in een film van Mario Camus „De eenzame scherpschutter" („The wrath of the wind"). Nu is de betekenis van „held" na tuurlijk beperkt, maar in veel ogen is een echte scherpschutter, die om wat voor nobele of mindere nobele reden mensen neerschiet, een held. Marcos (Terrence Hill) doodt uit no bele motieven Hij helpt boeren tegen de verdrukking van grote landeige naren En ook al is de underdog ster ker, de underdog heeft de sympathie, nietwaar? „De eenzame scherpschut ter" is niet direkt een slechte wes tern, maar we kennen betere, ook waar in Hill een rol speelt. Voor de echte liefhebber mag dat echter geen enkel verschil uitmaken. 18 jaar. NACHTVOORSTELLINGEN In het Melville retrospectief in Ci nema 1 kan men zaterdagavond kijken naar de film „Un flic" (De anti-mis- daad Brigade) met Alain Delon, Ca therine Deneuve en Richard Crenna in de hoofdrollen Het verhaal is een beetje cynisch verfilmd Het gaat over een jonge politiecommissaris, die zijn vriend- wiens vrouw zijn minnares os - moet achtervolgen wegens bank roof. Alain Delon speelt de politiecommis saris en Richard Crenna de vriend, die een grote bankroof pleegt, ter wijl Catherine Deneuve de vrouw van Crenna en de maitresse van de com missaris is Al met al een best aar dige film 14 jaar Cinema 2 vervolgt haar serie Ne derlandse films. Ditmaal is het „Frank en Eva" van het duo Pim de la Parra en Wim Verstappen (regie) met Wil- leke van Ammelrooy en Hugo Metsers en in de hoofdrollen Voor de lief hebbers van Pim en Wim-films. Het is trouwens niet hun slechtste. 18 jaar In het City Theater is het vrijdag nacht weer volop sex, wat er te ge nieten valt. Onder het motto „lief- deslust en erotiek in vele variaties", kan men dan kijken naar de film „Ver leidsters-rapport één uit de serie rapporten, door Duitse filmregisseurs op het celluloid vastgelegd voor ons nageslacht en voor ons Ter lering ende vermaeck Zaterdagnacht in het City Theater in de nachtvoorstelling is het weer eens de beurt aan de Chinezen Ditmaal speelt het verhaal zich af in 1910 Een jonge Chinees gaat op zoek in Japan naar de drie moordenaars die zijn familie hebben omgebracht. Tai Yuang Ma is de naam van deze jonge Chinees en het hoeft geen betoog, dat ie dat karweitje vakkundig opknapt. Voor juist, de liefhebbers. 18 jaar Scène uit; Winnetoe en de dodenvallei. door Bert Vos In Amersfoort is het voor de echte filmliefhebber moeilijk geworden om nog iets aantrekkelijks te vinden. Hoog uit in de nachtvoorstellingen is wel licht nog iets te vinden, wat men toen heeft gemist. Voor de rest is herha ling van de vorige week troef. In het Grand Theatre draait „Dr. Pul der" nog steeds, die zijn papavers el ke dag blijft zaaien, samen met Dora van der Groen als mevrouw Mies. Een uitstekende Haanstra-film, maar dat wist u reeds. 14 jaar. Pasolini's „1001 nacht", het derde deel van een drieluik, gaat in Studio G de tweede week in en wie Pasolini kent, weet, dat het toch niet zo maar een erotisch getinte film is. Pasoli ni streefde in zijn drieluik een zuive re verfilming na van de verhalen en dat is- zo zegt hij zelf- veel moei lijker dan een politiek betrokken film Enfin, u gaat maar kijken om zelf het verschil te ontdekken. 18 jaar. „Voor een paar dollars meer" be gint in Cinema 1 aan de derde week en dat vind ik persoonlijk iets teveel van het goede voor zo'n oude film, terwijl er zoveel nieuwere op ons liggen te wachten Afgezien nog van het feit, dat deze film van Sergio Leone, met Clint Eastwood in de on vermijdelijke hoofdrol, niet zijn bes te is. 14 jaar. Louis de Funès is zonder meer een garantie voor een avondje of middag lachen Ook „Paniek in het Grand Restaurant" vormt daarop geen uit zondering. Het is een echte familie film, waar ouders met hun kinderen naar toe kunnen gaan Voor de tweede week in Cinema 2 te zien. Alle leef tijden Eigenlijk is het merkwaardig, dat films als „Emmanuelle", sterk ero tisch getint, het m een bioscoop als Euro Cinema zo goed doen. Ik doel hierbij dan meer op het soort publiek, wat in Euro Cinema sneller komt dan in bijvoorbeeld City, waar men veel eerder deze Franse erotiek op her haling zou verwachten, zoals ik toen- dertijd al een beetje misplaatst vond „Emmanuelle" in het eerbiedwaardi ge Grand Theatre in première te zien gaan. Het komt er wellicht op neer, dat iedereen graag sex op het witte doek ziet, maar dat niet iedereen dat durft te erkennen Pas als het in een theater is te zien, waar normaal ge sproken de betere films draaien, dan komt men zonder enige schroom Op zich natuurlijk een verheugend ver schijnsel, want ik ben van mening, dat de sex en ook de sexfilm nodig eens uit die taboesfeer gehaald dient te worden En dan mag het niet er toe doen of een film nu in City of in Grand draait Dan gaat men gewoon kijken, omdat men het wil zien. Maar hoe het ook zij, deze voorloper op Just Jeackin's nieuwste produkt, „L'Histoire d'O" draait ui Euro Ci nema en gaat al weer de derde week in 18 jaar Terence Hill is een superheld, of nen m het fraaie Leusdener worden woningen compleet met garages gele verd. Als ze ons dan gevangen hebben dan maken ze het ons zo moeilijk, dat we wel bijna gedwongen worden om te verhuizen Wat willen ze nou eigenlijk? Wij, gemotoriseerde Leusdenaren, ne men het met langer. Wij gaan proteste ren tegen deze flagrante inbreuk op onze vrijheid. Gezien reakties uit het nabije verle den, zouden we binnenkort een derge lijke ingezonden brief kunnen verwach ten. Heeft niet onlangs een raadslid ons daarvoor gewaarschuwdHet is net als met die heilige koeien in India. Al ster ven er dagelijks duizenden mensen van de honger, je blijft er mooi met je vin gers af.. En het is best mogelijk, dat de Leusdense heilige koeien straks van pure woede gaan loeien. Want het is toch duidelijk een enorme slag voor het ge-autoriseerde volk, dat door een der gelijke „stomme blokkade" maar liefst één minuut langer moet rijden. Terwijl fietsers en bromfietsers wellicht uit pure dankbaarheid het genie, dat dit alles heeft bedacht, een lintje zullen willen verstrekken Waaruit moge blijken, dat elk nadeel een voordeel heeft Maar om te voorkomen, dat de koningen van de weg als argelozen dezer aarde straks gedachteloos verzuimen af te slaan op het geblokkeerde kruispunt, raden wij de plaatselijke overheid aan, om dat punt een extra verlichting te geven. Want het geeft zo'n enorme klap en voor je het weet is er een proces aan de gang wegens geluidshinder En dat zouden we óók niet willen, nietwaar9 otest, oftewel: B/ende koeien fmoet verdorie toch wel lef heb- pw dat de automobilisten aan te i Stel je voor' Eerst komen ze met Fj'overkomelijke verkeersdrempels ¥}ten< u>oar je schokbrekers zo van p" hebben, dan plaats je overal fcrshchten op punten, waar ze vol- I overbodig zijn omdat er bijna is en tot overmaat van ze dan ook nog de enige l/> die gebruikt kan worden om al MPPhchten te vermijden Nu vraag ■noe durven ze de automobilisten jPn*e doen! Straks krijgen de fiet- T bromfietsers en de kinderen op p °°h nog voorrangzoals één of p onti-automaniak schijnt te heb- UjT/este^- Nog afgezien van al r* dat je straks méér moet neertel- i°r/e kostbare bezitWelke idioot Voorgesteld om de Burgemeester zo te blokkeren, dat je F «er meer door kunt scheuren \°la^ene een omweg moet ma- r de Groene ZoomEn daar beta- F nu ons belastinggeld voor. Ze F tvel of we alsjeblieft komen wo- Scène uit: „Un flic" met Alain Delon en Catherine Deneuve. In het Melville-retrospectief, vrijdagnacht, Cinema 1.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 19