samen café-restaurant en toneelzaal leen voorstelling Eendracht Lg.v. sluiting Ros Beyaart KVP, Progr. Leusden en Groep Kuijpers dienen een initiatief-raadsvoorstel in Eerste carnavals gebeuren op zaterdag 8 november complex verkopen Hos B6V33< i en 6X-Sp3rwi nksl Talenpraktikum ïersfoort L: 033-29097 RUIM f3500.- voor Geestelijk Gehandicapten VOOR SUBSIDIE HOBBYCLUB HflMERSVELD Cyclamen fton hilhorst Bulkboeken KERKBESTUUR WIL n n a O i I Geen krant ontvangen? bij uw exclusieve bril: optiek ggtbCS^nn MUM P leusden-c. i een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is nog geenszins idelijk, wanneer Het Ros Beyaart de Hamersveldseweg, dat enkele landen geleden gesloten werd, weer en gaat Wel staat vast dat het ge- dat eigendom is van de Katho- kerk. vroeger of later weer in bruik genomen gaat worden als ho- ca-aangelegenheid. Er zijnverschil- ide belangstellenden, die het gebouw het kerkbestuur zouden willen hu- flp de heropening van Het Ros Bey- fl- wordt van verschillende kanten met mart gewacht Het gebouw is eigen de enige accommodatie met be- Jorlijke zaal ruimte in Leusden- Intnim. Pastor Ter Bekke, voorzit - van het kerkbestuur, kent de be- fclte aan zaalruimte in de gemeente. Si- zegt Van verschillende vereni- Jfcgen hebben we al te horen gekre un dat men met smart wacht op de Iropening van Het Ros Beyaart. Maar, Éei klinkt wat vervelend, ik kan op |jt moment niets anders zeggen, dan 1 we er mee bezig zijn. We beste en er alle nodige aandacht aan, het leen urgent punt. dat ook weer aan lorde komt op de eerstvolgende ver- [denng van het kerkbestuur, die vol- nde week gehouden wordt". De heer Ter Bekke kan wel 111 gro te lijnen aangeven, wat er met het ge bouw gaat gebeuren ..Het ligt niet voor de hand. dat het verkocht zal worden gezien de traditie van het gebouw, Ik dacht niet dat we dat als kerkbe stuur. gezien de traditie van het ge bouw. zomaar kunnen doen. Het zal verhuurd worden aan iemand, die er een horeca-bedrij! in wil vestigen. De zaal zal blijven, daarnaast kan het wellicht een café-restaurant worden Er zijn verschillende gegadigden, waarmee ge sproken wordt" Het staat voor de pastor wel vast, dat de exploitant die het gebouw gaat huren Het Ros Beyaart zal verbouwen. Zoals het er nu uitziet zal ook de winkel erbij getrokken worden", aldus de heer Ter Bekke De familie Hilhorst, dje tot voor enkele maanden Het Ros Beyaart be heerd heeft, gaat te zijner tijd verhui zen De oud-beheerder en zijn gezin bewonen nu nog het woongedeelte van het gebouw. Ook dat gedeelte gaat aan de nieuwe exploitant verhuurd wor den. Wie dat wordt is nog niet beslist Bovenstaande maakt in ieder geval wel duidelijk, dat het nog wel een lijd zal duren, voordat Het Ros Bey aart weer draait Eer een een beslis sing genomen en een ingrijpende ver bouwing uitgevoerd is, zal het wel een aantal maanden verder zijn Het Ros Beyaart LEUSDEN - Het feit dat 't Ros Bey- ft al sinds .juni 1975 voor alle Étiviteiten gesleten is, doet het ver- Sigingsleven van Leusden niet veel peds. Veel verenigingen moeten uit een naar andere en helaas vaak jurdere zaalaccommodaties. Soms |jkt dat zelfs niet mogelijk. Met name toneelvereniging "Een- Jacht" is een gedupeerde vereniging. lEÖRos Beyaart, al meer dan veertig hun thuishonk zal haar poorten [niet tijdig openen om de najaarsvoor- Telling van de Eendracht" binnen jar muren te kunnen laten plaatsvin- Maar ook andere horeca-bedrij- in Leusden kunnen de toneelver- (ging niet herbergen op de geplande '15[ en 22 november, mede gezien de iotte van het decor. Het decor voor [ingestudeerde stuk ,.De Consul van - een klucht van drie bedrij- |ven - bevat onder meer een trap, iat aan de diepte en de hoogte *ah het decor bepaalde eisen moeten jrden gesteld. [Niettemin hoopt „Eendracht" alsnog |P|ét stuk te brengen in januari 1976, ^ch dit zal afhankelijk zijn van de diverse betrokken instanties. Voorlo pig is het afwachten. JEUGDTONEEL. Dat dit ook bepaalde consequenties voor het kindertoneel heeft, is niet ondenkbaar „Eendracht dat stellig van plan was na het succes van vo rig seizoen met het sprookje „De Verwaande Prins" ook dit seizoen in die richting te gaan werken, ziet zich thans met een groot tijdgebrek gecon fronteerd. Wil men immers in april of mei van het volgende jaar ook genieten van een toneelstuk van de „Eendracht" -groep, dan zal dat na de eventuele uitvoering in januari alle aandacht opeisen Zo blijkt weer eens duidelijk hoe zeer een gemeente als Leusden behoef te heeft een een accommodatie als 't Ros Beyaart. Want nietalleende „Een- drachtenaren" en hun publiek, maar ook andere verenigingen, zoals kaart clubs, jeugdbeweging en vele andere belanghebbenden zijn al maandenlang hun nestje kwijt. Speciale kursussen: English in management English in marketing English in computing English in banking Francais êconomique et commercial Wirtschaftsdeutsch LEUSDEN - De kollekte opbrengst voor Geestelijke Gehandicapten heeft dank zij de collectanten en bovenal door uw gift alleen in Leusden-Centrum het mooie resultaat bereikt van 3511,41. De collectanten liepen al leen met bussen. Wel jammer was, dat er ook juist die week collectanten wa ren, die kaarten verkochten voor ge handicapte jeugd Wat enigszins ver warring bracht, en ook menigeen heeft moeten horen. Ondanks dat, had men toch een mooi bedrag bij elkaar en daarom ook namens de Geestelijk Ge handicapten hartelijk dank. Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. j Familieberichten en losse advertenties: 23 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes. 66 cent per regel. Losse nummers: 40 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rnnmark 3 te Leusden-centrum is dagelijks van 10.00 tot 12.00 v,n 14.00 tot 16.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (Van de redaktie) LEUSDEN - In de raadsvergadering van juni van dit jaar werd een voor stel behandeld betreffende de subsi diering „vrijwilligers jeugd- en jonge renwerk in het kader van de interim rijksbijdrageregeling plaatselijke vrij willigers jeugd- en jongerenwerk". De subsidie zou door de raad worden verstrekt op voorwaarde, dat ook CRM deze subsidie accepteerde en terug zou betalen aan de gemeente. Van KVP-zijde is toen het voorstel ge opperd (gesteund door Progressief Wanneer u voor donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent, telefoon 033-10691 Wanneer hij - om wat voor reden ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze IN- SPEKTEUR BEZORGING, overdag telefonisch te bereiken onder tele foonnr. 03420-3141, na vijf uur tel 03420-4679. Leusden en de groep Kuijpers) om de gemeente Leusden garant te laten staan voor dit bedrag. Van de zijde van b. en w. werd aan dit idee geen steun gegeven, terwijl na stemming over dit amendament bleek, dat een kleine meer derheid van de raad eveneens tegen was. Nu is gebleken, dat het ministe rie van CRM niet tot subsidiering wenst over te gaan ten aanzien van de aktiviteiten van de Hobbyclub Hamers- veld Do KVP-fr.iktjü en de Irakties die tnendertijd het voorstel van de KVP- li.iktie steunde. Progressief Lensden en de Groep Knijpers, hebben nu een initiatief-voorstel ingediend, waarinde i aad wordt verzocht de Hobbyclub Lens den alsnog een eenmalige subsidie toe Ie kennen ten bate" van liet vakantie werk 1975 van f.30.-- pei deelnemer tol een maximum van 1 1.800.-- I)e indieners van dit initiatief-voor stel voegen ei ten overvloede aan toe dal !>i| eventuele atvwjzing van dit voorstel, een deel van liet vrijwillige jeugdwerk mei eelt voor hen groot te kort wordt opgeknapt. Dit zou de dank betekenen voor zéér grote inspanningen, eigen financiële bijdragen e.d. die de vi i| willige leiders zich hebben getroost Hoven alles is dil tekort ontslaan door de vreemde - hierboven geschet ste - gang van zaken in ieder geval buiten de schuld van de leiders van de Hobbyclub Hamersveld" Het voorstel is ondertekend door de heren Mandemaker (Progresslel Leus den). Kuijpers (eigen lijst) en Van den Berg (KVP). Het woord is nu aan de raad. die vanavond bijeenkomt Een goed en goedkoop adres voor uw bloemen en planten. Deze week van 3.75 O CA voor slechts b .s/V/ kwekerij-bloemisterij Ursulineweg 5 - Leusden-C. Telefoon 033-21593. zijn op ons kantoor verkrijgbaar voor f 1,75 per stuk. U kunt ze echter ook GRATIS verdienen. Let op de bon elders in de krant OnaJInndkelijli nieuwsblad voor de gemeente Lensden Ih'sktimlia: üdries Zieken fondsie, Snelle serrice ht^melim: of - kunhiklleiisadriseiir Kijkers/ieeudisl 0349^242, Donderdag 30 oktober 1975 - 7e jaargang no. 27 LEUSDEN-CENTRUM - Nu de da gen steeds korter worden, het 's avonds behalve kouder ook snel donker wordt en de mist soms hevig toeslaat, kortom nu we weer volop in het najaar zitten, wordt het ook weer tijd om aan karna val te gaan denken. De meesten onder ons kennen wei de magische datwm-de elfde van de elfde. Dan begint de n:euwe karnavalstijd. Maar omdat die datum dit jaar op een midweekse dag valt, heeft het bestuur van de Leusdcnse karnavalsvereniging „De Gouden Klomp" besloten het nieuwe seizoen te starten op zaterdag 8 november a.s. met een grandioze openingsa\ond. die wordt gehouden in het in Leusden be faamde en voor karnavalsvierders ver trouwde Roda-clubgebouw op het Bur gemeester Buiningpark. De avond be gint om 20.00 uur. De muziek wordt verzorgd door het Welson-trio en de toegang is voor de leden gratis. Dat is geweldig nietwaar? (Niet-leden betalen 5,- entree). Wie zich voor het nieuwe seizoen alsnog wil aanmelden kan dat het beste doen bij de secretaris van de Gouden Klomp: George Dietrich, Bos- badlaantje 1, Leersum, (tel. 03434- 1173). De Gouden Klomp organiseert haar verdere karnavalsavonden op 24 ja nuari 1976, op 28 februari (groot kar naval) en op 20 maart Pak even uw agenda en noteert u die belangrijke data vast U mag het niet vergeten. Voor de wat ouderen is er nog een aparta avond op 1 maart 1976. U ziet het: het wordt weer een volledig programma dit jaar, met op de dag van het grote karna val (dus 28 februari) ook de rondrit door Leusden en het kinderkarnaval. De Leusdense karnavalsvereniging De Gouden Klomp heeft zich sinds haar op richting in een steeds groeiende belang stelling mogen verheugen. Meer en meer Noorderlingen hebben de afgelo pen jaren deze uit zuidelijke streken af komstige festiviteiten leren waarderen. Het bestuur van De Gouden Klomp hoopt ook dit jaar, naast de enthousiaste deelname van al haar trouwe leden, weer te mogen rekenen op een toevloed van vele nieuwelingen, die zich even over een mogelijke drempelvrees moe ten heenzetten en mee gaan doen aan de leut en plezier op het karnaval hier. DEZE WEEK IN DE LEUSDER KRANT Gemeente lanceert nieuw voorstel inzake Burgemeester de Beaufort - weg Vanavond in de raad, pagina3 Bedrijfsverzorgingsdienst Utrechtse Vallei vergaderde pagina3 Wat er deze week in de gemeente Leusden te doen is kunt u zien in onze week agenda op pagina3 Achterveldse muziek vereniging DWS in het zonnetje. Veel belangstelling voor receptie, pagina 5 Verkopingsdag van Tryfosa succesvol, pagina5 Medische en maatschappe lijke informatie kunt u vinden op pagina7 De Macaroni's vervolgen hun avonturen op pagina7 Sport en Trainer, pagina 9 De Haaien terug uit Davos. pagina9 A. van Schoten kampioen bij de Speurder, pagina 15 Leusdenaar Jan J ALbers exposeert in de Harder- wijkse vispoort, pagina 19 Doe het zelf, concert, primeur van de Stichting Valleikonserten. pagina 19 Kijk op de film - overzicht van het programma in de Amersloortse bioscopen pagina 19 Cursief bekeken, deze keer over heilige koeien, op pagina 1 Vandaag in dit nummer het C.M.L. Milieujournaal, een uitgave van het Comité Milieuzorg Leusden. pagina 10 6f1 11

Leusder Krant | 1975 | | pagina 1