Speurtocht voor de jeugd werd succes Bedrijfsverzorgings dienst „Utrechtse Vallei" vergaderde ge drukspuit voor chterveld is nodig Vandaag oogstdank- viering van ABTB LS RAAD AKKOORD GAAT PERCEEL HAMERS- fELDSEWEG 59 INGEKOCHT PARKEERVERBOD VOOR HOOILAND Herhaling EHBO voor gediplomeerden AGENDA EMEENTE LEUSDEN INDF.RDAG 30 OKTOBER 1975 LEUSDER KRANT >urgemeester de Beaufortweg ifgedaan als sluiproute [ft-.m een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het zal even na acht zijn, wanneer de Leusdense ge- ieenteraadsleden zich vanavond gaat ilgen over het zevende agendapunt hun maandelijkse vergadering. Hoe iat men aan punt acht toe is. valt imogelijk te voorspellen. Punt zeven ■treft namelijk het nemen van ver- ersmaatregelen op het kruispunt jroene Zoom - Burgemeester De Be- ifortweg. Ook in de raadsvergadering van mei jaar kwam dit punt aan de orde jen besloot het toen aan te houden en |ch voor nader advies te wenden tot werkgroep verkeersaangelegenhe- eze commissie heef1 inmiddels een ieuw advies geformuleerd. De vraag aan de werkgroep was Hoe voorkomt men dat een zeergrote roep auto's en fietsers gelijktijdig ver het daarop niet afgestemde weg- ik van de Burgemeester de Beau- irtweg (ten westen van de Groene oom) rijdt?' Men ging er daarbij inuit dat de moeilijkheden zich voor in de spitsuren voordeden Ver- »erstellingen bevestigden dit vermoe- en. Op de spitsuren tijdens werkda- en maken de meeste fietsers en auto- iobilisten gebruik van de genoemde eg tussen de Heiligenbergweg en de roene Zoom. NIET AFSLUITEN Een voor de hand liggend antwoord i de vraag van de commissie is uit het stuk weg af voor gemoton- >erd verkeer. Dat is uiteraard uit liligheidsoverwegingen het beste aar het zal bekend zijn, dat daar be varen tegen bestaan. De kwekers en idere bewoners van de Ursulineweg Driftakkerweg hebben duidelijk ge- aakt dat zij dan geen kant meer op innen Mede daarom noemt de werk- oep het geheel afsluiten nog wel als >n mogelijkheid, maar adviseert men ch iets anders De werkgroep komt tot conclusie, .dat het kruispunt Groene jom - Burgemeester de Beaufortweg echts in aanmerking komt om het lorgaande gemotoriseerde verkeer te okkeren, weliswaar met de kantteke- ng, dat in het belang van de over- chtelijkheid en doorstroming van het rkeer maatregelen aldaar tot het terste moeten worden beperkt" Korte Bergstraat 12-14. lste zijstraat links, voor bij 't Grand Theatre. Amersfoort Tel. 033-15283. LEUSDEN - Geboren: 19 okt Jo- landa Veronica, d. v. L. F Jung- schlager en A M Berntsen, Dalma- tiè 40, 20 oktober. Michiel Wilhel mus Johannes, z v. H J. van Dijk en G. A. N. Olimulder, Ereprijshof 21. 20 oktober: Machelle Cathelijn, d v W Zwiers en J. L. de Jong, Walstro 52 Geboren te Amersfoort: 1 oktober Priscilla Megens, Goudplevier 30, 2 oktober: Martijn T. D. Jonker, Wees boom 1. 4 oktober: Oscar F A Wes ter, Dordogne 9; Alyde T de Kra ker, Rozengaarde 5; Martine A. V. Slingenberg. Rozengaarde 13, Joris Kleintjes. Krooneend 7. Overleden: Geen Gehuwd: 17 oktober. D van Door nik en K van Doornik; 17 oktober: C W Feenstra en A. A. Tiggelaven, 21 oktover: P. M. Haverkamp en H Schinkel. Ondertrouwd te Leusden: 20 okto ber: Johan Frank Victor Smit, Aragon 20, Leusden en Helen Rogelia Lobo, Ardennen 23, Leusden; 20 oktober. An- tonius Nicolaas Kok, Coelhorsterweg 24, Amersfoort en Cecilia Margaretha van Dijk. Jannendorperweg 6, Leusden VERHOGINGEN Wat de werkgroep nu voorstelt is het aanbrengen van verhogingen op het weg- vak, die voor het gemotoriseerde ver keer uiteraard onbegaanbaar zijn. Dit maakt doorgaand verkeer onmogelijk, terwijl de heuvels tevens dienst doen als geleiding voor het verkeer. In concreto gaan de verhogingen er voor zorgen, dat gemotoriseerd ver keer, dat de genoemde kruising vanaf het centrum nadert, gedwongen wordt rechtsaf de Groen Zoom op te slaan. Vanaf de Heiligenbergerweg moet ge motoriseerd verkeer links of rechts de Groene Zoom opdraaien. Met andere woorden de Burgemeester de Beau fortweg zal voor automobilisten met bestemming Leusden-Centrum of voor [Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Als gebruikelijk wordt H gemeenteraad ook vanavond (don- Werdag) weer gevraagd voor een aantal Öken geld ter beschikking te stellen. Bijvoorbeeld voor de brandweer in [Achterveld. Die beschikt momenteel over een wagen met hogedrukspuit, die io staat is in anderhalve minuut 800 liter water op een vuurhaard te ipoeien. Vaak is dat voldoende, soms ook niet. In die gevallen is men aan gewezen op het lagedruk materiaal uit Leusden-centrum. De moeilijkheid zal duidelijk zijn: de tijd die het kost om van Leusden- centrum naar Achterveld te rijden, kan von beslissende betekenis zijn. Daarom stellen b en w voor om f 18.000, - - pit te trekken voor de aanschaf vaneen lagedruk eenheid voor de Achterveldse brandweer. De gemeenteraadsleden moeten dan ook wel hun goedkeuring hechten aan een krediet van f 17.000,--. Dat bedrag is nodig om de brandweer kazerne in Achterveld zodanig te ver bouwen, dat het mogelijk is om de nieuwe unit er onder te brengen. EIGEN KOSTEN Geld is er ook nodig voor het werk. dat op het gemeentehuis verricht wordt, of beter gezegd, verricht had moeten worden. De eigen diensten van de ge meente Leusden zijn momenteel erg druk met de tweede fase Vandaar dat het ontwerpen van een bestemmings plan voor de oude kern uitbesteed zal moeten worden aan het Technisch Adviesburo van de Nederlandse Ver eniging van Gemeenten. Dat kost 130 000.-- doorgaand verkeer niet langer een kortere weg naar hun bestemming be tekenen. De Beaufortweg zal geen sluip weg meer zijn en het verkeer zal de Noorderinslag nemen om in Leusden of verder te komen. AANSLUITING VERPLAATSEN De aansluiting van de Burgemeester de Beaufortweg op de Groene Zoom zal om een en ander te realiseren iets in zuidelijke richting moeten worden verplaatst Dit heeft tot voordeel dat het verkeer komend vanaf het centrum over de Beaufortweg gedwongen wordt rechtsaf de Groene Zoom op te rijden. Men voorkomt dat automobilisten via vreemde manoeuvres er toch in sla gen om recht door te rijden. Bovendien I Ook aan het bestemmingsplan Sport complex Valleikanaal komt men op het gemeentehuis niet toe. Dat moet voor f 18 000,-- gedaan worden door het adviesburo Arnhem. Voor het ma ken van een inrichtingsplan en het verrichten van bodemonderzoek moet nog eens f6000.-- en f9000,-- gevo teerd worden Tenslotte zijn de ad ministratieve kosten van de bestem mingsplannen ,,Den Treek" en .Bui tengebied" enigszins uit de hand ge lopen. In de loop der jaren heeft de raad hier al zo'n 160 000,-- voor be schikbaar gesteld. Nu wordt nog eens f40.000,-- gevraagd. DAK SCHOOL KAPOT De basisschool 't Palet in Leusden- Zuid heeft regelmatig te kampen met lekkages. Naar de oorzaak daarvan is een uitgebreid onderzoek ingesteld. Gebleken is dat kinderen door op de daken te klimmen de bovenlaag ernstig hebben beschadigd. Het lage dak van de school zal nu geheel verwijderd moeten worden en er moet een nieuw opgelegd worden Het hoge deel van het dak kan hersteld worden De totale kosten be dragen f66 000,--, waarvoor de raad vanavond toestemming wordt gevraagd maakt men door de verplaatsing enige ruimte voor de aan te leggen verhoging Met deze oplossing meent de werk groep de Burgemeester de Beaufort weg danig te ontlasten zonder haar ge heel af te sluiten. In het voorstel aan de raad zeggen B. en W, dat deze idee- en hen erg aanspreken en men neemt het voorstel van de werkgroep over. ,,Wij hebben het hierbij niet nodig geoordeeld andermaal een uitgebrei de inspraak te organiseren. De menin gen van de betrokken partijen zijn im mers wel bekend en het heeft onzes inziens weinig nut deze voor de twee de maal te laten uitspreken", aldus het college. HOGERE KOSTEN Deze verkeersmaatregel gaat de ge-, meenip ^njgejr kosten ^aq een simpele' afsluiting van (Te genoemde weg. Vol gens een globale berekening komt dit plan op f. 25.000,--. Burgemeester en wethouders adviseren de raadsleden niettemin de geschetste maatregelen te treffen, omdat dit wel een betere dienstverlening aan de inwoners van Leusden in het algemeen is en in het bijzonder aan de bewoners van het westelijk deel van de Burgemeester de Beaufortweg en de kwekers aan de Ursulineweg" KOOKHOEKJE GEVULD GEHAKT U hebt er voor nodig: 1 ons gehakt per persoon 1 hardgekookt ei per persoon peper, zout, kruiden 1 ongekookt ei oud witbrood Maakt het gehakt aan met peper, zout, ei, kruiden en in melk geweekt witbrood. Verdeel het gehakt in ge lijke porties, maak er dan platte plakken van en leg in iedere plak een hardgekookt ei. Daarna dichtvou wen, zodat er van het ei niets meer te zien is. In boter snel bruin en gaar braden. Geven met paprikasaus of spinaziesaus. Eet smakelijk. Japieja. jfvan een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vertegenwoordigers van de gemeente hebben na lang onderhan delen overeenstemming bereikt over de inkoop van het perceel Hamers- vel<J. eweg 59 De heer W Tijmensen uit Hoogland is akkoord gegaan met de de gemeente geboden prijs. Het fcceel, dat momenteel nog verhuurd 's heelt een oppervlakte van 1.36.80 j:tare Over de ontbinding van het Jircontract wordt onderhandeld. De [jad wordt gevraagd de transactie van- pnd goed te keuren (van een onzer verslaggevers) J^EUSDEN - Burgemeester en wet- om stellen de raad vanavond voor jn een parkeerverbod in te stellen kpj ooiland. De inrichtingswerkzaam- Ioom0 T ,?aar zijn nu 20 &oed als vol- Dark woning heeft nu een eigen veervale pjus per twee woningen een narko parkeervak B en w. willen het biedpn 8n n t*eze vakken nu ver- lanri i om *e voorkomen dat Hooi- raan 11? Parkeerplaats gebruikt zou nahi. en door bezoekers van de gelegen sporthal LEUSDEN/C. - In café „Nieuw Leus den" vond op woensdag 22 oktober een buitengewone ledenvergadering plaats van de bedrijfsverzorgingsdienst „Utrechtse Vallei" in verband met overheidsbijdragen bij langdurige ziek te. De voorzitter de heer D. A. Verbeek heten allen hartelijk welkom en wel in het bijzonder de heren De Wit en de Bruin resp. voorzitter en secretaris van de Bond van bedrijfsverzorging, en de heer v. d. Worp landbouwkundig voor lichter. Daarna werd het woord gege ven aan de heer De Bruin. Hij had een inleiding over de reductieregeling bij arbeidsongeschiktheid. De overheid heeft een bijdrage aan de bedrijfsverzorgingsdiensten beschik baar gesteld ter verlaging van de tarie ven voor arbeidsongeschiktheid. De le den moeten dan zelf minstens 100,- contributie betalen, en drie maanden lid van een vereniging zijn. De tarieven zijn dan als volgt: le week arbeidsonge schiktheid. Eigen tarief vereniging 2e t/m 5e week arbeidsongeschiktheid, 8,50 per uur. 6e t/m 13e week arbeidsongeschikt heid, 6,50 per uur. 14e t/m 42e week arbeidsongeschikt heid, 2,50 per uur Daar vallen alle uren onder die de bedrijfsverzorger werkt wegens ziekte, tussen 5.30 en 18.00 uur, alsmede alle normale werkuren worden tegen bo vengenoemd tarief verrekend. Verder stelde het bestuur voor om de contributie van 75,- tot 100,- te ver hogen, om voor deze regeling in aan merking te komen; wat met algemene stemmen werd goedgekeurd. Tijdens de rondvraag werd nog geïn formeerd of de vakantie ook onder deze regeling valt, wat nog niet het geval is. Maar wat er in de toekomst beslist wel inzit aldus de Bondsvoorzitter. Daarna sloot de voorzitter dc verga dering, met een opmerking gezien de grootte van de vereniging en het aantal argrariërs in deze Utrechtse Vallei, de vereniging toch nog wel heel wat kan groeien Misschien zijn deze regelingen voor velen een stimulans om lid te wor den. Inlichtingen worden graag ver strekt door de secretaris G. J. v d La- gemaat, tel. 03425-1979. LEUSDEN - Tijdens de herfstvakan tie vorige week, hoefden de altijd ak- tieve dames van de Trimgroep Leusden niet met hun kinderen thuis te blijven. Zowel voor de dinsdagmorgen- als voor de donderdagmiddaggroep had Wil Woudstra een korte speurtocht voor de jeugd uitgezet, waaraan ook de aller kleinsten - ze moeten wel kunnen lopen konden meedoen. Na een pittige warming-up van een half uur werden er groepen gevormd van vijf of zes kinderen met een of twee moeders erbij, die de opdracht kregen in een bepaald gebied met bomen en struikgewas naar verstopte letters te zoeken. De gevonden letters werden achtereenvolgens op het opdrachtfor mulier ingevuld en na enig puzzelen kon daaruit het woord „herfstvakantie" geformuleerd worden. Deze opdracht bleek niet al te moei lijk te zijn, maar werd daarom met niet minder enthousiasme uitgevoerd. De ACHTERVELD Donderdag 30 oktober: Aanvang 20.00 uur, jongerencontactavond in Ons Gebouw Vrijdag 31 oktober Jongerencontact bezoekt gastechtparen Vrijdag 31 oktober: Bibliotheek 19-20 uur. Zaterdag 1 november: Jongerencontact- avond Ons Gebouw, aanvang 20uur Zaterdag 1 november Jongerendienst m de R.K. Kerk 19.00 uur. Zondag 2 november: Bibliotheek 10 30- 12 00 uur. Dinsdag 4 november: Schaatsen met KPJ te Utrecht. Vertrek coöpe ratieplein 19 15 uur LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 30 oktober: 19.30 uur Raadsvergadering in het gemeen tehuis. Donderdag 30 oktober; Oogstdank- viering A B T B Hamersveld Eucharistieviering om 19.30 uur in de Parochiekerk. Zaterdag 1 november: Start Instuif Hobbyclub Blijhof Van 9.30-12.00 uur Kosten f 0,75. Zondag 2 november: ,,De Til" Spel- middag voor kinderen van 7 t/m 9 jaar. Aanvang 14.30 uur. In schrijven vanaf 14.15 uur. Maandag 3 november: Start winter- clubs Blijhof in het Clubgebouw Voor kinderen van 8 en 9 jaar Van 18.30 tot 20.00 uur. Entree f0.50 Maandag 3 november: ,,De Til". Start herhaling EHBO voor gediplo meerden, 20.00 uur. Woensdag 5 november: „Clubgebouw Blijhof". Start winterclubs voor 4 en 5 jaar (13.30 uur); 6 en 7 jaar (15.00 uur) en 10 en 11 jaar (18.30 uur). Donderdag 6 november: ,,De Til" Filmavond, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 8 november: In het Roda- clubgebouw, aanvang 20.OU uur, openingsavond karnavalsseizoen De Gouden Klomp Zondag 9 november: ..De Til" Spel- middag voor kinderen van 10 t/m 13 jaar. Aanvang 14 30 uur. In schrijven vanaf 14 15 uur. Entree f 0,50. Elke donderdag. „Clubgebouw Blij hof. Volksdansen voor de jeugd vanaf 8 jaar. Van 16 00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur Elke donderdae: UW senioren socië teit. Gezellige middag vooroude re inwoners van Leusden-Centrum in de kantine van de Sporthal in Groenhouten Var. 14 00-16.30uur Elke donderdag: Clubavond klaverjas- club „Leusden Troef" in café restaurant „Nieuw Leusden". Vanaf 20.00 uur Elke donderdagmorgen: Van 9.00-10.00 uur Gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruis. Gebouw Wit-Gele Kruis, Rozen gaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve, Hamers veldseweg Vanaf 9.00 uur. Elke maandag: Herv./Ger. Jeugdclub voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter De Til (Bavoortseweg) Elke dinsdag- en vrijdagavond: De Til open vanaf 19.00 uur Hobby club om 18.30 uur. Elke dinsdag: Van 18.45 tot 19 45 uur Jeugdschaken in de Roda-kantine Om 19.45 uur Schaken voor se nioren in dezelfde kantine. Elke zondag „De Til", open van 10.00- 13 00 uur. JEUGDCLUBS HERV./ GER JEUGDRAAD In ,.'t Claeverenblad", Hamersveld- seweg 102. Maandagavond: Kinderen 8 tot 12 jaar, 18 45-20 00 uur. Onder leiding van A Visser, Parelduiker 11. Leusden-centrum Woensdagavond: Kinderen t/m 15 jaar, 19.00-20 30 uur. Onder leiding van H van Dijk. Lamoen 13. Leus den-centrum. Donderdagavond: Kinderen 16 jaar en ouder. 20.00-22 30 uur. Onder lei ding van MargreetSpilker, Eiken- Losse verkoop Leusder Krant Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3 S.V Bookstores. Torenakkerweg16 De heer W J Schut, Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden, Burg Bumingpark Manége en Taveerne, „De Klaveet", Postweg 1. Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt. Pr Irenelaan9. laan 50. Leusden-centrum, tel. 03496-2708 Zaterdagavond: Jongerensoos. 20.00- 23 00 uur. Onder leiding van Ja- nette Lodders. Bruirihorst 24, Leusden-centrum, telefoon03496- 2127 Hulpdienst De Wetering: Telefoonnum mers 2746. 2249 Parochie Bibliotheek: Hamersveldse weg 55 ('t Ros Bevaart). Uitle ning. zaterdag van 14.00-15.00 uur en zondag van 10 00-11.00 uur LEUSDEN/ZUID Donderdag 30 oktober: Bibliotheek ..De Boekenmolen". Uitlening van 13.30 tot 17 00 uur. Voor volwassenen en jeugd Arnhemseweg 83 Vrijdag 31 oktober: Bibliotheek „De Boekenmolen' Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor vol wassenen. Arnhemseweg 83. Vrijdag 31 oktober: Zangavond door het Christelijk Gemengd Koor „Kunst veredelt" in de Dorps kerk aan de Arnhemseweg. Aan vang 20.00 uur. Zaterdag 1 november: Diner dansant bij kaarslicht van 19.00 tot 23.00 uur Restaurant „Oud Leusden", Vlooswijkseweg 1 Zaterdag 1 november: De Hervormde Gereformeerde Jeugdraad deelt mee, dat de volksdansavond bij de familie W van Loenen, Arn hemseweg 84 (schuin tegenover café-restaurant „De Mof") niet kan doorgaan. De leider Rob Swen- nes is niet beschikbaar, (,,'t Clae verenblad" is deze avond dus nor maal geopend.) Zaterdag 1 november. Diner dansant in rest. „Oud Leusden", Vloos wijkseweg. Bij kaarslicht Aan vang 20.00 uur Zondag 2 november: Jeugdklub voor 12- tot 16-jarigen in wijkcentrum ,,'t Trefpunt' van 15.00 tot 17 00 uur. Maandag 3 november: Gezinsverzor ging en bejaardenhulp van het ..Groene Kruis"-in-het wijkge- bouw aan de Roo van Alderwerelt- laan 13. van 14.00 tot 15.00 uui Dinsdag 4 november: UW Senioren Sociëteit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden- zuid in het klubgebouw van „Roda" aan de Bavoortseweg van 14 00 tot 16.30 uur. Dinsdag 4 november: Bibliotheek „De Boekenmolen Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur Uitsluitend voor vol wassenen. Arnhemseweg 83. Zaterdag 8 november: Eerste dans avond van de PJGU in café-res taurant „De Mof aan de Arnhem seweg. Medewerking van de beat- band ..Capricornus' uit Purme- rend Aanvang 20.30 uur. Dinsdag 11 november: NCVB bijeen komst in ,,'t Trefpunt' aan de Arnhemseweg. Gesproken zal wor den over epilepsie. Aanvang 20.00 uur. OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevr. C. Deenik, Koningin Julianalaan 35, Leusden-zuid, telefoon 033-18134. EXPOSITIES IN LEUSDEN OF VAN LEUSDENAREN ELDERS Poolse wandkleden: In het pand Ha mersveldseweg 6. naast de firma Coen van den Berg. Tot en met zaterdag 8 november Gouaches en schilderijen: In de Vis- poort te Harderwijk van Jan J Al- bers, in groepstentoonstelling Tot en met donderdag 20 november groepen die aan de opdracht voldaan hadden, werden bij het centrale vertrek- en aankomstpunt vervolgens op limonade en koffie onthaald. Hoe goed de sfeer in de beide dames trim- ploegen is. bleek wel uit de extra ter- mosflessen koffie plus bijbehorende versnaperingen die de deelnemende dames zelf hadden meegebracht! Jammer was het dat het dinsdagmor gen motregende, al was dat aan het aan tal deelnemertjes niet te merken Wie trouwens aan het draven was merkte niets meer van de regen. Donderdags was het gelukkig stralend weer, zodat in totaal over beide dagen bijna tachtig kinderen op een aktieve wijze kennis maakten met de herfstkleuren van De Treek. De dames zijn inmiddels, onges toord door hun nu weer schoolgaande kinderen, weer aan de slag gegaan, om tussen nu en de herfstvakantie nog eens flink wat aan hun conditie te doen. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 30 oktober (vandaag dus) zal de A.B.T.B. haar jaarlijkse oogstdankvie- ring houden. Om 19.30 uur zal er een plechtige eucharistieviering zijn in de sfeervol versierde St. Jozef Parochie kerk aan de Hamersveldseweg. Het zangkoor „Cecilia" zal haar medewer king verlenen. De oogstgaven worden dit jaar ge schonken aan de slotzusters van „Arce Pace" te Driebergen en de slotzusters van het Cenakel te Soesterberg. Dit is besloten in overleg met Pastoor Ter Be- kke. Na de oogstdankviering is er een ge zellig samenzijn in de nieuwe zaal van de Til Deze keer zal men zich tevreden moeten stellen met een goed stuk mu ziek en zang. Wegens het ontbreken van een toneel in „de Til" kan er moeilijk een groot toneelgezelschap aangetrokken wor den. Men hoopt dit in het voorjaar goed te maken als de afdeling 40 jaar bestaat LEUSDEN-CENTRUM - De E.H.B.O. vereniging Leusden zal op maandag 3 november starten met een herhalingscursus E.H.B.O voor gedi plomeerden. De avond zal gehouden worden in „De Til" en om 20.00 uur beginnen

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3