Verkoping t.b.v. zending levert meer dan f9000,- op hterveldse muziekvereniging op itbundige wijze in zonnetje gezet „Windstilte" thema op bezinnings weekend fEERTIG JAAR „DOOR WILSKRACHT STERK" Twee jubilarissen onderscheiden LEUSDER KRANT STOUTENBURG - In het Francis- kaans Cezinnings- en Gesprekscentrum te Stoutenburg wordt in het weekend van zaterdag 1 op zondag 2 november een orièntatieweekend gehouden. De inleider zal pater Auspicius van Corstanje (ofm) uit Den Haag zijn. Het thema is „Windstilte" „Op kerkelijk gebied heerst in ons land een windstilte na de woelige ver- nieuwingsstornien van de zestiger ja ren Niet de stilte van de vrede, maar de stilte van de vermoeidheid en de onver schilligheid Zo schreef B. Boeker in het weekblad de Tijd Wat betekent deze „windstilte" yoor óns7 Vermoeidheid? Onverschilligheid? Wij kunnen ook de kans grijpen ons in gebed te bezinnen op wat verloren ging en op wat gewonnen werd. Bidden geeft kracht, uitkomst en toekomst." Aankomst zaterdag 1 november rond 16.00 uur Om 17.00 uur begint het orientaöeweekend. Vertrek: zondag 2 november tussen 16.00 en 16.30 uur Deelname: Opgave bij Pater G. Reit- brink, ofm, direkteur, Stoutenburger- laan 5, Stoutenburg. telefoon 033- 20948 Handdoek, zeep etc. dient door de deelnemers te worden meegebracht. Inklusief volledig pension j 27,-. gaarne te betalen tijdens het weekend. De eerstvolgende „dagen van gelo vige bezinning" vinden plaats van za terdagmiddag 8 november tot dinsdag middag 11 november en van maandag middag 24 november tot donderdag middag 27 november. Ook hiervoor kunt u zich opgeven bij Pater Heitbnnk. zijn zonder ondersteuning van een goe de muziekvereniging'' Wat stelt u zich voor van een intocht of installatie van een geestelijke of burgerlijke leider zonder muziek? Een opening van een sportcomplex enz.? Voor al de inzet en medewerking aan de plaatselijke activiteiten dank van het gemeentebestuur Dat de taak in het kader van de actieve vrijetijdsbe steding op goede wijze wordt vervuld blijkt wel uit het feit dat de vereniging sesert 1971 uitkomt in de eerste afde ling. Dit succes, want dat is het toch, is mede het resultaat van goed vakman schap van de dirigenten Zonder anderen tekort te doen. omdat zij korter bij u werkzaam waren, wil ik toch de namen noemen van de heren Wakel- kamp en Reijnen De heer Wakelkamp heeft gedurende twintig jaar u de muzi kale beginselen bijgebracht, terwijl de heer Reijnen alweer sedert 1963 de dirigentenstaf hanteert en u in de eer ste afdeling bracht. Dat de sfeer in uw verening goed is, is zojuist ge bleken bij het uitreiken van de onder scheidingen aan de heer Huppelscho- ten en Van den Hengel De heer Hup- pelschoten is zelfs een lid van het eerste uur, terwijl de heer Van den Hengel alweer het vijfde lid is, dat nu in het bezit is van de zilveren on derscheiding" De heer Van Zandbrink hoopte, dat met muziek uitgeleide werd gedaan, waaruit wel was gebleken dat men geen enkele maal had gedacht ..gelukkig.die gaat weg" De pastoor vond het wel lammer dat in het begin geen vrouwe lijke leden tot de vereniging mochten worden toegelaten Er zouden anders wel heel wat DWS -huwelijken heb ben plaatsgehad volgens hem Als dank voor het feit, dat tijdens de dagen van het muziekconcours de erediensten geen enkele hinder hiervan hadden ondervon den en dat de kerk na afloop van het concours was achtergelaten zoals men hem in gebruik had genomen, had het kerkbestuur besloten de huur voor die dagen aan D.W.S. te schenken Dit ging met een daverend applaus ge paard Tevens overhandigde hij een enveloppe met inhoud bestemd voor het uniformenfonds Tenslotte werd op deze middag nog het woord gevoerd door de oud-voor zitter van de bond voor Katholieke muziekgezelschappen, de heer J van der Linden uit Amersfoort, thans di rigent van het adspiranten muziekge zelschap Wilskracht uit Amersfoort Ook hij feliciteerde de jubilerende vereniging en gaf D.W.S. de raad mee de jeugd aan te trekken rnet kleine groepjes, waaruit dan een goed gezel schap kon groeien ..Vang de jeugd op en begeleid ze. U zult dan zien wat er bereikt kan worden" bestuur kwam handen tekort om alle felicitaties in ontvangst te nemen. onder de aandacht van het bestuur heeft pogen te brengen omdat hem op een zeer vroeg tijdstip duidelijk was dat er bij de jaarafrekening problemen zou den komen Wanneer u oprecht bent, dient u op de vergadering duidelijk toe te geven dat u niet geheel.opgeschrikt kon zijn, maar integendeel duidelijke suggesties en waarschuwingen in de wind heeft geslagen en de leden de kans onthouden heeft tijdig via het bestuur tot aktie te komen Omdat u nu eerst tot aktie gaat ko- rflen, is veel kostbare tijd en daarmee geld reeds verloren gegaan, wat te gengesteld is aan het ledenbelang. Het zou goed zijn wanneer de vergade ring hiervan een juiste, indruk krijgt, en dat uw woordgebruik „opgeschrikt" een onjuiste weergave is van de reactie van het bestuur, dat zeer goed kon weten dat er aan het gas een luchtje zat. Ondergetekende vindt het rondweg jammer dat al zijn ervaringen, metin gen en contacten met cv- en gasmen- sen geheel ongebruikt zijn gelaten, hoezeer hij ook steeds bij het bestuur het gemeenschappelijk belang heeft wil len aandragen en onderstrepen Opdeze wijze bereikt u as bestuur slechts dat elk zijn eigen problemen oplost en gesprekken met het bestuur om hen in ervaring te laten delen, bij voorbaat al als nutteloos en tijdrovend gezien dienen te worden, vooral als het be stuur in dit soort gevallen achteraf de indruk gaat wekken nog nooit van de problematiek gehoord te hebben." Hoogachtend. Louis W Spit, Boekweitland 29 Nu deze wijkvereniging pogingen doet ook andere „landen" als Haverland, Gersteland en Maisland te annexeren lijkt het dienstig uw lezers een wat vol lediger beeld te verschaffen van een van de oorzaken die er toe geleid hebben dat dit bestuur de vergadering geen en kele afgeronde prestatie kon aanbie den in de talloze urgente problemen. Waarschijnlijk heeft het bestuur een academische verklaring achteraf voor het onder de tafel werken van boven staande critiek. Met dank voor plaatsing, Hoogachtend, L. W Spit, Boekweitland 29, Leusden/C. Daarna was het de beurt aan Frits van den Hengel om voor het voetlicht te komen De heer Habes feliciteerde de heer Van den Hengel met zijn 25- jarig lidmaatschap en bood hem na mens de Federatie het zilveren insig ne aan voor zijn 25-jarig lidmaatschap van de vereniging en wenste ook hem jiog vele plezierige jaren bij D.W.S Hierna nep de heer Wouters beide jubilarissen met hun echtgenotes bij zich. Ook hij feliciteerde beiden met hun jubileum en bood hen namens de vereniging een cadeau aan Ook de da mes werden dank,gebracht voor de vele uurtjes die zij ajïeen hadden doorge bracht als hun jshggenooit naar de re petitie was of 'Inet D.W.S op stap waren Zij kregen beiden een bloe metje aangeboden De heer Wouters hoopte, dat na deze twee, D.W.S. nog vele jubilarissen zou mogen huldigen Hij deed ook een be roep op de jeugd om niet te aarze len zich op te geven als lid van D.W.S Hij hoopte, dat de toeloop zo groot zou zijn, dat er binnenkort een subsidie moest worden aangevraagd voor uit breiding van het instrumentarium Wegens afwezigheid van de burge meester van de gemeente Leusden, was de heer Van Zandbrink, loco-burge meester aanwezig die namens het ge meentebestuur het woord voerde De heer Van Zandbrink: „Nadat ik tijdens het vorige voor uw vereniging Wethouder en loco-burgemeester Van Zandbrink feliciteert de twee jubilarissen van L) W s huppelschoten en Frits van den Hengel. de beren borus de burgemeester over De heer Van Zandbrink bracht verder onder de aan dacht, dat de vereniging was gestart in een tijd van malaise, waarin elk dubbeltje tweemaal moest worden om gedraaid. voor het uit te geven. Bij de oprichting telde de vereniging een gering aantal leden Instrumenten moesten worden aangeschaft en een "dirigent aangetrokken Gelukkig dat er toen in Achterveld ook al personen waren, die aan plaat selijke initiatieven, bereid waren hun vaak zo onmisbare steun te verlenen „Want", aldus de heer Van Zandbrink, „had de heer Kohlman u toen niet het geld voorgeschoten om tot aanschaf van instrumenten, zij het tweedehands over te gaan, had ik vandaag hier niet gestaan Met andere woorden dan had uw vereniging in dat geval geen veer tigjarig jubileum kunnen vieren. Veertig jaar DWS. betekent veer tig jaar een functie vervullen in het kader van de actieve vrijetijdsbeste ding van vele Achtervelders. Dit on der leiding van vakkundige dirigenten De vereniging vervult een belangrijke functie in de plaatselijke gemeenschap Wat zou een aubade op koninginnedag de beide jubilarissen nog lange tijd hun partijtje in D W S. zouden mee- blazen, dit tot hun eigen genoegen enin het belang van het algemeen Hierna overhandigde de heer Van Zandbrink een geschenk namens de plaatselijke overheid. Dit geschenk, dat door de heer Wou- te.rs m dank werd -.aanvaard. bleek, een. dirigentenstandaard,te zijn. De heer Wouters zei hier beel blij mee te zijn, want nu kon de oude ein delijk worden opgeruimd en zou de di rigent, de heer Reijnen, van veel el lende verlost zijn. Na de heer Van Zandbrink was het de pastoor, die het woord richtte tot de jubilerende vereniging. Het wasvoor hem wel een zware dag, zei hij omdat hij nu tweemaal moest preken Namens hem en het kerkbestuur feliciteerde hij de vereniging met dit jubileum en de beide jubilarissen. Hij dankte de vereniging voor het vele voor de gemeenschap gedaan, zoals de concerten voor St. Joseph, het inhalen van geestelijken, zelfs in de sneeuw zoals uit foto's was gebleken, serena des bij nuweliiksfeesten enz. De pastoor WaS echter geen enkele foto tegen ge komen. waaruit bleek dat een pastoor Na afloop van deze toespraak kwam de Leusdense muziekvereniging Lisi- duna met muzikjnten. drumband en ma jorettes de zaal binnen. Ook deze ver eniging bracht de Achterveldse vereni ging een serenade, die er mocht zijn De voorzitter van deze vereniging feli citeerde D W.S. en dankte voor de zeer prettige samenwerking. Na deze' serenade bleel-men nug-ee- rulme tijd geieJJig bxjeeo en kon men de tentoongestelde foto's zowel uit de ze tijd als uit de oude tijd bekijken. Ook waren er verschillende muziek instrumenten tentoongesteld. Om onge veer 17.30 uur werd de receptie na een dankwoord van de heer Wouters beëindigd 's Avonds was er nog een feesta vond voor de leden met hun echtgeno tes. Deze feestavond is. dank zij de in breng van diverse leden.zeei geslaagd Men was echt als leden onder elkaar in een fijne vriendschappelijke sfeer. D W.S. kan zeker terugzien op een zeer geslaagde herdenking van het 40-jarig bestaan, waarover men zeker nog jaren onder elkaar zal spreken. Het is weer echt een Achtervelds feest geweest iGeachte Redactie, In uw blad van de 16e dezer geeft u Uimte aan een verslag van een leden- Êidering van de wijkvereniging „De nlanden" die nogal geanimeerd •pen zou zijn. Deze vergadering zou an duidelijkheid hebben kunnen winnen dien de voorzitter aan het onmisken- ire verzoek van een der leden ge- olg had willen geven om een brief ter mins van de aanwezigen te brengen, eze brief gaf wat meer achtergrond an[ can van de aan de orde gestelde tob.cmen: yeacht Bestuur. et onderstaande moge u in de alg. - die ik wellicht niet bijwonen - ter kennis bren- in de leden. Uw mededeling in van 3 dezer, onder GAS" suggereert ten onrecli- het bestuur werd „opgeschrikt" de veelal uitzonderlijk hoge gas- Immers heeft onderge- reeds meer dan een jaar ge- ten huize van de voorlopige voor tter over deze problematiek géspro- Maar ook rond de tijd van de op- chtingsvergadering heeft uw huidige |orzitter ten huize van ondergete- nde duidelijk diens zorgen over te jachten te hoge gasrekeningen taleerd gekregen en de zeer drin- 1de suggestie gekregen deze zaak n reeds bij meerderen bekend - lelijk in onderzoek te nemen enige wat uw voorzitter daarna eeft meegedeeld, is geweest dat iakelaar had gesteld dat de CV- Jllatie waarschijnlijk niet aan de [ncaties voldeed. jk is verder bekend dat onderge- e het gasprobleem telkens weer LEUSDEN-ZUID - Vrijdagmiddag en -avond 24 oktober organiseerde de Hervormde Vrouwenvereniging „Try- fosa" een verkoop met attrakties. Deze verkoping werd gehouden ten bate van de Gereformeerde Zendings- Bond en de Inwendige Zendings Bnd. De verkoping vond plaats in het Jeugd- gebouw aan de Ooievaarshorsterweg te Leusden-Zuid. Het is opmerkelijk zo'n belangstel ling als er momenteel is voor dit soort verkopingen Was het een tijd lang zó. dat de ouderwetse bazar niet meer in de mode was, op het ogen blik gróéit de belangstelling voor beur sen met tweede hands kleding, verko pingen. waar rondgesnuffeld kan wor den en dergelijke, elk jaar Het is of men de sfeer en de gezelligheid, die er van dit soort niet-professionele opzetten uitgaat, weer gaat waarderen, er haast nostalgisch naar terugver langt Ook kan het zijn dat het leven zó duur is geworden dat iedereen blij is, als hij eens tegen een lage prijs iets leuks op de kop kan tikken Hoe het ook zij, het was vrijdag middag en - avond een drukte van be lang bij de dames van „Tryfosa'' Er was van alles te koop plantjes, handwerkjes, huishoudelijke artikelen, bijbelse wenskaarten, religieuse boe ken. gewijde en stemmige grammo foonplaten. beklede vaasjes, handbe schilderde closetrolhouders. lucifers- standaards. houders voor koffiefilters, beschilderde lepels om iets aan te hangen Er werd ook van alles verloot een radio, een grote beer. taarten, fruit- bakken. een handgemaakt kussen, spreien, geborduurdeontbijtlakens,be kers. een herenhorloge, eenijsemmer, een puzzel. Door een lootje van f.1,-- of f 0,50 te kopen, of door he naam te plaatsen in vakjes, die genummerd waren van 1 tot 50 dong je mee naar deze prijzen Het wemelde ook van de spelletjes waaraan je mee kon doen sjoelen fleswerpen, het gewicht van een enorm krentenbrood raden, enzovoorts. De stemming zat er. zowel 's mid dags als 's avonds geweldig in, en de dames van ..Trvfosa waren dan ook erg tevreden met het resultaat van hun verkoping Het resultaat was fantastisch. Teza men met de vóórverkoop, die het he le jaar door had plaats gevonden. Ie jaar door had plaatsgevonden, bracht de verkoping ten bate van de zending maar liefst f 9 409.31 op. Dit bedrag is de bruto-opbrengst. De eerste prijs, een geheel niet de handvervaardigde witte sprei, ging naar Al ie Verwey. De tweede prijs, een ge- lKuduurde wandversiering, kwam te recht bij Jannv Lagerwey. De derde prijs, een plank met zes drinkbekers, ging naar de familie Van Beek uit Amersfoort De dames van Tryfosa kunnen terugzien op een zeer geslaagd eve nement. en de organisatrices kunnen trots zijn op het resultaat van al hot werk dat ze belangeloos verzetten ACHTERVELD - Zaterdagmiddag |tussen 14.30 en 17.00 uur vond de re pt ie plaats in verband met het 40- iig jubileum van de Achterveldse uziekvereniging DWS. Tijdens deze eptie werden twee jubilarissen ge- jldigd. eén voor zijn 40-jarig lid - jjtschap en één voor zijn 25-jarig jnuatschap De receptie werd gehouden in de ute zaal van Ons Gebouw Reeds ut na de aanvang van de receptie is de zaal vrijwel geheel gevuld met hoofdzaak Achtervelders. die hun jziekvereniging kwamen feliciteren. >t bestuur van de vereniging kwam ast handen te kort om alle hand ukken in ontvangst ie nemen Tij - ns deze receptie kwam de verras- ig van de middag, gebracht door ertien oud-leden van DWS De re- ptie was ongeveer een half uur be toen deze oud-leden van D.W S rafgegaan door Herman Huppel- olen en gevolgd door G. Blom met vaandel van D W.S een vrolijke rs spelend, het gebouw binnenkwa- n De spelende oud-leden waren an Visser. Cees Blorn, johan van Wim van Dijk. Piet van Dijk, k Wouters. Ko Huppelschoten, Henk Jan Huppelschoten, J. Kleinveld R Kerkhof onder leiding van de r G Wijntjes en zij brachten de derende vereniging een serenade klonk als een klok. 'a het beëindigen van de serenade d de jubilerende vereniging door man Huppelschoten namens deoud- v toegesproken. Hij feliciteerde S. namens de oud-leden Er wa ren oud-leden bij die tot voor tien jaar terug nog lid waren van D W S. Men had op deze manier DWS een leuke verrassing willen brengen, die zeker geslaaagd was Hij hoopte dat deze 40 jaar, die steeds in het teken had gestaan van muziek voor de gehele dorpsgemeen schap. zeker een stimulans zal zijn om ook het 50-jarig jubileum te kunnen vieren. De repetities, die waren gehouden in de voormalige werkplaats van Huppel schoten, waren goed gelukt en er was kennelijk niets van uitgelekt Namens de spelende oud-leden bood Huppelscho ten een enveloppe met inhoud aan Hij wenste allen een hele prettige mid dag en hoopte op een tot ziens. De oud-leden speelden hierna nog het „Lang zullen ze leven", dat door alle aanwezigen uit volle borst werd meegezongen. Hierna nam de voorzitter van D.W.S het woord. Hij riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe. waarbij in het bijzonder de voorzitter van de bond, de heer Habes, de heer Van Zandbrink als loco-burgemeester en andere ver tegenwoordigers van de gemeente Leus den, de vertegenwoordigers van de plaatselijke verenigingen en muziek verenigingen uit de omgeving en zeker met te vergeten volgens de heer Wou ters ons eigen D W.S. met muzikan ten. majorettes en tamboers. Hij dank te de heer Huppelschoten voor de zeer grote verrassing onder de leiding van de heer Wijntjes. Hij was zeer ver- heued zoveel oud-leden van D W.S. te mogen begroeten, waarbij hij enkelen slechts kende van foto's. Hij vond het een eer dit 40-jarig jubileum op ge paste wijze met de dorpsgemeenschap te mogen vieren. Tevens dankte hij de dorpsgemeenschap en enkele buiten Achterveld wonenden, nogmaals voorde grote steun die was ondervonden bij het aanschaffen van de nieuwe unifor men. Na de heer Wouters werd het woord gevoerd door de voorzitter van de Aartsdiocesane bond en tevens verte genwoordiger van de Federatie van R K muziekgezelschappen, de heer Ha bes De heer Habes voelde er volgens hem niet erg veel voor om in deze gezellige bijeenzijnde gemeenschap erg officieel te doen Hij stelde het erg op prijs om tweemaal in één week in Achterveld te mogen zijn Eerst ter bijwoning van het muziekconcours en nu op de receptie van de jubileren de vereniging. Na eerst de jubilerende vereniging van harte te hebben gefe liciteerd dankte hij D.W.S. nogmaals voor de voortreffelijke organisatie van het de week tevoren gehouden muziek afdeling probeer nog méér te berei ken U hebt nu nieuwe uniformen, ik zou zeggen, houdt alles nieuw ook uw contact met de dorpsgemeenschap". Namens de Aartsdiocesane bond bood de heer Habes een vaandel-insigne aan Hierna richtte hij het woord tot Dorus Huppelschoten die hij feliciteer de met het 40-jarig lidmaatschap van deze vereniging. Namens de Federatie van Muziekverenigingen bood hij de heer Huppelschoten een gouden insig ne voor het 40-jang lidmaatschap aan en wenste hem nog vele plezierige jaren bij D W.S. concours Ook dankte hij nogmaals de pastoor en het kerkbestuur voor het afsraan van de kerk Hieruit bleek, het bijzonder functioneel zijn van de kerk, die niet alleen voor de kerkdien sten, maar ook voor zoiets als vori ge week had plaatsgevonden geschikt was „Feestvierende gemeenschap van Achterveld namens de bond en de Fe deratie van harte gefeliciteerd. Schoor voetend is men begonnen, maar men heelt toch steeds een grotere hoogte kunnen bereiken Ook is er een onder linge vriendschap onder de leden en een goed harmonisch contact met de bevolking. U speelt nu in de eerste zo geslaagde weekend, met concours en presentatie van uw nieuwe uniformen reeds enige malen het woord tot u hebt mogen richten, sta ik thans voor u in verband met het heugelijke feit, dat u vandaag uw veertigjarig bestaat her denkt" Daar de burgemeester niet aanwezig kon zijn wegens zijn verblijf in het buitenland bracht de heer Van Zand brink de persoonlijke gelukwensen van

Leusder Krant | 1975 | | pagina 5