Ponyclub Nimmerdor werkt met vier trainers limmerdor had pech i Uddel Roda (zat.) toonde haar Roda-gelijk tegen dames speelden Hoogland ware kracht met inzet 30 jaar Nimmerdor Roda'46 LEUSDEN/CENTRUM - Op 5 oktober 1945, de kruitdampen van de laatste wereldoorlog wa ren nog maar net opgetrokken, kwam een 16-tal paardesportlief- hebbers op de boerderij van Aart v.d. Pol aan de Amersfoortse Heiligenbergerweg bijeen om een ruitersportvereniging in het le ven te roepen. De heer H. Bou- man uit Nijkerk, een erkende ex pert op hippisch gebied, ver telde er het een en ander over en nog dezelfde avond werd de landelijke rijvereniging Nim merdor" opgericht. Paarden werden op de boerenbedrijven steeds meer verdrongen door landbouwtractoren en dat bevor derde de ontwikkeling van de paardesport. En zoals de ouden zongen, piepten de jongen en eind 1959 zag ook de pony-club .Nimmerdor" het eerste levens licht Nadat de pony-ruitertjes op 23 november 1974 het 15- jarig bestaan van hun club vier den, heeft inmiddels ook de „gro te" vereniging al weer een mijl paal achter zich Op 5 oktober 1975 bestond de landelijke rij vereniging Nimmerdor 30 jaar. Dat wij daarmee pas nu ko men aandraven ligt aan het feit, dat overmorgen - op zaterdag 8 november - de 30e verjaardag officieel wordt gevierd. De pony club is daarbij uitgenodigd. De paarden en pony's blijven die dag op stal en het hoofdgebeuren van het verjaarsfeest bestaat uit een soort zeskamp op en rond het Nimmerdor-centrum aan de Vlooswijkseweg te Leusden, waarbij de leden qua leeftijd zo gelijk mogelijk worden verdeeld over de diverse ploegen. Een ge mengde jury uit de streek, de provincie en de federatie (dat is de landelijke indeling van de L.R V.-organisatie) zal de te le veren prestaties beoordelen op haar eigen wijze en dat alleen al is de moeite waard. Hoewel de feestelijkheden een betrekkelijk besloten karakter hebben zijn ook andere geïnteresseerde paarde- sportliefhebbers welkom. llDERDAG 6 NOVEMBER 1975 LEUSDER KRANT SPORT en trainers Afd. pupillen: SEC Dl - Roda '46 Dl 0-0 Roda '46 D2 - IJsselm. vogels D2 8-0 Roda '46 D3 - VVZA D3 3-0 Roda '46 D4 - VOP Dl 6-0 VVZA D4 - Roda '46 D5 2-1 Roda '46 D6 - Amf Boys D3 3-0 Limvio D4 - Roda '46 D7 0-2 Roda 46 D8 - Quick D6 3-0 Roda '46 El - IJsselm. vogels El 1-2 Baarn E2 - Roda '46 E2 0-0 IJsselm vogels E3 - Roda '46 E3 0-1 Hoogland E4 - Roda '46 E4 1-0 Quick E6 - Roda '46 E5 0-4 Afd. junioren: Soest A2 - Roda Al 0-0 CJVV A2 - Roda A2 2-0 Roda A3 - APWC A4 3-1 Quick A6 - Roda A4 4-0 B. junioren: Baarn BI - Roda BI 2-0 Roda B4 - KVVA B4 0-0 C- junioren: Roda cl - Hooglanderveen cl 3-1 Roda c2 - Baarn c2 0-5 Roda c3 - Limvio c5 8-2 WEDSTRIJDPROGRAMMA A.S. WEEKEND Roda '46 Dl - KVVA Dl 12 00 u Spakenburg D2 - Roda'46 D2v 11 00 u Quick D3 - Roda '46 D3 v. 11.30 u Soest D3 - Roda '46 D4 v. 12.00 u. Roda '46 D5 - APWC D3 12.00 u. Quick D5 - Roda '46 D6 v. 11 30 u. Roda '46 D7 - Amf BovsD4 12 00 u. Soest D6 - Roda 46 D8 v. 12.00 u. Spakenburg El - Roda'46 Elv. 10.00 u Roda '46 E2 - IJsselm. vogels E2 11 00 u. Roda 46 E3 - Limvio E2 11 00 u. Roda '46 E4 - KVVA E5 11 00 u Roda '46 E5 - Quick E6 13.00 u. A-junioren: VVZ '49 Al - Roda Al v 14 30 u. .EUSDEN/CENTRUM - Wie had 16 r geleden, toen zo tegen het einde C, 1959 een aantal kinderen met zes y's de aanleiding vormden tot de ichting van de ponyclub „Nimmer- kunnen denken dat die onderne- niet alleen nu nog zou bestaan, inmiddels is uitgegroeid tot een de bekendste ponyclubs in Neder- 1? Wellicht alleen Dirk Pries, die enlijk met het idee op de proppen im Dirk Pries, die van het begin af met de kinderen optrok en vrijwel lie 16 jaar hun „trainer" is geweest ewel die betiteling eigenlijk niet be lt in de ruitersport) kreeg al snel er begrip voor zijn plannen en toen aantal pony-ruitertjes zich uit- udde, kreeg hij successievelijk hulp Greet v. d. Pol, Lou Jansenen Yvon- Polak. lit viertal instructeurs en instruc ts (ponyclubleider resp. -leidster Ie officiële benaming) is de feite basis van de grote successen van vrijwel uitsluitend uit jonge Leus- aren bestaande ponyclub „Nimmer- Tot goed begrip van zaken moet weten, dat een „normaal" mens gauw daarmee begint. Dat wil uurlijk niet direct zeggen, dat het tal niet normaal zou zijn, doch jens deskundigen heeft iedere paar- »rt liefhebber een bepaalde afwij- een „tic" zoals ze zelf beweren instrscteurs hebben er minstens Een klein voorbeeldje^ Dat kan. 20 oktober was Yonne's vader noet vast wel eens van hem gehoord ben) jarig en desondanks was zij le avond van die dag aanwezig bij gesprek, dat wij met de Nimmer- -instructeurs hadden, alleen alom- dit gesprek van belang zou kunnen voor haar ponyclub. Maar tic of tic. het blijven aardige mensen bleek wel duidelijk tijdens het trek SHETLANDERS l de beginjaren van de club werd Kien op Shetlandpony's en heel lang ben wij gedacht, dat dat de enige Ée pony s waren De ruitertjes, of beter gezegd de trainers èn de ruitertjes wilden steeds betere pres taties en dat vroeg om beter materiaal Langzaamaan verdween het speel goed" (de Shetlandpony) en kwamen de pony's die thans worden gebruikt voor de dressuurproeven en op de spring concoursen. in de belangstelling Te genover de hoogte van 120 a 125 centimeter, gemeten vanaf de grond tot het hoogste „vaste" punt de schoft, van de Shetlanders staan de maten van de Welsh- en New Forestrassen van nu en die reiken nog wel 20 cm hoger en.meer De maximaal toege laten hoogte bij pony-wedstrijden is 147.3 cm., maar dan heb je ook al bijna een paard Kijk maar eens naar Imonika van Jan v d Berg Maar goed. met de Shetlanders van toen ging het ook niet slecht Nimmer dor reed nogal eens in de prijzen Heel in het begin was dat niet zo n moeilijke opgave, want er waren toen nog maar een paar gelijksoortige ver enigingen en U weet ook, dat in het land der blinden één oog koning is. De Voornruiters uit Vleuten en de Rijnsruiters uit Jutphaas waren oudere ponyclubs maar Nimmerdor was de allereerste, die zich aansloot bij de Federatie van landelijke rijverenigin- gen Dat was al in 1961. Van toen af ontwikkelden de zaken zich sterk en momenteel zijn er alleen al in de provincie Utrecht meer dan 30 clubs De instructeurs hadden inde aanvangs jaren ook heel wat minder te doen dan tegenwoordig Meestal was er maar eens per jaar een echt groot concours en voor de rest moest men het doen met wat onderlinge wedstrijden en een paar krachtmetingen met in de nabijheid bestaande verenigingen. De eerste „trainer" was eigenlijk Gert Timmer, maar hij verhuisde al snel naar elders Wij hebben niet ge vraagd naar de leeftijden van de hui dige instructeurs (er waren zoals U weet ook dames bij en dan doe je zoiets niet) Toch hebben zij ervaring genoeg in de omgang met en de af richting van de pony's en met de bege leiding van de kinderen. Priesbijvoor- beels had als hele kleine jongen (op begrippen een relatief kleine vereniging maar het tekort aan kwantiteit werd dik goedgemaakt door de hoge kwaliteit. Op de Levade van 1966 werd nog gereden op Shetlandpony's maar daarna kwamen de Welsh- en de New Forest rassen meer en meer op de voorgrond. Het belangrijkste onderdeel (dat al thans de meeste punten oplevert) van de kampioenschappen is het figuurrijden met achttallen Daar zijn natuurlijk acht ruiters en amazone's voor nodig, maar voor alle zekerheid (je kunt im mers niet weten) wordt getraind met een tiental Een soort selectie dus. Vlak voor dé wedstrijden wordt met De vier instrukteurs van de ponyclub Nimmerdor. dit moment kan hij maar net door een normale deur) al een eigen Shetlander Greet v d Pol was 10 toen zij er mee begon en de beide anderen waren zeker niet ouder dan een jaar of 12. Elke zaterdagmiddag was ponymiddag en in de zomermaanden werd gereden in de buitenmanege van Aart v. d. Pol aan de Amersfoortse Heiligenberger- weg De ruitertjes kwamen van heinde (het Heet veld) en verre (Lageweg en omgeving) naar de Heiligenbergerweg en vooral voor de laatste groep was het een hele tijd erg gemakkelijk (hoe wel het zo niet mocht) om over de aarden baan, die later de zuidelijke rondweg om Amersfoort zou worden, naar de manege te komen In de win termaanden werd gereden op het toen malige Federatie-centrum aan de Vlooswijkseweg Het aantal leden groeide, de eisen werden strenger en dat maakte dat de instructeurs steeds meer werk kregen Maar het was ook dankbaar werk Ze hielden niet alleen de kinderen leuk bezig, maar ze zagen de prestaties ook omhoog gaan. Vooral bij de provin ciale kampioenschappen speelden de Nimmerdor-ruiterties een zeer voor name rol In 196^.--1*972 en 1974 werd de 2e plaats bereikt en in al de overige jaren kwam Nimmerdor als kampioen uit de strijd De provinciale kampioe nen kwamen daarna uit in het nationale kampioenschap, eerst in Utrecht en de laatste 10 jaar te Apeldoorn in de „Levade" Op 7 Levades was Nimmer dor onder de deelnemers en ook daar speelde onze ponyclub een hoofdrol SELECTIEGROEPJE Dat zijn allemaal ook mooie resul taten voor de instructeurs. De laatste jaren schommelt het ledental vanNim- merdor's ponyclub steeds rond de 25 jongeifs en nrreisjes, in Nederlandse het definitieve achttal ectra getraind,t maar daarvóór met de gehele groep Voordeel daarvan is dat de animo bijt, alle leden wordt gestimuleerd. De jon-^ gelui trekken zich aan elkaar op De besten willen zich handhaven en de y anderen streven omhoog. Wij hebben de club deze zomer nogal eens zien trainen op een weiland aan de Bavoort- seweg. Het was een mooi gezicht en de moeite was zeker niet vergeefs. Be-, halve provinciaal kampioen van Utrecht, werd Nimmerdor in 1975 ook reserve- kampioen van Nederland! Goed werk van de pony's, de ruiters en de ama zones. maar oók van de instructeurs. tDDEL - In het nationale kampioen- p veelzijdigheid voor ponyruiter- lipes van de Koninklijke Federatie Landelijke Rij verenigingen, dat za- iag in Uddel werd georganiseerd, ft de ponyclub van Nimmerdor pech ad. Elke deelnemende vereniging am uit met vier combinaties, waar- i er tenminste drie aan de gestelde en moesten voldoen. Katinka Gunn (bin) en Marianne v. d. Hengel (Skin- hadden kennelijk hun dag niet en zo bleef Nimmerdor met slechts twee ama zones over en net buiten de equipe- prijzen. Het weer was voortreffelijk en de vross, opgebouwd o.l.v. de heer Rui terkamp, was eindelijk eens van het formaat, dat zo'n wedstrijd moet heb ben. Monique Birnie (Sunrise) van Nimmerdor was in dit onderdeel de snelste van de 68 deelnemers. Ook een tweede Nimmerdor- amazone verrichtte een uitstekende prestatie. Dorien Spoel (Bento) was, net als vorig jaar in Rijssen, ook nu weer individueel de beste deelneemster en behaalde met 392,4 punten de hoogste scoren van de dag. Nimmerdor heeft intussen op deze wedstrijd veel geleerd en gaat nu weer met goede moed op weg naar de volgende krachtmeting. Wervelende actie van Gina Greefhors LEUSDEN/CENTRUM - Uit de laat ste drie wedstrijden haalden de Roda- dames 5 van de 6 puntjes en dat is heel wat Ook afgelopen zondag liep het niet slecht bij de roodzwarten, maar Hoogland deed het niet minder De eerste wedstrijdhelft verliep zonder schokkende gebeurtenissen en zonder doelpunten, maar direct na de rust opende Gina Greefhorst voor Roda de score. In de verder gelijkopgaande strijd, die best het aanzien waard was. kreeg Hoogland 10 minuten voor tijd nog de gelegenheid om de eindstand op 1-1 te brengen JUNIOREN BI Als vóórwedstrijd van Baarn 1 - Ro da 1 speelden zondag de B-junioren van de clubs tegen elkaar. Een toch wel goed spelend Roda hield de voor hoede van Baarn tweemaal niet goed in de gaten en door eigenlijk wat onbenullige doelpunten (die overigens ook tellen) kwam de thuisclub met 2-0 voor. Dat gebeurde in de eerste helft Na de hervatting was Roda at- tender en de foutjes van de eerste helft kwamen daarom ook niet meer voor. Roda probeerde nog van alles om de achterstand ongedaan te maken, doch had daarbij geen geluk. „Binnendoor is de kortste weg"(; dacht Gina Greefhorst en even later, scoorde zij het Roda-doelpunt in de- wedstrijd tegen Hoogland Uitslagen Roda (zo)- Baarn 1 - Roda 1 1-0 i Roda 2 - HVC 2 2-1 Roda 3 - Hoogland 3 1-1 Roda 5 - Quick 10 2-1 Limvio 5 - Roda 6 2-7 Roda 7 - Amersf. b. 7 3-1 Roda-dames - Hoogland-dames 1-1 Programma zondag: Roda 1 - ASV'65 1 1430 u. Roda 2-KVVA 3 1130 u.; Amsvorde 3 - Roda 3 1130 u.; Roda 4 - Hoogland 4 11.30 u. Veensche boys 4 - Roda 5 12.00 u. Roda 6 - Hoogland 8 14.30 u. Actief 13 - Roda 7 1230 u. Roda dames - Flinkwijk d. 10.00 u.k Regeren is vooruitzien. In verban^ met dat gezegde volgt hier vast een hint voor de 2e supportersavond op 10 decembei Voor de Roda-jeugd tot en met 12 jaar heeft de club beslag, gelegd op een jeugdfilm van allure Het wordt lachen, gieren, brullen. Voor de oudere jeugd en voor de leden mei, introducé volgt later op de avond ooij een film Welke000 Laten wij. zonder de filmtitel te noemen, voorlopig al leen maar zeggen LOUIS DE FUNES. Dat ziet u Laat ze actief kunnen blij? Succes verzekerd' De supportersclub is ontzettend actief Dat ziet u Laat ze actief kunnen blijven op iedere 2e woensdag van de maand en op andere gelegenheden Nieuwe leden zijö' nog steeds welkom (Aanmelden club-» huis Roda) De voorzitter van de supT portersclub heeft geleerd pas vanaf 100 te tellen Dat is bijna zover. Laat hein dus snel beginnen ERMELO - De mannen van trainer Ruitenberg hebben in Ermelo laten zien waartoe ze in staat zijn. Met een gewel dige inzet ging Roda, direct na het start signaal, enthousiast in het offensief en de enorme aanvalsdrift hield gedurende de gehele eerste helft aan. Roda kreeg daardoor ook de beste kansen. Toch bleef EFC met plotselinge uitvallen ge vaarlijk, maar goed vakmanschap van R. Dekker in het Roda-doel ontnam aan de thuisclub alle mogelijkheden tot sco ren. Henk van Laar reageerde direct op een door EFC cerkeerd teruggespeelde bal en bracht de stand op 0-1. Wat de gastheren ook probeerden om de kan sen te doen keren, het hielp in die eerste helft niet. Altijs was er wel een Roda- verdediger op de juiste plaats om de problemen goed op te lossen. T. de Smalen zou Roda 3 minuten voor het einde op 0-2 gaan brengen, maar het harde schot werd in eerste ïn- Hees Al - Roda A2 v. 14 30 u. Quick A5 - Roda A3 v. 13.15 u. Roda A4 - KVVA A4 15.15 u B-junioren: Roda BI - VVZ '49 BI 15.15 u. Roda B2 - VVZ '49 B2 14 00 u. Amsvorde B2 - Roda B3 v. 13.00 u. Roda B4 - Soest B4 14 00 u C-junioren: Roda Cl - SEC C5 13.00 u. Roda C2 - Quick C4 13.00 u. Vrijdag afmelden vrijdagavond tus sen 7 en 8 uur op tel 033-10691. stantie door de goedspelende EFC- doelman gekeerd Hij kon het leder ech ter niet goed onder controle krijgen en dat was voor de attent meegekomen Sjoerd Heynes voldoende om het kar weitje af te maken, zodat de rust inging met 0-2. Na de hervatting bleven de Ermeloërs proberen de achterstand te verkleinen en eindelijk, in de 27e mi nuut, kregen en grepen ze hun kans. Rado's goalie werd kansloos gepasseerd (1-2). Hierdoor gesterkt ging EFC door en de wedstrijd kreeg een bijzonder spannend karakter, maar Roda hield de zaken voortdurend goed in de hand. De roodzwarten bleven uiterst geconcen treerd en verwaarloosden geen moment de aanval. Henk van Laar had pech bij een overigens leuk hoog balletje over de EFC-keeper heen. De bal kwam precies op de lat en vandaar het veld weer in en ook ditmaal was Sjoerd Heynes ter plaatse om Roda op een vorstelijke 1-3 voorsprong te brengen. Een kwartier voor het einde moest Henk Morren met een blessure het veld verlaten. J. van Barlingen verving hem niet onverdien stelijk, maar ook hij kon niet verhinde ren, dat de Ermeloers kort voor tijd uit een situatie, die veel op buitenspel leek, de eindstand op 2-3 brachten. Scheids rechter Bitterling floot uitstekend en ook hij had een prettige middag. A.s. zaterdag ontvangt Roda het Ederveense Advendo (aanvang 14.45 uur) en dat zou wel eens een zeer aantrekkelijk kijkspel kunnen worden. Zeker wan neer Roda speelt met de inzet als tegen EFC werd getoond. Uitslagen Roda (zat): EFC '58 - Roda '46 2-3 Hierden 3 - Roda 3 5-1 Hulshorst 4 - Roda 4 1-3 Programma zaterdag: Roda 1 - Advendo 1 14.45 u. Stroe - Roda 2 12.45 u. Roda 3 - Hees 3 12.45 u. Roda 4 - Scherpenzeel 4 12.45 u. Roda 5 - Woudenberg 5 14.45 u. Stroe - Roda 6 10.00 u. LEUSDEN/CENTRUM - Denkt u nog even aan de eerste gezelligheidsavond, die de Supportersclub Roda'46 op woens dag 12 november in het clubhuis houdt De aanvang is om 20.00 uur en hoe wel deze avond in eerste instantie bedoeld is voor de leden, zijn ook niet-leden van harte welkom. Uw echt genote. uw verloofde, uw meisje of wie dan ook mag met u meekomen. Maar kijk ook eens bij u in de straat ol in direkte omgeving. Mocht daar soms iemand wonen, die zich wat een zaam voelt of die zich niet zo gemak kelijk aansluit. Neem ook die mensen mee. want het wordt een echt gezel lige avond »A H 11 .c

Leusder Krant | 1975 | | pagina 13