1FlliLlMI he Streetfighter" in Grand iderhoudende vechtfilm pn van Spaendonck wil groot [emengd koor in Leusden KAPPER Alias Berger met „Linke liedjes" Postduiven- expositie in „De Til" [IE DOET ER MEE? Eendracht en de Sint Dichter-filmer Pasolini: een in memoriam I EN TEN SLOTTE IDAG 6 NOVEMBER 1975 LEUSDER KRANT 17 waarscnuwmgals uw auto voetje-van-de-vloer gaat doen op de Groene Zoom, rijdt u met via een verkeersdrempel een woonwijk binnen maar dan zijn de reconstructiewerkzaamheden op het kruispunt met de Burgemeester de Beaufortweg uitgevoerd Het zal u met vandaag of morgen gebeuren want de wethouder heeft gezegd dat de verkeersgeleidende bobbels met de meeste spoed aangelegd zullen worden. Dat zei hij indertijd ook van de verkeerslichten op de Hetligenbergweg en de palen daar voor liggen nog steeds in het natte gras op een enthousiaste monteur te wachten Maar dit terzijde voor meneer Wouters. Een ander probleem is nijpender, de kapper heeft zijn zaakje gesloten. Dat is jammer en onbegrijpelijk Jammer omdat ik de parfumeriesigarenwinkel en kapperszaak altijd als een niet te scheiden drie-eenheid heb gezien. Jammer ook omdat een oude Hamerveldse zaak aan de Hamersveldseweg weer verdwijnt. Jammer ook omdat ik heb horen fluisteren dat er een filiaal van een reisbureau voor in de plaats komt. Dat is toch weer een stuk minder ambachtelijk. HoewelSpanje „Mes goed meneer Maar het is ook onbegrijpelijk. Jarenlang hebben kappers maar een krap belegde boterham kunnen verdienen. U weet hoe dat komt opkomst van Beatles, Stones en meer van dat langharige volk. En wie heeft er toen niet tot de epigonen behoord en liet zijn manen wapperen? Slechte tijden voor de kappers en meer dan één gaf de schaar aan Maarten. Maar de zeven magere jaren lijken voorbij te zijn. Dat zegt althans mijn eigen kapper, die ik jongstleden zaterdag met een bezoek vereerde. Ik ga al sinds jaar en dag naar hem en hij constateerde dat ik tengewoordig vaker kwam dan vroeger. Maar dat is niks vreemd, hoor", stelde hij me gerust; „het haar wordt weer korter. Vorig jaar had ik aan één zo'n zak ruim genoeg om het geknipte haar van één week in kwijt te raken. Nu zit ik op ruim anderhalve zak Ze laten er gewoon meer afhalen". Ik was wel ingenomen met dit gesprek, want dan hoefde ik in ieder geval niet over mijn studie te praten. Drie jaar lang heb ik geprobeerd om de coiffeur er van te overtuigen dat ik niet studeer, maar bij een krant werk. Toen hij een half jaar geleden vroeg, hoe het met de studie ging heb ik het opgegeven Ik heb gezegd dat het heel goed ging. Mijn kapper had de oorzaak van deze kentering wederom in de popwereld gesignaleerd. „Ik weet niet hoe die mannen allemaal heten, maar je moet er maar eens op letten. D'r zijn er heel veel, die aan hun haar hebben laten knippen. Kort van boven, wat lang aan de kanten is heel in op dit moment. Kijk, dat is nou leuk voor ons. Dat zijn kapseltjes, die ze thuis niet zo een, twee, drie voor elkaar krijgen Dat is werk voor de kapper. Daar zijn wij weer goed mee", aldus de kapper. Onderwijl knipte hij er lustig op los en toen ik mijn bril weer opzette, bleek hij mijn kapsel geheel aan de eisen des tijds te hebben aangepast. Zeventwintig inclusief. En dat begrijp ik dus niet. Dat de Leusdense barbier er nu mee kapt, nu er juist weer meer ter knipping wordt aangeboden. Hij zal het niet meer meemaken. In plaats van lotionnetjes gaan er straks geheel verzorgde retourtjes Ibiza over de toonbank. Ook goede handel waarschijnlijk. K. PROLONGATIES Wijlen Pasolim's ,,1001 nacht" gaat in Studio G de derde week in. Het is het derde deel van een erotisch getint drieluik. Pasolini, die afgelopen week end vermoord werd gevonden inde bad plaats Ostia bij Rome, stond bekend als een uitstekend filmer, een dichter en een marxist. Een man, die politiek sterk was geëngageerd, anti-fascis tisch en met een eigen kijk op de we reld van vandaag. De erotische films - zijn laatste - waarvan ,,1001 nacht" de derde is, deden hem geen goed bij het publiek dat hem meende te kennen, maar hij zelf zei onlangs, dat hij ge tracht heeft de verhalen van toen zo puur mogelijk te filmen ,,En dat is moeilijker dan een politieke film (zie ook elders in deze rubriek). Studio G - derde week - 18 jaar Louis de Funès laat het publiek weer schater- en glimlachen in Cine ma 1, waar nu voor de derde week de film Paniek in het Grand Restau rant" draait Voor jong en oud uit stekend filmvermaak. Alle leeftijden. ,,Emmanuelle" blijft de Amersfoor- ters „strelen". Sylvia Kristel blijkt voldoende aantrekkingskracht te heb ben om het nog een week vol te houden. Cinema 2-18 jaar. „Dr Pulder zaait papavers" ver huisde van Grand naar Euro Cinema. Deze voortreffelijke film van Bert Haanstra kreeg aanvankelijk merk waardig genoeg niet die waardering van het publiek, die het verdiende. Toch is dat een misvatting van de echte filmliefhebber, die door ,,Dr. Pulder" niet te gaan zien, zichzelf tekort doet. In Euro Cinema - 14 jaar. NIEUW In het City Theater, de bioscoop met de meeste mokerslagen en de mooiste meisjes op het witte doek, draait deze week in haar weekpro- gramma een Chinese vechtfilm ,,De mokervuist van Shanghai Joe" Zo'n film is niet zo geschikt voor kleu ters en peuters en daarom moet je er in ieder geval 18 voor zijn. Maar dan mag je ook Deze week in City - 18 jaar NACHTVOORSTELLINGEN In Cinema 1 kan men vanavond (vrij dagavond) om twaalf uur precies de eerste van de zes morele vertellingen van regisseur Eric Rohmer bekijken, ,,Mijn nacht bij Maud" (Ma nuit chez Alias Berger: „Linke lied jes", uitgebracht door de platenmaatschappij Ariola Eurodisc Benelux te Haar lem op Ariola 89 247 XOT. In goed stereo. Het nummer Veenhuizen", de Nederlandse versie van Johnny Casli ..San Quentinheeft het enige tijd goed gedaan op de Ne derlandse radiostations. Het werd geschreven door ene Toon J en werd vertolkt door Alias Berger, een Helmondse troubadour. Voor me ligt nu de elpee „Linke lied jes" vertolkt door Alias Berger en geschreven door Toon J., een man. die teksten maakte enkom- poneerde in zijn vrije tijd, maar als ber oep werk deed. dat het daglicht niet kon verdragen. Van daar de titel- „Linke liedjes' Luisterliedjes, die hoofdzakelijk gaan over de zelfkant van het Nederlandse bestaan. Toon J. schopt daarbij niet tegen de be staande orde. Het zijn gewoon ongecompliceerde liedjes over een bepaalde kant van het leven, de zelfkant zou je het kunnen noe men Persoonlijk vind ik het geen gekke plaat Naast die van Johnny Casli hoor je allerlei sounds, tot een tango toe Gevarieerd in muziek dus en dat is een plus punt De teksten zijn goed. ook al zijn het geen literaire hoog vliegers maar dat verwacht je ook niet van linke liedjes. Een aanrader voor de liefhebbers van puur volks-entertainment Met teksten op de binnenhoes: Bert Vos Alias Berger LEUSDEN/CENTRUM - Deac tieve vereniging van postduiven- houders „Leusden" blijft ook in het stille seizoen (nu er geen wedvluchten worden gehouden) aan de weg timmeren. De nog steeds in ledental groeiende ver eniging gaat op 28 en 29 novem ber a.s. een grote postduiven- tentoonstelling houden in de Til aan de Hamesveldseweg. Vol gens de opzet worden maximaal 200 duiven en doffers geshowd. De expositie is voor het publiek geopend op vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. rt Vos ISFOORT - Ik kan me voor hêt Grand Theatre betéTe films voorsteltenr" ls men bedenkt, dat het Grand Theatre toch ergens nog een familie- maar wie van een stevig robbertje vechten houdt èn een fan is van Charles Bronson, die moet niet verzuimen deze week een bezoek te aan Grand. Want daar draait dan „The Streetfighter" van regisseur Hill, onder andere scenarioschrijver van „The Getaway". Het is zijn ilm als regisseur en het is geen slecht produkt wat hij afleverde. Dat is e laatste plaats te danken aan Charles Bronson, de man, die in de meeste aann hij speelt (goede en slechte) alle aandacht voor zich opeist. Het speelt zich af in het New Orleans van de jaren dertig. Het handelt over ;ale manier van gokken vis straatgevechten. Chaney (Charles Bronson) echtjas, die opeens in de straten van New Orleans opduikt en jammer genoeg kende men hem toen nog niet goed, wat menigeen een aardige duit kostte. Kortom: Bronson maakt het wel. Hij komt in kontakt met z'n manager Speed {gespeeld door James Copburn), een handige kerel, die echter door zijn mani pulaties in handen van gangsters terecht komt. En natuurlijk wil Chaney alleen op een eerlijke manier zijn brood verdienen. „The Streetfighter" is niet direkt een toppunt van kwalitatief filmen, maar als eersteling van Hill voldoende om van begin tot het eind te amuseren. Copburn is goed op dreef en dat kan ook gezegd worden van Charles Bronson, die in deze rol trouwens natuurlijk zijn figuur en zijn gezicht mee heeft en daarmee alléén al indruk maakt in de straten van New Orleans. Maar nogmaals, wel in de eerste plaats voor de liefhebbers van een stevig robbertje vechten, zij het dan tegen de achtergrond van een historische tijd. Eerste week - Grand Theatre - 14 jaar. TONEEL GRAND THEATRE Maandag 17 november, Willy Walden en piet Muyselaar in: „Waar blijft de tijd II' aanvang 20.15 uur. VERWACHT IN HET GRAND THEATRE LEUSDEN - Wie de toneel vereniging Eendracht uit Leus- |den wil steunen - en u weet dat deze vereniging alle steun best kan gebruiken - kan dat doen door gewoon donateur te worden (en dat is nooit weg), maar het kan ook door een Sint Nicolaas met Zwarte Piet bij u thuis te bestellen De toneelvereniging is in staat om een goede kreatie af te leveren, dus wat let u?Veel plezier voor de kinderen en u helpt er de vereniging mee. Inlichtingen 03496-2235 (me vrouw Boogmans) (Van de filmredaktie) Zondag is de regisseur Pier Paolo Pasolini in de badplaats Ostia bij Rome door een zeven tienjarige jongen vermoord. Een klein bericht op de voorpagina waard, maar voor cinefielen be tekent deze moord meer dan alleen maar een bericht. Paso lini immers is één van de beste Italiaanse filmers. Men noemde hem marxist, een man, die de christelijke opvattingen steeds heeft trachten te toetsen aan realiteiten in onze huidige maat schappij. Zijn films zijn vaak gedichten in beeldvorm, waarin hij zijn gedachten over de wereld neerlegt, ter diskussie stelt. Deze filmische konfrontatie met de normen van de hedendaagse maat schappij leverde hem tal van konflikten op. Konflikten met de R.K. Kerk, met de Italiaanse staat. (Een voorbeeld hiervan was zijn firn „Teorama", die verguisd en bejubeld werd, maar in Italië nooit in volledige versie heeft gedraaid). De laatste jaren was Pasolini van de „politiek ge- engageerde" film overgestapt naar de pure verfilming van ver halen uit vroegere tijden. Zoals hij onlangs in een interview ver klaarde: „veel moeilijker dan het maken van een politieke film". Juist die verandering van onder werp heeft de woede gewekt van zijn aanhangers, die hem ver weten gezwicht te zijn voor de commercie. In Amersfoort kan men in Studio G zijn film „1001 nacht" zien, z'n laatste. Van zijn nieuwste film, „120 dagen Sodo- ma" werden medio dit jaar de negatieven uit een kluis gestolen. Pasolini, een man met een enor me zeggingskracht, een filmisch dichter. Het eigen evangelie, dat hij in zijn films uitdroeg, blijft gelukkig bestaan, voor de rest valt een stilte èn een vacuum, dat moeilijk zal zijn op te vullen. In dit licht bezien zal men „1001 nacht" deze week in Studio G in Amersfoort wellicht toch als een soort afscheid kunnen bezien. V. AMERSFOORT - Filmagenda voor de speelweek van donderdag 6 tot en met woensdag 12 november 1975. GRAND THEATRE „The Streetfighter", 14 jaar. Aan vang: zaterdag 2 00-6.45-9.15 uur; zondag 1.45-4 15-6.45-9.15 uur; ove rige dagen 2.00-8 00 uur. STUDIO G „1001 nacht", 18 jaar Aanvang zondag 2.15-4.30-7 00-9 30uur,ove rige dagen 2.15-7 00-9.30 uur. CTNEMA 1 „Paniek in het Grand Restaurant", a l Aanvang zaterdag en woensdag 7 00-9.30 uur; zondag 2.00-4 30-7.00 -9.30 uur; overige dagen 2.00-7.00- 9 30 uur CINEMA 2 „Emmanuelle", 18 jaar. Aanvang: zondag 1.45-4.00-6.30-9.00 uur; ove rige dogen 1 45-6.30-9 00 uur. EURO CINEMA „Dr Pulder zaait papavers", 14 jaar Aanvang vrijdag en zaterdag 1 45-4.15-6 45-9 15 uur, overigeda- gen 11.15-1.45-4 15-6 45-9 15 uur CITY THEATER Vrijdag t/m woensdag. „De moker vuist van Shanghai Joe", 18 jaar. Aanvang zaterdag 2.00-6 45-9.15 uur. zondag 2 00-4.15-6 45-9.15 uur, overige dagen 2 00-8.00 uur. DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER „De onoverwinnelijke zeven", Aan vang: 2 00-8 00 uur. NACHTVOORSTELLINGEN CINEMA 1 „Mijn nacht bij Maud", 14 jaar. Aanvang: vrijdagavond 24.00 uur. CINEMA 2 „Wat zien ik", 18 jaar. Aanvang: vrijdagavond 24 00 uur CITY THEATER In de late sex shou „Poesjes die men pakken kan", 18 jaar. Aanvang: vrijdagavond 23.00 uur. „Theatre of blood", 18 jaar. Aan vang: zaterdagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING CINEMA 1 Zaterdag- en woensdagmiddag, half twee (1 30 uur): „Uit Hollywoods lachfabriek" a.l. KLEUTERTJE KIJK EENS EURO CINEMA Vrijdag- en zaterdagmorgen, half elf (10 30 uur). „Pippi Langkous" a.l Geheel Nederlands gesproken. Ad viesleeftijd vanaf 4 jaar. „Plppi Langkous" - voor de kinderen. GRAND THEATRE Van donderdag 13 november af, slechts 4 weken „Earthquake" met sensurround. (U weet wel: trillen in uw stoel!) GRAND THEATRE Van donderdag 11 december af, het grootste Franse sukses na Emmanu elle: „Histoire D O' Voor al deze Amersfoortse biosco pen kunt u telefonisch plaats bespre ken onder het centrale nummer 33655 U kunt één of meerdere dagen voor uit bespreken (geopend van 10.00 uur 's morgens tot 18 00 uur 's avonds). k'CERS EN ZANGERESSEN (VRAAGD ,EÜSDEN - Jan v. Spaendonck repetitor van de Neder- Opera-stichting te Am- dam. en dirigent van de Chr. itoriumvereniging „LausDeo" ieist, wil in Leusden een ge- igd koor oprichten, waarbij wat het ledenaanbod betreft de wijde omgeving meetelt, ra de heer Van Spaendonck loende aanmeldingen heeft wil een contactavond organiseren, Srbij dan tevens een bestuur izen zal worden. [ennis van het notenschrift liet vereist. Ook hoeft men over uitzonderlijke stem- ïteiten te beschikken. Hoofd- is enthousiasme voor en jier in het zingen. Wie zich lanmelden voor dit gemeng- ior in oprichting, kan te- bij Jan van Spaendonck, ifier 27 te Leusden-Centrum, 03496-1993 of bij E. v.d. e, Melafier 14, te Leusden- [rum, tel. 03496-1556. Dit is het koor in Zeist. Iets ?0nclk„ 0°k &raag in Leusen wil- dergelijks zou Jan van Spaen- en ie doe* er mee. „Aardkwak", bin Maud). Met in de hoofdrollen Jean Louis Trintignant en Francoise Fabian Het is een intellectueel gemaakte film over een driehoeksverhouding van deze Franse nouvelle vague-filmer. Met uit stekend spel van Trintignant en Fabian. Voor de liefhebbers. 14 jaar. (Oh ja, een sexfilm is het niet, houdt u daar rekening mee?). In Cinema 2 kan men „Wat zien ik" nog eens bewonderen in het kader van een Nederlandse speelfilm-cyclus. Met Ronnie Bierman, Sylvia de Leur en (schrijver) Albert Mol in de hoofdrol len. Aardig amusement voor de vrijdag nacht, 18 jaar In de late sex show van het City Theater is het de beurt aan regisseur Franz Marischka (de uitvinder van de Tiroler sex), die ditmaal zijn camera in het woelige, lustige liefdesleven van een mijnwerkers-maatschappij laat duiken. En dat levert natuurlijk weer voldoende „lustige" tafereeltjes op van meestal geklede mannen, die deson danks verwoede pogingen doen om - met gevoel voor humor- de vrouwtjes te pakken. Wie dit filmisch wonder wil zien, dient daarover vanavond om elf uur in City present te zijn. Zaterdagavond in het City Theater in de nachtvoorstelling weer eens een lekkere horror-film. In verhouding tot de sex- en vechtliefhebbers, komen de aanbidders van de horror eigenlijk min der goed aan hun trekken Daarom voor hen zaterdagavond „Theatre of blood", natuurlijk met de onverwoestbare Vin cent Price in de hoofdrol, ditmaal bij gestaan door Diana Rigg, de actrice, die eens furore maakte als partner van Patrick McNee in „De wrekers" Je moet ervan houden, maar „Theatre of blood" is gewoon een film om lekker bij te griezelen. 18 jaar. KINDERVOORSTELLINGEN Zaterdag- en woensdagmiddag kunnen de kinderen weer terecht in Cinema 1. inkort in Grand waar diep in de oude filmdoos is ge graaid voorde lachfilm-compilatie „Uit Hollywood's lachfabriek", onder meer met Laurel en Hardy. Schateren, brul len, gieren, want je kunt zeggen wat je zeggen wilt, de oudjes van de cinema tografie doen het nog steeds best en zijn eigenlijk maar zelden geëvenaard in hun genre Voor jong en oud. Half twee. Alle leeftijden. KLEUTERTJE KIJK EENS Het experiment van Jogchems Theaters „Kleutertje kijk eens" in het Euro Cinema-theater heeft succes. Veel ouders brengen inderdaad hunkinderen vrijdag- of zaterdagmorgen om half elf naar Euro Cinema om zelf iets anders te kunnen doen. Een beste kinder-oppas, zou je kunnen zeggen. Deze week is het de beurt aan „Pippi Langkous" om de kinderen te vermaken. De direktie ad viseert wel een minimum leeftijd van vier jaar Geheel Nederlands gespro ken. BINNENKORT TE VERWACHTEN De inmiddels befaamd geworden film „Aardkwak" (Earthquake) zal vanaf donderdag 13 november voor slechts vier weken in het Grand Theatre te zien zijn, compleet met de veelgenoemde sensurround, of zoals men zegt „u trilt mee in uw stoel" De kans dat het pla fond van het theater naar beneden komt is niet groot, maar je weet maar nooit Vanaf donderdag 11 december kan Amersfoort genieten van Just Jeackin's nieuwste sexfilm „L'Histoired'0",die in Frankrijk een enorm succes is. De maker van „Emmanuelle" weet blijk baar het goede recept voor een sex film. De film gaat in het Grand Theatre in première „Ma nuit chez Maud", van Eric Rohmer Gerard heeft zich een keuken aange schaft. Gekregen eigenlijk, m ruil voor vijf keer reclame-maken voor dat merk keuken. Wie Gerard nog kent uit de tijd, dat hij fiks kontroversioneel politiek en geëngageerd cabaret bedreef (en dat is nog niet eens zo lang geleden) heeft zich met mij wellicht verbaasd over de spon tane verandering, die zich bij Gerard heeft voltrokken Zingen over „mooie zomersen zo. Die keuken bevestigt alleen maar mijn vermoeden. Wat an deren reeds met lichte ingehouden ver bittering konstateerden, is gewoon een feitGerard Cox is een salonsocialist geworden. Het feit van die keuken was onder-' werp van het twistgesprek met Neer- lands Hoop. Gerard was duidelijk woe dend na de nogal felle aantijgingen van het edele tweetal. Op de vraag van de interviewer of de VARA moest blijven bestaan, gaf hij een antwoord als: „dat zal mij een zorg zijn." „Ach Gerard, laat de VARA nou," was het verzoek van de interviewer. Kloos was er ook en samen zongen ze de internationale. Be halve Gerard, die zong niet mee. Die dacht aan zijn keuken. Terwijl Bram en Freek met ingehouden schaterlach dat rooie lied trachtten over te dragen En Kloos wordt ook een dagl.e ouder, heb ik gezien. Televisie, toch mooi om naar te kijken, zo nu en dan. V. zaterdagavond televisie nu en dan doe je dat Niet ndat de TV-programma's lig daartoe uitnodigen, d eigenlijk geen zin in een 1 spel of een gesprek en dan Pc knop maar eens om. De iJT bezig feest te vieren en de toekennende, gebeurt dat altijd neraden onder elkaar"-sfeer, |op televisie overkomt als een l&e naar vroegere glorieda- 1 de muzikale bedrijven door enkele flitsen getoond uit mmma's van die dag en ik gallend twistgesprek tussen Nge en Gerard Cox. jen die jongens allemaal bo- ïoofd - laten we wel wezen - rdspant van dit stel toch wel kebt het misschien gelezen:

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17