Echtpaar De Kruyff-Budding 55 jaar getrouwd Sfeervolle oogstdank- viering van ABTB Raadsleden verrast door benoeming direkteur Wagenda STlêusden 's Avonds vrijwel niet verlicht Ros Beyaart wordt niet verkocht JEUGDRAAD KOMT BIJEEN Diskussie-avond Jeugdraad Heelvelderweg Ledenvergadering van de KP0 Losse verkoop Leusder Krant Geen krant ontvangen? )ONDERDAG 6 NOVEMBER 1975 LEUSDER KRANT (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een kop op de voor pagina van de Leusder Krant van vo rige week meldde, dat het kerkbes tuur de verkoop van 't Ros Beyaart zou overwegen. Ten onrechte. Zoals degenen, die het artikel dat er onder stond, hebben gelezen, ongetwijfeld geconstateerd hebben is het kerk bestuur juist helemaal niet van plan om het gebouw aan de Hamersveld- seweg te verkopen. Men wil het ge bouw, zoals gebruikelijk, weer gaan verhuren. Kortom: een minder hel der ogenblik van onze koppenma ker. Waarvoor onze verontschuldi gingen. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3 S.V Bookstores. Torenakkerweg 16. De heer W. J. Schut. Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden. Burg. Buiningpark Manegeen Taveerne. „De Klaveet", Postweg 1. Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. Leusden-Z_- Luitjens Supermarkt, Pr, Irenelaan 9 ftOEMEENTE ACHTERVELD - Vrijdag 7 november: bibliotheek 19-20 uur Vrijdag 7 november: klaverjassen in De Hessenkar 20.00 uur. Zaterdag 8 november: Ons Gebouw Prinsenbal Puupekoppen 20 00 uur Zondag 9 november: bibliotheek van 10 30-12.00 uur Maandag 4 november: klaverjassen voor leden en donateurs S.V. Achter veld, kantine aanvang 20.00 uur LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 6 november: ..deTil" Film avond Aanvang 20.00 uur. Donderdag 6 november: ,,de Mof", algemene ledenvergadering V.V.D. afd Leusden, 20.00 uur Vrijdag 7 november: ,,de Til" Spel- avond voor de hobbyclub de Til is normaal om 19 00 uur open. Zaterdag 8 november: ,,de Til" 20.00 uur Disco-dansen Zaterdag 8 november: .Roda clubge bouw" 20.00 uur Openingsavond kar- navalsseizoen ,,de Gouden Klomp" Zondag 9 november ,,deTil"Spelmid- dag voor kinderen van lOt/m 13 jaar. Aanvang 14 30 uur. Entree f0,50 Zaterdag 8 november: Dines dansant in rest ..Oud Leusden", Vloos- wijkseweg Bij kaarslicht. Aanvang 20 00 uur Zaterdag 8 november: In het Roda-clubgebouw (aanvang 20 00 uur) openingsavond karnavals- seizoen De Gouden KIoitid Zondag 9 novemoer: Leusden-Zuid. 15-17 uur. middag in t Trefpunt voor de jeugd van 12-16 jaar. Toe gang 50 cent Maandag 10 november: 20 15 uur, bij eenkomst PPR op Gironde 27 Maandag 10 november: ..Marcuskerk" 20.00 uur. Bijeenkomst N.C.V.B le zing over handschrift en karakter Woensdag 12november: ..Marcuskerk" 20.00 uur. Bijeenkomst N.B.P. Donderdag 13 november: ,,de Til" Bingoavond voor iedereen. Aanvang 20.00 uur Zaterdag 15 november: Intocht St. Ni- colaas. Volgende week vermelden we de tijden van deze feestelijke intocht. Zaterdag 15 november: Clubgebouw Blijhof. Instuif-hobbyclub voor kin deren van alle leeftijden. Van 9.30- 12.00 uur Kosten f0,75. Zaterdag 15 november: Oud Papier Aktie Openbare basisscholen. Con tainer van 8-12 uur bij bejaardenwo ningen Asschatterweg Elke donderdag: Clubgebouw Blij hof. Volksdansen voor de jeugd van af 8 jaar Van 16.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur Elke donderdag: UW senioren socië teit. Gezellige middag voor oudere inwoners van Leusden-Centrum in de kantine van de Sporthal in Groen houten Van 14 00-16 30 uur. Elke donderdag: Clubavond klaverjas- club ..Leusden Troef" in café res taurant ..Nieuw Leusden' Vanaf 20 00 uur Elke donderdagmorgen: Van 9.00-10.00 uur. Gezinsverzorging en bejaarden hulp van het Groene Kruis. Gebouw- Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33 Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneslioeve, Hamersveld seweg Vanaf 9 00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: De Til open vanaf 19.00 uur. Hobby club om 18 30 uur Elke dinsdag: Van 18.45 tot 19.45 uur. Jeugdschaken in de Roda-kantine. Om 19.45 uur Schaken voor senio ren in dezelfde kantine Elke zondag ..de Til", open van 10.00- 13 00 uur. JEUGDCLUBS HERV./ GER.JEUGDRAAD In ,,'t Claeverenblad". Hamersveld seweg 102. Maandagavond: Kinderen 8 tot 12 jaar, 18.45-20.00 uur Onder leiding van A. Visser. Parelduiker 11, Leusden- Centrum. Woensdagavond: Kinderen t/m 15 jaar, 19.00-20 30 uur Onder leiding van H. van Dijk, Lamoen 13. Leusden- Centrum Donderdagavond: Jongeren 16 jaar en ouder. 20 00-22 30 uur. Onder leiding van Margreet Spilker. Eikenlaan 50, Lëusden-Centrum, tel. 03496-2708. Zaterdagavond: Jongerensoos. 20.00- 23 00 uur. Onder leiding van Janette Lodders. Bruinhorst 24, Leusden- Centrum. tel. 03496-2127. Hulpdienst De Wetering: Telefoonnum mers 2746. 2249 Parochie Bibliotheek: Hamersveldse weg 55 ('t Ros Beyaart) Uitlening: zaterdag van 14.00-15 00 uur en zondag van 10.00-11 00 uur. LEUSDEN/ZUID Donderdag 6 november: Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Uitlening van 13.00 tot 17.00 uur. Voor volwas senen en jeugd. Arnhemseweg 83 Vrijdag 7 november: Bibliotheek ..De Boekenmolen Uitlening van 19 .00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor vol wassenen Arnhemseweg 83. Zaterdag 8 november. Diner-dansant bij kaarslicht in restauran: .Oud- Leusden" van 19.00 tot 23 00 uur. Vlooswijkseweg 1 Zaterdag 8 november: Eerste dans avond van de PJGU in café-res taurant ,,De Mof" aan de Arn hemseweg. Medewerking van de beatband ..Capricornus" uit Pur- merend. Aanvang 20.00 uur Maandag 10 november: Gezinsverzor ging en bejaardenhulp van het .Groene Kruis" in het wijkgebouw aan de De Roo van Aldewerelt- laan 13 Van 14.00 tot 15.00 uur Dinsdag 11 november: U.V.V Senio ren Sociëteit Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leus- den-Zuid in het klubgebouw van ,,Roda" aan de Bavoortseweg van 14 00 tot 16.30 uur Dinsdag 11 november: Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor vol wassenen. Arnhemseweg 83. Dinsdag 11 november: NCVB-bijeen- komst in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg Lezing over de epilepsiebestrijding Aanving: 20 00 uur OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Kon. Julianalaan 35, Leus- den-Zuid, telefoon 033-18134 EXPOSITIES IN LEUSDEN OF VAN LEUSDENAREN ELDERS Poolse wandkleden. In het pand Ha mersveldseweg 6, naast de firma Coen van den Berg. Tot en met zaterdag 8 november. Gouaches, portretten en olieverf schilderijen. In de Vispoort te Harder wijk. Jan J. Albers in groepstentoon stelling tot en met donderdag 20 no vember Tekeningen en schilderijen. Maarten 't Hart exposeert vanaf zaterdag 8 no vember in Museum Nairac te Barne- veld. Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet I hebt ontvangen, bel dan onze g hoofdagent, telefoon 033-10691. I Wanneer hij - om wat voor reden 9 ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze IN- SPEKTEUR BEZORGING, overdag telefonisch te bereiken onder tele- j foonnr 03420-3141, na vijf uur: tel. I 03420-4679. (van de redaktie) LEUSDEN - De'Stichting Jeugdraad Leusden komt op donderdag 13 no- vembrer a.s. in openbare vergadering bijeen in de kantine van het gemeente huis aan de Zwarteweg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. (Van de redaktie) LEUSDEN - De Stichting Jeugdraad Leusden houdt op donderdag 20 no vember a.s. een discussie-avond in „De Til". Ter discussie staat het ontwerp jaarplan, terwijl verder de heer J. v. d. Pol, medewerker van het Kreatief Cen trum „De Hof" in Amersfoort eenc- voordracht zal houden over de moge lijkheden voor scholing en vorming van kader in het jeugd- en jongerenwerk. Na afloop is er ruimschoots gelfgenheid tot het stellen van vragen. AGENDA LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 13 november - Kantine ge meentehuis, Zwarteweg, openbare ver gadering van de Stichting Jeugdraad Leusden, 20.00 uur. Donderdag 20 november - „De Til", Hamerveldseweg, diskussie-avond van de Stichting Jeugdraad Leusden met le zing over kadervorming, 20.00 uur. LEUSDEN/ZUID - Op 11 november iullen Cornelia Wilhelmina de Kruyff- Budding en Arie de Kruyff 55 jaar etrouwd zijn. Het echtpaar woont aan de Heetvelderweg nr. 3 in Leusden- Zuid, $n zij zowel als hij zijn in de Vorige eeuw in hetzelfde jaar geboren: 1899. Cornelia Budding werd in Westbroek eboren Haar ouders hadden een win kel. wat grond en een welvoorziene loestuin. Maar Cornelia's vader stierf oen ze nog een baby was, en toen ze jier jaar oud was hertrouwde haar loeder. En met dat nieuwe gezin ging het minder goed. Toen Cornelia 15 jaar was, was ze wees, en stond ze vrijwel alleen op de wereld. Ze had nog een oom en tante op de Liendert n Amersfoort, die beiden spoorweg- achter waren. Daar ging ze naar toe. enige tijd ging ze bij de familie nk. die tien kinderen had, en aan Havik woonde, in dienst, 't Was jard werken, van 's morgens 7 tot 's avonds 7 voor f 1,50 in de week. Buiten moest ze staande de was doen »*or tien kinderen, en ze liep een se longontsteking op. LEUSDEN/ZUID - Een grief van de bewoners van de Heet velderweg te Leusden-Zuid is wel, dat de straatverlichting vaak defekt is, en dat het dan bijzon der lang duurt voordat deze her steld is. Van de zomer", zegt een der bewoners, duurde het ook een maand vóórdat de verlich ting eindelijk werd gerepareerd. Maar s zomers is dat niet zo erg want dan is het lang licht. Maar nü zijn er vanaf 13 okto ber al weer zeven lantaars bui ten werking Het is hier aarde donker op de weg, en we zijn erg bang dat het langs rijdend ver keer van de weg afraakt. Zélf kunnen we geen hand voor ogen zien. als we naar buiten gaan Naar onze mening dient de gemeente Leusden die wij van het defekt op de hoogte hebben gesteld, één en ander door te ge ven aan de P U E M Wij begrijpen niet, waarom de reparaties juist hier buiten, waar het toch al zo afgelegen en donker is zo lange tijd op zich laten wachten' Enfin, misschien helpt een me dedeling in de krant! aldus deze bewoners Het is te hopen, dat ook op de Heetvelderweg de openbare ver- lichting weer spoedig normaal zal funktioneren En zal blijven funktioneren' (van onze verslaggevers) LEUSDEN - Tijdens de raadsver gadering van jongstleden donderdag deed burgemeester A. H. van der Post mededeling van het feit, dat de heer Pais uit Vinkeveen met ingang van 1 januari 1976 benoemd was tot direkteur gemeentewerken in Leus den. Dat was een mededeling die sommige raadsleden nogal verraste. De heer Van den Berg (KVP) meende dat het college in zake de benoeming van de heer Pais niet de juiste procedure had gevolgd. „Er waren duidelijke afspraken over de gang van zaken gemaakt. De com missie personeelszaken zou voor de benoeming nog een keer geraad pleegd worden. Nu worden we voor een fait-a-compli gesteld. Ik vind dat een zeer ongusntige gang van za ken", aldus de fractievoorzitter van de KVP. De burgemeester meende dat er sprake was van een misverstancl. „Wanneer het de heer Pais zou wor den, zou de commissie niet meer ge hoord hoeven te worden, dan zou men zonder meer akkoord gaan. Wanneer er echter de voorkeur ge geven zou worden aan een andere kandidaat, dan zou het eerst in de commissie komen. Zow as het afge sproken", aldus de heer Van der Post. Van den Berg was het echter niet met de burgemeester eens en verze kerde dat zijn fractiegenoot Ossend rijver er in de bewuste commissie op terug zal komen. Ook de progressief Van Spaendonck mengde zien in de discussie. Met Van den Berg meende hij, dat niet de juiste procedure ge volgd was. „LI moet daarop terug komen. Ik bedoel op de benoeming van de kandidaat", zo zei Van Spaendonck. De zaak zal verder voor de commissie personeelszaken worden uitgevochten. Daarna kwam ze in dienst bij de Joodse familie De Wolf, die een slage rij had aan de Langestraat nr. 13, en die erg goed voor haar was. Arie de Kruyff, van zijn kant, werd op 13 oktober 1899 in Woudenberg gebo ren. Toen hij tien jaar was viel zijn vader, die timmerman was, uit de toren. Zijn moeder moest, om voor het gezin de kost te verdienen, bij de boeren gaan werken, en Arie ging mee om aardappelen te rooien. Zo kwam hij in Den Treek terecht, daar werden jongens gevraagd om te helpen bij de denne-aanplant. waarmee ze f3,-- in de week konden verdienen. Toen Arie 13 jaar was kwam hij voorgoed bij Den Treek in dienst, toentertijd als kweekjongen. „Toen ging ik aan de voetbalklub, die een veld had waar nu ,,Don Bosco" een voetbalveld heeft. Hij was keeper. Ik kwam in de slagerij in die Lange straat, en zag daar Cornelia. Ik zei tegen haar: ,,Als je me wilt zien, kom dan vanmiddag om 2 uur naar het voetbalveld, en dat deed ze." 11 november 1920 trouwden ze op het gemeentehuis te Leusden De oude heer Kraaykamp was getuige. Ze gin gen bij zijn ouders aan 't Bavoort inwonen, in hetzelfde huis, waar nu nog hun zoon en zwager Van der Ham wonen. Ze kregen zes kinderen, van wie er helaas twee op zeer jeugdige leeftijd overleden zijn. Mevrouw De Kruyff doet alle in het huishouden voorkomende werkzaam heden, en ze fietst naar het dorp voor haar boodschappen. Haar echtge noot gaat nog af en toe een dag mee op jacht. ,,Maar dan kom ik 's avonds wel bekaf thuis", bekent hij. Dinsdag 11 november is het feest. Het echtpaar De Kruyff is de gehele Het echtpaar De Kruijff-Budding 55 jaar getrouwd. dag thuis tot 17 00 uur Op dat moment gaan ze met de kinderen en kleinkin deren et'en in ,,Bos en Heide" aan de Doornseweg Om 19.30 uur is er gele genheid om het bruidspaar daar te feliciteren. Proficiat voor dit kwieke echtpaar, dat ruim een halve eeuw lief en leed met elkaar deelde! Oogstdankfeest ABTB in de St. Jozefkerk in Leusden LEUSDEN-CENTRUM - Donderdag 30 oktober hield de A.B.T.B. haar jaar lijkse oogstdankviering en ook dit jaar was het weer een bijzonder sfeervol ge beuren. Om 19.30 was er in de St. Jozef Parochiekerk een plechtige eucharistie viering waarbij de offerande gezegend werd en de oogstgaven aangeboden werden. Dit jaar werden ze geschonken aan de slotzuster van „Arce Pace" te Drieber gen en de slotzuster van het Cenakel te Soesterberg. De Parochiekerk was voor deze gele genheid versierd en de gaven uitgestald en samen met het zangkoor „Cecilia" zorgde zij voor de heel speciale stem ming die er altijd tijdens deze viering heerst. Na afloop van de Eucharistieviering vertrokken de leden van de A.B.T.B. met hun echtgenoten of verloofdes naar de Til waar men in de nieuwe zaal gezel lig onder elkaar was. LEUSDEN/CENTRUM - De K.P.O. houdt op woensdag 12 november a.s. haar ledenvergadering in de „Johannes- hoeve" aan de Hamersveldseweg. De bijeenkomst begint om acht uur. voren te taxeren, hoeveel tijd (en dus geld) er nodig is om een bepaald be stemmingsplan te ontwerpen". De heer Van den Berg: „We kunnen toch lering trekken uit de bestaande bestemmings plannen? We hebben toch ervaringscij fers om mee te werken?" Burgemeester van der Post wees er op, dat de be doelde ervaringscijfers moeilijk van toepassing kunnen zijn op zulke ge compliceerde gebieden als Den Treek, Buitengebied Oost en oude kern Ha- mersveld. „Het is voor het eerst, dat dergelijke opdrachten gegeven worden, zodat geen sprake kan zijn van enige ervaring hiermee". Hij beloofde de raad er naar te zullen streven om dergelijke kostenoverschrijdingen zoveel moge lijk te vermijden. De heer Reichert (Progressief Leusden) vond, dat de be waking van de kosten van beide zijden moest gebeuren. Hij vond een duide lijke taakomschrijving hierbij noodza kelijk. De raad ging verder akkoord met het voorstel. De heer Van Spaendonck (Progres sief Leusden) pleitte in de rondvraag voor een snelle oplossing (en herstruk- turering) van het deel Leusdbroeker- weg tussen De Mog en Hekkesteeg. „Dit deel is zo gevaarlijk geworden, dat her stel van deze straat niet langer mag worden gestagneerd door overleg" vond hij. Wethouder Van Woudenberg (CHU) was dat met hem eens. „De pot van de ruilverkaveling was leeg", zo legde hij uit, „vandaar dit slechte stuk weg. Het is buiten de schuld van de ge meente, dat daar nog niets aan is ge daan. Het geld is er nu en begin novem ber kunnen we van start gaan. Het werk is juist vandaag aanbesteed". Wethou der Wagenaar (WD) voegde daar nog aan toe, dat de gemeente ook een klein deel zal bijdragen aan de verbetering van de weg, met een vloeiende, duide lijker bocht vanaf de Leusderweg naar de Hamersveldseweg (Hekkesteeg) om het doorgaand karakter te accenture- ren". Het Buitengebied-Oost zal op z'n vroegst in maart 1976 ter inzage kun nen worden gelegd, zo werd meege deeld naar aanleiding van een vraag van één der raadsleden. Tenslotte nam burgemeester Van der Post namens de raad afscheid van re- dakteur Martin Rep van de Araers- foortse Courant, die gedurende enkele jaren niet alleen de Leusdense raads vergaderingen versloeg, maar ook ver antwoordelijk is geweest voor de over ige nieuwsvoorziening uit Leusden in zijn krant. De heer Rep gaat werken bij de tijdschriften-sector van het VNU- concern. de redaktie) LEUSDEN - De raadsvergadering van vorige week donderdagavond was Vrij vroeg afgelopen. Voor Leusdense egnppen is kwart voor tien zelfs erg froeg De agenda bevatte dan ook niet ipveel belangrijke onderwerpen. Al leen het voorstel van de burgemeester Ie Beaufortweg was belangrijk genoeg toi er een diskussie aan te wijden (zie fearvoor elders in dit nummer). Het voorstel van b en w. om een irkeerverbod in te stellen op Hooiland okte enige diskussie uit. Volgens b. en is het plein te klein om parkeren toe te staan buiten de (openbare) parkeer vakken. Enkele raadsleden wilden ei genlijk wel weten hoe alles nu precies fond dit pleintje in z'n werk was gegaan i wethouder Wagenaar legde dat haar- n uit. De heer Van den Berg (KVP) elde voor om het parkeerverbod aan een proefperiode te binden. Burge- eester Van der Post: „Als er overwe- ngen zijn, die het parkeerverbod on- >dig zouden maken, kunnen we de si- atie opnieuw bekijken". Hen voorstel om extra kredieten voor tt ontwerpen van bestemmingsplan- !n (oude kern Hamersveld, Den Treek jen Buitengebied-oost), een karwei wat IWas uitbesteed aan een technisch ad- ■esbureau, viel niet helemaal in goede Bpde bij de KVP-er Van den Berg. Hij ■js van mening, dat door deze gang van ■ken de raad steeds meer de greep ver- IjF51 op de totstandkoming van be- ■nunmgsplannen, vooral ten aanzien lg{jn k°sten' die hieraan verbonden Bn' drong aan op een betere taak- R^cnrijving voor het desbetreffende ■^bureau en een betere kostenbe- Hj^tog- De heer Van Zandbrink was het J^/Bee ^ns. „Dat is niet direkt ■''gelijk'vond hij, „het is niet van te-

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3