1976 BONDSSPAARBANK 'debank Het muizensinterklaasfeest Speciale aanbieding Het Bedrijfschap Schilders verstrekt een belangrijke tegemoetkoming op het arbeidsloon van de schilder op binnenschilderwerk wat vóór die datum wordt uitgevoerd. Gebruik deze gelegenheid tegelijk voor het realiseren van de telkens weer uitgestelde verbouwing van uw keuken, badkamer of andere verbeteringen. De Bondsspaarbank helpt u daarbij met het 'Woningverbeteringskrediet' van het Koop-Krediet-Plan Soepele voorwaarden, snel verkrijgbaar èn gemakkelijk afgewikkeld Kom snel langs voor onze folder - onze kantoren zijn altijd dichtbij VOOR MIDDEN EN DDST NEDERLAND voor deze generatie' Sinterklaasverhaal voor de kleintjes LEUSDER KRANT Blauwe coniferen 60-80 cm f 4.00 Blauwe coniferen tot 100 cm f 5.50 Blauwe coniferen tot 125 cm f 7.00 Blauwe coniferen tot 150 cm f 9.00 Blauwe coniferen tot 175 cm f 11.00 Verder een mooie sortering van dwerg coniferen, heesters, vaste planten, vio len e.a. Kom gerust even langs op ons adres t.o. Voorthuizerstraat 16, Putten. Kijken kost niets. Elke zaterdag geopend van 09.00 - 13.00 uur. Kunt u niet op zaterdag, bel dan 03418- 3430, b.g.g. 3596. Bestellingen boven f 75.- worden gratis thuisbezorgd. doe het NU sMs# Kinderen", zei vader muis ge wichtig.kinderen, ik moet jullie wat belangrijks vertellen De zes kinderen muis, Gijsje en Tijsje, Grietje en Pietje, Jantje en Tandje scJiover dichter om vader heen. „In deze tijd", begon de oude muis, „als het buiten stormt, regent, hagelt en sneeuwt komen er voor ons muizen goede dagen aan De mensen vieren dan n.l. een soort feest, waarbij een schitterend mooi geklede man verschijnt, die allerlei pakjes weggeeft en zij noemen hem Sinterklaas. Maar er is nog meer Hij brengt altijd een kleine zwarte jon gen mee. Die jongen, die ik wel eens Zwarte Piet heb horen noemen, net zoals jij Pietje, schijnt veel van mui zen te houden. Want hij strooit met volle handen allerlei lekkere dingen op de grond. Natuurlijk proberen de kinderen van de mensen dat lekkers zo veel mogelijk op te grabbelen, maar er blijft altijd wel wat liggen in de hoeken en gaatjes. En dat bete kent voor ons muizen: knabbelen en smullen maar. Op mijn tocht van gisteravond heb ik de mensen horen zeggen, dat het feest over een paar dagen is Ik zal dan wel voor ons muizegaatje de wacht houden en zodra het feest is afgelopen en de mensen naar bed zijn, gaan wij op speurtocht. Moeder heeft voor elk van jullie ah een rugzakje gemaakt. En alles wat je vindt stop je daar- mAls we dan weer thuiskomen, gaan we een smulfeest houden". De muizenkinderen klapten in hun pootjes van pret. Reken maar", zei Pietje, die de brutaalste was, „datik met de volste zak van jullie allemaal thuiskom". „Goed", zei moeder muis. „Maar nu naar bed, want is de hoogste tijd". Toen de muisjes in hun bed lagen, lekker toegedekt door moeder muis, zei Grietje tegen haar zusjes Gijsje en Tandje: ,Als we nu weten hoe dat feest bij de mensen toegaat, zouden wij dat ook kunnen vieren. Dat lijkt me leuk". „Ja", zei Tandje, „maar we weten helemaal niet hoe dat gaat". „Jawel", zei Gijsje, „vader weet het toch. Ik zal hem alles morgen vragen". Zo gezegd, zo gedaan Gijsje vroeg en vroeg aan vader, tot ze precies wist hoe alles in zijn werk ging. „Sinterklaas draagt een rode mantel en op zijn hoofd heeft hij een steek", vertelde ze 's morgens in bed aan haar zusjes. Moeder heeft in haar lappenmand je nog wel iets, dat we kunnen gebruiken", zei Tandje nadenkend, „maar niemand mag het weten, het moet ons geheim blij ven". Nu was het zo, dat wanneer vader en moeder muis 's nachts op speur tocht gingen, vader altijd naar eten zocht en moeder naar lapjes, pluk jes wol en draadjes. Dat bewaarde ze allemaal in een hoekje van het holletje. Terwijl vader en moeder weg waren gingen de meisjes muizen op onderzoek uit. En jawel hoor, zij vonden wat ze zochten een rood lapje dat groot genoeg was om er een mantel en een steek uit te maken En dat deden zij stilletjes. Tandje zou zich verkleden en als ie dereen weer thuis kwam met een zak vol lekkers zou zij opeens te voorschijn komen Eindelijk was de dag van het Sin terklaasfeest aangebroken. De hele familie muis was er zenuwachtig van. Veder was al vroeg op wacht gaan zitten voor het gaatje. Soms draaide hij zich om en zei: „Er rol len pepernoten vlak voor mijn neus. Als het met zo licht was, kon ik ze zo pakken". Toen het feest afgelopen was en alle mensenkinderen naar bed wa ren, nam de hele familie muis de rugzakken op en achter elkaar kwamen ze het holletje uit. Tandje kwam het laatst en toen de anderen in alle richtingen verdwenen waren liep zij gauw te rug naar het hol, om haar mooie rode pakje aan te trekken. Ze ver stopte zich in bed. Maar wat duurde dat wachten lang. Net toen zij bijna inslaap was gevallen, hoorde ze va der, moeder, de broertjes en zusjes thuiskomen. „Wat hebben we veel", riep Jantje opgetogen En Pietje zei op schepperig „Mijn zak is wel zo zwaar als een kat. Maar ik heb hem toch gedragen". „Aan tafel kinderen", zei moeder muis, „dan gaan we uitdelen Tjon ge, tjonge, wat een smulpartij. Maar waar is Tandje? Is die nog niet te rug?" Jawel moeder", zei Tandje en klom uit haar bed, „hier ben ik, de eerste muizensinterklaas" Het werd een geweldig feest en vader muis bulderde. „Dat doen we volgend jaar weer", en hij streek met zijn poot over zijn bolle buikje. „En dan vragen we de buurmuizen er ook bij". Dat weten jullie dus als je vol gend jaar na het sinterklaasfeest ge piep en getrippel achter het behang hoort, dan vieren de muizen Sinter klaas. Rita Lampers CfcAis: aim voor moeders! omdat C&A kinderbroeken heeft die hun prijs dubbel en dwars waard zijn. 'n Uitzonderlijk aanbod voor moeders die uitgekiend en heel prijsbewust te werk gaaa Net zo uitgekiend en prijsbewust als C&A die kinderbroeken inkoopt Tweed in warme t\ V winterkleurtjes. Polyester met wol. A 122 146 f 152-176 CsJt u tbcA \footde£lae\./ Katoenen corduroy, als echte jeans verwerkt 152-167 De originele "western" in 2 kleuren corduroy, katoen. Winterjersey in acryl, met vrolijk geblokte zak 86-116

Leusder Krant | 1975 | | pagina 14