et Sint Nicolaas aar de film el Brooks': „Young Frankenstein", ipnieuw formidabele persiflage Liever lui dan moe Vrije Kwasten exposeren in Achterveld Sinterklaas Al 65 belangstellenden voor koor Stijldansen in de Til Zwangerschapsgym begint weer Nieuwe avonturen van Dik Trom KUNST KIJKEN iminentie ra Filmagenda KUAIJ 2U NOVEMBER 1975 LEUSDER KRANT de filmredaktie) 1ERSFOORT - De filmvoorstellingen voor de jeugd tijdens de hcrfstvakan- ider het motto: „Jeugd van de straat", zijn zo'n enorm succes geworden, een dergelijke filmweek tussen Kerst en Nieuwjaar zal worden herhaald, r voordat het zover is, organiseert Jogchem's Theaters eerst nog een spe- |reeksSint Nikolaasvoorstellingen voor peuter, kleuter en jeugd in Cinema en Euro Cinema op zaterdgamorgen 29 november a.s. Dan zullen verschil- e leuke tekenfilms worden gedraaid met in de hoofdrollen Donald Duck, en Mickey Mouse. Het hoogtepunt van iedere voorstelling is natuurlijk de t van Sint Nicolaas en zijn zwarte Pieten! ille drie theaters zal hetzelfde programma worden gedraaid. Cinema begint e voorstelling om half elf. Cinema 2 om kwart voor 11 en Euro Cinema om ur Het programma duurt in totaal ongeveer een uur en een kwartier. Na j is er voor ieder kind natuurlijk een verrassing. n kan nu reeds kaarten bestellen voor deze Sint Nicolaasvoorstelling bij espreekbureau van Jogchem's Theaters. ACHTERVELD - Aanstaande zater dagmiddag 22 nov. wordt in ,,De Peer- denstal" van de Roskam te Achterveld door de uit 27 leden bestaande kunste naarsgroep ,,De Vrije Kwasten" een schilderijenexpositie gehouden. De expositie zal om 14 OU uur wor den- geopend en voor een ieder toegan kelijk zijn tot 21.00 uur Ook de vijf volgende dagen zal de expositie geo pend zijn en wel op zondag 23 novem ber van 10.00 tot 17.00 uur, op maan dag, dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00 tct 19.00 uur. De toegang is geheel gratis. De officiële opening zaterdag 22 november om 14 00 uur zal geschieden door een Achtervelder. Een ieder die ongeveer twee jaar ge leden de expositie van de vrije kwas ten in het Wit Gele Kruisgebouw te Achterveld heeft bezocht zal het zeker weten te waarderen dat er nu weer een dergelijke expositie in Achterveld wordt gehouden. De organisatoren hopen dat de jeugd op de vrije woensdag middag de ten toonstelling zeker zal bezoeken. Alleen hoopt men dat ze niet allemaal tege lijk komen De vrije toegang is zeker een heel mooie geste van de Vrije Kwasten en men hoopt ook door dit gebaar dat velen de expositie zullen bezoeken. De toegang naar de Peerde- stal zal door de Tour de Junior wor den gesierd met een aantal kleurrijke vlaggen. Tijdens de openstelling van de expositie zullen afwisselend aanwezig zijn leden van de Vrije Kwasten. LEUSDEN - De eerste oproep van Jan van Spaendonck om mee te doen aan een groot gemengd koor mag ge slaagd heten Het aantal zangers en zangeressen die zich in deze eerste ronde hebben opgegeven, is thans geste gen tot vijfenzestig. Voor degenen die de oproep niet gele zen hebben het betreft hier de op richting van een groot gemengd koor (sopraan, alt, tenor, bas). Ofschoon dit koor zich zeker toeleggen zal op de grote oratoria (en wie denkt hier niet aan de Mattheus-passie in één onzer kerken?!), wil men zich geens zins daartoe beperken. Jan van Spaen donck denkt niet alleen aan bekende muziekstukken, zoals het Ave Verum van Mozart, maar ook aan cantates van Bach, Telemann (Cantatediensten in de Marcuskerk?), ja zelfs, indien de koorleden dit graag zouden willen, aan opera-avonden met medewerking van bekende solisten. Hij streeft naar veel vuldige concerten, dus niet zoals bij veel oratoriumverenigingen het geval Jan van Spaendonck is slechts één per jaar. Tussen haak jes: wat zou het leuk zijn als uit de ge zinnen van de leden zelf ook een kin derkoor gevormd kon worden (denk eens aan het beroemde kinderkoor uit weer de Mattheus-passion!). Hier zijn nog eens de meldingsadres sen: J. van Spaendonck, Melafier 27, Leusden-C., tel. 03496-1993 en E. van der Heide. Melafier 14, Leusden-C., tel. 1556. LEUSDEN/CENTRUM - In de begin jaren van de jeugdbeweging werd er re gelmatig een dansavond ,,oude stijl" georganiseerd. Nu dit stijldansen weer in de belangstelling komt, wil men op zondagavond 30 november voor het eerst na jaren - weer zo'n echte dans avond houden. Als er voldoende belang stelling is, zal men dit herhalen op de zondagavond tussen Kerst en Nieuwjaar. Om 20.00 uur zal het dansen van start gaan. Er zal een bandje meewerken. LEUSDEN-CENTRUM - De nieuwe kursus zwangerschapsgymnastiek be gint weer op dinsdag 25 november a s. in het Wit Gele Kruisgebouw aan de Rozengaarde. De kursus begint om 9.15 en men kan zich opgeven ter plaatse. lert Vos RSFOORT - Vanaf deze week kan men in Euro Cinema de nieuwste id de bekende regisseur Mel Brooks, ..Young Frankenstein" bekijken, is een regisseur, die op uitstekende wijze weet te persifleren. Dat be- j reeds overduidelijk met de persiflage op de western Blazing Saddles" blijkt des te meer uit zijn nieuwste Young Frankenstein". Een persi- de horror, de griezelfilm dus. Als men bedenkt dat niemand minder dan komiek Marty Feldman een hoofdrol vervult, kan het bijna niet anders, is lachen geblazen. Mel Brooks, die zich van TV-regisseur (van o.a •mart") opwerkte tot één der bekendste filmregisseurs van dit moment ij' .Blazing Saddles" die hem miljonair maakte) heeft met „Franken- imor" niet alleen een persiflage gemaakt op het beroemde boek van Mary maar tevens een hommage willen brengen aan de filmers, die Franken- alle mogelijke versies tot leven brachten op het witte doek Brooks op de van hem bekende manier: terugbuitelend in de tijd (daarom is de zwart-wit) spuit Brooks zijn soms absurde grappen in een razendsnel rooks heeft verstand van humor. De wijze, waarop hij „Frankenstein te ;egaan" is zonder meer puur vakmanschap. Marty Feldman, de Engelse 'lek, die in zijn eigen shows meestal humor a la de Mounties op het scherm komt in Young Frankenstein" onder de bekwame regie van Brooks, hoogte. Maar ook de andere acteurs en actrices weten wat Brooks be- dat komt duidelijk in hun spel tot uiting. Young Frankenstein", een waard is om gezien te worden. Euro Cinema. 14 jaar, eerste week. kelijk hun opvoeding in het circus geno ten, rijdt per paard door ons vlakke landschap als een koning of keizer die een land heeft veroverd. In principe is dat ook zo. Al eeuwenlang hebben we de al dan niet verdiende naam een nuchter volk te zijn. Metstoicijnse kalmte, doelbewust heid en voortvarendheid hebben we ons vanaf het begin van ons bestaan als volk opgewerkt in de vaart der volkeren en leveren zelfs nu nog een niet onaan zienlijk aandeel aan het wereld volksconcert. Een nuchter volk. Maar we vertellen onze kinderen wel met een diepgaande ernst, dat de Spaanse bisschop, nadat hij voet aan Nederlandse wal heeft gezet, gezeten op zijn paard 's nachts, vergezeld van zijn knechten, over de daken rijdt om het Nederlandse kind te gedenken met zijn grote goedheid. Dat het voor de goeie man zo langzamerhand een onmoge lijke zaak wordt om met zijn paard een dergelijke truc te volbrengen, dringt niet tot ons door. En de schoorstenen, waar door de talrijke geschenken met de welvaart in waarde toegenomen) naar beneden moeten glijden in de klaarge zette schoen, worden ook steeds schaar ser Want onze stedebouwkundigen hebben nu eenmaal geen rekening ge houden met de weg, die de Spaanse bis- schop pleegt te nemen. Vandaar ook, dat de oude Heilige elk jaar jaren ouder wordt. En vermoeider. Totdat we een telegram uit Spanje zullen krijgen met de boodschap. „Kom dit jaar maar niet. Heb Spaanse griep en voel me niet goed". Dat zal een veeg teken voor ons zijn. Maar wij Nederlanders zijn een nuchter volk. Wij zijn realist en we hebben be grip voor de ouderdom van de grijze eminentie uit Spanje. Als we een derge lijk telegram zouden krijgen ligt het antwoord beslist klaar „Hebben begrip voor uw beweegredenen om niet te ko men. Stop. Stuur uw opvolger" Want er zal best een opvolger van Sint Nicolaas zijn. Die komt dan zijn grote voorbeeld op volgen. Net als in de film Iets anders is in Nederland niet moge lijk. Want wat moeten we nu met de Kerstman7 Die verkoopt al goed genoeg zonder dat ie lijfelijk aanwezig is. En je moet het nuchter bekijken En zakelijk. Vandaar V. meiopen weekend stond Neder- I het teken van vriendschap en mzaatnheid. Niet, dat we anders hbuigzaam en agressief volkje jaar zaterdag was het toch anders i'i/fo hebben wij als één volk de Fe barbaarsheid, waarmee een is Spanje meent met zijn onder- 'e moeten omspringen, collectief leeld, of we ontvangen met alle die maar mogelijk is een ebisschop binnen onze beperkte 1 Deze gnjze eminentie komt al fcen deze tijd naar Nederland om ndschapsbanden, van oudsher te verstevigen. fewordteen koninklijke ontvangst I waar staatshoofden met recht pop kunnen zijn Nergens ter we- vrdt een kerkelijk leider zo geest- lonft'angen als bij ons. Zelfs de jan daar niet aan tippen. In elk welke stad staat het gemeentebe- 'i al dan niet commercieel inge- iité van ontvangst gereed, om e bisschop met diepe eerbied jangen, terwijl de massa langs de Jaat te juichen, met een enthou- f dat bijna geen grenzen kent. Een 8fk unieke gebeurtenis. Geen en- Ffófc, die zichzelf en zijn midden- V^pecteert, komt er onderuit. Nederland hangen al lang van grote portretten van de bis- uorden tal van legendarische lie- zijner ere uit volle borst en met e gazongen Door jong en oud p en radio-omroepen staan pa ft de ontvangst van de grijze emi- |igeuren en kleuren aan het volk brengen. En ook al was het bitter i was de mist te snijden, de jui- stemmen der reporters sugge- aerder, dat de zomer was aan- Uniek in de wereld, echt. schop, rijkelijk voorzien van e gastarbeiders, die klaarblij- Voor de rest heeft het Amersfoort- se weekprogramma niet veel nieuws te bieden In Studio G blijft Pier Paolo Pasolini's ,.1001 nacht'' nog even en gaat de vijfde week in. Als u deze film nog niet gezien hebt. toch doen 18 jaar In Cinema 1 komt het oeweld en de glamour van James Bond weer op het witte doek, ditmaal met de film ,.On her majesty's secret service". Voor hen. die het allemaal gemist hebben, 14 jaar. „Dr Pulder" gaat verder met papa vers zaaien, nu voor de zevende week in Cinema 2 Deze voortreffelijke film van Bert Haanstra is een bezoek waard. 14 jaar In het City Theater draait deze week een film uit de Hongkong-school „Ka rate tijgerin" U weet het, voor de liefhebbers 14 jaar. NACHTVOORSTELLINGEN In de nachtvoorstellingen kan men in Cinema 1 vrijdagnacht de film ,,Le peau douce" zien van de Franse re gisseur Eric Rohmer, in het kader van de Morele Vertellingen-cyclus 18 jaar In Cinema 2 vrijdagnacht opnieuw een Pim Wim-film Ditmaal ..Mijn nachten met Susan. Olga, etc.", één van de betere films van het illustere duo. Een film met de nodige sex en dramatiek, zich afspelend op het plat teland. Het City Theater vertoont vrijdag nacht in haar gebruikelijke late sex show de film „Erotisch speelgoed" Een Duitse sexfilm 18 jaar „Ontsnapt van duivelseiland", is de titel van de avonturenfilm, die za terdagnacht ui Citv draait 18 jaar Scène uit: Young Frankenstein. KINDERVOORSTELLINGEN Zaterdag- en woensdagmiddag kan de jeugd weer genieten van Laurel en Hardy in de film „Liever lui dan moe" Voor kinderen vanaf zes jaar een uit stekende manier om de vrije middag door te brengen In het dorp is het blinde meis je Nelly komen wonen Dik Trom hoort de meester op school ver tellen over een bekende profes sor die blinde mensen kan gene zen Hij vindt het vreselijk dat Nelly blind is en schrijft de pro fessor een brief met het ver zoek Nelly te genezen De brief wordt gepost en nu maar wachten Onze vriend Dik die altijd vol streken zit, gaat met zijn vrien den op appel jacht, hetgeen hen een woedende boer en een pak slaag oplevert Ook de perziken van veldwachter Flipse moeten er aan geloven Natuurlijk loopt dit fout en Dik wordt in het ca chot gesmeten Met hulp van zijn vriendjes lukt het hem hieruit te komen. De professor heeft Dik's brief ontvangen en komt naar het dorp om Nelly te opereren. Weer thuis na de operatie wacht ieder een in angstige spanning op de dag dat het verband eraf mag Ein delijk is het zover: Nelly kan weer zien en dat maakt Dik Trom de held van het dorp Door een toeval kwam ik deze week terecht in een bejaardenhuis Ik viel er met mijn neus compleet in de boter, want in de recretatiezaal hadden een aantal dames var het Rode Kruis postgevat met zogeheten Welfare-artikelen. De opzet was duidelijk de welf arende dames wilden de bewoners van het huis m de gelegenheid stellen wat van de goede bedoeling als Sinterklaasgeschenken aan te schaffen. Een dame wordt door een meisje in een rolstoel voorgereden Ze heeft kenbaar gemaakt, dat ze wat voor haar zoon wil kopen De tafels met de babykleertjes en gebreide poppen mag ze daardoor overslaan Ze komt terecht bij een dame die uitermate vreemde voorwerpen aanprijst. De dame houdt een houten gevalletje omhoog „Wat is dat7", wil de dame in de rolstoel weten. „Nou, daar kan je bonbons in doen of zoHet klinkt niet erg overtuigend. „Mot ik met", klinkt het erg overtuigend. Het wordt uiteindelijke een spiegel a f 12,50 Een triplex plaatje, waarop een stukje spiegelglas geplakt Daarom wat steentjes of zoiets. Niet zo mooi eigenlijk, en ik zie de betreffende zoon al blij verrast „wat mooi" roepen en onderwijl denken, hoe heeft ze dat in vredesnaam kunnen kopen7 Maar de koop is definitief gesloten De bejaardenhelpster haalt vijftien gulden uit dc portemonnee van de oude dame en zorgt dat er weer een rijksdaalder in terug komt. De dame in de rolstoel ziet het allemaal maar met argusogen aan. Maar ook goed nieuws van het december-festiviteitenfront. De bisschop van Myra is jongstleden zaterdag in den lande gearriveerd Vanuit Vlissingen werd daarover verslag uitgebracht door de eeuwige tiener Rob de Nijs, door hoofdpiet Piet R bij voortduring betiteld als Malle Babbe. Enkele uren later reeds was de Goeheiligman instaa t de hier in de buurt gelegen Keistad met een bezoek te vereren. Ik heb zijn intocht daar niet mee mogen beleven, maar het moet een fraai gebeuren geweest zijn. Ik heb namelijk wel het draaiboek van de intocht gelezen en dat was zo grondig, er kon eenvoudigweg niets mis gaan. Het stond er allemaal precies in: hoeveel zwarte pieten daar, wie de tubetjes tandpasta uit zou delen, wat de plaats van de sint in de stoet zou zijn, noem maar op. Hoe kan ik u de degelijkheid eigenlijk beter aantonen dan met navolgend citaat uit het draaiboek: 12.50 uur De Sint ophalen vanaf Grootkop en via school daar pieten (5 stuks) ophalen. Staf niet vergeten. De Sint naar toilet geweest7 Door naar zuiveringsinstallatie. Bestelwagen volgauto's, v. Mourik en Pielage. Me; Jacobs gaat mee voor laatste kledingcontróle Toch benieuwd wat de Sint daar bij die zuiveringsinstallatie heeft gedaan. K. Stan en Ollie kamperen als de tent in brand vliegt. Bij hun zwerftochten komen ze dan in een huis terecht waar een toneelstuk gerepeteerd wordt, waarin een oude dame bestolen wordt voor 100 dollar. Als Ollie onze vriend Stan er van verdenkt, daar deze 100 dollar in z'n bezit heeft door 't verkopen van 'n oude auto, gaan ze naar de dame om 'n „bekentenis" af te leggen. Tot hun schrik bemerken zij dat er in 't geheel niets gesto len is en de vrienden krijgen zo'n ruzie, dat de garage boven Ollie in el kaar stort. Er blijft de twee onafscheidelijke vrienden nu niets anders over dan hun oude beroep als timmerman weer op te nemen. Stan is echter zo onhan dig dat Oliver er herhaaldelijk de dupe van wordt. Dan proberen ze het als schoorsteenvegers, maar daar komt helemaal niets van terecht. Tenslotte belanden ze bij een geleerde die zich bezighoudt met weten schappelijk onderzoek en een preparaat ter verjonging van levende we zens heeft uigevonden. Door een onhandigheid valt Oliver in het proefbassin, waaruit hij tot groot verdriet van zijn vriend, als aap te voorschijn komt. Bij een achtervolging van Stan en Ollie door de politie, komen ze in een huis t2recht dat juist verlaten is door een kolonel die op jacht gaat in Afri ka. Als Stan zich als butler en Ollie zich als kolonel verkleed heeft, komen een Lord en z'n vrouw op de advertentie, die de ware kolonel geplaatst heeft om 't huis te verhuren, en vinden onze vrienden daarvoor in de plaats. Zij willen echter alleen huren als er een dienstmeisje is, dus moet Stan zich nu weer als dienstmeisje verkleden. Als de kolonel plotseling terugkomt en ontdekt wat Stan en Ollie uitge voerd hebben, blijft de vrienden niets anders over dan het hazenpad te kie zen. KLEUTERTJE KIJK EENS Zaterdagmorgen om half elf kunnen de peuters en kleuters weer in Euro Cinema terecht voor de film in de se rie „Kleutertje kijk eens". Ouders gaan winkelen, kinderen kijken film Deze keer kan er gelachen worden om de „Nieuwe avonturen van Dik Trom" Adviesleeftijd: vanaf 4 jaar. AMERSFOORT - Falmagenda van donderdag 20 tot en met woensdag 26 november 1975 GRAND THEATRE, telefoon 14632. 2e week. „Aardbeving" (14 jaan Aanvang, zaterdag 2 00-6 45-9.30 uur. Zon dag 1.30-4.00-6 45-9 30 uur, overige dagen: 2.00-8 00 uur (uitgezonderd dinsdag STUDIO G, telefoon 14632. 5e week. „1001 nacht". (18 jaar). Aanvang zondag 2 15-4 30-7.00-9.30uur. Ove rige dagen 2.15-7.00-9 30 uur CINEMA I, telefoon 18900. Opnieuw. „On her majesty's secret service" (14 jaar). Aanvang zaterdag en woensdag 7 00-9 30 uur, zondag 2.00- 4 30-7.00-9 30 uur, overige dagen 2 00-7 00-9.30 uur CINEMA 2, telefoon 18900. 7e week. „Dr. Pulder zaait papavers" (14 jaar) Aanvang zondag 1.45-4.00- 6 30-9 00 uur; overige dagen 1.45- 6.30-9 00 uur EURO CINEMA, telefoon 33655. Nieuws. Young Frankenstein" (14 jaar). Aanvang zaterdag 1.45-4.15-6.45- 9.15 uur. Overigedagen: 11.15-1.45- 4.15-6.45-9.15 uur. CITY THEATER, telefoon 16572. Nieuw. Vrijdag t/m woensdag. „Karate tijgerin" (14 jaar). Aan vang zaterdag 2 00-6 45-9.15 uur Zondag 2.00-4 15-6 45-9.15uur;ove rige dagen 2 00-8 00 uur DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER „Azen zijn troef" (14 jaar). Aan vang 2 00-8 00 uur. NACHTVOORSTELLINGEN CINEMA I „La peau douce" (18 jaar) Aan vang vrijdagavond 24 00 uur CINEMA 2 „Mijn nacht met Susan, Olga etc." (18 jaar). Aanvang vrijdagavond 24.00 uur CITY THEATER „Erotisch speelgoed" (18 jaar). Aanvang vrijdagavond 23 00 uur. „Ontsnapt van duivelseiland" (18 jaar) Aanvang: zaterdagavond 23.45 KINDERVOORSTELLING CINEMA I „Liever lui dan moe" Adviesleeftijd vanaf 6 jaar a l Zaterdag- en woensdagmiddag half twee (130 uur). KLEUTERTJE KIJK EENS EURO CINEMA „De nieuwe avonturen van Dik Trom" Geheel Nederlands gesproken. Ad viesleeftijd vanaf 4 jaar. a l. Zater dagmorgen aanvang half elf (10.30 uur). VOORBESPREEKKASSA Voor al deze Amersfoortse biosco pen kunt u telefonisch plaats bespre ken onder het centrale nummer 33655. U kunt voor één of meerdere dagen vooruit bespreken (geopend van 10 00 uur 's morgens tot 18 00 uur 's avonds.)

Leusder Krant | 1975 | | pagina 23