leusdense presenteert nos-programma voor gastarbeiders Blijhof heeft (nog) geen ruimte voor Sinterklaasfeest „Spaans(e)" ontboezemingen DOOR SLUITING ROS BEYAART BLOEMRIJK INITIATIEF PIET IN DE WINKEL Losse verkoop Leusder Krant [BONDERDAG 20 NOVEMBER 1975 LEUSDER KRANT icky Mas: „Blij dat ik wat oor mijn landgenoten kan doen" (Van eeo onzer veslaggevers). LEUSDEN - „Ik doe bet in de eerste I plaats omdat ik bet leuk vind. Omdat ik op deze manier mijn vak in dit land kan uitoefenen. Maar daarnaast ben ik ook erg blij, dat ik zo wat voor mijn landgenoten bier kan doen". De in Leusden woonachtige Vicky üas Maeso, in het dagelijks leven, inevrouw Van de Brink, is wekelijks op de televisie te zien Wellicht dat u nooit naar het programma van Beze Spaanse heeft gekeken. Het is er lamelijk nog maar zes weken en boven dien bestemd voor haar Spaanse land genoten Sedert 1 oktober heeft de ROS iedere dinsdagavond voor het nieuws van zeven uur vijf minuten ge reserveerd voor de Spaanse gastar- >eiders Dergelijke programmaatjes zijn er ook voor de in ons land woon achtige Turken en Marokkanen Me vrouw Van de Brink presenteert het [programma onder haar meisjesnaam Ricky Mas. TELEAC Al eerder deed mevrouw Van de Brink kerk voor de Nederlandse televisie. ,Een paar jaar geleden was zij mede werkster aan de cursus Spaans, die jTELEAC met zoveel succes op het Ne derlandse scherm bracht. Maar van huis uit is Vicky Mas een radio-mens. j,,Ik ben er op mijn vijftiende jaar mee begonnen Mijn vader had inder tijd een radiozender in Noord-Afrika. Jat kleine stukje Spanje, recht tegen over Gibraltar. Bij het commerciële station ben ik begonnen. Het was bij - tonder populair in Spanje. Een beetje te vergelijken met radio Veronica hier in Nederland. Later ben ik naar Madrid gegaan, waar ik gewerkt heb bij radio Inter continental Op een gegeven moment )cht de Nederlandse Wereldomroep een presentatrice voor haar Spaanse programma's. Daarvoor ben ik aan genomen en in 1960 ben ik naar Ne derland gekomen. Met een onderbre king van enkele jaren, waarin ik in Juitsland gewerkt heb, ben ik hier herder gebleven Na mijn werk bij de |*ijreldomroep heb ik verschillende dingen gedaan, waaronder het werk voor TELEAC Verder heb ik ook mee gewerkt aan filmsynchronisaties en freelance nog wel eens wat gedaan voor Duitsland" MAMMOET Nu is mevrouw Van de Brink dan bezig voor haar landgenoten Eindelijk een televisie-programma voor de on geveer 30.000 in ons land wonende Spanjaarden Vijf minuten per week, het is (nog) niet veel. Zeker niet wan neer er over zo'n breed scala van onderwerpen informatie gegeven moet worden. Mevrouw Van de Brink: ,,We hebben bijvoorbeeld informatie gegeven over het onderwijs Maar hoe kun je nu toch in vijf minuten uitleggen, hoe de Mammoetwet in elkaar zit? Daarom moeten we ook vaak verwijzen naar bepaalde instanties, waar de buiten landers meer over dit soort zaken te weten kunnen komen. Een ander onderwerp, dat wij on langs naar voren hebben gebracht, betrof de saneringshuizen. Er zijn Ne derlandse huiseigenaren, die aan Span jaarden en andere buitenlanders vrij goedkoop een huis verkopen. Maar een half jaar later blijkt dan dat het pand binnen bepaalde saneringsplannen valt, zodat ze er uit moeten zonder er een cent voor terug te krijgen. Er wordt dan gewoon misbruik gemaakt van het feit, dat iemand de Nederlandse taal niet beheerst" De serie programmaatjes, die voor lopig voor onbepaalde tijd op het pro gramma van de NOS voorkomen, wor den uitermate secuur voorbereid. Maandenlang is een team, waarin nog een Spanjaard, medewerkers van de NOS en van verschillende ministeries er mee bezig geweest. Testuitzendin gen gingen vooraf en ook nu worden de teksten van de uitzendingen tel kens met grote zorg samengesteld. Dit alles onder meer in verband met de geladen sfeer ten aanzien van de politieke situatie in Spanje. „Wij wil len het objectief doen en dat is hier niet altijd even makkelijk", aldus me vrouw Van de Brink. ENQUETE Hoe de uitzendingen overkomen bij de Spanjaarden is nu nog moeilijk te zeggen Men is nog maar zo kort bezig. „Maar", zegt mevrouw Van de Brink, „de eerste reacties - we heb ben gelijk al reacties gehad - waren niet ongunstig We zijn nu bezig met een enquête om er wat meer over te weten te komen". Vicky Mas heeft zoals gezegd erg veel plezier in het programma „In het be gin heb ik wat zenuwen gehad Maar dat was eigenlijk al bij de proefuit- zendingen verdwenen. Nu zit ik daar heel ontspannen, kan ik rustig dat programma doen' Toch heeft zij haar hart voor eeuwig en altijd verpand aan de radio. Wanneer het in de toekomst met haar twee kinderen (13 en 5 jaar oud) wat makkelijker moge lijk is, zou er weer best wat meer aan willen doen ,,lk heb die hele begintijd meegemaakt De dagen dat je alles zelf moest doen Ik heb de eerste bandrecorders zien komen. Prachtig. En dan iedere keer weer, wan neer dat rode lichtje boven een micro foon gaat branden Een fascine rend moment" KORTE GOLF Mevrouw Van den Brink, die zoals zovele zuiderlingen vindt dat de winters hier te lang duren en de mensen te onpersoonlijk met elkaar omgaan, mag ook graag naar de radio luisteren. Sedert korte tijd heeft zij een korte golf ontvangen van hoge kwaliteit, waar door ze ïh staat is allerlei Spaanse radiouitzendingen op te vangen. „Niet alleen van de vele radio-stations in Spanje zelf. Ook de Spaanse uitzen dingen die door andere landen uit gezonden worden Onlangs heb ik de Spaanse uitzending van radio Peking ge hoord. Prachtig om dat eens te horen. Vaak zit ik 's nachts met een kop telefoon de ether af te zoeken. Dan hoor je hier en daar wat. Ik vind het iets geweldigs. Een van mijn groots - te wensen is dan ook nog een betere antenne, zodat ik het allemaal nog be ter kan ontvangen" Zit men in huize Van den Brink se dert 1 oktober toch met één probleem. Ma wil graag de van tevoren op band gezette uitzendingen van dinsdagavond LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 29 oovember zal Blijhof haar jaarlijkse St. Nicolaasfeest vieren met alle kin deren van Leusden, vanaf 4 jaar. Koste wat kost wil men deze viering door laten gaan. Men zit echter met het probleem dat ,,'t Ros Beyaart" gesloten is. Verzoeken aan de huurder om voor leze gelegenheid de zaak open te doen, lebben geen resultaat gehad. Hoewel lie eigenaar, het R.K kerkbestuur, ach ter dit St Nicolaasfeest staat, kan men moeilijk een huurder dwingen iets te doen wat hij niet wil. Welnu, Blij- *iof zit dus met een ruimteprobleem, jaarlijks wonen zo'n 300 kinderen het •int Nicolaasfeest van Blijhof bij. In jt Ros Beyaart was het altijd al zo rap dat men de ouders moest weige- en (daarom is de leeftijd ook op 4 jaar iesteld, want vooral de kleintjes zijn eens bang). Men zoekt nu naar n ruimte waar men zo'n groot aan- «1 kinderen (in twee keer) kwijt kan Zoals al eerder gezegd; koste wat I *ost wil men dit grote jaarlijkse feest I voor alle kinderen van Leusden door la ten gaan en men vertrouwt er dan ook lp dat er een oplossing gevonden wordt, en is druk bezig de mogelijkheden te 'kijken Door deze omstandigheden zal ien u bij het afhalen van de kaart les op de hoogte stellen, waar het feest |ehouden wordt. Ook de tijden worden 'an bekend gemaakt De kaartjes - ze j-Un gratis voor leden en niet-leden betalen f2,- kunnen worden afgehaald op Kinderen van Blijhof waren zaterdagmorgen druk bezig met het vervaardigen van fraaie tekeningen en andere decoraties voor de intocht van Sint Nicolaas. maandag 24 en dinsdag 25 november tussen 16 00 en 17.00 uur op de vol gende adressen Rob Ruisch, Calabrië 27, tel. 2219, llona v. d. Burg, Krak- horst 19, tel. 2252 Het is te hopen, dat dit St. Nicolaasfeest een even groot succes wordt als anders. Bij Blijhof is men daarvan overtuigd en al druk bezig met de voorbereidingen Het is ove rigens triest gesteld met de accommo datie in onze gemeente als door de slui ting van ,,'t Ros Beyaart"" zelfs voor het grote kinderfeest het Sint Nicolaasfeest - geen plaats is in Leus den. LEUSDEN - Tien Leusdense ondernemers starten na 15 no vember met een nieuwe actie, die ook elders zo heel gunstig is ont vangen. Iedere week, het gehele jaar door, laten de ondernemers 5x per week namens ben aan wil lekeurig gekozen families, alleen staanden en anderen een fraai boeket bezorgen met de hartelijke groeten. Met dit voor Leusden geheel nieuwe initiatief tredende 10 ondernemers in het spoor van duizenden collega's elders in 't land, die hen de laatste paar jaar op dit bloemrijke pad zijn voor gegaan. De deelnemende zaken zijn: Coen van den Berg B.V.; Dames kapsalon Steggerda, Huurdeman B.V.; Doe 't Zelf centrum; Café Restaurant „Nieuw Leusden"; Brood- en Banketbakkerij Van den Hoven; Slijterij H. v.d. Hen gel; Keurslager Fred Timmer; S.V. Bookstores; Foto Verweyen Bloemisterij Eurofleurdieookde bloemen verzorgt. LEUSDEN - Op vrijdagavond 28 november en zaterdag 29 no vember zal Zwarte Piet - u weet wel, de dienstvaardige hulp van Sint - twee keer in elke winkel in Leusden-centrum een bezoek brengen om daar de aanwezige kopers een verrassing aan te bieden. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W J Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg. Bumingpark. Manege en Taveerne, „De Klaveet". Postweg 1 Achterveld Boekhandel Vos. Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitiens Supermarkt, Pr Irenelaan9. zien. Maar op het andere net is onder tussen Brigadier Dog, hét favoriete programma van de vijf-jarige zoon. Soms wint ma, soms de zoon. ACHTERVELD Vrijdag 21 november: jaarvergadering De Eemelaar, aanvang 20.00 uur, De Peerdestal bij P van Uhm Vrijdag 21 november: Kantine Sport park, avond voor S V A-chauffeurs. Vrijdag 21 november: Dropping-Puz- zeltocht leden en donateurs S.V. Achterveld~Kerstenssportpark 20 00 uur Vrijdag 21 november: Knutselavond K P.J Ons Gebouw 20.00 uur Vrijdag 21 november: Bibliotheek 19.00 tot 20 00 uur Zaterdag 22 november: Schilderij ex positie in de Peerdestal bij P. van Uhm van 14.00 tot 21.00 uur. Zondag 23 november: Expositie als voren van 10 00 tot 17 00 uur Zondag 23 november: Bibliotheek van 10 30 tot 13.00 uur Zondag 23 november: Voetbaltoernooi Kerstenssportpark aanvang 12 30 uur Maandag 24 november: Expositie in De Peerdestal van 10 00 tot 19.00 uur Dinsdag 25 november: Expositie in De Peerdestal van 10.00 tot 19 00 uur Dinsdag 25 november EHBO. Ons Gebouw 20 00 uur Woensdag 26 november: Expositie in De Peerdestal van 10.00 tot 19 00 uur Donderdag 27 november: Expositie in De Peerdestal van 10.00 tot 19 00 uur LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 20 november: „de Til" Kaartavond J. B. Inschrijven tot 20 15 uur. Donderdag 20 november: „Marcus- kerk Oecumenische gebedsdienst met Past. Lieberom en ds Koo- man Van 19.00-19.30 uur Donderdag 20 november: 20.00 uur CML. „woon- en leefklimaat" Leusden. Zwarteweg 14 Donderdag 20 november: 20.00 uur diskussie-avond Stichting Jeugd raad Leusden in „de Til" Donderdag 20 november: 20.00 uur Bewonersbijeenkomst Woning stichting in Marcus kerk Vrijdag 21 november: 20.30 uur: film avond Oranjever. onderwerp auto cross en motorcross Vanaf 14 jr. in „de Til". Zaterdag 22 november: „Astmafonds- gebouw" Aanvang 10.45 uur. Al gemene ledenvergadering Ned. Astma Fonds. Dinsdag 25 november. 19.30 uur Op richtingsbijeenkomst Filatelisten- vereniging „Leusden" bar van sportzaal Groenhouten. Woensdag 26 november: „Astmafonds gebouw" Open dag. Van 13.00- 20 00 uur Ook feest voor de kin deren met ballonnenwedstrijd Woensdag 26 en donderdag 27 novem ber: 19 30 uur Begrotingsverga dering in het gemeentehuis Donderdag 27 november: „De Mof" 19.30 uur Bejaardenavond O. V.L Toegang gratis voor iedere be jaarde van Leusden. Zaterdag 29 november: Sint Nicolaas feest Blijhof. Pwats en aanvang nog onbekend Zaterdag 29 november: Avondwandel- puzzeltocht. Start vanuit de Til 20.00 uur. Zondag 30 november: „De Til" Avond je stijldansen Aanvang 20 00 uur. Elke donderdag: Clubgebouw Blijhof Volksdansen voor de jeugd vanaf 8 jaar Van 16.00-17.00 uur en van 19.00-20 00 uur. Elke donderdag. UW sociëteit Ge zellige middag voor mensen van Leusden-C die behoefte aan ge zelligheid hebben in de kantine - van de Sporthal in Groenhouten Van 14 00-16 30 uur. Elke donderdag: Clubavond klaverjas- club „Leusden Troef" in café restaurant „Nieuw Leusden" Van af 20.00 uur. Elke donderdagmorgen. Van9.00-10 00 uur Gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruis, Gebouw Wit-Gele Kruis, Rozen- gaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve, Hamersveld seweg Vanaf 9.00 uur Elke dinsdag- en vrijdagavond: De Til open vanaf 19 00 uur. Hobby club om 18 30 uur Elke dinsdag: Van 18 45 tot 19 45 uur Jeugdschaken in deLockhorstkan tine Om 19.45 uur Schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke zondag: „De Til", open van 10 00- 13 00 uur. JEUGDCLUBS HERV./ GER.JEUGDRAAD In ,,'t Claeverenblad", Hamersveld seweg 102 Maandagvond: kinderen 8 tot 12 jaar, 18 45-20 00 uur Onder leiding van A Visser, Parelduiker 11, Leus den-C. Woensdagavond: kinderen t/m 15 jaar 19.00-20 30 uur Onder leiding van H. van Dijk, Lamoen 13, Leusden- Centrum Donderdagavond: Jongeren 16 jaar en ouder van 20,00-22 30 uur Onder leiding van Margreet Spilker, Ei kenlaan 50. Leusden-Centrum,'el. 03496-2708 Zaterdagavond. Jongerensoos, 20 00- 23 00 uur. Onder leiding van Ja- nette Lodders, Bruinhorst 24, Leusden-Centrum, tel. 03496- 2127. Hulpdienst De Wetering Telefoonnum mers 2746, 2249. Parochie Bibliotheek: Hamersveldse weg 55 ('t Ros Beyaart) Uitle ning zaterdag van 14 00-15 00 uu- en zondag van 10 00-11 00 uur Elke dinsdagmorgen: van 9.30-1130 uur koffiedrinken voor alle be jaarden in de Marcuskerk. Kos ten 1 kwartje LEUSDEN/ZUID Donderdag 20 november: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 13.30 tot 17.00 uur. Voor volwas senen en jeugd Arnhemseweg 83. Vrijdag 21 november: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 19 00 tot 20 00 uur Uitsluitend voor vol wassenen. Arnhemseweg 83 Zaterdag 22 november: Gezellige Sin- terklaasmarkt van met de hand ver vaardigde voorwerpen in dePalet- school aan de Willem de Zwijger laan van 11.00 tot 15.00 uur. Maandag 24 november: Gezinsverzor ging enouderenhulp van „Het Groe ne Kruis" in het wijkgebouw aan de Roo van Alderwereltlaan 13, van 14 00 tot 15 00 uur Maandag 24 november: Concert van de Stichting Valleiconcerten in de Dorpskerk Aanvang 20 00 uur Optreden van het Nederlands Barok Ensemble onder leiding van Joop van Zon Dinsdag 25 november: U.V V Sociëteit. Ontmoetingsmiddag voor mensen van Leusden-Zuid. die behoefte hebben aan gezelligheid In het clubgebouw van „Roda" aan de Bavoortseweg van 14 00 tot 16 30 uur Dinsdag 25 november: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 19 00 tot 20 00 uur Uitsluitend voor volwassenen Arnhemseweg 83 Zaterdag 29 november Receptie door het koorbestuur van het jubileren de „Reformation" in ,,'t Trefpunt' van 10.00 tot 12.00 uur PJ.GU -dansavond, Arnhemse weg, aanvang 20.00 uur in De Mof Dinsdag 2 december: P J.G U.-Sinter klaasviering in wijkcentrum ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg Aanvang 20.00 uur. Maandag 8 december: N C.V.B. kerst- wijding in wijkcentrum ,,'t Tref punt" aan de Arnhemseweg Met medewerking van het Christelijk Gemengd Koor „Kunst Veredelt" Aanvang 20 00 uur OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas, bellen naar mevrouw C Deenik. Koningin Julianalaan 35. Leusden-Zuid, telefoon 033-18134. EXPOSITIES VAN LEUSDE- NAREN Gouaches, portretten en olieverf schilderijen van Jan J Albers in een groepstentoonstelling in de Vispoort te Harderwijk. Tot en met donderdag 20 november Tekeningen, grafieken en aquarellen van Maarten 't Hart in Museum Nairac te Barneveld Tot en met zaterdag 13 december dinsdags tot en met vrijdags van 10 00 tot 12.30 uur. en van 13 30 tot 17.00 uur. 's Zaterdags van 11 00 tot 16.00 uur Zo nu en dan ontvangen we een ont boezeming van de heer C. Ph. Spaans. Op een relativerende wijze wandelt fietst de heer Spaans door de ge beente en het resultaat vertrouwt hij oao schuchter aan het hagelwitte pa pier toe We willen als redaktie deze bijmeringen niet aan onze lezers ont- iouden Vandaar deze „Spaanse ont- ^ezeraingen". Red. Wet is de moeite waard, door en wgs ons gezegende dorp te fietsen, 't Is vaar zelfs in ons dorp is het al rijwielend mijken en opletten 't Gevaar dreigt dej anten Het begint al bij het uit e"rgaan. Is het wat vroeg, dan heeft en el voordeel dat men na enkele JemPels wakker is. Verkeers drempels, "Ienhjk hinderlagen, belagen de arge- dnn' a 16 meent ru*tig en onverveerd >„J 6 na8el'lieuwe buurtschappen te t unnengaan. Hel is eigenlijk alles in volkomen ïPr^u met elkaar: gezellig uit- e huisjes, bungalows ondanks de wormigheid presenteren de bewo ners hun kunstzinnige scheppingsdrang, (z.g. artistieke creativiteit)Naar bin nen kijkend ontwaardt men soms ver rassende binnenhuisjes, zelfs hier en daar 'n kast met boeken, tuinen, waarin 'n luttel aantal meters complete kweke rijen zijn aangelegd. Het getuigt van rust en zelfs, ik zou bijna zeggen, van eruditie. Maar door die hobbels en hinderlagen en slaoms is de dromerij snel uit en beland je bij voornoemde tegenspraak. Onbegrijpelijk is het dat het volk van ons dorp, en dan denk ik aan die welop gevoedheid, die uit huizen en tuinen straalt, zo tegen zichzelf beschermd moet worden, middels de harde hand van de overheid, die op een fietszadel goed merkbaar is. Er zijn erudite lieden, die die het pres teren om tussen twee drempels met hun veelvervige heilige koe 80 km te rijden en nog in te halen ook In deemoed licht ik m'n hoedje voor een dergelijke beheersing der materie en stamel een schuldig mea culpa als ik van doodschrik mijn wankel evenwicht trachtte behou den. Toch doet het mijn romantisch hart goed als ik achter woeste baarden don kere overmaatsche brillen deze man en ook wel vrouwlieden mijn jeugddromen herken. Het doet me al denken aan zeeschui mers, strandjutters, smokkelaars en ro vers met verachting voor al wat burge- lijk is Er ontbreekt nog een Peter Stuijvesant-been, een zwarte ooglap en een ijzeren haak in plaats van een lin kerhand. Het zijn de stoere mannen uit de boe ken van Johan H Been. Mysterieuze vrouwen met inplaats van een alles be dekkende sluier, onherkenbaar ma kende reuzenbnllen. Heerlijk, in deze uitgekiende wereld Het is een volks vermaak om bij de veel gesmade stop lichten te staan en sommige van deze ruigblikkende personen ongewijde woorden te zien zeggen vanwege de ver loren tijd. Alsof er verloren tijd bestaat! Op het stalen ros, nou stalen, verder gaand stuit men ergens op over de rijweg geplaatste bielzen, waar komen die vandaanZoveel treinen hebben we toch niet? Ook al om voornoemde verkeersdeel nemers in hun levensgevaarlijk bedrijf te remmen. Ze ontbreken hier echter, het is een nette rustige buurt, eigenlijk een soort ghetto Maar dan is daar plotseling een open baring de Schammersteeg, een laantje met karresporen. in deze tijd overwelfd door alle herfstkleuren die er maar zijn. Met een paar slagen van de trappers in een andere wereld, zo stil, zo onzegbaar mooi, het is alsof de tijd even stil staat Het doet denken aan dat mooie schil derijtje van Anton Mauve, laantje in Middelharms. Wat een geluk moet het zijn dit te kunnen weergeven. Uitkomend op de sluipweg langs de autobaan is er aan de ene kant het geweld van het verkeer, aan de andere kant een wei met traag grazende koeien, een dorpstafereel uit duizenden. Een enkele lesbische koe stoort eigen lijk in dit vredig stille leven niet Hebt u wel eens het verweerde pan tine gezien van het koetshuis bij de Hohorst? Wil lem Maris, u weet wel een van de drie schilderende broers uit de Haagse School, zei eens: ik schildergeen koeien, maar het zonlicht op koeien ruggen. Ik heb het begrepen, toen aan de Lockhor- sterweg achter de zware bomen een weide, waarin een kudde, een schamp zon dreef en als het ware alleen die kudde belichtte, toen begreep ik die Wil lem, van Maris B.V. In het bos dreef een lichte nevel tussen de oeroude bomen, stilte alom, in de beek in het groen zwarte water dreven een paar eenden, roerloos tussen de wa terplanten. Ergens aan de overkant schemerde het grote huis, in vage contouren, als een droomkasteel en weer ontmoette ik een schilder Mathijs Maris die z'n dromen voor zich zelf schilderde, die het ver rekte om voorde „potboiler"te werken Hij „verdeed" z'n tijd aan het tekenen en etsen van dromen, hij haatte de cen tjesen hier bij die stille beek stond ik voor een van zijn dromen. Hij stierf als een ontluisterd mens op een Londense zolderkamer en nu is zijn weinige werk onbetaalbaar De tragiek van de droom. Tussen het groen en goud van de Do- deweg het Theosofisch Tempeltje, het kan nergens beter staan, het daverend rumoer van de bezige mens en de rust die tot peinzen stemt van de natuur. De dichter Marsman is hier kennelijk geweest toen hij schreef: „De groenen vlammen van de bomen, bestorven bram en wmgerdrood, zijn van hun donkre drift benomen, o dag, o droom, van blauw en goud Koffie drinken in een etabbssement dat herinnert aan een klein Frans man netje, zij het zondersnor en haarlok, die Europa omkeerde Al weer een schilder, maar een heel andere, aan de wand een bijna levensgrote reproduktie van J. W Pieneman's „Slag bij Waterloo". (Rijksmuseum) Het hangt er nog maar sinds kort, maar gaat dat zien' Alle pro minenten uit die bewogen tijd staan er op alsof ze per kop betaald hebben, net als op de schu'.lerstukken uit de zeven tiendeeeuw. Zelfs de gewonde prins van Oranje ziet er nog best uit 't Is de moeite waard alleen al voor de reproduktie-techmek Vliedend voor een dreigende bui kwam er een eind aan deze symjihome van licht en kleur en we voegden ons m de rij huiswaarts kerende, geschoold en ongeschoold grut, semi- en profintilli- 1 gentsia, slomerikken en gauwenkken, terug naat het gezegende dorp, waar naar men zegt ook Venus haar zwoele leden heeft uitgestrekt. Achter de bere gende ruiten genoot ik voor zoveelste maal van een boekske van een oud stadsgenoot: een loflied op de Zotheid C. Ph Spaans

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3