ïijkraad aktief in Alandsbeek-Oost root enthousiasme bij itocht Sint Nicolaas Stichting Jeugdraad sprak over subsidie Kerstwijding N.C.V.B. Orsoliveweg? ANDERE LESTIJDEN JUDOCLUB BINGO-AVOND DE WETERING Van de Hengel organiseert wijnavond Nog plaats in vrouwenpraatgroep Bejaardenavond Oranjevereniging iNDtKDAG 20 NOVEMBER 1975 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Volgens één van onze teletypistes - ondersteund door de correctie-afdeling - heeft Leusden een nieuwe weg gekregen: de Orsoliveweg. Al thans, als we het adres, dat on der het ingezonden stuk van de heer Valkenet stond, moeten ge loven. We doen dat niet Uiter aard had het Urselineweg moeten zijn. Een aanmerkelijk verschil Redaktie. hiertoe is opgericht heeft voor ieder plekje een ontwerp gemaakt. De teke ningen waren ter inzage opgehangen in de Boerderij op de eerste bijeen komst Veel lof en bijval werd geoogst. Aldus gesterkt zijn de officiële te keningen bij de Gemeente ingediend Na de goedkeuring van de Gemeente zijn ze weer ter parafering naar de Wijkraad opgestuurd, die ze voor ac- coord weer retourneerden Het wach ten is thans op de uitvoering door de Gemeentelijke diensten. CRECHE. Ook voor een crèche waren er plannen en ook deze plannen konden gereali seerd worden Mevr. Wahle, Goudple vier 21 is bereid om één ochtend in de week op een aantal, voorlopig hooguit 6, kinderen van wijkbewoners te passen Om later meer kinderen te «kunnen plaatsen wordt reeds uitgekeken naar een ruimere huisvesting. Maar voor lopig zijn de kindertjes welkom bij Mevr. Wahle die haar zolderverdieping voor dit doel heeft aangepast. CREATIEVE HANDVAARDIGHEID. Onder deskundigeleiding van mevr. Daane en mevr. Sluijters wordt al ge ruime tijd les gegeven in diverse soor ten handvaardigheden, zoals makramé, batik, papierwerk, houtbewerken en noem maar op Eigenlijk moet hier- niet al te veel over verteld worden want de aanmeldingen zijn zo talrijk dat de dames het aantal cursisten amper verwerken kunnen. Dank zij de medewerking van de heer Van de Hen gel kunnen de dames terecht in de Til, waar zij de beschikking hebben over alerhande gereedschappen. Een crèche wordt voor dit doel door de dames zelf verzorgd. FESTIVITEITEN. Ook op het gebied van feesten heeft de wijkraad niet stilgezeten. In nauw overleg met de Leusdense Oranje ver eniging worden plannen gemaakt om bij de oranjefessten een eigen inbreng van de wijk te garaderen. Zoals u ziet is een hoop werk verzet en zal er nog veel meer werk verzet moeten worden Dank zij de enthousias te inzet van vele wijkbewoners zal voor de toekomst nog veel te verwach ten zijn En onstaat er een fijne wijk waarin het goed leven is. LEUSDEN/CENTRUM - Vanaf 17 november worden de lessen van de jeugdjudoclub Leusden in de nieuwe gymnastiekzaal in Alandsbeek gehou den. In verband hiermee zijn de tijd stippen van de lesuren gewijzigd. Wat de dinsdag betreft zijn de om 16.00 en 17.00 uur aanvangende lessen onge wijzigd gebleven, maar het lesuur van 18.00 uur is vervroegd tot 17.00 uur. Alle zaterdagse tijden zijn veranderd. Het lesuur van 12.30 uur begint nu om 9.00 uur, dat van 13.30 uur is 10.00 uur geworden en het lesuur van 14.30 uur is verplaatst naar 11.00 uur. Een nieuwe tijd voor kinderen van 6 tot 8 jaar is gekomen op maandagmiddag van 16.00-17.00 uur. Op 18, 22 en 24 november werden, resp worden judo examens gehouden in de nieuwe gym zaal. LEUSDEN - Op zaterdag 22 novem ber organiseert de wijkraad „De Wete ring" een bingo-avond in de Roda- kantine van het Burgemeester Buining- park. Het is een avond, waar weer tal van aantrekkelijke prijzen te winnen zijn, maar u moet wel IS jaar of ouder zijn. Iedereen is van harte welkom. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Slijterij H. van de Hen gel, Hamersveldseweg 56, organiseert aanstaande maandag (24 nov.) een wijnavond in de Johanneshoeve. Wie belangstelling voor dit festijn heeft kan zich bij de slijterij opgeven. De fa. Van de Hengel organiseert de avond, omdat men kort geleden is over gegaan tot het zelf importeren van Duitse wijnen. Van de Rijnwijnen heeft men nu onder andere Liebfraumilch en Niersteiner. Op het lijstje staat onder Moezelwijnen onder andere vermeld de Riesling Bench Bemkastel en ver schillende soorten Piesporter. Wie het wil proeven meldt zich aan en kan dan tevens van de speciale introductie-aktie gebruik maken, vier halen, drie betalen. LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 13 november was de Stichting Jeugdraad Leusden in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer G. Cloos- terman. Op de agenda stonden geen buiten gewoon belangrijke punten, met een kleine uitzondering voor het agenda punt subsidie. Wel werd er die avond nog de laatste hand gelegd aan de voorbereidingen van de openbare diskussie-avond met be trekking tot het jaarplan, die vanavond om 8 uur in De Til zal plaatsvinden. Voor deze avond is de heer v. d. Pol van Kreatief Centrum ,,De Hof" uit genodigd. De voorzitter kon melding maken van het feit dat de gemeente f 1500,- beschikbaar stelde voor een onderzoek dat de heer Fransen van de stichting Ruimte voor de jeugd zou uitvoeren. Dit onderzoek heeft vooral betrekking op de bestemming van boerderij Mid- den-Krakhorst. De heer Cloosterman betreurde het dat de gemeenteraad tijdens de verga dering van 25 september jl. afwijzend had gestaan tegenover het plan van de Jeugdraad het batig saldo in een re- servepot te stoppen. De werkgroep accommodatie had kon- takt opgenomen met verschillende buurthuizen o.a. om voldoende inzicht in de behoeften te krijgen. Ook was de heer Hanekamp geïnformeerd in verband met het aantrekken van een beroepskracht. Deze adviseerde een ambulant-funktionaris in dienst te ne men om het projekt mee op te zetten en te leiden. Met een ambulantfunktio- naris zal alle jeugd gebaat zijn SUBSIDIE Ten aanzien van de subsidie voor de LEUSDEN/ZUID - Maandag 8 decem ber houdt de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Leusden-Zuid haar kerstwijding. De kerstwijding zal plaats vinden in wijkcentrum ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg, en begint om 20.00 uur. De kerstwijding zal opgeluisterd wor den door zang van het Cristelijk Ge mengd Koor „Kunst veredelt". In ver band met de vele verbintenissen van dit koor in de decembermaand werd de kerstwijding te Leusden-Zuid ge bracht naar het begin van december Bovendien werd om deze reden ook de bijeenkomst van de N.C.V.B. verscho ven naar de maandag in plaats van de gebruikelijke dinsdag De liturgie is dit maal door de dames van de N.C.V.B. te Leusden-Zuid zelf samengesteld. Er zal een Kerstver haal worden gezegd. A 1 JEUGDRAAO^r LEUSOEN Jeugdraad was men het tijdens de stem ming er unaniem over eens dat dit een taak voor de overheid was, niet voor partikulieren. De subsidieregeling zou moeten geschieden aan de hand van een financieel jaarverslag. Er werd opge merkt dat een subsidieregeling, waarbij gekeken werd naar het aantal leden een zeer willekeurige zaak was. Een ander bezwaar tegen een geldelijke re geling op basis van het ledenaantal bleek het punt dat de kosten vaak niet overeen komen met het aantal leden. Dit ligt aan de aktiviteiten van de klub of vereniging. Over de vraag hoe de subsidieregeling verder uitgewerkt moest worden zou de werkgroep sub sidieverordening zich buigen Men kon nog niet beslissen of de subsidie alleen de vaste kosten moest bedragen of dat er ook variabele kosten gesubsideerd moesten worden Er werd tevens op gewezen, dat er ook een expenmentunpot moest be staan. om nieuwe initiatieven te steu nen Alle aanwezigen waren het erover eens dat de overheid een adviserende rol zou moeten spelen, geen verdelende Na een korte rondvraag kon de voor zitter de vergadering nog vóór tien uur sluiten. LEUSDEN - In de afgelopen twee we ken zijn in Leusden twee vrouwen- praatgroepen van start gegaan. Deze vrouwenpraatgroepen zijn opgezet door de Werkgroep Educatief Werk Leusden en zijn bedoeld voor vrouwen, die met elkaar willen praten over allerlei zelf gekozen onderwerpen die samenhan gen met de rol van de vrouw in deze tijd. Er is een ochtend- en een avondgroep, die eenmaal per week samenkomt bij een van de deelneemsters thuis. De avondgroep zit vol. Aan de ochtend- groep kunnen nog enige vrouwen deel nemen De deelneemsters van deze groep, die iedere donderdagmorgen van 9.30-111.30 uur bij elkaar komt, zouden het erg fijn vinden als hun groep nog wat uitgebreid zou worden Voor ver dere inlichtingen en aanmeldingen kan men terecht bij Marion Defares, Bre- tagne 10, Leusden-Centrum, tel. 03496- 1684 EUSDEN/CENTRUM - Op een ru- rige bijeenkomst op 23 juni 1975 het allemaal begonnen. De wijkraad dsbeek-Oost is ontstaan. Opinitia- van een aantal wijkbewoners is het ontstaan iets voor en door de wijk gaan doen. Na een tijd van interne rbereiding brak het moment aan, rop de hele wijk bijeengekomen is de „boerderij van de pastoor", ieder die daar geweest is zal zich lang blijven herinneren. Mede door B broeierige weer was het toen k|ö)op „hot summer" waren de ge- ?deren soms zeer verhit en werd iig gediscussieerd Uiteindelijk is het toch geschied de wijkraad werd ge- In uitbundige stemming ging ireen naar huis Overal werden kre- igehoord als ,,v.at zal dat worden" iiddels zijn we een half jaar ver- In dat half jaar heeft de kersverse ;raad niet stil gezeten, al heeft men ïr 'ijk niet veel meer van ze gehoord Om half werk te voorkomen heeft de ;raad gewacht tot bepaalde plannen ïaliseerd waren om dan hun werk [daglicht te laten zien BURENHULPD1ENST Allereerst is een berg werk verzet en i vele bijeenkomsten de revue ge beerd om tot de oprichting van een renhulpdienst te komen. Het plan was lal voordat een wijkraad bestond jar een plan tot werkelijkheid te brengen is geen eenvoudige zaak. Nadat een team gevonden was van deskundigen op dit terrein is met de uitvoering van het idee begonnen Het resultaat mager wezen De Burenhulpdienst bestaat uit een kerngroep van 3 dames die telefo nisch bereikbaar zijn Zit u om hulp verlegen doordat u b.v. door ziekte niet in staat bent om uw kinderen naar school te brengen of af te halen, een boodschapje te doen naar de dokter te gaan of een recept op te halen, dan kunt u telefonisch om hulp vragen bij de Burenhulpdienst. Dit kan: maandagen vrijdag tel. 03496-4055 bij mevr. v d Berg; dinsdag en donderdag 033-14331 bij mevr. Knipschaar; woensdag en vrijdagochtend 03496-3353 bij mevr Glas, en wel 's morgens tussen 9.00 uur en 10.30 uur, 'savondstussen 19.00 uur en 20.00 uur. Heeft uw telefonische hulp, roep één van de dames bereikt dan zorgen deze ervoor dat één van de ruim 15 „wer kers in het veld", u uit de nood helpt Deze burenhulpdienst vraagt veel tijd en energie van haar medewerkers en -sters. maar dankbaarheid en een ple zierig leefklimaat in de wijk Alands beek zal hun dank zijn. OPPAS-CENTRALE Naast de geweldige organisatie van de Burenhulpdienst heeft de Wijk thans ook de beschikking over een eigen oppascentrale Deze zal zeker niet de bedoeling hebben haar collega centra les te beconcurreren maar veel eer der haar taken te verlichten. Tevens wordt voorkomen dat babysitters bij nacht en ontij naar huis (gebracht) moeten (worden) omdat de baby-sitters gerecruteerd zijn uit de wijk zelf Alle adressen zijn lopend te bereiken Kin derspeelplaatsen. Wilt u een oppas voor een avond, belt u dan mevr Van Staalduinen 033-31091. Tarief f 10.- tot 12.00 uur en na twaalf uur laten we aan u over. Een belangrijk argument om een wijkraad op te richten zijn de kinder speelplaatsen geweest De Gemeente stelde haar geld beschikbaar op voor waarde, dat de wijk zelf met plan nen zou komen hoe oe kinderspeelplaat sen ingericht zouden worden. Welnu, de werkgroep kinderspeelplaatsen die LEUSDEN - De Oranje Vereniging Leusden organiseert op donderdag 27 november een bejaardenavond in café- restaurant ,,de Mof". De zaal van de Mof gaat om 19.00 uur open en het pro gramma begint om 19.30 uur. „De Re derijkers" uit Amersfoort zullen deze avond optreden met een viertal klucht jes., Deze zijn getiteld „De stille Vennoot", ,.de Man met 2 schoonmoe ders", „het autootje" en „de handlan ger". Het geheel zal muzikaal omlijst worden Voor iedere bejaarde uit Leus den is de toegang gratis, terwijl hen ook koffie en een consumptie aangebo den zal worden EUSDEN-CENTRUM - St. Nicolaas [weer io ons land en ook in Leus waren er veel kinderen en groten [de been om de Goedheiligman een jeldige ontvangst te bereiden, pze gemeente liep werkelijk uit, t nog nooit zijn er zoveel mensen fetraat geweest om Sint en zijn Pie- [toe te juichen. Langs de hele route er een geweldig enthousiasme. Tijdens de route hield de stoet een paar maal halt. Twee keer was dat om even te verpozen bij de winkel centra, waar de Pieten er lustig op losstrooiden en Sint vele, vele hand jes drukte. WELKOMSTWOORD De laatste „stop" was bij het ge meentehuis, waar loco-burgemeester W. A. van Zandbrink een hartelijk welkomstwoord tot St. Nicolaas richt te. De heer Zandbrink zei erg blij te zijn, dat Sint Nicolaas met zijn gevolg weer was gearriveerd. „We zijn bang geweest dat u door de mist niet op tijd zou komen. Uiteraard zijn er al leen maar lieve kinderen in Leus den en die zetten vast vanavond alle maal hun schoen. Gelukkig zijn er nu meer winkels in Leusden, zodat er geen kind overgeslagen hoeft te wor den". PLATTEGROND Omdat er zoveel nieuwe kinderen in Leusden zijn komen wonen en de mees- ten in nieuwe wijken, kreeg de Goed heiligman een plattegrond van onze gemeente aangeboden. Sint Nicolaas was erg blij met dat cadeautje, want nu zou hij zeker geen één kind vergeten. Lisiduna zette het „Lang zal die le ven" voor Sint Nicolaas in en deze was hier erg blij mee. Uiteraard werden daarna een aantal St. Nicolaas liedjes gespeeld en meegezongen. De Pieten bleven maar strooien en Sint maakte een rondgang door de aanwezigen om hier en daar een hand te geven of een vriendelijk woord te spreken. Ove rigens hadden de dranghekken weer niet het gewenste resultaat, want op een gegeven moment stond bijna ie dereen ervoor in plaats van erachter. FEESTELIJKE STEMMING Begrijpelijk trouwens, want men wil de zo dicht mogelijk bij Sint en zijn Pieten komen. Alles verliep verder gladjes. De muziek en majorettes van Lisiduna zorgden voor een extra fees telijke stemming en de politie zorgde dat de stoet veilig door onze gemeente kon trekken. Al met al was deze in tocht ontzettend gezellig ledereen heeft zijn best gedaan om er een geweldig feest van te maken. De organisatoren, de mensen op straat en bovendien de Pieten, die in groten getale aanwezig waren. De kinderen in Leusden kunnen hun schoen weer zetten, want Sint heeft beloofd er niet een over te slaan

Leusder Krant | 1975 | | pagina 5