Echtpaar Van den Berg vijftig jaar getrouwd ilke expositie brengt weer ïieuwe verrassingen Niet veel belangstelling voor jaarvergadering „De Emelaar" Chauffeursavond s.v. Achterveld werd groot succes Honden fatsoen RIJE KWASTEN IN ACHTERVELD NIEUWS UIT 1 ACHTERVELD i Aankomst Sinterklaas Achterveld nument voor een ruimtevaarder", waarmee de sfeer van deze eigentijdse verovering goed werd getroffen. Van de heer J. Visser was slechts één stuk aan wezig: Maanlandschap", mooi van compositie en kleur. Marion Treep had een aanh-ekkeliik winterlandschapje, portretoefeningen en enkele abstrakte ohe verf doeken. Het is van het werk van de schilders van „DeVrije Kwasten" af te lezen, dat het de vereniging goed gaat, en dat stemt tot voldoening. Anco Mali. het afgelopen seizoen en er geen enkele mogelijkheid was voor uitbreiding van de aktiviteiten Na veel discussie werd besloten deze zaak aan te houden omdat slechts een klein aantal leden aanwezig was en dit punt uitvoerig in het clubblad te behandelen zodat ook de nu niet aanwezige leden met hun meningen en suggesties naar voren konden komen. De behandeling van dit punt vergde wel heel wat tijd. De samenstelling van de sportcom- missie vergde heel wat minder van de vergadertijd. De sport com missie bestaat uit drie leden waaronder een coördinator. De competitiecommissie bestaat nu uit de trainer, de heer R. Berg, lid T. C., de heer Gans en het spelend lid B Kraanen. De toernooicommissie wordt gevormd door N. Kraanen, N Timmer en E Holthof. Als laatste de jeugdcommissie bestaande uit trainer R. Berg en L. Bock en M. van Wierin- gen Ook zullen aan deze commissie nog drie jeugdleden worden toegevoegd om de jeugd er meer bij te betrekken. Deze drie jeugdleden zullen nog worden gekozen ACHTERVELD - Zoals u reeds I vorige week in deze krant hebt kunnen lezen zal St. Nicolaas I a.s. zaterdag, 29 november in Achterveld komen. Hij wordt om 114.00 uur verwelkomd bij het ge meentehuis aan de Kon. Juliana- I weg. Via de route die reeds I voruge week in de Leusder Krant beeft gestaan, zal hij in Hotel De Roskam zijn tocht beëndigen en daar nog enige tijd blijven. Dinsdag 2 december a.s. is er St. Nicolaasfeest voor de kin- I deren van alle kleuter- en ba- sisscholen. Dit feest wordt ge- houden in Ons Gebouw. INTRODUCé's Nadat dit alles was afgehandeld wer den enkele mededelingen gedaan door de secretaris, deheerWessels Als be langrijkste punt was de mededeling betreffende de introducé's. In het ko mende seizoen zullen alleen introducé's worden toegelaten die in het bezit zijn van een kaart Deze kaarten kunnen aan het secretariaat worden afgehaald. Ook werd besloten een kleine vergoe ding te vragen voor het verstrekken van deze kaarten. In overleg met de aanwezige leden werd dit bedrag ge steld op f2,50 per persoon per dag. Op een daartoe gestelde vraag bleek dat alleen seniorenleden introducé's kunnen meebrengen De rondvraag bracht ook nog enkele vragen naar voren waarin het splitsen van leeftijdsgroepen van juniorenleden naar voren kwamNadat ook de gestelde vragen waren; beantwoord sloot de voorzitter op een niet zo vroeg tijdstip deze vergadering Tijdens de verga dering kwam ook enkele malen het nieuw te bouwen clubhuis naar voren Doch positieve mededelingen konden hierover nog niet worden gedaan. ACHTERVELD - Lopend door de Achterveldse straten ziet men in een voortuintje van een aan één van die straten staande woning een bordje staan waarop iets is geschreven. Het geen op dit bordje staat geschreven geeft wel te denken. Is dit bestemd voor de Achterveldse hondenbezit ters of voor slechts enkele daarvan. Het opschrift: „Honden houden ver eist fatsoen. Laat uw dier in uw eigen tuin zijn behoefte doen." Het is te hopen dat de Achter veldse hondenbezitters, de goede niet te nagesproken natuurlijk, dit bordje eens goed lezen. Mogelijk zijn er dan meer Achterveldse inwoners die van hel. zelfde.euv^^erlost zu|- len wóraehnH^t^enoelr^cht niet m uw eigen tuin te gebeuren. Er is in Achterveld echt wel ruimte genoeg. STOUTENBURG - Donderdag 20 no vember was het een heugelijke dag voor het echtpaar J. van den Berg, wonende aan de Hessenweg 34 te Stou tenburg Op die dag herdacht het echt paar het feit dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk waren getreden. De heer Van den Berg die Barne velder van geboorte is en zijn vrouw Woudenbergse van geboorte, zijn bei den nog zeer vitaal. Hij is 72 jaar en zij 71 jaar. De heer Van den Berg gaat nog elke dag met zijn auto de baan op om zijn beroep als veehande laar uit te oefenen Hij is bij alle veehouders in de wijde omgeving een graag gezien persoon. Hij staat bekend als een eerlijk en betrouwbaar vak man. Volgens de heer Van den Berg komt het zeker in de tegenwoordige tijd op eerlijkheid en betrouwbaar heid aan. ,,De mensen moeten op je kunnen vertrouwen. Kunnen ze dat niet dan ben je als zakenman tegenwoordig wel vlug uitgeteld," zo meent hij. MULDER. Voordat de heer Van den Berg vee handelaar werd was hij eerst landbou wersknecht, daarna muldersknecht en toen hem dat ook niet meer beviel is hij als zelfstandige de veehandel ingegaan. Het echtpaar heeft vijf kinderen en veertien kleinkinderen. Terugkijkend op de vijftig jaar bekennen zij dat zij een zeer vruchtbaar leven achter de rug hebben. Een leven met veel hoog tepunten waar zij nog steeds met vreug de op terugzien, hoewel het verdriet aan hen ook niet is* voorbijgegaan. Vrijdag was de dag dat men dit feit feestelijk herdacht. In de namiddag van deze dag bracht burgemeester Van der Post van Leusden het echt paar een bezoek, 's avonds was het feest in het restaurant Struijk te Hoe velaken voorafgegaan door een recep tie. Dat dit echtpaar een zeer gezien echtpaar is bleek wel uit de grote stroom bezoekers die tijdens de re ceptie gelukwensen kwamen aanbieden. Het jubilerende echtpaar woont reeds 30 jaar te Stoutenburg. Vanaf hun hu welijk hebben zij 15 jaar in Barne- veld gewoond, 5 jaar in Amersfoort, waar zij de jaren 40 - 45 hebben mee gemaakt. Deze jaren waren zeker geen pretje, doch zij zijn ze toch ook weer goed doorgekomen. Na Amersfoort zijn zij naar Stoutenburg getrokken waar zij nu nog steeds wonen. Door zeer velen werd het echtpaar nog een heel goede gezondheid toegewenst en velen hoopten ben ook nog over tien jaar te kunnen komen feliciteren. INDERDAG 27 NOVEMBER 1975 LEUSDER KRANT sprekende ogen, onder andere een ab- strakt zien. „Vleugels", waarmee zij de golvende vliegbeweging uitbeeldde. Van Ingrid Drenth hing op de ten toonstelling een niet onverdienstelijke boerderij „De Wetering". Heel mooi vond ik „Salto Mortale" van A. Kwinkelenberg, uitbeelding van een ruiter die met een boog van zijn paard afschiet tegen een achtergrond, waarop de vegetatie wordt weergege ven met distels en grassen. Mooi ook „Kerkhofje bij Cognac" en „Baskische Grafstenen". En de houtsnede „De Thuiskomst" uit de serie van vier over de verloren zoon. Van de heer A. Stam een verrukkelijk naïef geschilderde kollektie molens, waarvan ik de molen „De Hoop", te ACHTERVELD - Vrijdag hield de tennisvereniging de Eemelaar haar algemene ledenvergadering, waarbij ongeveer 60 leden aanwezig waren. Om ongeveer 20.30 uur opende de voor zitter, de heer Ochse, de vergadering. Hij heette alle aanwezigen van harte welkom. Hij deelde mede een grotere opkomst te hebben verwacht dan nu het geval was. Verder stond hij even stil bij het afgelopen verenigingsjaar dat een zeer positief jaar is geweest. Hierna werd de agenda puntsgewijze afgewerkt. De notulen van de vorige algemene ledenvergadering werden be houdens enkele kleine opmerkingen goedgekeurd. Na deze notulen kreeg de heer Wes- sels gelegenheid het jaarverslag voor te lezen. Uit dit jaarverslag bleek dat de vereniging een zeer positief jaar achter de rug had. Als hoogtepunten kwamen naar voren het groeiend le dental, de zeer geslaagde toernooien, het clubkampioenschap en het handicap- toernooi. Ook het weekend doorgebracht op Papendal was zeker een hoogtepunt. Ook de gunstige vooruitzichten be treffende de aanleg van twee nieuwe banen werden in het verslag als hoog tepunt genoemd. Wel was er in het afgelopen jaar ook een dieptepunt: het overlijden op jeugdige leeftijd van Ans van Oosten die vanaf het begin actief lid van de vereniging was ge weest. Het verslag van de penningmeester leverde wel enkele vragen op. Sommige vragen werden wel met handgeklap van de aanwezigen ontvangen. De vra gen werden echter op duidelijke en begrijpbare wijze beantwoord. Namens de financiële commissie deelde mevr. Ochse mede dat alles was gecontro leerd en in orde was bevonden. Hierna volgde de verkiezing van een lid van de financiële commissie daar mevr. Ochse periodiek aftredend was. Na een dankwoord van de voor zitter aan de secretaris, de penning meester, de commissies en het kantine- beheer werd een pauze aangekondigd. Na de pauze kreeg men een be stuursverkiezing waarbij de heren De Gans en Groenewegen aftredend waren Daar geen tegenkandidaten waren ge steld en beide heren zich herkiesbaar hadden gesteld werden zij metalgeme- jie stemmen herkozgjk Hierna* kwam b£t punt aan de orde om verandering aan te brengen in de bestaande activiteitencommissie. Na een inleidend woord hierover bleek dat de taak voor de uit drie leden bestaande commissie te zwaar was. Er was een concept opgesteld waarin een uitbrei ding tot 9 man werd voorgesteld. Het voorstel was een activiteitencommis sie van drie leden waaronder een coördinator. Daarnaast wilde men drie werkgroepen in het leven roepen: de werkgroep kantmebeheer bestaande uit een commissielid en twee wer kende leden, een werkgroep festivi teiten met dezelfde indeling; en een werkgroep bijzondere evenementen, ook bestaande uit een commissielid en twee werkende leden. KANTINEBEHEER Dit heeft de tongen wel losgemaakt. Men was bang dat er nu een over- organisatie zou komen enz. Een strui kelblok was hierbij het kantinebeheer. Voor de overige werkgroepen waren wel liefhebbers maar niet voor het kantinebeheer Wel kwam naar voren dat als er geen uitbreiding kwam men op dezelfde voet moest voortgaan als ACHTERVELD - Zaterdag 22 novem ber had de activiteitscommissie van de S.V. Achterveld een avond georgani seerd voor de chauffeurs die zich steeds beschikbaar stellen voor het vervoer van de spelers van deze sport vereniging. Mede door de enorme be langstelling en de goede organisatie is deze avond een groot succes gewor den. De activiteitscommissie onder lei ding van Jan te Roller verraste de aan wezigen met een tafel prachtige prij zen. Er moesten vier spelletjes ge speeld worden die de deelnemers veel genoegen en inspanning gaven. Tussen de spelletjes door werd er een bingo gespeeld, zodat de deelnemers even op adem konden komen en de dorst kon den lessen. Na zo'n bingo werd er weer vol moed verder gegaan Deze avond werd om ongeveer 20.15 uur geopend door de heer C. van Mar- uur geopend door de heer C. van Mar wijk Hij dankte allen voor alle vrije tijd welke werd besteed en nog zal worden besteed voor onze jeugd Hier na werd uitgelegd welke spelletjes er gespeeld zouden worden en hoe de spel regels waren, waarna men van start kon gaan. DANKWOORD Alvorens de wedstrijdleider Herman Kerkhof het woord kreeg om de uit slagen bekend te maken, het was in- Er zijn weer een aantal nieuwe ge- ten, als ik het wel heb: mevrouw r-Spilsburg met aardige aquarel len als „fandweg in Steenaken" en jerfstkleuren", de heer H. Heilijgers met olieverfdoeken als „Baderie" en intermorgen", een typisch winterse psscène van tegen elkaar aan erende paarden in een vorstig wei- prettig om vast te stellen, dat ook Amersfoorters een onderdak bij De Vrije Kwasten" kunnen blijven kiden, G. H. van de Coterlet toonde een „wonderbare visvangst", een email met een prachtig genuanceerde zee, en de koppen van de vissers in goud. Jos wn de Pol, die nu ook in Amersfoort nt, liet enkele goede aquarellen van en-centrum zien, de grappige ets middels 23.30 uur geworden, dankte J. te Roller alle aanwezigen voor hun opkomst Tevens sprak hij een spe ciaal dankwoord tot alle wedstrijd leiders van de jeugd en tot het perso neel dat deze avond had bediend Dit werd met een warm applaus beloond. Hierna werden de prijzen bekend ge maakt Ringspel 1 en 2 Mevr. J. van Dijk - H. van Ruitenbeek 40 pnt. Ge- wichtdrukken: H v. Ruitenbeek-H v. Druten 97 kg. Pijltjes werpen J. Os sendrijver 45 pnt Tafelvoetbal: Mevr C. Hoogland-Joh. v. Dalen 70 pnt. KLASSEMENT Het algemeen klassement was als volgt 1 K. Waalzaam 2. K. Voorburg 3. H van der Goes 4 H. van Ruitenbeek 5. P. van Nimwegen 170 punten 17Q punten 160 punten 160 punten 160 punten „Op het podium", met een heel mooi mannetje, optredend van de coulissen, en de fraaie weergave „Ballet", waarin de beweging erg goed „vast ligt". Mevrouw F. Siewers was er weer met keramiek: „Vrijheid", een meisjesfi- guuftje dat een duif omhoog houdt en bijvoorbeeld een aardige kerstengel. Van mevrouw A. Tiemkes-Glasenap was „Dijkhuis te Waalwijk" een sterke inzending. Mevrouw J. P. Mulder- Rinsma zond een van haar bekend on derwerp in: „Aquarium", en als typisch aantrekkelijk werk in zondagsschilders- stijl „De 50'er jaren". Van de heer A. Velthuysen, Amersfoorter, schilder werk in naïeve stijl als „De Koppel- poort" en"„Boerderij te Hamersveld". De Amersfoortse mevrouw J. H. Seinstra- Labie liet behalve het van haar bekende „Jongetje" met de bizonder Loenen met ertegenaan leunende huisjes tot de beste reken. T. Hiemstra bracht onder meer een boeiend „Boerenerf', een vlotte schets met hooiberg"; A. C. Schouten „Friese zeilers" en „Boerderij aan de School steeg", sfeervol geschilderd; J. de Groot een leuk hoekje van de Muurhuizen en een groot doek van een naakt, dat met begrip voor anatomie en huidskleur is opgezet. De schilder Jehee had een aantal fijne pentekeningen voor boerderijen en twee olieverfstukken, architektonisch van opzet in grote vlakken: „Jan van Arkelweg 6" en „Gezicht op Achter veld" Abstrakte schilderijen als „Uitzicht" waren van de hand van mevrouw Sikkens-Ham te zien, die dit genre met veel enthousiasme beoefent. Rob Baesjou blonk uit met zijn „Mo- Evenals voorgaande jaren is dit ook weer eenzeergeslaagde z.g. chauffeurs- avond geweest. Ook de echtgenotes van de chauffeurs hebben deze avond volop kunnenn genieten. De activiteiten volgen zich snel op want op 6 december a.s zal St Nicolaas de pupillen ko men bezoeken. Nadere berichten hier over kunt u lezen bij ,,'t Hoekje." ACHTERVELD - In de aardige ruimte )e Peerdenstal" (Achter de Roskam) eld de Leusdense schildervereniging Je Vrije Kwasten'1" haar tweede expo- te in Achterveld. Het is opmerkelijk te konstateren met jeveel plezier de leden van deze groep Dndagsschilders aan het werk zijn. ke nieuwe expositie brengt weer ver- ssmgen, en het is altijd de moeite aard om een kijkje te nemen. Met zo'n zevenentwintig leden kon et wel haast niet anders of elke richting i de schilderkunst vindt bij „De Vrije wasten" zijn vertegenwoordiger. Er ijn naïeve bij, naturalistische, rea- stische, abstrakte, impressionistische ihilders. Het is verheugend te zien, dat I deze mensen hun eigen plaatsje in de erenigiog en op de tentoonstelling ebben, zonder dat zij elkaar hinderen.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 11