Dr. Boersema hield druk bezochte lezing over hartziekten Fa. Van Dijk heropende Feestcomité vergaderde Uitslagen jeugd De Vor won van K.P.J. Achterveld Achteiveld-dames winnen met 7-0 S.V. Achterveld hield snert- voetbaltoernooi Cupwedstrijden „Ons Genoegen" s.v. Achterveld Brand werd tijdig ontdekt Verloren en gevonden Gemeente Leusden Dropping slechte opkomst toch geslaagd Burgerlijke stand Gemeente Leusden OP AVOND HARTSTICHTING IN ACHTERVELD IJsclub verwacht strenge winter vervolg van voorpagina DONDERDAG 27 NOVEMBER 1975 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Woensdag 19 no vember kwam het Achterveldse feest comité bijeen om zich te beraden over de feestviering van Koninginnedag in 1976. Er werden veel voorstellen ge daan en er kwamen hele leuke sugges ties naar voren. Vooral mevr. Theu- nissen kwam met enkele hele leuke ideeën, die zeker het overwegen waard waren. Voorzitter Ossendrijver was zeer tevreden over de naar voren ge brachte suggesties. Het bleek wel dat nu niet alles alleen om de jeugd zal draaien doch dat nu ook de ouderen bij het feest betrokken zullen worden. In februari 1976 zal er weer een vergadering zijn. Op deze vergadering zal dan alles worden uit gewerkt en aan de publiciteit worden prijs gegeven. Nadat alles was besproken werd afscheid genomen van twee leden van het comité. Mevrouw Groenewegen be dankte om persoonlijke redenen terwijl de heer Kooloos bedankte in verband met zijn drukke werkzaamheden. Beide scheidende leden werden door de heer Ossendrijver toegesproken. Hij dankte hen voor het vele werk dat zij hadden verricht en tevens voor de zeer pretc tige samenwerking die steeds was ondervonden. In de plaats van de scheidende co mitéleden waren twee nieuwe leden aangezocht. Deze beide personen, me vrouw Bijl en de heer H. van Dijk, hadden zich bereid verklaard dit ver zoek te aanvaarden Met een hartelijk welkomswoord werden beiden in het comité binnengehaald. Zij hoopten net zo te kunnen en te zullen werken als hun scheidende voorgangers. Met de nieuwe leden werd nog even over de plannen voor het volgend jaar gespro ken waarna de bijeenkomst werd be ëindigd. Afdeling jeugd: Uitslagen zaterdag 22 november: Junioren: Achterveld Al - VV Barneveld 2-2 Vrij: Achterveld A2, BI, B2. Cl, C2. Pupillen: Achterveld Dl - Quick D2 1-0 Baarn D4 - Achterveld D2 1-2 Achterveld D3 - KVVA D5 5-0 Achterveld El - Limvio El 3-0 Roda E3 - Achterveld E2 2-4 Amf. Boys E4 - Achterveld E3 2-3 Programma voor zaterdag 29 novem ber: Junioren: Hoogland Al - Achterveld Al 15.00 Achterveld A2 - VVZA A2 15.00 Achterveld BI - Amf Boys BI 15.00 Amf. Boys B2 - Achterveld B2 15.00 Achterveld Cl - Quick Cl 13.45 Achterveld C2 - Amf Boys C3 13.45 Pupillen: APWC Dl - Achterveld Dl 12.00 Achterveld D2 - SEC D3 13.00 Spakenburg D5 - Achterveld D3 12.00 Amsvorde El - Achterveld El 13.00 Achterveld E2 - Limvio E2 12.00 Achterveld E3 - Amf. Boys E4 13.00 ACHTERVELD - Vrijdagavond 21 november j.l. brak om ongeveer 23.25 uur brand uit in een schuur staande achter perceel Hessenweg 271. In deze schuur, die als hobbyschuur door een inwoner uit Achterveld wordt gebruikt stonden een schaaf- en een zaagmachi ne. Tevens was er een vrij grote.hoe veelheid hout in opgeslagen. Dank zij het tijdig ontdekken van de brand en het zeer snel ter plaatse zijn van de brandweer kon erger worden voor komen. Volgens deskundigen van Arbeidsin spectie en P.U.E.M. is kortsluiting de oorzaak. De machines en bedrading werden beschadigd. De schuur, eigen dom van de heer W, was wel verze kerd. De in de schuur aanwezige ma terialen, eigendom van de heer T. waren niet verzekerd. GEVONDEN Bij de politie te Achterveld als ge vonden opgegeven dubbele bruine fiets tas; bromfietsverz.plaatje BSV 022. Ring met drie sluetels, portemonnee met chèque en sleutels, serveerblad, militairsnem, schakelarmband, bruin etui met sleutels, sleutelbos, bank biljet f25,-, verchroomd hurloge met schakelarmband, vier sleutels aan een veter, nylon want, geelbruine en groene speelgoedbeer, paar witte sportkousen, herenhorloge, transistorradio, zilve ren armband, sleutel met groen han gertje, bankbiljet f5,-, rood sleutel etui, kinderarmband, bankbiljet f5,-( steekwagentje, doos met auto-onder- delen, sleutelbos (op Arnhemseweg), i pluche konijn, groene fietstas ACHTERVELD - Zaterdag 22 no vember had de SV Achterveld een dropping - puzzeltocht georganiseerd voor haar leden en donateurs. Het was echter heel jammer dat er slechts 16 deelnemers kwamen opdagen De uitzetters van de tocht hadden er iets heel leuks van gemaakt. Er was zelfs erwtensoep langs de uitgezette route voor de deelnemers. De thuisblijvers hebben iets gemist. Onder de deelnemers was wel oud loco-burgemeester de heer J van Dijk. Hij was één van de weinigen die er steeds goed de pas in hielden. Nadat allen op de basis waren teruggekeerd bleek de uitslag te zijn als volgt: 1. Mevr. A. Lammers - J. Lammers 96 strafpunten 2. J. v. Dalen - Francis 158 3. Mevr. Tolboom - Mevr. v d. Goes 160 4 Mevr. J. Hoogland - C. Hoogland 169 5. Mevr. van Druten - dhr. J. van Dijk 210 6. W. de Vette - M Burgwal 225 7. G. Boutens - Jos Boutens 240 Na afloop bleek dat het bij de deel nemers zeer goed in de smaak was ge vallen. Op wandelpad Asschatterweg Match box auto, lichtgroen. Tel. 03496-3167. VERLOREN Kinderfietsje, gele plastic kruiwagen, donkerrode trui, doorzichtige plastic regenjas, autosleutels, gouden arm band met zwarte stenen, schooletui, gymnastiekpak met handdoek en sport schoenen, ring met vier sleutels, lin ker cowboy-laars, oranje-rood kinder fietsje, werphengel, donkerbruine schooltas, gouden dameshorloge, groe ne Fongers jongensfiets, kentekenbe wijs, zilveren armband met ingegra veerde naam ,,Joke", rode portemon nee met inhoud, portemonnee met f40,- a f50,-, gouden gladde armband, gou den ring met diamantjes. WEGGELOPEN Witte poes, Siameesje, Duitse her der, Duitse staander mer kort haar, soort jachthond, jong, grijs gestreept poesje, Duitse staander, Airedale ter riër. KOMEN AANLOPEN OF -VLIEGEN Rode Cyperse poes, duif, rood ge streept poesje, gewonde grijs-witte poes, middelgrote zwart-witte hond, zwart poedeltje, parkiet Inlichtingen over deze dieren en voorwerpen kunt u krijgen van de Rijks politie te Leusden-Zuid, Arnhemse- weg/Oude Rijksweg, tel 033-12141 LEUSDEN - t/m 19 november: ge boren: 14 nov.. Jeroen, z.v. J. H. A. Renckens en M. J. C. Meuldijk (van Oldenbarneveltstraat 47); 15 nov,.: Ta mara, d.v. A. J. M. Scnnjvers en J. H. Jansen (Wanmolen 15); 15 nov.: Johanneke Elisabeth Maria, d.v. F. A. H. van den Donk en E. Wispelweij (de Roo van Alderwereltlaan 25); 18 nov. Maar ten Peter, z v. P. P. M. J. Vreeswijk en M. C. Arends (Lamoen 8); te Amers foort. 1 nov. Kim, d.v. J R. van Wijn gaarden en L. J. Cardol(Brinkhorst 10). Overleden: 13 nov.. H. W. Rijnders, (wed. J. W. H. van Dort) 85 jr.; te Amersfoort: 16 nov.: P. Veenendaal (wed. J H. Esser) oud 69 jr. (Arn hemseweg 83). Gehuwd: 14 nov A. N. Kok en C. M. van Dijk. ACHTERVELD - Zonaag j.l speelde het Achterveldse dames elftal tegen het dames elftal De Vesting uit Naar- den-Bussum. Het was de eerste maal dat door Achterveld tegen deze dames werd gespeeld. Tevens is deze dames club de rode lantaarndraagster. Direct na het aanvalssignaal gingen de Achterveldse dames volop in de aanval. Er kwamen veel uitgespeelde kansen, doch het lukte aanvankelijk maar niet om te scoren. Ondanks het goede spel van de Vesting-dames lukte het Achterveld toch om voor de rust twee doelpunten binnen te halen. Het eerste doelpunt kwam ongeveer 10 minuten voor de rust en het tweede doelpunt net voor de rust. BETERE TWEEDE HELFT In de tweede helft speelden de Ach terveldse dames heel wat beter dan in de eerste helft. Door dit betere spel konden de Achterveldse dames hun score opvoeren tot 7-0. Het was voor het zeer sportief spelende Vesting-elftal wel een pech dat hun spil in de twee de helft wegens een blessure uit moest vallen. De doelpunten werden gescoord door L. Kerkhof 3x, M. Burgwal, 2x, N. Kukupessy lx en M van Laar lx Na afloop werden de beide elftallen door SV Achterveld getrakteerd op een bord ewtensoep. Dit werd ook door de Vesting-dames zeer gewaardeerd. Zondag 30 november a.s. na 6 thuis wedstrijden uiteindelijk weer eens een uitwedstrijd en wel tegen Soesterberg De aanvang is om 10.00 uur. ACHTERVELD - Zondag j.l. orga niseerde de SV Achterveld een snert- dag voor haar leden. Tevens werd er een voetbaltournooi georganiseerd waarbij de Achterveldse KPJ was uit genodigd. De spelende elftallen waren samengesteld uit de KPJ, de jeugd leiders, bestuur samen met de aktivi- teitencommissie en de 30-plussers. Het is een leuke middag geworden want de ploegen waren aan elkaar ge waagd en men gaf zich ten volle Na afloop van de eerste ronde werd er door alle spelers een heerlijk bord erwtensoep genuttigd, aangeboden door de SV Achterveld. Vermoedelijk is dit voor enkele spelers toch te veel ge weest daar bleek dat zij bij de tweede ronde minder snelheid hadden dan in de eerste ronde. Na einde van de 3e ronde waren de uitslagen als volgt. Jeugdleiders - KPJ 0-0 Bestuur akt comm. - 30+-ers 1-0 Jeugdleiders - Best. akt. comm. 1-2 30-plussers - jeugdleiders 0-1 Na einde van de derde ronde werd er weer op snert getrakteerd. Dit bleek bij de deelnemende spelers zo in de smaak te vallen dat men eerst snert ging eten en daarna pas de douches werden opgezocht/ Zeker weer een zeer geslaagde snertdag van de SV Achterveld die zeker voor herhaling vatbaar is. ACHTERVELD - Dinsdag 18 novem ber werd er in Ons Gebouw te Achter- Teld een voorlichtingsavond gehouden na de Nederlandse Hartstichting. Deie avond was georganiseerd door de dames Kleinveld en Van de Eist. Er was een zeer grote opkomst want on geveer 200 personen bezochten deze bijeenkomst. De heer Kloosterman opende deze avond met een kort woord. Hij was Wer verheugd dat er zoveel mensen aanwezig waren. Hierna werd het woord gegeven aan de Achterveldse arts Boer sema die op verzoek van de Neder landse Hartstichting een causerie hield over de zeer gevreesde hart- en vaat ziekten. Hij vertelde onder meer: ,De gezondheid gaat ons allemaal aan Toch zijn er ontzettend veel men sen met hart- en vaatziekten. We moeten straks naar huis gaan met het idee dat we er iets aan moeten doen, dus iets voor moeten doen om het te voorkomen. Het is voor de mensen heel makke lijk om er iets voor te doen. Het zijn meestal kleine veranderingen in het levenspatroon die al een goede uitwer king hebben. Toch zijn de mensen te makkelijk om ook maar de geringste moeite hiervoor te doen." MOTOR leek het menselijk lichaam met de motor van een auto. Deze motor heeft brandstof nodig die door verbranding energie opwekt. De afgewerkte pro- dukten worden weer via een leiding afgevoerd. Zo is het ook voor een lichaams deel. Ook deze heeft energie nodig be staande uit lucht, zuurstof en brand stof. Al de buizen die men nodig heeft bij het vervoer van de brandstof, lucht en zuurstof, noemen wij het bloedvaten stelsel. Wanneer er nu teveel vet en kalk in het bloed zit, zet dit vet zich vast aan de bloedvatenwand. Ten gevolge hiervan krijgt men vernauwin gen in de bloedvaten en uiteindelijk raken zij verstopt. In Nederland overlijden 52.000 men sen door ziekten aan de bloedvaten. 46% van bet aantal sterfgevallen in ons land is het gevolg van hart- en vaat ziekten. Het overlijden tengevolge van hart- en vaatziekten staat op de eerste plaats terwijl in de tweede plaats het overlijden tengevolge van gezwellen komt. De hart- en vaatziekten vertonen een zeer stijgende lijn en 12.000 mensen zouden niet tengevolge van hart- en vaatziekten overlijden als zij ander voedsel zouden gebruiken. De dood is niet te voorkomen, dat is een feit, doch velen hadden hun leven toch kunnen verlengen. Vroeger kregen de mensen gemiddels bij hun 75ste jaar een hartinfarkt. Nu is het reeds tussen de 35 en 40 jaar en hier moet iets aan gedaan worden. De heer Boersema ging nu dieper op het vraagstuk in wat een hartaanval nu eigenlijk is. HARTFUNKT1E Het hart is een zuig-perspomp zo groot als een gebalde vuist. Het hart ligt in het midden van de borstholte iets naar links. Het hart bestaat uit vier delen die gescheiden zijn door kleppen. Ongeveer 70x per minuut trekt het hart samen en wordt het bloed door de bloedvaten geperst. Om het werk te kunnen blijven doen heeft het hart wel voeding en zuurstof nodig. Wanneer nu de bloedbaten dicht gaan zitten krijgt het hart geen voeding en zuurstof meer. Daardoor sterft een deel van de hartspier af. Tengevolge hiervan krijgt men dan pijn op de borst en voelt men een druk achter het borst been. Deze pijn blijft en na ongeveer l/2 tot 1 uur kan de pijn optrekken naar de linker en rechter schouder, naar de onderzijde van de linker arm en naar de nek. Men wordt onrustig, angstig en men krijgt het benauwd. Wanneer het hart sneller gaat kloppen heeft het ook meer bloed nodig. Zijn de bloedvaten nu te nauw geworde kan er niet voldoende zuurstof en voeding meer door de bloedvaten. Dit kan bijv. gebeuren bij hard fietsen. Hier spreekt men dan van vernauwing van de krans slagader. Wanneer men bijv. een bloed vatenvernauwing in één van de benen heeft merkt men dit bij het lopen. Men krijgt dan pijn in het been, welke pijn na een ogenblik rusten weer ver dwijnt. Ook deze bloedvatenvernauwing kunnen bij hersenen voorkomen. Men raakt bewusteloos en er kunnen ook verlammingen optreden. Wanneer dit echter te lang duurt sterven er spieren af. De oorzaken van hart- en vaatziekten kunnen verschillende zijn. Men heeft o.a.'de aangeboren afwijking. De aan tasting van de bloedvaten noemt men aderverkalking Dit kan reeds optreden tussen de 25 en 30 jaar. Reeds op die leeftijd beginnen ouderdomsverschijn- selen op te treden. De aderverkalking komt voort uit een ophoping aan de bloedvaatwand van vet en cholesterol. Wanneer er steeds meer vet en cho lesterol op die bepaalde plek gaat vast zitten hoe nauwer de doorgang wordt en een uiteindelijke verstopping van het bloedvat. Een totale afsluiting van het bloedvat kan een hartinfarkt tot gevolg hebben. ANDERE OORZAKEN Meerdere oorzaken van een hart infarkt kunnen zijn: Roken van siga retten (sigaren en pijp zijn niet zo gevaarlijk). Een roker heeft 2 a 3 maal zoveel kans op een hartinfarkt als een niet-roker. Nicotine geeft nl. een verhoging van het cholesterol gehalte in het bloed. Te weinig lichaamsbeweging Bij een goede lichaamsbeweging stroomt het bloed sneller. Dit sneller stro mende bloed maakt dan de aderwanden schoon. Bovendien is beweging heel goed voor het lichaamsgewicht - te veel en te vet eten. Dit teveel en te vet eten veroorzaakt een teveel cholesterol in het bloed - te hoge bloeddruk. Ook dit be vordert aderverkalking. De vaten zit ten te vol met bloed, er komt een bloedwandbeschadiging met als gevolg aankalking van vet en kalk. - Psychische en sociale spanningen. - Alcoholmisbruik. Het misbruik van alcohol heeft ook gevolgen in verband met een hartinfarkt. Teveel alcohol gebruik kan ook een leveraandoening bevorderen. - Het drinken van zacht water. In zacht water zit meer kalk dan in hard water VOORKOMEN Hierna gaf de arts Boersema enkele punten om een hartinfarkt te voorko men. a niet roken b meer lichaamsbeweging c. minder vet eten (gebruik van meer voudige onverzandigde vetzuren) d. voorkoming van een te hoge bloed druk e. meer ontspanning f. minder alcoholgebruik De heer Kloosterman dankte de arts Boersema voor zijn goede en geheel begrijpbare uitleg. Verder deelde de heer Kloosterman mede dat de Nederlandse Hartstich ting heel veel voet op het gebied van voorlichting en onderzoek. Er worden door deze Hartstichting zelfs gratis diëtistes beschikbaar gesteld die met een groep vrouwen een dieet samen stellen dat voor een ieder aanvaardbaar is Dit gebeurt echter alleen als er een groep is die in samenwerking met de diëtiste koken en ook het vervaar digde nuttigen. Verder verzocht de heer Klooster man of een zestal personen bereid was een comité te vormen om in de loop van de tijd diverse acties in Achterveld wilden voeren om het werk van de Nederlandse Hartstichting beter be kend te maken. Een drietal heren waren bereid, doch de dames lieten verstek gaan Uiteindelijk kwamen er toch drie dames te voorschijn zodat er in Achterveld nu meer akties in ver band met de Nederlandse Hartstich ting zullen komen. FILMS Voor de pauze werd nog een teken film gedraaid waarin duidelijk tot uiting kwam wat de gevolgen van teveel eten en roken waren. Na de pauze werden de schriftelijk ingediende vragen door de heer Boersema beantwoord. Ook werd nog een film vertoond, getiteld Levenslijnen. Hierin kwam vooral tot uiting dat iemand die een hartinfarkt heeft gehad zeker geen invalide blijft en door de steeds beter op gang ko mende nazorg weer geheel in het nor male levenspatroon en het normale werk kan worden opgenomen. Na de film dankte mevr. Kleinveld allen voor hun aanwezigheid en overhandigde de arts Boersema een boekenbon, be schikbaar gesteld door de Nederlandse Hartstichting, voor zijn aan deze avond geleverde bijdrage. De arts Boersema bedankte voor de boekenbon en hoopte dat toch alle aanwezigen lering zouden trekken uit hetgeen deze avond was gehoord en gezien. den. Voor de inrichting maakt men voor een deel gebruik van het meubi lair dat in de verschillende gebouwen stond. Wat nieuw werd aangeschaft - onder meer de offsetmachine - kost 1,6 miljoen gulden. Daarmee bleef men in totaal binnen de raming. Het gebouw, waar de heer Keizers zeer over te spreken is, is iets groter dan op dit moment noodzakelijk is. De heer Keizers: ,,We hebben ongeveer 3 a 4% reserve-ruimte. Dat betekent dat dus niet alle 90 ruimtes direct in gebruik genomen zullen worden Of die reserve voldoende voor de toekomst is dat wordt natuurlijk een beetje koffie dik kijken. Dat is natuurlijk afhanke- ACHTERVELD - Woensdag 19 no vember vond er in de Hesenkar een klaverjasavond plaats die was georga niseerd door het bedrijf van De Vor. Als tegenstander was de Achterveldse KPJ uitgenodigd. Het personeel van De Vor behaalde een ruime winst op de KPJ-ers. De Vor verzamelde 65446 punten terwijl de KPJ er slechts 62586 behaalde. Er waren slechts 32 deel nemers. De uitslag was: 1. Mevrouw Boutens 4847 2. B. Koopman 4820 3. Mevr. A. Tolboom 4798 4. P. van Nimwegen 4792 5. Mej. T. v. Westerlaak 4624 6. G. Hak 4617 7 H. de Vette 4610 8. W. Smit 4592 9. T. Ossendrijver 4498 10. J. Lammers 4313 11. Mavr. A. Lammers 4260 12. Harry Ruitenbeqjc 4241 13. J. Hak 4224 14. Mevr H. v. d. Goes 4196 15. A. Ossendrijver 4165 16. A. Hak 3993 17. A. Burgwal 3933 18. M. de Jong 3898 De poedelprijs ging naar mevr. Van Dijk die maar 3030 punten had bijeen- gekaart Al met al weer een gezellige avond die zeker ook weer voor herha ling vatbaar is. ACHTERVELD - 24 en 27 november zijn de data, waarop de Achterveld se schietvereniging Ons Genoegen aan de eerste ronde om de SKGV-cupdeel neemt. Net als bij de andere cupwed strijden, bestaat ook bij de Schiet Kring Gelderse Vallei zo n ronde uit een uit- en een thuiswedstrijd. De eerste ontmoetingen gaan tussen Ons Genoegen en de schietvereniging uit Amerongen. Op 24 november gaan de Achtervelders vreemd en op de 27e van deze maand zijn de schietbanen in Ons Gebouw te Achterveld het terrein van de strijd. Het team van Ons Ge noegen bestaat uit de heren J. van Rossum, Joh. v. d. Hengel, Joh. van Hamersveld. B Voskuilen, P. van Nim wegen en H. van Nimwegen. programma 30 nov.'75 Achterveld - V.V. O vervecht 14.30 Achterveld 2 - Scherpenzeel 2 12.00 Scherpenzeel 3 - Achterveld 3 12.00 Quick 9 - Achterveld 4 14.30 Maarssen 5 - Achterveld 5 11.30 Dames: Soesterberg - Achterveld 10.00 LEUSDEN - Indien wij de „kennerk van tekenen in de natuur" mogen gd- loven krijgen wij dit jaar een oudeii wetse strenge winter Een algemeen gezegde is immers, dat na hete zomens strenge winters volgen Dat het ber stuur van de ijsclub „Zwanenburg^' zich gaarne aan deze wetenschap vast'- klampt zult u, na 13 jaar kwakkelwint ters, begrijpen. Het is namelijk eeh landelijk feit dat vele mensen pas lid worden van een ijsclub als er gelegenj- heid tot schaatsen is. Dat Zwanenburg desondanks nog een vereniging is mat bijna 450 leden is te danken aan dié mensen die weten dat men alle moeite en tijd spendeert om tot het realise^ ren van een definitieve ijsbaan in Leus4 den te komen, waar uw kinderen en ti veilig en goed kunnen schaatsen Dat het dit jaar (en vermoedelijk ook nog het volgende jaar) op een noodbaantje moet gebeuren (Noorderinslag), ligjt geheel buiten de schuld van Zwanenj- burg Toezeggingen en beloften van dè gemeente heeft men voldoende, doch gemeentelijke molens malen nu eenr maal langzaam! Een bekende Leusj- denaar en tevens bestuurslid van de ijsclub formuleerde het als volgt „Het enige waar je in Leusden op kunt rekenen is de duur van de zwangerschap, de rest kan wel eens enige jaren uit^ lopen". Waarna het bestuur van de ijsvereniging zegt „Met deze zeer menselijke wetenschap mogen wij p, die nog niet lid geworden is. oproer pen om daadwerkelijke belangstelling te tonen voor onze ijsclub Meldt u zich aan als lid en steunt ons daardoor in onze actie, die wij gaarne voor u en uw kinderen voeren. Elders in djt blad vindt u een advertentie inzake de geldende contributies, die t.o.v. het seizoen 1974/1975 niet zijn verhoogd"1 lijk van de groei van de Gereformeerde kerk in Nederland En die groei is er momenteel een beetje uit. Maar hoe zich dat in de toekomst zal ontwikke lenVoorlopig hebben we in ieder geval meer dan genoeg ruimte". Het zal nog wel een tijdje duren voor het Dienstencentrum van de Ge reformeerde kerken officieel geopend gaat worden. Voorlopig wil men eerst de dagelijkse bezigheden op de norma le wijze op gang zien te krijgen. Wan neer alles goed draait, zullen enkele medewerkers zich buigen op de wijze waarop de opening moet plaatsvinden. Deze zal dan waarschijnlijk maart volgend jaar plaatsvinden. SAMENSPEL. (Het ontwev van het Dienstencen trum is van het begin af aan een sa menspel tussen de bouwcommissie van Je Gereformeerde kerk en de archi tect geweest. Van de kant van de bouwcommissie waren er duidelijke *ensen, die door de heer De Bruijn het Rotterdamse architectenburo |je Jonge, Dorst, Lubeek, De Bruijn, De Groot Partners op papier werden gezet. Hoofdaannemer Versloot uit Woerden zorgde samen met een aan tal onderaannemers voor de reali satie. Een deel van het „kleinere werk" werd aan Leusdense bedrijven gegund. Ook de grote schoonmaak voor dat men het gebouw in gebruik nam, werd door een Leusdense firma uitge voerd. Het Dienstencentrum heeft in totaal bijna zes miljoen gulden gekost. De bouwkosten bedroegen 4,3 miljoen gul- ACHTERVELD - Na twee dagen ge sloten te zijn geweest was donderdag 20 november de zaak van de firma Van Dijk (v. h. Centra winkel) weer voor het winkelend publiek open. Zo wel het uiterlijk van de zaak als het interieur heeft een frisse en gezellige wijziging ondergaan. Zonder dat er een ingrijpende ver bouwing plaatsvond heeft men toch veel meer ruimte gekregen Dit werd be reikt door het wegbreken van de hoek waar voorheen kaas en vleeswaren werden verkocht. Ook door het anders opstellen van de materiaalstellages werd ruimte gewonnen Het is er nu gezelliger winkelen dan voorheen werd door verschillende da mes gezegd. Hier en daar nog een stukje vloerbedekking

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15