Weinig belangstelling voor discussie-avond Jeugdraad H. J. v. d. Berg Werkgroep Milieuzorg CML sprak met wijkverenigingen 1 10 tips van de Sint f Coöp. Achterveld J wellt0«»|l winkel JAARPLAN BESPROKEN B0SB0UWMENSEN OP BEZOEK 10% KORTING OO alle WINKELARTIKELEN DIEPVRIESKIST 200 Itr. ot KOELKAST 160 Itr. (naar keuze) J. Ouderwetse komfortabele Rieten stoel q q In nature! Hollandse knopstoel in naturel 135.- Rotan- en tuinmeubelen HOOFDPRIJS tel. 03425-1614 DONDERDAG 27 NOVEMBER 1975 leusder krant LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 20 november was op de discussieavond van de Stichting Jeugdraad Leusden een teleurstellend aantal belangstel lenden aanwezig. Voorzitter Kloos terman sprak in zijn openingswoord dan ook zijn teleurstelling hierover uit. Deze avond was eigenlijk bedoeld om verantwoording af te leggen aan het jeugd en jongerenwerk en men zou graag gediscussieerd hebben over wat er het komende jaar gedaan dient te worden Het is uiteraard moeilijk om zo'n avond te peilen of men op de goede weg zit (er waren 8 aanwe zigen buiten de jeugdraad). JAARPLAN Het jeugd en jongerenwerk in Leus den heeft een jaarplan toegestuurd gekregen wat eigenlijk bestaat uit 7 hoofdgroepen Als belangrijkste is hier bij te noemen de financiële situatie waar in het jeugd en jongerenwerk verkeert. Vele vragen liggen er nog op dit ter rein. B.v d? subsidie. Hoe is deze subsidieregeling tot stand gekomen? Is deze regeling nog wel reeel? Om een betere subsidieregeling te krijgen is een goed overzicht van de boekhouding van de diverse groepen in Leusden noodzakelijk. Het tweede probleem is de spreiding van het werk in onze ge meente Nu gebeurt het voornamelijk in Centrum en dan nog maar speci fiek. Men moet naar meer mogelijkhe den zoeken in Centrum, maar ook in Leusden-Zuid en Achterveld. Als derde komen in het jaarplan de boerderijen ter sprake. Voor de meesten staat al vast wat er mee gaat gebeuren. Voor de boerderij in de Wetering zijn er nog geen vastomlijnde plannen. Ook hier zijn genoeg vragen Wat zijn de mogelijkheden? Wat voor 'n soort jeugd werk? Kan de accommodatie er ge schikt voor gemaakt worden? Als vier de punt Is er een open vorm van jeugd en jongerenwerk mogelijk9 Een plaats waar men altijd terecht kan b.v. na schooltijd en in de vakanties. Het vijfde punt hangt hier nauw mee sa men, want als dat gaat gebeuren zal er een full-time kracht nodig zijn De tweede mogelijkheid is een ambu lant functionaris, iemand die in de verschillende centra toezicht houdt of werkzaam is. PEIL OMHOOG Als punt 6 en 7 worden genoemd vormingsactiviteiten en kadervorming. Dingen die nauw met elkaar samen hangen om het peil van het jeugd- en- jongerenwerk omhoog te brengen. Vrijwilligers moeten opgeleid worden en men zal ook mensen aan moeten trekken die een specialiteit hebben. Naar aanleiding van deze uiteenzetting van de voorzitter waren er eigenlijk weinig op- en aanmerkingen. Er werd wat gepraat over een manier om meer vrijwilligers aan te trekken, wat voor mogelijkheid de boerderij biedt en overplaatsen waar de centra bijzonder goed draaien en de manier van opzet hiervan Tot echt concrete dingen en een echte discussie kwam men ech ter niet, en dat was ook niet te ver wachten met zo weinig mensen KADERVORMING Na de pauze vertelde Joop van de Poll het een en ander over kadervorming Veel mensen zijn bij het jeugd- en jongerenwerk als vrijwilliger werk zaam zonder dat ze enige opleiding hierin hebben Om deze reden zijn er nu cursussen kadervorming, die ge subsidieerd worden. In Amersfoort geeft men zo'n cursus, want op de Hof is men enige jaren geleden gestart met een 2-jarige kader-cursus kunstzinnige vorming. Het eerste jaar houdt men zich zowel bezig met handenarbeid, creatief spel en volksdansen als met groepswerk en culturele oriëntatie. Een keer in de weekheeft men een werkavond, die drie uur duurt. Het tweede jaar wordt er gekozen voor een van de aktiviteiten. Aan het eind van deze twee jaar wordt een ge tuigschrift uitgereikt Dit getuigschrift geeft geen bevoegdheid maar de waar de wordt bepaald door de bekendheid ervan. De enige voorwaarde voor toe lating is dat men werkzaam is in het vrijwilligerswerk in een of andere vorm. Deze cursus die gesubsidieerd wordt door het C.R.M. kost de cursist slechts f. 60,-- per jaar. (Van de redaktie) LEUSDEN - Ongeveer honderd man van de Bosbouwschool in Arnhem wa ren dinsdag op excursie in Leusden. Een dergelijk bezoek wordt door leerlingen van de Bosbouwschool elkjaargebracht. De leerlingen werden eerst door de heer S. Polak ontvangen voor een inleidend praatje in de gemeentekantine, waarna een rondrit plaats vond door het Buitengebied-Oost. Daarna werden de leerlingen op verschillende plaatsen ge dropt, voorzien met opdrachten. Dat gebeurde deels op de Arnhemseweg (voor het gebied Den Treek) en deels op de Laapeerseweg, voor het deel ten oos ten van deze weg. Het bezoek is onder deel van het schoolprogramma. LEUSDEN/ZUID - Donderdag 20 no vember had de werkgroep milieuzorg van het CML alle wijkverenigingen uitgenodigd om te komen praten over mogelijkheden tot samenwerking. Daar naast wilde men van de wijkvereni gingen horen welke problemen er ten aanzien van het milieu in al haar fa cetten bestonden. De heer Kuilboer, voorzitter, legde de aanwezigen het doel van de werk groep voor. Dit bestond uit drie pun ten t.w. 1. het praktisch aanpakken van de problemen in Leusden; 2. mi lieumisstanden aanpakken en oplos sen; 3 steunverlenende aktiviteiten in de regio verrichten met in aansluiting daarop bepaalde akties. ENQUETE de hand van een diskussie verder uit te werken. Toch bleek men er niet goed raad mee te weten. Het was duidelijk dat de afgevaardigden van de wijk verenigingen deze avond andere ver wachtingen koesterden. Daarom ging de heer Kuilboer nader in op de uitslag van de onlangs gehouden enquête. Het resultaat van die enquête noemde hij verontrustend. Hij wijtte dit o.a. aan het feit dat de problemen die werden aangesneden vaak niet meteen betrek king op Leusden hadden. Verder was ook gebleken dat de speciale bijlage in deze krant niet voldoende gelezen werd Opgemerkt werd dat het CML mank gaat door gebrek aan initiatief. ,,De gemeente heeft het te goed". MENSEN ZELF De opzet was dit drieledige doel aan Het milieuprobleem in Leusden bleek vooral in de samenleving, bij de mensen zelf te liggen Hoewel hier geen vuil tje aan de lucht is - met uitzondering van wat gezonde mestlucht - schijnt de gemiddelde Leusdenaargeobsedeerd te zijn door een huisdieren probleem, waarvan de oplossing alleen ligt in het vlak van opvoeding, mentaliteits verandering en een dosis tolerantie. Een van de aanwezigen noemde dit een mikromilieuprobleem dat op te lossen is door wijkverenigingen in samenwerking met CML. Van de zijde van CML werd gewe zen op het belang toch informatie te verschaffen over de niet specifiek in Leusden spelende milieuproblemen. We zouden ermee te doen kunnen krijgen. De heer Kuilboer zag de werkgroep milieuzorg als koordinerend orgaan tussen wijkvereniging en gemeente. Het ging om de aanspreekbaarheid van het publiek. Hierin lag de taak van de wijkverenigingen. Er werd een opsom ming van het aantal bestaande wijk verenigingen gehouden. Duidelijk kwam naar voren dat het oude Hamersveld niet georganiseerd is, evenmin als Leusden-Zuid en Achterveld. Gestreefd zou worden ook in deze gedeelten van Leusden zoiets als een wijkraad in het leven te roepen. Het voordeel van samenwerking met de wijkverenigingen zag het CML in het bundelen van krach ten Daardoor zouden ook meer algeme ne zaken als de geluidshinder van Soes- hulpdiensten huisartsen in de gemeente leusden: B Binkhorst, Gironde 1, telefoon 2667, Leusden/Centrum. J. A. Boersma, Kon. Julianaweg 5, telefoon 03425-1222, Achter veld. J. H. Lantink, Burg de Beaufort - weg 61, telefoon 1210, Leusden/ Centrum. J. van Nieuwkerk, Galicië 41, telefoon 4541, Leusden/Centrum. W J. Nunnikhoven, Berken- laan 12, Leusden Centrum. Spreekuuw Wit-Gele Kruis- gebouw, Rozengaarde, telefoon 1499, Leusden/Centrum. J C den Toom, Van Diepenheim Scheltuslaan 7, telefoon 3300, Leusden/Zuid tandartsen leusden: H. de Graaf, Henegouwen 24, Leusden/Centrum, telefoon 03496-3377. H H Hoff, Finnmark 1, Leusden/ Centrum, telefoon 03496-1589. D. G. Veldhuizen, Kon. Juliana- laan 64, Leusden/Zuid, telefoon 033-15404 apotheek leusden: Winkelcentrum Rozendaal, To- renakkerweg. Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur In de weekeinden, waarin de Artsen Binkhorst, Lan tink en Nunnikhoven dienst heb ben: zaterdag en zondag van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 uur tot 18.00 uur. Bij dienst van op zaterdag en zondag gesloten. dierenkliniek leusden: M J. S. C. Tijmensen-v. d. Kamp, dierenarts Landweg 321, Leusden, telefoon 03496-4488. Spreekuren maandag-t woens dag- en vrijdagavond van 19.30 uur tot 20 00 uur. Dinsdag- en donderdagmiddag van 13.30 uur tot 14.00 uur. Chirurgische in grepen, röntgen- en laborato riumonderzoek volgens afspraak. dierenartsenpraktijk leusden: - Leusden-centrum, Henegou wen 11 - dependance. Spreekuren: Ma., di., do., vr. 13.30-14.00 uur; wo. 20.00-20.30 uur. - Amersfoort, Ringweg Kruis- kamp 68 - kliniek. Spreekuren: ma t/m vr 8.30- 9.30 uur; ma. t/m vr 13.30- 14.30 uur; ma, di., do., vr. 18 00- 20.00 uur. - Amersfoort, Soesterweg 155 - dependance. Spreekuren: ma., di., do., vr. 14.00 uur precies, wo 18.00- 19.00 uur Voor inlichtingen kunt u overdag (8.00-18.00 uur) en voor spoed gevallen dag en nacht een dieren arts bereiken op telefoonnum mer 033-21827. kruisverenigingen GROENE KRUIS Groene Kruisgebouw, de Roo van Alderwereltlaan 13, tel. 033- 15818. Iedere le woensdag en 3e dinsdag van de maand. Zuigelingenbureau van 14.00-15.00 uur. Iedere 4e dinsdag van de maand kleuterbureau (op afspraak) van 14.00-16.00 uur. Iedere maandag van 14.00-15.00 uur. spreekuur voor gezins- en bejaardenhulp. Iedere woensdagavond zwanger- schapsgym. van 20 30-21.30 uur. Iedere donderdagmorgen van 9 30-10.30 uur huisvrouwengym- nastiek (menschendieck). Iedere donderdagmorgen bejaar- dengymnastiek van 11.00-12.00 uur (menschendieck basis). Iedere maandag en woensdag uit leenmagazijn geopend van 18.30- 19.30 uur. Vrijdag van 12 00- 13.00 uur. Verder telf. afspraak Iedere donderdagavond uitleen magazijn bij zr. Laudy, Burg. de Beaufortweg 4, van 17.30-18.00 uur, verder telf. afspraak. LEUSDEN/CENTRUM Wit Gele Kruis, Rozengaarde 33, tel. 03496-1218, b.g.g. 03496- 1271. Iedere maandag, woensdag en vrijdag spreekuur huisartsen Dr. Den Toom, vanaf 13.30 uur. Dr Boersema, vanaf 15.30 uur Dr. Nunnikhoven iedere morgen om 8.00 uur. Dinsdagmorgen zwangersch gym van 9.15-10.15 uur en van 10.30 11.30 uur. Iedere 2e woensdag van de maand Bespreken van kraamhulp om 14.00 uur. Donderdag van 9.00-10.00 uur Bespreken van gezins- en be jaardenhulp. Zuigelingenbureaus van 14.00- 15.00 uur. le donderdag van de maand dr. Den Toom; 2e donderdag van de maand dr Binkhorst, 3e donderdag van de maand dr. Lantink; 4e donderdag van de maand dr. Boersema Kleuterbureaus: Iedere 3e dinsdag van de maand van 14.00-16.00 uur (volgens af spraak) Uitleenmagazijn: Maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18.00 uur en volgens telf. afspraak Verder kunt u alle inlichtingen krijgen van: Zr. Laudy, tel. 03496-2081; Zr. de Boer, tel. 03496-3882; Zr Rosa, tel 03496-1218; b g.g. 1271 Zr. van Kalkert. De leden van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis moe ten voorlopig nog artikelen lenen bij hun eigen kruisvereniging De leden van het Wit-Gele Kruis Rozengaarde 33; de leden van het Groene Kruis in Leusden/ Zuid of bij zr. Laudy, Burg. de Beaufortweg 4. stichting kraamcentrum: Spreekuur: 2e woensdag van de maand van 14.00-14.30 uur. Ro zengaarde 33, Leusden-centrum; inlichtingen tel. 033-22339. protestants sociaal centrum amersfoort: Tel. 033-10441. Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp. Spreekuur. Leus den/Zuid Iedere woensdag in 't Trefpunt, tel 033-13040. Voor de afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp van 9.00-9.30 uur. Voor de afdeling maatschappelijk werk van 9.30-10.00 uur. Leusden Centrum: Kerkelijk Centrum aan de Asschatterweg. Voor de afdeling gezinsverzor ging en bejaardenhulp van 9.45- 10.15 uur. Voor de afdeling maat schappelijk werk van 10.30-11.00 moedersvoor moeders: Voor Achterveld, Leusden-cen trum en Leusden/Zuid: mevrouw Rozendaal-Doucet, D van Wee- destraat 4, Achterveld, telef 03425-1853. verloskundige: Spreekuur: iedere maandag van 10.00-11.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw, Leusden/Cenfrum. Hulpdienst voor ,,De Wetering": Joke Blom, tel. 2746 en Heieen van Bokhorst/tel 2249. Hulpdienst Leusden/Zuid". Vervoer naar ziekenhuizen Amersfoort: telefoon 033-10294, 033-11456 gezins- en bejaarden verzorging KIMDE Bloemendalse Binnenpoort 7, Amersfoort, tel. 033-33924. Leidsters: mevr. M. Packe, mevr S. J Hooijmans, spreek uren voor de regio dagelijks tussen 9 en 10 uur. Bureau open: 9-12 uur en 2-5 uur, woens dagavond van 18-19 uur. weekeind-diensten gemeente leusden: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersema, Lantink, Nunnikhoven en Den Toom neemt dit weekend waar. Dokter Boersema, Julianaweg 5, Achterveld. Tel. 03425-1222. Spreekuur: Zaterdag- en zon dagmiddag 14.00 uur. Visites graag vóór 10.00 uur 's mor gens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur. Arts: J van Nieuwkerk, tel. 03496-4541, spreekuur zaterdag en zondagmiddag 14.00 uur. WIJKVERPLEGING De wijkverpleging wordt waar genomen door: zuster Rosa, Hamersveldseweg 57, Leusden. Tel. 03496-1271. APOTHEEK In de weekeinden waarin de art sen Binkhorst, Lantink en Nun nikhoven dienst doen: zaterdag en zondag van 14.00 tot 18.00 uur en van 17.30 uur tot 18 00 uur. Wanneer de artsen Boerse ma en Den Toom dienst hebben, is de apotheek gesloten op zater dag en zondag. VERLOSKUNDIGE Voor de praktijk van mevr. A. Thuis-Paulussen en mevr. C. Brink-Bruyn neemt dit weekend waar. Mevrouw Brink-Bruyn, Borgesiuslaan 26, Amersfoort. Tel. 033-15272. b.g.g. 22000. terberg beter kunnen worden aangepakt De werkgroep milieuzorg was van plan omstreeks februari-maart met een aktie te starten. Men had verwacht dat er enige goede suggesties van de kant van de wijkverenigingen zouden komen. Helaas bleven die uit, maar er werden toezeggingen gedaan dat erover ge praat zou worden De voorzitter sloot kwart over tien 's avonds de bijeen komst, doch niet alvorens hij nogmaals op het belang van de wijkverenigingen gewezen had. leusderweg 188. Amersfoort. Telefoon 033-16628. ALTIJD RUIM GESORTEERD IN HANDWERK. RIETEN LAMPEN. BIEZEN KRUKKD EN COCOSMATTEN. Een gemakkelijke St. Nicolaasver- pakking kunt u vervaardigen door veel oude kranten te gebruiken. Wikkel het pakje in kranten en prop en kneed het net zo lang tot het geheel een herkenbare vorm heeft. Als u met verf weet om te gaan, penseel er dan b.v. een ge zicht op, of een huis of iets derge lijks. Als u zo'n pak gaat maken, met op elke laag een andere naam van het gezelschap, u weet wel voor Fred dy, voor Leo, voor Mariek, voor Carola, voor vader, moeder, opa, oma. Maar op het cadeautje staat natuurlijk de naam voor wie het bestemd is. Een goede raad, maak zo'n pak met te groot, anders gaat de spanning er uit. En het typische is, dat meestal de eerste naam het uiteindelijk toch krijgt, dus in dit geval Freddy! Gaat u een pakje per post verzenden, zorg in de eerste plaats voor een stevige verpakking met een adres er duidelijk op. Maar ook in het pakje naam en adres van de gead resseerde, evenals van de afzen der. Bezorg het niet te laat op het postkantoor, want de PTT heeft het druk en iedereen komt op het laatst. U schrijft gemakkelijker een ge dichtje als u begint met de eerste regels van een bestaand St. Nico- laasversje. Als uw kinderen een borstplaat wil len maken, geef ze dan een oude pan, die u bij mislukking weg kunt doen, een kleine hoeveelheid sui ker en voor de smaken limonade en cacao. Wilt u eens wat anders dan de zak van St. Nicolaas. Span dan een touw van muur tot muur, of langs de muren en hang aan korte of lan gere touwtjes lichte pakjes. Laat iedereen om beurten het pakje losknippen. Marsepein moet worden bewaard in een dekschaal, chocoladeletters vragen een koele en vooral droge plaats, speculaas moet dezelfde dag in een trommel worden ge daan en borstplaat en suikerbees ten kunt u het beste goed houden in b.v. een stopfles. Chocoladelettervlekken kunt u ver wijderen met zeepspiritus of een lichte boraxoplossing. Het vet van de melk verdwijnt met een beetje tetra, pas op met de kleurechtheid van textiel. Een boterletter kunt u verpakken in een precies passende doos. De overblijvende ruimte aanvullen met proppen vetvrij papier. Het geheel in een tweede doos. Ver geet niet de vermelding: BREEK BAAR DEZE ZIJDE BOVEN! Zwarte Piet kan het beste, als hij zich eens extra zwart wil maken, ad vies vragen in een feestartikelen winkel, en niet te werk gaan met allerlei spullen, die dagen later er nog niet helemaal af zijn. Van 24 november t/m 5 december a.s. geven wij Bovendien ontvangt u bij ieder aankoopbedrag van f 10.- een lotnummer: en vele andere prijzen. Bij de van de Tijdens deze aktie ook op-vrijdagavond en zaterdag geopend.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 20