Ben KUNST KIJKEN iF"lLlMl Nieuw Nachtvoorstellingen Prolongaties nifïffn EN TEN SLOTTE U2JUUJ Kinderfilms St Nicolaas Donderdagcyclus Vol verwachting Filmagenda Ameisfoort cu Kunstschilder Jan J. In mei van dit jaar in komen wonen, houdt ge- iele dagen en avonden in eo december open huis. Hij Vat méér bekendheid aan Z geven- Toen hij in Bever- je hield hij destijds ook open jjt wis een groot sukses. «as zijn huis er toen ge- toor, dan het huis, dat hij ,t aan de Asschatterweg 123 .centrum. ,,Maar dat mag een bezwaar zijn," vindt per slot van rekening komen n mijn werk te zien". Albers was achtentwintig un de A-groep van „Kunst joel" in Haarlem. Maar hij or dat lidmaatschap moeten „omdat er op een gegeven meer politiek werd bedre- dat er geschilderd werd." Idert en tekent al vanaf zijn ugd, en is daar altijd mee un. Wel deed hij er om zijn verdienen allerlei dingen Haarlem bad hij een accoun- en zijn vrouw dreef een Maar bij werd ziek, moest met bet cijferwerk, en deed de galerie aan de kant. Nu ïicb geheel aan het schil- geeft ook schilderles. Hij Leusden al in geslaagd om g van leerlingen om zich verzamelen en heeft in Leus- Amersfoort reeds een zestal idracbten uitgevoerd. Portret specialiteit, heeft hij op zijn aten zetten. BEHOORLIJKE OPLEIDING ,,Ik heb een behoorlijke opleiding gehad", zegt Jan Albers, ,,bij vele bekende figuren. Ik heb lessen ge had van Prof. Verschoeren uit Ant werpen, van de modelschilder Jos Rovers, de portretschilder Meyer, en ik heb kritische lessen gehad van Prof. Meyer". Open huis houdt de schilder op vrijdag 28 en zaterdag 29 november, en de vrijdagen 12 en 19, en de zaterdagen 13 en 20 decem ber. En wel van 's morgens 10.00 tot 12.00 uur, 's middags van 14.00 tot 16.00 uur, en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. Wanneer deze dagen u niet schikken, kunt u de geer Albers telefonisch om een andere bezoekdatum vragen onder 03496-2529. Ook kurjt u zich bij hem opgeven om schilderles te nemen, 's Middags en 's avonds (behalve de donderdag-avond) geeft hij les. ,,Ik neem vier leerlingen per les, en daar zit ik goed achter aan. De mensen moeten echt willen wer ken. Natuurlijk is het wel gezellig op zo'n les, maar het schilderen is het geen waar het om gaat." 60 WERKEN In zijn buroruimte zie ik van Jan Albers een zestigtal werken. Ver schillende portretten, zowel getekend, systeem kan worden toegepast zijn niet zo dik gezaaid. Als film is „Aardbe ving" duidelijk de mindere van rampen films als „Towering Inferno" en „The Poseidon Adventure", door het nogal zwakke verhaal dat de aardbeving om lijst Het zijn meer spanninglozerand- verhalen rond de aardbeving zelf heen- gebouwd. Maar die geeft op zich vol doende sensaties (mede dank zij de trillende stoelen) om dat gemis goed te maken. Grand Theatre - derde week - 14 jaar Wie nog niet heeft kennisgemaakt met George Lazenby als James Bond 007, kan deze week opnieuw terecht in Ci nema i, waar de film On her majesty's secret service" wordt vertoond, be slist niet de beste Bond-Mm, maar genoeg aktie om u niet te vervelen. Als u tenminste kunt wennen aan die „andere" James Bond Cinema 1 - tweede week - 14 jaar. „Dr. Pulder zaait papavers" van de Nederlandse regisseur Bert Haanstra, gaat in Cinema 2 de laatste week in. Met Kees Brusse, Ton Lensink en voor al Dora van der Groen in uitstekende hoofdrollen, is deze film één van de beste, die tot nu toe in Nederland werden gemaakt Het zou zonde zijn, als u die laatste week niet benutte om dr. Pulder papavers te zien zaaien. Cinema 2 - laatste week - 14 jaar. In Euro Cinema gaat Young Fran kenstein" van regisseur Mel Brooks de tweede week in. Met Young Fran kenstein" heeft Brooks een hommage willen brengen aan de genre-filmers uit de jaren dertig-veertig En dat niet alleen, het werd tevens een schitteren de persiflage, waarin alle elementen van de horror-film aanwezig zijn, maar toch een tikkeltje anders worden beke ken en belicht dan gebruikelijk. Mede dank zij Gene Wilder, Marty Feldman en Peter Boyle is Young Franken stein" een speelfilm geworden, waar je met veel plezier naar kijkt, ook al heb je bijna nog nooit dergelijke hor ror-films gezien. Euro Cinema - tweede week - 14 jaar Nieuw deze week is ook het program ma van het City Theater. U weet wel, de bioscoop, die zoveel aktie en sex in haar films doet. Deze week is het de beurt aan de sex. Regisseur Alois Brummer klom de Tiroler Alpen weer op en ach, u kent waarschijnlijk het resultaat wel. Juist, „Jolig gejodel on der Tiroler rokjes". Het zijn, zo zeggen de advertenties, „dolkomischeliefdes avonturen van wellustige meisjes in de Tiroler alpen". Nou, dat weten we dan ook weer Hoewel de titel dat wel doet vermoeden, speelt het ver haal zich niet af in Tirol, maar in Beieren, waar het niet beter gesteld is met het wellustige gejodel Heidi, een jong en aantrekkelijk meiske, nau welijks de school ontgroeid, weet er al jong van mee te praten als ze haar vakantie doorbrengt op de alpenweiden en in de bedden der gastvrije Beierse mannen. Binnen de kortst mogelijke tijd kent ze de inhoud van alle Lederhösen der mannen van het dorp op haar duimpje. Volborstige humor in de wa zige wereld der Duitse sex. Uit het land van Strauss. City Theater, 18 jaar. In de morele vertellingen-cyclus vertoont Cinema 1 vrijdag in haar nachtvoorstelling een film van de Fran se regisseur Claude Chabrol „Que la Béte meure" (het beest moet ster ven). Deze film uit 1970 vertelt het verhaal van een verbeten jacht van een vader op de moordenaar van zijn DAC 27 november 1975 LEUSDER KRANT childer Jan Albers houdt open huis „Het leven van Janis Joplin" (door Bert Vos) In Studio G kan men deze week niet meer gaan kijken naar „1001 nacht" van Pasolini. Daarvoor in de plaats kwam de documentaire popfilm „Janis", een soort biografie over de op tragische wijze gestorven popzangeres Janis Joplin. Het is een Canadese film, die in Nederland voor het eerst was te zien tijdens de Canadese filmweek gedurende het Holland Festival in mei van dit jaar. Voor de fans van Janis en voor geïnteresseerden in het internationale popgebeuren, is „Janis" een „document humain", waarin producer F.R. Craw ley via gefilmde concerten en interviews Janis Joplin uit probeert te tekenen tegen de achtergrond van de tijd, waarin ze leefde. Hoewel er in de film niets over haar dood wordt gezegd, ging Janis ten onder aan speed en alcohol, eenzaam en gefrustreerd door een wereld, die haar blijkbaar teleurstelde en vernietigde. De film „Janis, the way she was" geeft ondanks de interviews met haar, niet veel uitsluitsel over Janis Joplin als mens. Wat je al wist, wordt nogmaals gezegd en voor de rest zijn het de concerten, die de hoofdmoot van de film uitmaken. Persoonlijk ben ik nooit zo erg on der de indruk geraakt van Janis Jop- lins stemgeluid, dat hard en .-rauw was en nauwelijks zingen kon worden ge noemd Wel door haar enorme energie dat uit haar songs straalde, de rauwe eenzaamheid die ze uitschreeuwde. In de film is dat allemaal nog eens te zien. Dank zij de gefilmde concerten van Janis Joplin met bands als Big Brother and Holding Company. deKoz- mic Blues Band, en de Full Tilt Boo gie Band. Opgenomen op het popfesti val in Woodstock, in Monterey, op Eu ropese tournees, gedeelten uit ge sprekken en interviews (o.a in de Dick Cavett-show) vormt de film een vrij afgerond verhaal, waarin men ver schillende van haar bekendste nummers kan horen en zien Nummers als „Mer cedes Benz", „Kozmic Blues", „Move over," „The good days", „Meand Bob by McGee en anderen. In totaal zo'n vijftien stuks. De maker (samensteller) van deze dokumentaire, de Canadees Crawley, is jaren bezig geweest met het ver zamelen van het materiaal Vandaar, dat het pas vijf jaar na de dood van Janis Joplin op het witte doek terecht is ge komen als een „avondvullende" film van 95 minuten. Voor de geïnteres seerden zeker de moeite waard. In Studio G - eerste week - alle leeftijden. In het Grand Theatre kan men nog twee weken lang op de stoel trillen bij het zien van „Aardbeving", voor dat de nieuwe film van de Franse regisseur Just Jaeckin, „Histoired'O" hier in première gaat (12 december). Wie de nieuwe ervaringen met het sensurround systeem ook eens wil ondergaan, moet daarom niet te lang wachten, want de bioscopen, waar dit als geschilderd in olieverf. Op één der ezels in zijn kleine atelier op zolder zie ik het portret van een baby, waarmee hij bezig is. Hij heeft er een vijftal foto's bij opgeprikt, want wan neer de moeder en de baby niet „po seren" werkt hij weer een stukje verder door middel van de foto's, 't Is een hele toer, zo'n babypor tretje, want zo'n jong kind zit geens zins stil, en dat bemoeilijkt het om de gelijkenis goed te kunnen treffen. En die gelijkenis, daar gaat het Jan Albers om. „Ik heb een bijzondere manier van tekenen," zegt hij. „Ik zet degene die geportretteerd moet worden naast me neer Dan kan ie van het begin tot het einde zien wat ik doe, en is hij er bij betrokken." Hij heeft veel gezichten op het water, op havens, ge maakt in Nederland en Bretagne. De haven van Le Quilvinaic is in vlakjes opgezet: het geeft een gezicht op de huizen aan de zeezijde Meestal staan er geen huizen op zijn havengezichten, maar valt het aksent op de schepen, de vissersbootjes, de netten: Lesconil, Loctudy. PALETMES Met het paletmes is een stuk met rozen opgezet, en ook een doek met een aantal flessen er op. Flessen zijn toch wel bijzonder op een stille ven. Jan Albers heeft een blauwe fles geschilderd op een stilleven, waar hij bovenaan op het schilderij op te rugkomt: in blauwe potjes en schaaltjes die op een naar beneden hangend doek staan. Tijdens zijn open huis mogen de mensen, die iets van hem willen kopen, een koker hanteren met een dobbelsteen erin. Gooien de mensen het cijfer 1, dan krijgen ze 5% kor ting op de prijs van het schilderij, en zo doorgaand tot het cijfer 6, dat 30% korting oplevert. Ook zal Jan Albers een zogenaamde opruimhoek inrichten, waarin werken staan, waarop de geïnteresseerden zélf een bod mogen doen Open huis dus bij de schilder Jan J Albers aan de Asschatterweg nr. 123 in de maanden november en decem ber, op de hierboven aangegeven data. zeggen milieu-specialisten, dieet- fanatia, macro-biotosche idealisten en dierenbeschermers en dat soort volks groepen. Zoals al die vetzuren slecht voor je hart- en bloedvaten zijn, zo zijn industrie-eieren dat ook. Bovendien help je mee aan de kwelling van de kip in het algemeen. Jij zou het toch ook niet leuk vinden on in een vierkant hokje je ei te moeten leggen Oké, u hebt begrepen wat een schar- relei is. Die vind je gewoon ergens op je eigen er/Als u kippen hebt tenmmste. Het schijnt de moeite waard te zijn om eraan te beginnen. Deze eieren worden duur betaald. Een collega van mij heeft dat begre pen. Ook al ben ik er van overtuigd, dat hij niet op aandringen van al deze bo vengenoemde volksopvoeders is be gonnen aan één van zijn grote wensen: een eigen kippenhok. Hij bleek te be schikken over een keurig stukje grond, waar net een kippehoek op paste. On danks de niet al te grote vaardigheden in het eerlijke doe-het-zelf-werk heeft hij toch ettelijke zaterdagen doorge bracht in kreatieve werklust door onze moderne opvoeders zo van harte aan bevolen). Het verbazingwekkende re sultaat schijnt een heus kippehok te zijn geworden. Van eerlijk hout. Hij heeft bij een groothandelaar in pluimvee vijf hennetjes gekocht en een fikse haan. ,^\nton Eiboer en zijn bruiden" noemt ie ze. De kinderen van hem vinden die kippenfarm in miniatuur geweldig. Ze zijn er niet bij weg te slaan en ze hebben de eieren al her en der opgeraapt bijna nog voor één van de bruiden er aan toe is gekomen om ze te leggen. Maar het meest inponerende vinden de kinderen de daden van Anton. Met intense belangstelling kijken ze naar de acrobatische toeren die de haan uit voert. Mijn collega weet, dat er beslist beste scharreleitjes zullen komen. Want regelmatig komen zijn kinderen het huis bmnenstormen en roepen dan en thousiast: „Papa, papa, Anton doet het weer. Gisteren heb ik de eerste scharrelei tjes van Anton gegeten. Ze smaakten voortreffelijk moet ik zeggen. Een na tuurlijke smaak, zal ik maar zeggen. Zouden ze dan toch gelijk hebben? V. 're/eif/es ide meest gevraagde artike- moment schijnt het zoge- Larreleitjete zijn. Toen ik )ot het eerst hoorde heb ik isende wenkbrauwen naar Waf is dat nou in vredes- F toen gedacht hebben en ncf een van die nieuwe vieze die tegenwoordig met temak en soms met veel ori- orden bedacht door tekst- oor TV en film, die toch al tyeten hoe ze het scherm op manier moeten vullen f het al te slecht wordt ge- TV- en fimresencenten. Ik pachter wat een „scharre- f heeft niks te maken met to gedienstig collega me jgto. Het is de nieuwe uit- Jffanatici, die in rechtse krin- ut een zeer groot wantrou- 1 bekeken, in linkse kringen We toegevendheid en door et worden begrepen, 'genwoordig - en misschien J xets opzienbarends af- s, maar het is nu een- üders - industrieën, die ge- jj op het verkrijgen van zo- Ljj eieren V00T zo weinig Dat bereik je, hebben toen voor deze „kapita- eierwereld uitgerekend, li'tt^e hippenhokje uit te Vto gigantische hal. Daarin Ttyen metalen hokken, met M'-to kip. Die alleen maar T om een ei te leggen. Of noe meer hoe liever. Een f war niet bij nodig, want ^.°o* eieren leggen zon- Wijk protserig heerschap. to eet u. Eetik. Dat is fout, n Wie was het ook weer? Die opgewekte krantelezer, die in zijn dagblad de kop „Wat is geluk?" zag staan, en daarop spontaan antwoordde „Op straat ergens in trappen" Een oom van me, geloof ik. Het was in ieder geval niet niet mijn oud-collega Ben, emince-gnse van de vorige redaktie, waar ik werkte. Ben was altijd een uitnemend stadsverslaggever geweest en op grond van die verdienste mocht hij ook na zijn pensionering nog het een en ander in de stad doen. In de nadagen van zijn carrière wist good old Ben zich nog een specialisme eigen te maken. Op een kwade dag werd Ben aangeduid als de „hondepoepredacteur" Dat kwam dus zo. Ben wandelde iedere morgen van zijn huis naar de redaktie. Zoals dat iedereen wel eens overkomt, had Ben af en toe „geluk". Voor hem aanleiding om daar een stukje over te schrijven. Iedere keer opnieuw. De chef-stad plaatste zijn eerste stukje, zijn tweede en misschien het derde nog. Maar toenvond die mand het eigenlijk wel genoeg. Ben niet Benbleef door drollen denderen en wond zich daarover op. Op een gegeven moment zelf zozeer, dathij bij het voelen van een kledder onder zijn zool, zijn schoen uittrok en met aanhang op één sok en één schoen naar de redaktie stiefelde Daar wierp hij het corpus delicti onder het uiten van de kreet Hierop hetburo van de chef-stad Sedert die dag heette Ben „Hondenpoepredacteur En hij leefde nog Tang en somtijds gelukkig. Ik heb in de tijd dat ik bij kranten werk altijd één ding willen vermijden: het verkrijgen van het predikaat „Hondenpoepredacteur"Daarom hebt u mij nooit zien schrijven over hopen van welke vorm of aard dan ook, aangetroffen op Leusder dreven. AI heb ik slaloms moeten maken om de rotzooi te ontwijken, neus en mond bleven stijf gesloten. Maar neem me nou toch even niet kwalijk Vanmorgen, ik had toch al de pest omdat gebleken was dat je ook niet over twee nachten ijs moet gaan, hetgeen mij een natte voet opleverde, kiep ik over de heockeyvelden langs de Noorderinslag. En wat zie ik mensen, dierenliepiebbers of zo, die hun honden op sportveld aan het uitlaten zijnDe eigenaar van een boxer, te beroerd om honderd meter verderop zijn lieveling te laten lossen, stond zijn viervoeter toe op een meter of tien van één van de goals door de knieën te gaan Kijk, en dan word ik fel. Dan sta ik helemaal aan de kant van Volkskrant-betweter De Graaf. Tegen overtredingen, zeker in het strafschopgebied, moet veel harder worden opgetreden. Maar ja, Frans Derks heeft ook zo'n boxer en dan durven De Graaf en ik als ware poezenliefhebbers met meer. Niettemin op het gevaar af Ben's titel over te nemenals ik die boxer of wa t voor ras of on-ras nog eens ov het hockevveld zie. dan gooi ik ook een van mijn schoenen in de anti-poepstrijd. Maar wellicht anders dan Ben het deed. K. kind. Michel Duchaussoy speelt de rol van vader magnifiek, qua spel betreft uitstekend gesteund door Jean Yanne als de dader, de man die het kind heeft doodgereden (het beest). Chabrol heeft met „Het beest moet sterven" een uitstekende film gemaakt, waarbij hij soms doet denken aan Hitch cock. Maar toch is het anders Cha brol heeft gespeeld met schijn en wer kelijkheid, met de toeval als grootste troef Een boeiende vertelling die voor verschillende uitleg vatbaar is Cinema 1, 18 jaar. In Cinema 2, waar al weken ach tereen iedere vrijdagnacht een Neder landse reprise is te zien, is het vrij dagnacht de beurt aan een vrij recen te film van Wim Verstappen „Mens erger je niet", met Willeke van Am- melrooy en Hugo Metsers in de hoofd rollen. Een niet onaardige komedie voor hen, die niet teveel eisen stellen, over een vrachtwagenchauffeur en diens vrouw Uiteraard wél met het nodige portie sex, ook al is dat minder, dan we van Pim en Wim gewend zijn. Cinema 2, 18 jaar. Over de film „Meisjes met geopende lippen", die vrijdagnacht in de late sex show van het City Theater draait, heb ik geen enkele gegevens, zodat ik u alleen maar kan bevestigen, dat het waarschijnlijk om eensexfilm gaat. City Theater, 18 jaar Zaterdagavond in de nachtvoorstel ling van het City Theater de nodige aktie in de Chinese zwaardvechters- film „De 8 dolken van de zwaard vechter" waarin de held Drakenzwaard weer tal van vijanden te slim en te sterk af is. Enfin, er vallen rake klap pen Met Chinese logica in elkaar ge zette film naar het scenario van een Chinese computer. City Theater, 18 jaar. Michel Duchaussoy in „Que la bete meure", van Claude Ghabroi. In de kindervoorstelling van Cine ma 1 kan men zaterdag- en woensdag middag kijken naar „De wraak van Ivanhoe", een spannende avonturenfilm voor jongens en meisjes vanaf tien jaar. (adviesleeftijd) Het is een Italiaanse produktie van regisseur Amerigo An ton en ach, wie kent de avonturen van Ivanhoe niet? Cinema 1. alle leeftijden. Zoals we vorige week reeds schreven, kunnen de kinderen zaterdagmorgen in Cinema 1, 2 gn Euro Cinema Sint Nicolaas ontmoeten Tijdens speciale Sint Nicolaas-filmvoorstellingen, met tekenfilms o.m. over Donald Duck, Mickey Mouse en Goofy, zal Sinter klaas, vergezeld van twee van zijn Pieten, een bezoek brengen aan deze drie bioscopen Voor peuter en kleu ter een hele gebeurtenis. Ieder kind, zo heeft Sint ons verzekerd, krijgt na afloop een verrassing. Volgende week donderdag in de don derdagcyclus van het City Theater de Franse komedie „Alles uit. ..goed voor u van regisseur Bernard Legrand. Met Philippe Gaste, Anne Libert, Pier re Dany en Pascale in de hoofdrollen Het is een luchtige geschiedenis rond de erfenis van een rijke Amerikaanse oom, maar eigenlijk bijzaak Hoofd zaak is de tocht van het jonge echt paar dat op zoek moet naar een ver loren zoon van de oom om de erfe nis met hem te kunnen delen Daar bij komen ze allerlei zaken tegen, waar ze in hun woonplaats Bordeaux nog nooit van gehoord hebben en wor den ze bijgestaan door tal van vrien den en vriendinnen, die hen in het Bois de Boulogne van allerlei zaken op de hoogte brengen ..City Theater, vol gende week donderdag, 18 jaar Oh ja, het is natuurlijk een sexkomedie, maar dat had u wellicht al begrepen. Het is te merken, dat het binnen afzienbare tijd Kerst is. Het is erg rustig op het filmfront en traditie getrouw wordt dat tijdens de kerst weken weer ruimschoots ingehaald door een stroom van premières. Wat Amers foort betreft kunnen we o.m. „Histoi- re d'O", de Nieuwe Nederlandse film „Sherlock Jones" (met Piet Bam- bergen) en de grote Amerikaanse avon turenfilm „Jaws" (De zomer van de witte haai) verwachten We hfluden u op de hoogte. AMERSFOORT - Filmagenda van donderdag 27 november tot en met woensdag 3 december 1975. GRAND THEATER „Aardbeving", 14 jaar. Aanvang- zaterdag 2.00, 6.45 en 9.30 uur, zondag 1.30, 4.00, 6.45 en 9.30 uur; overige dagen 2 00 en 8.00 uur (uitgezonderd dinsdag). STUDIO G „Janis" Aanvang: zondag 2 15,4.30, 7.00 en 9.30 uur; overige dagen 2.15, 7.00 en 9.30 uur. a.l CINEMA 1 „On her majesty's secret service 14 jaar. Aanvang zaterdag en woens dag 7.00 en 9 30 uur; zondag 2 00, 4.30, 7.00 en 9.30 uur; overige da gen 2.00, 7.00 en 9 30 uur CINEMA 2 „Dr. Pulder zaait papavers", 14 jaar. Aanvang: zondag 1.45, 4.00, 6.30 en 9.00 uur; overige dagen 1.45, 6.30 en 9.00 uur EURO CINEMA Young Frankenstein", 14 jaar Aanvang: zaterdag 1.45, 4 15, 6.45 en 9 15 uur, overige dagen 11.15, 1 45. 4.15, 6.45 en 9 15 uur CITY THEATER Vrijdag t/m woensdag: „Gejodelon der Tiroler rokjes", 18 jaar. Aan vang: zaterdag 2 00. 6 45 en 9.15 uur; zondag 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur; overige dagen 2.00 en 8.00 uur DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER „Ontsnapt uit kamp McKenzie", 14 jaar. Aanvang: 2.00 en 8.00 uur. NACHTVOORSTELLINGEN CINEMA 1 „Het beest moet sterven", 18 jaar Aanvang vrijdagavond 24.00 uur CINEMA 2 „Mens erger je niet", 18 jaar. Aan vang. vrijdagavond 24.00 uur. - CITY THEATER „Meisjes met geopende lippen18 jaar Aanvang: vrijdagavond 23.00 uur. „De 8 dolken van de zwaardvech ter", 18 jaar Aanvang vrijdagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLINGEN CINEMA 1 Zaterdag- en woensdagmiddag, half twee (1 30 uur): „De wraak van Ivanhoe", a.l Adviesleeltijd vanaf 10 jaar. SINT NICOLAAS- VOORSTELLINGEN CINEMA 1, CINEMA 2, EURO CINEMA Zaterdagmorgen komt Sint Nicolaas om half elf (10.30 uur) in Cinema 1, om kwart voor elf (10.45 uur) in Cinema 2 en om elf uur (11.00 uur) in Euro Cinema, waarbij tevens enkele leuke tekenfilms gedraaid zullen worden, o.a. „De avonturen van Donald Duck, Goofy en Mickey

Leusder Krant | 1975 | | pagina 23