een enkel huis verkopen Leuke stands op Sinterklaasmarkt ISOLATIE EN COLLECTIEVE GLASVERZEKERING TE DUUR; EERSTE AANZET TOT HUURDERSCOMMISSIE GEGEVEN Herstrating Bejaarden- avond 0VL ranjevereniging prak met wijken 9 lTJr ^eer rond de tafel zal eaan „Info" over begroting verschenen Franse uiensoep PALETSCHOOL 3,»14AGENDA "gemeente LEUSDEN Losse verkoop Leusder Krant KOOKHOEKJE ^IHPEBDAG 31 NOVEMBER 1815 LEUSDER KRANT barende bedragen Vanuit de zaal wer den die bestreden. Een bewoner van de Akkerwinde wilde die berekeningen van het bestuur dan wel eens zien, terwijl een Groenhouten-bewoner vond dat iso latie best wat mag kosten in huizen, ,,waar je hoed van je hoofd waait als je in de gang staat" Een volgende spreker deed de suggestie om de huur ders bouwpakketten ter hand te stel len, om ze er zelf wat aan te laten doen Uiteindelijk kwam vanachter de be stuurstafel de toezegging dat men deze zaak zeker verder zal onderzoeken en dat de huurders over de vorderingen ten spoedigste zouden worden inge licht. Verscheidene huurders hadden de Woningstichting er schriftelijk op at tent gemaakt dat een collectieve glas- verzekering goedkoper was dan 573 particuliere Penningmeester Dix maakte duidelijk, dat er inderdaad fi nanciële voordelen aan een collectieve verzekering zaten, maar dat de stich ting dan een stuk van de administratie er van op zich zou moeten nemen ,,En daar zijn we momenteel niet op uitge rust", aldus de heer Dix. PLANNEN. Volgde vanuit de zaal nog een lange serie klachten variërend van verkeerd aangesloten stopcontacten tot en met verstopte putjes en van overmatig poe pende duiven van de buurman, toten met tuinen van verschillende afmetingen. Van achter de bestuurstafel klonk keer op keer ,,Vult u even een kaartje in en onze onderhoudsman komt bij u kijken Toen die opmerking voor ongeveer de veertiende keer gemaakt werd, begon de zaal daverend te lachten. Na het vragenuurtje begon voorzit ter Van der Weijden aan het hoofd stuk „Plannen voor de toekomst" Be langrijk daarin was vooral de wil van het bestuur om nu werkelijk tot een huurderscommissie te komen. De voorzitter maakte duidelijk, dat een dergelijk orgaan tweerichtings-com- municatie zeer zou kunnen bevorde ren. Hij deed dat blijkbaar zo over tuigend, dat zes aanwezigen zich aan melden om in een dergelijke commis sie zitting te nemen Medio januari zal er met deze mensen verder ge praat worden. Tenslotte wees Van der Weijden er op, dat de Woningstichting binnen afzienbare tijd ook woningen gaat bouwen. ,,De stichting zal een be langrijk aandeel hebben in de totstand koming van de tweede fase. Dat ge beurt in nauw overleg met de gemeen te, maar in ieder geval is het al dui delijk dat het een zware wissel op de het bestuur zal trekken. We zullen ons terdege beraden over de wensen van de toekomstige bewoners En wellicht hoort u daar ook wel toe", aldus de voorzitter, daarmee nog een klein hint- je in de richting van doorstroming gevend. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3 S.V. Bookstores. Torenakkerweg 16 De heer W. J. Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne, „De Klaveet", Postweg 1. Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. Leusden-Z.. Luitjens Supermarkt. Pr Irenelaan9. ACHTERVELD Vrijdag 28 november: bibliotheek 19.00-20.00 uur. Zaterdag 29 november: St. Nicolaas 14.00 uur, gem. huisje Kon. Juliana weg. Zondag 30 november: bibliotheek 1030-12.00 uur. Zondag 30 november: toneelavond Culdoto Ons Gebouw 20.00 uur. Zaterdag 29 november: toneelavond Culdoto Ons Gebouw 20.00 uur. Dinsdag 2 december: St. Nicolaas- avond KPJ Buitenlust, 20.00 uur. Dinsdag 2 december: St Nicolaas Ons Gebouw voor kleuter- en basis scholen. Dinsdag 2 december: EHBO ons Ge bouw 20.00 uur. LEUSDEN-CENTRUM Donderdag 27 november: „De Mof'. Bejaardenavond Oranje Vereniging Leusden. Aanvang 1930 uur. Zaal open 19.00 uur. Gratis toegang voor alle be jaarden voor Leusden. Donderdag 27 november: Begro- tmgsvergadenng in het gemeentehuis. Aan vang 1930 uur. Zaterdag 29 november: „Marcus- kerk". St. Nicolaasfeest Blijhof. Aan vang 11.00 uur en 14.00 uur. Leden gratis, niet-leden f 2,-. Zaterdag 29 november: Avondwan- delpuzzeltocht. Start vanuit De Til om 20.00 uur Zondag 30 november: „de Til". Avondje stijldansen. Aanvang 20.00 uur. Elke zondag: „De Til", open van 10.00-13.00 uur. Elke dinsdagmorgen: Koffiedrinken voor alle bejaarden in de Marcuskerk. Van 930-1130 uur. Kosten 1 kwartje. Elke dinsdagmiddag: sociëteit voor dames en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. 14.30-17.00 uur Johanneshoeve, Hamersveldseweg. Elke dinsdag: Van 18.45 tot 19.45 uur Jeugdschaken'in de Lockhorstkantme. Om 19.45. Schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke donderdagmiddag: Zonne bloem- en welfareclub. 1430-17.00 uur voor dames die van handwer ken houden, in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg. Elke donderdag: Clubgebouw Blij hof. Volksdansen voor de jeugd vanaf 8 jaar Van 16.00-17.00 en van 19.00- 20.00 uur. Elke donderdag: UW sociëteit. Ge zellige middag voor mensen van. Leusden-C, die behoefte aan gezellig heid hebben in de kantinevan de Sport hal in Groenhouten. Van 14.00-1630 Elke donderdag: Clubavond klaver- jasclub „Leusden Troef' in café restau rant „Nieuw Leusden". Vanaf 20.00 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9.00- 10.00 uur Gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruis, gebouw Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegen heid in de Johannföhoeve. Hamersveld seweg. Vanaf 9.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: De Til open vanaf 19.00 uur. Hobbyclub om 1830 uur. JEUGDCLUBS HERV./GER. JEUGD RAAD In ,,'t CLaeverenblad". Hamersveld seweg 102. Maandagavond: kinderen 8 tot 12 jaar, 18.45-20 00 uur. Onder leiding van A. Visser, Parelduiker 11, Leusden-C. Woensdagavond: Kinderen t/m 15 jaar 19.00-2030 uur. Onder leiding var H. van Dijk, Lamoen 13, Leusden- Centrum Donderdagavond: Jongeren 16 jaar en ouder van 20.00-2230 uur. Onder leiding van Margreet Spilker, Eikenlaan 50,Leusden-Centrum, tel. 03496-2708 Zaterdagavond: Jongerensoos, 20.00-23.00 uur. O.l.v. Janette Lodders, Bruinhorst 24, Leusden-Centrum, tel. 03496-2127. Hulpdienst De Wetering: Telefoon nummers 2746, 2249. Parochie Bibliotheek: Hamersveldse weg 55 ('t Ros Beyaart). Uitlening za terdag van 14.00-15.00 uur en zondag van 10.00-11.00 uur. LEUSDEN-ZUID Donderdag 27 november: Bibliotheek „De Boekenmolen", uitlening van 1330 tot 17.00 uur. Voor volwassenen en jeugd. Arnhemseweg 83. Vrijdag 28 november: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 19.00 tot 20 uur. Uitsluitend voor volwassenen. Arnhemseweg 83. Zaterdag 29 november: Receptie door het koorbestuur van het jubilerende „Reformation" in ,,'t Trefpunt" van 10.00 tot 12.00 uur. Zaterdag 29 november: Diner-dansant bij kaarslicht in restaurant „Oud Leus den" aan de Vlooswijkseweg. Van 19.00 tot 23.00 uur. Zaterdag 29 vovember: PJGU dansavond in café-restaurant „De Mof', Arnhemseweg. Aanvang 20.00 uur. Zondag 30 november: Jeugdklub voor 12- tot 16-jarigen in wijkcentrum ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 15.00 tot 17.00 uur. Maandag 1 december: Gezinsverzor ging en ouderenhulp van „Het Groene Kruis" in het wijkgebouw aan de Roo van Alderwereltlaan 13, van 14.00 tot 15.00 uur. Dinsdag 2 december: UW-sociëteit Ontmoeüngsmiddag voor mensen van Leusden-zuid, die behoefte hebben aan gezelligheid. In het klubgebouw van „Roda" aan de Bavoortseweg van 14.00 tot 1630 uur. Dinsdag 2 december: PJGU- Sinterklaasviering in wijkcentrum ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg. Aan vang 20.00 uur. Maandag 8 december: NCVB kerst- wijding in wijkcentrum ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg, met medewer king van het Christelijk Gemengd Koor .JCunst veredelt", aanvang 20.00 uur. Donderdag 11 december: Oekumeni- sche gesprekskring in wijkcentrum 't Trefpunt" naast de Dorpskerk aan de Arnhemseweg. Aanvang 20.00 uur. OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Koningin Julianalaan 35, Leusden-Zuid, telefoon 033-18134. EXPOSITIES LEUSDENAREN Tekeningen, graheken en aquarellen van Maarten 't Hart in Museum Nairac te Bameveld. Tot en met zaterdag 13 de cember, dinsdags tot en met vrijdags van 10.00 tot 12.00 uur en 1330 tot 17.00 uur. 's Zaterdags van 11.00 tot 16.00 uur. Open huis bij de schilder Jan J. Al- bers, Asschatterweg 123 op de vrijda gen 28 november 12 en 19 december, en de zaterdagen 29 november 13 en 20 december van 's morgens 1Ö.0Ö "tot 12.00 uur, 's middags van 14.00 tot 16.00 en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. (Eventueel kunt u telefonisch (03496-2529) een afspraak maken voor een andere datum.) Een heerlijke soep; u kuntnem vooraf eten, maar hij kan ook goed als maaltijdsoep dienen U hebt er voor nodig: 1 pond uien 60 gr. boter 60 gr. bloem 2 1 bouillon 75 gr. geraspte gruyère peper, zout Bak de uien in de boter mooi bruin maar zorg dat ze niet bit ter worden door ze te hard te laten bakken. Strooi er dan de bloem over en laat nog even bak ken. Dan de warme bouillonerbij gieten en 15 minuten laten ko ken. Leg in ieder bord of soep kom een geroosterde boterham of stukje stokbrood, strooi er kaas over en giet er de warme soep op Als u de soep als voorge recht geeft, zeef hem dan. En doe er voor de liefhebbers een scheut je witte wijn in. Eet smakelijk. Japieja Aansluitend deed secretaris H. J. ischman verslag over het jaar 1974. Ij meldde onder meer de akties die leroomen waren tegen de stank- lerlast in de Wilgenlaan en de water- terlast in de Wetering. Ook memo rde hij het feit dat een huurders- missie niet van de grond was ge- IWimen ,De belangstelling was er blijk- fnar niet, terwijl wij als bestuur mis- '■ftien ook niet helemaal goed wisten, it dat nou zou moeten worden", zo Maar als bestuur van een Woning- vereniging hebben wij een zwaardere verantwoordelijkheid. Wanneer wij on ze oudere woningen zouden verkopen, dan ontnemen wij andere mensen, die niet willen of kunnen kopen, de moge lijkheid tot huren. Dat is een sociale verantwoodelijkheid, die wij niet wil len dragen Wij willen ook onze huizen, die lagere huurprijzen doen, behouden. Voor de mensen die minder huur kun nen betalen en zeker niet in staat zijn te kopen. Verkoop zou onverantwoord zijn. Argumenten die de zaal redelijk le ken te overtuigen Wel werden hier en daar nog wat opmerkingen gemaakt, maar Van der Weijden's verklaring was voor de meeste aanvyezigen vol doende steekhoudend. Vooral toen hij er later, desgevraagd aan toevoegde: „Ik heb ook aan de mensen van de Rossenberg duidelijk gemaakt dat ons beleid ten aanzien van dit punt zich de eerste jaren zeker niet zal wijzigen. We hebben nu een vrij klem woningbe stand, waarbij het niet verantwoord is te verkopen. Misschien dat dat in de toekomst anders zal worden". SCHRIKBAREND. Veel van de schriftelijke vragen be troffen de gebrekkige warmte-isolatie van een groot aantal woningen. Be stuurslid Daamen maakte duidelijk dat isolatie van alle 573 woningen met haalbaar was. Samen met penningmees ter Dix noemde hij, per woning schrik- LEUSDEN-ZUID - De Koningin Ju lianalaan en Wilhelminalaan krijgen een nieuwe bestrating. De werkzaam heden, nodig voor het leggen van de nieuwe laag asfalt, zullen ongeveer veertien dagen m beslag nemen In ver band met het voorkomen van verzak kingen, zijn de aanwonenden schrifte lijk verzocht om hun auto's gedurende die tijd elders te parkeren De goot- lagen mogen namelijk niet bereden worden. Hetzelfde geldt voor de Lijsterbes- laan tussen Lindenlaan en Acacialaan in Leusden-Centrum, waar ook een asfaltlaag zal worden aangebracht [f(Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Woningstichting Leusden is voorlopig niet bereid om nar woningwetwoningen te verkopen to die huurders, die daar belagstelling >or hebben. Algehele warmte-isolatie _i het woningbestand van de stichting Ljet er voorlopig ook niet in. Aan een •ollectieve glas verzekering zijn vol- het bestuur van de genoemde [stichting op dit moment meer nadelen d voordelen verbonden. Die komt er s ook (nog) niet. De eerste aanzet voor totstandkoming van een huurders- jommissie, volgens de statuten ver- Hicht, is nu eindelijk gegeven. Dat zijn de voornaamste punten, die Lidelijk naar voren kwamen opdebij enkomst die de Woningstichting belegd Ld voor haar huurders. Voor deze lerste meeting, die jongstleden don- jerdagavond m de Marcuskerk werd [ebouden. toonden een kleine honderd juurders belangstelling, f De avond werd geopend door stich tingsvoorzitter J. van der Wijden, lij schetste in grote lijnen de nog [orte historie van de stichting. In 1970 )erd, aldus de voorzitter, tengevolge de snelle groei van de gemeente {eusden, de behoefte aan een coöpera- gevoeld. Januari 1973 werd de op- |chtingsakte gepasseerd, waarna in fcember van dat jaar het woningbe- jand van de gemeente overgebracht fn worden naar de Woningstichting. VERSLAGEN LEUSDEN - De Oranje Vereniging Leusden organiseert vanavond - 27 november - een bejaardenavond in ca fé-restaurant „de Mof" De zaal gaat om 19.00 open en het programma begint om 19.30 uur. Deze avond zul len „de Rederijkers" uit Amersfoort optreden met een viertal kluchtjes, die getiteld zijn: „de Stille Vennoot", „de Man met 2 schoonmoeders", „het autootje" en „de handlanger" Het ge heel zal muzikaal omlijst worden. Al le bejaarden van Leusden zijn welkom en de toegang is gratis, evenals kof fie en een consumptie. lorzitter Van der weijden aan het woord. LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag november vond er een bespreking iats tussen de Oranje Vereniging usden en vertegenwoordigers uit de jken Alandsbeek, Rossenberg en een deelte van Groenhouten (Groenlan- n) over feestelijkheden in deze wij- n op Koninginnedag. Het was jammer dat niet meer wij- i> vertegenwoordigd waren, want het it een leuk plan om het Koninginne st over heel Leusden te verdelen. De Oranje Vereniging kan haar mede ding hierbij verlenen in de vorm materiaal voor spelen, ideeën (per van rekening hebben ze wel wat varing) en dat soort zaken. De mankracht die voor een goede janisatie nodig is, zal echter uit wijken moeten komen. Al sprekend fam men tot verschillende ideeën, lereerst wordt er aan gedacht een ^tal flinke vlaggestokken aan te schaf- zodat deze hier en daar geplaatst hnen worden De aktiviteiten in de wijken zullen fel gezamenlijk als op de wijk afge- 'md zijn. Gedacht wordt aan een jStelijke optocht 's morgens op ko- ginnedag Deze zou uit de diverse ken moeten komen, waarna men sa- nkomt en op een centraal punt ein- k* er zou dan een zanghulde ge- icnt kunnen worden. |eze zanghulde vindt dan rond het ddaguur plaats i.p.v. 's morgens eS 's Middags zal er dan in de ken zelf feest zijn voor de kinderen, eraard zal 's middags ook weer de uitionele autocross gehouden worden s avonds het Oranje Bal. De Oran- vereniging zal 1 mei haar 40-jarig aan vieren, zodat het ook 's za- ags feest is in Leusden. De idee- J~ea in de besturen van de wijken JIsMfromK doorEesproken waarna men half I en wellicht met wat concretere gegevens komt. Hierbij wordt alsnog een oproep gedaan aan andere wijken - hierbij wordt gedacht aan het andere gedeelte van Alandsbeek, de Eurowonin gen, de Wetering en de oude kern - om eens aan de mogelijkheid van feest m de wijk te denken Gezamenlijk kan men dan heel Leusden een feestelijk aanzien geven en voor de kinderen zou dat uiteraard geweldig zijn. (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week verscheen „Info Leusden", het voorlichtingsblad van de gemeente Leusden, met een spe ciaal begrotingsnummer. Leusdenaren, die interesse hebben voor gemeentelijke zaken en ook de begroting voor 1976 graag nader belicht willen zien, heb ben in dit blad vrij veel kunnen vinden. Verduidelijkt met staatjes, grafieken tekeningen en foto's werd het gemeen telijke huishoudboekje voor 1976 be licht. Uiteraard zal deze voorlichting bijgedragen hebben aan de belangstel ling die voor de begrotingsvergaderin gen bestaat. Gisteravond werd aan de marathon begonnen en vanavond gaat men verder met de behandeling. Mocht men vanavond daarmee niet klaarko men, dan hebben de raadsleden nog een uitwijkmogelijkheid naar morgen avond (vrijdag). LEUSDEN-ZUID - Op initiatief van mevrouw De Gooijer werd jongstleden zaterdag voor het eerst een Sinter klaasmarkt voor Leusden-Zuid geor ganiseerd. De belangstellenden konden kennis nemen van het groot aantal mogelijkheden dat er op het gebied van handvaardigheid is. Het geheel was dan ook een gezellig allegaartje van grap pige gebreide poppetjes tot kunstzin nige wandkleden en kleine beeldhouw werken toe. Tevens werden er demon straties in o.a. spinnen en weven ge geven. Het was de bedoeling van mevrouw De Gooijer om met name de inwoners van Leusden-Zuid erop te wijzen wat ze met hun handen zouden kunnen doen. Door deze markt wilde ze een uitwis seling van ideeën en kontakten laten ontstaan Het was haar gebleken dat de mensen er behoefte aan hadden hun zei de heer Boschman. Penningmees ter H. G. Dix leverde zijn bijdrage met het financieel verslag over het vorig, boekjaar. De heer B. Daamen, voor zitter van de technische commissie onderhoud, sloot het gedeelte voor de pauze af met een explicatie over de wijze waarop klachten door de Woning stichting behandeld worden. In de pauze hadden de aanwezigen de gelegenheid om via witte kaartjes, die in de loop van de avond een zekere faam zouden verwerven, eventuele klachten over de woningen kenbaar te maken. Daar werd uitgebreid gebruik van gemaakt. Na de koffie stond een vragenuurtje op het programma. Een aantal vragen was al schriftelijk in gediend. ONVERANTWOORD zelfgemaakte voorwerpen aan anderen te laten zien. Maar het voornaamste punt lag volgens mevrouw De Gooijer in het feit dat men lol had in de dingen die men maakte Op de markt waren veel dingen die men kon kopen, terwijl men andere voorweven alleen maar kon bewonde ren, zoals een zeer mooi wandkleed van Cily Padmos Een grappige stand was die van Marijke de Gooijer en Karin Vlugter. Deze beide meisjes had den een keur van kleine dingen gemaakt, die ze voor weinig geld verkochten. Er waren o.a. emaille hangertjes, zelf getekende kaarten, houtsnijfiguurtjes en meer van dit soort dingen die goed bruikbaar waren als Sinterklaasge schenkje. Voor degenen die nadere in formatie willen geven wij het adres van mevrouw De Gooijer, Prinses Ire- nelaan 63, tel 033-15214. Het hoogst gescoord had daarbij de vraag naar de mogelijkheid van het kopen van de woningen. Daarover leg de voorzitter Van der Weijden een duidelijke verklaring af: „Het kopen van de woningen is al eerder aan de orde geweest De wijkvereniging Ros senberg heeft daar al eens met ons over gepraat. Het standpunt dat wij toen innamen, hebben wij nog steeds. Het bestuur vindt, laat daar geen on duidelijkheid over bestaan, dat eigen woningbezit, waar mogelijk, een goede zaak is. Ook de overheid vindt dat, gezien de maatregelen, die onder be paalde criteria, uitgevoerd kunnen wor den. Een goed gevulde zaal luistert

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3