Nederlands Barok Ensemble schot in de (concert-) roos Grandioos kinderfeest t.g.v. opening Bongerd pe Bongerd feestelijk geopend I I I Geslaagde dansdag „Don Bosco" VALLEI-CONCERTEN interklaas- leest Blijhof n Marcuskerk Blijhof knutseljiieuws Ouder commissie „De Hobbit" - PONDERDAG 27 NOVEMBER .9,5 LEJSDER KRANT waar oude dansen om vragen. Dat was stellig mede te danken aan de solist van deze avondEdo Santman, die de moei lijke fluitpartij vlekkeloos speelde. In de opmaat van dit concert van Johann Pachelbel, moest het ensemble nog even zijn vorm vinden. Daarna speelde het volgzaam en ontspannen. Wij ho pen het op een volgende tournee graag in de sfeervolle Leusderkerk weer te mo gen ontvangen. De akoestiek is er goed en de hele entourage maakt haar heel geschikt voor muziekuitvoeringen. De muziencommissie Valleiconcer- ten, een stichting in oprichting, die in Barneveld, Renswoude en Leusden te zamen een zestal concerten organi seert, verricht in deze regio pioniers werk op een uit de aard der zaak weinig populair terrein. Wat echt goed is, blijft gewoonlijk voortbestaan, gedragen als het wordt door de geestdrift van een paar voortrekkers. Dat er reële be hoefte is aan goede muziek bewijst wel het aantal abonneesdat zo groot is,dat de concerten op kasteel Renswoude twee keer na elkaar moeten worden ge geven Hét eerstvolgende concert vindt plaats op dinsdag 16 december te 20.00 uur in het Brouwershuis te Barneveld. Daar treedt dan op het Philidor Trio, een pianotrio, een combinatie dus, die wij de laatste jaren in onze omgeving niet hebben kunnen beluisteren Kwinkelenberg. LEUSDEN/CENTRUM - Id verband met het Sint-Nicolaasfeest van Blij hof op zaterdag 29 november zal er geen hobby-knutsel instuif in het clubgebouw aan de Ansfriduslaan gehouden worden. De eerstvolgende instuif zal zijn op zaterdag 13 december van 9.30 uur tot 12.00 uur Op de winterclubs is nog voor enkele kinderen een plaatsje vrij en wel op de maandagavond (dan zijn van 18.30-20.00 uur kinderen van 8 en 9 jaar welkom), de woensdagmiddag (voor 4 en 5 jarigen van 13.30-14.45 uur) en de woensdagavond (voor 10, 11 en 12 jarigen van 18.30-20.00 uur). Diverse technieken zoals hout, klei, "ips en dergelijke komen in deze clubs aan de orde. De kosten voor het sei zoen bedragen voor leden f. 12,50, voor niet-leden f. 25,--. LEUSDEN - De ouderkommissie van de tweede openbare basis- en kleuter school ,,De Hobbit"' te Leusden-Cen trum is voor het kursusjaar 1975-1976 als volgt samengesteld: - De heer W Luyten, voorzitter, Ra venhorst 9, L., tel. 2216, - De heer P. Gerber, vice-voorzitter en penningmeester kleuterafd.. Raven horst 17, L., tel 2273, - Mevr. E. de Greef, penningmeeste- resse basisafd Hakhorst 7, L., tel. 1859, - Mevr M. Ruisch, secretaresse. Ca- labrië 27, L., tel. 2219, - Mevr. A. Sterken, lid, Boekweitland 25, L., tel. 3810, - Mevr. B. de Groot, lid, Hakhorst 15, L., tel 1949, - Mevr E. Hoogeveen, lid, Weesboom 12, L tel. 3579, - De heer B Nijhuis, lid kleuterafd., Elatinehof 12, L tel. 2671, - Mevr. A Hormann, lid kleuterafd., Dashorst 22, L., tel. 3020 LEUSDEN/ZUID - „RegioCentrum" van de Spelevaarders organiseerde zoDdag 23 november van 11.00 tot 16.30 uur een Griekse dansdag in „Huize Don Bosco" aan de Dodeweg te Leusden-Zuid. Er waren 50 deelnemers, die onder leiding van Truus van der Mast uit Ulft bun hart konden ophalen aan de Griekse volksdans. „De Griekse dansen zo stelde Truus van der Mast, „zijn misschien niet zo spektakulair, niet om te zien en niet om te dansen. Maar ze zijn wel heerlijk om tot ontspanning te ko men. De muziek klinkt niet al te vreemd in onze oren omdat, in de po pulaire sector tegenwoordig vele Griekse zangers en zangeressen de top weten te halen ANDERS. Nu is de Griekse originele volks muziek natuurlijk anders dan wat door de Griekse moderne zangers tot ons komt. Deze muziek nodigt werkelijk uit tot dansen, en kan zéér opwindend zijn Het dansen van dipGriekse volks muziek is een genot. Truus vai» uei Mast danste onder andere met haar grote groep een dans uit het klepto- gedeelte, daar waar het woord klep- tomanie vandaan komt. De legende ver telt, dat boeren eens per jaar naar beneden komen uit hun bergen. In het dorp verkopen ze hun waren, en dan gaan ze goed aan het drinken. Dan send en stelend gaan ze tenslotte naar de bergen terug. VISSERS DANSEN. Ook vissersdansen zijn erg ple zierig om met een grote groep te worden uitgevoerd, 't Is leuke muziek, en de figuren zijn niet al te moeilijk om te dansen. Een originele syrtaki „Varis Hasa- pikos" werd door iedereen geestdrif tig meegedanst Een heerlijke dans om met elkaar veel plezier te hebben. 't Was een fijne dansdag en de deel nemers gingen dan ook moe, maar zéér voldaan naar huis Binnenkort volgen nadere medede lingen over de kerstkursus van „De Spelevaarders". Leusden/Zuid hielden de musici hun nieuwe programma ten doop. Het was jammer dat voor dit kundig en spon taan musiceren met wat meer publiek was opgekomen, de kerk was voor de helft leeg. Het programma was met zorg sa mengesteld. Al besloeg het een tijdvak van meer dan twee eeuwen en bood het dus meer dan uitsluitend Barokmuziek, in de werken na de pauze uit 19e en 20e eeuw konden wij de invloed van oude barokpnncipes duidelijk bespeuren. Dat gold met name voor de Strijkers symfonie nr. 12 van Mendelssohn, een van dnr. 12 van Mendelssohn, een van die geniale probeersels van het zestien jarige wonderkind. Doorzijn conserva tieve muzikale, oerdegelijke vorming had de romantiek toen nog juist geen vat op de jonge Felix. Deze muziek met haar chromatiek, fuga's en langzame siciliano maakt wel duidelijk dat Men delssohn enige jaren daarna een lans kon gaan breken voor Bach's passie muziek. Tevoren klonk het Adagio voor Strijkinstrumenten van de Amerikaan Samuel Barbes, uit 1936. Deze elegi sche zang heeft mets van de modernis men van onze eeuw. Dat lynek sluit geheel aan bij de late romantiek en staat qua sfeer dicht bij langzame delen van Elgqs en Dvorak en bedient zich hier en daar van de bouwprincipes der Barok. Zowel in Mendelssohn als in Barbes reageerde het ensemble zeer at tent op de precieze directie. Voor de pauze klonken o.a. het Di vertimento in D, KV 136 van Mozart en de tweede orkestsuite van Bach, beide overbekende meesterwerken, waarin het Barok Ensemble zich echt waar moest maken. Dat het ruim schoots tegen deze taak was opgewas sen bleek te zijn, hebben alle aanwezi gen mogen constateren. De Diverti mento met zijn doorzichtige stemmen verdeling en de spirituele ritmiek van de hoekdelen werd met veel verve ge speeld. De tweede suite van Bach klonk beheerst en kreeg de aristocratie mee kleuters ook eten, „pannekoeken", ook dit viel bijzonder in de smaak. Tot slot werden er spelletjes gedaan, waar na de kleuters om half drie huiswaarts gingen. Terugblikkend op deze dag kan gezegd worden, dat het één groot fes tijn was, waar jong en oud van heeft genoten. Loco-burgemeester W.A. van Zandbrink tijdens de openingsplechtigheid van „De Bongerd", het planten van een vruchtboompje. LEUSDEN - Donderdag 20 november om 9.00 uur startte op de basisschool iV een spelletjes-circuit van 21 spelen, zoals: zaklopen, rupskruipen, kleed knopen, kegelen, hengelen, sjoelen, bal gooien, kurkhappen enz. enz. Ieder spel werd bemand door een moeder en iedere groep had een vaste begeleider. Dit geheel duurde tot half één. Tij dens de spelletjes was er gelegenheid voor de ouders om de school te bekij ken, spelletjes te zien, koffie te drin ken en mee te doen aan het vervaar digen van een wandkleed ter herinne ring aan dit feest. De resultaten vaD deze beide wandkleden zijn grandioos. Er zal Dog verder aan gewerkt worden. Hierna werd er gezamenlijk gegeten Boerenkool met worst' Het smaakte voortreffelijk en voor de kinderen was het een enorme belevenis Na het bui tenspelen werd er 's middags genoten van een poppenkastvoorstelling van het POPPENTHEATER OTTO VAN DER MIEDEN", die de jeugd amuseerde tot ongeveer 4.00 uur. Hierna was het feest op de basisschool afgelopen. Van half elf tot half twaalf waren de echte Pipo de Clown en Mammaloe op de kleuterschool, waar ze een voor stelling gaven Hierna was het voor de LEUSDEN - Woensdag 19 november om 14.00 uur was het dan zover voor „DE BONGERD". De 3e openbare ba sisschool werd officieel geopend door loco-burgemeester Zandbrink, daar burgemeester v. d. Post ziek was ge worden. De school werd geopend door het planten van een kersenboom. De inspecteur van het basisonderwijs de heer Verhey en de inspectrice van het kleuteronderwijs mevrouw v. d. Sluis onthulden de naam van de school, die om een vogelverschrikker was ge hangen. Hierna ging men naar binnen, waar in de aula van de basisschool de offi ciële opening werd voortgezet met toespraken van loco-burgemeester Zandbrink, die een schets gaf van het tekort aan doeluitkeringen van het rijk aan de gemeenten. Als geschenk over handigde hij aan het Hoofd van „De Bongerd", de heer H. Boon, namens de gemeente een gravure van het Oud- Leusdense torentje. Inspecteur Ver burg sprak namens beide inspecties en complimenteerde de gemeente met „weer" zo'n mooi gebouw, waarbij hij de gemeente geruststelde met de ze kerheid. dat het met het onderwijs in dit gebouw wel goed zat. De heer Verwey van het architec tenbureau stond nog even stil bij de multi-functionaliteit van een school gebouw en gaf boekenbonnen cadeau ter verrijking van het documentatie centrum. Ook van de kant van V.O.O. werden de ouders gefeliciteerd en aan de oudercommissies werden boekenbon nen uitgereikt Hierna dankte het hoofd der school, mede namens de kleuter school-afdeling, iedereen voor zijn aanwezigheid en voor de prachtige cadeaus en stelde dat dit gebouw uit nodigde tot integratie en dat hieraan hard zal worden gewerkt Dit geheel werd opgeluisterd met koffie en na tuurlijk „appelgebak". Vervolgens werd de bijeenkomst voortgezet in het speellokaal van de kleuterschool waar zeer informeel werd gebabbeld onder het genot van een drankje. De Bongerd hield open huis. Dat werd een kleurige, fleurige en plezierige.hap pening, zoals de foto's laten zien. LEUSDEN/Z -De eerste uitvoering in de sene Valleiconcerten in de Dorps kerk is meteen een schot in de roos geweest, een aanaaenng en dankbaar gehoor heeft verleden maandagavond geluisterd naar het Nederland* Rarok Ensemble dat onder leiding staat van Joop van Zon. Het ensemble telt dertien stnjkmstrumenten en een clavecimbel. VJaar vereist dirigeert Joop van Zon van achter zijn clavecimbel. Dit kamer orkest werd vijf jaar geleden als Utrechts btuaenten tsarok Ensemble opgencht. Door het afstuderen van enige leden kon de oude naam niet ge handhaafd blijven. Het is geen profes sioneel orkest m de gangbare betekenis geworden, maar hei streeft wel de pro fessionele kwaliteit na, zowel in de keuze van de vaak veeleisende stuk ken, als de interpretatie daarvan. Joop van Zon is, zo men weten kan, wel degelijk een professionele dirigent. Dat blijkt ook wel uit wat hij met deze jonge musici bereikt. In zeer korte tijd, mag men wel zeggen! Immers, het or kest houdt maar één tournee per jaar, nadat het niet meer dan vier repetitie weekends nodig heeft gehad om het programma podiumnjp te maken In de week van 24 tot 29 november reist het van noord naar zuid om in een aantal, vaak oude kerken zijn muziek te ver tol ben. In de Ned. Herv. Kerk van Opening van de Basisschool „De Bongerd" aan de Asschatterweg. Inspecteur vtrbutg onthult op deze foto de „vogelverschrikker" met de naam van de School. I LEUSDEN/CENTRUM - Blijhof heeft kn onderkomen voor het grote Sint- licolaasgebeuren. Het feest zalgehou- |en worden in de Marcuskerk aan de Isschatterweg. Hoewel men de ruimte k zaterdags eigenlijk nooit beschik bar stelt, vond men het Sint Nico- lasfeest belangrijker. De honderden Jnderen, die elk jaar weer reikhalzend har dit gebeuren uitzien, kunnen dus Irust zijn. Het precieze programma moet een beetje een verrassing ^blijven, maar uiteraard komt Sint-Nieolaas op be zoek met een aantal van zijn Pieten en deze hebben zeker voor elk kind een cadeautje bij zich Het Sint-Nico laasfeest van Blijhof is voor kinderen vanaf 4 jaar. Men heeft deze maatre gel moeten nemen, omdat de kleintjes nogal eens bang zijn en ouders kunnen niet meekomen. Het is en blijft een kinderfeest en met groten in de zaal zouden minder kinderen van de komst van Sint en zijn Pieten getuigen kun nen zijn. Er zullen 2 voorstellingen ge geven worden en wel om 11.00 uur en 14.00 uur. Kaartjes voor kinderen van leden zijn gratis, voor niet-leden kos ten ze 1.2,-- U kunt nog kaartjes be machtigen als u er vlug bij bent. De adressen hiervoor zijn: Rob Ruisch, Calabrie 27, tel. 2219 en Ilona v.d Brug, Krakhorst 19, tel. 2252 Pipo en Mamaloe op bezoek bij de kleuterschool, ter gelegenheid van de opening van het scholencomplex.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 9