Culdoto weet publiek twee avonden te boeien ichterveld tevreden met gelijkspel Fantastische intocht Sinterklaas in Achtenreld Christelijke jeugdvereniging in Achtenreld opgericht goed toneel in achterveld Ronald zette door en slaagde nu al 26 leden in Leusden van toen tot nu IjlUtttUAO 1 UttLMÖtK 1»<D ACHTERVELD - Zaterdag 29 no- uiber en zondag 30 november speel de Achterveldse toneelvereniging ildoto een toneelstuk van Agatha hristie getiteld „De Muizenval". Zo- fel zaterdag als zondag werd er ge geeld voor een zo goed als geheel vulde zaal in Ons Gebouw, ïpe door de spelers en speelsters brachte types kwamen bijzonder goed de verf Het echtpaar Ralston (Bet- van Ruitenbeek en Henk Smit) erft pension Monkswell Manor. Enkele flensen hebben in dit pension een ka- roken en arriveren ondanks bet slechte weer. De gasten zijn: een urotische jongeman (Jaap Schouten), een slecht gehumeurde vrouw (Mien van den), een gepensioneerd militair (Wim lbs en een zekere Miss Casewell (Greet essels). Als het gezelschap bijeen is, er nog een onverwachte gaste op een zekere Miss Paravicini Boelsma). Deze dame kanten auto peen en het slechte weer verder reizen. Deze gaste wordt in het pension opgenomen. van de gasten leest in de krant er vlakbij een moord is gepleegd, verwekt wel enige onrust, doch de- geheel weggenomen als de Trotter (Henk Deze sergeant is op door de sneeuw gekomen om te beschermen omdat hij bij een zakboekje heeft gevonden naam van het pension er in. dit wordt er toch in het pen- een moord gepleegd. Het slacht- is de humeurige vrouw. Tijdens onderzoek werd verdenking op di- personen geschoven. Men speel- f het stuk zodanig dat tot het laatste Braent de spanning erin bleef. De lier was de politiesergeant. De ont- Soping was een volledige verrassing r iedereen. BLOEMEN [Aan het eind werden de speelsters en spelers beide avonden met een warm applaus en bloemen beloond. Ook de regisseur Wout Bakkenes en de gri- meuse Marijke Hulshof werden hierin volledig betrokken. Terecht was zater dagavond de bezoekers verzocht de ontknoping niet bekend te maken daar het stuk dan voor de zondagse be zoekers zijn waarde geheel zou hebben verloren Gezien de spanning die er zondag ook tot het laatste was is er aan dit verzoek wel gevolg gegeven. Het gebrachte toneelstuk is zeker een groot succes geweest Zonder uitzon dering waren alle speelsters en spe lers volledig in hun rol mgespeeld. De debutant van het gezelschap de heer Jaap Schouten mag hier wel apart genoemd worden. Hij maakte een zeer succesvol debuut. Het is wel te hopen dat er onder de bezoekers zijn die bij zich zelf zullen zeggen ,,ik zou ook best toneel willen spelen". Helemaal geen bezwaar, want u bent bij Culdoto van harte welkom Vooral heeft men bij dit gezelschap gebrek aan manlijke spelers, hetgeen niet wil zeggen dat de vrouwen niet welkom zijn Laten we hopen dat Cul doto niet zal verdwijnen wegens ge brek aan spelers en speelsters Dat is toch echt niet nodig Ut de wedstrijd s.v. Achterveld - VVO'65. doelman van VVO duikt tussen de Achtervelders Wim de Jong en Herman Öiteobeek (10) door en maakt daardoor een Achterveldse aanval onschadelijk. Werden geen verweer tegen had: 1 -0. Een luid gejuich van het goed opge komen publiek was de beloning voor dit prachtige doelpunt. V.V.O schakelde over op een grote versnelling en Achterveld miste in deze periode de uitgevallen aanvoerder Van Bekkum, die vervangen werd door An- toon Hak. Bij slecht wegwerken van een der vele Utrechtse aanvallen kon mid denvoor Nun doelman Bertus Tolboom vrij gemakkelijk passeren en de stand was weer gelijk, 5 minuten na het door Achterveld gescoorde doelpunt. ACHTERVELD - Zaterdag j 1 werd in het Leusdense zwembad door een 80 tal personen waaronder kinderen en ouderen het examen afgelegd voor het zwemdiploma A Hierbij was ook de uit Achterveld afkomstige Ronald van Donkersgoed, die ook voor dit zwemdiploma slaagde. Dat is zeker Fel maar sportief is er de laatste 20 minuten gestreden om het winnen de doelpunt, waarbij de Utrechters vooral gevaarlijk waren over de rech tervleugel waar de beste man van het veld Jan de Vries opereerde. Achter veld bouwde enkele leuke tegenaanval len op, Cor Hoogland brak alleen door doch kon op het allerlaatste moment gestopt worden en ook Wim de Jong had geen geluk met een zeker lijkende kans Het bleef 1 -1 Twee moe ge streden elftallen verlieten de gras mat tevreden over het resultaat en ook tevreden met het sportieve verloop. het vermelden waard, want hieruit blijkt weer tot welk resultaat doorzetten komt. Ronald, die iets aan een van zijn benen heeft, heeft de laatste jaren veel op bed gelegen. Na een laatste operatie knapte hij zoveel op dat in mei van dit jaar deel kon worden ge nomen aan de zwemlessen. Hoewel Ro nald nog steeds van zijn loopkrukken gebruikt maakt omdat het zonder nog niet gaat, heeft hij een ontzettend door zettingsvermogen getoond hetgeen za terdag j.l werd beloond met het halen van het zwemdiploma A Dit is voor hem echt nog niet voldoende want hij wil nu zo vlug mogelijk het volgende diploma behalen iCHTERVELD - Op een goed he fbaar terrein werd de strijd o.l.v. idsrechter Ruizendaal aangevan- Achterveld begon met een licht Overwicht doch de Utrechtse ver log had weinig moeite met de on- "hangende aanvallen. Na 10 mi- konden de V.V.O.'ers tot enige ivallen over gaan, doch de ver sloot als een bus. gehele eerste helft werd hoofd elijk op het middenveld gestreden, ervelds voorwaartsen vuurden nog enkele schoten op de veste van veelal brullende doelman Van de "den, doch resultaat bleef uit. Jo- Bekkum raakte geblesseerd aan zijn •I, maar speelde op halve kracht Rust. 0 - 0 ^endiger. Pi de rust kregen we een levendiger nJd te zien Achterveld zette de Ut ters onder druk, doch deze be de fout om alles naar voren [uren, zodat alleen doelman Van «rden op eigen helft stond. |ue 20 ste minuut volgde een snelle T®raak van Jan Kerkhof doch deze Pgepakt even buiten het strafschop- pi. De goed leidende scheids- Pier kende Achterveld een vrije pioe. Herman van Ruitenbeek schoof l de vriJstaande Jan Kerk je een schot loste waar Van de LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Zaterdag j.l. was het dan weer zover dat St. Nicolaas met zijn Pieten een bezoek kwam brengen in Achterveld. Om ongeveer twee uur arriveerde Sint omringd door zijn Pie ten bij het gemeentehuis aan de Kon. Julianalaan, voorafgegaan door de mu ziekvereniging DWS majorettes en tam boers Nadat Sint zich enige ogenblikken met enkele kinderen had bezig gehouden werd hij door de heer De Jong namens alle scholen van harte welkom geheten. Na de heer De Jong was het het Achterveld se raadslid de heer H. Ossendrijver die namens de gemeente St. Nicolaas toesprak De heer Ossendrijver deelde Sint mede dat hij zeer verheugd was dat Sint toch nog tijd gevonden had om Achterveld met een bezoek te vereren Hij dankte Sint namens de Achterveld se ouders en kinderen voor dit bezoek ,,Ik hoop", aldus de heer Ossendrijver, ,,dat de tocht die we door Achterveld gaan maken voor u niet te vermoeiend zal zijn, en dat u na deze tocht de kin deren in de Roskam nog volop gelegen heid zal kunnen geven u een handje te geven". Hierna zongen de aanwezige ONS GENOEGEN ACHTERVELD - De Achterveldse schietvereniging ,,Ons Genoegen" doet mee in de Cupwedstrijd. Eerst ging ,,Ons Genoegen" naar Amerongenwaar Achterveld de winst weghaalde De uitslag van deze schietwedstrijd was: Amerongen: 93 pt. 88 pt 88 pt 86 pt. 84 pt. J. Matthijssen T. van Boord W. v. Veenendaal a de Haas J. de Greef totaal Achterveld: P. v. Nimwegen B Voskuilen J. v. Rossum J. v.d. Hengel H. van Nimwegen 439 pt. 95 pt. 93 pt 89 pt. 87 pt. 81 pt totaal 445 pt. Na deze wedstrijd kwam Amerongen m Achterveld op bezoek. Ook hier wist Achterveld de winst te behalen. De uitslag van deze wedstrijd was: Amerongen: J. de Greef 94 pt. A. de Haas 90 pt. T. van Boord 86 pt. W. v. Veenendaal 84 pt J. Matthijssen 82 pt. totaal 436 pt Achterveld: P. van Nimwegen 94 pt. J van Rossum 92 pt B. Voskuilen 91 pt. J. v.d. Hengel 90 pt. J E v. Hamersveld 82 pt. totaal 449 pt Achterveld behaalde in deze eerste ronde 894 punten terwijl Amerongen er 875 behaalde. Achterveld won deze ronde met een puntenverschil van 19. Dank zij de winst gaat Achterveld naar de volgende ronde van de Vallei Cup. kinderen met begeleiding van de muziek vereniging enkele Sint Nicolaaslied- jes. WARM PLEKJE Sint dankte voor de tot hem gerichte woorden en zei blij te zijn weer in Achterveld te zijn. Hij had nog steeds een warm plekje in zijn hart voor Achterveld en dit zou zo ook wel blij ven Het viel Sint wel op dat DWS heel wat fleuriger voor de dag was gekomen dan vorig jaar Terwijl Sint bezig was weer in het rijtuig te stappen waren de Pieten zeer actief met het uitdelen van pepernoten Nadat Sint met enkele Pieten was ingestegen werd de tocht door het dorp aangevangen. Dank zij het goede weer, de vrolijke klanken van DWS en het talrijke publiek langs de route was het een feestelijke stoet. De lengte van de route was niet gering, doch dit werd zeer door de Achter veldse bevolking gewaardeerd De tocht eindigde bij hotel de Roskam waar nog vele ouders met hun kinderen Sint Nicolaas een hand konden geven en een babbeltje met hem maken ACHTERVELD - Daar er in Achter veld behoefte bleek te bestaan aan een Christelijke Jeugdvereniging werd on geveer vier weken geleden door drie jongelui (Meta Druijff, Bert Kamphorst en Anthon van Ravenhorst) het initia tief genomen om een dergelijke vereni ging op te richten. Die vier weken is door deze drie personen heel veel werk verzet, met als uiteindelijk re sultaat dat op donderdag 27 novem ber een Christelijke Jeugdvereniging werd opgericht. Dit was voor de drie initiatief nemers een heel belangrijke avond. Op de eerder verzonden inschrijf formulieren waren er al spoedig zeer gunstige reacties Het ging hier om de jeugd van 15 jaar en ouder Ondanks het slechte weer waren er op die don derdagavond 26 jongelui aanwezig. De oprichtingsvergadering werd gehou den in de Herv. school aan de Wal ter van Amersfoortstraat DOEL Na het openingsgebed werden de aanwezige jongelui door Bert Kamp horst van harte welkom geheten, waar bij hij een bijzonder welkom toeriep naar de twee afgevaardigden van de Hervormde gemeente uit Hoevelaken en de heren Beitler enHaeckendeheer Ton Kleinveld uit Achterveld die als belangstellende aanwezie was namens het jeugdcontact Achterveld en de Stich ting Jeugdraad Leusden Hierna werd door Bert Kamphorst een gedeelte uit de bijbel voorgele zen en wel uit de brief van Paulus aan de Romeinen. Daarop volgde een uiteenzetting van de doelstellingen van deze nieuwe vereniging die zijn: 1. Hoofddoel: Uitbreiden van het Evan gelie van Jezus Christus; 2. Werkdoel: Samenwerken als jeugd in je eigen gemeente aan een gezonde samenleving met elkaar en voor elkaar, 3. Ontspanningsdoel: Op de clubavon den diverse aktiviteiten doen zoals kreativiteit, spelen enz Na nog een verdere uiteenzetting van deze drie punten kregen de aanwezige jongelui de gelegenheid om deze doel stellingen aan te vallen. Het werd een levendige discussie, waaruit wel naar voren kwam, dat de genoemde doelstel lingen het belangrijkste moeten worden voor de vereniging. Na het genot van een kopje koffie bood de heer Haeck de op te richten vereniging namens de kerkeraad een bedrag van f 100,- aan. Deze geste werd beloond met een harte lijk en dankbaar applaus. BESTUUR Nu kwam het spannendste moment voor de initiatiefnemers, de officiële inschrijving van de leden. Tot grote vreugde van het drietal lieten alle 26 aanwezigen zich inschrijven als lid van de nieuwe vereniging. Een succes van 100% dus. Nu men zover was moest er een bestuur gekozen wor den. Veertien leden gaven zich op terwijl er maar vijf nodig waren. Na een schriftelijke stemming bleken in het bestuur gekozen te zijn. Gerda van de Hoven, Desiree Scholten, Evert Donselaar, Anthon van Ravenhorst en Bert Kamphorst. De oprichting van de Christelijke Jeugdvereniging in Ach terveld was nu een voldongen feit. Het officiële startsein voor de ver eniging werd door Bert Kamphorst ge lezen uit de bijbel n.l uit de brief van Paulus aan de Romeinen Er werd besloten om eens in de veertien dagen een clubavond te houden. De eerste clubavond zal zijn op don derdag 11 december a.s. Nadat alles rond was dankte Bert Kamphorst iedereen voor hun aan wezigheid en sloot deze avond met ge bed Jongelui van 15 jaar en ouder die niet op de oprichtingsvergadering aan wezig konden zijn zijn op 11 december a.s. natuurlijk van harte welkom. jiport LEUSDEN-CENTRUM - Weet u het nog? Met ingang van 1 juni 1969 werden de gemeenten Leusden (met de dorpskernen Hamersveld en Leusbroek) en Stoutenburg (be staande uit Achterveld en Stouten burg) samengevoegd tot één nieuwe gemeente onder de naam Leusden. Het inwonertal van de nieuwe ge meente bedroeg toen ongeveer 7000 en op dit moment naderen wij met rasse schreden de 19.000 Leus- denaren. Aan de vooravond van de door de samensmelting van Leusden en Stoutenburg noodzakelijk ge worden verkiezingen voor een nieuwe gemeenteraad verscheen in Leusden op 17 april 1969 de „KRANT ZONDER NAAM", die bij de volgende editie uitkwam als „LeusderCourant", een uitgave van de Barneveldse Drukkerij en Uitge verij. De nieuwe naam was het resul taat van een prijsvraag, die gewon nen werd door de huidige wethou der van sportzaken van Leusden, de heer G. van Woudenberg. Op 4 au gustus 1970 werd de krant volgens een geheel nieuw procédé opge maakt en tegelijkertijd in een nieuw jasje gestoken. De naam werd toen „Leusder Krant". Ter kennismaking werd onze krant een tijdje huis aan huis verspreid Het zou geen gratis krantje worden maar voor het abonnementsgeld van 13 cent per week of f 1.80 per drie maanden hoefde niemand het te laten Voorlopig zou de Leusder Courant om de veertien dagen verschijnen met 6 tot 8 pagina's. Van het aantal abonnees zou afhangen oi en wanneer de krant iedere week zou verschijnen, in prin cipe op donderdag Na de eerste week bedroeg het aantal abonnees 189. Na tuurlijk nog veel te weinig om renda bele zaken te doen In de 3e afleve ring (16 mei) werd aangekondigd, dat het blad bij 2450 gezinnen in de bus gestopt was 750 van hen waren toen reeds abonnee Bijna een derde deel Op 26 september verscheen de laatste veertiendaagse uitgave. Er waren toen ruim 1400 abonnees En dat aantal was voldoende om wekelijks een Leus der Courant te gaan maken. Een krant, die daardoor ook veel actueler werd. Thans leest praktisch iedere inwoner van Leusden onze krant. VEEL SPORT Wij hebben dezer dagen nog eens zitten bladeren in de nummers van de krant uit vroeger jaren. Al direkt viel op dat vanaf het begin veel aan dacht werd geschonken aan sport. In een snelgroeiende gemeente als Leus den was dat ook wel te verwachten. De toenmalige burgemeester van Leus den heeft in een gesprek met één der redacteuren gezegd: ,,Er zal in de nieuwe stad voldoende accommodatie moeten komen voor sportbeoefening". Leusden beschikte reeds over hètBur- gemeenster 'Buinir.gpark, waaop ge legenheid was tot het doen aan voetbal, handbal, korfbal, tennis en zwemmen. Al snuffelend in de oudste nummers van onze krant zagen wij al in nummer 1, dat de SV Achterveld met verge vorderde plannen voor een eigen club huis bezig was. Dat clubhuis zou komen bij het in aanleg zijnde sportcomplex, waarvan 1 terrein bespeelbaar was De heren F Kerkhof en G J. van Mar wijk hadden de leiding van de commis sie, die moest zorgen voor het bijeen brengen van de benodigde kosten, be groot op f80.000,-. In dat eerste nummer werden door de krant ook medewerkers gevraagd, o m. een sportcorrespondent. Die was veertien dagen later in de persoon van de heer G C. J Dietrich, die op 19 april 1969 als zodanig werd aangesteld Op Koninginnedag hielden de Antilopen, ook toen blijkbaar al geen „rijke" club, een loterij ter versterking van de clubkas. De eerste prijs was een droogautomaat. TTCL 5 promoveerde naar de 3e klasse en Roda (zat.) ont liep met 2-1 winst op Barneveld net de degradatie De schietvereniging Leusden e.o. wilde toen reeds graag een eigen binnenbaan in Leusden-Cen trum en 800 Impala's hielden de on derlinge turnwedstrijden. In die tijd bestaande sportverenigingen waren o m de voetbalvereniging Roda en SVA, de handbalvereniging Leusden (later handbalafdeling van Impala), de Tafeltennisclub TTCL, de Schaakver eniging de Toekomst, Zwem- en Polo club de Haaien, de schietvereniging Leusden e.o. en Ons Genoegen (Ach terveld), de korfbalclub de Antilo pen en de gymnastiekvereniging Im pala. Op 16 mei (no 3) troffen wij de aankondiging aan van het 3e school- korfbaltoernooi en het B-team van de schietvereniging Leusden won de wisselbeker van de Schietkring Gel derse Vallei. De schakers van de Toe komst hielden een receptie in de Mof vanwege de promotie naar de 3e klas-i se van de Stichts Gooise Schaakbond na een kampioenschap zonder neder lagen. Het inmiddels uit de eerste klasse gedegradeerde Roda (zo.) speel de de laatste competitiewedstrijd met 0-0 tegen kampioenskandidaat EMM Op 26 juni (no. 5) kwam Co de Groot uit Hamersveld in het nieuws door 2e te worden in de militaire ruiter- kampioenschappen van Nederland, ter wijl Kees Terol (mede-oprichter van de Antilopen) plannen had om met twee korfbalteams propaganda te gaan maken m Spanje, waar hij in Barbella twee en in Estepona eveneens twee korfbalclubs had opgericht

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15