is» 4JÜ 5 t1 ^avn&m Heren I (hockey) blijft Goede prestatie volleybal-dames Achtenreld-dames winnen uitwedstrijd in Soesterberg in de running: 4-1 Onderlinge gymwedstrijden Impala IMPALA SPEELT GELIJK s.v. Achterveld Derde ronde kaarttoernooi lMl>ULl\UAvi 1 ULk.CMDLi\ 1 VU LEUSDER KRANT *üp? i Een spelmoment uit de wedstrijd Impala - Jaski LEUSDEN - De dames van Impala bebben afgelopen zaterdag opnieuw een uitstekende prestatie geleverd door in de thuiswedstrijd tegen koploper Jaski een punt in Leusden te houden. Impala startte enorm sterk en reeds snel werd er een flinke voorsprong op gebouwd, die niet meer uit handen werd gegeven, zodat de allereerste set een Leusdense aangelegenheid werd Met 15-7 werd deze set door goed spelend Impala gewonnen. Ook de twee de set verliep uitstekend. Aan de toch wel verbaasde Loos- drechtse tegenstanders werd een prima spelletje voor de ogen getoverd, waar bij vooral de Impala aanval een uit stekende indruk maakte. Jaski bleek opnieuw niet in staat om Impala bij te houden, zodat ook de tweede set in Leusden bleef. JASKI BETER Hoewel Jaski in de derde set aan vankelijk een 2-0 voorsprong nam, was het toch Impala dat opnieuw de toon aangaf De Leusdense dames liepen zelfs tot 8-2 uit. Toen ging het echter bergafwaarts met de pupillen van Henk Hoogewaard Jaski begon steeds beter te spelen en langzaam maar zeker begon de ploeg uit Loosdrecht de ach terstand in te lopen en zelfs een voor sprong te nemen Impala zag geen kans meer om hier wat aan te doen, zodat Jaski de derde set met 15-10 won. De Impala-dames leken aan het eind van hun volleyballatijn te zijn, want ook in de vierde set was Jaski sterker Er werd onvoldoende opgebouwd, zo dat de eerst zo goed draaiende Impala- aanval niet meer tot scoren kwam Dit betekende wel dat Jaski kans zag om toch nog een gelijkspel binnen te halen, hetgeen gebeurde doordat de Loosdrechtse dames de vierde set met 15-7 pakten Toch een erg goed re sultaat van Impala, dat naarmate de competitie verder vordert duidelijk beter gaat spelen en een bedreiging vormt voor iedere tegenstander. DAMES Vrijdag 12 december komen de da mes weer in het strijdperk en wel in Harderwijk in de uitwedstrijd tegen SVL uit Lelystad Een spelmoment uit de wedstrijd Impala - Jaski HEREN De heren van het eerste team komen a s. donderdag uit in de wedstrijd tegen Woudenberg Een moeilijke tegenstan der en het zal voor de mannen van ACHTERVELD - Zondag j.l. traden de Achterveldse dames aan tegen Soes terberg in een uitwedstrijd. Het dames team van Soesterberg is steeds een las tige tegenstandster geweest en dat was ook nu weer zo. Direkt na de aftrap ging Soesterberg al volledig in de aanval en vla een zeer goede spelcombinatie over rechts kwam al spoedig de eerste aan val op het Achtervfeldse doel. De Ach terveldse keepster Tiny van Westerlaak wist de zaak echter op zeer goede wij ze op te vangen. Doch de Soesterbergse dames bleven het Achterveldse doel onder druk zet ten en dank zij het weggeven van een aantal hoekschoppen wist Achterveld de zaak te redden Achterveld probeer de steeds een aanval op te bouwen, maar slaagde er niet in door de Soes terbergse verdediging heen te komen. Uiteindelijk gelukte het de Achterveldse L. Kerkhof om de Soesterbergse keep ster te omspelen en een schot te lossen Een Soesterbergse speelster hield de bal met de handen uit het doel, wat een strafschop opleverde Het was dezelfde L. Kerkhof die deze kans benutte en de stand voor Achterveld op 1-0 bracht Met deze stand ging ook de rust in GROTERE VOORSPRONG De thee had de Achterveldse meisjes blijkbaar zeer goed gedaan want na de rust kwam er een heel wat beter spelend Achterveld in het veld Alle Achterveld se speelsters vochten er voor om een nog grotere voorsprong te krijgen Doordat een Soesterbergse speelster hands maakte kreeg Achterveld weer een vrije trap die door L Kerkhof weer werd benut en er 2-0 van maakte Soesterberg liet het er echter niet bij zitten en probeerde alles om ook een doelpunt te scoren. Dit lukte dankzij Uit Phoenix U - Heren II Hilversum VII - Heren V Uitslagen van zondag 30-11-1975, Dames I - Roomburg Heren I - Sarto Be Fair VIII - Heren III Barneveld III - Heien V Uitslagen zaalhockey: Dames LEUSDEN - Het einde van de af gelopen week bracht in Leusden (en met alleen daar) de nodige centime ters water op de sportterreinen. Het gevolg was dat reeds vrijdagavond het grootste gedeelte der jeugdwedstrijden afgelast werd. Alleen Schaerweijde (Zeist) bleek in het district Gooi/ Utrecht van de K.N.H.B. over vel den te beschikken, die de enorme plens buien konden verwerken. Jongens B2 was dan ook het enige jeugdteam dat deze week zijn vastgestelde wedstrijd kon afwerken. Eerg succesvol waren Hans van Burken c.s. echter niet, want de rood-zwarte Zeistenaren stuurden hen met een forse nederlaag naar Leus den terug. Wellicht lukt het de volgen de week beter, als dan tenminste het weer niet tegenwerkt. In de zaal werden door de Leusdense heren en dames de afgelopen zaterdag in Barneveld weinig successen behaald De heren speelden eerst verdienste lijk gelijk tegen mede koploper Maars- sen, maar verloren vervolgens onno dig van Huizen. De dames haalden het weer net niet. Evenals vorige week wer den ook nu beide wedstrijden met de oneven goal verloren. Daar op zaterdag de regenval vrij beperkt bleef kon er door de senioren in grotere getale op de grasmat worden gedraafd Als eerste trokken de Leus dense dames van het eerste naar het veld in de Wetering, waar zij de strijd aan moesten binden met het Leidse Roomburg. Tot de rust wist Leusden redelijk stand te houden, maar uiteindelijk werd er toch nog een 5-0 nederlaag geleden. De uitslag doet vermoeden dat de da mes uit Leusden min of meer onder de voet werden gelopen door Roomburg, maar ditmaal vielen er enige doelpun ten, die absoluut onnodig waren, waar door Roomburg een geflatteerde over winning mee terug nam naar Leiden. De uitslagen reeks van dames 1 lijkt weer te dalen, misschien opent dit toch nog wel perspectieven voor enkele klei ne succesjes bij de afwerking van de rest van de competitie, waarmee half februari weer van start zal worden ge gaan Heren 1 speelde een aantrekkelijke wedstrijd tegen het Amsterdamse Sar to Op papier en ook de eerste minu ten na het aanvangssignaal leek het een gemakkelijk partijtje voor Leusden te zullen worden Toch viel het enigszins tegen. Wel mocht in de eerste helft R A P naar voren komen om een straf- bal rap in het doel te doen belanden en mocht m m v, Erik Timmer Pieter van Breugel fraai scoren waardoor de ruststand 2-0 aanwees In het begin van de tweede helft zorgde Sarto ech ter voor de nodige druk op het Leusden se doel. Nadat Sarto eerst een straf- bal ongebruikt liet om tegen te scoren deden ze dat even later wel uit een strafcorner Daarna begonnen de gasten het de Leusder defensie danig lastig te maken, doch deze gaf geen krimp, mede omdat Niek van Nieuwenhuijzen in het Leusdense doel uitstekend werk verrichtte In de laatste tien minuten van de wedstrijd besliste Leusden de finitief de wedstrijd Erik Timmer so leerde fraai langs drie tegenstanders om vervolgens voor een 3-1 stand te zorgen. Na een bijzonder snelle uit val. waarbij Hans van der Linden de ge hele Sarto achterhoede zijn hakken liet zien, stelde hij Erik Timmer in staat om nogmaals te scoren en daarmee de eindstand op 4-1 te bepalen. Door deze overwinning staat Heren I nog steeds één punt achter op koploper trainer Ed Smits niet makkelijk zijn om te winnen, temeer omdat het hier een uitwedstrijd betreft De wedstrijd wordt gespeeld in de sportzaal te Wouden berg en begint om 21.00 uur het prima spel van de goede verdedi ging van Achterveld niet. Zeker mag hier het spel van de oudste Achter veldse speelster genoemd worden, E Steenbeek, die in deze wedstrijd over al te vinden was waar zij nodig was. Ongeveer een kwartier voor het ein de wist Achterveld de stand ook weer door L. Kerkhof op 3-0 te brengen. Met nog ongeveer 10 minuten spelen moest een Soesterbergse speelster wegens een blessure het veld verlaten. Daar er geen reserve was moesten zij met z'n tienen verder spelen De Achter veldse aanvoerster besloot toen om ook met tien speelsters verder te gaan Dit sportieve gebaar werd met een luid applaus ontvangen. Een hierna nog door Achterveld gescoord doelpunt werd we gens buitenspel afgekeurd Dankzij de volledige inzet van beide elftallen en de zeer goede leiding van de scheidsrech ter was dit een zeer sportieve en ook zeer spannende wedstrijd Zondag a s speelt het Achterveldse damesteam weer tegen Soesterberg Dit is weer een thuiswedstrijd, doch het is een wedstrijd in de tweede bekerron de. Achterveld Cl - Quick Cl Achterveld C2 - Amf Boys C3 Pupillen: APWC Dl - Achterveld Dl Een spelmoment uit de dames-hockeywedstrijd Leusden - Roomburg. Weesp Na de winterstop zal de beslis sing vallen wie zich dit jaar kampioen van de 4e klasse G mag noemen. Wan neer er zich geen verrassende uitsla gen meer voor zullen doen, zal wellicht de uiteindelijke beslissing vallen in de wedstrijd tussen de beide koplopers (Weesp-Leusden). Heren II en Heren IV waren dit weekend de slachtoffers van de slechte weersomstandigheden. De belangrijke match van Heren II tegen Laren VII wordt nu naar een later tijdstip ver schoven. Heren III beleefde een dag die de heren nog lang zal heugen: er werd een forse nederlaag geïncasseerd Reeds in de rust keken de heren tegen een voor hen toch wel wat grote ach terstand aan, driemaal lieten de Be Fair spelers de bal achter keeper Roelf Smedema belanden. Na de rust leek Heren III zijn oude reputatie weer waar te gaan maken door zoals al va ker vertoond uit verloren positie terug te komen Peter Lodewijks verkleinde de achterstand tot 3-1, doch daarmee was de Leusdense doelpuntenproduktie deze middag al weer aan zijn eind. Be Fair dat in een geheel andere (sterkere) samenstelling dan de vorige keer de grasmat betrad, vond deze stand van za- kan nog niet de krachtsverhouding weer geven, zodat zij er voor het eindsignaal nog 4-1 van maakten de grootste ne derlaag tot dusverre door Heren III geleden Heren V, de semi-veteranen trof in Barneveld een semi-veteranen elftal, waarbij men de leeftijdsgrens wel erg ruim naar beneden had afge rond Er viel niet tegen te lopen, hetgeen de uitslag dan ook wel liet zien. Wedstrijd programma voor het week end van 6/7 december 1975. Zaterdag: Vanaf 11.00 uur diverse jeugdwedstrij den Vanaf 10 00 uur zaalhockey Dames in de Veluwehal te Barneveld. Zondag Thuis: Dames II - Schaerweijde VI Heren III - Huizen IV Heren IV - Hilversum X Leusden Leusden Heren: Leusden Leusden Phoenix Huizen Phoenix Huizen ACHTERVELD - Gezien het zeer grote succes van de vorige twee ronden zet de SV Achterveld het kaarttournooi voort. Maandag 8 december a.s. zal de derde ronde van dit tournooi worden gespeeld. De aanvang is om 20.00 uur in de kantine. Zoals bekend is dit na tuurlijk alleen maar voor de leden en de donateurs van de vereniging. Men is wel benieuwd of de opkomst net zo zal zijn als de beide vorige wedstrijden. Afdeling Jeugd: Uitslagen zaterdag 29 november: Junioren: Hoogland Al - Achterveld Al afgel Achterveld A2 - VVZA A2 0-0 Achterveld BI - Amf. Boys BI 1-3 Amf Boys B2 - Achterveld B2 afgel 1-1 0-7 3-3 1-1 Achterveld D2 - SEC D3 Spakenburg D5 - Achterveld D3 afgel Amsvorde El - Achterveld El 0-4 Achterveld E2 - Lnnvio E2 1-0 Achterveld E3 - Amf Boys E4 3-0 Programma zaterdag 6 december: Achterveld A1 vrij Achterveld A2 - Limvio A3 15.00 Hoogland B2 - Achterveld BI 13.15 Achterveld B2 - KVVA B4 13.15 Hoogl veen Cl - Achterveld Cl 13 15 Achterveld C2 vrij LEUSDEN - De gymnastiekvereniging Impala hield zaterdagmorgen in de gymzaal aan de Lijsterbeslaan haar onderlinge gymnastiekwedstrijden voor jongens Van de zijde van de ouders was behoorlijk wat belangstelling, terwijl de jongens hun uiterste best deden op de brug, rekstok, bok of lange mat De eerste prijswinnaars kregen als extra prijs een mooie poster, terwijl er ook medailles beschikbaar waren. Al met al een geslaagde, sportieve morgen. Op de foto: een beeld van één der wedstrijden.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 18