nnra teformation vierde eerste lustrum tilte voor de (kerst-)f11mstorm sms» Uri Gelier: muziek bij het lepeltjes buigen „Lisztomania" maniakale muziek zonder klassiek EN TEN SLOTTE Filmagenda Amersfoort Kleuren horden KOOKHOEKJE Rick Wakeman. „Lisztomania", elpee.Uitgebracht door de platenmaatschappij Ario- la Eurodisc, is uitstekend stereo op het A M -label nr. SP 4546. Soundtrack van de gelijk namige film. Regisseur Ken Russell maakt graag popfilms De verfilming van „Tommy" van de Who was van zijn hand. Nieuw ste produkt is „Lisztomania", een popfilm over het leven van Liszt. De hoofdrollen worden gespeeld door Ro ger Daltrey (die ook de hoofdrol in Tommy vervulde) en Rick Wakeman „Lisztomania" is gebaseerd op het leven van Liszt, die de eerste popster wordt genoemd, maar ik geloof dat daarmee alle vergelijkingen ophou den. O ja, elke noot in de muziek bij de film is gebaseerd op Liszt's muziek. Dat zal best, maar toch geloof ik, dat Liszt zich in zijn graf omdraait als ie hoort, wat er uiteindelijk van AMERSFOORT - Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 4 decem ber t/m woensdag 10 december GRAND THEATRE „Aardbeving", 14 jaar. Aanvang zaterdag 2.00; 6.45; 9.30 uur. zondag: 1 30; 4 00, 6 45; 9.30 uur overige dagen 2.00; 8.00 uur (uitge zonderd dinsdag). STUDIO G „Tramlijnbegeerte", 18 jaar. Aanvang zondag 2 15; 4.30; 7.00; 9 30 uur; overige dagen 2.15; 7.00; 9.30 uur CINEMA 1 „Lady Ice", 14 jaar. Aanvang zaterdag en woensdag7.00; 9 30 uur; zondag 2.00; 4 30; 7.00; 9 30 uur; overige dagen 2.00; 7.00; 9.30 uur. CINEMA 2 „Young Frankenstein", 14 jaar. Aanvang: zondag 1.45; 4.00; 6.30; 9.00; overige dagen 1 45; 6.30; 9.00 uur EURO CINEMA „On her majesty's secret service", 14 jaar Aanvang: zaterdag 1.45; 4.15; 6.45; 9.15 uur; overige dagen 11.15, 1 45; 4.15; 6.45; 9.15 uur. „Nieuw" ook is de film, die in Studio G gaat draaien. Het is het oudje „Tramlijn-Begeerte" van regisseur Elia Kazan met Marlon Brando en Vivien Leigh in de hoofdrollen naar het boek (en scenario) van Tennessee Williams. Voor de liefhebbers, die „Tramlijn-Begeerte" nog niet hebben gezien en willen weten waardoor Marlon Brando mede door deze film de film bekendheid werd, die hij nu is. Eerste week, Studio G - 18 jaar. Eveneens nieuw is de film, die in het City Theater van start gaat: „Eiland der Verdoemden" van de vrouwelijke regisseur Stephanie Rothman. „Termi nal Island" gaat over een eiland, dat fungeert als strafgevangenis. Het blijkt, dat Carmen Sims, als zij op het eiland arriveert, veroordeeld wegens moord, lutlUMw - M LEUSDER KRANT In Euro Cinema draait opnieuw „On M I her majesty's secret service", de NACHTVOORSTELLINGEN Drie avonden hebben uw verslaggevers de vorige week doorgebracht in de raadszaal van het gemeente huis. De begroting werd behandeld en dat is voor iedere gemeentepoliticus, die zich het opperhoofd van een fractie mag noemen, het moment om een eindje ,,Ins Blaue hinein zu reden", vrij vertaald algemeen te beschouwen Dat dat, ondanks de goede zorgen van beide gemeentebodes die in met-aflatende ijver koffie, bitterballen en andere verversingen aandroegen, nou niet onze meest opwindende avonden van het afgelopen jaar zijn geweest zal u duidelijk zijn. En toch doen die raadsleden hun best hoor Neem nou meneer Holl bijvoorbeeld, een man die graag tussen het raadsprotocol doorglipt en af en toe een tussendoortje plaatst. Op het moment dat de burgemeester aankondigde dat de herdenking van het 1200-jarig bestaan van Leusden voor een deel m het teken van de historie zal staan, nep hij: „Moet Van den Berg alvast zijn baard laten staan?" Maar ook de progressieve fraktiekan leuk uit de hoek komen. Wat dacht u van de volgende Van Spaendonck, wilde dat in een bepaalde commissie ook niet-raadsleden, door de fractie aan te wijzen personen, zitting zouden krijgen. Praat, praat, praat, denk, denk, denk Een slim persoon: „Maar dan zouden ook mensen van een andere politiek signatuur door de fractie aangewezen kunnen worden". Van Tiel (WD). „Ja, misschien willen de progressieven wel een WD-er in die commissie zetten". Reichert (PPR). ,Als jullie nou een goede hadden En toch was het weer de heer Wagenaar, liberaal getint wethouder, die het hoogst scoorde. Van de verdaging van woensdag naar donderdagavond had hij gebruik Ir Bert Vos MERSFOORT - Nieuw deze week in de Amersfoortse bioscooptheaters is mmond" („Lady Ice") met Donald Sutherland, Jennifer O'Neil, Robert ill en Patrick Magee in de hoofdrollen. De film draait in Cinema 1 en gaat juvelendiefstallen. Het is een aktiefilm, waarin Sutherland een privé- Ktive speelt en Robert Duvall een politiechef die samen aan dezelfde zaak i werken. Jennifer O'Neill vertolkt de dochter van een autoimporteur, die bties met de onderwereld heeft. „Lady Ice", nieuw in Cinema 1 Receptie van „Reformation". Uri Geiler - elpee. Uitgebracht door de platenmaatschappij Poly- dor - in goed stereo. De Israëli Uri Geiler heeft in korte tijd de wereld veroverd met zijn magi sche krachten. U weet het waarschijn lijk wel: Un kan lepeltjes buigen zon der dat er hitte aan te pas komt (alleen mentale kracht, zegt hij zelf), hij laat klokken stilstaan of zet ze weer aan het lopen, kan de kompas naald van zijn Noordstand afkrijgen zonder het instrument aan te raken etc etc. Via de KRO hebben we er kort geleden weer enkele verbluffende staal tjes van gezien, ook al waren er soms teleurstellende resultaten. „Ja", zegt Uri dan, ratelend als een kweb belende tante, waar zelfs Hans van Willegenburg niet tussenkwam, „dat kan wel eens voorkomen. Het lukt niet altijd" Dat blijkt. Ook als u de lang speelplaat koopt, die Uri Gwler (van alle markten thuis) na zijn boek op de markt heeft laten brengen Bij de platenmaatschappij* :Pólydor werd de ze elpee uitgebracht en ik heb er enkele malen met stijgende verba zing naar geluisterd. Want je kunt eventueel nog geloven in de magische krachten van Uri Geiler. Er zijn meer mensen op deze wereld, die in staat zijn bepaalde dingen te doen, die gewone mensen zoals u en ik niet kunnen, maar als je daarbij dan ook nog vro lijk gaat zingen en je kunst via de elpee gaat verkopen, dan begin je toch wel aan de krachten van Geiler te twijfelen Een knappe commerciële jon gen, dat is ie beslist wel. Wat de rest betreft heb ik mijn al dan niet gerecht vaardigde twijfels. Maar ik heb dan ook geen horloge dat weer is gaan lo pen, evenmin bek ik er in geslaagd, onder zijn magische klanken een le peltje te verbuigen zonder kracht te gebruiken. De kosmische teksten van Uri Gei ler hebben voor hen, die er gevoelig voor zijn een aparte bekoring en mis schien dat een horloge van een platen- liefhebber toch weer aan het lopen gaat. Dan is de prijs van de plaat er uit. Je hebt in ieder geval vijftig pro cent kans. Tussen haakjes, Uri Gei ler en de platenmaatschappij nemen geen enkele verantwoording voor de gevolgen, die het kopen van deze plaat voor u kan hebben U bent dus ge waarschuwd! Bert Vos. zich zwaarwichtig over de problemen buigen, die met woorden alleen in feite nooit zijn op te lossen. Niet dat ik een voorstander van straatakties ben Ik ben ook van me ning, dat we met praten veel moeilijk heden kunnen vermijden. Maar dat wil niet zeggen dat we aan het praten moe ten blijven De commissieziekte heeft volgens mij de aktivisten zodanig in de greep, dat er erg lang op resultaten ge wacht dient te worden. Want iedere spreker dient het zijne of hare te heb ben gezegd over het onderwerp, niet waar Beleefdheid, die vertragend werkt. Eindeloze woordenstromen, samengevat in eindeloze stromen rap porten, aanbevelingen en conceptvoor stellen, wetten. Nederland is in de macht van de praters. Je ziet het overal gebeuren, in de overheidsorganen, m de buurtcommissies In aktiegroepen, in politieke partijen. Overal. Praten is een cultus geworden, de vergadering een heilig fenomeen, waar je af moet blij ven. Wat in tien woorden gezegd kan worden, wordt opgepept tot een rede voering van drie kwartier. En iedereen luistert met ontzag naar een dergelijke prestatie. Nou èn? zult u zeggen, wat probeer je nou eigenlijk te vertellen? Nou, niks ei genlijk. Ik zat er eigenlijk aan te den ken om voor te stellen dat iedere offi ciële prater, vergaderaar, woordvoer der en dergelijke, de opdracht krijgt om dat wat hij wil zeggen, onder woorden te brengen op rijm. Want dertien miljoen Nederlanders zijn op dit moment bezig met zweet in hun handen een gedicht aan het hagel witte papier toe te vertrouwen om bij het pas gekochte geschenk te kunnen stoppen. De beste dichters onder ons zullen hooguit tot vijf of tien coupletten komen. Zou het niet een zaligheid zijn om onze praters in dichtvorm hun zegje te horen doen? Zijn ze zo klaar. Maar wat ik nu allemaal heb ge schreven, zullen wel verspilde woorden zijn... V. zij slechts één van de vier vrouwen op het eiland is. De rest van de gevange nen zijn mannen. Geweld, intriges, overvallen en verkrachtingen. Dat zijn de elementen van „Eiland der Ver doemden". City - 18 jaar. PROLONGATIES „Aarbeving" gaat in het Grand Theatre de laatste week in. Wie deze nieuwe sensatie (trillen op uw stoel) nog niet heeft meegemaakt, kan dat deze week nog goedmaken. Dan (in ieder geval in Amersfoort) niet meer. Grand Theatre, laatste week -14 jaar In Cinema 2 gaat „Young Franken stein" van regisseur Mell Brooks even eens de laatste week in. Deze hommage aan de horror-film uit de jaren dertig- veertig van de maker van „Blazing Saddles" biedt de liefhebber van hor rorfilms èn van humor voldoende voor zo'n twee uur amusement. Cinema 2, laatste week - 14 jaar. Rust op het nachtvoorstellingenfront Vrijdagavond kan men in de late sex- show van het City Theater kijken naar de sexfilm „Sexplosies aan het front". Het is een Duits produkt van regisseur Erwin C Dietrich en speelt zich af in tegen het einde van de Tweede We- tegen het einde van de Tweede We iand worden gedwongen „vrijwillig" dienst te nemen. Vanavond, City Theater - 18 jaar. Regisseur Freddie Francis is de ver oorzaker van de film, die zaterdag nacht in het City Theater draait „The Creeping Flesh" is de titel (Een ge raamte komt tot leven) met Christopher Lee en Peter Cushing, de twee bekende horrorspecialisten, in de hoofdrollen. 18 jaar. Voor de rest geen nachtvoorstellin gen deze week. KINDERFILM Zaterdag- en woensdagmiddag in Ci nema 1 de film voor de jeugd „Met de drie Stooges de wereld rond" Dat be tekent uiteraard weer brullen, gieren, lachen. Een ingewikkeld avontuur, waarbij de drie komieken zelfs nog in het heelal terechtkomen Alle leeftij den. Vermaak voor jong en oud. Euro Cinema draait zaterdagmorgen half elf in het kader van „Kleutertje, kijk eens" de film- „Sjors en Sjimmie en de Reuzen". En natuurlijk wordt de film geheel Nederlands gesproken. Adviesleeftijd: vanaf 4 jaar. Geen spectaculair programma deze week in de Amersfoortse bioscopen Dat kunnen we wel vaststellen. enige liederen uit het repertoir ten gehore te laten brengen. De. bezoekers kregen een kopje kof fie aangeboden, en namen maar al te graag plaats op de langs de kanten opgestelde stoelen in de grote zaal, om met elkaar te praten, en naar gospelzang en combospel te luisteren. „Reformation" heeft in de vijf jaren van zijn bestaan bewezen in een be hoefte te vooifzien. Aanvankelijk stond de groep onder leiding van de heer J. A. op 't Hof, die uiteraard op de receptie ook vele handen schudde. Na vier jaar leiding aan de groep te heb ben gegeven moest de heer Op 't Hoff wegens tijdgebrek zijn funktie als di rigent neerleggen. Verschillende oude leden verlieten de groep, vele nieuwe leden kwamen erbij. Minnie Vis-Kleinjan, die zelf m „Reformation" meezong, bleek be reid te zijn het koor te gaan leiden. Zij speelde zelf piano en blokfluit, en was als onderwijzeres qua spel en muziek gewend om met pupillen om te gaan. Bij vele kerkdiensten heeft „Re formation" met jeugdig enthousiasme gezongen. Haar leden zijn tussen de 17 en de 24 jaar. Ook van buiten Leus den kwamen steeds meer uitnodigin gen om kerkdiensten te begeleiden. Een speciale band bestaat er met het jongenstehuis in Hoenderloo. In april van dit jaar trok „Refor mation" naar Cronenberg in Duits land, en beleefde daar haar eerste buitenlandse optreden, dat veel suk- ses oogstte. Het Duitse publiek was erg ojjgetogen. Men kende in de kerken van Cronenberg geen gospelgroep, en men was enthousiast over deze wijze van kerkzang. Wij wensen combo en gospelgroep voor de komende vijf jaar een even goede en geestdriftige werkperiode, als zij wisten op te brengen sinds hun oprichting is 1970! Optreden van „Reformation" tijdens de receptie. vel beroep van de journalist bestaat let achter elkaar zetten van woor- begrijpelijke zinnen. Samen l'en die zmn^n dan zo vlot mogelijk ^duidelijk bericht vormen, waar de 7"'ets aan heeft, een boodschap in *eft De een doet dat beter dan de PV maar in het algemeen lukt het P'g Wij hebben geen klagen. pc/i worden er tegenwoordig heel woorden verspild. Wie zich de getroost om bijvoorbeeld naar jaditionele algemene beschouwin gen een gemeenteraad te luisteren, F 'Q"g, zal tot diezelfde konklusie F Wie politici op TV ziet en hoort F over problemen van onze eco- •i tal uit de overmaat aan mooie len weinig wijzer worden. Ver- e woorden dus. V tijn zo langzamerhand een volk Ihet worden, dat in praten het aller- doel gaat zien. Niet voor niets poor elk probleem, klein of groot, woordig wel een commissie ge- ü,d\e al pratend uit de moeilijk- J1 dient te komen. Duizenden, tien- L*n woorden fworden in fraaie jonen gebruikt om aan te tonen, we willen eigenlijk niet kan, {ttëlkan worden bereikt als we de n, die daar bij optreden, na- bestuderen. Opnieuw een Zelfs de idealisten onder ons behi ft ^7aatz^te gekregen. Inge- f door de inspraaktruc van de djn ze in commissies onder- «it. Hebben zede straat ingeruild een comfortabele zetel, waar ze leformation-dirigente Minnie Is-Kleinjan. lEUSDEN/ZUID - In wijkcentrum T Trefpunt" bij de Dorpskerk aan lArnhemseweg te Leusden-Zuid hield bestuur van de gospelgroep met 5 „Reformation" zaterdagochtend fnovember van 10.00 tot 12.00 uur l zéér ongedwongen en gezellige eptie. leien waren naar ,,'t Trefpunt" ge len om het jubilerende „Reforma- T", dat zijn vijfjarig bestaan vierde, k te wensen. Dirigente Minnie Vis- fenjan kwam handen te kort om de ■citaties in ontvangst te nemen, en [haar koor en combo zo af en toe 19 gemaakt om een korte, doch geslaagde one-man-show in elkaar te steken Wagenaar heeft al zo lang hij wethouder is de gewoonte om voor iedere fraktie tijdens algemene beschouwingen een mapje bij te houden, waarin hij de gestelde vragen opbergt. Dit jaar had hij voor het eerst gekleurde mapjes genomen en daar bouwde het efficiënt werkende college-lid een aardige act om heen. Groen voor de heer Van Maanen, „Groen stoplicht, kleur van de veiligheid, van doorgaan." Oranje voor des wethouders eigen kluppie, dat voornamelijk via de rechtervleugel próbeert te scoren Terwijl Holl en Kuijpers het wit kregen toebedeeld, kwam er uiteindelijk voor de KVP geel uit de bus Daarover had Wagenaar blijkbaar wel even getwijfeld, want jullie kdtholieken hebben zoveel kleuren". „Dat is nou ook net onze aantrekkelijkheid"kaatste Van den Berg. En de bal kwam terug. „Ja, jullie flirten ook met iedereen", aldus Wagenaar. Voor Van den Berg dus geel, een gele kaart wel te verstaan Nou was het KVP-raadslid toch al de gebeten hond, of liever, zoals een dag later bleek, door de honden gebeten. Tijdens de behandeling van het voorstel om de hondenbelasting te verhogen, deed Van den Berg verslag van de gevaren die de eenzame honde-uitlater des avonds bedreigen. Het ontbrak er nog maar aan dat hij een der broekspijpen optilde om bijtwonden te vertonen. Het blauw van trouw en houwen zo was voor CHU-er Voormolen. En wat had de Sint voor Progressief Leusden meegenomen? Ja hoor, rood. Rode kaart voor Mandemaker/Reichert/Van Spaendonck, het tno dat zoveel meer eensgezindheid in haar presentatie doet dan de confessionele broeders in de Leusdense raad. Wagenaar ,J\ls ik aan het CDA denk wordt het me geel, groen en blauw voor de ogen". Maar bij die rode kaart ging Wagenaar naar mijn smaak m de fout Progressief Leusden speelde tijdens deze Algemene Beschouwingen bepaald geen harde partij. Integendeel: voorzichtig dribbelen op de eigen helft, daar leek het meer op Misschien een vermaning vanwege spelbederf daarvoor, maar rood. Nee, wethouder Spelregels nog eens nalezen. K. gemaakt is Want wat de soundtrack van „Lisztomania" laat horen (defilm is in Nederland nog niet uitgebracht), is nogal verbijsterend (slecht). Op en kele nummers na (bijvoorbeeld het openingsnummer van kant 1) is het nogal een verwarrende verzameling klanken geworden, waaruit je - mocht je toevallig Liszt-kenner zijn, waar schijnlijk maar weinig originele noten zult herkennen. Je vraagt je dan wel af, wat de film te brengen heeft met die soundtrack als muzikale background. Enfin, u luistert zelf maar eens Maar wat mij betreft mag u het ook verge ten. Bert Vos. MOSSELEN A LA SMITS U hebt er voor nodig. 1 pond mosselen per persoon (of 100 gram schoongemaakte, ge kookte mosselen) 2 uien bloem Voor de saus: 2 eetlepels mayonaise 1 hardgekookt ei 1 eetlepel room peper, zout, beetje knoflook Maakt de mosselen schoon en kook ze gaar in water met uien. Laat ze afkoelen en haal ze uit de schelp, droog ze goed en wentel ze door de bloem. Bak ze in frituurvet mooi bruin. Maak de saus door 2 eetlepels mayonaise te vermengen met de room en het hardgekookte ei (fijn gehakt), afmaken met peper en zout en eventueel knoflook En vooral lekker kanpperig stokbrood erbij geven Heerlijk vooi bij de borrel Eet smakelijk, Japieja. CITY THEATER Vrijdag t/m woensdag: „Eiland der verdoemden", 14 jaar. Aanvang zaterdag 2.00, 6.45; 9.15 uur; zondag 2.00; 4.15; 6 45; 9.15 uur, overige dagen 2.00, 8 00 uur DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER „Alles uit goed voo u", 14 jaar. Aanvang: 2.00 en 8 00 uur. NACHTVOORSTELLINGEN CITY THEATER „(S)explosies aan het front", 18 jaar. Vrijdagavond, aanvang 23.00 uur. „Een geraamte komt tot leven", 18 jaar. Zaterdagavond, aanvang 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING CINEMA 1 Zaterdag- en woensdagmiddag half twee (1.30 uur). „De Stooges. de wereld rond", a 1 KLEUTERTJE KIJK EENS EURO CINEMA Zondagmorgen half elf „Sjors en Sjimmie en de reuzen", alle leeftijden Geheel Nederlands gesproken Adviesleeftijd vanaf 4 jr

Leusder Krant | 1975 | | pagina 19