ridgeclub Leusden jeelde zesde wedstrijd Eerste nederlaag voor Van Santen orse overwinning oor dames II Impala-heren delven onderspit tegen Woudenberg 86 kandidaten kregen hun zwemdiploma SCHAAKVERENIGING LEUSDEN VOLLEYBAL Smit en Vlastuin wonnen koppel-veldrit KEY •■J IJsselm v A2 s.v. Achterveld DERDAG 11 DECEMBER 1975 LEUSDER KRANT 'USDEN - Op de clubavond van «rdag 4 dec. j.l. in de Johannes- e werd de 6e wedstrijd gespeeld de onderlinge paren-competitie. ial werden er normale Howells 21 spellen, welke voor de 4 groe- l-B-C-en D waren gedupliceerd, teid Deze competitieavond was bezocht, n.l. door 56 van de 60 todat er aan 14 tafels werd leid. nneer men de.uitslagen in zijn ge- bekijkt, heeft deze wedstrijd een spannend verloop gehad, mede de verdeling van de groepen de hand van de uitslag van de edstnjd, samengesteld Hierdoor ond toevallig een werkelijk zeer waardige verdeling m sterkte van iren, die tegen elkaar in de ver schillende groepen moesten uitkomen. UITSLAGEN: De uitslagen in de 4 groepen voor de best geeindigde paren zien er als volgt uit; GROEP A. 1. Dhr en mevr. G.v Rooyen 62,698% 2. Dhr. en mevr v.d. Heul 56,349% 3. Dhr en mevr. Verhey 52,381% 3. Dhr en mevr. Luyendijk 52,381% GROEP B 1. Mevr Stokvis - Dhr. Engelkes 56,349% 2 Mevr. Dekker - Dhr Kroon 53,968% 2. Dhr. en Mevr. v Hinsbergen 53,968% 4 Dhr. en mevr H v. Rooyen 53,175% GROEP C. 1. Dhr en mevr. Fredenkse 60.714% 1, Dhr en mevr De Roode 60.714% 3 Dhr. en mevr. Beintema 58.333% GROEP D. 1. Dhr en mevr. De Jong 63.095% 2 Dhr en mevr. Boermans 54.762% 3. Dames, v.Daalen-Slim 51.190% Met de 6e wedstrijd is de eerste helft van deze parencompetitie achter de rug en is erin verband met de komende feestdagen en vakanties een rustperiode ingetreden tot ca. half januari a.s. De totaal stand, waarmee de boven ste helft van de deelnemende paren in januari van start gaat, wordt door de uitslagen van de 6e wedstrijd als volgt, TOTAALSTAND 1. Dhr en mevr v. Rooyen 390.999% 2. Dhr en mevr v d Heul 365.148% 3. Dhr en mevr. Schutrups 364.822% 4 Dhr en mevr van Hinsbergen 358.458% 5. Dhr. en mevr. Verhey 350.556% 6. Mevr Stokvis - Dhr. Engelkes 345 466% 7. Mevr Dekker - Dhr. Kroon 329 936% 8. Dhr en mevr Beintema 328 073% 9 Dhr. en mevr. v. Rooyen 327 374% 10 Dhr. en mevr de Roode 325.859% 11. Mevr Witte - Dhr Leeuwangh 323 482% 12 Dhr. en Mevr. Frederikse 319.343% 13. Mevr. v Wegen - Dhr Molenaar 318.557 14. Heren Bennink-Dijkgraaf 317.632% 15. Dhr. en mevr. de Jong 317.593% Door de uitslagen van de 6e wed strijd en doordat vele percentages in de totaalstand zeer dicht bij elkaar lagen, vonden er weer vele mutaties in de rangvolgorde plaats n.l 11 paren stegen op de ranglijst, 10 paren zak ten en 9 paren bleven gelijk otrm DEN - Het afgelopen weekend volledige wedstrijdprogramma van de jeugd als van de senioren og vinden, daar tegen de ver- og in, bet weer zich aan het ia de week van zijn goede kant ens A kreeg een kleine teleur- te verwerken, de tegenstander kon geen volledig elftal op de engen Als pleister op de wonde 'de nu de reglementaire 5-0 Jimng, die de jongens hierdoor ield kregen. Toch hadden zij voor de punten geknokt. Jon gens C kon het tot de laatste 10 mi nuten voor het einde goed bolwerken tegen Hilversum, helaas werd de score toen nog onverdiend hoog. Buiten Leus den werden overwinningen behaald door jongens BI en jongens D (die het dit jaar erg leuk doen) Zowel meisjes C als jongens B2 konden deze week geen overwinning uit het vuur slepen. Voor beiden waren de tegenstanders te groot(?) en te sterk Meisjes A was vrij maar mocht dit weekend gedeeltelijk de Veluwehal te Barneveld gaan bezoeken om daar de dames van dames I te vervangen, die op zaterdag verstek moesten laten gaan, omdat de Goed Heiligman te veel tijd eiste Er werd leuk gespeeld, maar de resultaten konden beter. Zondag werd op het veld in de We tering een forse overwinning behaald door dames II op het zich eveneens in de onderste regionen van de afdeling bevindende Schaerweijde VI. De dames speelden een goede wedstrijd, hetgeen voor rust resulteerde in doelpunten van Herma Gerber, Rita Kerseboom (een bijzonder fraai!), een tegendoel punt van de gasten en nogmaals Herma Gerber. Na de rust werkte Herma Gerber de bal met de regelmaat van de klok het doel in. Welgeteld deed zij dit nog 5x, waarmee zij haar totale produktie in deze wedstrijd op zeven doelpunten stelde en de einduitslag op 8-1 bepaalde. Overigens wel een over winning die door het gehele"' elftal werd behaald. Dames II werkte zich, mede door dit resultaat, de laatste paar weken keurig uit de gevarenzone GOEDE WEDSTRIJD Heren III en Heren IV speelden niet zoals Dames II in de Wetering, maar aan de Noorderinslag. Heren III speelde een snelle en goede wedstrijd tegen koploper Huizen IV. Nadat Huizen de score geopend had, zorgde Steven Smit er, middels het benutten van een straf- corner, voor, dat er met een 1-1 stand gerust kon worden. Na rust bezorgde Peter Verschoor Leusden een voor sprong, maar de terechte gelijkmaker bleef niet uit. Helaas was Huizen in de eindfase de meest gelukkige en wist uiteindelijk deze gelijkopgaande wed strijd te winnen. Heren IV heeft door een fraai doelpunt van Leo Schalkwijk een gelijkspel behaald, waaraan het enthousiasme duidelijk heeft meege werkt, daar de tegenstander toch wel iets meer verdiend had, In Zeist moest Heren II met een teleurstellende bril- stand genoegen nemen, hoewel zij zeker de betere partij waren. Ondanks straf- corners en andere schoten op het doel van Phoenix lukte het niet de bal achter de doelman te krijgen. Het was wel een bijzonder belangHJk punt dat Heren II - bij Phoenix heeft laten liggen Heren V heeft aan de Loosdrechtseweg te Hil versum hard gewerkt om een overwin ning van de tegenpartij te voorkomen Dat de schade beperkt is gebleven is niet in de laatste plaats te danken aan Frans Altenburg, die slechts één bal door moest laten gaan, die tevens de Hilversumse winst betekende UITSLAGEN Meisjes: Meisjes BI - Kampong B3 1-0 Huizen Cl - Meisjes C2 4-0 Jongens: Jongens Al - Phoenix A2 (regl.) 5-0 Jongens Cl - Hilversum C3 2-5 Kameleon B2 - Jongens BI 3-4 Huizen B2 - Jongens B2 10-1 Kampong D2 - Jongens Dl 0-5 Senioren Dames: Leusden II - Schaerwijde VI 8-1 Heren: Phoenix II - Leusden II 0-0 Leusden III - Huizen IV 2-3 Leusden IV - Hilversum X 1-1 Hilversum VII - Leusden V 1-0 WEDSTRIJDPROGRAMMA Zaterdag 13 december: Vanaf 12.30 uur diverse jeugdwedstrij den. Zondag 14 december: Dames I - Baarn I(vnendsch 12.30 u. Heren V - Maarssen IV Laren IX - Heren III Hilversum X - Heren IV LEUSDEN - Voor Van Santen heeft de zevende ronde van de huiscompe- titie van de schaakclub Leusden wei nig geluk gebracht. Ondanks het feit dat hij met wit speelde, moest hij binnen 40 zetten zijn meerdere erken nen in Tijmensen Lijstaanvoerder is nu Van der Weijden, die door nauw keurig verdedigen de aanval van De Jager wist te weerstaan en in de af gebroken stelling materieel voordeel heeft. Jammer is, dat Den Boer, de huidige clubkampioen, door drukke werkzaamheden dit seizoen niet meer aan de huiscompetitie kan deelnemen Zijn plaats zal worden ingenomen door Karis HERSTEL CLUBLOKAAL NOG DIT JAAR? Daar met het herstellen van het club lokaal inmiddels begonnen is, hebben de schakers goede hoop, dat zij rond de jaarwisseling hun eigen home weer kunnert betrekken. Men is zeer geluk kig met het door de tennisvereniging aangeboden gebouw, dit is evenwel niet 100% berekend op gebruik in de winter Koude voeten worden echter zoveel mogelijk voorkomen door het dragen van warme sokken en/of pan toffels. Schaken is nu eenmaal geen sport, waarbij men zich makkelijk warm loopt. Het is plezierig dat er ondanks de minder perfecte omstandig heden toch een opkomst van 80% is Alhoewel de wedstrijdleider het liefst minstens 90% ziet omdat hij alleen dan in staat is zijn competitieprogram ma op tijd af te werken Uitslagen huiscompetitie. Groep 1: De Jager - v.d. Weijden (afgebr) v d Laaken - Halkes l/2-% Mosterd - Den Boer 0-1 Van Santen - Tijmensen 0-1 Sieswerda - Boemaars 1-0 Groep 2: Zaal - Wisman 1-0 Van Dokkum - Loning l/2-l/2 Kuiter - Visser 0-1 Groep 3: Stoorvogel - Rijnfrank 0-1 J Kuijper - Rietveld 0-1 Mevr Graafland - Stevens 1-0 Mevr Hooijer - A Kuijper 1-0 Hooijer - Kessing 0-1 Groep 4: Straver - Sibeijn 1-0 Roos - Kreber 0-1 Jeulink - Hersbach 0-1 Van Garderen - v.d Wetering 0-1 D Graaf - v.d Molen 1-0 Algoe - Van Wienngen 1-0 v. d. Molen - Sibeijn 0-1 Jeugd: Marcel Zwiers - Jaap Zweinb. 0-2 S. Biesterveld - J.K v.d Woerdt l/2-ll/2 M Hooijer - W Horst 1-1 R van Veen - E Bousema 0-1 E Nieuwstraten - P. v.d Woerdt 2-0 D. Romijn - E Jansen 1%-% G. v d Ende - S vanSligter E Straver - Hans Uroen U-l Voor de jeugd is er 16 december van kwart voor zeven tot kwart voor acht KERSTSCHAKEN Voor alle Joi- gelui zijn er dan gratis consumpties terwijl iedereen ook kans heeft op prij zen zoals stripboeken. LEUSDEN - De heren van Impala volleybal hebben het afgelopen donder dag in de uitwedstrijd tegen Woudenberg niet kunnen redden. In een met een fa natiek publiek gevulde zaal ging Im pala aanvankelijk zeer goed van start. Vooral het blok van de Leusdenaren vormde een uitstekend wapen waar tegen Woudenberg geen verweer had. Impala nam dan ook een voorsprong en wist deze voorsprong op een rui me manier vast te houden, zodat de eerste set vrij gemakkelijk gewonnen werd (15-7). In de tweede set bleek dat de Wou denbergers er ook wel wat van konden. Impala werd onder druk gezet, en mede doordat de Leusdense ploeg aanvallend geen vuist kon maken, nam Woudenberg een voorsprong, die niet meer uit handen gegeven werd Met maar liefst 15-7 bleef deze set in handen van de thuisclub De derde set leek aanvan kelijk een voor Impala gunstig verloop te hebben Er werd vrij snel een 6-0 voorsprong genomen, maar toen de Woudenbergers een paar tegenpunten scoorden, zakte het spelpeil van Impala ineens terug tot een zeer laag niveau. Er werd nauwelijks meer een goede aanval uitgevoerd, hetgeen Woudenberg de kans gaf om zelf aan te vallen, waar de geel-zwarten dan ook dank baar gebruik van maakten. Hoewel Im pala tegen het eind van deze set nog even terug kwam, was het toch Wou denberg dat deze set verdiend won en zodoende twee punten thuis hield Jammer genoeg een nederlaag voor Impala, welke club a.s donderdag 11 december weer een kans krijgt om zich te revancheren en wel in de thuis wedstrijd tegen BG SV, een ploeg die momenteel bovenaan de ranglijst prijkt, zodht het heel moeilijk voor Impala zal worden Met de juiste instel ling kunnen de mannen van trainer Ed Smits wellicht een aardig succesje behalen. De wedstrijd wordt gespeeld in de sporthal de Meent en begint om 21.15 uur Ook de dames van het eerste dames team komen deze week weer aan de beurt A s vrijdag, 12 december moeten de dames aantreden tegen SVL uit Lelystad, een ploeg, die op gelijke hoogte staat met Impala Gezien de stij gende lijn, welke het spel van Impala de laatste weken vertoond is het moge lijk dat de Impala dames een of mis schien twee punten van deze uitwed strijd mee naar huis nemen De wed strijd wordt gespeeld in de Sporthal de Sijpel te Harderwijk en begint om half tien. Vrijdagavond om 20 30 spelen de heren van het eerste tevens een oe fenwedstrijd tegen Avanti uit Achter veld Deze wedstrijd wordt in de Sport zaal De Meent gespeeld Het verdere programma voor de ove rige Impala teams ziet er als volgt uit Donderdag 11 december Impala - Vios C, meis jun.kl 19.00u. Uni Cornus 5 - Impala 4 heren vier de klasse: 20.00 uur. Uni Cornus 3 -* Impala 3, heren 3e klasse B. 20 45 uur Vios 5 - Impala 2 Dames 2e klasse 21.30 uur !a '46 en afdeling zondag: 2 - VVZA 2 1-2 3 - Roda 3 4-2 2 Roda 4 0-2 5 - Roda 5 6-2 »a 6 - Roda 6 2-2 11 - Roda 7 4-2 eo afdeling zaterdag: 1 Barneveld 1 1-2 orn 2 - Roda 2 1-3 fst 3 - Roda 3 3-4 6 - Woudenberg 5 2-3 imma a.s. zondag: Roda 1 14 00 2 Limvio 2 12 00 'een 2 - Roda 3 12.00 J - SEC 4 11.30 5 - VVZA 5 14.30 .W - Soest 7 14 30 iHf Boys 7 - Roda 7 14.30 «•nschaar 1 - Roda 1 9 30 Bmma a.s. zaterdag: Roda 1 (vnendsch [A 2 - Roda 2 14 30 14.30 ®nzeel 3 - Roda 3 10.30 ®rn 4 - Roda 4 12 00 -.1' Roda 6 12.00 «junioren: 2-0 M2 - APWC Al 1-2 ^V3 - Rcxja A3 2-4 - Roda A 4 1-2 B2 - Roda BI 1-0 «2 - Roda B3 5-1 Hf3 - Roda B4 1-4 B-3 - Roda Cl 2-3 - Roda C2 8-1 I13 - Soest C6 2-1 Wedstrijdprogramma junioren: Roda Al - Hoogland Al Quick A3 - Roda A2 v Amsvorde A2 - Roda A3 v Roda A4 - Quick A6 KVVA B2 - Roda BI v TOV B2 - Roda B2 veld 7 v Quick B4 -, Roda B3 v Roda B4 - Achterveld B2 Roda Cl - Achterveld Cl KVVA C3 - Roda C2 v Hoogland C6 - Roda C3 v Vrijdagavond tussen 7 en 8 afmelden op tel 03496-2463. Afdeling pupillen: Roda D6 - Roda D7 0-2 Roda E4 - Roda E3 0-2 15.00 14.15 14.15 15.00 14.00 11.15 1230 13 15 12.00 11.00 11.15 Afdeling jeugd: Uitslagen zaterdag 6 december: Achterveld Al vrij Achterveld A2 - Limvio A3 2-3 Hoogland B2 - Achterveld BI 0-3 Achterveld B2 - KVVA B4 1-2 Hoogl veen Cl - Achterveld Cl 2-5 Achterveld C2 vrij Programma zaterdag 13 december: Achterveld Al vrij Hoevelaken A3 - Achterveld A2 13 15 Achterveld BI vrij Roda B4 - Acherveld B2 13.15 Roda Cl - Achterveld Cl 12.00 KVVA C4 - Achterveld C2 12 00 LEUSDEN - Als nieuwe vorm van het veldrijden werd zaterdag een koppel- veldrit gehouden nabij de trimbaan Henschoter Meer, in de plaats van de gewone clubrit veldrijden en meteen als Sinterklaasrit, nu het verblijf op de weg minder aangenaam is, ondanks het voor december bijzonder zachte weer. Onder leiding van de veldrit- specialisten Dave Pos en Max de Vries gingen 16 renners, verdeeld over 8 koppels, van start. De wegrenners en mindere goeden waren aan een sterkere koppelgenoot gekoppeld. Het werd op een niet te lang par cours - de afgeloste renners mochten niet te lang stil blijven staan - een zeer interessant geval met wisselende kansen, totdat halverwege het koppel Evert Smit - Jan Vlastuin definitief de leiding nam, achtervolgd door vooral Dick Willigenburg - Ton Brons en Gerard van 't Klooster - Jan Sand- brink. Maar ook daarachter werd ver woed geprobeerd om nog een plaats op te schuiven Na een half uur van intensief veld rijden (elke ronde moesten de renners opnieuw alles geven) werd de volgende uitslag bereikt Evert Smit Jan Vlastuin le, Dick Willigenburg Ton Brons 2e; Gerard van 't Klooster J Jan Sandbrink 3e. Kees Bokma Gerrit Heuveling 4e. Dave Pos René van Brakel 5e, Kees Boogaard Jeroen Groenestein 6e, Max de Vries Wim Hommes 7e, en Wim v Dompseler Ide van Wijk 8e LEUSDEN - Op zaterdag 29 novem ber 's morgens om 8 45 uur stond de beoordelingscommissie, de heren A. Grit en D Hemeltjen weer klaar om alweer 63 A-kandidaten en 23 B-kan- didaten te beoordelen op hun zwem- capaciteiten De heer G. C. J. Die trich kan wel haast een abonnement nemen op het Zwembad in Leusden om als K.N.Z.B -official op te tre den want, ook deze keer was hij weer van de partij, terwijl de heer G. G. van Tiel secr van de Zwembadstich ting na afloop aan 86 kandidaten waar van 14 kleuters onder de 6 jaar, 34 kinderen van 6 jaar en ouder, 5 vol wassenen voor A, 22 kinderen van 6 jaar en ouder voor B en 1 volwas sene voor B, een diploma kon uitrei ken Dat betekent ongeveer 10% van het totaal aantal wat momenteel in het Zwembad te Leusden op zwemles zit. Het eerstvolgende afzwemmen is op 10 januari De scholen zwemmen apart af eind januari 1976 voor A en B en nog een keer in juni van dat jaar. Diploma A.: Peter Melle Heerlier., Ramon Anthony van Zoeren, Bas Burger, Thor Stule- meijer; Bas Wilke; Esther Steketee; Aldert Jeroen Westera; Michiel C. Ruis; Ilse Smaling; Mariette Hermine van Mil; Wouter R van Deele, Karin van der Endt. Benita de Jong, Eveline van Dorp, Petra Streppel; Ferry Hoksbergen, Ju liette Claudia B Sluis; Paulien Mei- ling, Marion Kooyman, Nicole Yvonne Pronk; Marco Bosmans, Holger Wage naar; Arjen Seykens, Robert Bos; Bart Evert Nijhof; Pauline Frances Ann Oberink; Heidi ten Veen; Bas Evers, Steffan Seykens; Yvonne Bosma, Sandra Tondeur, Selma ten Brinke, Roy Ele- mans, Monique van Breemen, Chris Diednch; Olof van Aken; Georgette Os kamp. Jeroen Sebastiaan Hol, Marco Reinier v Roosendaal, Annemane Blok zijl, Jacqueline van den Berg. René Elzenaar. Rianne Dijkstra, Tom Robert van Eck, Robert Jan Oberink, Arjen Christiaan van der Molen, Wilma E- derveen; Gert-Jan v d Hoeven, Dick W H de Bruin, Mariella Boutkan; Frieda M Versteeg; Pieter de Lan ge, Aafke Oldewarris-Postuma, Ger rit Hoogland; Ronald van Donkersgoed; Saskia Peletier, Ada v.d Peut, Roeland H. H Sloots; Casper Willem R Glas bergen, Hennie Smal- v Daatselaar; Remco Etben, Doede A Ackers, Karin Niesing Diploma B.: Pauline Zwebe; David Bekke, Janpiet Nelissen, Bart Nelissen, Maarten Bloemhof. Xavier Raoul Karis, Paul Valk, Lucie Nieuwenhuijzen, Monique Kuiper, Roland Alexsander v. Surk- sum; Sandra Biesterveld, Jeanette de Geus, Suzanne Buchwaldt, Margriet Smits, Maarten Jan van der Berg, Flora v Regteren Altena; Peter v.d Steen; Paul Akos Ankerman, Jan-Dirk Schuitemaker, Nicole Komijn. Pieter Matthijs Stemerding; Marcel v. der Zee; Willem Schimmel Voorzitter Ties Veldman reikte na de rit de traditionele Sinterklaaspoppen uit Het is haast wel als zeker aan te nemen, dat de in dit jaar zo zeer ge slaagde Ronde van Voorthuizen ook in 1976 op de wielerkalender zal komen te staan, gezien de zeer gunstige re sultaten Zaterdag 13 december voortzetting veldritten-clubcompetitie Henschoter Meer, aanvang half 3 Zondag 14 de cember 7e rit Midden-Nederland - Veldrittencompetitie Senioren, Den Treek, nabij de Paradijsweg, aanvang half 11 Des middags om 13.00 uur Nationale Volkscross voor de kleine ren tot en met 6 en tot en met 12 jaar over 500 en 1000 meter. Om 13.30 uur de 1 en 3 km -lopen en om kwart over 2 de 21 km In alle klassen zijn enige extra-ereprijzen beschikbaar ge steld LEUSDEN - Nog enkele weken en 1975 zal tot het verleden behoren De Supportersvereniging Roda '46 kan nog niet bogen op een lange staat van dienst Slechts 4 maanden is het gele den dat men startte. Hetgeen in deze 4 maanden tot stand is gebracht en de reacties daarop geven het bestuur de zekerheid, dat de supportersvere niging bestaansrecht heeft en een goe de aanvulling is op wat de voetbal vereniging Roda '46 als hoofdmoot heeft de voetbalsport. In de weken van St. Nicolaas en Kerst ag men wensen doen De sup portersclub heeft er slecht één; niet veel maar wel belangrijk Graag zou zij het jaar 1975 afsluiten met 100 leden Een mooi getal om verder te gaan. Er ontbreken er maar weinig om de 100 vol te maken Wie doet deze wens in vervulling gaan??9? U weet wat dit afgelopen kwartaal, dank zij de leden zoal kon worden gereali seerd Maar het waren slechts kleinig heden bij hetgeen de plannen zijn Roda '46 heeft een enorme grote jeugd afdeling Steeds krijgen de jeugdleiders en jeugdbestuur van deze ouders com plimenten voor al hetgeen zoal voor hun zoon wordt gedaan. Mag de Sup portersvereniging eens een beroep doen op deze ouders die het echt goed menen met Roda maar zelf de voetbalsport via hun kinderen volgen? De Suppor tersvereniging probeert veel voor uw kinderen te doen. en wat tot nu toe is verricht zijn slechts kleinigheden Maakt u dat veel meer gedaan kan worden en wordt lid van de Suppor-1 tersvereniging Roda '46 Veel leden maken de club ook financieel sterk en de mogelijkheden veel. heel veel meer te doen voor uw kinderen is de wens. De contributie bedraagt slechts f 2,-- per maand voor leden van 18 jaar tot 65 jaar Onder de 18 en bo- ven de 65 jaar slechts f 1.-- per maand. Met het contributiegeld doet de vereniging wonderen en voor Roda '46 in al zijn geledingen Mag zij deze, wens voor het eind van 1975 nog ge realiseerd zien n.l 100 leden in to taal'? Bij voorbaat dank Een tele-' foontje naar 03496-2068 of de Roda- kantine, de heer Kramer, is voldoende

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15