F 0mm 'erdiende winst n Impala-heren Winterstop voor Roda-pupillen Achterveld-dames gewipt uit bekertoernooi Achterveld gaf de winst uit handen itilopen I prolongeerde icces: 14-8 tegen ug en Vaardig I Damesjunioren speelden gelijk Zaterdag a.s. wielercross fcvergunning Vijfde K.P.J.- prestatieloop ignark Voorbereidingen poliotoernooi '76 begonnen IN BARNEVELD IkMuI li 18 JANUARI: lERDAG 11 DECEMBER 1975 LEUSDER KRANT iUSDEN - In de tweede wedstrijd bet micro-seizoen wist Antilo- het succes van de vorige keer olongeren. Nu tegen Vlug en Vaar- In een toch wel stevig partij- orfbal kon de ploeg van de Rood- teo regelmatig de in het begin neo voorsprong vergroten. i Geutjes opende de score via trafworp. Harrie Brack wist met handig omdraaiballetje de stand -0 te brengen. Frouk Geutjes op dezelfde wijze 3-0 laten no- toen kon de Amsterdamse ploeg erug doen Via twee afstands in werd het 3-2, maar voordat 'ventuele gelijkmaker door de rollen, scoorde Brenda Koet Heerste doelpunt van de wedstrijd Houden er uiteindelijk 3 worden. Ilfstandschoten gingen er goed in ttLeusdenaren, want Pieter Kraay- Brenda Koet en Theo van Duin- wisten met hun goedgemikte in Antilopen een forse voorsprong Nog drie strafworpen, 2 van Btas 2 - Impala 7-13 [sporthal Beukendal" te Soest Impala tegen Fidelitas 2 af- open zondag een vooral in de eer- Belft felle wedstrijd. De Leus- Jen hebben tot nu toe 3 wedstrijd- jj moeten prijsgeven door één tlaag en één gelijkspel Impala ïst dus winnen om mee te blijven Kin de race om het kampioen- *P Bij Fidelitas 2 was een eerste il-speler opgesteld. Deze man een enorm hard schot, maar Td in deze wedstrijd goed uit- keld door Henk Snijders Vanaf gin nam Impala het initiatief, 'h opende Fidelitas de score; laar uit eenstrafworp maakte Im- elijk en ging ontstuimig door. rijd werd erg fel maar Impala het hoofd bij de wedstrijd en Tp-specialist Theo Prinsen ver- menige strafworp Daardoor ruststand 6-2 voor Impala l<je rust had Impala weer enige illijke ogenblikken, De score bleef jin het voordeel der Leusdenaren B er Werd erg stroef gespeeld Piekend keepende doelman Henk ■|Mers v^n Impala stopte in deze R1SDEN - Tussen het Waterschap lenberger Beek en de hengelsport- 3?mg Amersfoort isovereenstem- K,, 1reikt over het visrecht van het W* Heiligenberger Beek vanaf gneweg (Leusden-Woudenberg) tot T1 'eikanaal in Amersfoort Bin- J t zullen op de onderhoudspaden I de watergangen borden worden T barbij uitsluitend toegang I verleend aan de leden van de ^sportverenigingen. Het bestuur *mersfoortse vereniging heeft d ook leden van de hengelsport- 1°*^ Ons Genoegen uit Wouden- ■°€stemming te verlenen om van LEUSDEN - Afgelopen zondag, 7 de cember, speelden de dames-junioren van Impala tegen BDC in de sporthal Beukendal te Soest. Impala en BDC waren nog niet verslagen en hebben beide nog kans op het kampioenschap. Tot nu toe heeft Impala weinig moeite met de tegenstanders gehad In deze wedstrijd was BDC echter een moeilijke tegenstander. In het eerste deel van de wedstrijd kwamen zowel BDC als Impala niet tot scoren. BDC probeerde doelpunten te maken door middel van afstandsschoten, maar de ballen gingen hoog over of wer den gestopt door de keepster van Im pala. Bovendien werd er uitstekend verdedigd door de speelsters van Im pala. Impala speelde verscheidene malen op de circelloopster aan. Twee maal kwam de circelloopster zelfs helemaal vrij te staan en kreeg zij de bal ook aangespeeld. De keepster echter be hoedde BDC voor een achterstand. BLOKKEN Impala speelde te veel over rechts, waardoor de verdediging van BDC de afstandsschoten van Impala gemakke lijk kon blokken. Voor rust konden de tegenstanders toch nog eenmaal sco ren. Dit schot was de eerste die een speelster laag in de hoek schoot, waar door de keepster van Impala kansloos was In de rust hadden de tegenstanders blijkbaar instructies gekregen om laag te schieten BDC ging in de aanval en schoot vele keren laag op doel, maar de keepster van Impala leek niet meer te passeren Toch lukte het nogmaals, 2-0 voor BDC Plotseling leek Impala op schot te komen Binnen de kortst mogelijke tijd stond het 2-4 voor Impala. Door een sprongschot vanuit de hoek werd het 2-1. Kort daarop een keihard af standsschot, onhoudbaar voor de keep ster. BDC kreeg geen kans meer en verwaarloosde de verdediging Impala scoorde nog door een sprongschot en een break-out Deze break-out was mogelijk door goed aanspelen van de keepster en werd keurig afgemaakt door een Impala-speelster VERMOEIDHEID Toen begon de vermoeidheid een rol te spelen. BDC kreeg meer kansen. Toen een speelster van BDC op doel schoot, werd de bal in eerste instantie door de keepster gehouden, maar be landde via haar rug toch in het doel, 3-4 Een ongelukkige bal voor een keepster, die uitstekend keepte Daar na scoorde BDC nog eenmaal door een break-out. Deze sportieve strijd eindigde dan ook in een stand van 4-4. De mogelijkheden voor BDC en Impala om kampioen te worden zijn voor beide nog aanwezig. Zondag, 14 december, spelen de da mes-junioren tegen SDO in de sport hal Schuilenburg te Amersfoort. (12.15 uur). Publiek hebben ze nodig: Kom adlemaal en Help ze naar het kampiofnschap. Rob Geutjes en 1 van Theo van Duin kerken, en een doorloopbal van Bren da Koet maakten het feest compleet. Uiteindelijk werd het 14-8 voor Anti lopen. Een wedstrijd, waarin veel span ning zat, maar waarin de Leusdena ren geen enkele keer echt in gevaar zijn geweest. De scheidsrechter had een moeilijke middag, omdat het aan tal overtredingen, van beide kanten, zeer groot was. Al met al toch een goede start voor het eerste team Andere uitslagen: Antilopen 2 - DVS 2 6-6 Antilopen 3 - DVS 3 5-7 Antilopen A - Huizen A 4-1 Antilopen B - SVMM B 2-0 Antilopen C - T.Z.D. 0-2 Programma van volgende week In Sporthal Schuilenburg Antilopen 1 - Zwaluwen 1 16.00 uur Antilopen 4 - Huizen 2 14.30 uur Antilopen 2 - Zwaluwen 2 19.20 uur Antilopen A - Telstar A 13.30 uur In Sporthal Zeist RDZ D - Antilopen C 10.30 uur LEUSDEN - De winterstop voor de Roda-pupillen is alweer bijna twee weken oud en zal nog duren tot en met 24 januari volgend jaar. Bijna twee maanden lang geen kompetitiewedstrij den dus. Wanneer we nu terugblikken op de eerste helft van dit seizoen en waarom zouden we dat niet doen, dan zien we dat de gemiddelde resultaten van de Roda-pupillen erg goed zijn en behoorlijk boven de middelmaat liggen Wanneer bijna iedere zaterdag van de 13 wedstrijden er ongeveer 10 of 11 gewonnen worden, dan is dat wel de gelijk een reden om tevreden te zijn Om een indruk te geven van de resul taten ziet u hierbij het elftalklassement afgedrukt. Hierin is ook opgenomen het gemiddelde aantal punten per wedstrijd. Maximaal 2 (alle wedstrijden gewon nen) en minimaal 0 (alle wedstrijden verloren). Bij slechts 2 van de 13 elftallen ligt het gemiddelde beneden de één. D3 is echter na een moeilijk begin en indeling in een lagere klasse aan een winnende wedstrijdenreeks be zig El heeft het niet gemakkelijk en zal iedere week weer met veel enthou siasme moeten knokken voor een goed resultaat Iets wat natuurlijk voor alle elftallen geldt, want zo gauw ze gaan denken dat ze hun wedstrijden zonder meer wel even zullen winnen, dan zullen de resultaten snel minder worden. Met name voor elftal Dl zal het moeilijker worden om weer zulke forse uitslagen te behalen Dit elftal zag nl. twee weken geleden een van de meest talentrijke spelers, ooit bij Roda '46 aanwezig, vertrekken Hans Kok moest na 5 jaren afscheid nemen van Roda '46, omdat zijn vader in het buitenland ging werken Na een gedegen winterstop kunnen de pupillen op 31 januari weer de speel weide in voor de eerste kompetitie wedstrijden Als alles volgens plan verloopt dan zal vanaf dat moment ook elftal E6 met zijn wedstrijden beginnen Dit elftal, dat momenteel als reserve- groep fungeert t.b.v. aanvulling in an dere elftallen, zal dan hopelijk vol doende jongens herbergen om zijn eigen wedstrijden te spelen Een nieuw elftal is dan weer geboren, het veertiende pupillen-elftal. t den op het parkeerterrein tegenover het Burg. Buiningsportpark. Hier zal dan een parcours uitgezet zijn. Het par cours wordt per elftal verreden Rond om het parcours is er ruimte voor een afvalrace, welke gelijktijdig gehouden zal worden, ook weer per elftal geza menlijk. Alles telt uiteraard weer mee voor het puntenklassement Ten over vloede moet er misschien nog bijgezegd worden dat jullie je fiets mee moeten nemen. Wanneer de weersomstandig heden geen parten spelen, dan kan dit een boeiende en interessante ochtend worden De E-pupillen worden geacht tenminste om 10.00 uur aanwezig te zijn en de D-pupillen om 10.30uur. Ou- Dan op 17 januari is er een zaalvoet baltoernooi voor alle E-pupillen. Dit toernooi wordt door Roda '46 georga niseerd en zal plaatsvinden in sporthal Groenhouten" Nadere mededelingen hierover volgen later. Tussen alle zaal- voetbaltoernooien door waarbij het ene elftal beter aan zijn trekken komt dan het andere, is er voldoende gelegen heid voor de leiders van de elftallen om zelf wedstrijdjes te organiseren, al dan niet onderling. Dit wordt echter aan de vrijheid van de elftalleiders over gelaten. Wat betreft de training nog het vol gende: in de viwee weken lopend van 21 december tot en met 3 januari, is er geen training. LEUSDEN - De voetbalvereniging Roda '46 organiseert op 19 decem ber een kaartavond bij kaarslicht Alle seniorenleden ziin met hun aanhang van harte welkom vanaf 20 00 'uur in het clubgebouw Er zal geklaver jast en geschutjast worden Daarnaast kan men door het meedoen aan aller lei spelen prachtige vleesprijzen win nen. ACHTERVELD - Uitslag onderlinge schietwedstrijd Ons Genoegen: Aantal punten 1. T Daatselaar 48 2 P. van Nimwegen 46 3 T. Vos 45 4. J. Voorburg Jz. 45 5. H. v Nimwegen 44 6 J E. v Hamersveld 44 7. G. Tolboom 44 8 F. Koenen 43 9 G Valkengoed 43 10. J. Pepping 43 11. Th. v. d Koedijk 43 12 H Hols 42 13. J. J. v Hamersveld 42 14 W. Wittebrood 41 15 A Vlug 39 16. W. v. d. Kletersteeg 37 De traditionele St. Nicolaasschieting zal worden gehouden op 11 decem ber a.s. ELFTALKLASSEMENT RODA '46 - PUPILLEN PER 6-12-1975. De winterstop is echter nog niet voorbij en aangezien Roda zich in de winterstop niet twee maanden lang te ruste wil leggen volgt hieronder het programma van de winterstop, a.s zaterdag 13 december, beginnen ze met een groot spektakelstuk, nl. de wielerscross Deze zal gehouden wor- Elftal wedstrijden senioren gewonnen verloren gelijk saldo punten per wedstrijd D7 17 15 1 1 31 80-14 1,82 ol Dl 18 15 1 2 32 79-11 1,77 D2 16 13 1 2 28 81-15 1.75 D8 14 10 0 4 24 44- 5 1,71 E3 18 13 2 3 29 34- 6 1.61 ders en andere supporters zijn uiter E5 7 5 1 1 11 19- 3 1.57 aard ook welkom. D4 17 11 5 1 23 61-25 1,35 Op 20 december en 3 januari is er D5 18 10 6 2 22 34-40 1,22 een zaalvoetbaltoernooi voor elftal Dl E2 16 7 4 5 19 9- 9 1.18 bij Cobu Boys. een jaarlijks terugke D6 17 9 6 2 20 46-29 1.17 rend festijn Op 10 januari is er een E4 17 8 6 3 19 30- 9 1,11 zaal voetbaltoernooi voor de elftallen Dl El 16 5 7 4 14 21-25 0,87 en El te Scherpenzeel in de Eierhal D3 17 6 11 0 12 19-28 0.70 periode enige strafworpen van Fideli tas 2. De Impala's herstelden zich en speelden een gewonnen partij. Een pluspunt van deze wedstrijd was het vooral in de eerste helft uitstekende verdedigen van de gehele Impala-ploeg. De eindstand werd bepaald op 7-13 in het voordeel van Impala. Programma Impala afdeling handbal: Zondag 14 december: dames: Impala - SDO 2 (Schuilenburg Amers- foortO 15.15 u. damesjunioren: Impala - SDO (Schuilenburg - Amersfoort 12.50 u. heren 1: Impala - Takt 2 (Schuilenburg - Amersfoort) 17.50 u. heren 2: Impala 2 - Amersfoort 3 (Schuilenburg - Amersfoort) 16.00u Zondag 21 december: dames: Impala - Baarn (Sporthal Beukendal, Soest) 17 15 u heren 1: BDC 2 - Impala (Sporthal Beukendal, Soest) 16 20 u. damesjunioren en heren 2 zijn vrij! ACHTERVELD - Zondag speelden de Achterveldse dames tegen het dameselftal uit Soesterberg. Het was de tweede maal in veertien dagen tijd dat deze elftallen tegenover el kaar stonden. Deze wedstrijd werd gespeeld voor de bekerronde. Achterveld moest deze wedstrijd winnen wilde men een ronde verder komen. Dit is echter niet gelukt Won nen zij de vorige maal met 3-0 van Soesterberg, nu moesten zij genoegen nemen met een gelijke stand 1-1 Achterveld ging in de eerste helft goed van start, doch het was op geen stukken na het spel van de vorige wedstrijd Het is voor de Achter veldse dames altijd een moeilijke op gave om thuis van Soesterberg te winnen Dit was nu ook weer het geval. Dank zij een doelpunt van L Kerk hof en het zeer goede werk van keep ster T van Westerlaak ging de rust in met een 1-0 voorsprong voor Ach terveld Na de rust ging het echter met Achterveld fout. Soesterberg beheerste het spel en Achterveld kwam behoor lijk onder druk te staan. Dit resulteerde in het feit dat ng een kwartier spelen in de tweede helft Soesterberg de stand op 1-1 bracht. Wat Achterveld nadien ook probeerde, het lukte niet om een overwinning te behalen. Dank zij deze 1-1 stand zijn de Achterveldse dames uitgebekerd. Zondag 14 december wordt de wedstrijd Achterveld - Nijenro- des gespeeld Aanvang 10.00 uur. dit visrecht gebruik te maken Bij de bewijzen van lidmaatschap 1976 zal de betreffende vergunning gelijktijdig worden verstrekt. Aan de in deze vergunning opgenomen beperkende be palingen zal de sportvisser zich stipt dienen te houden LEUSDEN - Op zondag 18 januari a s organiseert de prestatieloopcom- missie van de K.P.J. afdeling Leus den voor de 5e maal een grote Presta- tieloop Aan deze prestatieloop kan ie dereen deelnemen. De organisatie ver wacht ook deze maal weer een groot aantal deelnemers. Bij de vorige presta tieloop waren er bijna 600 deelnemers en bij goed weer moet dit aantal ook dit jaar zeker gerealiseerd kunnen wor den. De Prestatieloop van de K.P.J. is het enige sportevenement in Leusden waar iedereen aan mee kan doen. Oud of jong, meisje of jongen, ieder een kan op 18 januari zijn of haar konditie testen. Het parcours wordt uitgezet op en rond het terrein van internaat Don Bosco aan de Dodeweg te Leusden. Dit is een uitermate fraai parcours, waar ook de toeschouwers zich uitstekend kunnen vermaken Inschrijven voor deze 5e prestatie loop, die dus de eerste lustrum pres tatieloop is. kan op zondag 18 januari in de grote kantine van Don Bosco De afstanden zijn evenals voorgaan de jaren ongewijzigd, n.l voor deel nemers tot en met 14 jaar 1.500 m. en voor iedereen van 15 jaar en ou der is er de keuze mogelijkheid tus sen de 3.000 m en de 5.000 m In dien het parcours binnen de limiet- tijd wordt afgelegd, dan ontvangt men een extra fraai herinneringsvaantje De limietttijden zijn altijd zeer ruim gesteld, zodat iedereen dit vaantje kan bemachtigen Voor de 1 500 m. is de limiettijd 20 minuten, voor de 3.000 m. 30 minuten en voor de 5 000 m. 40 minuten. De starttijd van de 1.500 m. is om 14.00 uur, voor de 3 000 m. om 14.30 uur en het startschot voor de 5.000 m. zal om 15.00 uur klinken. ACHTERVELD - Na het grote succes van 1975 (opbrengst ruim f. 7.000,--) waaraan ook enkele elftallen van de S.V. Achterveld hebben deelgenomen, denkt de Polio-commissie Zeist nu alweer aan het tournooi voor 1976 (21 augustus). Het streven van de commissie is om ook in 1976 het bedrag van zeven duizend gulden te halen. Daarvoor re kent men weer op de enorme steun van de bevolking van Zeist en omstreken. Aan de commissie zal het zeker niet liggen want die is alweer volop begon nen met de voorbereiding. Uiteraard staat de polio-cornmissie-Zeist ook in 1976 weer onder auspiciën van de Sub-Jeugdcommissie K N V B. afde ling Utrecht, district Zeist. De poliocommissie die dit jaar nog is uitgebreid met enkele actieve le den hoopt dat dit jaar wederom alle verenigingen met zoveel mogelijk elf tallen zullen inschrijven en doen te vens weer een beroep op het be drijfsleven en de middenstand van Zeist en omstreken. ACHTERVELD - Afgelopen zondag moest SV Achterveld naar Barneveld reizen om aldaar de oude rivaal VVB te bestrijden. Dit gebeurde in de vol gende opstelling: B. Tolboom, A. Hak, W. Schouten, H. Versteeg, J. van Da len, C. Hoogland, P. Vos; J. Schou ten, H. van Ruitenbeek, J. Kerkhof en W. de Jong. De geblesseerde spe lers J. van Bekkum en J. Hak zullen beiden na afloop van de winterstop de training hervatten. De wedstrijd werd gehouden op een ietwat blubberig veld maar er werd door beide ploegen toch een redelijk spelpeil bereikt SV Achterveld had in de eerste spelfase een duidelijk overwicht hetgeen meteen resulteerde in een fraaie goal van W de Jong. Uit een verre pass omspeelde hij zijn tegenstander fraai en loste toen een zuiver gericht schot in de verste hoek waarop de Barneveld-keeper het na kijken had Achterveld behield het betere van het spel d.m v lange passes over het gehele veld De stand zou na i 15 minuten op 0-2 komen, doordat de keeper van Barneveld een zacht terug speelballetje zomaar in het net liet rol len INTERESSANT De Achtervelders, verbaasd over de stand, lieten het veldoverwicht schieten en een interessante strijd ontstond De Barneveld - voorhoede verwisselde voortdurend van plaats om zodoende de Achterveld-verdediging te ontrege len. In de eerste helft gelukte dit niet Toch zou Barneveld op 1-2 komen en wel via D. Klinkhamer, de altijd ge vaarlijk rechterspits. Hij kreeg de bal erg gelukkig voor zijn voeten en schoot van korte afstand onmiddellijk in. Dit gebeurde na 35 minuten. Tot de rust bleef VVB aanvallen, maar moest zelf steeds oppassen voor gevaarlijke counters Rust 1-2 voor SVA. HARD WERKEN Na de thee bleef Barneveld hard wer ken voor een beter resultaat. Na 10 minuten knalde de aanvoerder van VVB, Kuipers een voorzet van Klinkhamer ineens in en de stand was weer gelijk getrokken 2-2 ledereen die gedacht zou hebben dat Barneveld verder door zou gaan kwam toch wel bedrogen uit. Achterveld beheerste de wedstrijd weer en de Barneveld-verdediging kwam on der grote druk te staan. Vooral de Achterveldse aanvalsleider J Kerk hof kreeg zijn vorm weer te pakken en was voortdurend gevaarlijk. Trainer Baas bracht 2 verse spelers in het veld t w T Kok en B. v Houten voor resp. W. de Jong en P Vos. Zijn Barneveldse collega deed dit eveneens en de twee ploegen maakten zich ge reed voor de eindfase T. Kok kreeg meteen een goede kans tot scoren, maar miste echter. De wedstrijd werd harder en de scheidsrechter schreef 3 man in zijn boekje op. 3-2 Barneveld counterde nu en dan erg gevaarlijk en uit één zo n aanval kon D. Klinkhamer na circa 25 minuten scoren. Barneveld leidde met 3-2! SVA deed er nu nog een schepje bo venop om de verdiende gelijkmaker te kunnen noteren. Na een spannend eindspel wees de eindstand echter nog steeds 3-2 aan voor VVB Achterveld had verzuimd na de snelle voorsprong VVB definitief op grote achterstand te zetten en gaf toch wel onnodig een of zelfs twee winstpunten weg Programma zondag a.s. SVA 1 - Rivierwijkers 14 30 KVVA 3 - SVA 2 11 00

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17