Laatste Davos- avond van de Haaien Coöperatie Leusden keerde f 112.000.- uit aan leden Ingezonden: ANTENNE LEUSDER KRANT LEUSDEN-CENTRUM - Woensdag 17 december organiseerden de Haaien in rest. Nieuw Leusden wederom een „Davos-avond." De deelnemers aan de tiendaagse reis in oktober naar het vriendelijke Zwitserse vakantieplaatsje zijn blijkbaar nog steeds niet uitgespro ken over hun belevenissen. Haai of niet, iedereen die belangstelling had voor het desbetreffende onderwerp was van harte welkom en van deze gelegenheid maakten vooral vele ouders van de deelnemende kinderen gebruik om het nog steeds bestaande enthousiasme van hun zoons en dochters te delen Er wa ren honderden, door de Davos-gangers in Zwitserland gemaakte foto's ter visie gelegd. Reisleider C. van Oosten en zijn assis tenten A. Leusink en A. Fieseler ver toonden hele series dia's en een 5-tal films. Het moet een bijzonder geani meerde tijd geweest zijn in het land van Wilhelm Tell, want meerdere malen werden de lichtbeelden met grote hilari teit ontvangen Machtige vergezichten van het indrukwekkende landschap, het geploeter van de Leusdenaren in de ganzenpas door de soms hoge sneeuw massa's, de heer Van Oosten als pad vinder en dc alsmaar etende (en af en toe zonnebadende) Haaien gaven een volledig beeld van wat er te zien was en te beleven viel. Veel der aanwezigen werden als filmster herkend Tegen het einde van het eerste deel van de avond kreeg Haaien-voorzitter Jac. Dokter de uit Zwitserland meegebrachte (houten) steenbok. Die zal nu worden bijgezet in de prijzenkast van de vereniging. De heer Dokter bedankte de reisleiding nogmaals voor alles en deelde de aan wezigen mede, dat hij de Schwimmver- ein Davos had uitgenodigd voor een nieuw bezoek aan Leusden tijdens de Paasdagen in 1976. In principe hebben de Zwitsers het aanbod aanvaard, doch eerst in de loop van januari kan hierover definitief worden beslist. DAAR ZIJN GEEN WOORDEN VOOR! De „ooms" Cor, André en Alex hadden voor de jonge deelnemers ook gezorgd voor een opstelwedstrijd met als titel: „Met de Haaien naar Davos." De wed strijd was verdeeld m drie leeftijdsklas sen en behalve een boek over Zwitser land als prijs voor de winnaars zouden de bekroonde opstellen in onze krant worden gepubliceerd De onpartijdige, uit drie leden bestaande, jury heeft een heel karwei gehad aan de beoordelen van de ingezonden werkstukken. Hun taak was beslist niet eenvoudig, want de kwaliteit van de met veel enthousiasme op papier gebrachte herinneringen aan de grandioze tiendaagse reis naar Davos was meer dan goed en ze ontliepen el kaar maar weinig. Wel was er een enorm verschil te constateren in de lengte der opstellen. Het kortste be stond uit 5 woorden, net zoveel als er voor de titel nodig waren! Met „Daar waren geen woorden voor" won Caro line Leijdes in groep B de troostprijs. Het langste artikel daarentegen was voldoende om een hele pagina van de Leusder Krant te beslaan. Dat was tech nisch onmogelijk, zodat m overleg met de reisleiding besloten is, de prijzen vanzelfsprekend uit te reiken aan de schrijvers en schrijfsters van de beste opstellen, maar dat drie wat compactere verhalen in de krant worden geplaatst. Mariëtte Leusink won de prijs in de jongste leeftijdsgroep. Erik Japenga en Frank Leusink eindigden m groep B volgens de jury gelijk en kregen beiden hun prijs, terwijl Mirjam Goedhart win nares werd in groep C. Hieronder vol gens de opstellen van Caroline Entho ven (A), Lex van Dijk (B) en Mirjam Goedhart (C). CAROLINE, EEN „PIETJE PRECIES" Op 17 oktober 1975 gingen de Haaien naar Davos. Om 19.15 uur moest iedereen die meeging zich mel den bij meneer Van Oosten. Die te vin den was in het restaurant van het zwembad. Om ongeveer 19.45 gingen we met de bus naar Arnhem. In Arnhem waren we om 2030 uur. Koffers en tas sen uit de bus halen en met z'n allen naar de trein. Op het perron werden de koffers groep bij groep neergezet. Want iedereen was in één groep opgesteld. De koffers stonden klaar om door het raam naar binnen gedragen te worden. De Nederland-Italië-expres kwam om 21.23. Iedereen zocht z'n eigen coupé. We wa ren allemaal in groepjes verdeeld van vijf kinderen en een leider of leidster. De route was zo- Arnhem, Keulen, Bonn, Koblenz, Mainz, Basel, Zürich en Landquart. Met elkaar die in mijn coupé zaten hebben we nog een beetje gebab beld tot ongeveer 22,45 uur. Daarna gekeken of we de drie hoge stapelbed den naar beneden konden krijgen. Toen waren de bedden omhoog. (Je zou wel denken hoe dat in mekaar zit Nou de zitbank éen bed, dan de rugleuning bed nummer twee en boven de rugleuning nog één). Ons uitgekleed en ons met het vieze stinkwater gewassen. Het was toen al bij elven en dus naar bed. Van slapen kwam niet veel terecht maar toch gelukt. De volgende ochtend waren we om ongeveer 6.30 uur wakker, gordij nen open en wat zagen we? Zwitser land. Ons weer met het vieze water ge wassen, gegeten, maar ik had geen hon ger. Daarna naar buiten gekeken naar de mooie bergen. Het meer van Zürich kwam in zicht. „O", wat was dat groot! Het was zeer jammer toen we moesten overstappen in Landquart. Om 8.45 uur. Maar we waren nog niet in Davos. Toen we overgestapt waren sneeuwde het. En we waren om 10.05 op de plaats van bestemming. Op het sWtion maakte iedereen kennis met pleegvader of moeder. Marina Pastoor en Jori Gerth waren samen met mij bij de fam. Schlenker. Deze mensen hadden een heel groot huis. Daar in Davos lag volop sneeuw. Fijn gespeeld, gegleden en noem maar op. Zondags maakten we met wat andere Haaien een uitstapje. Zagen een grote tunnel, daar gingen we doorheen. Alles even mooi en prachtig. Onderweg iets gedronken. We waren laat thuis. Lekker gegeten en daarna naar bed. 's Maandags vroeg opstaan en trainen in het hallenbad. Dan na de training een uitstapje maken met iedereen. Met de postbus (die altijd voorrang heeft) naar Sertig-Dórfli. Van daaraf gelopen naar een „hele" mooie waterval. Weer ver der gelopen door de bossen een „heel" steil paadje (door de sneeuw). Daar ge geten (je eigen brood wat je mee had gekregen). Toen weer verder gewan deld. De volgende ochtend na de dage lijkse training maakten we een wande ling door de mooie en interessante Zü- genslucht. Het eerste stukje legden we per trein af. Wiesen was het eindpunt van de wandeling. Vandaar weer terug met de trein. Woensdag was het maar een heel kort uitstapje. Eerst met de Schatzalpbahn naar boven tot Schatz- alp. Daar mocht iedereen vrij wande- IenTToen iedereen er weer was gingen we lopend terug over de Hóhen Prome nade en Wildpark. Onderweg de vogels uit de hand laten eten. 's Middags vrij om inkopen te doen. Donderdagsoch tends om de Davosersee gelopen en 's middags met de Parsennbahn naar bo ven en vandaar wie mocht en wou te ruglopen tot Schatzalp (door een halve meter sneeuw). Vrijdag kwam een van de mooiste dagen, naar de gletscher. Waarom eerst drie uur in de trein en dan een wandeling van 45 min. naar de glet scher? Daarna weer terug drie uur in de trein. Zaterdag en zondag vnj, al leen zaterdagavond en zondagoch tend zwemwedstrijden met; Davos, Luzern, Schaffhausen, De Haai en, Horgen en Neptun-Basel. De uitslag was niet gek. De Haaien werd derde. Zaterdagavond was ook nog het af scheidsfeest. Van de zwemvereniging kregen wij niet de echte (maar ze leken wel op mekaar) steenbok. En aan alles komt een einde dus ook aan de uitwisse ling. Zondagavond gaan de Haaien weer naar Leusden. Om ong. 19 00 uur verzamelen bij het station Davos-Platz Om 19.20 vertrekt de trein naar Land quart. Dan om 20.27 overstappen in de Nederland-Italie-expres. Weer in de zelfde indeling en zelfde coupé alles was precies hetzelfde. Alleen iedereen heeft meer geslapen. Maandag om 8.25 in Arnhem overstappen in de bus. Dan om 10.00 in het zwembad Leusden Daar stond je eigen vader of moeder op je te wachten. Toen weer naar je eigen huis. Caroline Enthoven. LEX: VANDAARUIT.... De heenreis verliep zoals gepland was maar we sliepen weinig, dus we stapten in de bus die ons naar Arnhem bracht, daar stapten we in de slaaptrein naar Landquart en daar stapten we over in de trein naar Davos. Toen we in Da vos te wachten stonden op het perron waar ook de pleegouders stonden te wachten werden we door Walter wel kom geheten m het Duits, dat daarom maar even werd vertaald door oom Cor. Toen kregen de pleegouders een hya- cintebol in een glazen pot. Zondagoch tend hadden we geen training tot spijt van velen. Maandagochtend hadden we wel training en na de training gingen we met de bus naar Sertig, vandaaruit gin gen we met de benenwagen naar de wa tervallen. Toen liepen we terug naar Sertig en vandaaruit liepen we naar Clavadel en vandaaruit liepen nog een stel enkelingen naar Davos. Dinsdags hadden we weer training en na de training gingen we met de trein naar een gehucht, vandaaruit wandel den we naar Filisour en van. daaruit gingen we met de treinc terug naar Da vos. 's Avonds hadden we wedstrijden en daarna gingen we naar de ijshockey- wedstrijd Davos-Lugano. Lugano won met 3-1 van Davos. Woensdagochtend gingen we weer trainen en daarna gin gen we met de Schatzalpbahn omhoog en naar beneden gingen we lopen, 's Middags hadden we vrij maar toen voetbalden de Haaien tegen Davos, de Haaien wonnen met 2-0. Donderdag hadden we weer training, 's Ochtends wandelden we om het meer wat heel saai was. 's Middags gingen we met de Parsennbahn omhoog en vandaaruit lie pen we naar Schatzalp en toen gingen we met het baantje terug naar Davos. Vrijdags hadden we geen training en gingen we met de trein naar Pontresina en vandaaruit met het boemeltje naar een restaurant. Daar aten we en gingen toen terug naar een ander restaurant en vandaaruit wandelden we naar de glet scher en weer terug. Vanuit het gehucht waar het erg koud was gingen we met de trein terug naar Davos. Zaterdagoch tend hadden we vnj en 's middags had den we wedstrijden. Zaterdagavond hadden we het afscheidsfeest dat zeer geslaagd was. Zondagochtend hadden we wedstrijden waarin we derde wer den in totaal, 's Middags hadden we vrij. 's Avonds hadden we het afscheid maar toen vertrok de trein eindelijk tot spijt van velen en dit hadden we voor het grootste deel te danken aan oom Cor die een voortreffelijke leider was. Lex van Dijk. MIRJAM: DE REIS, PUNT VOOR PUNT.... Vrijdagavond, kwart over zeven. Lachend nemen de deelnemers afscheid van hun familie. Ouders geven de laat ste raadgevingen. In Arnhem aangekomen werden snel de koffers op een karretje geladen en ver volgens liep men naar het perron. Op gewonden praat de haaientroep met el kaar. Maar na drie kwartier komt einde lijk de trein. Snel worden de koffers door de ramen doorgegeven en ook de deelnemers stappen in. Om half tien rolt de Italiè-express het station van Arnhem uit. Een poosje is het stil in de trein. Eindelijk zijn we nu op weg. Na een uurtje praten en wat snoepen worden de bedden (couchettes) klaar gemaakt voor de nacht. Om elf uur heerst in coupé E rust. Ik slaap tegen zes uur, maar om half zeven staat iedereen weer op. Snel kleedt men zich, vouwt de dekens op en begint met eten. Iedereen verlangt er naar hun Davose vrienden terug te zien. Even later staan we op het perron van Landquart te wachten op de Ratische Bahn, die ons naar Davos brengt. Als we bij Klosters 1194 meter hoog komen, sneeuwt het en is de omgeving wit. Vanuit Klosters gaan we naar Laret 1526 m en vervolgens naar Wolfgang. Dan klimt de stem van meneer Van Oos ten: Nog één halte. Davos Dorf en dan... Davos Platz. De pleegouders wachten op het perron. In de stationshal worden we namens schwimmverein in Davos hartelijk wel kom heten. Nadat ieder pleegfamilie een haycinte- bol is overhandigd gaat iedereen naar zijn vakantiehome. Bij familie Hofmann, waar Marie Louise en ik in huis zijn, is na een half uurtje het eten klaar, 's Middags zijn we Davos wezen verkennen en hebben daarna ijs gegeten m een restaurant bij de Davoser See. Na wat televisie te hebben gekeken zijn we om half acht m ons bed gedoken, maar sliepen pas om 10 uur. Zondags om tien uur gingen we naar de kerk. De helft heb ik niet verstaan maar het was toch wel leuk. Toen we thuiskwamen stond er een heerlijke vleesfondue klaar, 's Middags hebben we de Schatz alp beklommen. Boven op de Schatzalp hebben we ijs gegeten en zijn toen met een treintje de steilste helling van Europa afgeweest, 's Avonds na het eten hebben we de Zwit serse meisjes Nederlandse les gegeven. Wat hebben we gelachen' Maandagmorgen moesten we om zeven uur opstaan voor de training. Het was een fijn zwembad, alleen de ronde kan ten waren rottig. Na de training gingen we met de bus naar Sertig Dörfli en vandaar naar de watervallen gelopen en van de watervallen naar een terrasje, waar we onze lunch gebruikten. Daarna hebben we een sneeuwballen gevecht gehouden en zijn naar Clavadel gelopen (ong. 2 uur). Vanaf Clavadel konden we met de bus terug, maar we moesten een half uur wachten Ik en 9 anderen hadden daar geen zin in en« zijn terug gelopen. Doodmoe kwamen we thuis aan, waar we doodmoe in een stoel vielen en gelijk weer opveerden, want we moesten eten. Dinsdagmorgen zijn we na de trai ning met de trein naar Wiesen gereden. Vanaf Wiesen zijn we naar Felisur gelo pen over waldwegen (bospaadjes). Daarna zijn we~ver'der gelopen"en heb ben op een bergweide liggen zonnen en zijn vervolgens naar een wei met koeien gelopen. Vanaf die weide zijn we naar een restaurant gelopen. Daar kregen we allemaal iets te drinken. Thuis hebben we heerlijk gegeten. Bir- germuestli en zijn na het eten gelijk voor wedstrijden naar het zwembad ge gaan. Davos tegen de Haaien. Na de wedstrijden zijn we naar een ijshoc- keywedstrijd geweest. Het was hart stikke leuk maar ijskoud. Woensdag was er om acht uur training en daarna zouden we met de Schatzalp bahn naar boven naar de Schatzalp gaan. Na een uurtje te hebben rondge keken zijn we lopend de berg afgedaald. De lunch gebruikt bij de pleegouders en 's middags zijn we souvenirs gaan ko pen. En hebben nog wat geslapen. Donderdagmorgen na de gebruikelijke training naar het politiebureau gegaan om te vragen of ze Marie Louise's foto toestel hadden gevonden. Toen dit niet het geval was zijn we om de Davoser See gelopen, 's Middags de lunch weer gebruikt bij de pleegouders en daarna met de Parsennbahn naar de Weisflu- joch. Daar hebben we gezonnebaad. Vrijdagmorgen zijn we om tien over ne gen een lange rit met de trein gaan ma ken. Langs Wiesen, Felisur, Pontresina en bij Modderatsch zijn we naar een gletscher gelopen. Het was gewoon overweldigend. Een hele dikke muur was blauwijs. LEUSDEN - Op dinsdag 16 december j.l. werd in de grote zaal van „De Mof" de jaarlijkse ledenvergadering van de Coöperatie Leusden gehouden. De ver gadering werd geopend door voorzitter J. P. v. d. Bremer. „Het is in de geschie denis van onze Coöperatie nog niet voorgekomen", aldus de voorzitter, „dat we de ledenvergadering in „De Mof" hebben gehouden. De reden hier van is, dat het „Ros Beraart" geheel in gesloten, zodat we naar een andere zaal Zaterdagmorgen werd ik wakker met de sombere gedachte morgen weer naar huis. Om negen uur zijn we bij het station het fototoestel op wezen halen, dat meneer Van Oosten om zes uur in Felisur was gaan zoeken, 's Middags wa ren er wedstrijden met Davos, de Haai en, Neptun Basel, Schaffhausen, Luzern en Horgen. De Haaien stonden aan het eind van de middag vierde. Doodmoe ging ieder naar huis 's Avonds hebben we nog wat foto's genomen en wat ge praat. Voordat ik insliep dacht ik nog: de laatste avond. Zondagmorgen waren er weer zwemwedstrijden. Er was veel spanning. Toch zijn de Haaien officieel derde geworden. Na het eten zijn we onze koffers gaan pakken. Nog één keer rondkijken en alles goed in je opnemen. Gelijk daarna vertrokken we naar Station Platz. Daar hebben we van iedereen afscheid ge nomen na iedereen hartelijk te hebben bedankt. Na een uur komen we bij Landquart aan waar we weer in de Italié-express stap pen. Dan zijn we op weg naar Neder land. Om tien uur worden de bedden weer klaar gemaakt. Maar als de vol wassenen om elf uur in Basel gaan kof fiedrinken is het uit met de rust. Ieder een lacht en hangt uit het raam. Einde lijk om twaalf uur slapen er een hele boel. Als we 's morgens wakker worden zijn we bijna thuis. Bij Arnhem in de buurt maakt iedereen zich klaar, de koffers worden op de bank gezet en in Arnhem stapt iedereen uit Voor het station wacht de bus die naar Leusden rijdt. Na een gratis consumptie bij Vincent vertrekt iedereen naar huis. Dat was het einde van een goed verzorgde onverge telijke vakantiereis naar Zwitserland. Mirjam Goedhart. plichtsbetrachting die zij hebben toond. Er is door hun veel en moeilrii werk verzet. De avond werd besloten met de tnj tionele verloting van bedrijfs- en winU artikelen en ieder lid ging met eenpr* naar huis. moesten omzien. We zijn verheugd, dat ondanks vele moeilijkheden, o.a. de brand op 7 december 1974 en de sterke prijsdalingen op de grondstoffenmarkt in het begin van 1975, waardoor vaak niet al te rooskleurige verwachtingen werden gewekt, wij het boekjaar 1974-1975 toch hebben kunnen afslui ten met een netto winst van 129.451.85". Na het openingswoord van de voor zitter, las secretaris J. Schothorst de no tulen van de vorige ledenvergadering, welke ongewijzigd werden goedge- PCMTDAAI keurd en getekend. Daarna kreeg de di- l/t N I KHHL recteur G. v. Loenen gelegenheid om het jaarverslag te behandelen en toe te lichten. Hieruit bleek dat de omzet iets lager was dan vorig boekjaar. De oor- /\watpph zaak hiervan is de voortschrijdende xYxTppnA woningbouw in Leusden. In dit boek- w LLIfl jaar hebben weer verschillende boeren hiervoor het veld moeten ruimen. Van de zelfgefabriceerde mengvoe- ders (10.563.000 kg) werd ongeveer 70% door de buikwagen bij de afne mers bezorgd. Verder gaf de directeur een uitvoerige toelichting op de balans en resultatenrekening. Hieruit bleek dat alle bedrijfsgebouwen zijn afgeschre ven en op de balans voorkomen voor 1,--, wat vanzelfsprekend zeer gunstig is te noemen. De machines komen na aanschaffing van o.a. een nieuwe ha- mermoleninstallatie en een stoffilterin- stallatie na de afschrijvingen op de ba lans voor met 134.000,-. Het reserve fonds nam toe met 26.300.- en staat nu op ƒ317.400.-. De totale omzet in goederen bedroeg 6.378.416.-. Na deze toelichting en na verschillende vragen uit de vergade ring te hebben beantwoord, verzocht de directeur de leden met nadruk meer dan ooit achter hun vereniging te staan en zelf ook reclame te maken bij de colle ga's, zodat de omzet op peil kan blijven, zo niet hoger. Het voorstel van het be stuur om 2% van de afname der leden uit te keren van de winst, werd met algemene stemmen aangenomen. Dit komt neer op een totale uitkenng van 112.500.- aan de leden. Bij de verkiezingen werd de heer J. Th. S. v. d. Berg weer herkozen als lid van de Raad van Toezicht, terwijl de heer J. Loseman werd herkozen als lid van het bestuur. Vervolgens bracht de voorzitter een woord van dank aan di rectie en personeel voor de trouw en In veel gemeenten hebben de a vangers van dezelfde anten inrichting alles te zeggen over het Is heer en exploitatie van zo'n i systeem. Daartoe wordt een coöperatieve eniging opgericht bij notariële akten als leden de aangeslotenen op de beft fende antenne-mast. Zo'n vereniging heeft statutu waarin doel, duur en aansprakelijk!» etc. worden vastgelegd. De exploit van het c.a.-systeem (dat door dep meente aan de vereniging wordt oq gedragen) wordt zelfstandig door vereniging gedaan. Het c.a.-systeea dan eigendom van de coöperatieve ve eniging. Eenmaal of tweemaal per jaar u een ledenvergadering, waann hetdi de leden gekozen bestuur verantistc ding aflegt van de exploitatie en vw stellen doet ter verbetering van dei stallatie. Indien onze c.a.-systemen op wijze worden beheerd en de aange tenen zelf inspraak hebben op de lori teit van de ontvangst van radio en: bespaart men zich in Leusden ved gernis. Bovendien heeft men eenq vnje keuze wat betreft de onderhoa technici. En dat laatste is - voor wit huidige situatie betreft- erg belangn Misschien voelt iemand zich gerofl dit verder uit te werken? Ik zalh graag de complete statuten etc. ba gen! G. van der Jagt, Lindenlaan 16. HUISARTSEN IN DE GEMEENTE LEUSDEN: B. Binkhorst, Gironde 1, telefoon 2667, Leusden/Centrum. J. A. Boersma, Kon. Julianaweg 5, telefoon 03425-1222, Achter veld. J. H. Lantink, Burg. de Beaufort - weg 61, telefoon 1210, Leusden/ Centrum. J van Nieuwkerk, Galicië 41, telefoon 4541, Leusden/Centrum W. J. Nunnikhoven, Berken laan 12, Leusden Centrum. Spreekuuw: Wit-Gele Kruis- gebouw, Rozengaarde, telefoon 1499, Leusden/Centrum. J. C. den Toom. Van Diepenheim Scheltuslaan 7, telefoon 3300, Leusden/Zuid. TANDARTSEN LEUSDEN: H. de Graaf, Henegouwen 24, Leusden/Centrum, telefoon 03496-3377. H. H Hoff, Finnmark 1, Leusden/ Centrum, telefoon 03496-1589. D. G. Veldhuizen, Kon. Juliana- laan 64, Leusden/Zuid, telefoon 033-15404. J. W. Kerseboom Galicië 24, Leusden/Centrum.tel. 033-10374. APOTHEEK LEUSDEN: Winkelcentrum Rozendaal, To- renakkerweg. Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 8.3Ö tot 18.00 uur In de weekeinden, waarin de Artsen Binkhorst, Lan tink en Nunnikhoven dienst heb ben: zaterdag en zondag van 14.00 tot 14 30 uur en van 17.30 uur tot 18.00 uur Bij dienst van de overige artsen is de apotheek op zaterdag en zondag gesloten. DIERENKLINIEK LEUSDEN: M J. S C. Tijmensen-v d. Kamp, dierenarts Landweg 321, Leusden, telefoon 03496-4488. Spreekuren maandag-, woens dag- en vrijdagavond van 19.30 uur tot 20 00 uur Dinsdag- en donderdagmiddag van 13.30 uur tot 14 00 uur Chirurgische in grepen, röntgen- en laborato riumonderzoek volgens afspraak DIERENARTSENPRAKTIJK LEUSDEN: - Leusden-centrum, Henegou wen 11 - dependance. Spreekuren: Ma., di., do., vr. 13 30-14.00 uur; wo. 20.00-20.30 uur. - Amersfoort, Ringweg Kruis- kamp 68 - kliniek Spreekuren: ma. t/m vr 8.30- 9.30 uur, ma. t/m vr. 13.30- 14.30 uur; ma, di.,do .vr. 18.00- 20 00 uur - Amersfoort, Soesterweg 155 - dependance. Spreekuren: ma., di., do vr. 14.00 uur precies, wo 18 00- 19.00 uur. Voor inlichtingen kunt u overdag (8.00-18.00 uur) en voor spoed gevallen dag en nacht een dieren arts bereiken op telefoonnum mer 033-21827. KRUISVERENIGINGEN Groene Kruisgebouw, de Roo van Alderwereltlaan 13, tel. 033- 15818. Iedere le woensdag en 3edinsdag van de maand. Zuigelingenbureau van 14 00-15.00 uur Iedere 4e dinsdag van de maand 'kleuterbureau (op afspraak) van 14.00-16.00 uur. Iedere woensdagavond zwanger- schapsgym van 20.30-21.30 uur. Iedere donderdagmorgen van 9.30-10.30 uur huisvrouwengym- nastiek (menschendieck). Iedere donderdagmorgen bejaar- dengymnastiek van 11.00-12.00 uur (menschendieck basis). Iedere maandag en woensdag uit leenmagazijn geopend van 18.30- 19 30 uur. Vrijdag van 12.00- 13 00 uur Verder telf afspraak. Iedere donderdagavond uitleen magazijn bij zr. Laudy, Burg. de Beaufortweg 4, van 17.30-18.00 uur, verder telf. afspraak. LEUSDEN/CENTRUM Wit Gele Kruis, Rozengaarde 33, tel. 03496-1218, b.g.g. 03496- 1271. Iedere maandag, woensdag en vrijdag spreekuur huisartsen. Dr Den Toom, vanaf 13 30 uur. Dr Boersema, vanaf 15.30 uur. Dr Nunnikhoven iedere morgen om 8 00 uur. Dinsdagmorgen zwangersch. gym van 9 15-10 15 uur en van 10.30 11 30 uur. Iedere 2e woensdag van de maand. Bespreken van kraamhulp om 14.00 uur. Zuigelingenbureaus van 14.00- 15.00 uur. le donderdag van de maand dr. Den Toom, 2e donderdag van de maand dr. Binkhorst; 3e donderdag van de maand dr. Lantink; 4e donderdag van de maand dr. Boersema. Kleuterbureaus: Iedere 3e dinsdag van de maand van 14.00-16.00 uur (volgens af spraak). Uitleenmagazijn: Maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18 00 uur en volgens telf. afspraak Verder kunt u alle inlichtingen krijgen van: Zr. Laudy. tel. 03496-2081; Zr de Boer, tel 03496-3882, Zr. Rosa, tel 03496-1218, b.g g 1271. Zr. van Kalkert De leden van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis moe ten voorlopig nog artikelen lenen bij hun eigen kruisvereniging. De leden van het Wit-Gele Kruis Rozengaarde 33; de leden van het Groene Kruis in Leusden/ Zuid of bij zr. Laudy, Burg. de Beaufortweg 4. STICHTING KRAAMCENTRUM: Spreekuur. 2e woensdag van de maand van 14 00-14.30 uur. Ro zengaarde 33, Leusden-centrum; inlichtingen; tel. 033-22339. PROTESTANTS SOCIAAL CENTRUM AMERSFOORT: Tel 033-10441 Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp. Spreekuur Leus den/Zuid. Iedere woensdag in 't Trefpunt, tel. 033-13040 Voor de afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp van 9 00-9 30 uur Voor de afdeling maatschappelijk werk van 9.30-10 00 uur. Leusden Centrum Kerkelijk Centrum aan de Asschat'erweg Voor de afdeling gezinsv zor ging en bejaardenhulp van 9.45- 10.15 uur. Voor de afdeling maat schappelijk werk van 10.30-11.00 uur. MOEDERSVOOR MOEDERS: Voor Achterveld, Leusden-cen trum en Leusden/Zuid mevrouw Rozendaal-Doucet, D. van Wee- destraat 4, Achterveld, telef. 03425-1853. VERLOSKUNDIGE: Spreekuur, iedere maandag van 10.00-11.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw, Leusden/Centrum. HULPDIENSTEN Hulpdienst voor ,,De Wetering": Joke Blom, tel. 2746 en Heieen van Bokhorst, tel. 2249. Hulpdienst Leusden/Zuid": Vervoer naar ziekenhuizen Amersfoort: telefoon 033-10294, 033-11456. GEZINS- EN BEJAARDEN VERZORGING A.J.M.D. - HET GROENE KRUIS Spreekuren gezins- en bejaar denverzorging iedere maandag van 14 00-15.00 uur. Groene Kruisgebouw de Roo van Alder wereltlaan, Leusden-Z., en iede re donderdag van 9 00-10.00 uur Wit-Gele Kruisgebouw, Rozen gaarde, Leusden-C KIMDE Bloemendalse Binnenpoort 7, Amersfoort, tel 033-33924. Leidsters, mevr M. Tacke, mevr S J Hooijmans, spreek uren voor de regio, dagelijks tussen 9 en 10 uur. Bureau open: 9-12 uur en 2-5 uur. WEEKEIND-DIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersema, Lantink, Nunnikhoven en Den Toom neemt dit weekend waar: 20 en 21 december: Alleen voor de praktijken vanfi artsen Binkhorst, BoersenuJ Lantink, Nunnikhoven en [tol Toom neemt dit weekend wair Van 31 december 14 ui 2 januari 8 uur: B Binkhorst, Gironde 1, Leusden/centrum tel. 2667. Zaterdag 3 en zondag 4 januir kv J. A. Boersema, Kon. Julianaweg 5, Achterveld, tel. 03425-1222. Spreekuur: Zaterdag- en zoel dagmiddag 14 00 uur Visitefl graag vóór 10.00 uur 's rao,J gens aanvragen. De dienst geüf van vrijdag 18.00 uur tot mai>|| dagmorgen 8.00 uur Arts: j. van Nieuwkerk, fc-l 03496-4541. spreekuur zaterdil| en zondagmiddag 14.00 uur. WIJKVERPLEGING De wijkverpleging wordt wazrj genomen door Oudejaarsavond en 1 januari Zuster Rosa, Hamersveldseweg 57, Leusden/centrum, tel. 1271. Zaterdag 3 en zondag 4 janui' Zuster Laudy, Burg de Beaufortweg 4, Leusden/centrum, tel. 2081. APOTHEEK In de weekeinden waarin de tfl sen Binkhorst. Lantink en IMf nikhoven dienst doen zaterdi$"| nikhoven dienst doen zaterê en zondag van 14.00 tot tfl uur en van 17.30 uur tot uur. Wanneer de artsen Boers ma en Den Toom dienst hebbel is de apotheek gesloten opzitëj dag er» zondag. VERLOSKUNDIGE - Voor de praktijk van mevr V Thuis-Paulussen en mevr Brink-Bruyn neemt dit weet^ waar Van 31 december tot es1 4 januari: Mevrouw Thuis-Pauluss#| Kon Wilhelminalaan H. Amersfoort, tel. 033-10886, b.g.g. tel. 22000 mk Wc Op/, 'Crc\ Van Her, talh Hg ■00k en. i;n Van ifsi

Leusder Krant | 1975 | | pagina 16