Hollywood in 1975 AG VAN LEUSDENAREN NIEUWJAARS OP VARA-TELEVISIE Gebakken bananen met rum Kind FILMREGISSEUR ROLAN V. LEE OVERLEDEN „Treeck-sangh" begint repetitie op 7 januari Hervatting kook demonstraties EN TEN SLOTTE.. KOOKHOEKJE Filmagenda Amersfoort rnemens Nog juist voor het verschijnen van dit blad een aardig berichtje van de telex kunnen scheuren, dat vooral ook onze jeugdige lezers zal interesseren. Unicef, de kinderafdeling van de Verenigde Naties, heeft alsnog besloten om 1976 uit te roepen tot het „Jaar van het Kind" In het bericht is duidelijk dat ook in ons land daaraan het nodige gedaan zal worden. In allerijl is er een comité in het leven geroepen, waarvan prins Willem-Alexander het beschermheertje is. Het koninklijke broekemannetje zei in een eerste reactie dat hij deze kans niet voorbij zou laten gaan om eens wat te gaan doen aan de Pro Juveuventutekalender en dergelijke onsmakelijke instellingen, die al sinds jaar en dag kindertjes, in casu vorstjes exploiteren. Bladen als Story en Ons Vorstenhuis noemde Willem Alexander om dezelfde reden „volstrekt verwerpelijk". Op ongeveer 18 januari aanstaande valt er via de ANP een foto te verwachten, waarop wij premier Den Uyl temidden van een schare kinderen languit op het vloerkleed in een van de zalen van het Catshuis zien rondscharrelen. De bewindsman speelt Een lekker toetje voor de koude dagen. U hebt er voor nodig: 6 grote bananen Scène uit middag 3 en 7 januari kunnen de kinderen genieten in Cinema 1 van de vrolijke tekenfilm „Loopy de Loop." Elke voorstelling begint om half twee. Bert Vos. PALM DESERT, CALIFORNIË - De Amerikaanse filmregisseur Ro land V. Lee is op 84-jarige leeftijd aan een hartaanval in Palm Desert in Californie overleden. In een car rière die begon toen de film nog „stom" was, is Lee de regisseur en producer van ruim zestig films ge weest en mede-auteur van een twaalftal filmscripts. Hij had juist zelf het script „The Belt" geschre ven. Onder Lee's stomme films waren „Three Sinners," „Wolf of Wall Street," „The mysterious dr. Fu Manchu" en „Doomsday," waann de hoofdrol werd gespeeld door Gary Cooper, die er zijn filmdebuut mee maakte. Lee stapte zonder problemen van de stomme film over naar de „spre kende". Hij regisseerde „The count of Monte Cristo", „Three Muske teers," „The Bridge of San Luis Rey" en „The Big Fisherman," die werd voorgedragen voor een „Oscar." Behalve Cooper bezo •'de Lee Robert Donat, Paul Lukas, Robert Young en andere groot geworden acteurs en actrices filmfaam. In 1974 deed Lee een grote schenking van films, scripts, filmfo to's en knipselboeken aan de Li brary of Congress in Washington. Loopy de Loop" AMERSFOORT - Filmagenda voorde speelweek van woensdag 31 december 1975 tot en met 7 januari 1976. GRAND THEATRE .Sherlock Jones", a.l. Aanvang 2 00, 8 00 uur, woensdag alleen 2.00 uur (geen avondvoorstelling), donderdag (Nieuwjaarsdag) en zondag 2.00,4.15, 6.45 en 9 15 uur; zaterdag 1.45, 6.45 en 9.15 uur STUDIO G ..Some like it hot", 14 jaar. Aanvang. 2 15, 7 00 en 9 30 uurwoensdag alleen 2.15 uur (geen avondvoorstelling); donderdag (Nieuwjaarsdag)en zondag 2.15. 4 30. 7 00 en 9.30 uur. CINEMA 1 ..Jaws" (De zomer van de witte haai). Aanvang- 2 00. 7 00 en9.30uur, don derdag (Nieuwjaarsdag) en zondag 1 30. 4.15, 7 00 en 9.30 uur, woens dag alleen 2.00 uur (geen avondvoor stellingen) CINEMA 2 ,,Zo gezegd, zogedaan", a.l. Aanvang I.45, 6 30 en 9.00 uur, zaterdag en woensdag 6.30 en 9.00 uur, woensdag 31/12 geen voorstelling; donderdag (Nieuwjaarsdag) en zondag 1.45, 4 00, 6.30 en 9.00 uur. EURO CINEMA ..Histoire d'O", 18 jaar. Aanvang: II.15, 1.45, 4.15, 6 45 en 9 15 uur, woensdag alleen 4 15 uur (geen avond voorstelling), donderdag en vrijdag 4 15. 6.45 en 9.15 uur; zaterdag 1.45. 4 15. 6 45 en 9 15 uur CITY THEATER ..enter the dragon", 14 jaar. Aan vang 2.00, 8.00 uur; woensdag alleen 2.00 uur (geen avondvoorstelling), donderdag (Nieuwjaarsdag) en zondag 2 00. 4 15. 6.45 en 9.15 uur; zater dag 2.00, 6.45 en 9.15 uur. komende, gloednieuwe, 'Mijke jaar ben ik van plan houden met roken. Ik zal "en om meer gebruik te ma- lan ie fiets en het openbaar 11'. Ik zal de auto wat vaker Whiten staan. Ik zal nu in het een alle kollektes iets ge- tok aan kollektes vóór doel- die me helemaal onduide- 1" Ik zal de vertegenwoordi- de Jehova-getuigen niet 'hchepen met een vriendelijk dank u," maar een Wachtto ren. Ik zal wat minder alco- lat nuttigen (het spul wordt 'il s,eeds duurder en daar- Id V den duur onbetaalbaar). Ik iel5i toberen vriendelijk te zijn iedereen, die onvriendelijk miJ is. Ik zal proberen wat 'eer te denken over Kalkar, dastingen, de werkgevers, ^rechtse politieke partijen Amende schrikkeljaar zal extra dag m februari besteden f afwerken van zaken, die 'elke met meer te achterha- 'ak ook, nog niet zijn af ge- Ik zal met meer hartgron den op automobilisten die fetals racebaan gebruiken, fdrbij bedenken, dat zij ook et kunnen weten. Ik zal hen verge ven. Ik zal proberen er begrip te tonen voor ie dereen die daarom vraagt. Ik zal ook dit komende jaar mijn belas tingformulier eerlijk invullen. Ik zal zuinig zijn met het gas en de elektri citeit, met het risico straks méér te moeten betalen omdat de gas- en elektriciteitsbedrijven anders te weinig centen vangen. Ik zal mijn gordijnen in ieder geval 's avonds dichtdoen. Ik zal dit nieuwe jaar niet begin nen met het afsteken van vuur werk, omdat ik daarmee anderen in gevaar breng. Het spul is me trou wens toch te duur. Ik zal niet kwaad worden, als ik ook het komende jaar wordt overstroomd met aan maningen van uitgeverijen, dat ik moet betalen voor boekwerken, die ik niet heb ontvangen of heb terug gestuurd. Ik zal de aanmaningen stilzwijgend op de grote stapel leg gen en ook hen vergeven, ook al weten ze donders goed wat ze doen. Verder zal ik de gebruikte paper clips niet nutteloos ombuigen, maar keurig opbergen in een speciaal daarvoor bestemd doosje om ze opnieuw te kunnen gebruiken. Uiteraard zal ik geduldig blijven wachten op een betere frekwentie van het openbaar vervoer, ook al kost het je wel uren van je toch al kostbaar geworden tijd. Ik weet, dat onze regering er alles aan zal doen als de tijd daar is. En fietsen is gezond, is mij verteld. Bovendien heb ik een auto, dus zo erg is het ook weer niet. Ik heb nog veel meer goede voornemens, maar daarvoor is ei genlijk geen ruimte genoeg op deze plaats. Bovendien had ik me voor genomen om in het vervolg wat nut tiger gebruik te maken van deze ruimte. Enfin, het zal me het jaartje wel weer worden. Ik wens u het allerbeste toe Dat wou ik eigenlijk maar even zeggen. V. tMVAU UlCLMDtn Hl LEUSDER KRANT Gemengd koor heeft met een treintje dat hem zojuist door het vers geïnstalleerde comité is aangeboden als symbool voor het traag voort sukkelende beleid inzake jeugdzaken. Op de Kinderade, die medio volgend jaar in de RAI gehouden wordt, is niet alleen nieuwbeter en vooral ook veiliger speelgoed te zien. In kleine en grotere groepen discussiëren kinderen over vraagstukken als „was Oedipus een held?", „wat doen we met moeder tijdens de feest dagen?" en „de positie van de kauwgombal in de kindermond" Kenners spreken van een succesi'oller congres dan ooit over dit onderwerp gehouden. Dokter Spock wordt onderscheiden en „Stad zonder ouders" wordt eindelijk bekroond jeugdboek In oktober komt er wereldnieuws uit Oeganda Niet van Idi Amin, maar van het zoontje van de bokser, die daar het Wereldkindercongres voorzit. De aktiegroep „Voor de Rechten van het Ongeboren Kind" wenst tot het congres toegelaten te worden. Fritsje Amin weigert. „De groep bestaat uit volwassenen en die moeten zich nergens mee bemoeien", zo motiveert hij zijn beslissing De slotmanifestatie wordt een waar hoogtepunt. Wanneer duizenden kinderen hand in hand „de Kauwgomballenboom" zingen, kan menigeen nauwelijks zijn gemoed bedwingen. Herman van der Spek maakt voor de laatste maal een item voor het journaal. Aan een delegatie de vraag, hoe men het allemaal voor elkaar gekregen heeft. „Ach", zegt een woordvoerdertje, „het viel allemaal wel mee, en als we het helemaal niet meer wisten vroegen we het gewoon aan mama. Die wist er alles van" K. 35 gr. boter 2 eetlepels water 50 gr bruine suiker 1 pakje vanillesuiker sap van 1 citroen 4 eetlepels rum Leg de gehalveerde bananen in een beboterde vuurvaste schotel, giet het citroensap samen met het water erbij. Strooi de suiker en de vanille suiker er over. Bak 25 minuten in een matig warme oven. Giet nu de rum erover en bak nog 5 minuten. Serveer goed heet en geef er ijs koude room bij Eet smakelijk. Japieja nu eigen naam LEUSDEN - Het pas opgerich te gemengd koor heeft nu een eigen naam Er was een prijs vraag uitgeschreven en daar uit werd de naam Treeck- sangh" gekozen De inzender van deze naam wilde anoniem blij ven en ook de boekenbon, die was uitgeloofd, werd niet aanvaard De winnaar was van mening dat de vereniging geen of weinig geld heeft om prijzen te kunnen beta len. Een lofwaardige geste De repetitie van het koor start op 7 januari in café-restaurant ,,De Mof' Het bestuur is mo menteel bezig een geschikte re petitieruimte te vinden, maar dat is in Leusden nog steeds een moeilijke zaak NACHTVOORSTELLINGEN CITY THEATER ,,Drie apothekersdochters". 18jaar. Aanvang vrijdagavond 23.00 uur. ,,Tien gele vuisten". 18 jaar. Aan vang zaterdagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLINGEN CINEMA 2 Loopy de Loop" Woensdag31 dec., zaterdag- 3 en woensdagmiddag 7 januari, aanvang 13.30 uur. KLEUTERTJE KIJK EENS EURO CINEMA ..Fablio" Zaterdagmorgen 10.30uur. ELK WAT WILS GRAND THEATRE ,,De vierkante rekruut", a.l. Aan vang woensdag- en vrijdagmorgen 10.30 uur. STUDIO G ..Turks Fruit" 18 jaar. Aanvang: woensdag- en vrijdagmorgen 10.30 uur CINEMA 1 ..Asterix en Cleopatra", a 1 Aan vang woensdag- en vrijdagmorgen 10.30 uur. CINEMA 2 Vroüjke ontucht in Tirol", 18 jaar. Aanvang: woensdag- en vrijdagmor gen 10 30 uur EURO CINEMA ,,Pipo en de piraten van toen a.l. Aanvang woensdag- en vrijdagmor gen 10 30 en 13 30 uur. CITY THEATER ..Zij noemden hem Platvoet", a.l. Aanvang woensdag- en vrijdagmor gen 10 30 uur VOORBESPREEKKASSA Voor al deze Amersfoortse bios copen kunt u telefonisch plaats bespre ken onder het centrale nummer 33655. U kunt voor één of meerdere dagen vooruit bespreken. (Geopend van 10.00 uur 's morgens tot 18 00 uur 's avonds). HOLLYWOOD, CALIFORNIE - j Cher Bono, de dunne zangeres met de waarneembare navel, heeft in 1975 voor meer nieuws gezorgd dan welke andere ster in Hollywood ook. Ze was getrouwd met rockzanger Gregg Allman, diende een eis tot echtscheiding in, verzoende zich, werd vervolgens door Allman voor echtscheiding aangesproken en verzoende zich opnieuw. Cher verzoende zich ook profes sioneel met Sonny Bono om haar eigen televisieshow te redden. Afgezien hiervan verliep 1975 voor Cher zonder ups en downs, behalve dat zich die voordeden in haar decollete's en populariteits- graden. De geroutineerde nieuwsver- schaffers Elizabeth Taylor en Ri chard Burton hertrouwden in Afri ka na een jaar officiële echtschei ding en romances tussendoor die hen elkaar niet vermochten te doen vergeten. De huwelijkssluiting van Taylor-Burton werd gadegeslagen door nijlpaarden, secretarisvogels en andere nauwelijks geïnteres- Links Ton Lith, rechts Jan Willem Muller. leeo onzer verslaggevers) tk iUSDEN - ,,De gekortwiekte duif", film van de Leusdense cineast Jan D"- |em Muller, waarover wij enige geleden een uitgebreid artikel af- q len, komt morgenavond (nieuw- ictj sdag) op de televisie. VARA's ak- fii teitenrubriek „Achter het nieuws" in van deze bijzondere film, die ge us eerd werd door de eveneens in den woonachtige Ton Lith een special gemaakt. Tussen 22.15 en23.00 uur is ,,De gekortwiekte duif" te zien op Nederland II. De gekortwiekte duif is de Israë lische reserve luitenant-kolonel Ran Cohen. Ran Cohen is een linkse zio nist, die uit een Arabisch land, Irak, is gevlucht; een duif die vecht voor het zelfbeschikkingsrecht van de Pa- lestijnen. Zowel de rechtse haviken in de Israëlische gemeenschap als de Palestijnse extremisten maken hem tot een gekortwiekte duif. Rechts noemt men hem een verrader en de Palestijnen laten hem met zijn toe naderingspogingen in de kou staan. De free lance-filmer John W. Mul ler maakte een portret van deze link se Israeli, voor wie het een onbegrij pelijke zaak is dat de Palestijnen, zelf vechtend voor recht op zelfbeschik king, dit zelfde recht de Israeli's ont zeggen. Elizabeth Taylor: terug bij Richard.... seerde tropische flora en fauna. Het huwelijk leek in 1975 minder „in" dan ooit, maar enkele groot heden in Hollywood liepen toch weer op het altaar toe. Bekende gezichten op die weg waren Zsa Zsa Gabor, die zaken man Jack Ryan had weten te strik ken als haar zesde, in alle eer en deugd getrouwde echtgenoot. De schoonheden Jennifer o'Neill, Karen Black en Margaux Heming way trouwden in 1975 en dat deed ook een ster die het eerder bij de hand had gehad, Merle Oberon. Vrijgezellen die zich in 1975 niet overeind hebben weten te houden waren George Peppard, Richard Thomas en Freddie Prinz, allen ster in eigen televisieprogramma's. Eddie Fisher wisselde ring met zijn vierde bruid. Zoals in alle voor gaande jaren werd in Hollywood in 1975 meer gescheiden dan ge trouwd. Hun vrijheid herkregen Rex Har rison, Jan, Michael Vincent, John Huston, Michael Crawford, Glen Campbell, Mickey Rooney, Andy Williams en Mac Davis. Wie ook elk jaar in Hollywood terugkomt is de dood. Hu haalde in 1975 de actrices Susan Hayward, Gertrude Niesen, Cass Daley, Mary Ure en Maijorie Main. Van het to- neel verdwenen ook Arthur Trea cher, Fredric March, Richard Conte, Larry Parks, Bruce Lee, Ben Blue en Ozzie Nelson. In 1975 verwisselden ook twee van de oorspronkelijke Three Stooges, Moe Howard en Larry Fine, bet tijdelijke met het eeuwige. Er overleden vier regisseurs van naam. George Stevens, George Marshall, William Wellman en Ro land v. Lee. Scriptschrijver Rod Serling en producer Charles P. Skouras, ex- president van 20th Century-Fox, vonden het in 1975 ook welletjes. Op tragische wijze kwamen om het leven Jenny Arness, dochter van James Arness van „Gunsmo- ke". Dan Dailey's zoon Dan (3) en Jonathan Peck, zoon van Gregory. Zij stapten vrijwillig uit. Charlie Chaplin werd door ko ningin Elizabeth van Engeland ge maakt tot sir Charles Chaplin. Het kassastuk uit Hollywood in 1975 was „Jaws," dat in de Ver enigde Staten en Canada ruim 150 miljoen dollar in het laatje bracht. De beste film was The Godfather 2. Hij kreeg er een Oscar voor. Bes te acteurs in 1975 waren Art Car ney uit Harry and Tonto en Ellen Burstyn voor „Alice doesn't live here anymore." LEUSDEN - Op dinsdag 6 ja nuari a.s. zal er weer een serie van zes demonstraties fijne keu ken beginnen. Zij zijn bedoeld voor degenen die eens iets an ders op tafel willen brengen dan de Traditionele Kookboekrecep ten Ze worden gegeven tussen 9 30 en 11.30 uur Voor inlich tingen telefoonnummer 03496- 2757 bellen lustig programma Amersfoort MERSFOORT - Op het pro- mma van de Amersfoortse bios- fiui ptheaters staat voor de ko- nde week weinig nieuws. De este films worden geprolon- ïd. Dat is het geval met „Sher- u j Jones" van regisseur Nicolai der Heiden met Piet Bamber- i in de hoofdrol. Een amusante ledie voor jong en oud rond een Wen diamant. In het Grand Mtre voor de derde week. aan kws," de Zomer van de witte li, wordt uiteraard geprolon- sd in Cinema 1. Deze uitste kende thriller van de jonge regis seur Steven Spielberg is goed voor ruim twee uur bijzondere spanning rond een zeven ton wegende super- haai die een Amerikaans vakantie eiland onveilig maakt. Met schitte rende effecten a la Hitchcock. Aan bevolen. Derde week, Cinema 1. Louis de Funès in de film „Zo ge zegd zo gedaan" kan men eveneens voor de derde week zien en wel in Cinema 2. De Franse komiek is in deze film eigenaar van een scheepswerf en beleeft zowel op het water als op het vaste land allerlei dwaze avonturen. Een familiepro gramma voor jong en oud. Voor de liefhebbers van anderhalf uur la chen. Cinema 2, derde week. In Euro Cinema kunnen de lief hebbers van mooie plaatjes-sex en sexueel sadisme aan hun trekken komen. Daar draait voor de derde week de nieuwste film van de Franse regisseur Just Jeackin: „His toire d'O." In Frankrijk staan ze er voor in de rij, maar u hoeft wat mij betreft niet staan dringen. Tenzij u werkelijk geniet van striemende zweepslagen op de blote huid van een mooie vrouw, anderhalf uur lang. Derde week Euro Cinema, 18 jaar. In het City Theater kunnen de liefhebbers van de legendarische Bruce Lee kijken naar „Enter The Dragon," met Bruce Lee uiteraard in de hoofdrol, bijgestaan door John Saxon. Karate-kampioen Lee als geheim agent, die uitgestuurd wordt om een internationale bende op te rollen. Enfin, u kent het verhaal. City Theater, 14 jaar. „Nieuw" in het programma is de film „Some like it hot" van regis seur Billy Wilder met in de hoofd rollen Marilyn Monroe, Tony Curtis en Jack Lemon. Een amusant oudje, waarin de liefhebbers nogmaals Marilyn Monroe kunnen zien schit teren in eén van de meest klassieke films van Wilder. In een spel van verwisselingen door liefde. Studio G, eerste week, 14 jaar. NACHTVOORSTELLINGEN Het City Theater biedt in haar nachtvoorstellingen op vrijdaga vond om elf uur de vrolijke Duitse sexfilm „Dolle liefdesavonturen van drie apothekersdochters" en op zaterdagavond om kwart voor twaalf de Chinese vechtfilm; „Tien gele vuisten der wrake." Beide films: boven 18 jaar. KINDERVOORSTELLING Op woensdagmiddag 31 decem ber en op zaterdag- en woensdag- Scène uit: „Some like it hot," in Studio G.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17