Musical hoogtepunt bij kerstviering Josephschool Schietvereniging Leusden hield kerstwedstrijd chterveldse bejaarden ierden sfeervol kerst Jeugd kreeg kans in oefenwedstrijd vierde Kerstmis Sfeervolle kerstviering KPO-dames Nieuwjaars receptie SV Achterveld Vijfde ronde klaverjassen Zaaltoernooi pupillen s.v. Achterveld ACHTERVELD-DAMES SCHIETEN Ons Genoegen Ledenstop senioren Lookhorst opgeheven ACHTERVELD - Woensdag 17 de cember j.l. werd door de leerlingen van deSt Josephschool een geheel door hen verzorgde kerstviering aangeboden aan de ouders en genodigden. Om ongeveer 1930 uur opende het schoolhoofd van de St Josephschool deze avond. Na- meDS de leerlingen en de teamleden sprak de heer Weimer een welkomst woord tot mijnheer Pastoor de inspec- leur van bet onderwijs de heer Verburg, vertegenwoordigers van het schoolbes tuur, oudercomités, jeugdraad, P.C.I. eo kerkbestuur, collega's van de lagere scholen, kleuterschool en peuterzaal, de pots en als laatste de vaders en moeders en de aanwezige óudleerlingen. Hij was verheugd dat men in zo'n grote getale was opgekomen om gezamenlijk het jaarlijkse schoolkerstfeest te vieren. Deze opkomst versterkte de heer Wei mer en zijn team in de overtuiging dat men nauw verbonden wil zijn in alles «at met de school te maken heeft. „Uw meedenken en meewerken in het schoolgebeuren ervaren wij", aldus de heer Weimer, ,,door het hele jaar heen. Dit nauw contact tussen de ouders en het St. Josephteam wordt zeer toege- uicht. Een goed contact kan alleen maar positiever werken in de opvoeding van le toevertrouwde kinderen. Allen zijn we ervan overtuigd dat zulke contacten zoals deze avond er ook een is - ge- andhaafd moeten blijven. Het aange- wden programma is geheel en al ver- orgd door de kinderen van de St. Jo- ephschool, komende uit de klassen 1 /m 6. Uw grote opkomst overtuigt er ids van dat de voorbereidingen en de xtra tijden hieraan besteed onder de «zielende en ambitieuze leiding van uifrouw Boelsma met voor niets is ge veest". CATHECHEET Na het welkomstwoord werd met de kinderen samen een kersüied gezongen. Na dit kerstlied werd door enkele leer lingen een kerstverhaal voorgelezen ge titeld „De herders van vandaag en de herders van toen", weer gevolgd door een samenzang. Na was het woord aan de cathecheet G. Stolker. Die sprak eerst tot de ouderen. In zijn toespraak bracht de heer Stolker naar voren dat nu het kerstfeest nadert, m£n de kerststal letjes weer te voorschijn haalt en dat de kerstbomen weer worden geplaatst. „Doch men moet niet alleen hier stil bij staan. De kerstnacht is niet een gewone nacht als andere. De kerstnacht is de nacht van de geboorte van Christus. Het is steeds een nieuw verhaal dat hoop en verwachting brengt. Dit moet niet ein digen in de duisternis doch in het licht van Pasen. We moeten onze fouten en gebreken willen zien en er moet een andere en lichtere wereld komen", al dus de heer Stolker. Hierna richtte de heer Stolker het woord tot de jeugd. Hij las hierbij een kerstverhaal voor waarin naar voren kwam dat de dieren het niet eens waren met de levenswijze van de mensen in deze tijd. Conferentie op conferentie, oorlog op oorlog, hier te veel eten daar te weinig. Ook de dieren beleggen een conferentie en komen met hun voorstel len bij de mensenconferenties. Als deze niet willen luisteren verstoren de dieren alle conferenties. Uiteindelijk krijgen zij hun zin en worden hun wensen vervuld. Deze waren: de kinderen van de men sen helpen, alle militaire verkeer rege len en alle eten eerlijk verdelen. Zo krijgt men een wereld zoals deze moet zijn. CIRCUS Na de pauze werd door de leerlingen van de school een musical opgevoerd getiteld „Tijd voor Kerstfeest". Een aantal kinderen verkleed als circusar tiesten zitten bij elkaar en beklagen zich dat zij geen tijd meer hebben voor het vieren van het kerstfeest. Altijd maar optreden en optreden. Zij halen herin neringen op uit de tijd van hun jeugd toen er voor hen nog wel tijd was voor de kerstviering. Terwijl zij zo met el kaar zitten te redeneren, komen er een aantal kinderen naar hen toe en zeggen dat er voor hen net zo goed tijd is om kerst te vieren als voor anderen. De circusartiesten die dit ontkennen wordt verzocht naar een opgesteld scherm te kijken. Als zij dit doen zien zij het gehele kerstverhaal in beeld ver schijnen. Terwijl de beelden op het scherm verschijnen wordt door de kin deren om de beurt een stukje van het kerstverhaal voorgelezen. De circusar tiesten volgen vol aandacht hetgeen zich voor hen afspeelt. Na afloop ko men zij toch wel tot de ontdekking dat, wat je ook bent er altijd wel tijd is om kerst te vieren. Het spel dat door de kinderen onder leiding van juffrouw Boelsma op een ongedwongen manier werd gebracht werd met een hartelijk applaus beloond. Na de musical werd door de heer Weimer een slotwoord ge- sproken. Hierna werd juffrouw Boelsma voor het voetlicht geroepen die door de heer Weimer een bloemetje werd aangebo den voor het vele en enthousiaste werk dat zij heeft verzet om dit deze avond te presenteren. Tenslotte werd door de leerlingen van de laagste klassen nog een hntendans opgevoerd die eindigde met een wens voor allen zijnde een zalig kerstfeest. p ACHTERVELD - Zaterdag 20 de cember j.l. vierde Achterveldse K.P.J. haar jaarlijkse kerstavond in Ons Ge bouw. De opkomst van de leden was zeer groot, n.l. 85 leden hadden aan de oproep om deze avond mee te vieren gehoor gegeven. De avond begon met een H. Mis in de St Joseph kerk te Achterveld. Door twee K.P J.-leden werd tijdens deze Mis voorgelezen. Om ongeveer 20.00 uur ging men naar Ons Gebouw waar een heerlijke broodmaaltijd stond te wacn- ten. Onder gezellig gekeuvel werd door een ieder van de aanwezigen van deze broodmaaltijd genoten. Na afloop van de maaltijd was er nog gelegenheid om een dansje te doen met begeleiding van het orkest Disjo en Co. Om ongeveer 24.00 uur werd deze zeer gezellige en sfeervolle kerstavond ge sloten De volgende avond dat de K.P.J.- leden weer bij elkaar hopen te komen i.c 8 januari. Dan wordt om 20.00 uur de jaarvergadering gehouden in de zaal van café Buitenlust. Ook op deze jaar vergadering verwacht het bestuur weer een zeer grote opkomst. ACHTERVELD - De leden van de Achterveldse K.P.O. vierden op 18 de cember hun Kerstfeest. Door een zestal uit de leden gekozen dames werd deze avond verzorgd. De zaal van café Bui tenlust was feestelijk versierd en de ta fels waren in echte kerstsfeer gedekt. Nadat mevr. G. Voskuilen-van Bedum de samenkomst had geopend werd een kerstlied gezongen op het orgel bege leid door de zusjes Van Tweel. Na dit kerstlied werd de koffie geser veerd die men zich goed liet smaken. Hierna werd een pasteitje ter tafel ge bracht waarna een volledige koffietafel werd opgediend. De tussenruimte tus sen koffie, pasteitje en koffietafel wer den afgewisseld met een gezamenlijk kerstgezang. Na het nuttigen van de koffietafel werd door mevr. J. Hoogland-Wouters een kerstverhaal voorgelezen, getiteld „De babysit." Dit werd op zo'n voor treffelijke wijze gedaan, dat men in de zaal een speld kon horen vallen. Na nog een kerstlied te hebben gezongen ble ven de dames nog geruime tijd onder het genot van een borreltje gezellig bij een. Tijdens dit gezellig samenzijn werden de kerststukjes, die waren vervaardigd door mevr. L. Smit-Bakker, die ter ver siering op de tafels hadden gestaan on der de aanwezigen verloot. Ook de zieke leden die niet aanwezig konden zijn werden niet vergeten. De K.P.O.- dames kunnen weer terug zien op een zeer geslaagde kerstviering. ACHTERVELD - Maandag 22 de cember hield de schietvereniging Leus den e.o. op de binnenbanen van Ons Gebouw haar tradionele kerstwildwed- strijden. Organisator van dit schietfes- tijn was ook deze keer Dick Meerveld. Dat hij hierbij voortreffelijk geassis- - Dinsdagmiddag 16 alle bejaarden uit Ach- genodigd voor een kerstvie- Gebouw. Toen om ongeveer uur de voorzitter van de bejaar de heer J. van Dalen deze mid- bleken er ongeveer 140 be- aanwezig te zijn. De heer Van heette alle aanwezigen hartelijk en zei zeer verheugd te zijn dat zoveel aan de uitnodiging gehoor - gegeven. Na de opening werd er koffie met ke geserveerd. Tijdens dit koffiedrin- n kwam het hoofd van de St. Joseph- iool, de heer Weimer, met een aantal ïrhngen binnen. Deze leerlingen zon- n onder leiding van de heer Weimer n aantal kerstliederen. Verschillende ndeze liederen werden door de aan- ?>gen meegezongen. JSICAL Door een aantal leerlingen van de St. P^school werd hierna een musical gevoerd onder leiding van mevr. eUraa De titel van deze musical was U voor Kerstfeest." De inhoud van ff "jusical is in het kerstverslag van 1 •'osephschool nader omschreven, niusical werd met volle inzet van de I eren gebracht. Het applaus bewees e men er van had genoten. -g was het niet afgelopen want nu scheen de heer Wijntjes op het po- e" zongen een tiental dames van j* erkkoor onder zijn leiding een aan- ji lederen Op verzoek van de heer ^Jn,)es zongen de aanwezigen spon- rn ™ee> Door mevr. Kleinveld en de T, n Dalen werd hierna dank ge- fa H a|fn 3^en 3an ^et voren_ P e hadden meegewerkt. lJu Was ^et de beurt aan mijnheer Lj,°?j eersl een gedicht voorlas Wl~" vr°lijke Herder Daarna F n'J nog een korte toespraak. eluurtje Nadat dit alles achter de rug was was lJnv°or ^et borreluurtje aangebro- Iva "h er®eze^'8 gebabbel werd vol- THm nkje genoten. Tijdens dit L u ^e kwam er nog een verras- gf'ïet bruidspaar Huppelschoten- L0n/n' "at die middag voor de wet ta*fti»°U k°0£* aUe bejaarden een T aan- Na een lang zullen ze le ven en een driewerf hoera werd door alle aanwezigen een proost uitgebracht op het bruidspaar. Uiteindelijk was de tijd aangebroken dat een heerlijke broodmaaltijd ter tafel werd gebracht. Ook dit lieten alle aan wezigen zich goed smaken. Het waren zeer tevreden en dankbare bejaarden die na de broodmaaltijd naar huis gin gen. Een woord van dank voor de orga nisatoren is hier zeker op zijn plaats, doch zeker mag een extra woord van dank voor de helpsters van deze middag niet vergeten worden. ACHTERVELD - Net als voorgaande jaren is er ook in 1976 weer een nieuw jaarsreceptie van de S.V. Achterveld, die zal worden gehouden in de kantine van het Kerstens Sportpark. De receptie zal worden gehouden op zondag 4 januari 1976 en vangt aan om 14.00 uur. Vooraf zal er een voetbalwedstrijd te zien zijn van het bestuur tegen de jeugd leiders. De aanvang hiervan is 11 30 uur. Tijdens de receptie zal voor een ieder het nieuw gebouwde gedeelte te bezich tigen zijn, dus zoiets als een open huis. Een ieder is op deze receptie welkom. ACHTERVELD - Ondanks het feit dat het vrijdag 2 januari is, dus een dag na nieuwjaar zal toch inde Hessen- kar de vijfde ronde van het klaver- jastoernooi worden gespeeld. Aanvang is 20 00 uur ACHTERVELD - Zaterdag 10 januari 1976 zal in de sporthal te Achterveld een zaalvoetbaltoernooi van de pupil len van de S.V. Achterveld worden ge houden. De aanvang van het tournooi is om 10.00 uur. Om ongeveer 14.30 uur zul len de finales worden gespeeld. Als alles volgens schema verloopt zal het einde van dit tournooi zijn om 16.00 uur. Ongeveer 96 deelnemers zullen aan dit tournooi meedoen dat onder leiding zal staan van de jeugdactiviteitencom- missie. Er wordt gerekend op een groot aantal supporters en veel belangstellen den. Betreffende dit tournooi zullen er nog mededelingen volgen op het publicatie- bord bij het „Hoekje." De belangheb benden wordt verzocht van deze mede delingen goede notitie te nemen ACHTERVELD - Uitslag onderlinge schietwedstrijden Ons Genoegen. 1 J. v d. Hengel 48 2. B. Voskuilen 47 3. J. E. van Hamersveld 47 4 W Voskuilen 46 6. J. van Nimwegen 45 7 W J. Lagerweij 45 8. H. J. van Ruitenbeek 45 9. J. Voorburg Jz. 45 10. P. van Nimwegen 43 11 G. Tolboom 42 12 H. van Nimwegen 41 13. A. Vlug 38 14. W. v. d Kletersteeg 37 15. J J. van Hamersveld 33 teerd werd door Diana Zoetmulder vermelden wij alleen voor de volledig heid, aangezien een ieder in deze krin gen weet, dat het zonder haar mede werking beslist geen geslaagde avond was geworden. Een 50-tal leden v^n de schietvereniging, waaronder zelfs 13 meeschietende dames, waren op deze (de zesde, als wij het wel hebben) kerstwildwedstrijd aanwezig en dat was een garantie voor een zeer geanimeerd verloop van de avond. De KKG-wedstnjd op 12 meter was zo georganiseerd, dat iedereen vrijwel dezelfde kansen op de hoofdprijzen had. Hoe e.e.a. in elkaar zat is met-een voudig uit te leggen, maar dat het ge volgde systeem voortreffelijk werkte, moge o.m. blijken uit het feit, dat di verse dames op een goede plaats in de rangschikking eindigden, waarmede wij niet willen beweren, dat de dames slech ter schieten dan de heren. Laten wij het er maar op houden, dat de heren ge woonlijk meer tijd (en lust) hebben om te oefenen. De krachtmeting bestond uit een handicapwedstrijd in twee klassen en een blijk van kunnen (in drie groe pen) op de vrije baan. Voor de „gehan dicapten" waren tweemaal 8 prijzen be schikbaar en op de vrije baan driemaal drie blijken van waardering. Voorzitter Jan de Vries belastte zich met het uitrei ken van het een en ander De resultaten waren: Handicapwedstrijd B: 1. G. Vernooy 2. mevr. H. Sjoliema 3. mevr. H. Koelewijn 4. R. Willekes 5. F. Cremers 6. mevr. De Vries 7. mevr. Manten 8. C. Westerhof Handicapwedstrijd A: 1. R. Koelewijn 2. F. de Boer 3. Jan Kuiper 4. Jan Gerritsen 5. M. G. Setz 6. H. v d. Tweel 7. D. Meerveld 8. Ad Rosier Vrije baan D: 1. mevr. Manten •"2. rriévr. Brunde! 3. mevr. Koelewijn Vrije baan C: 1. Th. Cremers 2. W. Ouderkerk 3. J. Steehouwer Vrije baan A: 1. D. Zoetmulder 2 M. Setz 3. W. Hopman Tussen de bedrijven door bood de familie Uitenbogaard de vereniging nog een prachtige pnjzenkast aan. Die werd vanzelfsprekend in dank aanvaard en 1 zal tz.t. een plaats krijgen in het eigen clubhuis van de s.v. Leusden. Nadat ie-1 der der deelnemers een kerstkip was aangeboden en nog een groot aantal j taarten, „flessen" en allerhande wild via een gokje van eigenaar waren ver anderd, sloot voorzitter De Vries de zeer geslaagde avond met de beste wen sen voor de naderende feestdagen en een dankwoord aan het adres van de organisatoren. ACHTERVELD - De Achterveldse dames speelden op hun vrije zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen het dameselftal van Roda. Dit was een wed strijd waarin door de beide teams het jeugdige talent kon worden uitgepro beerd. Achterveld startte met een gewij zigde opstelling. Een jeugdige keepster, de spits in de achterhoede en op diverse plaatsen nieuwe speelsters. Hoewel Roda in de eerste helft soms wel iets meer in de aanval was ging het spel toch vrij aardig gelijk op. Roda kon echter de geboden kansen niet benutten. Met het voor het eerst keepende Achterveldse meisje H. Schouten en L. Kerkhof die de zaak van achteren goed bekeek en goed uit verdedigde kon men het Achter veldse doel voor de rust schoon houden. Dank zij de steeds beweeglijke en niet opgevende J. Kukupessy die voor Ach terveld scoorde ging de rust in met een 1-0 voorsprong voor Achterveld. Na de rust kwam Achterveld op met drie wissels. Het Achterveldse doel kwam onder zware druk te staan van Roda dat nd met de wind mee speelde. Achterveld hield stand en greep vrij re gelmatig op tijd in. Als dit eens niet ge beurde dan verzuimde de Roda- speelster om te scoren. Kansen hebben zij wel gehad. Ongeveer halvt -wege de tweede helft scoorde L. Ker«.nof het tweede doelpunt voor Achterveld. Hoewel Roda alles op alles zette om de eer te redden is hun dat niet gelukt. Ondanks de zware druk van de Roda dames gaf Achterveld geen krimp en kon dit destand blank houden. Al met al was het toch een sportieve wedstrijd en is het voor de jeugdige Achterveldse speelsters een goede oefenpartij ge weest. Zij hebben in deze wedstrijd wel ervaring kunnen opdoen. Zondag 4 januari 1976 spelen de Ach tervelde dames weer een vriendschap pelijke wedstrijd tegen KWA uit Amersfoort Deze wedstrijd vangt aan om 10.00 uur en wordt thuis gespeeld. LEUSDEN/CENTRUM - Gebruikma kend van haar in een algemene leden vergadering in 1972 gegeven machtiging heeft het bestuur van de Leusdense Lawn Tennis Vereniging Lockhorst besloten de per 1 januari 1976 op de wachtlijst voorkomende kandidaat-leden het lidmaatschap van de vereniging aan te bieden. Ongetwijfeld een zeer verheugende mededeling voor vele Leusdenaren Tegelijkertijd zullen de seniorenleden en candidaat-senioren- leden voor het seizoen 1976 kunnen kie zen uit een volledig lidmaatschap of een partieel lidmaatschap, waarmede men alleen op WERKdagen speelge rechtigd is. Hiervoor geldt een aan merkelijk lagere contributie Deleden- stop voor pupillen en junioren blijft in principe nog voorlopig gehandhaafd AANRIJDING TE ACHTERVELD ACHTERVELD - Op de Hessenweg te Achterveld vond op zondag 14 de cember te 17.25 uur een aanrijding plaats tussen een bromfietser, de heer A. D. v. d. K. uit Achterveld en de voet ganger E. v. V. uit Barneveld. De voetganger stak de Hessenweg over, zonder daarbij voldoende op te letten of de weg wel vrij van verkeer was. De bromfietser kon de voetganger niet ontwijken. De heer E. v. N. liep verwondingen op. De bromfiets werd beschadigd. ACHTERVELD, VERLOREN VOOR WERPEN Bij de politie te Achterveld als verlo ren aangegeven een dameshorloge. „Vertelt u me eens wat over mijn buren." WOENSDAG 31 DECEMBER 1975 LEUSDER KRANT

Leusder Krant | 1975 | | pagina 5