Al uw geldzaken onder één dak! i Three Jacksons 35 jaar op de accordeon l l BONDSSPAARBANK Het laatste van 1975 ALBERT WEST: MY DEAR ROSE ~r KAMAHL Gene Pitney '75 om te vergeten Freddy Fender: ongeïnspireerd oud materiaal ELCKERLYC: SOUNDTRACK TEACH IN GET ON BOARD Spaargird Zilvervloot Kredieten r'£& Sparen akantie ^Verzekeren Hypotheken Voor huwelijks- kaarten C06No~ IB6RG Via deze salaris rekening regelt u vlot al uw betalingen. Geweldige zekerheid voor de jeugd van 15 jaar en ouder. Pak dat extra voordeel mee! Snelle en discrete behandeling. Grote keuze uit vele soorten. r Zonder zorgen- vakantie verzekeringen en alle soorten buitenlands geld. Sr Een volledig verzekeringspakket. Onze adviseurs staan voor u klaar. Advies-op-maat. Als het om geld gaat... LEUSDER KRANT - POP/SHOW PRATEN OVER PLATtN EN MUSICI DII ZE MAKEN Voordat we met frisse moed beginnen aan het nieuwe jaar, heb ik nog een aantal platen lig gen. die in 1975 nog niet in deze rubriek werden besproken. Je kunt zeggen, dat dit een soort opruiming is Platen van allerlei aard. L Tfc Kamahl: „Chanson d'Amour", elpee, uitgebracht door de platen maatschappij Phonogram te Am sterdam op het Philips-label nr 6357 036. In uitstekend stereo. Easy listening muziek. De Australische zanger Kamahl gaat het beslist maken in Nederland. Zowel zijn singles als zijn elpee doen het uitstekend in ons kouwe kikkerlandje. Chanson d'Amour' is de titel van zijn elpee en de titelsong doet het best op de vaderlandse hitlijsten. Kamahl zingt op de elpee voornamelijk easy listening-muziek, waar het plezierig is om naar te luisteren, zeker als je er Oen liefhebber van bent Het is nogal dromerige muziek, gezongen met een warme stem. Kamahl heeft onlangs in Australië meer dan twintig gouden platen op zijn naam staan en werd onlangs uitgeroe pen tot de beste vocalist van Austra lië. Maar merkwaardig genoeg was zijn naam tot dan niet doorgedrongen in Europa Vorig jaar kwam Kamahl paar Nederland om met producer Hans van Hemert een plaatopname temaken Het betrof een speciaal door Hans van Hemert en Gregor M Frenkel Frank geschreven lied voor het Wild Life Fund, getiteld „The Elephant's Plea". Het nummer moest dienst doen als ach tergrondmuziek van een speciaal sa mengestelde film uit natuuropnamen, gemaakt door prins Bernhard en op TV uitgezonden De eerste Europese elpee, tot stand gekomen in samenwerking met produ cer Hans van Hemert, die ook wel wat zag in de warme stem van Kamahl (Nat King Cole had Kamahl al jaren voordien geadviseerd professioneel te gaan zingen) en ook deels het reper toire leverde (onder meer „Chanson d'Amour). Overigens werd de elpee niet in zijn geheel door Van Hemert geproduceerd. Tracks van andere „gouden" (Austra lische) elpees van Kamahl vormen de grote hap van „Chanson d'Amour", een plaat waar je met plezier naar luistert Vooral bij het gure weer van het nauwelijks begonnen jaar 1976. Met nummers als „Lovestory",He'll have to go". „As time goes by" en „The first time ever I saw your face" Op de foto De Australische zanger Kamahl (de afkorting van Kamalesvaran. „Koning der Lotusbloemen"). Gene Pitney: „Pitney '75", uit gebracht door de platenmaatschap pij Ariola Eurodisc Benelux b.v. te Haarlem op het Bronze-label nr 88817 XOT. In aardig stereo. Misschien kent u Gene Pitney nog Hij was de zanger, die vooral in de zes tiger jaren nogal wat furore maakte met hits, zoals „24 hours from Tulsa". In die tijd maakte hij de platen bij wijze van spreken aan de lopende band Nadien werd het rustig rond Pitney. Kortgeleden, bij het scheiden van 1975, bereikte me een nieuwe elpee van hem onder de titel „Pitney '75" Eigenlijk kan ik het hierbij laten, want de plaat heeft geen enkele positieve indruk bij me achtergelaten Het hoge stemgeluid van Pitney klinkt me wat eng inde oren en er zit geen greintje originaliteit in zang of arrangementen. Een slechte jiïaat om snel te vergeten. Albert West: „My dear Rose", elpee. Uitgebracht door de platen maatschappij CBS te Haarlem en op het CBS-label nr 81120. In uitste kend stereo. Albert West heeft weer een nieuwe elpee gemaakt „My dear Rose" is de titel en de plaat zal best weer in de talrijke discotheken van de West-fans terechtkomen. Het is een elpee zonder uitschieters, vakkundig* gemaakt vol gens het oude vertrouwde recept en met het bekende Albert West-geluid. Een brokje nostalgie (o.a „Bye Bye Love") en wat nieuwe nummers in rocktempo. Een plezierige plaat voor de liefhebbers En wat valt er dan nog meer te zeggen? Op de foto: Albert West FRED STUGER Fred Stuger: „Fred Stuger loves classics". Uitgebracht door de platenmaatschappij Basart te Naarden op het Poker-label nr PO 13001. In goed stereo. De instrumentale platen van saxofo nist Fred Stuger zijn in Nederland niet onbekend. Er zijn liefhebbers genoeg voor te vinden en terecht, want het is lekkere luistermuziek. Ik hou zelf van saxofoon-elpees, maar wat FredStuger er uit keer van heeft gebrouwen, heeft me rillingen bezorgd. Stuger heeft zich op het klassieke pad gewaagd - dat heb ben er meer voor hem gedaan - en twaalf min of meer bekende klassieke nummers gepopu'ariseerd (voor saxo foon bewerkt door JobMaarse). Op zich kan een dergelijk projekt interessant materiaal oplevpren, maar ik ben bang. dat Stuger met deze elpee wat te hoog heeft gegrepen Ik ben geen specifieke klassieken-kenner, maar ik beluister op deze elpee toch niet bepaald hoog standjes. Niet alleen is de techniek schromelijk tekort geschoten (sommige delen klinken zelfs zonder meer vals), maar ook de arrangementen zijn zonder originaliteit uitgevoerd Waarbij ik me afvraag of de repertoire-keus wel juist is geweest Jammer van de goede be doelingen. maar voor mij een plaat om toch maar snel te vergeten. Freddy Fender: „Since I met you baby", elpee, uitgebracht op het GRT-label nr GRT 8005. In goed stereo. Freddy Fender, zo leert de hoestekst van producer Wayne Duncan, heeft een beroerd leven achter de rug Hij heeft maar liefst vijftien jaar van zijn leven vrijwel verspild door één misstap het in bezit hebben van hasj in het begin van de zestiger jaren. Het leverde hem niet alleen enkele jaren gevangenisstraf op, maar bovendien werd hij door de platen maatschappijen jarenlang niet geaccep teerd vanwege zijn verleden Een tries te zaak. schrijft Wayne Duncan Tja, zo gaat dat. Fender krijgt nu eindelijk de erkenning, waar hij recht op heeft, zegt Duncan verder en dat ben ik wel grotendeels met hem eens. De elpee „Before the next teardrop falls" vond ik uitstekend. U hebt dat in deze rubriek kunnen lezen. Als je dan een nieuwe elpee van Fender ter beoordeling krijgt en je legt „Since I met you baby" op de draaitafel, dan wacht je een teleurstelling Wat is namelijk het geval? Doordat Fender de gevangenis indraaide bleef een hele boel reeds opgenomen materiaal onge bruikt liggen. De platenmaatschappijen moesten het niet Nu Fender zich heeft waargemaakt en nummers als „Before the next teardrop falls" een succes zijn geworden zowel in Amerika als in het buitenland, heeft producer Duncan het oude materiaal ter hand genomen en het laten re-produceren en opnieuw laten arrangeren door Dick Heard. Wat je met de elpee „Since I met you baby" dus krijgt is ongeveer tien tot vijftien jaar oud materiaal en dat is er goed aan af te horen Afgezien nog van het stereo-geluid dat overeenkomt met de stereo-kwali teit van tien jaar geleden, is het mate riaal achterhaald en doen de nummers ouderwets aan. Vergeleken bij zijn vorige elpee klinkt Fender ongelhspi- reerd, terwijl de arrangementen het - zelfde euvel hebben. Kortom, een te leurstelling en ik vind het dan ook jammer, dat de platenmaatschappij, voortbordurend op succes - oude mate riaal heeft uitgebracht. Zij heeft daar Freddy Fender geen goed mee gedaan. Voor de liefhebbers van filmmuziek verscheen kortgeleden de originele soundtrack van de film „Elckerlyc", de tweede speelfilm van regisseur Jos Stelling, die ook „Marieke van Nieu- meghen" regisseerde De muziek van deze film is eveneens op de elpee te vinden. Voor zowel „Elckerlvc" als voor „Marieke" componeerde Ruud Bos de muziek. Gestoken in een rijk geïllustreerde hoes (uitklapbaar) is de elpee muzikaal gezien best de moeite waard. Vooral als men beide films heeft gezien, zal de muziek voldoende herinneringen oproe pen aan de bijhehorende beelden Zon der de film gezien te hebben heb ïkwat meer moeite met de muziek bij „Elc kerlyc", maar dat wordt weer groten deels goed gemaakt door Herman van Veen. die te beluisteren is in het uit stekende liedje „Marije". Zoals gezegd voor de liefhebbers van filmmuziek Film-soundtrack „Elckerlyc", gecomponeerd door Ruud Bos, uit gebracht op elpee door de platen maatschappij Polydor op het Harle kijn Holland-label nr 2925 510. In uitstekend stereo. „Three Jacksons": Jubileum". Elpee. Uitgebracht door de platen maatschappij Phonogram te Am sterdam op het Philips-label nr 9289 005. In uitstekend stereo. In die moeilijke tijd vlak na de Tweede Wereldoorlog bestond er een enorme behoefte aan wat verstrooiing in de vorm van gezellige muziek en daarvoor zorgden onder meer „The Three Jacksons" Meteen na die vijf jaren van bittere ellende en verschrik kingen, startte dTt accordeontrio en het trad op voor radio en in verschil lende feestzalen in den lande. Al gauw werd hun onnavolgbare accordeonge- luid op de zwarte schijf vastgelegd. Zij verwierven binnen korte tijd een ongekende populariteit en nu na 30 jaar verkopen hun platen nog altijd uit stekend. „The Three Jacksons" zijn Harry van der Velde, Piet van Gorp en Jaap Valkhof, die na de dood van Piet Koop- mans zijn plaats innam Het mag toch werkelijk uniek wor den genoemd, dat in een tijd waarin zo veel artiesten eendagsvliegen blijken te zijn, dit trio maar liefst 30 jaar meedraait, waarvan zelfs 20 jaren aan de top. Dit was dan ook voor producer Rine Geveke een passende gelegen heid een jubileum langspeelplaat te ma ken die onder de titel „Three Jacksons Jubileum" oude en nieuwe melodieën bevat die tezamen een feestelijke med ley vormen. Voor de liefhebbers van goede accor- deonmuziek (waar yjpd je tegenwoordig nog goede accordeónplaten?) is het de moeite waard deze elpee aan te schaf fen Bovendien is het dan tevens een huldeblijk aan het jubilerende trio. The Three Jacksons leveren met deze jubileum-elpee het bewijs, dat zij nog even fris en sprankelend musiceren als vijfendertig jaar geleden Met oude en nieuwe nummers is er voor elk wat wils te belsuiteren. Voor gezellige avondjes lekkere achtergrondmuziek. ALBERT WEST My Dear Rose 81120 CBS Teach In: ,,Get on Board" - elpee, uitgebracht door de platen maatschappij CNR te Leiden op het eigen CNR-label nr 657 522. In uitstekend stereo. De Twentse groep „Teach In" is in zeer korte tijd bekend geworden in binnen- en buitenland. Dank zij het liedje „Ding-A-Dong", waarmee de groep in 1975 het Eurovisie Songfesti val won, gingen de grenzen voor Teach In open en trad de groep in verschillen de landen op. Naast verschillende sin gles werden er elpees gemaakt, waarvan de derde nog niet lang geleden werd uitgebracht. Het is de elpee „Get on Board" Dick Bakker, Eddy Owens en enkele anderen zorgden voor com posities en arrangementen, wat er eigenlijk op neerkomt dat het hoofdbe standdeel van de plaat eigen werk is (Gaasbeek is lid van de groep). Een groot aantal bekende Neder landse musici verleenden hun mede werking aan de plaat, zoals Benny Behr (die ook de strijkbegeleiding di rigeerde), Sem Nijveen, Hans Holle- stelle, Harry Mooten, Cees Smal, Her man Schoonderwalt en Adn Vergeer (arrangementen voor het straatorgel De Harmonica). Puur vakmanschap dus Dat is op de plaat goed te horen en het resultaat van „Get on Board" is een plezierige aangelegenheid gewor den, waar je met genoegen naar luis tert, ook al zit er soms de kans in, dat de sound eentonig dreigt te worden Daar zal Teach In" erg op moeten letten, want voor je het weet, zitten ze in dezelfde boot als onder andere ..Middle of the Road". Gevarieerde originaliteit is het recept, dat wat dat betreft- niet alleen goed verkoopt, maar tevens een garantie voor ver starring is. V. Even aandacht voor een bijzonder fijn singletje van Brian Evans „Lonely Lovers Symphonie", een populaire ver sie van „Für Elise", op tekst van Pete Bellotte en Giorgio Moroder. Uitge bracht door de platenmaatschappij Ba- sart op het Groovy-label nr GR 1213. met op de keerzijde: „Cripped Words". In uitstekend stereo. Opd The e Three Ja cksons tprVrt XJ» Ncdfrf-M'd-* MK£t»Wi LEUSDER KRANT Finnmark 3 - Leusden-C. Telefoon 03496-1495. Hamersveldseweg 6a. Leusden C Tel 03496 1235 b g g 1510 t6a. Leusden Cl ADVERTEREN K.03T GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarievJT.. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden. Voor al uw geiazaken kunt u uitstekend bij uw Bondsspaarbank terecht. De Bondsspaarbank staat u terzijde bij het oplossen van alle financiële problemen op een persoonlijke en vertrouwelijke wijze. Kom even langs - onze kantoren zijn altijd dichtbij!

Leusder Krant | 1976 | | pagina 4