belangstelling voor nieuwjaarsreceptie gemeente De uitslag van de kerstpuzzels! Don Bosco in miniatuur door kok Meijer nagebouwd CJ.V.-vakantiekampen voor jongeren van 1-23 jaar Kleuter- cursus Pater Heckman spreekt voor KP0 IV GEEF BOUW ZWEMBAD IN ACHTERVELD EEN STIMULANS Lezing voor de Geref. Bond 00K IN LEUSDEN KERSTVIERING MET. DE ZONNEBLOEM ERG GESLAAGD Open Deurdienst in Leusden/Z. LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS jnierdag 8 januari 1976 (Van eeo onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vele tientallen inwo- van Leusden hebben maandag avond van de gelegeheid gebruik ge- t om het gemeentebestuur de bes- Ite wensen voor 1976 aan te bieden. De raadszaal was dit jaar te klein voor de gebruikelijke nieuwjaarsreceptie. Tot een eind in de gang stond de rij van [belangstellenden te wachten om b. en v. de hand te drukken. Tussen de gewone burgers waren ook delegaties van de Achterveld- se Puupekoppen en de Leusdense carnavalsvereniging ,,De Gouden Klomp". De Achterveldse prins Puup IV wees in zijn nieuwjaars- woord tot de bestuurderen op het geen er de afgelopen jaren in Ach terveld allemaal gerealiseerd is Hij sprak daarbij vooral over de sportaccommodaties. Tevreden heid alom daarover in Achterveld Maar de prins bleek toch nog een wens te hebben: een zwembad. Om tot een spoedige realisatie van deze sportaccommodatie te komen had Puup IV met zijn twee secondanten het college het een en ander aan te bieden: grondwerk zaamheden, die verricht zullen worden door een Leusdens bedrijf; een fikse financiële bijdrage van een Achtervelds bedrijf, bankre kening waarop bijdragen gestort kunnen worden; de inzet van een groot aantal Achtervelders tijdens de aanleg van hel zwembad; en last but not least: een zeer fraaie ma quette, die het gemeentebestuur helemaal duidelijk maakte wat er in Achterveld verlangd wordt In zijn dankwoord voor het Ach terveldse geschenk zei burgemeester A. H. van der Post dat „gelukkig niet hij, maar de gemeenteraad over dit soort zaken moet beslissen". „Maar een voorlopige, wat gemakkelijkere oplossing voor dit probleem lijkt me wel aanwezig", aldus de burgemeester: „laten we een grenscorrectie aanbren gen in de richting van de Glindhorst, waar wel een zwembad is." Waarmee de heer Van der Post wilde zeggen dat men voor watersport voorlopig (Van de redaktie) LEUSDEN - Beste mensen, jullie hebben ons wel wat werk bezorgd! Zelden hebben we zoveel oplossingen en kleurplaten binnengekregen naar aanleiding van ons speciale kerstnummer. We zijn maar met aan tellen begonnen, maar we hebben wel de indruk gekregen, dat het merendeel der Leusdenaren aan het puzzelen is geslagen, terwijl de kinderen bezig waren met het inkleuren. Zoals we reeds schreven, stelden we vier boe- kenbonnen beschikbaar, één van f25,-, één van f 15,- en twee van f7,50. Nou daar gaan we dan, de winnaars van de grote kruiswoordpuzzle zijn geworden: Eerste prijs, boekenbon van f25,-: H. J. v. 't Klooster, Ooievaars- horsterweg 2, Leusden-Zuid. Tweede prijs, boekenbon van f 15,—: J. A. Hak, Jan van Arkelweg 45, Achterveld. Derde en vierde prijs, boekenbon van f7,50: J. A. Meerveld, Leus- broekerweg 8, Leusden-Zuid en J. van Bodegom, Travertijn 12, Leusden-Centrum. WIE VINDT HET VERSJE? Voor de jeugd stelden wij vijf Jeugdboeken beschikbaar voor het goed oplossen van onze jeugdpuzzel: „Wie vindt het versje9" Ook hiervoor waren weer veel kandidaten, zodat wij moesten loten Het resultaat hier van is als volgt. De vijf jeugdboeken werden gewonnen door: Juliette Rijnfrank, Krakhorst 6, Leusden-Centrum. Ina Torsius, Emelaarseweg 6, Achterveld. Mirjam Jansen, v. H. v. Lockhorstlaan 22, Leusden-Zuid. Rudi Kosterman, Walstro 1, Leusden-Centrum. Hanneke Roozeoboom, Stoutenburgerlaan 6, Stoutenburg. KLEURPLAAT Tenslotte de prijswinnaars van de kleurplaten. Jongens en meisjes, jullie hebben bijzonder goed je best gedaan om alles zo mooi mogelijk in te kleuren. Geweldig. Sommigen hebben het nog mooier gemaakt door sneeuw aan te geven met poedersuiker. Na langdurig wikken en wegen beeft de jury een beslissing kunnen nemen. De vijf jeugdboeken gaan naar (in volgorde van leeftijd 4 tot en met 12 jaar) Aronde Klave, Kornoelje 35, Leusden-Centrum. Monique van Muijden, Rietgors 8, Leusden-Centrum; Bob vaD Beers, Cbarl. de Bourbonlaan 11, Leusden-Zuld. Benno van Praag, Berkenlaan 9, Leusden-Centrum. Heleeo Bot, Rozenhaag 16, Leusden-Centrum. Zo, dat was het dan. Alle inzenders en inzendsters onze hartelijke dank. Het was erg leuk dat u meedeed. De prijzen zullen zo spoedig mo gelijk worden toegezonden. Uiteraard kan er over de uitslag niet worden gecorrespondeerd Wij van de puzzelredaktie wensen u een goed 1976 toe met veel puzzelplezier Red. LEUSDEN - Op donderdag 15 januari l a s. hoopt ds. C. den Boer uit Wage- ningen. voor de afdeling van de Gere formeerde Bond te Leusden. in het Fengdgebonw aan deOoievaarshorster- weg een lezing te honden over ..Het Ambt der Overheid". Aanvang 8 uur. ledereen is hartelijk weikont. LEUSDEN - Maandag 26 januari om 20 00 uur begint een kleutercur sus in het Wit-gele kruisgebouw, Ro- zengaarde 33 De kosten bedragen f 12,50 voor 6 cursusavonden. Ouders' die meer informatie wensen, kunnen zich wenden tot de wijkverpleegkundi gen Opgave bij Zr Rosa, tel 03496-' 1218 b.g g. 1271 en zr. de Boer. tel 03496-3882 (bellen tussen 13-14 uur en 17 30-18.30 uur naar vreemd grondgebied zal moeten reizen. Gouden Klomp-prins Pam, wilde in het uidelen van geschenken natuur lijk niet bij zijn Achterveldse collega achterblijven. Hij las het navolgende gedicht voor „De reden dat we hier weersimen zijn Kent iedereen van groot tot klein Rondom een glas in een sfeervolle zaal Wensen we elkaar het beste allemaal De gouden klomp sluit zich daar graag bij aan Dat 1976 maar goed van start mag gaan Wij troffen laatst een parallel Tussen b. en w„ de Raad en het hele carnavalsstel Want lazen wij niet in verschillende kranten Dat er probleempjes waren aan ver schillende kanten Rondom ,,de tied van kommen en die van gaan" Wij voelen dat beter dan wie ook aan Ook wij hebben soms moeite om tij dig te sluiten Al werken vergunningen ons vanzelf naar buiten U dient echter zelf ,,het eureka" te bezitten Zodat uw collega niet zonder slaap komt te zitten En gedienstig als wij altijd zijn Dachten wij dat hulp hier op zijn plaats zou zijn Een meganiekje dat eenmaal goed ge steld U altijd bet juiste vertrekuur vertelt Iets dat zeker bij zal kunnen dragen Tot .langere nachten en kortere dagen". Waarna de fraai gelaarsde hoog waardigheidsbekleder de burgemees ter een enigszins versierde wekker aanbood. Dat dat geen loze geste was, moge blijken uit het feit dat de le den van bet college zelfs voor de nieuwjaarsreceptie moeite hadden om op tijd te komen LEUSDEN - Al sinds jaren organi seert het Christelijk Jongeren Verbond kampen en vakantieweken. De kampen, toegankelijk voor jongeren van 8 tot 23 jaar, zijn gelegen in de mooiste natuurgebieden van ons land De vakan tieweken in de „Ernst Sillem Hoeve" te Lage Vuursche staan ook open voor gezinneD en ouderen. Alle mogelijkheden voor 1976 staan uitgebreid vermeld in de brochure „Vakantie met Pluspunten" Er zijn boskampen en watersportkampen, maar ook is er een „primitief' kamp op Vlieland. De kampen zijn niet alleen verschillend in ligging, aan water, bos of wei. Ook de inhoud is verschillend, er zijn kreativiteitskampen, boerderij kampen, woudloperskampen, zeil- en kanokampen en, tot slot, vrij gepro grammeerde kampen. Voor elk wat wils dus. Het C .J.V. is vanouds aangesloten bij de wereldwijde YMCA, de Young Men's Christian Association In samenwerking met een aantal Europese en Ameri kaanse YMCA's werden er ook voor dit jaar weer een aantal internationale kampen opgezet. Zo wordt de moge lijkheid geboden om met een interna tionaal gezelschap een fietstocht door Nederland te maken; om met Europese jongeren een programma-presentatie voor Nederlands publiek te maken. Om bijvoorbeeld ook leider te worden in een Amerikaans YMCA-kamp Zelfs om een oversteek te maken naar een inter nationaal kamp in IJsland Alle kampen en vakantieweken wor den geleid door goed getrainde vrij willigers en een aantal C.J.V -funk- bonarissen De programma's zijn er op gericht de zelfwerkzaamheid van de deelnemers te stimuleren De ontmoe ting tussen jongeren uit verschillende plaatsen in of buiten de landsgrenzen wordt daarbij benut om er iets méér van te maken Om als persoon volledig aan bod te komen, dankzij de aanwezig - beid van de groep. Jaarlijks ervaren enkele duizenden jongeren die plus punten! Ed zoals u weet zijn er verschillen de mogelijkheden erg dicht bij huis- het C.J.V. heeft een eigen kamp in de Treker bossen. In de brochure staan verschillende aantrekkelijke jeugd- en jongerenkampen die in Leusden plaats vinden tegen een aantrekkelijke prijs. Iets voor u? De brochure is op aanvraag ver krijgbaar bij. C.J.V afd. Kampadministratie, „Ernst Sillem Hoeve" Soestdijkerweg 10b Lage Vuursche Tel. 02156-355. MISHANDELING Bij de Rijkspolitie werd op Tweede Kerstdag 1975 aangifte gedaan van mis handeling De heer A J. v. d S. werd in zijn woonhuis mishandeld door twee minderjarige knapen uit Nijkerk. ONEERBARE TELEFONISCHE VOORSTELLEN Op Oudejaarsavond werd er door een manlijk persoon m Leusden veelvuldig getelefoneerd, waarbij de bekende on verkwikkelijke de goede zedenbederven de praatjes werden uitgekraamd Eén inwoonster van Leusden-Zuid deed hiervan aangifte. Zij diende bij de politie een aanklacht in, omdat haar door de onbekende telefoongebruiker meerbare voorstellen werden gedaan AANRIJDING MET HOND Op Nieuwjaarsdag reed mevrouw G uit Leusden-Zuid in de Koningin Juli- analaan met haar auto tegen een los lopende hond op De auto werd bescha digd. De hond moest door de dieren arts worden behandeld. De eigenaar van de hond is niet bekend SNELHEIDS CONTROLE LEUSDEN - Op vrijdag 19 december 1975 organiseerde de afdeling Leusdeft van de Zonnebloem een Kerstmiddaf in de Johanneshoeve aan de Hamersj veldseweg voor ruim 80 bejaarden. Na een welkomstwoord door de voor? zitster, mevrouw Oude Egberink om 15.00 uur werd er koffie of thee mei koek geserveerd Vervolgens werden gezamenlijk kerstliederen gezongen. Als speciale gasten waren aanwezig mevrouw E. de Broekert, die prachtige liederen ten gehore bracht en daarbij op de piano werd begeleid door me vrouw L. Peddemors Daar tussendoor werd door een aan tal dames, iedereen voorzien van een drankje en een elkker hapje. De dames v.d Hengel en De Rijk luisterden het geheel op, door het ver tellen van een kerstverhaal. Aan het einde van deze feestelijké bijeenkomst, werden allen nog verrast met belegde broodjes en koffie, waarna iedereen voldaan huiswaarts keerde. Het was een geslaagde middag, waar aan iedereen met genoegen zal terug denken. Een woord van dank aan allen, die het mogelijk hebben gemaakt, deze middag te doen slagen, is hier zeker op zijn plaats. LEUSDEN - Op zondag 11 januari om 18.SO uur is er weer een Open Deurdienst in de Dorpskerk te Leus- den-Zuid Voorganger in de dienst is Ds. T Spilker uit Leusden-Centrum: Het onderwerp is „De Dichte Deur Medewerking verleent de „CellarGos- pelgroup" uit Amersfoort. De Open Deurgroep nodigt u van harte uit. Een snelheidscontrole van de poli tie. op vrijdag 2 januari gehouden op de Hessenweg, leverde in korte tijd maar liefst zestien proces-verbalen op Zestien automobilisten moesten worden bekeurd wegens het te snel rijden De politie noteerde snelheden van 65 tot 85 km per uur, op een weg waar slechts met 50 kilometersnelheid mog worden gereden VERNIELING VAN ENKELE BRIEVENBUSSEN Nog altijd schijnt de jeugd niet gewend te zijn aan de door de PTT buiten geplaatste groene brievenbussen in Leusden-zuid werden dooreenvijftien- I jarige jongen enkele brievenbussen ver- I nield Hiervan werd op 3 januari door verscheidene personen aangifte gedaan LEUSDEN - Op woensdag 14 januari aanstaande houdtde KPO afdeling Leus den haar eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. Pater F J. Heckman houdt op die dag om 20.00 uur een le zing in de Johanneshoeve Het on derwerp zal zijn: „Geloof van de toe komst, de toekomst van het geloof Pater Heckman is geestelijk adviseur van de KPO en heeft tevens bekendheid door zijn medewerking aan de Volks hogeschool „Ons Erf" De aarde van de groenzoom rond de heer Meijers hoofdgebouw bestaat uit Buisman's koffiestroop, eveneens een suikerprodukt En de afzetting is ge maakt van suikerklontjes, die op de punt zijn vastgelijmd Ook de achterpartij is erg goed ge troffen, met de boogjes naar de kelder Tijdens het kerstdiner voor de zes endertig paters en broeders van het huis stond dit fraai kerststuk op een karretje met een wit laken eroverheen, omzoomd door schaaltjes met gar nalen cocktail Groot was de verras sing van degenen, die de eetzaal betra den: het gaf een bijzonder cachet aan het overigens óók voortreffelijke kerst diner En als de vitrine klaar is, zult ook u het stuk binnenkort kunnen bewonde ren Het is de moeite waard Anco Mali LEUSDEN/ZUID - In „Don Bosco" aan de Dodeweg te Leusden-zuid zult u in de nabije toekomst een vitrine aan kunnen treffen. Een vitrine met het kunststuk van „Don Bosco's" kok, de heer H. A. Meijer uit de Weber straat in Amersfoort. Over die vitrine breken ze zich mo menteel het hoofd, daar op „Don Bos co' Moet er een zakje talkpoeder in? Moet er een busje ongebluste kalk bij9 Waarom moeten die stoffen in Don Bosco's vitrine worden bijgesloten zult u vragen? Wel, dat komt, omdat het kunstwerk van de heer Meijer uit een materiaal bestaat, dat onderhevig is aan temperatuurschommelingen. Het materiaal heet dragant En het is van dragant, dat de heer Meijer een bijzonder fraaie en natuurgetrouwe weergave van het oude-hoofdgebouw- methet-bordes-en-de-groene-luiken heeft vervaardigd. En met die uitbeel ding zijn ze op „Don Bosco" zo in hun schik, dat ze het m een vitrine wil len zetten. Maar de geleerden zijn het er nog niet over eens of er voor de bestendigheid talk of kalk aan toege voegd moet worden 1 De heer Meijer heeft het hoofdgebouw van „Don Bosco" uitgevoerd op schaal 1 a 50, naar aanleiding van de afdruk ken van het gebouw, die hem door broeder Theo Roelofs ter beschikking waren gesteld „Hoe bent u er toe gekomen om het gebouw na te bouwen?", vroegen wij de heer Meijer in zijn kantoortje naast de grote keuken van het internaat „Ik had op een gegeven moment 's avonds niets te doen, en wilde graag gaan knutselen. En zo kwam ik op het idee om het oude hoofdgebouw van „Don Bosco" te gaan namaken Als materiaal koos ik het in de patisserie bekende dragant, een kom- binatie van poedersuiker, gelatine en water Daar werd een stevig deeg van ge maakt, dat moest worden uitgerold en gesneden. Inmiddels had broeder Theo Roelofs schetsen voor me gemaakt van de gevels, zodat ik die, precies op schaal, in karton kon nasnijden. Deze schabionen legde ik op de suikerpasta, die ik uitgerold had op glasplaten. Naar de vorm van de scha bionen sneed ik het suikerdeeg uit. Toen moest het veertien dagen dro gen- en dan wordt dat spul ontzettend hard". De heer Meijer haalt zo n stukje deeg voor me, en ik laat het op het for- micatafelblad vallen Er weerklinkt een glashelder geluid: het stuk suiker is keihard, en er breekt niets van af „Wanneer bent u er mee begonnen, en lukte het meteen de eerste keer?" „Ik ben er in oktober mee aan de gang gegaan, en het was net vóór de kerstdagen klaar. De eerste keer bleek de hele suiker- laag aan de glasplaten te zijn vastge kleefd Iemand zei toen: „Oh da s met erg. Verwarm het maar, dan laat het wel weer los". Maar de gelatine smolt, en er bleef niets van mijn bouwmateriaal over. De tweede keer had ik de wanden cpgezet, en toen viel er een zijwand uit. Die viel in gruzelementen Toen was ik erg kwaad: ik wilde eigenlijk de zaak in elkaar slaan, maar mijn vrouw hield me daar van tegen. De derde keer was ik overal op voor bereid. Toen ik ging bouwen stutte ik de wanden, en ik sloeg er touw om heen, zodat de wanden niet meer los konden gaan zitten. Zo ben ik, net als bij een bouwdoos van de modelbouw, het hoofdgebouw in elkaar gaan zetten. De onderdelen „lijmde" ik met garneerglazuur aan elkaar. Garneerglazuur? Oh, dat bestaat uit poedersuiker, eiwit en houtazijn. Af en toe mislukte er nog wel es iets, maar grote moeilijkheden deden zich niet meer voor gelukkig". „Hoeveel suiker hebt u er voor ge bruikt, en hoeveel uurtjes hebt u er aan gespendeerd?" „Ik heb tussen de 12 en 13 kilo suiker gebruikt, en ik ben er ongeveer 100 uur mee bezig geweest. Voor de luiken heb ik groene kleur stof door de suiker heen gemengd". De heer Meijer sluit de transfor mator aan. en dan zien wij zijn kunst werk in volle verlichting. Rondom het hoofdgebouw heeft hij lantaarnpaaltjes aangebracht met groe ne afschermkapjes Op alle trapgevel- tjes heeft hij zilverbellen aangebracht, om het wit te breken". Groene en bruin rode boompjes omzomen het gebouw De heer Roelofs zegt „Wat de bui- tenarchitektuur betreft, de heer Meijer heeft ons op nieuwe ideeen gebracht. Wij zouden ons hoofdgebouw eigenlijk op die fraaie wijze moeten aankleden!"

Leusder Krant | 1976 | | pagina 5