Jeugdleiders klopten het bestuur Kerstens voltooid portpark 1-0 overwinning voor lames Achten/eld Informatie-avond Hartstichting lamesjunioren Impala nonnen in Amersfoort Demonstratie molbestrijding en jaarvergadering A.B.T.B. Overwinning dames-senioren Impala K.P.J. jaar vergadering •(ÏPEND TIJDENS NIEUWJAARSRECEPTIE NIEUWJAARSWEDSTRIJD ACHTERVELD KERKDIENSTEN IDEFDAG 8 JANUARI 1976 LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS 7 gedaan worden en het bestuurselftal drong ver op. Cor Hoogland en Johan van Bekkum moesten zo nu en dan een corner weggeven Uit een van deze hoekschoppen wist middenvelder Hans van de Goes onhoudbaar in te schop pen. Doelman Frans Dalen moest „vis sen" Rust 2-1 Na de rust zagen we een leiderselftal dat de „oudjes" op tempo wilde verslaan maar de zaak zat potdicht Het bestuurselftal kon er enkele behoorlijke tegenaanvallen tegenover zetten. De passes van Bertus Tolboom waren echter te onzuiver om succes te oogsten CONDITIE Wat opviel was dat trainer Henny Baas duidelijk conditie te kort kwam, waar natuurlijk zo spoedig mogelijk iets aan gedaan moet worden. Gerrit van Bekkum. Jan Kerkhof en Herman v Ruitenbeek hebben er nog van alles aan gedaan om nog te doelpunten voor de leiders maar niets lukte, wel heeft het bestuurselftal de kans gehad om gelijk te komen, tot 3 maal achtereen werd-de bal op onverklaarbare wijze toch net niet over de lijn gewerkt. Het bleef 2-1 een uitslag waarmee beide elftallen vrede kunnen hebben. aanwezigen dit kon bezichtigen De uitbreiding van het gebouwencomplex, bestaande uit een bestuurskamer, een EHBO-kamer, een scheidsrechterska- mer, twee nieuwe kleedlokalen met doucheruimte en een nieuwe bergruim te, was zeker het bezichtigen waard. Uit de reacties van de aanwezigen kon men wel merken dat men zijn bewondering niet onder stoelen of ban ken stak voor hetgeen door de SV Ach terveld in een tijd van ongeveer vijf jaar werd gerealiseerd. Voor de bestuurskamer waren een aantal geschenken aangeboden. Door de vijf senioren-elftallen een schil derij van het Kerstens sportpark, ver vaardigd voor mej. J. v. d. Pol. Een schemerlamp en een grote lamp wer den aangeboden door de activiteiten- commissie en een prachtige wandklok door de Achterveldse dames. Door de echtgenote van de penningmeester W. Schouten werden twee bloemstukjes aangeboden en door de heer J Schouten een zeer fraaie beker GELUKWENSEN Na het bezichtigen van dit alles nam het bestuur weer zitting achter de voor hen bestemde tafel waarna door een zeer groot aantal leden, donateurs, supporters en nog vele anderen de ge lukwensen voor het nieuwe jaar wer den aangeboden Ook de voorzitter van de sportstich ting van de gemeente Leusden, de heer B. W. Peddemors, kwam namens de sportstichting zijn gelukwensen voor het nieuwe jaar aanbieden. ACHTERVELD - Op zondag 4 ja nuari is de jaarlijkse (traditionele) nieuwjaarswedstrijd gespeeld tus sen de elftallen van de jeugdleiders van het bestuurselftal. Op een goed bespeelbaar veld werd de strijd aan gevangen o.l.v. scheidsrechter Johan van Dalen, als grensrechters fungeer den de bestuursleden Johan van de Hengel en Wim Houtveen. Direkt na het beginsignaal gingen de jeugdlei ders in de aanval en probeerden de wat oudere tegenpartij te overrom pelen. De achterhoede van het bestuur gaf echter niet thuis. Wim Smink stond als vanouds te backen en Gijs Steen beek stopperde zeer correct. Na 15 minuten spelen kon Jan Boersen doel man C. Marwijk het nakijken geven met een onhoudbare schuiver Het bestuurs elftal probeerde het spel te verplaat sen. voorzitter Legdeur en Geurt van Putten kwamen tot goede acties ech ter zonder succes. In de 35e minuut konden Wim Smink en good-old Jan v d. Heuvel de snelle Jan Boersen niet afstoppen en diens schot was niet te stoppen voor doelman Van Marwijk 2-0. OPDRINGEN Aan deze 2-0 achterstand moet iets CHTERVELD - Zondag j.l. hield het tuur van de SV Achterveld haar Tijkse nieuwjaarsreceptie. Om on eer 14.00 uur sprak de voorzitter de SV Achterveld een welkomst- rd tot alle op dat moment aanwe- »o. Hierna dankte hij alle personen io bet afgelopen jaar hunmedewer- hadden verleend tot hetgeen nu stand was gekomen, en was vol- d. ij bracht naar voren dat de wens van bestuur, zijnde de realisering van derde veld en de uitbreiding van accommodatie was vervuld. Hij cht dank aan de firma Ossendrijver op voortreffelijke wijze de uitbrei- van het gebouwencomplex had richt Verder dankte hij de leden de sportvereniging die de centrale warming hadden aangelegd, de men- die het schilderwerk voor hun re- ing hadden genomen en de schoon- cers die hun beste beentje hadden gezet Dank zij al deze personen - er nu een sportcomplex aan de wezigen worden getoond dat er zijn r. Verder hoopte de heer Legdeur het voor de sportvereniging een heel d jaar zal worden vooral op het rtieve vlak. UITBREIDING >m ongeveer 14.30 uur werd door heer Legdeur het nieuw gebouwde iplex geopend zodat ieder van de ACHTERVELD - Zondag 4 januari melden de Achterveldse dames een lendschappelijke wedstrijd tegen het mes-elftal van KVVA uit Amersfoort. Hoewel het elftal uit Amersfoort 2e klassen lager speelt dan de Ach- •veldse dames, hadden de Achter- Idse dames in de eerste helft van wedstrijd toch hun handen vol aan de Amersfoortse dames. Ook in deze wedstrijd had Achterveld het jonge talent ingezet om wat te wennen en tevens spelinzicht te krijgen. Zeker mag hier genoemd worden de jonge G. Schouten die uitblonk door spelinzicht en vechtlust. Na ongeveer 25 minu ten spelen lukte het L. Kerkhof om voor Achterveld het eerste doelpunt te scoren. Met deze stand brak ook de rust aan. Inde tweede helft speelde Achterveld tegen de wind in. Ook nu waren er weer een paar jonge speelsters inge zet. Achterveld speelde een stuk be ter dan in de eerste helft. Het midden veld werd nu beter bezet en men speel de elkaar de bal meer en beter toe. Het Achterveldse spel liep vooral over de rechter vleugel waar de zeer snelle en steeds beweeglijke W. Kukupessy en steeds beweeglijke W. Kukupessy speelde. Dankzij het goede werk bracht L Kerkhof al vrij spoedig de stand q) 3-0. Ook W. Kukupessy kon nog eenmaal scoren waardoor de stand 4-0 werd in het voordeel van Ach terveld. Al met al was het weer een zeer goede oefenwedstrijd voor de jonge Achtervelse speelsters. Programma NBP 1976 LEUSDEN - Zondag 28 december :bben de dames junioren van Impala- indbal de wedstrijd tegen Amersfoort et 7-4 gewonnen. Met deze overwin- ng behouden zij de kans op het kam- oenschap. In de eerste helft liep de rijd gelijk op. Bij Amersfoort waren :n aantal goede schutsters, waarvan te einig gebruik werd gemaakt. Impala larentegen kreeg veel kansen, maar et ze onbenut. Vanaf het begin oefende Impala druk p de tegenpartij uit door op break-out spelen Impala opende de score met en keihard afstandschot, 0-1. Ainers- >ort kwam terug met een zuiver gericht :hot, 1-1. De bal stuitte net voor de eepster van Impala, waardoor de bal loeilijk te houden was. Met een soort gelijke bal maakte Amersfoort het tweede doelpunt. Impala kwam met 2-1 achter te staan. Dat duurde echter niet lang. Een speelster van Impala kreeg de bal, sprong hoog op en scoorde, 2-2. Vanaf dat moment liep Impala verder uit. Het werd 2-3 door een schot tussen de verdedigmg en tussen de benen van de keepster door. Nadat vele malen een break-out was gemist, werd het vierde doelpunt ge maakt. Een speelster van Impala kreeg de bal van de keepster aangespeeld. De keepster van de tegenpartij kwam haar doel uit en werd gepasseerd door de speelster van Impala, die rustig de bal in het doel wierp. Amersfoort probeerde wel tot scoren te komen, maar de ver dediging van Imapala zat goed dicht. Impala echter bleef doorgaan. Een af standschot werd wel geraakt door de keepster, maar belandde toch in het doel, 2-5. Nog tweemaal scoorde Impala. De eerste ging via de paal het doel in en de tweede was een hard afstandschot Amersfoort kwam nog wel terug. Een speelster van Amersfoort omspeelde de verdediging van Impala en scoorde. Ondanks protesten, dat de speelster in de cirkel stond, werd het doelpunt wel toegewezen. Ook het laatste doelpunt van Amers foort werd omstreden. In eerste instan tie hield de keepster van Impala de bal. De bal ontglipte haar, waarna deze naar de andere kant van het doel rolde. Op het laatste moment dook de keepster naar de bal en stopte deze. De bal lag tegen de lijn, maar was niet over de lijn, toch 4-7. Ondanks de soms twijfelachtige beslissingen van de scheidsrechtster toch een leuke wed strijd. Vooral voor Impala een goede prestatie, omdat zij zonder wissel speelden. LEUSDEN/CENTRUM - De Leus- dense afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen heeft weer een uitgebreid programma voor de eerste helft van dit jaar samenge steld. De avondbijeenkomsten van deze vrouwenbond worden gehouden in de Marcuskerk en beginnen om 8 uur. Naast deze avondbijeenkomsten zul len er ook enige excursies georga niseerd worden. De eerste was vandaag en het doel hiervan was het van Gogh museum in Amsterdam. Voor andere excursies is men nog bezig met de planning. Het programma voor 1976 ziet er als volgt uit. Woensdag 7 januari: 's Morgens van 10 tot 12 uur is er voor de leden een Nieuwjaarsochtend in restaurant „Nieuw Leusden", de Biezenkamp 4 Leusden. U zult het vast gezellig vinden om met z'n allen onder het genot van een kop koffie wat te praten Voor de nieuwe leden is dit een gelegenheid om wat sneller in te burgeren Donderdag 8 januari: Excursie naar het van Gogh museum in Amsterdam, voorafgegaan door de be zichtiging van de koninklijke wachtka mer op het centraal station, onder- leiding van de heer W. Holten. We nemen de trein die om 8 56 uit Amersfoort vertrekt. Wilt u uiterlijk om kwart voor negen in de hal van het station zijn. Donderdag 15 Januari: De NBP organiseert de voorlichtings avond voor Leusden C. en Z., van de Nederlandse Hartstichting 's avonds om 8 uur in de Marcuskerk. Het aantal gevallen van Hart en Vaatziektenis on rustbarend toegenomen, en het is van groot belang te weten wat we ter voor koming hiervan kunnen doen. Komt u vooral en neem uw echtgenoot mee. Het programma kunt u elders in onze krant vinden. Donderdag 22 januari: De Nederlandse Vereniging tot bescher ming van vogels te Zeist verzorgd een avond met films. Woensdag 11 februari: Jaarvergadering: Daarna een demon stratie van het verzorgen van koude vleesschotels of hartige hapjes. Donderdag 18 maart: Mevr. W. Lokhorst uit de Bilt komt vertellen over oude merklappen, waar van zij dia's laat zien. Hebt u merk of stoplappen brengt u die dan mee. Donderdag 15 april: De heer H. Lems uit Bunnik houdt een lezing over Yoga. Dit is een boeiend onderwerp, ook voor degenen die het met beoefenen en voor wie het maar een mysterieuze bezigheid lijkt. Donderdag 20 mei: De heer K. M. v. d. Maat uit Alphen aan de Rijn houdt een lezing met dia's met als onderwerp „Zie de Mens" In Provinciaal en Kringverband zijn er nog de volgende activiteiten Donderdag 19 februari: „Scheherazade", bekend door haar Cocktails in Libelle, houdt een cau serie getiteld Scheherazade's Spraak waterval. Deze avond wordt gehouden in „de Kolk" te Leersum, aanvang 8 uur 's avonds Toegang voor leden f2,00, voor met leden f3,00. Gespreksleider cursus: Het bestuur be veelt deze cursus erg bij u aan. De cursus wordt op 4 ochtenden gege ven De eerste ochtend is op dinsdag 23 maart in Leusden, de andere och tenden zijn in Leersum en Langbroek. Opgeven bij het bestuur voor 15 janu- Dinsdag 27 april: Provinciale voorjaarsvergadering. 17 tot 22 mei: Bondsreis naar Bedfordshire ten noor den van Londen, waar de plattelands vrouwen daar gastvrouwen zullen zijn Als u interesse hebt voor deze afde ling van de NBP kunt u uiteraard lid worden. U kunt echter gerust eerst eens een avond komen kijken De con tributie bedraagt voor het jaar 1976 f26,00. Als u bovendien het „Stichts Bericht" wilt ontvangen, wordt de con tributie f27,50 In dit driemaal per jaar verschijnende bericht, vindt ualle aktiviteiten die op provinciaal en in kringverband plaatsvinden. Dames van het bestuur waar u voor verdere inlich tingen terecht kunt zijn: J. Sidenus-Velstra (2e secr Zilver reiger 15, Leusden-C., tel. 033-33836. K. J. Schmidt-ten Hoopen (pres Ar dennen 84, Leusden-C., tel. 03496- 1980 LEUSDEN - De damessenioren van mpala behaalden zondag 28 december :en overwinning. Deze keer was Fideli as het slachtoffer. Na terugkeer van de ceepster Nel Rijnders, is het team weer :ompleet. na Tolboom en Jenny Meyerink zijn veer als veldspeelsters aangetreden. Zij ïadden tijdelijk de taak als keepster van Vel voortreffelijk overgenomen. Bo vendien hebben de dames weer twee lanwinsten, Truus Brouwers en Karina Vos. In de wedstrijd tegen Fidelitas was Impala weer goed op dreef. Impala maakte het eerste doelpunt door een iprongschot. Fidelitas kwam nog gelijk, maar moest Impala toch een voorsprong geven. Ze zouden trouwens niet meer in staat blijken de voorsprong in te lopen. Het was een harde, maar sportieve wed strijd. Impala kreeg twee penalty's mee, waarvan er éen door Ria Horst, de penalty-specialist werd benut. Vele doelpunten werden gescoord vanuit een sprongschot, waarvan er één door Wilma van Kooy. Al scoort dan niet iedereen elke wed strijd, toch heeft iedereen een aandeel in de overwinning. Zo staat Ans Wolf in de aanval veel in de hoek om zo de verdediging naar zich toe te trekken en verdedigt Margo Ag- terberg of haar leven ervan afhangt. Ina Tolboom staat op de cirkel tijdens de aanval om zo gaten te trekken in de verdediging. Toen Ina keepte, nam An- nelies Drager de taak als cirkelloopster over. De cirkelloopster kan ook aange speeld worden om zelf te scoren. Dat wil niet zeggen dat er niet tijdens de wedstrijd gewisseld wordt van plaats. In de wedstrijd tegen Fidelitas lukte de wisselingen uitstekend. Het werd dan ook een verdiende overwinning voor Impala. Alle speelsters van Impala zijn genoemd, behalve Yvonne de Valk, de schrijfster van dit verslag. NIEUWE OVERWINNINGEN Ook zondag 4 januari haalden zowel de damesjunioren als de damessenioren weer twee punten binnen. De damesjunioren wonnen met 16-2 en voor de damessenioren werd de stand 6-1 De junioren hadden helemaal geen moeite met hun tegenstander Limvio, ondanks dat ze met slechts zeven meis jes speelden. De verdediging zat goed dicht. Vijf meisjes stonden op de cirkel en éen meisje ervoor om de bal te onderschep pen. Dit lukte haar vele malen, waar door Impala op break-out kon spelen. Ook de keepster probeerde een doel punt te maken vanuit haar doelgebied De keepster van de tegenpartij stond namelijk erg ver voor haar doel. Ook de damessenioren speelden een bijzonder goede wedstrijd tegen BDC Van deze tegenstandsters hadden de dames van Impala een eerder gespeelde wedstrijd verloren. In de eerste helft maakte BDC hun eerste en tevens hun laatste doelpunt, daarna kwamen ze niet meer tot scoren. Ook Impala maakte in de eerste helft maar één doel punt. De ruststand was dus 1-1. Door het snelle spel van Impala na rust raakte de verdediging van BDC verward. Er vie len grote gaten in de verdediging, waar de speelsters van Impala.direkt op rea geerden door in te lopen. De dames konden elkaar goed vinden en telkens opnieuw werd degene, die vrij op de cirkel stond, aangespeeld. Al kwam BDC niet meer tot scoren, onge vaarlijk waren ze beslist niet. De verde diging blokkeerde de aanvallen van BDC erg goed. Ook de schijnbewegin gen van enkele meisjes van de tegenpar tij werden goed doorzien. Al met al een goed begin van het nieuwe jaar voor Impala-handbal. Wilt u meer over handbal te weten komen, kom dan eens langs: Elke donderdag van 7.30-10.30 trainen in sport hal de Meent. Het langverwachte verslag van Im pala is dan toch nog gekomen. ACHTERVELD - Op de ledenver gadering van 30 oktober j.l. werd af gesproken om op korte termijn een de monstratie te geven ter bestrijding van de mol. Men heeft deze afspraak kunnen houden. Op vrijdag 9 januari a.s. zal door de firma Goorhuls op het bedrijf van Gerbrand van de Hen gel (nieuw Hoolhorst), Hessenweg 148, een demonstratie worden gegeven met een ploeg waarmee kunstmatige ritten worden gemaakt en automatisch ver gif wordt ingebracht. Tevens zal de heer G. van Tweelvan „Eme'aar" een demonstratie geven hoe men mollenklemmen moet zetten. De aanvang van de demonstraties is om 10.30 uur Tevens zal op vrijdag 9 januari 1976 om 20.00 uur de leden vergadering van de ABTB afdeling Achterveld worden gehouden. Deze ver gadering wordt gehouden in Ons Ge bouw De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening door de voorzitter; 2. Notulen van de vergadering van 25 oktober 1975. 3. Toelichting onroerendgoed belas ting door de heer v. d. Zaag; 4. Gelegenheid tot stellen van vragen; 5 Mededelingen; 6 Rondvraag; 7 Sluiting Gezien het onderwerp dat deze avond door de heer Van der Zaag zal wor den verhandeld verdient het zeker aan beveling deze vergadering te bezoeken. LEUSDEN - Op donderdag 15 janu ari 1976 om 20.00 uur wordt er in de Marcuskerk (voorheen het kerkelijk Centrum) te Leusden een voorlichtings avond gehouden door de Hartstichting. Het programma voor deze avond luidt als volgt: 1. Opening 2. Medische voordracht over hetaktu- ele onderwerp hart- en vaatziekten door J. C. den Toom, arts 3. Vertoning van informatieve films 4. Toelichting op doelstellingen en ak tiviteiten van de Nederlandse Hart stichting door de heer H. Kloos terman van Wijck 5. Pauze, waarin gelegenheid wordt ge geven tot het schriftelijk stellen van vragen. 6 Beantwoording van de vragen 7. Sluiting. ONRUSTBAREND Het aantal gevallen waarin hart- en vaatziekten voorkomen is de laatste jaren onrustbarend toegenomen. Er zijn weinig Nederlanders die niet in hun naaste omgeving slachtoffers ken nen of hebben gekend van hartinfarct, angina pectoris, hoge bloèddruk, her senbloeding, vaatkramp enz. Er moet nog veel onderzoek geschieden naar de diepe oorzaken van deze ziekten, doch vaststaat, dat een aantal risiko- faktoren is aan te wijzen die de mens tot een mogelijk slachtoffer maken. Tot die risikofaktoren behoren te veel sigaretten roken, te veel en te vet eten, te weinig beweging en te veel zorgen en spanningen. Hoe de fakto- ren zich tot elkaar verhouden, hoe ze elkaar beinvloeden en dergelijke staat niet vast, wel echter dat van de mensen met duidelijke risikofaktoren 10 tot 20% inderdaad een hartinfarct krijgt van die onder risikofaktoren praktisch niemand Dat betekent dat hart-en vaat ziekten zeker bij jonge mensen in een groot aantal gevallen te voorkomen zijn. De preventie is hier uiteraard moeilijker dan die van ziekten waar tegen inenting mogelijk is Wil zij goed op gang komen dan is veel re search en bevolkingsonderzoek nodig moeten stimuleren. Het kan voor een ieder van groot belang zijn iets meer te weten over de mogelijkheden om het hartinfarct te voorkomen en over de methoden die zijn en worden ontwik keld om lijders aan hart- en vaatziek ten te revalideren en te helpen handi caps te overwinnen. ACHTERVELD - Donderdag 8 januari om 20.00 uur zal in de zaal bij Jan Voorburg de K.P.J. afdeling Achter veld haar jaarvergadering houden. Er zal op deze vergadering het een en ander besproken worden en ook kan op die avond de contributie betaald worden. Tevens zal er een bestuurswisseling plaats vinden. Als er meisjes-leden zijn die hier iets voor voelen kunnen zij zich alsnog opgeven bij AntoonHak. Een belangrijk punt op die avond is het financiële verslag Ook zal op die avond de deelname aan het car naval besproken worden evenals de jaarlijkse uitwisseling. De Achter veldse K.P.J gaat dit jaar naar de K P.J afdeling uit Klarenbeek. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij A Hak. Leden f 10,00 entree en bus en niet- leden f 15,00. Aangezien dit weer een belangrijke jaarvergadering zal wor den hoopt het bestuur op een zeer grote opkomst van de leden. 11 januari: LEUSDEN-CENTRUM N H K 9 00 uur ds J W K Kel der. Ger. viering H Avondmaal 10 30 uur ds J j Kooman, Herv Bed H Doop 19 00 uur. ds W. de Vries, Amers foort. Ger R KK zaterdag 19.00 uur. zondag 7 45 uur; 9.00 uur: Hoogmis; 10.30 uur; 11.30 uur LEUSDEN-ZUID NHK 10.00 uur ds Weerne kers, Herv Bed H Doop. 18.30 uur ds. T Spilkers, Leusden, Ger./Herv. Opendeurdienst. RKK Huize Don Bosco. Zaterdag 19.15 uur zondag 10 00uur Hoog mis: 11.30 uur achterveld Ned Herv Kerk zondag 11 janu ari aanvang 9 00 uur ds. Kamer beek uit Hoevelaken R.K. Kerk zaterdag 10 januari 1976 aanvang 19 00 uur H Mis. zondag 11 januari 1976 aanvang 8.30 uur H Mis. aanvang 10 30 uur Hoog Mis. „Onder de klok hadden we af gesproken!"

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7