Jeugdschakers deden examen .TV Lookhorst kijkt naar de toekomst iNimmerdor .Oudere jongens aan de top Hockey komt winterslaap uit Te weinig doelpunten bij Antilopen- Hespa Nationale wielercross van Pedaalridders Grote successen voor kleine ploeg Haaien Roda-pupillen wonnen zaal voetbal-toernooi Recepties. C PORT URSIEF Vi Hildebrand Brom lost startschot prestatieloop WOENSDAG 14 JANUARI 1976 17 Clubkampioen P r W. v d. Laaken Bree (links) ontvangt hier de wisselbeker van voorzit - Spannend moment uit de ontmoeting tussen mevrouw C. Middelman en de heer S Etten van de Bree TTCL-kampioen LÈUSDEN/CENTRUM - Er zijn on- i ngs wat moeilijkheden geweest bij Leusdense tafeltennissers. Zoiets [bmt ook wel eens bij andere ver- iigingen voor en is dus niets bijzon- brs,- maar het blijft vervelend De |er K J. Kleefstra trok zich na een -jarig voorzitterschap uit die functie F rug en werd als zodanig opgevolgd >or de heer W. v.d. Laaken uit Leus- m-Centrum. Onder zijn leiding wil het TCL-bestuur het in de vorige compe- ties verloren terrein weer zo spoedig ogelijk proberen te heroveren. En dat een prettig geluid, zo aan het be- n van de a.s, voorjaarscompetitie, I op 19 januari a.s. begint. Als een ft ittige training daartoe, maar natuurlijk lik voor de persoonlijke eer, werden zondag met groot enthousiasme de on derlinge clubkampioenschappen gehou den. Dat gebeurde nog in het tijdelijke onderdak van de vereniging in de gym zaal aan de Lijsterbeslaan. De terug keer naar het eigen stekkie op het BB-park is echter zeer nabij. In 6 poules van 3 spelers en speelsters werd gestart, waarbij de als laatste geëindigde werd verwezen naar de ver liezersronde De nummers twee moesten onderling uitmaken, wie van hen datzelfde lot trof. Het prettige van de gevolgde regeling was. dat men bij tegenslag niet direct voor de ge hele verdere dag was uitgespeeld Zowel de verliezers als de winnaars kwamen zodoende 6 a 7 maal in actie De wedstrijdenreeks verliep zo vlot, dat men zelfs op net tijdschema voor uit liep. De finale was ditmaal wel erg spannend, want voor het ingaan van de laatste partij tussen de heren P. v.d. Bree en P Plasmeyer was de situ atie zo. dat eerstgenoemde bij winst voor de derde achtereenvolgende keer clubkampioen zou worden. Als de heer Plasmeyer zou zegevieren (wat velen sportiviteitshalve stiekum hoopten}, kwamen deze twee spelers met de jeugdige Marcel Geomini samen aan de top van het klassement. Derhalve span ning genoeg Zover is het echter niet gekomen en hoewel Plasmeyer zijn kan sen uitstekend verdedigde kon hij op den duur toch niet voorkomen, dat v d. Bree langzaam maar zeker op de titel afstevende Wel moet gezegd wor den, dat hij dit jaar al weer meer te genstand heeft ondervonden dan in vo rige gelegenheden, maar uiteindelijk bleek hij toch en terecht wel de sterk ste. Marcel Geomini had een iets be ter gemiddelde uit zijn bat weten te behalen dan de heef Plasmeyer, waar door zij in deze volgorde de 2e en de 3e plaats bereikten De heer M. ter Hoeven werd winnaar in de verlie- zersronde vóór secretaris W Verhoe ven en tenslotte reikte voorzitter M. v.d. Laaken aan mevrouw Coby Mid delman de damesprijs uit. Hoewel zij meerdere mannelijke TTCL'ers een leuk tafeltennislesje gaf. kwam zij net niet aan de top Maar dat kon de pret niet drukken LEUSDEN - Dinsdag 23 december was het een bijzondere dag voor de jeugdschakers van de s v. Leusden". Samen met een tiental jongeluiuitWou denberg, werd door 5 jongens en 1 meis - je van de schaakvereniging gezamenlijk examen gedaan voor het pionnendiploma De deelnemers uit Woudenberg waren opgeleid door ons Woudenbergse lid, de heer Karis. Van de Leusdenaren slaagden er 5 Een moest helaas worden afgewezen. De namen van de geslaagden zijn: Marjan Hooijer, Wim Horst, Sven van Sligter, Sikko Jan Vermeer en Ro land van Veen Deze jongelui kunnen nu verder gaan voor het torendiploma. Dinsdag start de nieuwe jeugdcompe- titie. Het eindresultaat van de afgelo pen competitie is als volgt. In groep I werd Niels Jansen nummer 1 met een half punt voorsprong op Ma rjan Hooijer In deze groep degradeert Marcel Zwiers terwijl Menno Groenhout door verhui zing ook niet meer mee zal doen De open plaatsen worden ingenomen door de twee hoogstgeplaatsten van groep 2, namelijk Sven van Sligter en Guus van der Ende. In deze tweede groep degradeert Ruud Peddemors naar groep 3 Sikko Jan Vermeer en Johnnie Horst, de nummers 1 en 2 van groep 3 promoveren naar groep 2. UITSLAGEN HUISCOMPETITIE Groep 1 Mosterd - Struiwig Pronk - Boemaars Groep 2 Berg - Visser Harlaar - Loning Kuiter - Agterberg Van der Tang - Wisman Zaal - Van Dokkum Groep 3: Schouten - mevr. Graafland - J Kuijper Stevens Stoorvogel Rietveld Groep 4: Sibeijn - Straver Kreber - Hersbach Jeulink Van Garderen Van der"Wetering - Roos 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 0-1 1-0 0-1 1-0 0-1 0-1 0-1 EERSTE TIENTAL Het eerste tiental speelde 6 januari een thuiswedstrijd tegen het ook nog ongeslagen ,,Den Dolder I". Het is een wedstrijd geworden waarinde Leus denaren het geluk met aan hun zijde hadden Bij het afbreken van de wed strijd na 4 uur spelen was de stand 4-4. De Leusdense resultaten waren: Winst voor Karis en Halkes, remise voor Van der Weijden, Leijdes, Van der Laaken en Boemaars; verlies voor Den Boer en De Jager. De partijen van Van Santen en Pronk moesten op een andere datum uitgespeeld worden. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag- vond hield de oudste en grootste Leus- feötense tennisvereniging inNieuw-Leus- en haar algemenelededenvergadering. en haar algemene ledenvergadering, let accent van deze Lockhorst-bijeen- omst was duidelijk gericht op de toe- omst. Nadat voorzitter A. Noordkamp, eurig op tijd, de vergadering opende iet een woord van welkom tot de vele anwezigen, werd vlot het eerste deel an de agenda afgewerkt. De diverse erslagen over 1975 vormden geen pro- lemen de heer de Vries volgde de eer W. Bunnik op in de kascommissie n de heer Schoonbeek bleek bereid p taak van de aftredende heer G. 'ekkers (jeugdzaken)^ in het bestuur ver te nemen. Als "danköeïuiging voor e vele aan Lockhorstbewezen diensten ig de vertrekkende jeugdleider le- ilang het recht om jaarlijks zón- ei* inschrijfkosten te mogen deelnemen lan('een Lockhorst-tournooi. De KNTB al dit geschenk waarschijnlijk niet pvatten als een vorm van professio- talisme, maar het was een leuke en be- ftalbare geste, die bovendien vergezeld Jng van een enorme bos bloemen oor de echtgenote van de heer Rekkers. Toen waren de eenvoudige klusjes af gewerkt en werd overgeschakeld naar zaken, die verband houden met het toekomstige beleid van de vereniging Punt 9 van de agenda was de herbew noeming van trainer Hans v.d. Linden. Met verwijzing naar zusterverenigin gen in Amersfoort, waarvan het meren deel op dit moment zonder oefenmees- ter zou zitten, was het logisch dat het Lockhorstbestuur de verbintenis wilde voortzetten, ook in combinatie met de functie van coördinator Er zijn wel eens wat onvolkomenheden geweest in de onderlinge relatie, maar dat bleek een onduidelijke en onvolledige taakom schrijving als oorzaak te hebben. De regio Amersfoort lijkt groot, doch om dat op dit moment onvoldoende exacte gegevens beschikbaar zijn. wordt er voorlopig maar het beste van gehoopt. Mogelijk dat ondertussen het ïndoor- probleem al is opgelost door de re alisering van een tennishal in Leusden. Bij die tennishal bleef voorzitter Noord kamp met een uitvoerige uiteenzetting lang aan het woord, mede omdat die in verband is te brengen met de uit breiding van het aantal tennisbanen in Leusden Er bestaan namelijk verge vorderde plannen in drie richtingen. Een daarvan is de uitbreiding op het Burgemeester Buiningpark en een twee de is de aanleg van nieuwe banen stander van een te groot wordende ver eniging of van door Lockhorst te be heren complexen op verschillende pun ten in de gemeente. Het bestuur stel de echter met nadruk, dat vaste plan nen nog niet bestaan. Men speelt voor lopig echter op zekerheid en brengt daarbij nadrukkelijk de (oudste en grootste) rechten van de vereniging in het geding en daarmee was de ver gadering het wel eens. De nog vol gende agendapunten leken ons meer van interne betekenis, zodat wij het hier maar bij laten. Dat er evenwel in de nabije toekomst nog heel wat in het Leusdense tenniswereldje gaat gebeuren, staat inmiddels wel vast. SCHERPENZEEL - Reeds lang voor dat de laatste wedstrijd zou beginen was duidelijk dat de Roda-pupillen de grote winnaars zouden worden van het zaal voet baltournooi, dat afgelopen zaterdag in Scherpenzeel werd ge houden De Roda-teams wonnen al hun wedstrijden en dat is een unieke pres tatie' Het was een fijn tournooi. de or ganisatie was prima, er werd lekker enthousiast gespeeld en de supporters hebben zich uitstekend laten horen De uitslagen waren Roda Dl won van Scherpenzeel Dl met 3-2, van Vallei- vogels Dl eveneens met 3-2 en van SVVM (Maarn) zelfs met 4-1. Roda Ei klopte Scherpenzeel El met 2-1. won van de Scherpenzeelse Vallei- vogels met 3-0 en versloeg SVVM El uit Maarn met 1-0 -competitieresultaten van de vereniging t op het sportpark Valleikanaal, noor- rwaren go.ed en uit de .vergadering bleek t delijk Van~de Wetering Ook de tennis- afdoende. dat de leden wel achter hun trainer staan In verband met de in de toekomst te verwachten ontwikke lingen wordt wel de nodige flexabili- teit betracht in de bestaande en nog te treffen regelingen Inzake het indoor-tennis in het win terseizoen in de Amersfoortse sport hallen kwam de I T.A ter sprake De kans op een spoedige opheffing van deze overkoepelende tennisorganisatie in de hal zit in de uitbreidingsplannen, maar het hoe. wat, waar en wanneer is nog een groot vraagteken Om evenwel straks niet voor on plezierige verrassingen te komen (me de in verband met de inmiddels opge richte tweede tennisclub in Leusden- Centrum) heeft het Lockhorstbestuur terecht reeds de nodige claims op de nieuwe accommodaties ingediend Meerdere leden toonden zich geen voor- LEUSDEN/CENTRUM-DeLandelij- ke Rijvereniging Nimmerdor was het -» afgelopen weekeinde actief met de twee- D de editie van een B- en L-interclub- springconcours voor veteranen. Tot die categorie worden ruiters gerekend van 40 jaar en ouder Uit de prestaties van Ide 40-plussers is echter duidelijk ge bleken, dat zij nog lang niet aan het einde van hun ruiterleven zijn. De wed strijden waren in twee categorieën on derverdeeld. De B-ruiters vonden 8 sprongen met 9 hindernissen op hun weg en de L-springers hadden een par cours met 11 hindernissen in 10 spron gen. In september 1974 heeft Nimmer dor een proef genomen met dit soort wedstrijden Blijkbaar gaat het een succes worden, want voor dit tweede evenement boekte men al weer heel wat meer deelnemers. Het was met recht een volle bak. De resultaten 'waren: le B-parcours; .1 H Hoogendoorn (Nimmerdor) met 91 Gracieus 0 fouten, 52 sec. 2. H Mastenbroek (Voorwaarts Essen/ Wekerom) met Marco 0 fouten, 52.8 ser 3. A. J. Freeling (Gunterstijn Breuke- len) met Passepartout"3 fouten, 77,2 sec 2e B-parcours: 1 J. Kamphuis (Schaffelaar, Bar- neveld) met Potentiana 0 fouten. 57 sec 2 J Pol (Leersumse Plas) met Viro- so 0 fouten, 59.2 sec. 3 R J. J Stassen (Gunterstijn) met Claus 4 fouten, 55 sec le L-parcours: 1. M. van Malenstein (De Klom uit de Klomp) met Lodette 0 fouten, 57,2 sec. 2. A. Bavelaar (VEO Voorthuizen) met Pascal 0 fouten, 57,4 sec. 3. H. Hoogendoorn (Nimmerdor) met Krokant 0 fouten, 57,6 sec. 2e L-parcours: 1 H. v.d Brink(Nimmerdor) met Mis ter Solo 0 fouten, 55 sec. 2. W G. Tillemans ft Gouden Hert, Putten) met Pascal 0 fouten, 55,2 sec. 3 K van Zomeren (Gouden Hert) met Lobo 0 fouten, 60,8 sec. De heer K. Kos had pech door na een eerste foutloos gereden parcours in de barrage ten val te komen Hoe wel e e a. gelukkig minder erg was dan het leek, was hij wel zijn kansen op een goede klassering kwijt. Hij kreeg als troost de pechprijs. Ook de overige prijzen werden uitgereikt door Nim- merdor-voorzitter E. Oostra. Nimmerdor-programma: De eerstvolgende aktiviteiten van Nimmerdor vinden plaats op. 31 januari pony-indoorspringconcours voor M- en Z-ruiters uit heel Ne derland (op uitnodiging). 14 februari 40 plus dressuurdag met koffiemaaltijd. De inschrijving hiervoor is al bijna voltekend. 5 maart indoor-springconcours paarden 6 maart: idem voor pony's 19 maart: idem voor pony's (2e deel). 20 maart idem voor paarden (2e deel). LEUSDEN/CENTRUM - Aan alles komt een einde Ook aan de hockey- winterstop. Het komende weekeinde weliswaar nog maar in een lage ver snelling met een aantal inhaalwedstrij den voor de lagere elftallen en de jeugd. Een bijzonder belangrijk tref fen in de le klasse afd. 3 van dis trict Gooi/Utrecht wordt de thuiswed strijd van het 2e herenteam tegen kop loper Laren 7. Dat wordt beslist een knaller! Bij winst van de Leusdena ren komen Laren 7, Baarn 3 en Leus den 2 met zijn drieen op kop, ge volgd door GCHC 7 met slechts 2 punten achterstand Wel bijzonder spannend kan het sluitstuk van de competitie worden. Op de allerlaat ste speeldag staan namelijk Laren 7 - Baarn 3 en SCHC 7 - Leusden 2 op het programma. De stand aan de top van de ranglijst is op dit moment Laren 7 10 gesp 16 pt. Baarn 3 11 gesp. 16 pt. Leusden 2 10 gesp 14 pt GCHC 7 11 gesp. 14 pt In deze afdeling moeten in totaal door ieder team 14 wedstrijden wor den gespeeld Heren 3 is vrijwel uit geteld, tenzij er nog een paar won deren geschieden Met nog 5 wedstrij den voor de boeg heeft het derde nu 6 verliespunten meer dan Schaerwey- de 11 en 7 meer dan Huizen 4. Heren 4 en 5 spelen nog steeds en kennelijk met genoegen de eigenlijk toch maar onplezierige rol van blijmakers voor de concurrerende ploegen Beide teams zijn in het bezit van het rode lampje en wel met 3 resp. 2 punten, behaald in evenveel gelijke spelen Dames 2 heeft zich intussen aardig uit de ge vaarlijke zóne gehockeyd. Half no vember stond het tweede nog op de voorlaatste 7e plaats met 3 punten uit 8 ontmoetingen Op dit moment staat Dames 2 5e met 7 uit 10. Het bescheiden inhaalprogramma voor zaterdag a.s. luidt Jongens BI - Schaerweyde B3 Jongens B2 Gooise C5 Hilversum A3 Gooische B3 en voor zondag Heren 2 (11.00 uur?) Heren 5 Laren 9 Hilversum 10 Huizen 2 Baarn B3 Jongens Cl. Meisjes Al Meisjes BI. Laren 7 - Maarssen 4 Horen 3. Heren 4 Dames 2. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag moest Antilopen I uit naar Hespa I (Amsterdam) De thuiswedstrijd was ontaard in een ordinaire gooi- en smijtpartij Maar tegen alle verwach tingen in was het nu een plezierige en sportieve wedstrijd Doordat An tilopen verloor en Altius en OKV tegen elkaar gelijk speelden, staan er van de zeven ploegen in deze afdeling er vier op kop. H?t gelooft dus een span- 1 nende slotfase^Va-n- de fmCFoeompeti- tie te worden. HESPA I - ANTILOPEN I De wedstrijd was leuk en spannend om te zien, maar leverde te weinig doelpunten op, zeker in de tweede I helft De eerste Antilopen aanval le verde meteen een afstandstreffer van I Rob Geutjes op. Hespa had een lange tijd nodig om er een 2-1 voorsprong van te maken Maar de Leusdense ge- lijkmaker werd door Ciska Visser ge- I maakt De topscorer van de Amster- I dammers wist 3-2 te scoren Voor de rest heeft deze spreker, die uitste kend door Theo van Duinkerken ver dedigd werd. niet meer gescoord. Na dat Rob Geutjes een strafworp gemist had. wist Hespa tot 5-2 uit te lopen. Na de rust heeft de Antilopen-formatie er van alles aan gedaan om de achter stand ongedaan te maken. Gert Nieu- wenhuis. die een matige eerste helft afwisselde met een uitstekende tweede, wist na mooie aanval 5-3 te maken Voor de korven stonden nu twee. wei nig schotvaardige aanvallen Daarbij kwam bij schoten van Brenda Koel en Harrie Brack nog een dosis pech. Toch kroop Antilopen door een strafworp dichterbij. 5-4 Twee minuten voor tijd werd Rob Geutjes aangespeeld door Lydia van de Berg, die een goede wed strijd speelde, en dat betekende 5-5 Maar in de allerlaatste minuut, wist de zwakste Hespa-aanvaller zich door de verdediging heen te wringen en 6-5 te scoren Vriend en vijand was het er over eens. dat een gelijkspel beter de verhoudingen had weergegeven, en de Hespa-spelers gaven zelf toe dat in de laatste minuut bij de 5-5 stand Frouk Geutjes een strafworp was ont houden Maar daartegenover staat, dat Antilopen vorige week in de laatste seconden de gelijkmaker tegen Altius LEUSDEN/ACHTERVELD - De eer ste dagen van het nieuwe jaar liggen al weer achter ons Dat is, als u deze krant onder ogen krijgt, ook het geval met de gebeurtenissen, die in deze tijd van het jaar onder allerlei benamingen vooral door sportverenigingen worden geor ganiseerd Ze moeten toch wat doen als er door winterstop of anderszins weinig sport wordt gepleegd. Iedere vereni ging, die zichzelf respecteert (en dat zijn er meer dan je denktmoet zo no dig een nieuwjaarsreceptie houden, of tenminste iets wat daarop lijkt Al was het alleen maar uit het oogpunt van klantenbinding. Het was goed, dat die recepties, bij eenkomsten, instuiven of onder welke benaming ze ook gepresenteerd wer den, met allemaal op dezelfde (nieuw- jaars)dag hebben plaatsgevonden. Wanneer dat wel het geval was konden de zittinghoudende bestuursleden, voor zover zij daaraan behoefte hadden, hun beleefdheidsborrel niet bij de ge achte concurrentie gaan pakken. En voor mij zou het uitlopen op één grote „stappartij"want ik mag toch wel aannemen, dat „de krant" overal wordt verwacht. Hier een sherry, daar een pilsje en verderop weer wat anders Je moet er met aan denken met het poli tionele blaaspijpje ergens in het ver schiet Al direct op de allereerste dag van het jaar hielden de Antilopen in hun tijde lijke opvangcentrum een zeer ge slaagde nieuwjaarsmstuif Twee dagen later was de bijzonder gezellige recep tie van Roda '46 en u weet: „Wat Roda doet, is altijd goed!" Daags daarna verwelkomde de RKSV Achterveld vriend en vijand in haar clubhuis, dat net een geweldige opknapbeurt en een flinke uitbreiding had ondergaan. Tot en met een complete EHBO-kamer Het ligt er natuurlijk ook aan, welke ver pleegster je krijgt, maar je zou voor je lol in die mini-Lichtenberg behandeld willen worden. Omdat dit nieuwjaars- gebeuren bedoeld was voor iedere in gezetene kon je er zonder bezwaar ook als sportman of -vrouw naar toe en dat hebben velen gedaan. Vrijdag 9 januari deed denken aan Jamin Dubbeldik was toen de gelegenheid tot feliciteren. De Haaien hielden hun nieuwjaarsinstuif gezellig intiem bij Tijmensen aan de Biezenkamp en de ontvangst van de Sportstichting die (bescheiden als ze daar nu eenmaal zijn) slechts als een nieuwjaarsbijeenkomst was aange kondigd, vond in Achterveld plaats in het clubhuis van de Legdeur-Boys. Wat nu precies het verschil is tussen een nieuwjaarsreceptie en een bijeenkomst bleef een raadsel. Er werd minstens evenveel geschonken als bij andere gelegenheden van gelijke strek king Bescheiden was ook de nieuw jaarsviering van onze oudste en groot ste tennisclub. De zeer zakelijk geleide sportonderneming LTV Lockhorst combineerde de jaarwisselingsherden king met a! ~haa r algemene ledenver gadering En dat ging uitstekend De Achterveldse LTV de Eemelaar tens lotte doet het weer anders en viert mor gen de overgang van 1975 naar 1976 met een groot nieuwjaarsbal. Voor in siders weliswaar en die weten uit voor gaande gelegenheden, dat e e.a. meer omvat dan alleen de wens Gelukkig NieuwjaarEen wens overigens, die wij gaarne richten tot heel sportief Leusden van de scheidsrechter cadeau kreeg. That's all in the game STAND Altius 7-9. OKV 7-9 Antilopen 7-9; Hespa 7-9. Vlug en Vaardig 7-6; Zwa luwen 7-4; Vogel 6-2 UITSLAGEN Hespa - Antilopen jB-5 RDZ 2 - Antilopen 3 2-3 Vinken 4 - Antilopen 4 15-0 Programma zaterdag 17 januari: Roda 2 - Antilopen 2 Krommenie 14 00 u. Hilversum C - Antilopen C Pupillen 1 en 2 hebben een toernooi in Nijkerk fTRECHT - In het Utrechtse zwem- p-.den Hommel'' vonden zaterdag avond z.g ..Speedo-wedstrijden van de KNBZ-kring Utrecht plaats Elf r zwemverenigingen namen hieraan deel De inschrijving voor de wedstrijden was beperkt en gebonden aan limieten. De Leusdense Haaien kwamen met een kleine ploeg van drie meisjes één jongen aan de start, maar datklei- I ne ploegje zorgde toch voor grote successen Voor de loo meter school slag voor jongens geboren in 1968/1967 gold als limiet 2 30 0 Charles Pallandt (met tot dan toe de snelste tijd van 1.56.2) werd na een spannende strijd 3e in t 54.3. Deze uitstekende presta tie met een winst van bijna drie se- |.conde leverde hem een medalje op Ook Karin van Holst Pelekaan kwam tot een uitzonderlijke tijd Zij ve- beterde haar eigen record (2 11.7) met niet minder dan 23 1 seconde en ein digde met 1.48.6 in het totale klasse ment van de 100 meter vlinderslag voor meisjes, geboren in 1966 (limiet 2.15.0) op de 5e plaats. In de wed strijd over 100 meter vrije slag voor meisjes, geboren 1965, kwamen de haaien met twee deelneemsters uit De beste tijd tot 10 januari was voor Wenna Noordijk 1.315 en in Utrecht ging het weer sneller Wenna tikte aan na 1 26 9 en daarmee knabbelde zij weer 4.6 seconde af van haar vo rige record. Mariëte Leusink had een beetje pech Haar beste tijd was tot nu toe 1.20 8 en in den Hommel bleef zij met 1 22.6 daar net iets boven LEUSDEN-CENTRUM - Heeft u wel eens een echte nationale wielercross gezien Als U deze vraag ontkennend moet antwoorden, is dat heus geen schande, want zoveel wielerwedstrij- den van deze kwalificatie worden er in onze omgeving nu ook weer niet gehouden. Tóch is het beslist de moei te waard en U treft het nu de ARTC de Pedaalridders in het kader van hun 50-jarig bestaan a.s. zaterdag in A- mersfoort zo'n ,,hink-stap-sprong op de racefiets" organiseert. "Die wed strijd geldt officieel als een revanche op de Nederlandse Kampioenschappen i die afgelopen zondag in het Limburgse Cadier en Keer hebben plaats gevon- I den De strijd wordt gestreden op Birkhoven (nabij F C Amersfoort) en i zo een revanche is gewoonlijk een ga- j rantie voor een uitstekende kwaliteit j van het rennersveld. U wilt weten, wat een wielercross is Zo'n spektakel, ook wel veldrit genoemd, is een wielerwedstrijd, al hoewel de coureurs grote stukken van het traject vanwege de met opzet in het parcours opgenomen spektakels en hindernissen hollend (met de fiets aan de hand) of tegen heuvels opklimmend (fiets op de schouder) moeten afleg gen. Het gaat over kronkelende bos paadjes en door flinke stukken ruw zand Hoe ruiger, des te beter' Het publiek ervaart dit soort moeilijkheden anders dan de renners en het is dan ook niet toevallig, dat de meeste toeschouwers zich juist daar bevinden waar de pro blemen het grootst lijken, men komt nu eenmaal voor de sensatie. DEELNEMERS Onder de deelnemers bevinden zich diverse Leusdenaren en renners uit de directe omgeving. Verder de nodige kampioenen en andere specialisten op crossgebied Om 12.00 uur starten de veteranen en direct hier na de liefhebbers voor hun karwei van 12 km Onder de veteranen zit een Joegoslaaf (Petreskrt en ook de winnaars van de drie hoofdprijzen van het Utrechtse provinciale kampioen schap doen mee Dat zijn Gerrit Rut- 'tenberg. Henk Spronk en Wout van Put ten. Bij de liefhebbers komt natuurlijk de Leusdense volhouder Gerard van 't Klooster aan de start, evenals de pro vinciale kampioen Wim van Dompseler en de oud-kampioen van Nederland Cock v.d. Hulst. De nieuwelingen heb ben als zij om 12.45 uur starten, even als de liefhebbers, 12 kilometers voor het kromme stuur. Jan Hannes (zoon van Tourrenner Huub Harings) is een goede kanshebber, evenals Gerard van Putten. Om 13 34 uur starten de juni oren voor hun 15 kilometer De Leus- denaar Jeroen Groenestein heeft zich nog niet aangemeld, doch hij is, net als trouwens zijn plaatsgenoot Dick Willigenburg bij de amateurs, nooit zo vlot met dit soort zaken Op de race fiets zijn de jongelui altijd veel rapper, zodat gerust aangenomen mag worden, dat ze erbij zijn LEUSDEN/CENTRUM - Zondag 18 januari wordt op en rond het Don Bosco-complex aan de Dodeweg de 5e KPJ-prestatieloop gehouden. De orga nisatoren van deze lustruirloop (de he ren Gerard van 't Klooster, Bertus Kok en Kees Leyenaar van de KPJ- sportcommissie) hebben niet alleen de voorgaande jaren bekende Nederlan ders bereid gevonden om het startschot voor dit evenement te lossen. De eerste officiële Leusdense Prins Carnaval, Ja nus I, schoot de eerste keer de lopers het bos in. Stan Haag, een zeer bekende figuur in de geschiedenis van radio Ve ronica, deed het bij de tweede editie en oliesjeik Piet Valkenet hanteerde het mini-kanon bij de 3e prestatieloop. Vo rig jaar was Tour de France-renner Ge rard Vianen de startschutter en a.s. zon dag is weer een bekende Leusdenaar voor het verrichten van de eerste offi ciële handeling uitgenodigd. En hij komt ook nog! Het is Hilde brand Brom, die de prestatielopers de weg naar Hameien zal wijzen. En wie zou dat beter kunnen dan de al weer enige jaren in Leusden wonende be kende TV-acteur en zanger Ab Hofstee. Ja, de sportcommissie weet het telkens wel weer te versieren. Aan de voorbereidingen van deze 5e uitgave van de prestatieloop is keihard gewerkt. Het is een enorme klus, maar op papier is nu alles gereed. Vanaf 12.30 uur kunnen de deelnemers zich laten inschrijven in de grote cantine van Don Bosco a 1,- p.p. tot en met 14 jaar en 2,- voor ouderen. Om 14.00 uur is de start voor de 1500 meter (limiettijd 20 minuten). Te 14.20 uur volgt een ge sprek met Ab Hofstee, alias Hildebrand Brom. De 3000-meterlopers vertrekken om 14.30 uur (limiet 30 minuten) en voor de 5000 meter wordt om 15.00 uur het startsignaal gegeven (limiet 40 mi nuten). Een prachtig lustrumvaantje ligt klaar voor de lopers, die onder de limiet zijn gebleven. Een groot aantal Roda- pupillen doen ook mee aan deze massa loop en niet alleen uit sportiviteit of om het vaantje. Er zijn namelijk ook punten te verdienen voor het klassement van ,,de Roda-pupil van het jaar". Mogelijk ten overvloede vermelden wij nog, dat iedere belangstellende toeschouwer gra tis toegang heeft.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 19