)hn ussell en e „Ram ung Fu in het and Theatre Max van Haasen in Projekt Maarsbergen Notities Men country hits n Albert West Filmagenda Amersfoort EN TEN SLOTTE Direct Dir Geen krant ontvangen? Misverstand iSDER KRANT - FILM/KUNST I (Van de redaktie) LEUSDEN/MAARSBERGEN - De Leusdense kunstenaar Max van Haa sen exposeert van 17 januari tot en met 1 februari in de expositieruimte van Projekt Maarsbergen, Haarweg 13a Maarsbergen. Van Haasen kreeg zijn opleiding aan de Koninklijke Aca demie voor Beeldende Kunsten in Den Haag en exposeerde o.m. in Apeldoorn, Amersfoort en Amsterdam. Hij spe- j cialiseerde zich in pentekentechnie- j ken, waarbij hij gebruik maakt van fijne stippel- en kleurrasters (acryl). 1 Over zijn werk zegt hij zelf: .,De tekeningen ontstaan uit een kom- binatie van gewaarwordingen, gedach- ten, associaties en gevoelens De the ma's hebben een gemeenschappelijke I voedingsbodem, namelijk het span- I ningsveld tussen leven en dood, of lieve* tussen macht en onmacht. De wereld is vaak cynisch en gespleten, maar dat is het puntje van mijn kroon- tjespen ook." VAN DONDERDAG 15 TOT EN MET WOENSDAG 21 1 JANUARI 1976. „Nu ik iedere avond alleen zit geen mens om tegen te praten) pak ik dikwijl het telefoonboek zo rijk aan curieuze informatie" Ik citeer het gedicht „Onbestorven weduwnaar", dat Cees Buddingh zo'n twaalf jaar geleden schreef. In verband met navolgende curieuze ontdekking van curieuze informatie m de telefoongids van ons eigen Leusden (03496 - zie aanwijzingen onder de woonplaatskop). Wie dat wil kan achter zijn naam een afkorting van zijn beroep laten opnemen. Ook een aantal Leusdenaren maken van die mogelijkheid gebruik Meneer Van Slooten verdient zijn dagelijks brood als direkteur van een verffabriek, zo meldt het telefoonboek. Mevrouw Hol-Jansen daarentegen is direktrice NO. En meneer Meyers is Dir, evenals de heer Sligter We bepalen ons vandaag even tot de Dirren Op zich is het weinig schokkend dat ook Dir achter hun naam hebben staan, de heer Akker, Beekelaar, De BruinBuhler, Buising, De Graag, Haket, Haanstra. Halle, Hanen, Hofstede, Jochem, De Kom, Marree, Peletier, Van der Swalm, Soldt Stadhouder, Tollenaar, Voorsteegh en Vreeke. Op zich met, maar het wordt wel even allemaal anders wanneer de heren Akker tot en met Vreeke allemaal „PTT Dir Kabel- en Radioverb." achter hun naam hebben staan. Niet dan? Bij Akker en Beekelaar denk je nog niks. Bij De Graaf denk je: bij zo'n staatsbedrijf kijken ze niet op een direkteur. Maar bij De Kom begin je je toch wat af te vragen En dan bel je zo'n Dir op. V/at dat nou eigenlijk betekent. Dan tref je een bijzonder vriendelijke meneer, die je uitlegt dat Dir hier staat voor Directoraat. En dat al die mensen bij dat directoraat in Amersfoort werken (ongeveer 600 man). Als technicus of administratief medewerker of noem maar op. Je wou dus een stukje schrijven over direkteuren in Leusden, je denkt er net een paar bij elkaar te hebben: blijken het gewone arbeiders te zijn Nou ja, d'r is wel vaker een kwartiertje aan het gewone volk versjritd, laat ik nou voor de curiositeit nog even uitzoeken, hoeveel van die kabellegers er in Leusden wonen En wat gebeurt er danKom ik terecht bij ingenieur J M. Scheffer. Beroep van deze vernuf teling: „Direkt PTT Dir Kabel- en Radioverb" Echt waar, meneer Scheffer is direkteur van het directoraat Mijn hart sloeg eenmaal over bij het aantreffen van de man met dit curieuze beroep En ik dacht nog even aan Buddingh" „Zo is de telefoongids voor wie het wat moeilijk heeft in dit leven vaak een kleine bron van troost" K Overigens opnieuw een elpee, waarop de nostalgie van de vijftiger ja ren de hoofdrol speelt. Voor de liefheb bers best een leuke plaat om naar te luisteren. V. Wanneer u voor donderdag 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent, telefoon 033-10691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze INSPECKTEUR BEZORGING, loverdag telefonisch te bereiken onder tel. 03420-3141, na vijf uur tel 03420-4679. kMFR*sFOORT - Wat ik al lang eens een keer verwachtte, is nu gebeurd, sexfilms „Emmanuelle" en „Histoire d'O" in het familiale Grand te zien zijn geweest, zodat zij, die nooit naar City gaan, nu ook de sexfilm kennis konden maken, zo is nu de Kung Fu aan de kent het genre wellicht, in het City Theater kan men er vrijwel elke terecht, al dan niet met de inmiddels befaamde geworden Kung Bruce Lee. Voelt u weinig voor een bezoek aan het City - om wat voor merkwaardige reden dan ook - dan kunt u deze het Grand Theatre terecht voor een veredelde Kung Fu film. Het is from Hongkong" met George Lazenby in de hoofdrol, de man keer James Bond speelde als plaatsvervanger van Sean Connery in majesty's secret Service", kortgeleden nog in Amersfoort te zien. ,The man from Hongkong" geen slechte Kung Fu-film. Dat kunnen voorop zetten. Lazenby de gentleman-schurk uitste- terwijl de Chinees Jimmy Yu voor net zo goed tegen- zorgt als een politie- wiens gevangene wordt in de Australische stad verantwoordelijk voor schijnt te en die op zijn manier zijn. schip gaat maken in de Regisseur Brian Trenchard Smith elijke onderwereld, die daar (een 29-jarige Brit) heeft er aardig WOENSDAG 14 JANUARI 1976 - City Thealer, tel. 16572, tel. 16572: nieuw: vrijdag t/m woens dag: „Cobra, karate koning". 14 jaar. Aanvang 2.00-8.00 uur. Za terdag 2.00-6.45-9.15 uur. Zondag 2.00-4.15-6.45-9.15 uur. DONDERDAGCYCLUS City theater: „Goed geschoten Matt Helm". Aanvang: 2.00-8.00 uur. uur lang kijken naar de dolle avon turen van Pippi Langkous. En dat was het dan voor deze week. Voor de echte filmliefhebber niet zo heel erg veel nieuws, maar aan de andere kant voldoende keus voor hen, die niet zo regelmatig naar de film gaan en daar nu een begin mee willen maken. NACHTVOORSTELLINGEN City theater: „Marianne op het pornopad". 18 jaar. Aanvang: vrij dagavond 23.00 uur. „Godzilla contra Megalon". 18 jaar. Aanvang: zaterdagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING Cinema 2: Zaterdag- en woens dagmiddag, aanvang half twee; „Het beste van Laurel en Hardy". Alle leeftijden. KLEUTERTJE KIJK EENS Euro Cinema: Zaterdag, aanvang half elf (10.30) en half twee (13.30 uur): „Pippi gaat van boord". Alle leeftijden. (Indien half twee uitver kocht: ook een voorstelling om vier uur)7 Deze week zo Tiaar enkele notities, gemaakt tijdens het TV-kijken Met de onderlinge coördinatie is het slecht gesteld. Veel mensen hebben dat al meerdere malen vinnig vastgesteld, zonder dat er ook maar iets aan wordt gedaan. Minachting van dekijker,noem ik dat Neem nou bijvoorbeeld de maan dagavond. Op Nederland I een aflevering van „Co'umbo" met de onnavolgbare Peter Falk in de hoofdrol. Eén van de betere Amerikaanse series. Op Neder land II, vrijwel op hezelfde tijdstip: „Ik slaap wei op de bank", een Neder lands blijspel. Een moeilijke keus. Alleen met een video-recorder heb je daar geen last van. Zouden de omroepen dan toch samenwerken met Philips? Hoewel je zondags nu niet bepaald wordt verwend met TV-programma's een zondagavond waardig, zijn er toch uitzonderingen. Terwijl Nederland II (de NOS) na de sport haar traditionele (vrij zware) informatiepakket op de buis bracht, wijdde de NCRV een groot deel van haar zendtijd aan de politieke speelfilm „De bekentenis" van de be kende regisseur Costa-Gravas (maker van o.a. „Z"), gebaseerd op de auto biografie van Lise en Arthur London' over de beruchte Praagse processen in1 de vijftiger jaren. Niet bepaald een aangename film om je zondagavond meew door te brengen, maar wel een staaltje i van puur vakmanschap. Op een Kafka- achtige wijze filmde Costa-Gravas de „lange nacht van de hel", die een vice- g minister en overtuigd kommunist moest gaan, beschuldigd van zaken, die niet door hem waren begaan „De bekente nis" is een bijzonder overtuigende li aanval op onmenselijke praktijken die worden toegepast om mensen onder de duim te houden. Juist door haar auto biografische karakter is „De bekente nis" een film, waar je lang over na kunt denken. De beestachtigheid van de mens in optima forma. Deze week is het aantal buitenlandse series op TV tweemaal zo groot als g de eigen produkties. De Nederlandse zenders presenteren deze week in to- taal vier speelfilms of lange TV- films. De Duitse zenders in totaal: tien, in verhouding met de meeste weken weinig, maar wel met o.m. „Blow Up" van Antonioni Wie werk van de Leusdense cineast John W. Muller wil zien, kan daarvoor vanavond (donderdag) terecht op Neder- 1 land I (E.O.). Om kwart over acht wordt dan de dokumentaire „De school- platen van J. H. Isings" getoond. (Hier over méér elders in dit nummer). De magische balletjes van de TV- lotto-machine hebben me ook deze week weer geen geluk gebracht. Daar om zal ik nog een tijdje door moeten gaan met schrijven. Of u het nou leuk vindt of niet. MONITOR j i II II I I I IIHIIH e Leusdense popmusicus John Rus- staat momenteel behoorlijk in de ngstelling met zijn nieuwe single ra Jam". (Negram NG 2075). Op- «lijk eel gedraaid op Hilversum „Ram Jam" is een nieuwe dans, John Russell zelf ontwikkeld. Wie het singeltje aanschaft, zal niet al- kunnen luisteren naar deze dans, r ook zelf mee kunnen doen. Op de erkant an de hoes staat in tekenin- hoe dat allemaal gaat. „The Ram is een eigen nummer (tekst en mu- van Russell zelf) en werd geprodu- d door Peter Tetteroo. Op de ach- ant van de single „Reggae Baby", leens een eigen nummer. John Rus kan met recht één van de zwaarste vangers van Nederland genoemd den en wellicht van heel Europa, r de „Ram Jam" danst hij zelf ook. ens zijn vele optredens met een tal'Schoonheden, de Ram Jam Dan- Voor de liefhebbers van de mo- le dans is „The Ram Jam" een tje om aan te schaffen. de foto: John Russell. Albert West: „Golden Country Hits" ilpee. Uitgebracht door platen- ïaatschappij CBS te Haarlem op het ÜBS-label nr. 80979. In uitstekend tereo. City Theater nog haar nachtvoor stellingen op vrijdag- en zaterdaga vond. Soortgelijke voorstellingen in andere Amersfoortse theaters ble ken niet voldoende belangstelling te trekken, zodat Jogchem's Theaters er mee is gestopt. Voor de liefheb ber van de betere films op herhaling wellicht een gemis. Zijdie zo nu en dan graag^en sexfilm zien, blijft het City Theater vrijdagnacht paraat. Deze week met de film „Marianne op het pornopad". Uitreraard te bekijken door personen boven 18 jaar. j NIEUW Op het programma van de Amersfoortse bioscopen is overi gens verder niet zo heel veel nieuws te beleven. „Jaws" wordt geprolon geerd en gaat de vijfde week in (in Cinema 1) „Histoire d'O", die het langer heeft volgehouden dan ik eigenlijk verwachtte, draait voor de laatste week in Cinema 2, terwijl „The French Connection II" naar Euro Cinema is verwezen. Nieuws is Pasolini's „Ontuch tige vertellingen", als je die ten minste nieuw kunt noemen, want Dolle avonturen van Pippi Langkous, zaterdagmorgen in Euro Cinema. BERT VOS een magnetiseur, zei een ander. En fin, er zou diep nagedacht worden over de te volgen weg. Mijn kennis hoorde er enige tijd niets over totdat hij gebeld werd door zijn moeder, die hem vertelde dat Mariede dochter, een adres had gevonden, ergens op het platte land, waar ze voor haar knie kon worden behandeld Het bleek, dat Marie al op bezoek was geweest „En hoe was het?" vroeg mijn kennis, uiteraard nieuwsgierig naar de duistere praktijken van een magnetiseur. „Nou, het was wel een hele toestand hoor! Er moesten kaarsen worden aangestoken en pa moest met een zaklantaarn voor het raam gaan staan om alles bij te lichten." De kennis had nog nooit van een dergelijke behandeling gehoord. Volgens hem - en dat zei hij ook tegen zijn moeder - was Marie te recht gekomen bij één of andere duivelse cultus. Het was een ogen blik doodstil aan de andere kant van de lijn. Maar dokter Jansen is een gewone huisdokter" klonk het toen wat aarzelend. Mijn kennis snapte er toen niets meer van. Wat doet een huisdok ter nou met kaarsjes. Daar wordt een knie toch niet beter door?" „Natuurlijk niet," was het ver baasde antwoord, „maar het licht was toch uitgevallen." V. Na het grote succes van King Kong (onlangs nog op TV te zien) hebben filmmakers over de hele wereld getracht om deze knappe trucagefilm te evenaren, zo niet te overtroeven. Van Japanse zijde is men jaren geleden daar aardig in geslaagd met de introduktie van het monster „Godzilla". Nadien opge volgd door films als „De zoon van Godzilla" etc. Zaterdagnacht in het City Theater is het griezelen gebla zen met de film „Godzilla contra Megalon, eveneens een monster. Regisseur Jun Fukuda, heeft er een niet onaardig schouwspel van ge maakt, dat vooral voor de liefheb bers van dit specifieke genre, beslist de moeite van het bekijken waard is. Zaterdagnacht in het City Thea ter, 18 jaar. VOOR DE KINDEREN In Cinema 2 kunnen de kinderen zaterdag- en woensdagmiddag ge nieten van Stan Laurel en Oliver Hardy in een verzameling korte films onder de titel: „Het beste van Laurel en Hardy". Lachen, gieren, brullen om deze twee raskomieken, die eigenlijk nadien nog niet zijn gëvenaard. Alle leeftijden. Onder het motto „Kleutertje kijk eens", kunnen de jongsten zater dagmorgen om half elf, als vader en moeder boodschappen gaan doen of een expositie gaan bekijken - genie ten van de fijne film „Pippi gaat van boord" en dat betekent anderhalf De Nederlandse popzanger Albert West - van wie kortgeleden een nieuwe elpee verscheen - maakte vlak daarop alweer een langspeler. Ditmaal cover- versies van „gouden country-hits" en wie Albert West en zijn platen kent, weet, wat dat betekent. Hoewel de oorspronkelijke versies na tuurlijk altijd de voorkeur blijven ver dienen - tenzij ze verbeterd worden, wat zelden het geval is - heeft Albert West toch wel het talent om nummers van anderen smaakvol opnieuw te brengen. Op deze nieuwe elpee kan men nummers vinden van Don Gibson (Can't stop loving you), J. en A. Alisson (He'll have te go), Kris Kristofferson (For the good times), Steve Goodman (City of New Orleans) en Hank Wil liams (I'm so lonesome I could cry). En nog veel meer. Kortgeleden las ik in een artikel in een wetenschappelijk inge- elde filosoof, dat alle disharmonie deze wereld grotendeels ontstaat eestal door misverstanden. Maar ~>k als er al ellende is, kunnen er Verstanden ontstaan. Ik kan ïarover meepraten, want ik oorde wat dat betreft een schitte- ind'verhaal van een goede kennis an me Diem familie zat met een pro- leem. De oudste dochter had nogal rge last van haar knie Allerlei leciahsten hadden zich al over dit ijrüijke gebogen, pillen, poeders n zalfjes voorgeschreven in de oeveelheden, die de ernst van het eval bevestigden, zonder enig oelbaar resultaat De knie bleef ijnlijk, de artsen verbijsterd over it bewijs van hun zichtbare on- Goede raad was duur. Je ou natuurlijk naar een masseur ')efyunnen gaan, opperde één van e gezinsleden voorzichtig. Of naar I Scène uit de Japanse trucagefilm kijkwerk van weten te maken, i waarbij het Kung Fu-werk natuur- lijk ook een behoorlijk woordje (of I klapje) meespreekt. Maar als u mij nou vraagt of het een typische film is, die thuishoort in het Grand Thea tre, dan moet ik negatief zijn. „The man from Hongkong" hoort heel simpelweg thuis in het City Theater, zodat de liefhebbers van dit genre I weten waar ze aan toe zijn. Elk I theater heeft een eigen karakter, een eigen funktie. Het Grand Thea- tre is een familietheater, City is een I bioscoop voor de avontuur! ijke gen res en eventueel de sex. Verwisse- ling van de rollen werkt verwar rend. Je gaat toch ook niet Pasolini in City draaien7 Hoewel, je zou het voor de aardigheid eens moeten j prooberen. Grand Theatre, eerste week, voor I de liefhebbers boven 18 jaar. odzilla contra Megalon". de film draaide reeds eerder in Amersfoort. Nu te zien in Studio G, waar Marilyn Monroe met „Some Like It Hot" plaats maakte. In het City Theater draait deze week evenals in Grand een Kung Fu of Karate-film (alleen de kenners zien het verschil). Ditmaal is het de film „Cobra Karate Koning". Zoals gezegd: voor de liefhebbers en dan is de leeftijd van veertien jaar dit keer voldoende om naar binnen te mogen. NACHTVOORSTELLINGEN Zoals bekend heeft alleen het Grand Theatre, tel. 14632: Nieuw: „The man from Hong kong". 18 jaar. Aanvang: 2.00-8.00 uur. Zaterdag 2.00-6.45-9.15 uur. Zondag 2.00-4.15-6.45-9.15 uur. Studio G, tel. 14632: opnieuw: „Ontuchtige Vertellingen". 18 jaar. Aanvang: 2.15-7.00-9.30 uur. Zon dag 2.15-4.30-7.00-9.30 uur. Cinema 1, tel. 18900. 5e week: „Jaws" (De zomer van de witte haai). 14 jaar. Aanvang 2.00-7.00- 9.30 uur. Zondag 1.30-4.15-7.00- 930 uur. Cinema 2, tel. 18900: Laatste week: „Histoire d'O". 18 jaar. Aanvang 1.45-6.30-9.00 uur. Za terdagen woensdag 6.30-9.00 uur. Zondag 1.45-4.00-6.30-9.00 uur. Euro Cinema, tel. 33655: 2e week: „French Connection II". 14 jaar. Aanvang 11.15-1.45-4.15- 6.45-9.15 uur. Zaterdag 4.15- 6.45-9.15 uur.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 21