Leusden-Zuid jaarvergadering Stuif-eens-in-carnaval Nijntje verkoopt loten OP JAARFEEST VALLEIJONGEREN Kleutercursus gaat van start Nieuwjaars receptie LT.V. Lockhorst ISTENf95. Tournedos met kippenlevers BERICHT UIT FLORES l/AN PATER VISSER Rioolaansluiting Uitslag loterij Zonnebloem KOOKHOEKJE Filmagenda Amersfoort LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS Van pater Th. J. Visser ontvingen we via een inwoner van Leusden op- ■mieuw een brief uit Watuneso op het Indonesische eiland Flores. Hij is een klein beetje somber. De bevolking, waartussen hij werkt, heeft een chro nisch gebrek aan gemechaniseerd land- bouwmateriaal. Een tractor bijvobr- beeld, zou het werk van hele families in weken, in één enkele dag kunnen doen, zodat ze ook tijd aan andere noodzakelijke dingen kunnen besteden. Pater Visser verbaast zich elke keer weer over de miljoenen aan ontwik kelingshulp, die over de balk worden gesmeten, door inefficiënte besteding. Ontwikkelingshulp, zo is de filosofie van pater Visser, wordt het beste ge realiseerd, als men de bevolking ter plaatse zelf in staat stelt het werk te doen, de akkers te bebouwen etc. Het sturen van zakken voedsel lost niets op De mensen willen best werken, als er maar materiaal is. Vandaar dat pater Visser opnieuw een op roep doet aan de Leusdense bevol king om een eigen steentje bij te dragen aan daadwerkelijke ontwikke lingshulp. Voor een tractor. U kunt uw bijdragen storten op giro 223411 Rabobank Achterveld of giro 278135 Rabobank Leusden, met vermelding: voor Pater Visser. Ook kunt u per soonlijke giften doen en wel op het adres Hessenweg 317a te Achterveld. Vanuit Flores alvast de dank van pater Visser. LEUSDEN - Dezer dagen wordt u wellicht geconfronteerd met medewer kers en ouders van kinderen, die de peuterspeelzaal „Nijntje" bezoeken. Zij zullen u loten, a f 1per stuk, willen verkopen ten behoeve van de inventaris en speelmateriaal. De peu terspeelzaal, die afgelopen zomer van start ging, kampt momenteel met moei lijkheden wat betreft de aanschaf van nieuw speelgoed en werkmateriaal. Bij bepaalde instellingen bestaat de mogelijkheid subsidie te verkrijgen voor dit soort zaken, maar dan moet er eerst door de peuterspeelzaal zelf voor een bepaald bedrag aangekocht zijn. Nu, juist hier knelt het pro bleem; de stichting peuterspeelzaal „Nijntje" heeft het geld er niet voor Het subsidiebeleid houdt n.l. geen re kening met startkosten. Daarom doet ze op u, die het peuterspeelzaalwerk een goed hart toedraagt, een beroep, om door het kopen van loten „Nijn tje" te helpen aan een startkapitaal tje. We kunnen u nog vertellen dat „Nijntje" inmiddels is begonnen ook op de dinsdag- en donderdagmiddag een groepje peuters te ontvangen, voor lopig voor kinderen van 3 jaar en ouder. De plannen zijn om uit te brei den naar meerdere middagen, echter met voor augustus. Wilt u meer in lichtingen, belt u dan Gerda Plantinga, Gagelhof 17, tel 2843 of Jozien Janse Dioriet 3, tel. 3378. Goed amateur-toneel in De Mof LEUSDEN - Zaterdagavond 17 ja nuari hadden „De Vallei-jongeren", de Leusdense afdeling van de Platte lands Jongeren Gemeenschap Utrecht, hun jaarfeest in café-restaurant „De Mof" aan de Arnhemseweg te Leus den-Zuid. Voorzitter C van Ruler opende de avond meteen welkomstwoord, endank- te in het bizonder de familie Van Loe- nen, die het gehele afgelopen jaar het stencilwerk voor de PJGU belange loos had willen verzorgen De PJGU had een goed jaar achter de rug, zo zei hij. In een tijd, waarin vele verenigingen er niet zo roos kleurig voor stonden, slaagde de PJGU erin om er elk jaar iets beter voor te staan Elk jaar is het aantal leden iets groter dan het voorgaande jaar. Onze afdeling telt 50 leden, en „de opkomst op de bijeenkomsten is gemiddeld 60%. Wij zijn dus tevreden, en zien met vertrouwen het jaar 1976 tegemoet" JAARVERSLAG Het bestuurslid Uipko Mulder las het jaarverslag 1975 voor, waaruit duidelijk bleek, dat de PJGU afdeling Leusden zeer vele plezierige aktiviteiten in 1975 had gekend, en op diverse wed strijden met prijzen naar huis was ge gaan Hierna was het woord aan de to neelspelers, die onder regie van voor zitter Van Ruler het blijspel van Hans van Wijngaarden „Kontakt met Kootje" opvoerden. De rolvastheid van de aktnces en akteurs was perfekt te noemen. Waren er al eens aarzelingen, dan werden die dusdanig gekamoefleerd.datde zaal er geen erg in had. Het toneelgroepje van de PJGU, waarin een vaste kern op de Bühne blijft, gaat steeds meer op elkaar ingespeeld raken, en wordt elk jaar toneelvaster Het is een hard werkende groep, die van het genre, dat zij voor het voetlicht brengt, echt véél weet te maken ADVERTENTIE De vrijgezelle boekhouder Willem de Vries, onhandig en wereldvreemd vertolkt door Rien de Greef, plaatst LEUSDEN - Op 26 januari gebint in het Wit Gele Kruisgebouw een kleu ter cursus De cursus wordt in zes avonden gegeven en kost in totaal f 12,50 Ouders die meer informatie wensen, kunnen zich wenden tot de wijkver pleegkundigen. Men kan zich opgeven bij zr. Rosa, tel. 03496-1218 bij geen gehoor 03496-1271 en bij zr. De Boer, tel 03496-3882 (Bellen tussen 13-14 uur en 17 30-18 30 uur). LEUSDEN - Op zaterdag 24 janu ari a.s. kunnen al leden van de lawn- tennisvereniging Lockhorst die elkaar goede dingeD voor het nieuwe jaar willen toewensen daarvoor vanaf 20.30 uur terecht in de Johanneshoeve, Ha- mersveldseweg 40, Leusden-C. De receptie zelf duurt tot ongeveer 22.00 uur, daarna is er een gezel lig samenzijn tot sluitingstijd (02.00 uur). Het bestuur hoopt op een gro te opkomst, vooral van degenen die in het seizoen 1975 lid zijn geworden. een huwelijksadvertentie Hij negeert hierdoor volkomen de persoon van de toch charmante en zeker hem zeer toegewijde huishoudster Dien, die al tien jaar zijn lief en leed deelt. De rol van Dien werd op een zeer natuur lijke wijze door Mieke van der Burg- Schimmel op het toneel gezet. Zij overdreef de rol niet, en maakte van Dien een aanvaardbare persoonlijk heid. Willems nichtje Jolanda, spontaan gebracht door Willie van Loenen, trekt zich Diens lot aan Samen met haar vindingrijke vriendin Yvonne, een toch wel moeilijke rol, die in grote lijnen goed overkwam in de persoon van Ine ke Hofland, besluit zij Oom Willem in de armen van Dien te drijven Onder leiding van de kwieke Yvonne gaan haar eigen zuster en haar zusters man alsook Yvonnes moeder en vader méé- doen aan het amoureuze komplot. Bij oom Willem wordt, op het mo ment. dat nichtje Jolanda en vriendin Yvonne bij hem logeren, het telegram bezorgd „We komen. Kootje". Oom Willem is er toch wel opgewonden van. Wie zou die Kootje zijn, die op zijn advertentie heeft geschreven9. VERMOMD Lang blijft hij niet in het onzekere, want Kootjes ouders dienen zich aan. Het zijn de vermomde ouders van Yvonne, maar dat weet Oom Willem uiteraard met Rien van den Burg maakte er een prachtig astrantigeKre- lis de Boer van, die samen met zijn vrouw Lena Willem als een stier komt keuren. De vermomde moeder van Yvon ne werd door Catnen van Ruler-Hof- land erg leuk voor het voetlicht ge bracht. Óók niet zo'n gemakkelijke rol, want het érg domme van deze Lena, en het érg onderworpene aan haar man, komt snel onwaarschijnlijk over. Maar Catrien van Ruler wist de rol staande te houden Als Willem aan alle kanten is ge keurd wordt de vermomde dochter Koot je binnengebracht. Zij is zó toegeta keld, dat zelfs Willem aan de juistheid van het plaatsen van zijn huwelijks advertentie gaat twijfelen. Een rol, die door Annie Houtveen met erg veel AMERSFOORT - Filmagenda van donderdag 22 januari t/m woensdag 28 januari 1976. GRAND THEATRE Tel. 14632. „Fear over the city" 18 jaar. Aanvang 2.00-8.00 uur(uit- gezonderd donderdag 22 en woensdag middag 28 januari. Zaterdag 2 00- 6.45 - 9 30 uur. Zondag 1.30 - 4.00- 6 45 - 9.30 uur. STUDIO G Telefoon 14632. „Ontuchtige vertel lingen", 18 jaar Aanvang 2.15-7.00- 9.30 uur Zondag 2.15-4.30-7.00- 9.30 uur. CINEMA 1 Telefoon 18900 „Jaws" (de zomer van de witte haai), 14 jaar Aan vang: 2.00-7.00-9.30 uur. Zaterdag en woensdag 7.00-9 30 uur. Zondag 1 30-4 15-7 00-9 30 uur CINEMA II Telefoon 18900 „The French con nection II", 14 jaar. Aanvang: 1.45- 6.30-9.00 uur Zondag 1.45-4.00- 6 30-9.00 uur. EURO CINEMA Telefoon 33655 „The man from Hong Kong", 18 jaar. Aanvang 11 15- 1 45-4.15-6.45-9.15 uur. Zaterdag en woensdag 4.15-6.45-9.15 uur. CITY THEATER Telefoon 16572 Vrijdag t/m woens dag „Een nummertje op de motor kap", 18 jaar. Aanvang: 2.00-8.00 uur, zaterdag 2.00-6.45-9.15 uur. Zondag 2 00-4 15-6 45-9.15 uur DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER „De dodende vuist", 14 jaar. Aan vang 2.00-8.00 uur. gevoel, en zonder overdrijving were vertolkt. Ook Hannus, de vermomde i "^an van Kootje, wordt als de schoon zoon van Krelis en Lena de Boer ojj het strijdtoneel gebracht, en Hans vai Loenen maakte er eer. goede rol van j TOCH TROUWEN Het dreigt echter anders uit te pak-, j ken dan de twee vriendinnen Jolanda en Yvonne het zich hadden voorge-'! steld. Per ongeluk ziet Oom Willem:; Kootje zonder vermomming, en hr vindt haar een knappe verschijning, Hoewel hij eerst van zijn trouwplan nen met de lelijke Kootje wilde afzien, neemt hij het besluit om met haar te trouwen en op zéér korte ter mijn Dien wil niet alleen blijven en besluit een verbintenis met Hannus uit te lokken. Een moment dreigt alles in het hon derd te lopen Krelis en Lena, Kootje en Hannus, die zich beschikbaar had den gesteld voor het koppelen van Willem aan Dientje, zien het door de komplikaties niet meer zitten, endrei- gen af te haken. Maar Yvonne zet dóór, en gebiedt iedereen in het laatste bedrijf niet meer toneel te spelen, maar alle vragen naar waarheid te beantwoorden. Als dan blijkt wie Kre lis en Lena werkelijk zijn, en als dan' blijkt dat Kootje en Hannus een echt paar zijn, dan ontdekt Willem de Vries opeens, dat hij altijd langs Dien heeft hééngekeken, en dat zij de vrouw is, die hij met meer kan missen en met wie hij gaat trouwen. APPLAUS Een avond goed amateurtoneel. Souf fleur was Frans Lagerwey. Grimeur Wieger Dam uit Soest De geluidstech niek werd verzorgd door Torvia uit Amerongen. Er waren boeketten bloe men voor alle speelsters en spelers, en een welgemeend applaus van het pu bliek. In de pauze waren lootjes ver kocht om de verenigingskas te ver rijken, en aan het einde van de avond werden de lootjes getrokken door de heer Van Loenen, en werden de prij zen aan de gelukkige winnaars uitge deeld. NACHTVOORSTELLINGEN CITY THEATER „Sex tussen de wielen", 18 jaar. Aanvang vrijdagavond 23.00 uur. „Born to kill", 18 jaar. Aanvang; zaterdagavond 23.45 uur KINDERVOORSTELLING CINEMA I Zaterdag- en woensdagmiddag om half twee (1.30 uur): „30 jaar vro lijkheid" al KLEUTERTJE KIJK EENS EURO CINEMA Zaterdag om half elf en half twee (10.30 en 1.30 uur) en woensdag om half twee (1.30 uur): Woody Wood pecker festival" al VOORBESPREEKKASSA Voor al deze Amersfoortse bios copen kunt u telefonisch plaats be spreken onder het centrale nummer 33655 U kunt voor één of meerdere dagen vooruit bespreken, (geopend van 10.00 uur 's morgens tot 18.00 uur 's avonds) (van de redaktie) LEUSDEN - Op maandag 26 en dins dag 27 januari a.s zal het rioolgemaal- tje aan de Zwarteweg worden aangeslo ten op het rioolgemaal nabij het Val leikanaal. Dat betekent, dat de Zwar teweg op die dagen niet voor doorgaand verkeer beschikbaar zal zijn Het ver keer zal via een route over het werk- gelegenheidsterrein worden omgeleid vergaderen DONDERDAG 22 JANUARI 1976 uders knapten peuter- peelzaal „Treeklopertjes" op U hebt er voor nodig: 4 tournedos 250 gr. kippenlevers 2a 3 eetlepels cognac 2 a 3 eetlepels ongeklopte slag room vers gemalen peper, zout 60 gr. boter Snij de kippenlevers in kleine stukjes en bak ze gaar in boter. Houd ze warm Schroei de tour nedos dicht en bruin, leg ze dan in de pan bij de levertjes Blus ze af met de cognac en bind de saus met de slagroom. Leg het vlees op een voorverwarmde schotel strooi er veel vers gemalen peper en zout op en giet de saus er over. Geef er dop erwtjes en compote bij Eet smakelijk, Japieja. LEUSDEN/ZUID - Dinsdagavond 13 anuari hield de Nederlandse Christen /rouwen Bond afdeling Leusden-zuid I war jaarvergadering in wijkgebouw ,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg. De presidente mevrouw C. Janson kon >ehalve de aanwezige leden ook ver schillende gasten welkom heten, en wel nevrouw Kuip van de Hervormde Vrou wen Vereniging, twee afgevaardigden fan de NCVB uit Leusden-centrum en ?en afgevaardigde van de NCVB af- ieling Amersfoort. Geopend werd met Psalm 33, de verzen 1 en 2 Presidente mevrouw lanson ging in gebed voor, en hield ?en/korte meditatie over de onzeker- >eid, die in deze tijd door zeer 'ele mensen wordt gevoeld. Zij las iet mooie gedicht van Nel Benschot /00r „Anno Domino" Ieder jaar, waarin de mensen leven, denkt men: so is het nog nooit geweest. De on- '-ekerheid wordt steeds groter, het 'ouvast steeds kleiner. Maar ook het aar 1976 is het jaar des Heren, Uinp Domino. Hierna werden de ver ben 5 en 8 van Psalm 33 gezamen lijk gezongen Voor de pauze werd het zakelijke gedeelte afgehandeld. Sekre- taresse, mevrouw Op 't Hof las het jaarverslag over 1975 voor KASVERSLAG Penningmeesteresse mevrouw Biel had haar kasverslag dit keer op rijm gezet Een prestatie om een dergelijk verslag met cijfers en getallen in dichtvorm te gieten Uit het verslag kwam naar voren, dat de afdeling steeds meer inteert Erg rooskleurig is de financiële situatie niet. Men besloot om bij speciale gelegenheden de kof fie niet meer gratis beschikbaar te stellen De kontributie moest van f22,- op f25,- per jaar worden gesteld Nadat in de pauze koffie was gedronken, verge zeld van eigen gemaakte koekjes, werd het blijspel in drie bedrijven „Corne lia als huisknecht "opgevoerd, geschre ven door mevrouw Smit-BUjhof De drie scheidende bestuursleden, de da mes Soetekouw, Van Oostrum en Van der Bunt, speelden in dit toneelstuk mee. De regie was in handen van me vrouw Weernekers. Mevrouw Scholtus was souffleuse en manusje van alles. VAAK LACHEN Het was een zeer komisch stuk en de aanwezigen konden dan ook vaak la chen De aktnces deden .hun best, en maakten er heel wat van. Mevrouw Jan son dankte de toneelspeelsters voor al het werk, dat ze er voor verricht hadden Zij dankte de aftredende be stuursleden voor het vele. dat zij in het belang van de bond hadden gedaan, en overhandigde hun een bloemetje en een kadootje In het uit zeven leden bestaande NCVB bestuur van de afdeling Leusden-zuid werden de volgende nieuwe leden gekozen, mevrouw Hee, mevrouw Van Bentum en mevrouw Van Andel Op de eerstvolgende bestuurs vergadering zullen zij de „portefeuil les" onderling verdelen Mevrouw Op't Hof neemt sinds 1 januari haar plaats in het bestuur in als sekretaresse. Gezamenlijk werd lied 393 gezongen, en presidente mevrouw Janson eindigde "de jaarvergadering met het uitspreken van een gebed LEUSDEN - De volgende nummers van de Zonnebloemloterij zijn geval len in Leusden-C.: Serie A. lotnr 72368 f 25,- Serie A lotnr 72832 f50,- LEUSDEN/ZUID - Dat de peuter speelzaal „De Treeklopertjes" aan de Ooievaarshorsterweg te Leusden-zuid gedragen wordt op de handen der-ou- ders konden wij in de afgelopen weken ter plaatse konstateren. Op die Ooie vaarshorsterweg werden fikse handen uit mouwen gestoken. Het oude gebouwtje van „De Treek lopertjes" zag er al vele jaren troos teloos en miskleurig uit. Het interieur was somber grijs geschilderd, de muren waren gehavend, het geheel maakte een zéér ongezellige indruk. Het bestuur van de Stichting „De Treeklopertjes" deed vele malen een financieel beroep op de gemeente Leus den, maar deze toonde zich uiterst karig in haar subsidieringsbeleid. Dat de gemeente Leusden inde komende ja ren bovendien nog haar eigen bijdrage wil gaan terugschroeven, nu er van CRM enige subsidie zal worden toegekend voor het peuterspeelzaal werk oogst van alle kanten weinig waardering. De ouders sloegen inmiddels de handen ineen, en besloten de peuterspeelzaal te gaan opknappen. DESKUNDIGE LEIDING Drie zaterdagen achtereen werd er gekrabd, geschuurd, geplamuurd en tenslotte gewit en geschilderd. De ou ders stelden zich onder de deskundige leiding van de heer Frequin, die goe de verf tegen een zéér lage prijs be schikbaar stelde. En op de laatste zaterdag schakelde hij zelfs enige be roepskrachten in om de vervende ou ders te assisteren. De entree, met de kapstokken en de trap, werd wit met rood Het speellokaal kreeg een op gewekte gele kleur en werd eveneens gewit. Ook het keukentje en de toi letten werden opgeknapt De deuren werden in een lichtbruine tint geschil derd. Kosten? Uzult het met willen geloven f95,-. Doordat de ouders voor het opknap- en schilderwerk bereid wa ren voor een groot aantal man- en vrouwuren te leveren, kostte 't weer be woonbaar maken van peuterspeelzaal „De Treeklopertjes" geen f4 000,-, zoals minimaal werd begroot, maar de luttele som van f95,-. SPELMATERIAAL Door deze ouderlijke samenwerking zal peuterspeelzaal „De Treekloper tjes" nu in staat zijn om het geld, dat haar als subsidie zal worden toe gekend geheel te besteden aan spel materiaal voor de peuters. De buur man, zeilmakerij 't Hart, werd zó enthousiast, dat hij reeds het eerste nieuwe speelmateriaal liet aanrukken. Hij schonk de peuterspeelzaal een fraaie tent. Wellicht wil de gemeente Leusden haar subsidie-inzichten nu ten goede wijzigen LEUSDEN/CENTRUM - Het karna- valsgebeuren komt nu snel naderbij. Zaterdag 24 januari a.s. organiseert de Leusdense karnavalsvereniging „de Gouden Klomp" eenStuif-eens-in-kar- navalsavond voor leden en andersden kenden. Het feest vindt plaats in rest. De Mof, begint om 20.00 uur en de muziek wordt verzorgd door „The Valley's". Hoe u gekleed wilt komen, beslist u zelf. De toegangsprijs be draagt voor niet-leden f.5,-- maar u kunt die vijf piek heel gemakkelijk besparen als u de telefoon pakt en 03434-1173 draait. U heeft dan een redelijke kans, dat Georg Dietrich, de secretaris van dé Gouden Klomp, aan de lijn komt en die maakt 'u wel lid? Moet u echt even doen, want het is beslist de moeite waard. Zaterdag a.s. krijgen de Gouden Klompers hoog bezoek van karnavals- gekken uit Amersfoort, Barneveld en Keulen. Misschien weet u, dat vooral de Keulse karnavallers echt niet zo maar naar het eerste het bestegek- kebekkenfeestje gaan. Nou, dan weet u meteen wat u in de Mof te wachten staat. Wilt u echter wel gevolg geven aan het speciale verzoek van Zijne Hoogheid Prins Pam om voor deze keer nu eens op tijd aanwezig te zijn. In verband met het buitenlandse be zoek wordt direct na de opening van de avond met de diverse programmapunten begonnen. Op 28 februari (ook op zaterdag) volgt het „Groot Leusdens Karna val" met het kinderkarnaval en de jaarlijkse optocht door Leusden. Ver enigingen en particulieren, die gek ge noeg zijn om aan de optochten mee te .willen doen, wordéJL verzocht contact op te nemen met Piet Valkenet. U moet hem kennen. Hij woont op num mer 4 aan de Ursulineweg in Leusden- Centrum en heeft zelfs telefoon (033- 21942). Alle karnavalsvierdek, maar ook leken op dit gebied (die veel ge mist hebben maar het karnaval toch wel eens aan den lijve willen ondervinden) zijn op beide zaterdagen van harte wel kom.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11