p Van piep tot stok liep mee in deze massa-happening Com petitieoverzicht volleybal 2 Jeugdvijftal „Leusden" nog steeds ongeslagen Bridgeclub Leusden begint aan tweede competitiehelft SCHAKEN Roda-zaterdag- keeper brak hand 7> K.P.J. PRESTATIELOOP ENORM SUCCES BULKBOEKEN. si Hi i - T-i,r rin x*tm sihm'-wshVs iiihj f.i s mj r.v-"-issg lèusder krant-sport U koopt graag goede en goedkope lektuur? Dan kunt u bij de LEUSDER KRANT terecht. Want daar verkopen ze 225 5.00 625 5.00 DE LEUSDER KRANT DONDERDAG 22 JANUARI 1976 zitter en de secretaris van de Leus- dense tafeltennisclub waren op jacht naar een vaantje en natuurlijk nog veel meer bekenden en onbekenden. Alles van piep tot stok liep mee. Maarten Bunnik (7 jaar) won de 1500 meter in 5 min. 40 sec. Krap 10 mi nuten had de winnaar van de 3 km nodig en de snelste loper op de 5 km maakte een tijd van 16 min. 32 sec Als de boekhouding van de organisatie klopt, moet dat ook een record zijn En dat is leuk Maar ook leuk was het optreden" vanHildebrand Brom, uitde TV-serie ,,Kunt U mij de weg naar Ha- melen vertellen?" Dat kon Hildebrand nog steeds niet, maar wel wist hij te vertellen, dat de serie dit jaar afloopt. Hildebrand begon als starter en hij kreeg al direct de bibbers toen hem het startpistool in de hand werd gedrukt. Hij was er zicht baar bang van, want met beide ogen dicht hield hij het ,,ding" zover moge lijk van zich af Gelukkig omhoog en met een grote zucht van verlichting riep hij, toen het startschot direct bij de eerste poging afging: ,,Hij doet het!" Bij de volgende starts lukte het warempel ook. Het kan natuurlijk een vergissing zijn, hoewel wij dat betwijfelen, maar van dichtbij leek Hildebrand Brom ont zettend veel op een bekende Leusdenaar en wel op de acteur en zanger Ab Hofstee. Hildebrand heeft zich zon dag zo te zien uitstekend geamuseerd Hij bleef de hele middag op Don Bosco en vroeg tegen het einde van de happe ning nog even de megafoon om de or ganisatoren (en allen, die aan het sla gen van de prestatieloop hadden mee gewerkt) voor iedereen hoorbaar te be danken Een daverend applaus van de aanwezigen bewees, dat dit compliment op haar plaats was LEUSDEN/CENTRUM - Vorig jaar werd door ongeveer 600 enthousiaste lingen deelgenomen aan de 4e KPJ- prestatieloop. De 5e editie van dit sportgebeuren trok nog meer belang stellenden. Kees Leijenaar, Gerard van 't Klooster en Bertus Kok, samen de sportcommissie vormend van deLeus- dense KPJ, organiseerden de lustrum- prestatieloop met een enorm succes. Zij hadden gemikt op 700 a 750 deel nemers en in een optimistische bui bestelden zij 800herinneringsvaantjes, maar daaraan hadden zij toch nog te kort! De 10 dames op het aanmeldings kantoor registreerden 350 lopers voor i de 1500 meter, 235 moedigen voor de 3000 meter en nog 218 doordouwers l voor de 5000 meter. Samen welgeteld i 803 deelnemers. Het weer was uitstekend voor een uithoudingstest als deze. Wel wat fris jes voor het talrijke publiek maar het hollende volkje kwam snel op tempera tuur. Dankbaar maakten de organisa toren gebruik van de voor een massa happening als deze welhaast ideale accommodatie van Huize Don Bos co". Een ruime cantine, verwarmde kleedgelegenheden en de mogelijkheid tot het uitzetten van een uitstekend parcours en daar hebben Peel v. d Hen gel Co dan ook goed gebruik van ge maakt. Big-boss Cloosterman van Don Bosco kwam bezorgd de grote drukte op zijn domein bekijken, maar na af loop stond alles gelukkig nog overeind. Je vraagt je wel eens af, wie er nu allemaal meedoen aan zo'n prestatie- loop. Nou, in het kort: iedereen! Er waren wielrenners en atleten (o.m. van Altis), maar ook een hele school Haa ien en minstens de helft van de Roda- pupillen Korfballend Antilopen, Leus- dense badmintonners en autocrossers zagen wij aan het werk. Zelfs de voor- LEUSDEN - Nu vooi de meeste Impala teams de helft van de compe titie er op zit lijkt het verstandig om eens te bekijken hoe de diverse teams er zo voorstaan. Als we be ginnen met de jongste Impala deel nemers aan de competitie, n.l. het meisjes junioren team, dan blijkt dit enthousiaste ploegje op een alleszins verdiende en zeer goede vierde plaats te staan, hoewel er wat achterstand is op de koploper in deze klasse is dit toch een verdienstelijk resultaat voor deze debutanten. Ook de andere damesteams doen het lang met gek. Zo deelt dames 5 in de vierde klasse de derde plaats met een achterstand van 8 punten op de kop lopers. Helemaal uitstekend is het competitieverloop voor het vierde da mesteam In de vierde klasse b staat dit team maar liefst op de tweede plaats met slechts één puntje ach terstand op nummer één Alle kansen op een kampioenschap zijn dus nog volop aanwezig. Het derde damesteam, dit jaar de buterend in de derde klasse, moet genoegen nemen met een plaats in de middenmoot, hetgeen voor de nieuwe lingen in deze afdeling lang niet slecht is... Komen we weer een stapje hoger dan vinden we op de derde plaats inde twee de klasse het tweede damesteam. Dit team vecht al enkele jaren voor pro motie naar de eerste klasse, maar het blijkt dat ze net ietsje tekort komen om deze stap te maken. Kansen zijn er dit jaar weer volop aanwezig, zodat de tweede helft van de competitie nog zeer spannend kan worden. Ook de herenafdeling van Impala zorgt voor goede prestatie Koploper in deze is het tweede herenteam, dat in de derde se ■EUSDEN/CENTRUM - Nu Heren 2 op eigen veld niet heeft kunnen winnen van koploper Laren 7, ziet het er naar uit, dat de Leusdenaren hun kam pioensaspiraties voorlopig weer voor een jaartje in de ijskast moeten stop pen Weliswaar is nog niet alles ver loren, maar Leusden heeft de kansen niet meer in eigen hand. Bovendien zien wij niet één-twee-drie dat Laren in de .nog resterende 3 wedstrijden 2 punten zal verliezen De enige kans daarop zit in de ontmoeting Laren 7 - Baarn 3 en als Baarn dat treffen wint, wordt daar de vlag gehesen. Het blijft dus lood om oud ijzer, tnaar de uitslagen van het afgelopen weekeinde waren: Jongens BI - Schaerweyde B3 10-2 Jongens B2 - Baarn B3 1-3 Hilversum A3 - Meisjes Al 1-9 Gooische B3 - Meisjes BI 8-0 Gooische C5 - Jongens Cl 5-0 Heren 2 - Laren 7 1-1 Heren 5 - Maarssen 4 1-3 Huizen 2 - Dames 2 2-0 Idren 9, - Heren 3 1-1 •Hilversum 10 - Heren 4 1-4 JEUGD jeugd werd kennelijk gejaagd floor de kou. 39 doelpunten in 5 wed strijden is met niks en 20-19 daarvan jn het voordeel van Leusden evenmin. Ge jongens van BI walsten vlot over Schaerweyde heen met Erik Hoekstra als grote uitblinker. Niet ,,eén van de acht" maar 8 van de 10 doelpunten kwamen van hem. Het lag echt niet aan de stick, maar aan de jongen die hem vasthield Jongens B2 (nummer laatst op de ranglijst) speelden tegen Baarn (de koploper) en dan is een 1-3 nederlaag toch niet zo slecht. Meis jes Al leverde een uitstekende presta tie in Hilversum Alles liep vlot en gesmeerd Met 4-1 voorsprong was het prettig rustenen 9-1 vonden de scheids rechters genoeg Joyce van Zandvoort (doet het beter dan pa!) zorgde voor 5 gave treffers, Annemarie Welp voor 3 en de pas van B naar A gepromoveer de Corien Blommenstein deed ook een duit in het zakje Meisjes BI was kans loos tegen topploeg Gooische B3 en jon gens Cl (toch te zwaar ingedeeld) speel den ondanks de 5-0 nederlaag een pret tige wedstrijd PLUIM VAN DE WEEK VOOR HEREN 4 De .knaller" Heren 2 - Laren 7 liep met een sisser af. Op het gladde en hobbelige veld werd een redelijk vlot te wedstrijd gespeeld In de tweede helft ging de vermoeidheid een rol spe len en het tempo zakte aanmerkelijk Met 0-0 werd aan die tweede helft begonnen. Leusden nam de leiding met een „banana-shot van juist binnen de Een bulkboek is een kompleet boek - gedrukt op krantenpapier - in weekend formaat - van bekende Nederlandse auteurs. Verkrijgbaar voor het luttele bedrag van 1.50 en 1.75 Er zijn nu ook bulkboeken verschenen in het Engels, Frans en Duits^. per stuk Dubbeldik, per stuk U neemt een abonnement op de Leusder Krant7 Dan krijgt u van ons een aantal BULKBOEKEN GRATIS. Zie hiervoor de bon elders in de krant. ALS EXTRA AANBIEDING. Ons jeugdboek - 250 pagina's lezen - knutselen - puzzelen „De Mijn van Emile Zola Kantoor: Finnmark 3 - Leusden-Centrum Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur cirkel Met een fraaie boog kwam de bal via een doelpaal weer het veld in Ie dereen stond hoogstverbaasd naar dit kunststukje te kijken, behalve Stanley Douglas, die er 1-0 van maakte. Toch was het jammer (en beslist niet nodig) dat het sterkere Leusden het gelukki gere Laren nog langszij liet komen. Heren 4 bleef haar oude gewoonte ge trouw. Dat wil zeggen: men bleef ple zierig verliezen Ook Dames 2 verloor, maar met 0-2 tegen het zeer sterke Huizen 2 was toch zeer verdienste lijk In een leuke, snelle en gelijkop- gaande wedstrijd deelden Heren 3 en Laren 9 de buit en de pluim van de week was ditmaal bestemd voor He ren 5 Voor de eerste keer proef den de veteranen het zoet der over winning! Zo stiekumweg vernamen wij, dat het bijzonder goed smaakte Het zal dus niet bij deze zege blijven Voor het komende weekeinde staan wederom slechts een aantal inhaal wedstrijden op het programma. ■lil - w- i II klasse op de tweede plaats staat, met twee punten achterstand, maar een wedstrijd minder gespeeld dan de kop loper Zorgen de mannen van het twee de voor een even goede tweede com- petitiehelft, als de eerste, dan lijkt een kampioenschap er dit jaar in te zitten De heren van het derde zijn een beetje achterop geraakt en hoewel er de laatste tijd wat betere uitslagen gemaakt zijn moet het derde heren team vooralsnog genoegen nemen met een negende plaats Beter doen het vierde en vijfde team het Beide teams komen uit in dezelfde afdeling en staan vlak achter elkaar op een derde en tweede plaats Wellicht kunnen bei de teams elkaar dankzij de onder linge rivaliteit nog tot grootse pres taties opzwepen Het voor het eerst in de competitie uitkomende zesde herenteam heeft nog wat problemen te overwinnen, zodat dit team nog niet verder is gekomen dan een negende en voorlaatste plaats op de ranglijst, maar wellicht kan een betere tweede competitiehelft hier nog verandering in brengen. Al met al doen de reser veteams van Imapala volleybal het lang niet gek en kan de tweede com petitiehelft vol vertrouwen tegemoet gezien worden. LEUSDEN - Dinsdag 13 januari speelde de jeugd van schaakvereniging „Leusden" een belangrijke wedstrijd. De tegenstander was het eveneens nog ongeslagen „De Pion" uit Hilversum. De spelers van „Leusden" waren in bordvolgorde: 1. Leo de Rijke; 2. Mar jan Hooijer; 3. Niels Jansen; 4. Steven Biesterveld; 5. Jan Kees van der Woerdt Het begin was veelbelovend. Al na een half uur kwam Niels triomfantelijk vertellen dat hij gewonnen had. Even later was het Steven die voor 2-0 zorgde. Op dat moment leek er toch nog geen winst voor onze jongens in te zitten. Leo stond iets minder goed, Marjan stond duidelijk minder, Jan Kees had zijn koningin verspeeld. Onver wacht was het evenwel Jan Kees die voor de Leusdense overwinning zorgde. Zijn tegenstander gaf geheel onnodig ook de koningin weg, raakte totaal van slag in tegenstelling tot Jan Kees, die vlot de partij won. Dat Marjan en Leo daarna verloren was een schrale troost voor de tegenstanders. Uitslag dus 3-2 voor „Leusden". Ze staan nu onge slagen alleen aan de kop van de rang lijst. NEDERLAAG VOOR EERSTE TIENTAL Het eerste tiental, dat 6 januari thuis had afgebroken tegen „Den Dol- der" in de stand 4-4, heeft het in Den Dolder, waar Pronk en Van San ten hun partijen moesten uitspelen, niet gered. Van Santen stond zoveel materiaal achter, dat, toen zijn te genstander bewust op omruilen ging spelen, de partij al gauw beslist was. Jan Pronk heeft nog meer dan 30 zetten geprobeerd het minieme voor deel dat hij had in winst om te zetten Zijn tegenstander verdedigde zich ech ter bekwaam, zodat uiteindelijk tot remise besloten werd. 4%-5% voor „Den Dolder" ZWARE STRIJD VOOR TWEEDE TIENTAL 13 januari speelde, naast de jeugd, ook het tweede tiental een thuiswed strijd en wel tegen het op papier even sterke BSG VI. De Leusdenaren, die tot dan toe tweemaal met klein verschil verloren hadden en eenmaal afgebroken met 4/-41/, stonden on deraan de ranglijst, een positie die ze duidelijk beneden hun waardigheid acht ten Er werd met alle inzet gestre den. Na 3% uur spelen, toen afgebro ken moest worden, was de stand V/- 2y2 voor „Leusden II". Winst voor Tijmensen, van Egdom en Agterberg Remise voor Mosterd Verlies voor van Dokkum en Loning, welke laatste door 1 ongelukkige zet zijn prachtig opgebouwde stelling ineens verloren zag gaan. Wisman, van der Tang, Visser en Harlaar braken af. Nader beschouwen van de stelling liet zien, dat de partijen van Wisman en Van der Tang niet te houden waren en kon den worden opgegeven 3/2-4/2 voor BSG dus. De partij van Harlaar wordt ter arbitrage opgezonden. Leusden claim winst omdat Harlaar een vol stul voorstaat De partij van Visser word in Bussum uitgespeeld omdat Visse meer dan remise denkt te kunnen be reiken. Verwachte eindstand dus 5-5 of 5y2-4l/2 in het voordeel van Leusden Inmiddels blijkt het tiental toch al dt eerste punten binnen te hebben Afge lopen zaterdag kwan namelijk het be richt dat de te arbitreren partij vai Visser uit de wedstrijd tegen Neder- horst den Berg gewonnen voor Leus den verklaard was Leusden wint du5 met 5'/^-41/2. UITSLAGEN HUISCOMPETITIE Groep 1: Boemaars - Struiwig 1- Halkes - Van Santen 1- De Jager - Van der Weijden 0-1; De Jager - Karis Groep 2: Kuiter - Veenendaal 1-C Groep 3: Leeuwenkamp - J. Kuijper 0-l[j Stoorvogel - Mevr. Graafland 0-1 Schouten - Kessing 1-0 Rijnfrank - Hooijer 1-0 Stevens - A Kuijper O-lal Groep 4: Hersbach - De Graaf 1-0 Roos - Oomen 0-1 Van der Wetering - Straver 1-0 Ladder: Van Garderen - Algoe 0-l| Zaal - Sibeijn 1-0 LEUSDEN - Op de clubavond van donderdag 15 januari in de Johannes Hoeve waren 56 van de 60 leden aan wezig. Na een rustperiode in de on derlinge paren competitie van ca. 6 weken werd met de tweede helft van deze competitie gestart De zevende wedstrijd werd gespeeld in 4 groe pen met een top integrale telling. Er moesten 21 spellen worden gespeeld, welke waren gedupliceerd om demoei- lijkheids-factoren voor een ieder het zelfde te houden De uitslagen voor de bovenste helft van de aan deze wedstrijd deelnemen de paren zagen er als volgt uit: 1. Dhr en mevr. G v Rooyen62,080 2 Dhr en mevr. Verheij 61 538 3. Dhr en mevr Hofman 60 806 4. Dhr en mevr H. v. Rooyen59 341 5. Mevr. V.d Kallen - Dhr. V.d. Poll 58 059 6. Dames Gout-Donkers 57.326 7. Dhr en mevr. De Jong 56.960 8 Dhr. en mevr V. Hinsbergen56 044 9. Dhr en mevr. De Roode 55.128 SOEST - Bij Hees in Soest heeft Roda-zaterdag wel verloren, maar toch geen slechte indruk achtergelaten. Ac- coord, de rood-zwarten speelden geen vlekkeloze wedstrijd, maar dat deed Hees evenmin en de Leusdenaren waren - zeker in de eerste wedstrijdhelft - gelijkwaardig aan de hoog op de rang lijst staande Soesters In de 20e minuut kreeg Roda de eerste reéle kans om zelfs een voor sprong te nemen. Dat lukte weliswaar niet, evenmin als bij een direct hier na volgende gelegenheid, maar het gaf de Leusdenaren moed. Toch was het Hees, dat het eerst raak schoot Rechtstreeks uit een af geslagen aanval kwam de bal bij hun linksbuiten, die twee Roda-spelers gemakkelijk passeerde en de bal ver- nassenderwijze niet voorgaf, maar zelf inschoot Het was toen 5 minuten voor de rust en mogelijk moeten dat soort onverwachte uitvallen het geheime wa pen zijn van de Soesters, die thuis nog steeds - nu na 7 wedstrijden - ongesla gen zijn. Na de hervatting bleef Roda nog lange tijd aanhouden De gelijkmaker bleef uit en zoals al meer is gebeurd, komt dan ineens de in verdrukking ge raakte ploeg tot succes Een snelle counter van de thuisclub kon Roda in eerste instantie slechts ten koste van hands in het strafschopgebied onder breken, maar bij het voltrekken van het vonnis werd NicoTijinensende ver keerde hoek ingestuurd (2-0). Even later raakte de Leusdense doelman ern stig geblesseerd Bij een duik naar de bal kwam hij ongelukkig terecht op de grond, waarbij hij enige inidden- handsbeentjes brak. De toevallig bij Roda als grensrechter fungerende Dirk van Garderen, normaal de keeper van zaterdag 4, moest Tijmensen gaan vervangen en gezegd moet worden, dat hij het voortreffelijk deed. Kort na het ongeluk met Tijmensen werd weer van alles mogelijk toen Wilcovan Dam Roda's achterstand tot 2-1 te rugbracht, maar toen Hees nog eens scoorde (3-1) was het met de Leus denaren wel afgelopen 10 Mevr Dekker - Dhr Kroon53.114 11 Mevr. Witte - Dhr. Leewaneh 52.747 12. Dhr en mevr. V.d Heul 52.198 13 de heren Spit - Tetteroo 52.198 13. De hl*, en mevr Velthuis 52.015 De heren Spit-Tetteroo 52 015 15 Mevr. Stokvis - Dhr. Engelkes 51.282 Uit deze uitslag kan men vaststel len, dat het een zeer spannende wed strijd is geweest, immers elk verschil I tussen de percentages is zeer mi niem, iets dat zelden voorkomt. TOTAALSTAND De totaalstand na 7 wedstrijden voor I de bovenste helft komt er nu als volgt uit te zien: 1. Dhr. en mevr G. v Rooyen463.0791[ 2. Dhr en mevr. v. Hins- bergen 424.502 I 3. Dhr. en mevr. V.d Heul 422.346 4 Dhr. en mevr Verhei] 422.094 I 5. Dmen mevr. Schutrups 414.089 6 Mevr Stokvis - Dhr. Engelkes 401.748 1 7. Dhr en mevr. H v. Rooyen396 715 8. Mevr. Dekker - Dhr. Kroon 388.050 j 9 Dhr en mevr. De Roode 385.987 10. Mevr V.d. Kallen - Dhr. V d Poll 384 719 i 11 Dhr en mevr De Jong 384.553 12. Mevr Witte - Dhr. Leeuwaneh 381 229 1 13. Dhr. en mevr. Beintema 374.227 14 Dhr. en mevr. Fredenkse 369 343 I 15. Dames Gout - Donkers 366.432 I Ook na deze wedstrijd hebben er weer vele mutaties in de rangvolg orde plaats gevonden, n.l. 21 paren zijn gestegen of gezakt, terwijl 9 pa ren zich op dezelfde plaats hebben I gehandhaafd. De 8e wedstrijd wordt gespeeld op donderdag 29 januari a.s.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13