Agrariërs bespraken de nieuwe [])nroerend-goedbelasting Alles wat u moet weten over begrafenissen en crematies -en verzekeringen hiervoor- in een gratis boekje rewiuns ht> ZATERDAG BOEREN KIELENBAL ACHTERVELD mispelblombeyei Coöp Achterveld Wl>ll[eO|l -winkel J Geslaagd Bingo-avond in 't Claeverenblad Carnavalsavond „De Speurder" ÏBonvoor ■gratis boekje Onze Welkoop-winkel is nu ook op de zaterdagen geopend. LEUSDER KRANT *1 Spreekuren volgens afspraak BRANDMELDING NUMMER LEUSDEN DE NON-AGRESSIE N NAGEKOMEN AGENDA Voor de balie: Tel. 03425-1614. Er kwam geen kip op de bruiloft LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 22 JANUARI 1976 ACHTERVELD - Op 9 januari kon h voorzitter van de Aart$dioce- ne boeren- en tuindersbond, afdeling :hterveld, de heer C. P. Kooloos, |>n groot aantal leden en besturen in alle landbouworganisaties werk- 1am in de Gemeente Barneveld en eusden om 8 uur welkom heten inOns ebouw" te Achterveld. De heer van der ,aagf medewerker van 't Laodbouw- I:hap gaf deze avond 'n toelichting op j» onroerendgoedbelasting. j Uit het betoog van de heer Van der laag bleek dat deze nieuwe belasting i de plaats is gekomen voor de grond- ?lasting, de personele belasting, de iraatbelasting, de rioolbelasting, de Duwterreinbelasting en de assuran- ebelasting, die voor de Gemeente arneveld per 1 januari 1975 was ïn- k i ?gaan en voor de Gemeente Leusden li an jaar later. Voor geheel Nederland Jj ïoet de zaak per 1 januari rond zijn. et grootste verschil voor onze ge- ïeenten was de heffingsgrondslag. Foor Barneveld is dat de economische aarde voor Leusden de oppervlakte. >e heer van der Zaag stelde uitdrukke- jk dat wanneer men zich niet kon ver- nigen met de heffingsgrondslag of en ander deel vandeaanslag, menbin- 1 en twee maanden na dagtekening van ir e aanslag bezwaar in moest dienen bij e gemeente Het bezwaar moet gericht ijn aan burgemeester en wethouders er gemeente en het aanslagnummer ïoet vermeld worden op het bezwaar- chrift r, Burgemeester en wethouders dienen 0j aarop een met redenen omklede ia itspraak te doen. Gaat u met deze v jitspraak met akkoord, dan kunt u bin- c 'en 2 maanden na de uitspraak van 10 en w. in beroep gaan bij de belas- P ingkamer van het gerechtshof, tot b |/elks rechtsgebied de gemeente be- n> jioort. Tenslotte kan cassatie bij de O' loge Raad gesteld worden. Aan de ge ul hele procedure zitten geen kosten ver bonden voor de indiener van het be zwaarschrift. Voorop gesteld dient te worden dat de heffingsgrondslag geen invloed heeft op de opbrengst der belasting. De cen ten moeten toch opgebracht worden door de belastingplichtigen De economische waardegrondslag zoals toegepast in de gemeente Bar neveld, voldoet beter aan de eisen voor de belastingbetaler Ze is dui delijk voor de belastingplichtige te be grijpen Ze geeft onderlinge verhou dingen tussen onroerende goederen be ter weer. Ze is op eenvoudige wijze te betalen en uitgezonderd bij mutaties voor vele jaren te hanteren, dit in te genstelling tot de oppervlakte grond slag zoals de gemeente Leusden die wil gaan hanteren. Omdat door toepas sing van veel vermenigvuldigingsfac toren, zoals aard, ligging, kwaliteit, soortgebruik etc. de objectiviteit danig wordt aangetast. Het is een totaal on doorzichtig systeem voor de belasting betaler. Niet te begrijpen en admini stratief veel moeilijker uit te voeren. De heer Van der Zaag adviseerde de Leusdenaar dan ook om tegen deze heffingsgrondslag te ageren. Ook dient bij de uitvoering van de onroerend goedbelasting de rioolbe- lasting goed m het oog te worden ge houden. Als regel was deze belasting gekoppeld aan de straatbelasting, die vervalt bij de invoering van de onroe rendgoedbelasting en daarmee ook de daaraan gekoppelde rioolbelasting. Voorkomen moet worden dat de onkos ten van en voor de riolering mede uit de pot van deze onroerend goedbelas ting worden geput. Hierdoor zou het buitengebied, voornamelijk agrarisch gebied, in deze last moeten meedra gen, zonder hiervan profijt te hebben. De agrarische bedrijven in het buiten kan een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Sedert vorige week vrijdag is Leusden-Centrum een tweede Chinees-Indisch restaurant rijk. Op die dag opende de heer Cheung de deur van zijn etablissement China Town aan de Hamersveldseweg, gevestigd in het voormalige pand van de firma Van Lieshout. Een dag eerder hadden tientallen Leusdenaren een kijkje genomen in de nieu we zaak. Zij waren daartoe uitgenodigd door de heer Cheung. Onder hen bur gemeester Van der Post en wethouder Van Zandbrink. Ook de Leusdenaren, die niet op de receptie kwamen, werden op de hoogte gesteld van de opening van het restaurant Op het pleintje voor .China Town" werd donderdagavond een fraai vuurwerk afgestoken, dat tot ver in de omgeving te horen was. Voordat de heer Cheung zich kortgeleden met zijn medewerkers en mede werksters in Leusden vestigde, dreef hij restaurants in Nijmegen en Soesterberg gebied zijn immers niet aangesloten op de gemeentelijke riolering en het is derhave onbillijk dat wel betaald moet worden, voor iets waar men geen profijt van heeft. Hier komt bij dat dit niet hoeft De Gemeenten hebben namelijk, gelet op artikel 272 en 277 van de gemeen tewet de mogelijkheid via een riool recht c.q. rioolretributie, dit probleem op te vangen. Door middel van het rioolrecht betalen dan alleen de op de riolering aangesloten gebouwde eigen dommen. Verder dient ieder, die een aanslag in de bus krijgt na te gaan of hij zich kan verenigen met de vastgestelde waarde omdat dikwijls bij de vaststel ling hiervan geen rekening is gehouden met heersende erfdienstbaarheden en soms het onroerendgoed slecht te be reiken is over wegen, die in eigendom en onderhoud zijn vande belastingbeta ler, waardoor de waarde daalt Spreker waarschuwde dat er een grote verschuiving zou plaats hebben vanwaar de opbrengsten komen en was van oordeel dat het bedrijfsleven in het algemeen de grootste klappen krijgt Dit werd door de leden als onredelijk ervaren in verband met de rantabili- teit en het voortbestaan der bedrijven en met in 't minst in verband met de werkgelegenheid. Dat de heer Van der Zaag een aan dachtig gehoor vond, behoeft geen be toog en na de pauze kwam een goede discussie op gang. Alle vragen wer den vlot beantwoord, wat niet wegnam, dat de discussie met gemengde gevoe lens werd gesloten. Tenslotte gaf de voorzitter een resumé van de avond, dankte de heer Van der Zaag voor zijn uiteenzetting, de leden en genodigden voor hun belangstelling en sloot de vergadering met gebed. LEUSDEN - Tijdens de dagelijkse politiekontroleritten moest de Rijks politie weer veel ongeregeldheden kon stateren. Kleine ongeregeldheden, die in een goed funktionerend overkeer niet door de beugel kunnen Maandag 12 januari moest de Rijks politie in Leusden-centrum een groot aantal fietsers bekeuren, die alsof het de gewoonste zaak van de wereld was. door het rode stoplicht heen reden Dinsdag 13 januari moesten twee op gevoerde bromfietsen uit het verkeer worden genomen Een automobilist moest worden geverbaliseerd wegens het voeren van een kapotte uitlaat aan zijn wagen. Diverse automobilisten moesten worden bekeurd wegens het negeren van de verkeersborden en het rijden over het verplichte fietspad bij de kruising van de De Beaufortweg. Regelmatig konstateert de politie daar overtredingen, en zij vraagt zich af waarom het publiek zich niet stoort aan de ter plaatse genomen verkeers maatregelen Op dinsdag 13 januari raakte er ook nog een jongetje in Leusden-centrum vermist, maar ge lukkig werd hij in blakende gezond heid later op de dag weer teruggevon den. LEUSDEN - De Zuigelingenbureau's van dr. J C. den Toom zijn met in gang van 20 januari 1976 alleen nog volgens afspraak. Afspraken kunt u maken bij het Groene Kruisgebouw of op de bureau's zelf. Telefoon 033- 15818 LEUSDEN - Aan de rijksuniversi teit in Utrecht slaagde de heer J. J. van Doorn uit Leusden-Centrum ver leden week voor het doktoraal exa men natuurkunde LEUSDEN - Met ingang van 1 fe bruari 1976 is het centrale brandmel- dingsiiummer voor Leusden-Centrum en Leusden-Zuid: 03496-1300 Het nummer 03496-1247 komt dan te vervallen Voor Achterveld blijft het nummer 03425-1300 LEUSDEN - De Hervormde Gere formeerde Jeugdraad maakt bekend dat zij op donderdagavond 29 janua ri een grote bingo-avond organiseert. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in jeugdhonk ,,'t Claeveren blad", Hamersveldseweg 102 te Leus den-Centrum Deze bingo-avond zal in de plaats komen van de in de Jeugd- info vermelde gospelavond. Deze gos pelavond zal wèl doorgang vinden, maar is verschoven naar donderdag 26 fe bruari. Gezorgd wordt voor deskundige leiding, gezellige muziek, voor een drankje En. last but not least voor een prijzentafel, die u geestdriftig zal doen méé-bingoën. Kijkt u eens naar de prijzenlijst weegschaal, di verse spelen, professioneel gereed schap. leuke tassen. De hoofdprijs bestaat zelfs uit een prachtig koffie zetapparaat. Neemt u een pen of pot lood mee! Iedereen is van harte wei kon op deze gezellige bingo-avond. LEUSDEN - De Leusdense Duitse herdersvereniging ,,De Speurder" or ganiseert op zaterdag 21 februari aan staande een grote carnavalsavond. Om acht uur 's avonds vangt men aan in het speeltuingebouw Van Randwijck in de Magelhaenstraat in Amersfoort. The Rithme Band zorgt voor de muzi kale omlijsting, terwijl de toegangsprijs f2,50 bedraagt. Dinsdag 27 januari: 20.15 uur, open bare fractievergadering Prog. Leusden, bovenverdieping depen dance Gemeentehuis, Burg. de Beaufortweg 63. Voor nadere ml.: Fractiesecr tel. 1978. ACHTERVELD - Zaterdag 24 januari a.s. zal het boerenkielenbal worden gehouden. Alle Puupekoppen uit het Puupenkoppenland worden door Prins Puup de vierde en zijn Raad van Elf uitgenodigd om om 20.30 uur in het 100 gram gebouw aanwezig te zijn en zo samen in een ontspannend samen zijn het boerenkielenbal 1976 te vieren. De aanvang is om 20.30 uur en het zal tot erg laat duren. Om ongeveer 22 .00 uur zullen zich tussen de Puupen- koppen de afgevaardigden van het ook Carnavalvierende Hooglanderveen, de Keuters, voegen in de personen van Zijn Doorluchtige Hoogheid Kees en zijn gevolg. De Leut en het hossen zal dit jaar weer ondersteund worden door Prins Puups Hofkapel, de dans mariekes en de Onentels. Het belooft weer een grandioos festijn te worden dat geen Puupekop mag missen. ■ii sl/ vl/ si/ xp O/ vl/ vl/ «T/ vL* vp «J/ vL* sX* «X» sp sX* vl* «jX' "T* *T* »T* Voor al degenen die de smaak van het Carnavalvieren te pakken hebben en ook voor degenen die deze smaak nog te pakken zullen krijgen volgt hier nog een overzicht van de Car- navalsfestiviteiten: 24 januari Boeren kielenbal, groot carnaval op 27 febru ari, kindercarnaval op 29 februari, tiener carnaval op 1 maart en be jaardencarnaval op 2 maart. Zondag 29 februari zal de grote carnavalsoptocht worden gehouden. Iedereen kan hier aan meedoen. Ieder die aan deze optocht wil meedoen kan zich hiervoor opgeven bij G Steen beek, Pater Stormstraat 22 te Achter veld, tel. 03425-1707. Prins Puup de vierde en zijn gevolg verwachten dat iedereen van vier jaar tot zeer oud aan deze festiviteiten zal meedoen Alaaf, Alaaf. De namaak-non die gisteren voorzichtig naar voren schuifelde, bleek helemaal geen non te zijn en ook geen maagd van het vrouwelijk ge slacht die haar roeping had misgelopen en zo tot haar vernonning was gekomen Het was een smalle, meelijwekkende jongeman die zijn ge brek aan manlijkheid demonstreerde in een baardeloos leeg en bleek gelaat De officier van justitie sprak in zijn dagvaarding van agressief gedrag, provocerende handelingen en mishandeling. .Ik pleegde geen agressie" fluisterde de pseudo-non. Dan was het zeker non-agressie" zei de politierechter ad rem. ..Waarom trok u die nonnenkleren aan?" ..Die had ik al aan." .Bij uw geboorte?" ,.Nee, toen ik in dat café kwam". ..Een non hoort toch niet in zo'n kroeg te komen.waarom droeg u die nonnenkleren?" Juist in een café kun je de mensen bekéren." ..Dat is je reinste nön-sens. Dronken mensen bekeer je niet meer Waarom had u nonnenkleren aan gedaan?" ,,Ik wou het proberen. goed te doen in deze verdorven wereld. Mensen in café's op betere gedachten te brengen. Ze van die drank af te helpen ..Vandaar dat u zich gewapend had met een boksbeugel en een ploertendoder." ,,Dat was alleen maar voor als ik werd aangerand. ..Jaja, de non-combattant, gewapend maar niet strijdend tot de kans zich voordoet Zal ik u vertellen waarom u die nonnenkleren droeg''" De bleke jongeman liet het lichtelijk bevlaste, doch verder haarloze gelaat voorover hangen. Zijn antwoord werd onverstaanbaar. Omdat u graag gewapend naar een kroeg ging en toch te laf was om die wapens te laten zien. Daarom zocht u kleren die over die ploertendoder, de stiletto en die boksbeugel heenvielen en daarom liep u als non rond!" Maar niet aktief om te vechten. ..Aktief of non-aktief, u hèbt ze aktief gebruikt, u wès een non- aktief. En het bezit van zulke wapens is al verboden. Zo'n stiletto is levensgevaarlijk. U mag blij zijn, dat u niet voor moord moet staan. Ik begrijp het wel, u was te bang om ongewapend tussen die be zopen kerels te zitten. Ze hebben u al een paar maal op uw huid gezeten en dat nam u niet langer. Maar u kon er met uw geringe krachten weinig tegenover stellen. Dat kon alleen maar met doel treffende slag- stoot- of steekwapens. En wat is het gevolg geweest- u kreeg ruzie, ze geloofden niet dat u een non was. ze tartten u en u hebt er op ingeslagen. En toen hebben die heren daar u aangeklaagd wegens huisvredebreuk, hinderlijk gedrag, belediging en mishande ling En de heren hebben zes getuigen meegebracht en u staat hier in uw eentje gedoodverfd als de zondaar. Zondares. stamelde de verdachte in zijn rol. ..Vervolgens de gegevens van de burgerlijke stand in dit dossier nog altijd manlijk, omdat u bent aangemeld als baby van het manlijk geslacht en niet als non." ,,Ik voel me non. ,,Een non-valeur zult u bedoelen U hebt ook nog weinig gemaakt van uw leven. Probeer eens wat manlijker werk te vinden dan huis- houdschortjesmaker De zes getuigen kregen niet eens veel kans meer om hun belas tende verklaringen af te leggen. De politierechter vroeg in hoofdzaak naar hun eigen aandeel in de strijd. Maar daarover hielden ze hun mond, behalve één die zich liet ontglippen dat de non tussen hun vingers doorglipte toen ze van plan waren haar met haar achterwerk in de spoelbak te deponeren. Toen wist ook de officier wat voor men senvlees hij in de kuip had en eiste hij slechts vijftig gulden boete of tien dagen, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar ..Dat betekent twee jaar niet in andere kleren en niet in de kroeg, kunt u dat opbrengen?" informeerde de rechter. De ex-non knikte traag Het werd konform en de zes getuigen stapten ontnuchterd terug naar hun stamkroeg. d' Argentv KIJK VRIJ bij onze grote huizen expositie. Op tekening, foto en plattegrond. VRAAG VRIJ advies bij aan- en verkoop van onroerend goed. Hypotheken en verzekeringen. Makelaardij in onroerend goed b.v. Leusderweg 107 - Amersfoort. Telefoon 033-14846. Het CVU doet een boekje open... Wie de bon opstuurt, krijgt gratis een boekje over alles wat u weten moet over begrafenissen en crematie. U leest voor welke advertenties en verzekeringsvormen u moet oppassen, over kreten als 'geen winstoogmerk "geen klassen "e.d. U komt aan de weet hoe u nu al maatregelen kunt nemen, die u later veel geld of ^ergernis kunnen besparen Vraag het aanBij het voor velen zo vertrouwde CVU. Het Centrum voor Uitvaartverzorging voor Amersfoort en Omstreken. Stuur mij uw gratis boekje met Ivoorlichting over begrafenissen, crematies en verzekeringen hiervoor I (Invullen,uitknippen en in open envelop zonder postzegel ^opsturen naar CVU. Antwoordnummer 2io, Amersfoort J U kunt ook bellen naar: F. Brandsen (Uitvaartcentrum) Langegracht 39. Amersfoort, tel 033-17893 R.A. Kaspers (Kantoor ledenadministratie) Schimmelpenninckkade 14, Amersfoort, tel.: 033-20700 E. Brink van Galenstraat 23 Amersfoort tel 033-20661 Naam: Straat: Woonplaats Kantoor Centrum voor Uitvaart verzorging voor Amersfoort en Omstreken Schimmelpenninckkade 14. Amersfoort, tel.. 033-20700 De bruid in tranen, de bruidegom in de zenuwen. Het orkest speelt een weemoedig wijsje voor een bijna lege zaal. De drankflessen blijven dicht. Pa en schoonzoon gaan in diskussie over de oorzaak van dit debacle. „De trouwkaarten zullen wel bij de PTT zijn blijven liggen", oppert pa. „Trouwkaarten?", zegt schoonpapa verbluft. „Trouwkaarten T. Sr.c! overleg met het bruidspaar wijst uit, dat de trouwkaarten waren vergeten. Zorg dat zoiets u niet overkomt. Niets is zo erg, dan in eenzaamheid te trouwen als je een volle zaal verwacht. Kom tijdig eens naar ons kantoor om één van die prachtige eigentijdse trouwkaarten uit te zoeken. Onze modellenboeken mag u ook thuis inkijken. U slaagt zeker. Finnmark 3 - Leusden-Centrum. Ier un

Leusder Krant | 1976 | | pagina 6