^elerkalender 1976 C. Opstelten eet nu hoe het Postduivenhouders hielden jaarfeest impala handbal speelde gelijk Nederlagen voor Impala handbal Eerste overwinning voor het derde schaaktiental Leusden KPJ-klaverjassers klopten Ons Genoegen Geen karbonaadjes voor Achtenreldse schutters Schaatsen met K.P.J. HIETVERENIGING ;r. UITSLAGEN JSOER KRANT-SPORT DONDERDAG 29 JANUARI 1976! SCHT - In Utrecht kwamen de ïubbestuurders bijeen om de alender voor 1976 van district van de KNWU samen te stel- i veel wikken en wegen kwam enig voorbehoud) het navolgende nma te voorschijn: (gebruikte igen D Dames. P Prots, lateurs, J Junioren, L Lief- V Veteranen en N Nieuwe- Irecht (Kan. eiland) A/L/V. mersloort (Ped. ridders) L/V. annik A fi||A/J/le idden-Nederland (klass.) a/j. inersfoort (Ped ridders) D. Mrtensdijk A/.' n^r, ijdrecht a/J/N gen mersloort Amersfoort") L tv/V 45+/V alg. on mersloort (KI Zwitserl.) A/L c" ratenloop reukelen A (pi, kampioenschap A/J/L/ isterlitz L/V {551 Ammers A lessendam-Hardinxveld A/L/V. itten (,.Marpibema")A/L/V/N. uien A. oerden P. ■aereen L/V. eist A/L/V. 1/7 Voorthuizen Dorpshuis") /L/V jrinchem D/A/L/V. Bilt A/L/V jrtenhoéf P/A. 14/8 Kam enk P/A 21/8 Bussum A/N. 22/8 Culemborg A/J/L/V/N. 24/8 t/m 27/8 Amersfoort (4-d. Ped. ridd.) A 28/8 Hilversum A/J 4/9 Maarssen A/J/N. 11/9 Wijk bij Duurstede A/J/L/V/N. 12/9 Amersfoort (Ped. ridd) J/N. 18/9 Dronten (Ned clubkamp.) D/P/ A/J/L/V/N. 25/9 Utrecht (Peugeottijdnt) A. 2 en 3/10 Utrecht 2-d. .Stadion" A/J/L/V/N. 26/12 Soestduinen (Kerstcross) P/A/ J/L/V/N. Programma ,,TAPA"-ritten (Tempo, Adelaar, Pedaalridders, Amersfoort) 15/2 Soest (Tempo) 22/2 Amersfoort (..Pedaalndders"). 29/2 Soest (Tempo). 7/3 Amersfoort Amersfoort"). 14/3 Hilversum (Adelaar). 21/3 Amersfoort (Pedaalridders) 28/3 Soest (Tempo). Midden-Nederland competitie: 4/4 Utrecht (De Volharding). 10/4 Giessendam (Jan van Arkel). 25/4 Culemborg (Jan van Riebeeck). 2/5 Hilversum (De Adelaar). 23/5 Amersfoort Amersfoort"). 8/8 Utrecht (Het Stadion). 5/9 Soest (Tempo). 10/9 Amersfoort (Pedaalridders). Op zaterdag 21 februari a.s. (aan vang 8 uur) wordt er op de Utrechtse kunstijsbaan een nationaal schaats/ wielergala gehouden met een omnium en ploegenritten. ue (nooid)prijsuitreiking van de Postduivenclub Leusden ISDEN/CENTRUM - Onze zaal- lcorrespondent heeft U om ver redenen al enige tijd de jes en lotgevallen van de F.C. ten onthouden. Wel jammer voor iar bet hoorde bij het complex echnische en tactische maat- n, die hoog nodig dienden te wor men. was namelijk het geval? Na een jkjgoede competitiestart volgde :eer diep.e inzinking Het oor- <elfjke enthousiasme bleef wel m, Ernaar het werd weldra dui- dat een pas opgericht clubje ee alleen geen blijvend succes reiken Vernuft en inzicht waren er nodig Er moest derhalve wat ivonden worden en dat schijnt zijn gebeurd, want de aten bewijzen overduide- latjfde F.C. Opstelten de boel lekker op stelten kan zetten, de-goede orde en volledigheid hier nog het verslag van de 2 Wedstrijd en korte karakteris- 5 van de vijf voorgaande ontmoe- waaruit duidelijk de opgaande F.c Opstelten te distilleren is liburg-F.C. Opstelten was eenge- Igaande strijd, die door on- |enheid en een paar blunders on- door de Leusdenaren met 3-5 |.*en werd. Een volkomen off- Itd F.C. Opstelten bij de wedstrijd J Schonenberg Boys, waardoor de I eel sterker geachte tegenstanders |rote 7-2 overwinning konden be- Maatregelen waren nodig en de Ienaren voerden een nieuw sys- I in. Bij HVV - Opstelten kwam dat I; niet helemaal uit, maar ondanks 1'flaneerde) 2-7 nederlaag voldeed Jjch redelijk. Bij F.C. Opstelten liitia kwam eindelijk het keerpunt. |*erd een verdiende (misschien I te ruim uitgevallen) 7-1 zege, I het 1-2-1 systeem kwam nu I uit de verf Van Beek, v.d. Berg I njgsman (elk 2x) en Haverkort de succesvolle schutters. Strabo I Opstelten (2-3) bevestigde de op- I e lijn van de Opstelters. Dedoel- ;eepte voortreffelijk en Haverkort I or en Krijgsman zorgden voor de I rs. Het was een zwaarbevochten, verdiende overwinning. Op 20 ri begon de tweede competitie met de wedstrijd F.C. Opstel- Slavenburg. Dit treffen vond plaats t KNVB-centrum in Zeist. Leusdense formatie was vast ten op bet pad der overwinningen te gaan. maar het viel in het nog helemaal niet mee. Hoewel I istelters in deze fase van de strijd ;root veldoverwicht hadden, kwa de bankiers middels een geluks- t;r en een klasse goal met 2-0 de leiding. Daarna bleek echter. dat de Leusdenaren inmiddels wel weten hoe een goede zaalvoetbalwedstrijd ge speeld dient te worden. Zonder haas tige spoed begonnen de Opstelters druk op hun tegenstanders uit te oefenen en langzaam maar zeker werd die pressie opgevoerd. Met goed opgezette aanvallen, waarbij de gehele ploeg zich bijzonder onderscheiddeschoten Charles Krijgsman, Gijs van Beek en nogmaals Krijgsman de F.C. Opstelten naar een verdienstelijke en verdiende 3-2 voorsprong bij de rust. Wie verwacht had, dat die krachts explosie in de tweede helft een te rugslag zou krijgen, kwam bedrogen uit, want onder de rustige stuwende leiding van de centrale middenverde digers Dick Opstelten (hoogstpersoon lijk') en Isaac Hoogendam behielden de Leusdenaren het initiatief Paal en Lat werden door Gerrit Sprong, Herman Haverkort (2x) en Wim van Rijn duchtig op de proef gesteld, maar stonden voorlopig een verder succes in de weg Charles Krijgsman maakte tenslotte het karwei af en bracht met 2 doelpunten de Opstelten-zege (5-2) definitief veilig. Door zijn 4 treffers kwam Krijgs met 11 uit 9 bovenaan kwam Krijgsman met 11 uit 9 bo venaan de Leusdense topscorerslijst. De stand in de competitie is thans gesp pnt doelsaldo 1. H.V.V. 11 19 62-31 2. Zwal. Vooruit 10 15 60-40 3. Broek Boys 9 14 59-30 4. Slavenb. Bank 10 10 43-37 5. F.C. Opstel. 9 9 33-34 6 Schonenb Boys 8 7 39-41 7. F.C. Justitia 7 4 19-41 8. Strabo 9 2 30-55 9. K.N.M.I. 9 2 22-64 LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdaga vond kwamen de leden van de Postdui venvereniging Leusden bijeen in de Roda-cantine. Geen zenuwachtig ge loop (als bij andere samenkomsten) met vernuftige klokken tussen stapels duivemanden. dat hoefde nu niet, want de jonge vereniging vierde haar eerste jaarfeest en dat is bijzonder gezellig verlopen. De vrouwen moch ten mee en de kinderen ook. Het was net één grote familie. Voorzitter H.A. Beverwijk wilde niet vervelend zijn en hield daarom zijn speech maar kort. Wel wilde hij kwijt, dat de club was gegroeid van 12 tot 29 leden, dat in 1975 met 3555 duiven aan vluch ten van de Nederlandse Bond van Za terdagvliegers was meegevlogen en dat „Leusden" van de 27 aangesloten verenigingen, op „Pro Patria" uit Amersfoort na, de beste resultaten had geboekt in district Gooi en Sticht. Een enorme hoeveelheid bekers was daartoe het beste bewijs Er waren voorts ook heel wat mooie en nuttige prijzen (hoofdzakelijk gekregen van de Leusdense middenstanders) voor de resultaten van de onlangs in ,,De Til" gehouden tentoonstelling Wie dan nog niets had (hetgeen haast niet mo gelijk was) kon zijn of haar geluk nog beproeven in een loterij of op het bingo-gedeelte van de avond Dat bingo-gebeuren werd verzorgd door de heer J.C.T Kuypers uit Leusden en die wist het wel te versieren. Het anders vrij eentonige afroepen van de getallen werd flink afgewisseld met allerlei grappen of vragen, waar wat mee verdiend of verloren kon worden. Het door hem persoonlijk aan geboden kratje pils bleef staan. Het „edelmoedige" aanbod bleek trouwens ook niet zo riskant. De ongeveer 50 aanwezige duivensporters hebben zich goed geamuseerd en de avond vloog haast voorbij De gaatjes werden ge vuld met een dansje of zo maar een gezellige babbel En nu is het wach ten op de eerste wedvlucht van dit jaar. Die is op 24 april a.s. Na de prijsuitreiking gezellig een spelletje bingo spelen - De heren van Impala speelden afge lopen zondag een zware maar sportieve partij handbal, die in een gelijkspel eindigde. De eerste minuten van de wedstrijd waren beide ploegen volledig aan elkaar gewaagd. Men speelde zeer voorzichtig en het heeft zeker vijf mi nuten geduurd voordat het eerste doel punt werd gemaakt door Impala SSVU kwam gelijk doordat de verdediging van Impala aan de linkerkant een fout maak te door tever voor de cirkel te gaan staan Impala kwam vervolgens achter te staan, maar kwam weer gauw ge lijk door een gaaf doelpunt uit de lin kerhoek. Wegens te ruw inkomen van de tegenpartij in de cirkel raakte de doelman van Impala enige seconden buiten bewustzijn. Maar toen er water aan te pas kwam stond hij vrij gauw weer onder de lat SSVU kwam voor te staan met 4-2. Bij de stand 4-3 mocht Impala een strafworp nemen die helaas niet be nut werd. De tegenpartij van Impala had steeds een kleine voorsprong. Toen de eerste helft van de wedstrijd voorbij was keek Impala tegen een lichte achterstand op namelijk 6-4 Na rust ging Impala het oude spel weer spe len en stonden spoedig weer naast hun tegenpartij Enige minuten later mocht de tegenpartij van impala een strafworp nemen die goed gestopt werd. Het laatste verloop van de wed-strijd ging gelijk op Impala keek steeds te gen een achterstand op van één doel punt Men kwam steeds weer bij soms door keiharde afstandschoten Bij de stand 11-11 floot de scheidsrechter voor de laatste maal. PROGRAMMA Wedst ri jdprogra m ma Zondag 1 februari: Damessenioren: Impala - Break Out - Schuilenburg Amersfoort 17.30 O. Dames junioren. Impala - Fidelitas Schuilenburg Amersfoort 14.20 u. Herensenioren 2: Limvio 2 - Impala Soest 19.00 u. Herensenioren 1 vrij VERLOREN GEVONDEN Zoekgeraakt: Zwart grijze kater. Oostra, Doornse- weg 32, tel. 033-11897. Poes, zwart met witte pootjes en witte bef, vanaf 18 januari zoek. V. d. Steeg, Waterhoen 4, tel. 3653 ACHTERVELD - Maandag 19 janu ari had de KPJ uit Achterveld een klaverjaswedstrijd georganiseerd te gen de Achterveldse schietvereniging Ons Genoegen. Jammer was dat er maar veertien leden van de schiet vereniging waren gekomen tegen 26 van de KPJ. De KPJ heeft deze wedstrijd gewon nen met 8569 punten tegen Ons Genoe gen met 8464 punten De uitslag was: 1 A Vlug 4892 pnt. 2. J. Ossendrijver 4864 pnt. 3. J. Hak 4789 pnt. 4. J. Burgwal 4680 pnt. 5. A. Hak 4645 pnt. 6. w. Kok 4610 pnt. 7 A Burgwal 4556 pnt 8. J. van Rossum 4528 pnt. 9. M de Jong 4473 pnt. 10 G. Born 4456 pnt. 11 P. van Nimwegen 4447 pnt 12. f. Coenen 4443 pnt. 13. J. Burgwal 4411 pnt. 14. A. Ossendrijver 4397 pnt. 15. J. v Hamersveld 4388 pnt. De poedelprijs was voor P. L. Horst die maar 3309 punten wist te verzame len. Zondag 2 februari gaat de Achter veldse KPJ weer trainen voor bet ko mende volleybaltoernooi. De training zal plaats vinden in de sportzaal te Achterveld en wel voor de heren van 10-11 uur en voor de dames van 11-12 uur. Er wordt even als vorig jaar weer gerekend op een grote opkomst. Verder organiseert de KPJ op 3 fe bruari a.s weer een filmavond in de zaal bij Jan Voorburg De titel van de film is „Spartacus". Gezien de leng te van de film zal de aanvang zijn om 19.30 uur. Dus niet om 20.00 uur zoals aanvankelijk de bedoeling was. Ook niet leden zijn deze avond van harte welkom. LEUSDEN - Zowel de dames, als de heren 2 van Impala-handbal moesten afgelopen zondag 26 januari een ne derlaag incasseren. De damesjunioren behaalden echter zonder moeite een grote overwinning op hun tegenstandsters van Olvmpia De eindstand was 13-5 in het voordeel van Impala. Zelfs het feit dat Impala geen wis selspeelsters had, bleek geen invloed te hebben op hun spel. Nadat Impala enkele malen op break-out had gespeeld begon de conditie mee te spreken en liep het scoreverloop iets terug Toch een verdiende overwinning voor de damesjunioren De damessenioren speelden wel een uitstekende wedstrijd tegen Amers foort, maar moest toch toelaten dat Amersfoort met 4-3 won, Tot het einde toe was de spanning zeer hoog. Amers foort opende de score met een hard afstandschot. Impala kwam terug en het werd 1-1. Amersfoort scoorde echter opnieuw, nu vanuit een vrije worp. 3-1 werd het doordat de bal door een Impala-verdedigster van rich ting veranderde. Daarna scoorde Amersfoort nog een maal en Impala tweemaal. Mede door goed werk van Jenny Meyerink kon de beste schutster van Amersfoort slechts één keer scoren. Ook de keep- sters van Amersfoort en Impala heb ben zeker een pluimpje verdiend. Heren 2 kwam er minder goed van af en verloor van H.M.S. met 5-11. Dit was niet verwonderlijk daar heren 2 uit grotendeels nieuwe leden bestaat en nog onervaren is. De al wat oudere heren van HMS hadden dan ook geen problemen met het spelen tegen Impala LEUSDEN - Op vrijdagavond 6 fe bruari a.s. organiseert de KPJ- Leusden een schaatsavond op de kunst ijsbaan te Utrecht. Deze avond staat open voor iedereen van jong tot oud. Vertrek per bus 19.00 uur vanaf Jon gerencentrum De Til. De kosten liggen erg laag, n.l. f5,- voor KPJ-leden en f7,50 voor niet-leden. Opgeven bij. Frans Kuiphuis, Leusderweg 196, Amersfoort, tel 033-10778. -HTERVELD - Uitslag onderlinge ïtwedstrijd Ons Genoegen. •V. Voskuilen P- v Nimwegen Vlug I van Nimwegen d. van Nimwegen IV. v. d Kletersteeg J. van Rossum L E. v. Hamersveld 3. Tolboom H. Hols H. J. van Ruitenbeek K- Jonkman F- Koenen I J. van Hamersveld T. Vos PePP,ne y u. Valkengoed M. Pothof 49 pnt 49 pnt. 46 pnt. 46 pnt. 46 pnt. 46 pnt. 46 pnt. 45 pnt. 44 pnt. 44 pnt 43 pnt. 41 pnt. 40 pnt. 40 pnt. 40 pnt. 40 pnt. 37 pnt. 37 pnt. BARNEVELD - Reeds dagen voor de belangrijke uitwedstrijd van de schutters van Ons Genoegen tegen hun Barneveldse collega's was een groei ende spanning te merken. De ach- tervelders wisten, dat hun nederlaag van verleden jaar, ook in de 2e ron de om de Cup van de Schiet Kring Gelderse Vallei tegen dezelfde opponen ten, op een vergissing berustte en dat wordt dit jaar bewezen. In de eerste van de twee wedstrijden kwam dat er nog niet helemaal uit. Afgelopen maandag vond die in Barneveld plaats Ondanks het feit, dat „iemand" de Achtervelders in het vooruitzicht van karbonaadjes van uitzonderlijke klasse had gesteld, won Barneveld met 455 tegen 449 punten. Voorlopig dan wel te verstaan want vandaag (29 januari) wordt te Achterveld in Ons Gebouw de return verschoten Wij hebben de Achtervelders nog ge vraagd naar hun kansen. Veel liet men niet los en wij kregen eigenlijk de in druk, dat zij de Barnevelders bewust met een klein verschil hebben laten winnen, om daarmee een geschikt uit gangspunt te krijgen voor de thuiswed strijd. Dat gebeurt in de voetbal-cup wereld ook en vaak met succes. En wat is een verschil van 6 puntjes? Volgens schutterkapitein Jan van Hamersveld c.s echt niet veel. „als wij vanavond met 7 punten verschil winnen, zijn wij toch waar wij wezen willen Daar was weinig tegen in te brengen en in de hoop, dat het kar bonade-aanbod nog steeds van kracht is, verlieten wij het terrein van de strijd LEUSDEN - Dinsdag 20 januari speel de het derde tiental van de s.v. „Leus den" zijn vierde wedstrijd voor de bondscompetitie. De tot nu toe behaal de resultaten waren nogal bedroevend. Tweemaal werd met fors verschil ver loren, éénmaal werd gelijk gespeeld. Bij nabeschouwing werd steeds weer duidelijk, dat een beter resultaat mo gelijk was geweest als enkele spelers me* wat meer motivatie achter hun bord gezeten hadden. Tegen het vrij sterke „Bunnik II", dat van de drie gespeelde wedstrijden er twee gewon nen had, bleek de noodzakelijke strijd lust ineens aanwezig. Geen gemak kelijke remises deze keer. Pas tegen 10 uur raakten de eerste uitslagen bekend. Om half 12 toen alle partijen afgelopen waren, bleek dat de Leusde naren loon naar werken gekregen had den. De einduitslag was 6-4 in het voordeel van „Leusden III". Over winningen voor Agterberg, Zaal, Rijn- frank, Kessing, Stevens en de jeugdige Frank Stoorvogel. Verlies voor Schou ten, mevr. Graafland, J. Kuijper en mevrouw Hooijer. HUISCOMPETITIE HALVERWEGE Op 27 januari starten de eerste wed strijden voor de tweede helft van de huiscompetitie Het ,s interessant te analiseren wie op dit moment de kans hebbers zijn in de diverse groepen en in hoeverre het strakke wedstrijdsche ma gerealiseerd is In groep 1 zijn van de 66 te spelen wedstrijden er 14 nog niet gespeeld terwijl er 4 afgebro ken partijen zijn. Van 73% van de wed strijden is dus het resultaat bekend. Door de schitterende overwinning van Pronk op koploper Halkes is de strijd weer volkomen open Kanshebbers met 2/ of 3 verliespunten zijn Halkes, Tijmensen, Van der Weijden en Karis In groep 2 zijn van de 66 te spelen wedstrijden er 18 nog niet gespeeld. Er zijn 2 afgebroken partijen, zodat in deze groep 70% van de uitslagen van de eerste helft van de competitie be kend is. Onbetwiste kanshebbers met 1% resp. 2 verliespunten zijn hier Visser en Loning. In groep 3 zijn van de 66 te spelen wedstrijden er 14 nog niet gespeeld Geen afgebroken partijen, dus van 79% is het resultaat bekend. Kampioens kandidaat nummer 1 is Schouten die 1 f2 verliespunt minder heeft dan zijn naaste belagers. In groep 4 zijn van de 72 te spelen wedstrijden er 15 nog niet gespeeld. Ook hier geen afgebroken partijen, dus van 74% is het resultaat bekend Ge doodverfde kampioen is Van der Wete ring die als enige een 100% score heeft. Hij is duidelijk te sterk voor zijn groep, maar kon toen hij lid werd door plaatsgebrek niet mee in een hogere groep ingedeeld worden. De tweede plaats wordt fel betwist door Algoe, Sibeijn, De Graaf en Hersbach. Uitslagen huiscompetitie: Groep 1: Mosterd - Van der Weijden 1-0 Van Santen - De Jager 1-0 Struiwig - Kans 0-1 Tijmensen - Boemaars 1-0 Halkes - Pronk 0-1 Groep 2: Loning - Kuiter 1-0 Van der Tang - Harlaar xA-% Veenendaal - Van Egdom 1-0 Visser - Van Dokkum l/2-/2 Wisman - Berg 1-0 Groep 4: De Graaf - Jeulink l-Ö Van Garderen - Hersbach 1-0 Straver - Algoe 0-1 Van der Wetering - Sibeijn 1-0 Oomen - Hersbach Ladder: Van der Molen - Van Wienngen 0-1 Jeugd: Sven van Sligter - Jan Kees van der Woerdt 2-0 Steven Biesterveld - Jaap Zweinenberg 1-lj Wim Horst - Niels Jansen 1-1 Eko Bousema - Peter van der Woerdt 2-0 Sikko Jan Vermeer - Johnnie Horst 2-0 Sjoerd de Jong - Eddy Nieuwstraten 1-1 Wouter Hazeleger - Lars van Sligter 2-0 Egbert Jansen - Cornel Straver 2-0 Erik Straver - Raoul Karis 2-0 Hans Groen - Paul Stroper 0-2 JEUGDKAMPIOENSCHAP S.G.S. Voor Leusden doen Steven Biester veld en Leo de Rijke mee aan bet jeugdkampioenschap van de SUcht- Gooise Schaakbond. Er zijn drie cate gorieën: A tot 20 jaar, B tot 16 jaar en C tot 13 Jaar. Per plaats, dus niet, per vereniging, kan de beste speler per categorie ingeschreven worden. Leo doet mee in categorie B. Steven doet mee in categorie C. Tot nu toe hebben beide spelers 3 wedstrijden gespeeld. Leo heeft 1% punt. Steven beeft 2 punten. Leusden blijkt, wat de jeugd betreft, regionaal dus goed mee te kunnen komen. We wensen Leo en Steven nog veel succes!

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13