Vierde openbare lagere- en kleuterschool STOPVERBOD DEEL ASSCHATTERWEG RAAD LEUSDEN J*1*AGENPA •gemeente LEUSDEN EIJSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 29 JANUARI 1976 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad, die vanavond in baar maandelijkse verga dering bijeen is, zal onder meer ge vraagd worden om instemming meteen aantal onderwijs-maatregelen. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor te komen tot de oprichting van een vierde openbare kleuterschool in Leusden-centrum. De Bongerd is inmiddels, tegen de bedoe ling, uitgegroeid tot een vierklassige school. Dit moet teruggebracht worden tot twee. Bovendien moet het nieuwe aanbod van kleuters, in verband met de verdere uitbreiding van Leusden, wor den opgevangen. Vandaar dat de vierde kleuterschool gerealiseerd zou moeten worden in het eerste deelplan van de Tweede Fase. Voorlopig zullen er nood- lokalen neergezet worden langs de Noorderinslag, even ten oosten van de sportvelden. Hetzelfde geld voor een vierde open bare lagere school in Leusden-centrum. Ook in de categorie welzijn enkele agendapunten Burgemeester en wet houders willen het beheer van De Til onderbengen bij de Stichting Culturele Centra in Luisden i.o. Dat is de stich ting, die ook voor het beheer van boer derijen met een culturele bestemming moet gaan zorgen en waarvan de sta tuten vanavond eveneens aan de orde komen In de raad van november waren de statuten teruggenomen voor nader commissie-beraad, wat inmiddels heeft plaatsgevonden. Wat betreft De Til wanneer het beheer onder genoemde stichting gaat ressorteren, moet er een beheerskommissie komen voor de dagelijkse gang van zaken. De ver enigingen, die van het gebouw gebruik maken, hebben hun medewerking toege zegd om te komen tot een dergelijke kommissie. WIJKRADEN Naar aanleiding van een subsidie verzoek van de wijkraad in Alands- beek-Oost, doet het college het voor stel om alle in Leusden opererende wijkraden of wijkverenigingen (behal ve die in Groenhouten) een eenmalige startsubsidie te geven van f500,-. B en W willen daarmee onderstrepen, dat men het werk van deze groepen zeer nuttig vindt. De wijkraad in Groen houten komt volgens het voorstel nog met in aanmerking voor financiële steun, omdat het werk daar nog te veel per pleintje gaat, zonder dat men werkelijk de gehele wijk onder de loupe neemt. De raadsleden krijgen vanavond ook nog enkele verkeersmaatregelen voor geschoteld. Omdat zeer veel ouders kinderen lossen en laden bij de scholen aan de Asschatterweg en de stilstaande auto's gevaar opleveren voor het ver keer, wil het college een stopverbod invoeren op de Asschatterweg tussen de Hondsdraf en de Middenweg. Boven dien wil men daar, ter beveiliging van de schoolkinderen, een oversteekplaats leggen. Soms denken we wel eens: geven wij onze lezers wel voldoende? Wij staan altijd open voor suggesties, al belo ven we niet, dat ze worden uitgevoerd. Tel. 03496-1495 of 3792. vierden [ezellig boerenkielenbal ;HTERVELD - Zaterdag 24 januari leo de Puupekoppen hun boeren- tobal in het 100-gram gebouw te «reld. Vrij kort nadat de deu- wareo opengegaan waren er al wat Puupekoppen in hun boeren- ttnwezig. Het feest werd deze Kg. opgeluisterd door het kwintet ^Oriêntels en de Boerenkapel. n ongeveer 21.00 uur kwam Prins de Vierde met zijn raad van voorafgegaan door de boerenkapel Qfe dansmariekes, het gebouw bin- Na een kort woord van Prins kon het feest beginnen. Al heel dig hing er in het feestelijk ver- Je gebouw een vrolijke en opge stemming. De muziek zorgde dat de beentjes al vlug van de rUlir kwamen en er niet veel gele- oo^eid was om even te rusten et hoogtepunt van de avond kwam 22ifl0 uur toen Prins Kees de eerste van de Keuters uit Hooglan derveen met zijn gevolg de zaal bin nenkwam. Na een hartelijk welkom werd Prins Kees door Prins Puup de Vierde onderscheiden met de Puup. Ook werden twee leaeu van ae raden van elf, zijnde Martin Westerlaak van de Puupekoppen en Ron Groenewoud van de Keuters door Prins Puup de Vierde onderscheiden. Hierna barstte het feest in volle hevigheid los. Ook de Keuters bleven niet achter in het geven van iets De Keuters hadden een koe op wieltjes bij zich en wil den nu ook Prins Puup iets aanbieden. Een van de leden van de raad ging met een glas naar de koe en hield het glas eronder terwijl de andere aan de staart pompte Tot ieder grote verbazing gaf deze koe geen melk maar wel heerlijk schuimend bier Dat het aangeboden glas bier onder grote hilariteit werd aangenomen behoeft geen betoog Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag. Redaktie: Bert Vos (verantw.), tel. t'1495: Marnlx Kreljns, tel. 3792. 'f Redaktie-adres: Postbus 11 (Finnmark 3) Leusden/Centrum. Telefoon 03496-1495, b.g.g. 03420-3141 toestel 17. ABONNEMENTSPRIJS: 7 24,- PER JAAR. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. - GEEN KRANT ONTVANGEN? V, Wi fanneer u vóór donderdagavond 18 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze HOOFD AGENT, telefoon 033-10691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze INSPECTEUR BEZORGING, overdag telefonisch te bereiken onder telefoonnr 03420-3141. na vijf uur: tel. 03420- 4679 NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van 3,50 per .pxemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons wntoor Finnmark 3 - Leus- Otn/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave aDonnementen, adver tenties en betalingen kunt u doen op ons kantoor, Finnmark 3, Lausden/C. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Krantenkombinatie te Barneveld AANGEREDEN UIL LEUSDEN - Zaterdag 17 januari trof de patrouillewagen van de Rijks politie langs de Trekerweg een uit gehongerde uil aan. De uil bleek te zijn aangereden, en kon, doordat hij niet in staat was te vliegen, niet meer op voedsel uit gaan. Hij werd terstond overgebracht naar het Dierentehuis aan de Appelweg, alwaar hij onder be handeling werd gesteld. INBRAAK Zondag 18 januari werd tegen 20.45 uur ingebroken in een woning aan de Julianalaan te Leusden-zuid. Aan de politie konden inlichtingen worden ver strekt in welke richting de dader was vertrokken. Het bleek de heer M. uit Amersfoort te zijn, die later kon wor den aangehouden. De heer M. bleek flessen drank, sieraden en een aantal waardepapieren bij zich te hebben. Na verhoor werd de heer M. overgege ven aan de gemeentepolitie te Amers foort, die eveneens nog een appeltje met de man had te schillen. BROMFIETSDIEFSTALLEN In de afgelopen week werden weer enige diefstallen van bromfietsen uit de stalling van ,,Don Bosco" aange geven. Gelukkig kon de politie deze ontvreemdingen oplossen, en kregen de rechtmatige eigenaars hun karretjes lerug. DOORRIJDERS NA AANRIJDING Of een bestuurder van een voertuig schrikt, bang is voor de konsekwen- ties of denkt zich aan de schuld te kunnen onttrekken: dóórrijden na een aanrijding kan nu eenmaal niet door de wettelijke beugel. Op de Doornseweg sneed zondag 18 januari een bestuurder van vermoedelijk een groene Opel de bestuurder van een andere auto. Deze laatste moest met zijn auto naar rechts uitwijken, en kwam door deze manoeu vre tegen een lichtmast tot stilstand Het kenteken van de auto vandegene, die deze schade veroorzaakte, werd genoteerd, en de politie hoopt de man, afkomstig uit Amersfoort, die dóór- reed zonder naar zijn slachtoffer om te kijken, te kunnen verbaliseren. OPENBARE SCHENNIS Een mevrouw uit Amersfoort deed er bij de politie te Leusden aangifte van, dat op dinsdag 20 januari tegen 16.15 uur op de Paradijsweg te Leus den-zuid een automobilist was gestopt, die haar zijn geslachtsdelen had ge toond. Het kenteken van de auto is bekend, en de politie zal de man aan de tand voelen. AANRIJDING Een aanrijding tussen een bromfiet ser en een automobilist vond plaats ACHTERVELD - vrijdag 30 januari 20 uur. klaverjassen De Vor-Loterij- club de Hessenkar in de Hessenkar. vrijdag 30 januari: bibliotheek 19.00 uur. donderdag 29 januari, bejaardensoos Ons Gebouw 13.30 uur. zondag I februari: bibliotheek 10 30- 12.00 uur dinsdag 3 februari: E.H.B.O. Ons Ge bouw 20.00 uur dinsdag 3 februari: film K.P.J. zaal Jan Voorburg 19.30 uur LEUSDEN-ZUID Donderdag 29 januari: Bibliotheek ,,D« Boekenmolen Uitlening van 13 3G tot 17 00 uur Voor volwassenei en jeugd. Arnhemseweg 83. Vrijdag 30 januari: Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Uitlening van 19.0( tot 20.00 uur. Uitsluitend vooi volwassenen. Arnhemseweg 83. Maandag 2 februari: Gezinsverzorging en ouderenhulp van het Groene Kruis in het Wijkgebouw, De Rot van Alderwereltlaan 13, van 14.0C tot 15.00 uur. Dinsdag 3 februari: UW Sociëteit Ontmoetingsmiddag voor menser van Leusden-Zuid, die van gezel ligheid houden. In het klubgebouv van „Roda" aan de Bavoortse-| weg Van 14.00-16.30 uur. Dinsdag 3 februari: Bibliotheek ,,Dd| Boekenmolen" Uitlening van 19.0(1 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor vol -| wassenen, Arnhemseweg 83. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naarmevrouvJ C. Deenik, Koningin Julianalaan 351] Leusden-Zuid, telefoon 033-18134. EAU DE COLOGNE. Tenslotte deden de ere-gasten van de avond, de heren uit Keulen, hun intrede. Zij vergastten de aanwezigen met een typisch Keuls presentje eau de cologne De mannen uit Keulen, waar leden van De Gouden Klomp twee jaar geleden op bezoek waren, werden allereerst toegesproken door PAM Vervolgens richtte burgemees ter A.H- van der Post het woord tot de buitenlandse gasten. Voor zijn Keul se collega gaf hij aan de raad van elf een prent van Oud Leusden mee. Deze geste lieten de „Fideler Kol- ner" uiteraard niet onbeantwoord. On derscheidingen hadden zij voor PAM de beide vorsten en burgemeester Van der Post. Laatstgenoemde werd bo vendien verrast met een grote worst, Keulse uien en een plaat met schla gers. Bovendien brachten de Keulse gasten de sleutel van Leusden mee terug, die de deputatie van De Gou den Klomp twee jaar geleden bij wijze van uitnodiging had achtergelaten. PROGRAMMA. Het duurde even voor de swing er zaterdagavond in zat. Maar toen het min of meer officiële gedeelte achter de rug was en de Duitsers enkele van hun schlagers ten gehore hadden gebracht, zat de stemming er geheel in. Tot twee uur werd er gezongen, gedanst en gehost in De Mof. Voor degenen die zaterdagavond de smaak te pakken hebben gekregen - en uiteraard ook voor degenen die de smaak allang te pakken hadden - hier onder de belangrijkste evenementen, die bij De Gouden Klomp voor het aanstaand carnaval op het programma staan: Zaterdag 28 februari 's middags rondrit van PAM met gevolg door Leusden, 14.30 uur Kin dercarnaval in twee zalen in De Til; 's avonds: groot carnaval in De Mof carnavals- De Mof (van een onzer verslaggevers). I LEUSDEN - Tientallen Leusdenaren hebben zaterdagavond de kans gegre- pen om eens kennis te maken met het Leusdense carnaval. Het „Stuif- J es-in-carnaval" dat door de vereni- ging „De Gouden Klomp" in de Mof I georganiseerd werd, trok zo'n 250 I feestvierders. Onder hen niet alleen I Leusdenaren, al dan niet voor de eer ste maal op een avond van „De Gou- I den Klomp". De Fideler Kolner Kar- I navalsverein was door zijn raad van elf vertegenwoordigd. Uit Barneveld was er een deputatie van De Dubbel- dooiers, terwijl er ook mensen van de kersverse Amersfoortse vereni- I ging De Carnavalleiers aanwezig wa- j ren. Samen met het orkest „The Val- ley's" maakte men van dit opwar mertje voor carnaval een bijzonder I gezellige avond. De opening van de avond werd ver richt door de jeugdraad van elf. com pleet met dansmariekes. Vervolgens trok PAM met zijn gevolg de feest zaal binnen. Zijn eerste daad was de installatie van jeugdprins Harro. Daar na bevestigden respectievelijk de A- mersfoorters en de Barnevelders na drukkelijk hun aanwezigheid. op woensdag de 21ste januari op de kruising van de Trekerweg en deOoie- vaarshorsterweg De bromfietser B. uit Woudenberg reed over het onverharde deel van de Ooievaarshorsterweg, komend van de- Buurtweg, en reed de Trekerweg op. Hij verleende hierbij geen voorrang aan de auto, bestuurd door de heer K. uit Wapenveld. Er ontstond materiële schade. GIRO-INNINGEN Op woensdag 21 januari deed de heer P. uit Leusden er bij de politie aangifte van, dat hij ongeveer twee jaar geleden een girobetaalpas was kwijt geraakt. Of hij deze was verlo ren, of dat debetaalpas was ontvreemd, kon hij niet zeggen. Sinds december 1975 waren er nu zeven betaalcheques omgezet in baar geld. De Rijkspolitie heeft de zaak in handen gegeven van de postale recher che. De heer P. hoopt uiteraard dat er nu snel een einde zal komen aan het uitputten van zijn giro-saldo. INBRAAK LISIDUNAHOF Tegen vier uur in de nacht van vrijdag 23 januari vond er een poging tot inbraak plaats op „Lisidunahof". De politie werd gewaarschuwd dat er onregelmatigheden op het terrein van „Lisidunahof" plaats vonden. Toen de politie ter plaatse arriveer de, trof zij enkele personen aan. Twee personen konden op het terrein van „Lisidunahof" worden aangehouden. Zij bleken inbrekerswerktuigen bij zich te hebben. Het waren de heren S en L. uit Amersfoort. Bij verhoor op het politiebureau ver klaarden zij in „Lisidunahof te hebben willen inbreken om aan geld te komen. Burgemeester Mr. A. H. van der Post overhandigt een gravure van het toren tje van Oud Leusden aan de president van de K.G. Fidele Kolner. Foto Janus Visser. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 29 januari: Raadzaal ge meentehuis, 19.30 uur. Openba re vergadering van de raad Leus den. Elke zondag: „De Til" Open van 10.00 tot 13.00 uur. Elke dinsdagmorgen: Koffiedrinken voor alle bejaarden in de Marcus- kerk Van 9.30 tot 11.30 uur Kos ten 1 kwartje. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor dames en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14 30-17 00 uur. Johanneshoeve, Hamersveldseweg Elke donderdagmorgen: Van 9.00 tot 10.00 uur, gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis, gebouw Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve. Hamersveld seweg. Vanaf 9.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: „De Til" Open vanaf 19 00uur Hobby club om 18.30 uur. Hulpdienst De Wetering: Telefoonnum mers: 2746, 2249 Parochie Bibliotheek: Hamersveldse weg 55 ('t Ros Beyaart). Uitle- ning zaterdag van 14 00 tot 15.00 uur en zondag 10 00 tot 11.00 uur. Elke dinsdag: Van 18.45 tot 19.45 uur Jeugdschaken in de Lockhorst- kantine Om 19.45 uur schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke woensdag: „Lisidunahof" repe titie koor „De Treecksangh", van 19 45-21.45 uur Elke donderdagmiddwg: Zonnebloem en welfareclub. Van 14.30 tot 17.00 uur voor dames die van handwer ken houden, in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg. Elke donderdag: Clubgebouw Blijhof, Volksdansen voor de jeugd vanaf 8 jaar Van 16 00 tot 17.00 uur en van 19 00 tot 20.00 uur Elke donderdag: UW Sociëteit. Ge zellige middag voor mensen van Leusden/Centrum, die behoefte aan gezelligheid hebben. In de kantine van de Sporthal in Groen houten. Van 14.00 tot 16.30 uur i Elke donderdag: Clubavond klaverjas- club „Leusden Troef' in café- restaurant „Nieuw Leusden". Vanaf 20 00 uur. JEUGDCLUB HERV./ GEREF.JEUGDRAAD In „*t Claeverenblad", Hamersveld- I seweg 102. Maandagavond: Kinderen 8 tot 12 jaar, 18 45 tot 20.00 uur. Onder leiding van A Visser, Parelduiker 11, Leusden/Centrum. Woensdagavond: Kinderen t/m 15 jaar, 19 00 tot 20.30 uur Onder leiding van H. van Dijk, Lamoen 13, Leus den/Centrum. Donderdagavond: Jongeren van 16 jaar, en ouder, van 20.00 tot 22.30 uur Onder leiding van Margreet Spel- ker, Eikenlaan 50, Leusden/Cen trum, tel. 03496-2708. Zaterdagavond: Jongerensoos van 20 00 tot 23.00 uur. Onder leiding var Janette Lodders, Bruinhorst 24, Leusden/Centrum, tel. 03496- 2127. Maandag 1 maart: seniorencarnaval in De Mof. Dinsdag 2 maart Vastenavond in De Mof ALANDSBEEK-OOST Oppascentrale overdag voor noodgeval len de heer en mevr. Kok, Gorzen 12, tel. 3367. 's Avonds mevr. v. Staalduinen, Parelduiker 3, tel. 033-31091. Kosten tot 24 00 uur f7,50; na 24.00 uur f 10,- Burenhulpdienst: maandag- en vrij dagavond mevr v. d Berg, tel. 4055, dinsdag en donderdag mevr. Knipscheer tel 033-14331; woens dag- en vrijdagochtend mevr Glas, tel 3353. 's Morgens tussen 9,0( en 10 30 uur, 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur. De crèche dinsdag van 9.15 tot 12.00 uur mevr. Wahle, Goudplevier 21, tel 4239, kosten f5,-per ochtend, Toen het feest in volle gang was en het reeds naar de kleine uurtjes draaide was Prins Puup de Vierde plotseling zijn mascotte kwijt Hij kon maar niet begrijpen waar dat ding ge bleven was. Heel zijn raad moest eraan te pas komen om de mascotte te vinden. Hoe men ook zocht hij was en bleef onvindbaar. Kort voordat Prins Kees van de Kou- ters vortrok verzocht hij even om een beetje stilte teneinde nog iets te I kunnen zeggen. Hij dankte de Achter- velders voor hun gul onthaal en bood hierna Prins Puup de Vierde de zoek geraakte mascotte aan. Hoe het mo gelijk is geweest om deze mascotte te roven zal wel altijd een raadsel blijven Na vertrek van Prins Kees bleven de ongeveer 350 aanwezigen nog gezellig tot in de kleine uurtjes bij elkaar. Op 21 februari gaan Prins Puup de Vierde en zijn gevolg naar de Carnavalsvereniging in het PlanSchot- horst. De leden van de Puupekoppen die mee willen gaan dienen zich in ver band met het aanvragen van kaarten voor 14 februari a s op te geven bij G. Steenbeek, Pater Stormstraat 22, te Achterveld, tel. 03425-1707. Geslaagde stuif-in in

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3