Alan Stivell op de ires voor Bretagne De mijmeringen van Godfried Bomans 77 Een fraai stuk buren gerucht" „Wat je zegt dat ben je zelf" Paul van Vliet: Noord-West .eusder krant - pop donderdag 29 januari 1976! in Leusden van toen tot nu BATiN OVER PLATEN EN MUSICI Dit Zi MAKEN. Js*. Alan Stivell: ..CeminsdeTerre", elpee Uitgebracht door de platen- - maatschappij Phonogram te Am sterdam op Fontana 6325 304. In uitstekend stereo. Alan Stivell heeft een unieke kombina- tussen folk- enpopmuziekgevonden, v*»e bij een grote groep mensen blijkt n te slaan Deze in Brittannie ge ren Fransetroubadour is waarschijn- k de fanatiekste voorvechter van het houd van de door de eeuwen heen in I, -ïtannie ontstane Bretonse cultuur Eens zei Alan ..Brittanniërs zijn zich eSmewust van hun ethnische identi- it de waarde van hun cultuur en het it dat hun cultuur de laatste jaren da- ^ig aan het verarmen is Alan's vader is de belangrijkste factor in zijn 'wustzijnswordmg van deze Breton- cultuur en het was Alan's vader S. e hem interesseerdevoordeCeltische irp, het instrument waarmee Alan iveel bekendheid verkreeg est Tezamen met zijn vader startte Alan ijn onderzoekingsreis in de Celtische jlksmuziek die zijn oorsprong in jjpHanri Ierland, Wales en Brittannie jnd. Alan verhuisde van Brittannie 1 aar Parijs alwaar hij in kontaktkwam iet o a de Amerikaanse volksmuziek, anaf dat moment was zijn toekomst be- aald en zou hij zich geheel aan de olksmuziek gaan wijden. Tegelijkertijd ealiseerde hij zich dat hij vanwege I ijn herkomst en muzikale wetenschap en vrij unieke plaats innam. Tevens ealiseerde hij zich dat zijn publiek *#,anaf de grond af aan opgebouwd moest /orden en dat hij ze in de ware tradi- ie van de volksmuziek zou moeten op- oeden. Hij begon als eenling in kleine Pa- ■ïjse clubs opte treden en werd af en toe >ijgestaan door zijn Bretonse vriend N)ar ar Bras, die vandaag de dag als \jitarist nog steeds deel uit maakt Iran de Alan Stivell band. Langzaam legon hij aan de opbouw van een ei- ten publiek Tegen de tijd dat Alan pijn eerste elpee voor Phonogram op nam had hij een dermate groot pu- tldat hij in staat was het Franse teia theater uit te verkopen. Tij- „g,,/ dit optreden werd de elpee r.Live a 'Olympia" gerealiseerd. Alans kruistocht leek te zijn geslaagd en hij behoorde in Frankrijk tot de gro tten. In november 1972 steekt Alan over naar Engeland. Zijn roem was hem voor uit gesneld en tijdens deze tour doet hij diverse t.v. programma's zoals de Old Grey Whistle Test en Sound of the Seventies en het BBC radio programma In Concert. Alan's grote Engelse doorbraak kwam echter met het Cambridge Folk Festi val van 1973, waardoor Alan ook nu in Engeland een niet meer weg te denken figuur in het hedendaagse Engelse muziekgebeuren is. Alan Stivell kwam voor het eerste belangrijke Nederlandse optreden naar het Pinkpop '75 Festival en baarde daar d m v. zijn verschijning veel op zien Besprak ik nog niet zo lang gele den zijn elpee ,,E langonned", wat ik toen heb gezegd, geldt ook voor de elpee Chemins de terre", die in 1973 werd uitgebracht en nu door Phono gram, samen met drie andere elpees van Stivell (Reflets, Renaissance de la harpe celtique en E Langonned) op nieuw wordt uitgebracht. Deze reprises hangen samen met het succes, dat A- lan stivell na Pinkpop '75 ook in Ne derland met zijn authentieke chansons heeft gekregen Je kunt natuurlijk zeg gen, dat dit een gevolg is van de steeds grotere vormen aannemende nostalgie, die vooral de jongeren steeds verder terugvoert naar het verleden van de mens, maar dat is geloof ik niet de voornaamste reden. Veel jongeren raken uitgekeken (uitgeluisterd) op de hedendaagse popvormen, die vooral de laatste jaren aan weinig veranderingen onderhevig zijn en eigenlijk zijn blij - van steken in een soms frustrerende verstarring. Een verstarring die alleen maar spo radisch verbroken wordt door wer kelijk fantasierijke groepen, die - al dan niet teruggrijpend op oude the ma's - voor de broodnodige vernieu wing in de popmuziek van vandaag zor- Wieteke van Dort met: Wieteke van Dort „Een fraai stuk burengerucht", elpee vol luis terliedjes, uitgebracht door de platenmaatschappij Phonogram te Amsterdam op Phillips nr 6410 088. In uitstekend stereo. Met de teksten op bijgesloten vel! Wieteke van Dort. geboren 1943 te Soerabaja, volgde na haar HBS-tijd een opleiding voor kleuterleidster. Het werken met kinderen trok haar wel aan. maar de opleiding minder en ze ver trok voor een periode van twee jaar naar de toneelschool. Haar eerste en gagement kreeg ze bij het toneelge zelschap ,,De Nieuwe Comedie", waar ze vijf jaar bleef. Daarna kreeg zij de unieke kans om de nodige cabaret- ervaring op te doen bij Wim Kan. In 1968 kwam zij voor het eerst op het Nederlandse TV-scherm in de rol van Pinoccio in de gelijknamige kinderserie Dankzij deze voortreffe lijke vertolking werd ze als presen tatrice gevraagd voor het KRO-pro- gramma ..Oebele", naast Willem Nij- holt. In de rol van Aagje verwierf zij gedurende drie jaar van Oebele" een enorme populariteit, met alleen bij de kinderen maar ook bij de volwassen kijkers van dit zo zuccesvolle pro gramma. Inmiddels was Wieteke getrouwd en kreeg een baby, hetgeen betekende Deze platen, en natuurlijk nog veel meer op platen/ca ssettegebied verkrijgbaar bij C06N S. B©RG BV Alan Stivell. gen. Alan Stivell is er - dacht ik - in geslaagd om de authentiek? volks muziek van zijn voorouders, als mo dern vertolker op zijn publiek over te brengen en hen daarmee te boeien, te blijven boeien. Je kunt het beschou wen als zijn manier van „politiek" om een met uitsterven bedreigde volks cultuur niet alleen te redden van de ondergang, maar tevens kracht bij te zetten aan de verlangens, die onder deze volksgroep heersen ten aanzien van een zekere autonomie. Bert Vos. dat zij wat minder tijd overhield voor theater en televisiewerk. Desalniette min deed zij toch mee aan de VARA- serie „Wij en de wereld", waar on der meer aan meewerkten: Aart Staar tjes, Luc Lutz, Elsa Leoni en Paul Klare Ook vervulde zij de rol van Dot leen met aanpassingsmoeilijkheden kampende bakvis, in de verrukelijke musical Zomerzotheid", geschreven door Cissy van Marxveldt. Samen met Corry van der Linden sprak ze teksten en zong ze de liedjes in de TV-strip ,,Pip en Zip" Vanaf 3 ok tober 1972 vertolkte zij de rol van „Deftige Dame" in de Stratemaker- opzeeshow", waarm zij voornamelijk windjes liet en de lieveling werd van het kinderpubliek van 3 tot 80 jaar. Deze show werd geschreven door Hen drik Blaak, Hans Dorrestijn, Jan Riem en last but not least Willem Wilmink. Harry Bannink zette alle liedjes op muziek. Dit laatste tweetal zorgde eveneens voor de tekst en muziek op de nieuwe elpee van Wieteke van Dort- „Een fraai stuk burengerucht", waarvan de samenstelling en produc tie in handen waren van Frans Boelen is een LP geworden vol vrolijke gekke tedere, lieve en lacherige liedjes Voor iedere stemming en iedere gelegenheid over „De oude school", over „Arie op safari", over het droevige Dia manten echtpaar", en niet te vergeten „Ome Jan" Ik heb met bijzonder veel plezier naar deze elpee geluisterd. Wieteke van Dort weet enorm veel warmte in haar zang te leggen, waardoor de plaat gaat boeien, ook al zijn alle teksten niet allemaal even sterk. Tekst schrijver Willem Wilmink kan het ech ter wel, dat bewijst hij overduidelijk in liedjes als „Alabama", „Diaman ten bruidspaar" om er een paar te noemen. Wilmink heeft al in tal van bundels gepubliceerd en uit dit werk is een -dacht ik- toch verantwoorde Godfried Bomans. „Ernst en hu mor in mijmeringen van God fried Bomans, "dubbelelpee. Uit gebracht door de platenmaat schappij Phonogram bv. te Am sterdam. Op Philips nr. 6677 030. In mono. „Ernst en humor in mijmeringen van Godfried Bomans," zo heette de rubriek die de AVRO zo'n 20 jaar geleden regelmatig uitzond. In het to taal zijn er zo ongeveer 120 mijme ringen geweest. Het ging als volgt. God fried Bomans en de radioploeg gingen ergens in het land naar een zaal vol mensen, bij voorkeur studenten, want die waren een fijn klankbord. Op het podium bevond zich een tafel en een stoel. Op de tafel stond een micro foon die verbonden was met een re portagewagen buiten. Als de opname ging beginnen, begaf Godfried Bomans zich met een tas boordevol boeken traag naar het podium, stalde alle boeken en plakboeken voor zich uit, nam een lijstje voor zich met alle aan tekeningen over wat hij zich voorge nomen had voor te lezen, streek met zijn hand door zijn haar, nam een slok water of ook wel wijn, pakte een boek, legde het weer neer, pakte een ander boek, legde het voor zich neer, keek de zaal in. zei ja en be gon te lezen. Godfried Bomans nam zo'n 6 ver haaltjes voor de pauze en zo'n 6 erna en als de avond dan ten einde was, werden de banden mee naar de studio genomen, waar van dat materiaal 12 uitzendingen werden gemaakt. Jan van» Herpen, de producent van dit program ma, wilde altijd graag dat hij humo ristische verhalen uitkoos. Daar pro testeerde Godfried Bomans vaak tegen. Hij zei dan „Ik moe: er voor waken tot een soort nationale paljas uit te groeien Ik heb twee zijden, een seri keuze gedaan, waarbij Harry Bannink op zijn eigen, zo voortreffelijke wijze de composities leverde, die van deze elpee zo'n enorm gevarieerd totaal heeft gemaakt, waar pure luister liedjes naast de soms karnavales- ke nummers staan „Een fraai stuk burengerucht" is daarom een fijn el pee-debuut van Wieteke van Dort. Een debuut in die zin, dat het een elpee is geworden, waarop Wieteke alleen is te beluisteren. In al haar boeien de facetten Bert Vos Gerard Cox en Frans Halsema in Gerarc Cox en Frans Haisema „Wat je ;egt ben je zelf", dubbel elpee vai de laatste show, uitge bracht dior de plaatenmaatschap pij Phomgram te Amsterdam op Philips >413 502 en 6413 067. In uitstelend stereo. De show, waarmee Gerard Cox en Frans Halsena kort geleden nog door ons land tnkken, „Wat je zegt ben je zelf", is sinds kort vrijwel vol- euze en voorts een kant, die men zo goed is humoristisch te noemen. Op het laatste facet wordt zo veelvuldig een beroep gedaan, dat het eerste in de verdrukking dreigt te geraken. Ik moet mij hoeden voor een hypertrophic van het absurde. Het element van speelsheid, hoe waardevol ook in zich, dient een ornament te blijven, een versiering van iets anders. Ik wil niet de humorist worden die geen andere pijlen op zijn boog heeft dan scherts en aardigheid." Maar hij be kende ook eens- „Ik had een veel diep zinniger beschouwing voorbereid, maar toen een spreker de hele zaal had laten sterven van verveling begreep ik dat mijn funktie een andere was en begon er vrolijk op los te praten." Phonogram heeft in samenwerking met Gerrit den Braber een dubbel- album samengesteld onder de titel „Ernst en humor in mijmeringen van Godfried Bomans," waarop tien mij meringen: Groenen, De Delftse dag. Student op kamers. De kunst van het verkopen, Enige richtlijnen voor bis schoppen, Sinterklaas op reis en vier opmerkelijke mijmeringen, namelijk die over Annie M G. Schmidt, Simon Carmiggelt, Henri Knap en mr. E Elias. Na de dood van Godfried Bomans - die ongetwijfeld tot één der meest begaafde essayisten kan worden be schouwd - ontstond een ware Bomans- cultus. De boeken vlogen als brood jes de boekhandel uit, oude uitgaven werden in razendsnel tempo herdrukt. De populariteit, die Bomans reeds in zijn leven bezat, werd meer dan verdubbeld na zijn dood. Ik heb dat altijd een beetje ervaren als com mercieel misbruik. Toch kom ik voor een deel op dit oordeel terug bij het beluisteren van de mijmeringen op deze dubbelelpee. Zoals ik altijd met veel genoegen bij de radio zat als Bomans met zijn mijmeringen begon en als een literaire vlinder zijn woor den over zijn publiek strooide met soms een verstrooidheid, die aanstekelijke vrolijkheid veroorzaakte, zo luisterde ik naar deze twee elpees. Misschien ook een brokje nostalgie, ik weet het niet, maar Bomans heeft me toch weer opnieuw weten te treffen met zijn - van humor doorspekte - wijs heid, die uitsteeg boven hetgeen door de meeste schrijvers van zijn tijd werd gebracht. Een filosofische bena dering van het leven, relativerend, maar veel serieuzer bedoeld, dan de meesten ooit zullen hebben vermoed. Toen. Daarom kan ik deze dubbel-elpee aanbevelen. Het blijft de moeite waard om te luisteren naar wat Bomans ons in ernst en humor te zeggen heeft. Bert Vos. Paul van Vliet. Paul van Vliet „Noord-west", dubbelelpee van zijn one-man-show 1973/74. Uitgebracht door de pla tenmaatschappij Phonogram te Amsterdam op Philips 6641 150, in uitstekend stereo. De dubbelelpee „Noord-west" van de cabaretier Paul van Vliet is in Ne derland geen onbekende De meeste hoogtepunten van de show kent u na tuurlijk al „Majoor Kees", „Dat zijn leuke dingen voor de mensen". „Het reservaat" en „De Partnerruil" Hoog tepunten van een voortreffelijke show van een caberetier, die steeds meer tot de groten van dit vak gaat beho ren en terecht volle zalen trekt In middels isPaul van Vliet op tournee met zijn nieuwe One ManShow „Tien jaar onderweg", met opnieuw schitte rende nummers, zoals „Baron Taets van Avezathe", dat ongetwijfeld met tertijd tot de nieuwe Paul van Vliet-hit zal uitgroeien, zoals ook „Majoor Kees" tot een nationaal cabaret-mo nument werd Nog niet zo lang geleden hebt u de show „Noord-west" voor het groot ste deel op tv kunnen zien. Een reden te meer voor hen, die het nog niet wisten, de dubbelelpee van deze show I onder uw aandacht te brengen. Het is j de moeite waard. Ik heb - ook al kende j ik de meeste nummers bijna uit mijn hoofd - met bijzonder veel plezier weer eens geluisterd naar het enorme vak- manschap, de vaak bijzonder knappe j teksten en fijne liedjes. En alsjeerdan- eens - rustig op je gemak - voor bent gaan zitten, dan ontdek je, dat Paul van Vliet vrijwel geen dieptepunten kent. Je kunt een andere smaak hebben, maar je kunt niet zeggen: dat is slecht. Een programma dat in totaal vijf- ,i honderd keer werd gebracht in tachtig verschillende theaters kan ook niet j; slecht zijn. Samen met het kwartet j Rob van Kreeveld. die sinds zijn Pe- I pijn-periode onafscheidelijk aan zijn L show is verbonden, brengt Paul van I Vliet met „Noord-west" een program- ma, waar je vaker dan eens met ple- (j zier naar zult luisteren. En later. I jaren later, zullen het geluiden zijn van een vervlogen tijd, soms ach- [u terhaald misschien, maar toch blij-m vend aktueel door de wijze, waarop Paul van Vliet in zijn tekstenen liedjes het leven benadert. Bert Vos. ledig op plaat verkrijgbaar. Twee lang - spelers vol. Wie de beiden heren kort geleden nog in Amersfoort hebben zien cptreden, zullen misschien deze pla ten graag in hun bezit hebben Het is -voor een groot deel althans- de moei te waard. Cox en Halsema hebben een goede show gemaakt U hebt het zelf -tijdens de kerstdagen- via TV kunnen zien. Toch zijn de reakties niet al lemaal positief. Een veel gehoorde klacht is de grofheid, waarmee de bei de cabaretiers hun onderwerpen soms benaderen. Een grofheid, die eigenlijk overbodig wordt geacht en lang niet altijd zo functioneel is, als de heren zelf denken dat het is. Ik kan voor een deel wel meegaan met de bezwaren tegen deze show. Wie de platen nog eens rustig af luistert en daarbij een glimlach overi gens niet makkelijk kan onderdrukken, zal met mij van mening zijn, dat „Wat je zegt ben je zelf", van een wisselen de kwaliteit is, met weliswaar voldoen de hoogtepunten, maar ook met even veel dieptepunten. Dat die hoogtepunten de weegschaal doen doorslaan, blijft een feit. Want de heren brengen de show met een geweldig elan en met een bewuste zelfkritiek, die de teeenstanders al bij voorbaat de mond snoert. Cox is de laatste tijd nogal negatief in het nieuws geweest, onder meer door zijn prachtige keuken, hij wordt smalend een „salon-socialist" genoemd etc'. Zoiets kan in de beoordeling meespe len, maar wie heeft er eigenlijk wat® dat betreft geen boter op z'n hoofd?! Hoogtepunten uit de show zijn: „Dei laatste getrouwen", waarin Cox en Hal sema herinneringen ophalen uit hunl padvinderstijd op teksten van Michel' van der Plas, de imitaties van ver-| schillende TV-spelletjes, en zeker niej in de laatste plaats „De klop opi de deur", door Frans Halsema op eer' uitstekende wijze gebracht in de oude „Gijsbrecht van Aemstel-stijl" Ootój „De Belgische attaché" komt goed uit de verf Wie de eerste elpee in bezit heef moet eigenlijk toch maar eens naai de tweede gaan luisteren, waarme* de show op de plaat wordt volgemaakt J/HJI'l RODA (ZO) WEER IE KLASSER Op zondag 29 april 1971 - de Leusder Krant had net haar tweede verjaardag achter de rug - kregen wij een extra bijlage i.v.m. de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Roda (zo) en Actief wa ren samen op de eerste plaats vantie 2e klasse geëindigd, zodat er een beslis singswedstrijd nodig was om de kampi oen aan te wijzen. Uit de 20 wedstrijden hadden beide nvalen 29 punten verza meld. De grote match vond plaats bij Limvio in Baam en in de laatste minuut van de normale speeltijd bracht de Leusdenaar Charly Krijgsman de stand op 2-2. Jan Drost maakte er in de ver lenging 3-2 van en Roda was weer eer ste klasser. Een leuk presentje van de spelers voor het a.s. zilveren jubileum van de Leusdense voetbalclub. Antilopen I werd veldkorfbalkampi- oen en promoveerde eveneens naar de eerste ldasse. Lockhorst had een zeer rendabel weekend en de eerste auto cross in de geschiedenis van Leusden werd een knappe zege voor onze dorps genoot Daan Speksnijder, vóór twee Nijkerkers. Eind mei beslisten b. en w. eindelijk, dat het gymnastieklokaal in Leusden-Zuid zou worden gerealiseerd aan de Prinses Margrietlaan. Op 3 juni kwam de wielerklassieker, de Ronde van Midden-Nederland, door Achter veld en Leusden en twee dagen later hield Roda in het Ros Beyaart en recep tie t.g.v. hetbehaalde kampioenschap en de promotie naar de le ldasse. Ter vie ring van het vijfjarige bestaan van het B.B.-park, aldus de Leusder Krant van 10 juni, werd een „steden"-ontmoeting tussen Leusden en Bunnik georgani seerd met voet-, hand-, korf- en volley bal, tennis, turnen, zwemmen, schaken en tafeltennis Deze mini-Olympiade werd door Bunnik gewonnen. Inmid dels was Lockhorst D kampioen gewor den en op 19 juni vierde SVA op grootse wijze haar 25-jarige bestaan. Heel Ach terveld stond op zijn kop. CROSS Daan Speksnijder, kennelijk over moedig geworden door zijn succes in de Leusder Oranjecross, ging meedoen aan de AVRO-rallycross te Valkenswaard. Hoewel hij overtuigd was van de kwali teiten van zijn crosscar, was hij daar kansloos Een grote dag voor Leusden was ook 15 juni 1971het hoofdkantoor van Pon's Automobielhandel, Leus- den's grootste belastingbetaler, was ge reed gekomen en ter gelegenheid daar van hielden de Volkswagen-jongens „open huis". Half Leusden kwam een borreltje halen en kijken hoe het impo sante witte gebouw aan de Bavoortse- weg er van binnen uitzag. In de vacatu re, ontstaan door het beëindigen van zijn sportcorrespondentschap voor onze krant door de heer Dietrich, was nog steeds niet voorzien. In de Leusder Krant van 17 juni (dat was al weer nummer 8 'an de 3e jaargang) werd via een grote idvertentie contact gezocht met een „artieve medewerker met veel belangstellng en kennis van alle takken van sport"Het viel kennelijk niet direct mee zo ienand te vinden, want pas op 19 augustu werd de heer I. Hoogendam (lid van .ockhorst en Roda) onze nieuwe sportmedewerker voor Leusden-Znd en -Centrum, met uit- zondering/an de voetbalberichtgeving, die in hancen was en bleef van de heer J. P. H. v. d.Berg, de secretaris van Roda. Nu we net toch over Roda hebben, nog evende mededeling, dat de Leus dense voetbalclub in juni 1971 ging be ginnen nvt het damesvoetbal en niet zo maar als «en aardigheidje. O neen, want het lag ten al in de bedoeling, dat t.z.t de voetlalmeisjes aan de competitie zouden (eelnemen. Voorts kreeg Roda 10.00C-gemeente-subsidie voor haar clubhuis'ouvv. In de zomeravondcom petitie werd v.v. Bavoort kampioen en Joop v.c. Hengel werd 3e in een auto cross inNijkerk, het centrum van die sport in >nze omgeving. Nog een „open huis" w:rd in Leusden gehouden op 9 juli toerhel nieuwe postkantoor aan de Torenalkerweg in gebruik genomen werd. Op de eerste juli-zondag werd Roda ('óór s.v. Achterveld) winnaar van hetKerstenstoumooi in Achterveld en op 8 juli 1971 kreeg ook Achterveld haar officiële damesvoetbalclub. Ria Berg en Ida v. d. Bremer uit Leusden vierden ondertussen bij Altis in Amers foort grote triomfen op atletiekgebied. De Leusder Krant kreeg het gekken nummer 11 als postbusnummer en op 24 juli werd het zwembad van Euro- parkstad in gebruik genomen. OBER TRAINER BIJ SVA De Tour de Junior ging van start met 132 rennertjes (er waren ruim 600 in schrijvingen geweest!) en Jaap Meyer uit Badhoevedorp won de door de Leusder Krant beschikbaar gestelde be ker. Willy Kwantes werd in Achterveld Nederlands kampioene van de NDWC en in augustus kreeg s.v. Achterveld een nieuwe trainer. Dat was de heer C. Ober uit Amersfoort Lockhorst hield met veel succes een open tennistoumooi en Roda voor de laatste keer (het clubhuis begon gestalte te krijgen) haar alge mene ledenvergadering in het Ros Be yaart met drie belangrijke agenda punten- het kortgeleden bereikte le klasserschap, de enorme ledenaanwas en de daadwerkelijke verwezenlijking van het eigen clubhuis. In Achterveld werd voor de derde maal in korte tijd ingebroken in het SVA-clubhuis. De Haaien wonnen in Leusden een zeskamp en TTCL kon de ledenstop opheffen. Nummer 20 van onze 3e jaargang kondigde op 9 sep tember het begin aan van de bouw van de nieuwe overdekte manege van de Klaveet. Voorlopig van 20x18 meter, maar met de mogelijkheid tot een latere verdubbeling van de bak. Onze Achter- veldse correspondent v. d Berg kreeg een ongeluk en zijn werk werd tijdelijk overgenomen door onze geschiedkun dige medewerker, de heer J. M. Schou ten, eveneens wonend in Achterveld. Ook Roda '46 vierde haar zilveren jubi leum met een feestweek vanaf 11 sep tember 1971. De Leusdense voetbal vereniging kreeg een nieuwe vlag en de spelers nieuwe shirtjes. Als jubileum- wedstrijd gaf Roda de Feyenoord- veteranen met 5-1 een voetbaüesje. Bij de schaakvereniging haalde Van Santen jr. 50% uit een simultaanwedstrijd en op 11 september opende burgemeester A. H. van der Post het nieuwe gymnas tieklokaal aan de Walter van Amers- foortstraat in Achterveld. De plaatselijke gymnastiekvereni ging ging „Avanti" heten en had bijna 200 leden, waaronder circa 50 volley ballers. Achterveld was zeer optimis tisch en begon al meteen met plannen voor een zwembad en eventueel ook voor een ijsbaan. Maar allereerst moes ten er tennisbanen komen. Nicolette v. d. Heide kwam weer eens in de Leusder Krant. Zij en Jan Wanrooy werden clubkampioen van de Haaien en de An tilopen bleven aan de winnende hand. Nog een 25-jarig sportjubileum was dat van de schaakclub Leusden. De club had toen 30 leden en vader en zoon Van Santen werden nummer 1 in groep I en II. In september 1971 begon de Leus dense politic met meetapparatuur in het VW-busje AS 82-37 op de Beaufortweg voor het eerst met snelheidscontroles en met veel succes, althans voor de Hermandads. Op 25 september organi seerde de schietvereniging Leusden e.o. het Nederlands kampioenschap 300 meter GKG in liggende, knielende en staande houding. Met het viertal Zoet mulder, Tebrunsveld, de Ridder en Hart werd Leusden 3e. Roda (zat) won met 9-1 van Bussum en de Impak dames-junioren klopten hun tegen standsters van de Bussumse handbal club met 8-1. De Leusdenaar Theo Ja gers werd van de 160 deelnemers 54e in de Marathon van Berghem (B). (wordt vervolgd

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9