"ïhampoo", tragi-komedie in it voetspoor van Nixon mm- m, „BITE THE BULLET" WEDSTRIJD TE PAARD Verandering KIEZEN DOOR BERT VOS nenland DER KRANT - FILM DONDERDAG 5 FEBRUARI 1976 15 „Shampoo", met Warren Beatty als George de kapper in de hoofdrol. SFOORT - Het bioskoopprogramma van deze week Unersfoortse theaters heeft vrij veel nieuws te bieden, prolongaties van o.m. „Jaws" en „Elckerlyc". In de taats is dat de geruchtmakende film „Shampoo" van ir Hal Ashby naar een scenario en geproduceerd door speler Warren Beatty. Verder de western: „Bite the Kn de bekende regisseur Richard Brooks, die al eens uitstekende films maakte, zoals „The professionals" ;old blood". „Bite the Bullit" met Candice Bergen, Gene i en James Coburn gaat over een wedstrijd-rit te paard loor het wilde westen, waarmee tweeduizend dollars te .n zijn - voor die tijd een met onaanzienlijk bedrag. Oud, lijk toch weer een beetje nieuw, is de hernieuwde _jg met de onvergetelijke Charles Laughton als „De mJer van de Notre Dame". Een reprise, die door velen zier zal worden begroet. In het City Theater tenslotte ■^nmsmaken met een soort imitatie van Bud Spencer Hill in de film „Vier vuisten op een schietend zer" met Michael Coby en Paul Smith in de hoofdrollen, al een gevarieerd filmprogramma met voor iedereen wel 1 de moeite van het kijken waard zal zijn. WARREN 8EATTV JULIE CHRISTIE C.OLOIE HAWN MitiiriHi l ui i gen!) uider ^r/slechts weinig films, 'ert-paar weken de vele in aan produktiekos- Bgterug te verdienen, is zo n voorbeeld en in "tere verleden waren dat ,The Towering In- «„The Exorcist", ook Ht deze laatste film in ort geen succes. Deze „at In Cinema 2 de film lóf van regisseur Hal et Warren Beatty in de fi' hoofdrol van start. In Amerika een miljoenensucces, dat in Ne derland dunnetjes wordt over gedaan dankzij de enorme voor publicaties, maar met zo'n hit werd, als men had verwacht. „Shampoo" is desondanks best een leuke film als je er - juist door al die fraaie berichten vooraf - niet al te veel van ver wacht. Want dat is altijd hetge- vaar van veel nieuws over een film nog voordat ie ooit door iemand is gezien. „Shampoo", zoals bekend dat spul, waar mee je Je haar wast, is een ti- <ómmaar iets op het gebied mtie te verkopen had aan ■landde massa, was vorige jent op de jaarlijkse va- its m Utrecht. Nationale iurcau'sreisorganisaties, JjfUS, toeringcarbedrij- ,„men- en fritesverkopers, ie 11 u/a> er. Als simpele toerist ogen uit. Niet zozeer door irijemle kleurenbrochures, die grote voorraden lagen uit- ?j'rmdoor mensen met maso- Ul-e neiging vol verlangen te doorgebladerd, maar wel manier waarop reizen, die oust een maandsalaris van mddelde werknemer vergen, :la ibroodjes over de gepolijste iltgaan. •hijnt uitstekend te gaan in '"•usiness De toeristenwereld 'an ook niet meer zo hard. van vorige jaren is 1(i gen en dat scheelt een be- Cl aantal toeristische kilome- wordt dan ook met meer iiüHpeprijzen gepraat, waar c! gëjaren nog zo'n keurig art'kregen voorgeschoteld. "I iet je als aanstaand vakan- rrnog behoorlijk uitje dop- il - Ivt'peciacijt jfc, toen ik langs le stands liep om me te van fleurige aanprijzer- et bijvoorbeeld dit jaar met tr.anje gaan. Daar schijnt het •est te gaan met de samenle- 'et atierenvechten is zo'n aar de straat verplaatst en "'wijd minder safe dan op de f oanzo'nstadion.Bovendien lJ hotels halfleeg, hebben ze elden dat is bar ongezellig. s l|moet je dan praten over al hugpvakantietnps? gal is ook al zo'n verwar- •d. Ook al vertellen ze je, dat 1" streken zijn, waar ze nog "in Soans, de Beweging van "Brac/iten en de kommums- jen gehoord, je weet uit er- iat je ook al eens op een ;.Jklem hotelkamertje te- mtgekomen, terwijl de reis- t Mor je een riante suite met en uitzicht op zee beloofde, m je moet ook oppassen in Daar lopen boze mannen ie bommen neerleggen op t, waar dat met gewenst is. •r Ierland nog maar niet te Of je nu katholiek bent of als meneer de toerist risiko's, die in de meeste met door je reisverzeke- ien gedekt. UI schijnt al weer een rege ns te zijn uitgebroken en als dat de Italianen gewend s „domam" te doen, moetje mee houden, dat een ke politieke crisis de rust in i alruvontuurlijke toensten- t ten goede zal komen. Met de stakingen gaat het tegenwoordig aardig. Dat valt dus wel mee. In Duitsland loop jekansomzonu en dan voor een lid van een anar chistische bende te worden aange zien, maar als u uw paspoort niet hebt vergeten, kost u dat veelal niet meer da n een dagje politiebureau en ook dat kan de moeite van een reis waard zijn. Voor de rijkeren onder ons is het er ook al met gemakkelijker op ge worden. Die hoeven in de anders zo comfortabele hotels van Beiroet met langer hun heil te zoeken, want zoals u weet hebben de burgers van Libanon deluxe suites gebruikt voor hun scbietoefenivgen&i zoiets komt de aankleding niét tén goede, zoals de ervaring ons leert. Israel is nog een goede mogelijkheid met welis waar enige risiko's, maar altijd nog beter dan bijvoorbeeld Marokko en Algiers, waar allerlei vrijheidsstrij ders en vrijheidsbestrijders enthou siast aan het werk zijn. Die kun je dan beter met voor de,voeten lopen, want die hebben geen tijd voor sightseeing, laat staan om daar ook maar een greintje begrip voor op te brengen Er blijve?i natuurlijk wel wat alternatieven over. Het hoge noorden bijvoorbeeld. Maar daar schijnt de borrel onbetaalbaar te zijn. Of een zeereis. Maar met al die stormen de laatste tijd, zou ik me wel twee keer bedenken. Je weet nooit. In Tirol is het de laatste tijd politiek rustig Maar sinds daar een soort sexcultus is uitgebroken dank zij het medium film, is het er veel te druk geworden om nog een onbe zorgde en vooral rustige vakantie door te kunnen brengen. Slecht voor de bloeddruk hebben ze me verteld Diktatuurlanden komen natuurlijk niet langer in aanmerking, tenzij je het leuk vindt om door een leuk vrouwtje van Intourist te worden rondgeleid. Als socialist kun je hoogstens een bezoek brengen aan Oost-Berhjn, omdat de partijvoor zitster dat vakantie-oord heeft ge keurd en goed heeft bevonden. Voorzien van het PvdA- vakantielabel. Ook Griekenland is weer,.in", sinds de diktatuur daar is opgeruimd en een plein in de hoofd stad naar onze minister k genoemd In Joegoslavië schijnén de wegeneik jaar steeds beter te worden en met de vliegtuigkapingen gaat het de laatste tijd ook best. Het nieuwtje is er af en dan is er voor de potentiële kapers mets meer aan. Enkele uit zonderingen daargelaten. Maar zo lang u nog geen minister of zo bent, hoeft u zich geen zorgen te maken. Wel als direk teur van een groot con cern of zo, dan kunnen de zaken weer anders liggen. Enfin u ziet maar. Vorige week liepen honderddui zenden toekomstige toeristen te dromen langs de stalletjes in de grote jaarbeurshal. Maar dromen zijn nogsteeds bedrog, ook al zijn er de laatste tijd deskundigen opgedo ken, die het tegenovergestelde be weren. Het dromenland van de va kantieganger zal steeds moeilijker te vinden zijn. Vandaar dat de toe ristenorganisaties tevreden zijn. Zij hoeven tenminste nog niet aan werkloosheid te denken. Want de toeristen willen blijven dromen. Want wie geen dromen heeft, heeft geen toekomst. tel, die impliceert dat er een kapper in het spel betrokken zou kunnen zijn. En dat is zo. Die kapjier is George, gespeeld door Warren Beatty, die best een aardige dameskapper is, maar daarmee naar zijn zeggen niet voldoende verdient om een eigen kapsalon te kunnen be ginnen. Kapper George heeft daarom zijn toch al niet gekke service uitgebreid. Ook in bed vertroetelt hij de meeste vrou welijke clientele. Uiteraard een vermoeiende bezigheid, vooral als je je bezig houdt met vrouwen als Julie Christie, GoldieHawn, Lee Grant en Carrie Fisher. In Amerika kreeg de film mede zo'n succes door het vrij moedige gedrag en het onver bloemde taalgebruik van hoofd rolspelers Warren Betty en Julie Christie. Het verhaal werd geschreven door Warren Beat ty, daarbij geholjjen door Ro bert Towne, die als scenario schrijver van „The Last De tail" een Oscardominatie kreeg. Warren Beatty rent in,,Sham- pxx>'' van het ene bed naar het andere en ziet daartussen door ook nog kans om werkelijk aan haarverzorging van de dames waarm naast de erotiek tal van kenmerken van de moderne Amerikaanse maatschappij on gemerkt als extraatjes worden geetaleerd. (Eerste week Ci nema 2, 18 jaar.) „Bite the Bullet is - zoals gezegd - een soort western, Scène uit: Bite the Bullet van regisseur Richard Brooks. te doen. Een opmerkelijke pres tatie, dat wel, maar de film is toch niet zo goed, als men ons aanvankelijk wilde vertellen via de wilde verhalen uit Hollywood. Ashby, die onder meer films regisseerde als „The last de tail" en „In the heat of the night", heeft met veel ambities „Shampoo" verfilmd. Het is niet louter en alleen maar be doeld als een amusante film rond een knapjje Don Juan en een reeks verleidelijke vrouwen. Het is eigenlijk alleen maar het decor voor een verhaal, dat toch iets dieper gaat dan de oppervlakkigheid van George's gehuppel van bed tot bed. Die diepte zit onder meer inde his torische omlijning van het ver haal: de beslissende verkie zingsdagen van 1968, toen Ni xon en Agnew aan de macht kwamen. Die beelden blijven het verhaal - soms op de meest onmogelijke momenten - be heersen en opvullen. En daar mee wordt een link gelegd naar de tweede hoofdfiguur, de fi nancier en geldschieter Lester, formidabel gespeeld door Jack Warden. Lester is tevens fi nancier van Nixon en zou - als het goed is - ook George de kap jier aan wat geld voor zijn sa lon moeten helpen. Onze knapjie kapjier wordt het slachtoffer van de hele ma chinerie van het kapitalisme en van zijn eigen handel en wandel. De vrouwen verlaten hem tenslotte omdat hij het met meer netjes in de goede banen kon blijven leiden, teveel afgeleid door zijn eigen frus- taties, zijn angst voor het ouderworden en de dood. En dat is het breekpunt, waarom de film volgens mijn (beschei den) mening toch met zo goed is als hij had kunnen worden. De tragi-komedie wordt aan het slot te ver doorgevoerd naar het tragische, naar de frusta- ties en doet daarmee voor een deel het uitstekende, frivole begin te niet. Hoewel Ashby on getwijfeld heeft willen aantonen dat het succes met George de kapjier te vergelijken is met Nixon, de president, die zes weken later van zijn voetstuk viel door Watergate en wat daarop volgde, is hij daarin niet voldoende geslaagd en dat is jammer. Voor het overige is „Shamjioo" een amusante film, zij het dan in een ietwat ander kader dan voor een western ge bruikelijk. Ditmaal met de cow boys contra de Indianen, de veedieven en de bankrovers en wal al met meer voor gespuis waar het om draait, maar een „goudeerlijke" race jier jiaard door het wilde westen. Regis seur Richard Brooks, die va ker heeft bewezen goede films te kunnen maken, tekende voor „Bite the Bullet met Gene Hackman, Candice Bergen en James Coburn in de hoofdrol len. Niet dat „Bite the Bul- let" alle andere films van Brooks overtreft - integendeel zou ik bijna willen zeggen - maar voor de liefhebbers van westerns en van wedstrijden op avontuurlijk mveau is er enorm veel plezier aan deze film te beleven. Het verhaal draait om een paardenrace dwars door het wilde westen met als inzet een hoofdprijs van tweeduizend dollar voor de winnaar. Natuurlijk gaat niets volgens patroon. Zoals ook in „moder ne" films over dit onderwerp (denk maar eens aan „It's a mad mad world") geeft de we tenschap, dat er geld te ver dienen valt op een vrij „een voudige" manier, altijd aan leiding tot vals-sjielen. Zo ook in „Bite the Bullet waarinhet geld allesbehalve gemakkelijk verdiend kan worden. Er moet keihard voor worden „gewerkt' Scène uit: „De klokkenluider van de Notre Dame". Brooks heeft, bebaseerd op his torische gegevens, een dagen lange rit verzonnen door wind, regen, storm en felle kou, door woestijnen en over bergen. De rit wordt begeleid door een trein van waaruit ook de deelnemers na elke etapjie worden verzorgd. Candice Bergen zorgt nog even tjes tussentijds voor extra spanning als ze uit de race gaat om haar man uit de gevangenis te helpen ontsnapjien. Gene Hackman en James Coburn spe- len uitstekend in deze door Brooks breed opgezette kijk- film, waarin de schoonheid, de grilligheid en de hardheid van het landschap voortreffelijk is ingejast m het totaal. Jammer is het, dat het filmverhaal wat al te lang is uitgespannen. Maar voor de rest voor de liefhebbers beslist de moeite van het be kijken waard. (Euro Cinema, eerste week, 14 jaar). DE KLOKKENLUIDER VAN DE NOTRE DAME In het Grand Theatre is deze week een reprise te zien van „De Klokkenluider van de No tre Dam", met Charles Laugh ton als een gebochelde klokken luider en Maureen O'Hara mde hoofdrollen. „De klokkenluider van de Notre Dame" is geba seerd op het gelijknamige klas siek geworden boek van de Fran se schrijver Victor Hugo. Voor hen, die deze klassieker tot nu toe niet hebben gezien, een kans om in te halen. Deze film van regisseur Wil liam Dieterle spieelt zich af in het Parijs van 1842. Hoofd figuur is de mismaakte klok kenluider van de Notre Dame, Quasimodo, een voortreffelijke kreatie van Charles Laughton. Maureen O'Hara speelt het zi geunermeisje Esmeralda, die door allerlei omstandigheden in de Notre Dame terechtkomt in handen van Quasimodo. Ze wordt bevrijd, maar komt dan in een maalstroom terecht van allerlei gebeurtenissen, dieon- overkomehjk leiden naar een climax in de kathedraal van de Notre Dame. met Quasimodo in de hoofdrol. „DeKlokkenlui der van de Notre Dame" is een meeslepiende film, die na al die jaren nog niets van zijn aantrekkelijkheid heeft verlo ren. (le week Grand Theatre, alle leeftijden). GEPROLONGEERD „Elckerlyc" van de regis seur Jos Stelling (die ook „Ma- rieken van Nieumeghen" maak te) gaat in Studio G de tweede week in. „Elckerlyc", een oud Middeleeuws verhaal over het thema leven en dood, werd door Jos Stelling m een film omge zet, zoals hij ook zijn „Marie ke" maakte: vol kleurige Mid deleeuwse decors en type-cas ting. Gespieeld door amateurs Wie zijn debuut heeft gezien en dat de moeite waard vond, zal in „Elckerlyc" ongetwijfeld eveneens voldoende plezier be leven. Ook bij deze film helaas een ietwat slordige afwerking wat betreft nasynchromsatie en geluidsbandMaar je moet maar De uitspraak van Den Uyl vlak na de oliecrisis, dat het nooit meer zou worden zoals hel geweest was, dat is natuurlijk onzin. Het wordt weer helemaal zoals het geweest is. En da's ook weer onzin, want iets wezenlijks is er natuurlijk toch nooit veranderd. Zeker niet in Nederland. De ouderwetse winter is weer terug (zodat dat domme plaatje van Mare Winter nu helemaal met recht de vuilnisbak in kan, als het daar al niet lag) En de kranten er ook weer ouderwets op in. Foto van ijspret in Monnikendam of zo'n andere plaats, die pas na zeer strenge vorst voor journalisten bereikbaar lijkt te zijn Maar het gaat niet alleen om vriezen of dooien. Het gaat ook om steenkolen, die weer goedkoper zijn dan aardgas Of om de opkomst van een oude bekende volksziekte alcoholisme En Rudi Carell weer terug bij de VARA Vetkuif wat grijzer, maar nog immer amusanter dan Miesdie werkelijk schijnt te menen dat een mens Een van de acht wil. Vergeet het maar, er verandert niet veel André van Duin blijft gek en daar blijven de mensen zich aan ergeren Nog iets dat blijft een Leusdense meneer verstoken van een schuurtje Iedere plank die je tegenwoordig vasttimmert, moet van gemeentewege goedgekeurd zijn Hoewel je als voetbalvereniging in Achterveld toch een behoorlijke pot blijkt te kunnen breken De Leusdense meneer wilde een schuurtje bouwen. Voor zijn schoffel of zijn hark of voor de slee van de kinderen die volgende week weer voor zes jaar opgeborgen moet worden Of zo Maar die meneer heeft de pech vlak bij het noodwinkelcentrum De Rozendaal te wonen En nou stond er in het raadsstuk, waarin om toestemming voor het schuurtje werd gevraagd, dat het neergezet zou worden om het uitzicht op de winkelbarakken te ontnemen. Nou, dan wordt zo iemand als raadslid Marius Reichert helemaal wakker. Die is gaan kijken of dat schuurtje wel nodig was. Niks geen schuurtje nodig, zegt Marius Het raam van de meneer zit aan die kant en het winkelcentrum ligt daar. dus wat zeurt die man nou over uitzicht Zou heer Reichert nooit in zijn tuintje zitten, als het gedooid heeft De poppen derhalve aan het dansen. Schuurtjes neerzetten ter bestrijding van het uitzicht op winkelcentra, die binnen afzienbare lijd toch gaan verdwijnen, is onzin. Want op de plaats van het winkelcentrum komen straks villa's en dan moeten die bewoners weer uitkijken op dat schuurtje. Daar hebben ze het m de raad over gehad. Vooruitziende raadsleden voorzagen reeds een schurenescalatie. Schuur contro uitzicht op schuurtje. Grote schuur verdoezelt schuur. Aanvraag voor pakhuis in verband met uitzicht op grote schuur En dan verandert die leuke dure huizen-buurt in een schurenbuurt En we waren het er net over eens dat er niets veranderde Zie je wel, zie je wel.. K P.S. Er is nog hoop voor de meneer zonder schuur. De raad heeft de toverformule „terug naar de commissie" uitgesproken en er zal dus wel een oplossing gevonden worden. Zo iets van. bouwt u gerust een schuurtje, maar breek het gelijktijdig met het winkelcentrum weer af. Daar zijn ze hier zeer inventief in K denken, dat ze in de Middeleeu wen nog geen technieken ken den om dat te verhelpen. (Stu dio G, tweede week, 18 jaar.) Jaws'' is onoverwinnelijk en leeft de achtste week in Ci nema 1. NACHTVOOR STELLINGEN ln de nachtvoorstellingen van het City Theater kan men vrij dagavond zo rond de klok van elf „Sexpoezen" zien stoeien. ..Les Felines" is de oorspron kelijke titel van deze film, die werd geregisseerd door de Fransman Daniel Daert. Onder het motto:' een (sex)poes in het nauw doet rare sprongen, wordt de kijker geconfronteerd met de frusta ties van een rijke, viriele en erg ontrouwe Olivier, die door zijn vrouw Maud in sexnetten wordt verstrikt (Vrij dagavond, City Theater, 18 jaar). Eveneens in het City Theater zaterdagnacht om kwart voor twaalf de oorlogsfilm Door braak der commando's" (Chur chill's Leopards) van regisseur Maurizio Pradeaux. De hoofd rol wordt gespeeld door Richard Harrison, die een dubbelrol vervult als geallieerde spion en als fanatieke nazi. De kern m dit gebeuren is het feit, dat hier sprake is van tweeling broers, de één aan de kant van de geallieerden, de andere aan de kant vay de nazi's. Doelwit is een stuwdam, die opgebla zen moet worden, ten koste van alles. En dat gebeurt. Zaterdag avond in het City Theater, 18 jaar. MATINEE VOORSTELLINGEN Zaterdag- en woensdagmid dag 's middags om half twee kan de jeugd in Cinema 1 terecht voor de bekende matinee-voor- stellingen. Ditmaal een reprise van George Formby's meest bekende film „lts in the air", waarin deze komische muzi kant of muzikale clown terecht komt - tijdens de tweede oor log - in een ingewikkeld spio- nagecomplot, waarm de muziek een grote rol speelt. Een be kend verhaal met een bekende man in de hoofdrol: George Formby, wiens When I'm clea ning windows" kortgeleden in een voortreffelijke vertaling door ,,De band zonder stekkers, de Animal Crackers" opnieuw een hit werd (Cinema 1, alle leeftijden.) Onder het motto: Kleuter tje kijk eens" wordt de uiter mate succesvolle reeks kleu terfilms op zaterdagmorgen en -middag en woensdagmiddag, half twee, voortgezet met een vrolijke reeks avonturen van de bekende stripfiguren Tom en Jerry, de kat en het muisje, die elkaar het leven uitermate zuur maken. „Het Tom en Jer ry Festival", een feest voor de kleuters. (Euro Cinema, alle leeftijden). FILMAGENDA OP PAGINA 9. Soms raak je op een punt, dat je de TV van pure ellende maar uit zet. De ene keer is dat, omdat erwer- kelijk niets amusants of leerzaams te beleven valt op het scherm, een andere keer omdat de keus zo moei lijk is. Ik ben een echte leek wat betreft het Gooise, dus ik heb kort geleden pas gehoord, dat er zoiets bestaat als een coördinatiecommissie, die de programma's der TV-zenders zodanig groepeert, dat overlappingen of het gelijktijdig uitzenden van ge lijkwaardige programma's niet of nau welijks voorkomt. Dat is een erg nut tige commissie en ik hoop, dat ze goed worden betaald, ook al vrees ik hei ergste. Ik krijg de indruk, dat ze onderbetaald worden. Die in druk verleen ik aan het feit, dat er slechts of helemaal geen werk door deze commissie wordt geleverd. Waar schijnlijk uit protest tegen hun onder waardering. Neem nu de zaterdagavond. Tijdens een gesprek met een bios- coopdirekteur werd me duidelijk, dat er de laatste jaren niet zozeer meer een onwil bestaat bij de Nederlandse Bios coopbond om (met films) samen te wer ken met de TV. Er komen dan ook veel meer films ophetscherm,dieniet zo oud zijn. Vroeger was dat wel wat anders, toen moesten de films min stens tien jaar voordien zijn uit gebracht en uit de roulatie zijn. Er is dus een positieve verandering gaande. Zaterdagavond kon men zowel op Ne derland 1 als op Nederland 11 kiezen voor een speelfilm. Een ongenkend voor een speelfilm. Een ongekende luxe voor Nederlandse TV-maatstaven Goed, het waren oudjes, maar voor velen toch de moeite van het bekijken waard. Filmliefhebbers zullen een der gelijke Gooise geste best op prijs hebben gesteld. Alleenjuist De co ördinatiecommissie heeft weer eens geslapen toen ze deprogrammaopbouw voor die zaterdagavond hebben be keken Ze hebben waarschijnlijk ge keken Ze hebben waarschijnlijk met lodderige ogen hun handtekening gezet Meer niet. Twee speelfilms Op Nederland 1 ..Angelique en de sul tan." op Nederland 11 de klassieker ,,The Third Man" met Orson Wel les. Beide films waren reeds eerder aan mijn oog voorbijgegaan, zodat ik het niet zo heel erg vond om te moeten kiezen. Toch kan ik me voor stellen. dat velen zich zullen hebben geörgerd aan het feit, dat ze niet door de coördinatiecommissie in de gelegenheid werden gesteldbeidefilms te kunnen zien. Voor de liefhebbers van speelfilms blijft het modderen. Alle goede bedoplingen ten spijt. 0- vengens heb ik weer met stijgende bewondering gekeken naar Orson Welles in zijn kreatie als Harry Lime in ..The Third Man" in het steeds weer opnieuw imponerende slotdeel van deze inmiddels klassiek geworden film. En met ..Angeligue" gaat alles goed. Michèle Morgan zal binnen af zienbare tijd de hoofdrol spelen in een nieuwe film van deze romantische vrouw uit een vervlogen tijdperk. 0- ver zo'n vijf, zes jaar misschien óók op TV te zien, samen met een re prise van ,,The Third Man." Wan? dat ze het in Hilversum ooit nog eens^ zullen leren, die hoop heb ik reeds opgegeven. M MONITOR

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15